Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17376 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

ilkbahar wrote: 30/07/2021 21:16
Ok, da Seferovici i jesu ubice, da jeste izasao iz kombija i nanio povrede Dzenanu palicom, gdje je motiv? Cige su skloni sitnim lopovlucima, prosidbi, ali agresivni nisu da bi ga onako iz cista mira izasao i opalio palicom jer mu se nasao na putu dok je vozio zabranom.
Seferovici mozda mogu biti izvrsiocu, istina , ali samo i iskljucivo po necijem nalogu. Ko je nalogodavac? Tu je i motiv!
Zasto bi Alisa amnezijom stitila neke cige koje i ne poznaje?

Odgovori mi na pitanje motiva i alisine zastite ciga vjerovat cu ti.

Evo kao nekome ko veze nema sa ovim, nemam nikakvih emocija vezano za slucaj, i tek mi je od skoro ovaj slucaj postao interesantan, ova pitanja mi se logicno namecu kao nekom sa prosjecnom inteligencijom i prosjecnim obrazovanjem.
Evo već ti je uglavnomja odgovorila, a pisao sam i ja ranije na temi. Nije bilo ranijeg motiva, udar je bio neplaniran. Blazi udar kombijem kojim je oborio Dzenana i Alisu, Dzenan ustao, mozda revoltiran nogom razbio far, mozda prijetio Ljubi, Ljubi izletio i udario ih palicom (kako je Vasvija izvorno i opisala da se desilo). Ova verzija odgovara povredama, tragovima prasine (sa prednje strane Dzenanove odjece), cinjenici da je prema ranama Dzenan nakon prvog obaranja sledja i pada na zemlju morao ustati da bi dobio udarac u glavu (jer da je udarac u glavu bio prvi, ne bi moglo biti rana na sakama, laktovima, koljenima, od docekivanja na zemlju za koje je potrebna svjesnost, a te svjesnosti nije moglo biti nakon udarca u glavu itd). Sve je ovo ranije opisano na temi.

Generalizacija Cige nisu agresivni, pa nije nijedan od njih i nije nikad, je neozbiljna. To je kao da kazes da neki budista ne moze nekog napasti ili ubiti.

Nema nalogodavca. Slucajno i neplanirano se desilo. Nije Ljubo planirao kad ce ga familija istjerati iz kuce, pa da mora poci kod tetke pored Aleje da noci. To sto nema motiva i jeste najveci problem teorije zavjere. ONo kao politicko ubistvo, isplanirano (svejedno kao samo prebijanje ili i samo ubistvo), a ne postoji za sve ove godine niko sa motivom. Prica bila Muamer Budnjo, a on i Alisa se ne poznaju uopste. Jedini motiv imao bivsi momak Mirza Ploskic, cak se i hvalio statusima po FB da stoji iza napada, ali je utvrdjeno da se samo klosarski folirao, da ima alibi.

Dalje, polazis od pretpostavke da Alisa Mutap "stiti Cige". To bi znacilo da uzimas zdravo za gotovo nesto sto ne znas pouzdano, a to je da ona nema amneziju, nego laze da ima. A o njenoj amneziji sam mnogo pisao na temi, procitaj ako te zanima. U najboljem slucaju ces zakljuciti da nema sanse da pouzdano pretpostavljas da nema amneziju. DAlje, "stiti Cige". Da, zasto bi "stitila Cige", kada je jedna njena rijec o tome da je prepoznala Ljubu ili ga se sjetila mogla bez dileme Ljubu poslati u zatvor. Ovo je ujedno i dokaz da ona ne glumi amneziju. Nego se stvarno ne sjeca.

Dalje, prica je da su navodno podmetnuti dijelovi LJubinog kombija pronadjeni na licu mjesta i Ljubo kao potplaceni "preuzimac krivice" na sebe. Volio bih cuti logiku toga da se podmecu dijelovi i Ljubo, ali Ljubo bjezi, iako treba preuzeti krivicu, bjezi sa lica mjesta, bjezi u Banja Luku, krije se tamo, prodaje kombi, namjerava pobjeci u Njemacku i vec dogovoreni odlazak tamo osujecuje njegovo hapsenje.
Volio bih cuti i logiku kad su dijelovi Ljubinog kombija podmetnuti, ako se zna da su dva setaca tuda prosli 10-15 minuta ranije i nije bilo ni krhotina ni povrijedjenih, a ti dijelovi pronadjeni u 22:35. Snimljen Ljubin kombi malo dalje odatle da velikom brzinom bjezi. Itd.

