Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12276 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

malakh wrote: 21/06/2021 12:52 najiskrenije se nadam da muriz ima svjedoka koji će posvjedočiti da mu je alisin muž prijetio, inače bi mogao popušiti ozbiljnu tužbu, ali i krivičnu prijavu.
Ma ne mora da znači uopšte da će za bilo koga biti ikakve kazne, pogotovo što se radi o nekakvoj informaciji koja je prenesena od strane više lica, dovoljno i dva lica da su u pitanju. Murizu osoba A prenese informaciju i kaže da je istu dobila od osobe B, pretpostavka je da je osoba A bliska Murizu a osoba B ovom nesretnom Fahrudinu i da se osoba A i B poznaju. Ne vjerujem da bi Muriz uopšte istupao a da nije siguran u osobu A, policija pita istog u vezi navoda i on potvrdi. Slijedeći korak je osoba B, ona može komotno dati izjavu da nema pojma o čemu osoba A govori i tu se sva priča završava. Riječ protiv riječi neka dva lica bez direktnog odnosa Muriza i Fahrudina, znači nema štete ni razloga da se Fahrudin tereti a ni Muriz.

I napisah sinoć da sam očekivao da će ga pustiti, nema čvrstog dokaza a Muriz je samo prenio saznanja, baš da je lagao o istom i da nije znao šta radi u smislu da je nasjeo na nečiju priču nisam sklon povjerovati, Ifet je bio upoznat sa svime od početka i to se i ne krije, rekao je Murizu šta je najbolje da uradi. Zna Ifet vrlo dobro i ko je taj koji je Murizu prenio navodnu prijetnju kao i od koga je on čuo, sad baš povjerovati da je Ifet prije svega toliko glup da ne procijeni ispravno situaciju je ono u domenu jbga, kako u pogledu same prijave prijetnje tako i u pogledu eventalnog negativnog publiciteta i sebe i Muriza.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#12277 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nero Histrion »

skafiskafsnjak wrote: 21/06/2021 13:14
MensurM wrote: 21/06/2021 12:44 Image
Kako si.samo.jadan...
Da si.pametan.koliko.govoris, ovo ne bi postavio :lol:

Lik prati po instagramu porodicu ubice hahaha. I prica o objektivnosti
Menso je inteligentni bot porodice Mutap. Postaviti objavu Alisine sestre kao relevantan dokaz, sta reci.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#12278 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

Predstava tek pocinje :mrgreen:

Kakva glupaca. Mene sramota.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#12279 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

Nero Histrion wrote: 21/06/2021 13:16
skafiskafsnjak wrote: 21/06/2021 13:14
MensurM wrote: 21/06/2021 12:44 Image
Kako si.samo.jadan...
Da si.pametan.koliko.govoris, ovo ne bi postavio :lol:

Lik prati po instagramu porodicu ubice hahaha. I prica o objektivnosti
Menso je inteligentni bot porodice Mutap. Postaviti objavu Alisine sestre kao relevantan dokaz, sta reci.
Pa et...ne mogu da vjerujem. :lol:
Lik koji za sebe tvrdi da nije glup...
Ovakvim potezom pokaze da je ogranicen ko balkon
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12280 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

:mrgreen: velika pobjeda poštene familije, neće se tražiti pritvor i za trećeg člana nego ide u redovnu proceduru...
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12281 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

adugir wrote: 21/06/2021 13:01 Nisam pratio temu, tek u zadnjih par dana, ali znam cim više od dvojce nešto zna na kraju zna čaršija. Ovdje je upetljano i previše ljudi da neko ne bi propjevao. Poznavao sam ljude koji su čitav život u nekom kriminalu kad ga vidiš kako se ponaša kao da mu metak ništa nemože. Kad ga zatvore poslije par mjeseci sami zovu tužioce da se dogovore, a ovdje je reč o ljudima koji nikada nisu bili u zatvoru i mislim poslije mjesec dana pritvora da bi većina išla da se dogovori da ima šta. Po meni tužilaštvo vrši hajku u nadi da će naletjeti na neki trag.
ja mislim da su mutapi genetski prejaki u odnosu na prosjek
to sam već napisao

druge obitelji bi se već sjebale ko roletne... ali također druge obitelji i ne bi bile u sličnoj situaciji ko mutapi
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#12282 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzeno123 »

U moru ovih silnih istina covjek se pogubi.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#12283 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by deogest »

zijancer wrote: 21/06/2021 13:11
skafiskafsnjak wrote: 21/06/2021 12:54
suspect_zero wrote: 21/06/2021 12:52 Bila špekulacija ili ne, vjerujem da sa dva'est maraka ne možeš obrnut i imati milione.
Olicenje rada i postenja. Covjek od 20marki napravio.milione.