Da li su dijelovi Ljubinog kombija mogli biti podmetnuti bez njegovog znanja i dozvole? Itd.

Sve je ovo pisano vec na temi milion puta.

A da li ces vjerovati ovom sto pisem, bez uvrede, potpuno mi je svejedno, da se izrazim eufemisticki.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24880
Joined: 08/09/2005 20:08

#17377 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Haris.ba »

Znaci, proces koji se vodi pred sudom BiH za ometanje istrage i unistavanje dokaza se vodi jer se htjelo osloboditi Seferovice, ili jer se htjelo osuditi ih?
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#17378 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

preselio na ahiret wrote: 30/07/2021 17:38 Stani malo ako ti se zeni sin ne znaci da ima pravo pucat gdje hoce i kako hoce,kakav je to seljacki mentalitet?
Šteta, taman se Ifet nameracio da ga doda u famoznu optužnicu...
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17379 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Haris.ba wrote: 30/07/2021 21:52 Znaci, proces koji se vodi pred sudom BiH za ometanje istrage i unistavanje dokaza je jer se htjelo osloboditi Seferovice, ili jer se htjelo osuditi ih?
Proces koji se vodi pred Sudom BiH se poklapa sa najskrivenijim željama Muriza Memića i Ifeta Ferageta. Koje je Tužilaštvo na osnovu svojih dokaza i teorija, koje su identične onim Ferageta i Memića, provelo, a Sud na određen način verifikovao.

Izrazio sam se neutralno.

A kontekst i zašto se sve to odigralo tako kao se odigralo, ne bih iznosio teoriju.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17380 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Haris.ba wrote: 30/07/2021 21:52 Znaci, proces koji se vodi pred sudom BiH za ometanje istrage i unistavanje dokaza se vodi jer se htjelo osloboditi Seferovice, ili jer se htjelo osuditi ih?
taj proces nema veze sa seferovicima, oni su izbaceni iz jednacine davno

proces se vodi iz 2 razloga

glavni je
- da se neko domogne politicke - sudske moci preko rasula u susdstvu i poganih igara, znaci ifet na prvom mjestu, i jos neko puno mocniji, isto prefrigan i namazan, tipijum na fahru, a zatim tu je i varijanta da arijana ostane politicarka

dodatni
- da se porodica osveti alisi i svim njenim sto je ziva, ostali su kolaterala i ikebana
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#17381 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by _Reds_ »

Haris.ba wrote: 30/07/2021 21:52 Znaci, proces koji se vodi pred sudom BiH za ometanje istrage i unistavanje dokaza se vodi jer se htjelo osloboditi Seferovice, ili jer se htjelo osuditi ih?
Prije ce biti jer se htjelo osuditi ovog njenog bivseg.
Kad se sve desilo, prica je bila da je taj Ploskic to uradio. I postoje te neke price da se mm i zm htjeli otkupiti auto od tog malog, vjerovatno zbog privatne istrage, a opet preko trecih lica. Onda se pojavljuje if i sve ide u nekom drugom smjeru.

P. S. Svako je tu vodio neke svoje privatne istrage, sa kojim motivima, ostaje ds se vidi.
Last edited by _Reds_ on 30/07/2021 22:06, edited 1 time in total.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17382 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Haris.ba wrote: 30/07/2021 21:52 Znaci, proces koji se vodi pred sudom BiH za ometanje istrage i unistavanje dokaza se vodi jer se htjelo osloboditi Seferovice, ili jer se htjelo osuditi ih?
O procesu.


viewtopic.php?f=1&t=147262&p=17472237&h ... #p17472237
Last edited by denden on 30/07/2021 22:26, edited 1 time in total.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17383 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

_Reds_ wrote: 30/07/2021 22:03
Haris.ba wrote: 30/07/2021 21:52 Znaci, proces koji se vodi pred sudom BiH za ometanje istrage i unistavanje dokaza se vodi jer se htjelo osloboditi Seferovice, ili jer se htjelo osuditi ih?
Prije ce biti jer se htjelo osuditi ovog njenog bivseg.
Kad se sve desilo, prica je bila da je taj Ploskic to uradio. I postoje te neke price da se mm i zm htjeli otkupiti auto od tog malog, vjerovatno zbog privatne istrage, a opet preko trecih lica. Onda se pojavljuje if i sve ide u nekom drugom smjeru.
Muriz Memić i Zijad Mutap htjeli, jer su vjerovali da je Ploskic krivac i da je njegov zeleni auto bio na licu mjesta, otkupiti taj auto, ali sad niko ne spominje da je Muriz Memic htio otkupiti taj auto da bi se uvjerio je li bio na licu mjesta, nego kazu samo Mutap i Dupovac otkupili auto da podmetnu dokaze (a ne da pokusaju naci ubicu kroz vjestacenje tog auta)?

Zasto je optuznica izbacila Muriza Memica iz podmetanja dokaza i ometanja istrage ako je on sa Mutapom nudio novac za taj auto? To su cak rekla i ta dvojica koji su otkupili auto, da im je receno da pare daju Muriz i Zijad Mutap.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#17384 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ilkbahar »

denden wrote: 30/07/2021 21:44
ilkbahar wrote: 30/07/2021 21:16
Ok, da Seferovici i jesu ubice, da jeste izasao iz kombija i nanio povrede Dzenanu palicom, gdje je motiv? Cige su skloni sitnim lopovlucima, prosidbi, ali agresivni nisu da bi ga onako iz cista mira izasao i opalio palicom jer mu se nasao na putu dok je vozio zabranom.
Seferovici mozda mogu biti izvrsiocu, istina , ali samo i iskljucivo po necijem nalogu. Ko je nalogodavac? Tu je i motiv!
Zasto bi Alisa amnezijom stitila neke cige koje i ne poznaje?

Odgovori mi na pitanje motiva i alisine zastite ciga vjerovat cu ti.

Evo kao nekome ko veze nema sa ovim, nemam nikakvih emocija vezano za slucaj, i tek mi je od skoro ovaj slucaj postao interesantan, ova pitanja mi se logicno namecu kao nekom sa prosjecnom inteligencijom i prosjecnim obrazovanjem.
Evo već ti je uglavnomja odgovorila, a pisao sam i ja ranije na temi. Nije bilo ranijeg motiva, udar je bio neplaniran. Blazi udar kombijem kojim je oborio Dzenana i Alisu, Dzenan ustao, mozda revoltiran nogom razbio far, mozda prijetio Ljubi, Ljubi izletio i udario ih palicom (kako je Vasvija izvorno i opisala da se desilo). Ova verzija odgovara povredama, tragovima prasine (sa prednje strane Dzenanove odjece), cinjenici da je prema ranama Dzenan nakon prvog obaranja sledja i pada na zemlju morao ustati da bi dobio udarac u glavu (jer da je udarac u glavu bio prvi, ne bi moglo biti rana na sakama, laktovima, koljenima, od docekivanja na zemlju za koje je potrebna svjesnost, a te svjesnosti nije moglo biti nakon udarca u glavu itd). Sve je ovo ranije opisano na temi.

Generalizacija Cige nisu agresivni, pa nije nijedan od njih i nije nikad, je neozbiljna. To je kao da kazes da neki budista ne moze nekog napasti ili ubiti.

Nema nalogodavca. Slucajno i neplanirano se desilo. Nije Ljubo planirao kad ce ga familija istjerati iz kuce, pa da mora poci kod tetke pored Aleje da noci. To sto nema motiva i jeste najveci problem teorije zavjere. ONo kao politicko ubistvo, isplanirano (svejedno kao samo prebijanje ili i samo ubistvo), a ne postoji za sve ove godine niko sa motivom. Prica bila Muamer Budnjo, a on i Alisa se ne poznaju uopste. Jedini motiv imao bivsi momak Mirza Ploskic, cak se i hvalio statusima po FB da stoji iza napada, ali je utvrdjeno da se samo klosarski folirao, da ima alibi.