Svaka cas
eto šta na kraju bude od deklaracijaa
Lik je klasicna dasina SDA i ratni profiter. Osim toga, redovno na ulici dobacuje curama kojim moze biti djed. Cak i maloljetnicama.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#12284 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by splinter »

Black swan wrote: 21/06/2021 13:21
adugir wrote: 21/06/2021 13:01 Nisam pratio temu, tek u zadnjih par dana, ali znam cim više od dvojce nešto zna na kraju zna čaršija. Ovdje je upetljano i previše ljudi da neko ne bi propjevao. Poznavao sam ljude koji su čitav život u nekom kriminalu kad ga vidiš kako se ponaša kao da mu metak ništa nemože. Kad ga zatvore poslije par mjeseci sami zovu tužioce da se dogovore, a ovdje je reč o ljudima koji nikada nisu bili u zatvoru i mislim poslije mjesec dana pritvora da bi većina išla da se dogovori da ima šta. Po meni tužilaštvo vrši hajku u nadi da će naletjeti na neki trag.
ja mislim da su mutapi genetski prejaki u odnosu na prosjek
to sam već napisao

druge obitelji bi se već sjebale ko roletne... ali također druge obitelji i ne bi bile u sličnoj situaciji ko mutapi
Nekad je bolje ništa ne napistati . . .
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#12285 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by malakh »

Billy The Pljuc wrote: 21/06/2021 13:15
malakh wrote: 21/06/2021 12:52 najiskrenije se nadam da muriz ima svjedoka koji će posvjedočiti da mu je alisin muž prijetio, inače bi mogao popušiti ozbiljnu tužbu, ali i krivičnu prijavu.
Ma ne mora da znači uopšte da će za bilo koga biti ikakve kazne, pogotovo što se radi o nekakvoj informaciji koja je prenesena od strane više lica, dovoljno i dva lica da su u pitanju. Murizu osoba A prenese informaciju i kaže da je istu dobila od osobe B, pretpostavka je da je osoba A bliska Murizu a osoba B ovom nesretnom Fahrudinu i da se osoba A i B poznaju. Ne vjerujem da bi Muriz uopšte istupao a da nije siguran u osobu A, policija pita istog u vezi navoda i on potvrdi. Slijedeći korak je osoba B, ona može komotno dati izjavu da nema pojma o čemu osoba A govori i tu se sva priča završava. Riječ protiv riječi neka dva lica bez direktnog odnosa Muriza i Fahrudina, znači nema štete ni razloga da se Fahrudin tereti a ni Muriz.

I napisah sinoć da sam očekivao da će ga pustiti, nema čvrstog dokaza a Muriz je samo prenio saznanja, baš da je lagao o istom i da nije znao šta radi u smislu da je nasjeo na nečiju priču nisam sklon povjerovati, Ifet je bio upoznat sa svime od početka i to se i ne krije, rekao je Murizu šta je najbolje da uradi. Zna Ifet vrlo dobro i ko je taj koji je Murizu prenio navodnu prijetnju kao i od koga je on čuo, sad baš povjerovati da je Ifet prije svega toliko glup da ne procijeni ispravno situaciju je ono u domenu jbga, kako u pogledu same prijave prijetnje tako i u pogledu eventalnog negativnog publiciteta i sebe i Muriza.
pa to i mislim. nadam se da ima tu osobu a koja će potvrditi da mu je rekla, pa onda neka ide riječ na riječ. jer malo je diskutabilno i štetno po muriza, ako osoba a koju je muriz prijavio da mu je prenijela prijatnju kaže da nema pojma o čemu muriz priča.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#12286 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Koume wrote: 21/06/2021 11:49 Receno je vec da je Alisa imala 2 telefona, jedan je imala kod sebe nakon dogadjaja, a drugog telefona nema niko ne zna gdje je. Ljudi su vidjeli, puno je 9 zasticenih svjedoka
Alisa je drzala 2 mobilna telefona kad je dosla pol.,,, jedan je bio obicni njen a drugi je bio ajfonski Dzenanov .Taj Dzenanov je imo razbijen displej sto otvara mogucnost da je telefon ispo iz ruke Dzenanu nakon udara.
Telefon je moze biti Ispo i pao na cestu, nakon toga ga je Alisa vjerovatno uzela sa ceste a ne to da ga je izvadila iz Dzenanove jakne.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12287 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Neki su mi stari forumaši definitivno pali u očima kao i neki koje sam imao priliku upoznati.