Dalje, polazis od pretpostavke da Alisa Mutap "stiti Cige". To bi znacilo da uzimas zdravo za gotovo nesto sto ne znas pouzdano, a to je da ona nema amneziju, nego laze da ima. A o njenoj amneziji sam mnogo pisao na temi, procitaj ako te zanima. U najboljem slucaju ces zakljuciti da nema sanse da pouzdano pretpostavljas da nema amneziju. DAlje, "stiti Cige". Da, zasto bi "stitila Cige", kada je jedna njena rijec o tome da je prepoznala Ljubu ili ga se sjetila mogla bez dileme Ljubu poslati u zatvor. Ovo je ujedno i dokaz da ona ne glumi amneziju. Nego se stvarno ne sjeca.

Dalje, prica je da su navodno podmetnuti dijelovi LJubinog kombija pronadjeni na licu mjesta i Ljubo kao potplaceni "preuzimac krivice" na sebe. Volio bih cuti logiku toga da se podmecu dijelovi i Ljubo, ali Ljubo bjezi, iako treba preuzeti krivicu, bjezi sa lica mjesta, bjezi u Banja Luku, krije se tamo, prodaje kombi, namjerava pobjeci u Njemacku i vec dogovoreni odlazak tamo osujecuje njegovo hapsenje.
Volio bih cuti i logiku kad su dijelovi Ljubinog kombija podmetnuti, ako se zna da su dva setaca tuda prosli 10-15 minuta ranije i nije bilo ni krhotina ni povrijedjenih, a ti dijelovi pronadjeni u 22:35. Snimljen Ljubin kombi malo dalje odatle da velikom brzinom bjezi. Itd.

Da li su dijelovi Ljubinog kombija mogli biti podmetnuti bez njegovog znanja i dozvole? Itd.

Sve je ovo pisano vec na temi milion puta.

A da li ces vjerovati ovom sto pisem, bez uvrede, potpuno mi je svejedno, da se izrazim eufemisticki.
Sve isto pisete , a meni opet nikako se nista ne uklapa. Znaci kad kazem meni mozes me slobodno ooistovjetiti sa 90 posto gradjana ovog grada koji su samo posmatraci....tako da ti je ovo misljenje i te kako bitno. Znaci javno mijenje, ne moje licno....

I da polazim od pretpostavke da nema amnezuju isto kao i ti da je ima. Niko ziv na ovom.svijetu ne moze znati da li je ima, mozemo samo pretpostaviti.

Nisi mi odgovorio , ko je i zasto udario Alisu u glavu? Cigu je naljutio Dzenan, mozda mu je razibio far, izletio i kombija uzeo palivu i opalio ga... opet nekako ocekujem.da pobjegne, ali ne , on ostaje, nstavlja sa napadom, jer nije izvrsio nalog do kraja....trebalo je i Alisu puknut po glavi da se zavrsi zadatak....?
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#17385 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

Cigo metar i andol i da se drzne da udati momka u najboljim godinama, jakog i mladog :oops: i još ne roma.

Hajd ne laprdajte više o Seferovićima....isti mogu biti samo okrivljeni za ometanje istrage i potplaćivanje.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17386 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

suspect_zero wrote: 30/07/2021 22:14 Cigo metar i andol i da se drzne da udati momka u najboljim godinama, jakog i mladog :oops: i još ne roma.

Hajd ne laprdajte više o Seferovićima....isti mogu biti samo okrivljeni za ometanje istrage i potplaćivanje.
Ma ne mogu više ni za šta.