Kakve se sve gluposti neće ovdje napisati.

Desetine ljudi izbjeglo pravdi na Balkanu bez da su uopšte neke "velike face", neke od njih niko više i ne potražuje, neke kao traže a izručuje ih se vrlo malo i primjera za isto je i previše do sada.

Za Alisu se mnogo toga može reći osim da je "nevina" u svemu ovome ili da to formulišem ovako, ona jeste nevina u onolikoj mjeri koliko je njena trudnoća rezultat bezgriješnog začeća.

Slučajno tražeći nešto naletim na ovo a da iskreno nisam imao pojma o istom:

“Alisin otac je svojevremeno obavijestio MUP kantona da je Alisa Mutap sa slike prepoznala jednog od napadača. Ja sam apelaciju Ustavnom sudu pisao iz razloga, ne što sam mislio da će Ustavni sud presjeći ovu stvar, iako bi Ustavni sud presjekao i Tužilaštvo dostavilo sve dokaze, međutim, ni Ustavnom sudu nije dostavljeno ovih 200 dokaza. Ustavni sud je dezavuisan. Alisin otac, Zijad Mutap je obavijestio MUP KS da je njegova kćerka prepoznala napadača sa slike. Nama Tužilaštvo KS nikada nije dostavilo tu izjavu a u spisu Ustavnog suda sam našao ono što stoji u ovoj izjavi od 10.02.2016. godine i tu izjavu je Alisa dala Hasanu Dupovcu. U toj izjavi ona kaže da je njih neko napao ko je bio sakriven iza drveta, a onda koristi na kraju formulaciju gdje kaže, ‘ne isključuje mogućnost da nas je udario auto’. Meni je to bilo vrlo simptomatično jer su to dvije dijametralno suprotne mogućnosti događaja. Ako vas je neko napao sakriven iza drveta, pa udario ne znam na koji način prvo vas pa onda Dženana ili obrnuto, kako je moguće da ne isključujete saobraćaj ako u toj izjavi ona sama kaže ‘nismo čuli zvuk motora, nismo vidjeli nikakva svjetla, nas je neko napao ko je bio sakriven’, tako da vrlo je bitno u budućnosti ispitati kako je došlo do ove formulacije.”

"Tužilac je bio sam dužan da ovu izjavu provjeri i da vidi kako je moguće da jedini svjedok kaže da ih je neko napao. Kako je moguće da je ona sa slike nekog prepoznala i kako je moguće da njen otac traži od MUP-a zaštitu za svoju kćerku, pa da istraga ode svjesno potpuno u drugom smjeru, da se utvrđuje da se radi o saobraćaju. Ovdje se radi o teškim zloupotrebama od strane Tužilaštva."

Isto datira još sa početka 2018-e.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#12288 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Billy The Pljuc wrote: 21/06/2021 13:31 Neki su mi stari forumaši definitivno pali u očima kao i neki koje sam imao priliku upoznati.

Kakve se sve gluposti neće ovdje napisati.

Desetine ljudi izbjeglo pravdi na Balkanu bez da su uopšte neke "velike face", neke od njih niko više i ne potražuje, neke kao traže a izručuje ih se vrlo malo i primjera za isto je i previše do sada.

Za Alisu se mnogo toga može reći osim da je "nevina" u svemu ovome ili da to formulišem ovako, ona jeste nevina u onolikoj mjeri koliko je njena trudnoća rezultat bezgriješnog začeća.

Slučajno tražeći nešto naletim na ovo a da iskreno nisam imao pojma o istom:

“Alisin otac je svojevremeno obavijestio MUP kantona da je Alisa Mutap sa slike prepoznala jednog od napadača. Ja sam apelaciju Ustavnom sudu pisao iz razloga, ne što sam mislio da će Ustavni sud presjeći ovu stvar, iako bi Ustavni sud presjekao i Tužilaštvo dostavilo sve dokaze, međutim, ni Ustavnom sudu nije dostavljeno ovih 200 dokaza. Ustavni sud je dezavuisan. Alisin otac, Zijad Mutap je obavijestio MUP KS da je njegova kćerka prepoznala napadača sa slike. Nama Tužilaštvo KS nikada nije dostavilo tu izjavu a u spisu Ustavnog suda sam našao ono što stoji u ovoj izjavi od 10.02.2016. godine i tu izjavu je Alisa dala Hasanu Dupovcu. U toj izjavi ona kaže da je njih neko napao ko je bio sakriven iza drveta, a onda koristi na kraju formulaciju gdje kaže, ‘ne isključuje mogućnost da nas je udario auto’. Meni je to bilo vrlo simptomatično jer su to dvije dijametralno suprotne mogućnosti događaja. Ako vas je neko napao sakriven iza drveta, pa udario ne znam na koji način prvo vas pa onda Dženana ili obrnuto, kako je moguće da ne isključujete saobraćaj ako u toj izjavi ona sama kaže ‘nismo čuli zvuk motora, nismo vidjeli nikakva svjetla, nas je neko napao ko je bio sakriven’, tako da vrlo je bitno u budućnosti ispitati kako je došlo do ove formulacije.”

"Tužilac je bio sam dužan da ovu izjavu provjeri i da vidi kako je moguće da jedini svjedok kaže da ih je neko napao. Kako je moguće da je ona sa slike nekog prepoznala i kako je moguće da njen otac traži od MUP-a zaštitu za svoju kćerku, pa da istraga ode svjesno potpuno u drugom smjeru, da se utvrđuje da se radi o saobraćaju. Ovdje se radi o teškim zloupotrebama od strane Tužilaštva."

Isto datira još sa početka 2018-e.
Kasno im javili da moraju glumit amneziju...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12289 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

malakh wrote: 21/06/2021 13:28

pa to i mislim. nadam se da ima tu osobu a koja će potvrditi da mu je rekla, pa onda neka ide riječ na riječ. jer malo je diskutabilno i štetno po muriza, ako osoba a koju je muriz prijavio da mu je prenijela prijatnju kaže da nema pojma o čemu muriz priča.
ma realno, ako i jeste onakav sadržaj kako se prenosi, to u praksi nije za pritvor ako nije riječ o nekome sa istorijom nasilnih djela. ako nema istoriju ostvarenja sličnih prijetnji to će uvijek u redovnu...
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#12290 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

JThomas wrote: 21/06/2021 13:34
malakh wrote: 21/06/2021 13:28

pa to i mislim. nadam se da ima tu osobu a koja će potvrditi da mu je rekla, pa onda neka ide riječ na riječ. jer malo je diskutabilno i štetno po muriza, ako osoba a koju je muriz prijavio da mu je prenijela prijatnju kaže da nema pojma o čemu muriz priča.
ma realno, ako i jeste onakav sadržaj kako se prenosi, to u praksi nije za pritvor ako nije riječ o nekome sa istorijom nasilnih djela. ako nema istoriju ostvarenja sličnih prijetnji to će uvijek u redovnu...
Prije da ce biti da je to Muriz uradio u slucaju da se nesto desi. Nije ni on glup da misli da ce zatvorit covjeka bez ikakvih dokaza
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#12291 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Koume wrote: 21/06/2021 13:35
JThomas wrote: 21/06/2021 13:34
malakh wrote: 21/06/2021 13:28

pa to i mislim. nadam se da ima tu osobu a koja će potvrditi da mu je rekla, pa onda neka ide riječ na riječ. jer malo je diskutabilno i štetno po muriza, ako osoba a koju je muriz prijavio da mu je prenijela prijatnju kaže da nema pojma o čemu muriz priča.
ma realno, ako i jeste onakav sadržaj kako se prenosi, to u praksi nije za pritvor ako nije riječ o nekome sa istorijom nasilnih djela. ako nema istoriju ostvarenja sličnih prijetnji to će uvijek u redovnu...
Prije da ce biti da je to Muriz uradio u slucaju da se nesto desi. Nije ni on glup da misli da ce zatvorit covjeka bez ikakvih dokaza
Znači za ovo može reć ime bez ikakvih dokaza, a za ubicu ne može.