Nakon što je Ljubo provo oslobođen "jer jeste počinilac, ali nije palica, nego kombi", a potom "jer jeste počinilac, ali jbg nije kombi, nego palica", šanse da za bilo šta odgovara nisu realne.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17387 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

ilkbahar wrote: 30/07/2021 22:09

Nisi mi odgovorio , ko je i zasto udario Alisu u glavu? Cigu je naljutio Dzenan, mozda mu je razibio far, izletio i kombija uzeo palivu i opalio ga... opet nekako ocekujem.da pobjegne, ali ne , on ostaje, nstavlja sa napadom, jer nije izvrsio nalog do kraja....trebalo je i Alisu puknut po glavi da se zavrsi zadatak....?
Pa Alisa je bila sa Dzenanom. Zasto je, pijan i ljut nakon svađe sa familijom, sigurno i uzbuđen, jer je Dženan bio veći od njega, udario i nju? Mozda zato sto je ona bila sa Dzenanom, a on nije kavaljer, plus mu to bilo "pri šutu". :-)

Možda je nešto rekla, uradila. Bila je aktuelna i verzija da su izasli i LJubo i Vasvija i da je ona udarila Alisu, a on Dzenana. Možda je udarac bio mahinalan, bez neke logika, prosto je ona bila "druga strana". Uglavnom, oboje imaju udarce u lijevu stranu glave, što znači da je napadač stajao ispred njih i zamahivao sa svoje desne strane.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#17388 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ilkbahar »

denden wrote: 30/07/2021 22:22
ilkbahar wrote: 30/07/2021 22:09

Nisi mi odgovorio , ko je i zasto udario Alisu u glavu? Cigu je naljutio Dzenan, mozda mu je razibio far, izletio i kombija uzeo palivu i opalio ga... opet nekako ocekujem.da pobjegne, ali ne , on ostaje, nstavlja sa napadom, jer nije izvrsio nalog do kraja....trebalo je i Alisu puknut po glavi da se zavrsi zadatak....?
Pa Alisa je bila sa Dzenanom. Zasto je, pijan i ljut nakon svađe sa familijom, sigurno i uzbuđen, jer je Dženan bio veći od njega, udario i nju? Mozda zato sto je ona bila sa Dzenanom, a on nije kavaljer, plus mu to bilo "pri šutu". :-)

Možda je nešto rekla, uradila. Bila je aktuelna i verzija da su izasli i LJubo i Vasvija i da je ona udarila Alisu, a on Dzenana. Možda je udarac bio mahinalan, bez neke logika, prosto je ona bila "druga strana". Uglavnom, oboje imaju udarce u lijevu stranu glave, što znači da je napadač stajao ispred njih i zamahivao sa svoje desne strane.

Ahaaaa ovo sve vise zabavlja.....eno i Vasvija je ukljucena, znaci ne jedna vec dvije palice....majke mi da te nema trebali bi te izmislit.....
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#17389 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ilkbahar »

suspect_zero wrote: 30/07/2021 22:14 Cigo metar i andol i da se drzne da udati momka u najboljim godinama, jakog i mladog :oops: i još ne roma.

Hajd ne laprdajte više o Seferovićima....isti mogu biti samo okrivljeni za ometanje istrage i potplaćivanje.
O tome pricam....znaci ljudi imaju iskonski genetsko predodredjen model ponasanja i inferiornost....znaci nema sanse da se,ma koliko.pijan bio (sto nije ni utvrdjeno koliko sam upratila, ne zna se sigurno je li bio pijan, nije radjen alkotest kao jedini pouzdan dokaz, ) da se isao.kurciti i nasrnuti na korpulentnog momka... znaci ni teorije nema....



Po nalogu, za pare, uz obecanje da nece odgovarati....bi bilo neke sanse....
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17390 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

ilkbahar wrote: 30/07/2021 22:31
denden wrote: 30/07/2021 22:22

Pa Alisa je bila sa Dzenanom. Zasto je, pijan i ljut nakon svađe sa familijom, sigurno i uzbuđen, jer je Dženan bio veći od njega, udario i nju? Mozda zato sto je ona bila sa Dzenanom, a on nije kavaljer, plus mu to bilo "pri šutu". :-)

Možda je nešto rekla, uradila. Bila je aktuelna i verzija da su izasli i LJubo i Vasvija i da je ona udarila Alisu, a on Dzenana. Možda je udarac bio mahinalan, bez neke logika, prosto je ona bila "druga strana". Uglavnom, oboje imaju udarce u lijevu stranu glave, što znači da je napadač stajao ispred njih i zamahivao sa svoje desne strane.