Super.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12292 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ako je dobio poruku, dokaz je odmah tu, jel. ali nije to za pritvora ako nije riječ o nekom elezu, ziki, klanovima...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#12293 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

MensurM wrote: 21/06/2021 13:38
Koume wrote: 21/06/2021 13:35
JThomas wrote: 21/06/2021 13:34

ma realno, ako i jeste onakav sadržaj kako se prenosi, to u praksi nije za pritvor ako nije riječ o nekome sa istorijom nasilnih djela. ako nema istoriju ostvarenja sličnih prijetnji to će uvijek u redovnu...
Prije da ce biti da je to Muriz uradio u slucaju da se nesto desi. Nije ni on glup da misli da ce zatvorit covjeka bez ikakvih dokaza
Znači za ovo može reć ime bez ikakvih dokaza, a za ubicu ne može.


Super.
Nisi nimalo.bistar...poredis ovo dvoje.

Koliko ti daju mjesecno, a a a ?
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#12294 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

MensurM wrote: 21/06/2021 13:38
Koume wrote: 21/06/2021 13:35
JThomas wrote: 21/06/2021 13:34

ma realno, ako i jeste onakav sadržaj kako se prenosi, to u praksi nije za pritvor ako nije riječ o nekome sa istorijom nasilnih djela. ako nema istoriju ostvarenja sličnih prijetnji to će uvijek u redovnu...
Prije da ce biti da je to Muriz uradio u slucaju da se nesto desi. Nije ni on glup da misli da ce zatvorit covjeka bez ikakvih dokaza
Znači za ovo može reć ime bez ikakvih dokaza, a za ubicu ne može.


Super.
I sta ce postici ako se pojavi i kaze taj i taj mi je ubio sina?? A nema kod sebe nikakvih dokaza
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#12295 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

Koume wrote: 21/06/2021 13:40
MensurM wrote: 21/06/2021 13:38
Koume wrote: 21/06/2021 13:35
Prije da ce biti da je to Muriz uradio u slucaju da se nesto desi. Nije ni on glup da misli da ce zatvorit covjeka bez ikakvih dokaza
Znači za ovo može reć ime bez ikakvih dokaza, a za ubicu ne može.


Super.
I sta ce postici ako se pojavi i kaze taj i taj mi je ubio sina?? A nema kod sebe nikakvih dokaza
Znas sta ce dobiti...dobiti ce da ga tuze za klevetu a ovoga oslobode jer nema.dokaza. I vise mu se ne.moze suditi za to djelo.

To i hoce ova gamad ...ova sto.placa Mensura :mrgreen:
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#12296 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hotaa »

E moj mensure, tanak si ko rizla
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12297 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

malakh wrote: 21/06/2021 13:28
Billy The Pljuc wrote: 21/06/2021 13:15
malakh wrote: 21/06/2021 12:52 najiskrenije se nadam da muriz ima svjedoka koji će posvjedočiti da mu je alisin muž prijetio, inače bi mogao popušiti ozbiljnu tužbu, ali i krivičnu prijavu.
Ma ne mora da znači uopšte da će za bilo koga biti ikakve kazne, pogotovo što se radi o nekakvoj informaciji koja je prenesena od strane više lica, dovoljno i dva lica da su u pitanju. Murizu osoba A prenese informaciju i kaže da je istu dobila od osobe B, pretpostavka je da je osoba A bliska Murizu a osoba B ovom nesretnom Fahrudinu i da se osoba A i B poznaju. Ne vjerujem da bi Muriz uopšte istupao a da nije siguran u osobu A, policija pita istog u vezi navoda i on potvrdi. Slijedeći korak je osoba B, ona može komotno dati izjavu da nema pojma o čemu osoba A govori i tu se sva priča završava. Riječ protiv riječi neka dva lica bez direktnog odnosa Muriza i Fahrudina, znači nema štete ni razloga da se Fahrudin tereti a ni Muriz.

I napisah sinoć da sam očekivao da će ga pustiti, nema čvrstog dokaza a Muriz je samo prenio saznanja, baš da je lagao o istom i da nije znao šta radi u smislu da je nasjeo na nečiju priču nisam sklon povjerovati, Ifet je bio upoznat sa svime od početka i to se i ne krije, rekao je Murizu šta je najbolje da uradi. Zna Ifet vrlo dobro i ko je taj koji je Murizu prenio navodnu prijetnju kao i od koga je on čuo, sad baš povjerovati da je Ifet prije svega toliko glup da ne procijeni ispravno situaciju je ono u domenu jbga, kako u pogledu same prijave prijetnje tako i u pogledu eventalnog negativnog publiciteta i sebe i Muriza.
pa to i mislim. nadam se da ima tu osobu a koja će potvrditi da mu je rekla, pa onda neka ide riječ na riječ. jer malo je diskutabilno i štetno po muriza, ako osoba a koju je muriz prijavio da mu je prenijela prijatnju kaže da nema pojma o čemu muriz priča.
Ma da, vjerujem da će ta osoba koja mu je prenijela informaciju potvrditi navode. Sad za sad nikome ne pada na pamet da Muriza tuži za klevetu jer bi isto bilo logično očekivati a što nam govori da neka vrsta prijetnje jeste bila negdje izrečena i u određenom smislu došla do Muriza. Realno gledajući isto je bilo za prijavljivanja, znaš da nemaš dokaze ali se ne usudiš ignorisati jer si u situaciji kakvoj već i jesi, ne mora značiti da će išta biti ali se i može nešto desiti.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12298 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

:mrgreen: ako pritvore, to je zato što su popustili pritisku i hajci. a ako ne pritvore, to je zato što nema ništa. šta god bilo ili ne bilo, to je argument za nevinost i poštenje časne porodice.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#12299 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

skafiskafsnjak wrote: 21/06/2021 13:41
Koume wrote: 21/06/2021 13:40
MensurM wrote: 21/06/2021 13:38

Znači za ovo može reć ime bez ikakvih dokaza, a za ubicu ne može.


Super.
I sta ce postici ako se pojavi i kaze taj i taj mi je ubio sina?? A nema kod sebe nikakvih dokaza
Znas sta ce dobiti...dobiti ce da ga tuze za klevetu a ovoga oslobode jer nema.dokaza. I vise mu se ne.moze suditi za to djelo.

To i hoce ova gamad ...ova sto.placa Mensura :mrgreen:
Zato nam i jest drzava takva kakva je radi ove teladi
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#12300 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Oglasili se Mutapi. Ali kao da fali dio saopštenja, preslabo je ovo.

"Molimo da u cjelosti objavite hitno saopštenje porodice Mutap povodom privođenja Alisinog supruga zbog navodnih prijetnjih. Želimo da obavjestimo javnost, da je Muriz Memić lažno prijavio Alisinog supruga zbog navodnih prijetnjih. Da ne bi čekali Muriza Memića narednih pet godina, kao što čekamo da nam konačno saopšti ime ubice njegovog sina, kojeg zna i s kojim se povremeno sretne, a možda ga i nahrani kao što je hranio Seferoviće (prema njegovim navodima) mi kao porodica odlučili smo da saopštimo javnosti koga je on prijavio – navode u saopštenju.

U daljem tekstu saopćenja porodica Mutap tvrdi da „Muriz Memić terorizira javnost“.

-Terorizirate i nas, i javnost, Gospodine Memiću sa Vašim senzacionalistickim najavama: "Ja ću reći danas, možda ću sutra ili neću, nek neko kaže ime, ja ću prezime". Murize Memiću, ko je ubio Vašeg sina? Zar Vas nije briga barem za ostale građane krijući i štiteći ubicu? Zanemarit ćemo činjenicu da je to krivično djelo. Sve pohvale za brzu reakciju policije, nadamo se da će također biti tako brzi i u budućnosti –naveli su u saopćenju.
Locked