Ahaaaa ovo sve vise zabavlja.....eno i Vasvija je ukljucena, znaci ne jedna vec dvije palice....majke mi da te nema trebali bi te izmislit.....
To sam spomenuo kao kuriozitet, lično mislim da je Ljubo zadao sva tri udarca, a o Vasvijinom učešću je td majka ovdje iznosila tu prvobitnu teoriju Kantonalnog tužilaštva. Vasvija je bila u pritvoru dvadesetak dana zbog sumnje da je sa Ljubom izvršila napad nakon što su izašli iz kombija.

I meni je zabavno, zato i pišem ;)
Last edited by denden on 30/07/2021 22:40, edited 1 time in total.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17391 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

ilkbahar wrote: 30/07/2021 22:34
Po nalogu, za pare, uz obecanje da nece odgovarati....bi bilo neke sanse....
Kao ozeblo sunce čekamo da istraga, koja je čekala ko zapeta puška da se nakon presude Vrhovnog suda proširi za ubistvo i samo uhapsi ubicu i nalogodavca za koje Muriz već zna ko su, nađe dokaze za to i riješi ovu trakavicu. :thumbup:
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#17392 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ilkbahar »

denden wrote: 30/07/2021 22:37
ilkbahar wrote: 30/07/2021 22:31


Ahaaaa ovo sve vise zabavlja.....eno i Vasvija je ukljucena, znaci ne jedna vec dvije palice....majke mi da te nema trebali bi te izmislit.....
To sam spomenuo kao kuriozitet, lično mislim da je Ljubo zadao sva tri udarca, a o Vasvijinom učešću je td majka ovdje iznosila tu prvobitnu teoriju Kantonalnog tužilaštva. Vasvija je bila u pritvoru dvadesetak dana zbog sumnje da je Ljubom izvršila napad nakon što su izašli iz kombija.

I meni je zabavno, zato i pišem ;)
Igramo se Agate Krisiti malo....

Nadam se da ce se uskoro rijesiti i da ce se otkriti prava istina, ma kakva ona bila!
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17393 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Edin H. »

denden wrote: 30/07/2021 22:37
ilkbahar wrote: 30/07/2021 22:31


Ahaaaa ovo sve vise zabavlja.....eno i Vasvija je ukljucena, znaci ne jedna vec dvije palice....majke mi da te nema trebali bi te izmislit.....
To sam spomenuo kao kuriozitet, lično mislim da je Ljubo zadao sva tri udarca, a o Vasvijinom učešću je td majka ovdje iznosila tu prvobitnu teoriju Kantonalnog tužilaštva. Vasvija je bila u pritvoru dvadesetak dana zbog sumnje da je Ljubom izvršila napad nakon što su izašli iz kombija.

I meni je zabavno, zato i pišem ;)
Pa i Muriz je na saslusanju spomenuo (ima na source.ba) da je Alisina familija na nekom prethodnom rocistu napala Vasviju da je ona udarila Alisu.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17394 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

ilkbahar wrote: 30/07/2021 22:40
Igramo se Agate Krisiti malo....

Nadam se da ce se uskoro rijesiti i da ce se otkriti prava istina, ma kakva ona bila!
Naravno, ali ako Muriz nije lagao da zna ko je ubica, a Državno tužilaštvo kojem on bezrezervno vjeruje čekalo da otvori istragu za ubistvo nakon presude Vrhovnog suda, trebalo bi se sve riješiti dok udariš dlanom o dlan.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17395 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Edin H. »

ilkbahar wrote: 30/07/2021 22:40
denden wrote: 30/07/2021 22:37
To sam spomenuo kao kuriozitet, lično mislim da je Ljubo zadao sva tri udarca, a o Vasvijinom učešću je td majka ovdje iznosila tu prvobitnu teoriju Kantonalnog tužilaštva. Vasvija je bila u pritvoru dvadesetak dana zbog sumnje da je Ljubom izvršila napad nakon što su izašli iz kombija.

I meni je zabavno, zato i pišem ;)
Igramo se Agate Krisiti malo....

Nadam se da ce se uskoro rijesiti i da ce se otkriti prava istina, ma kakva ona bila!
Ne znam sta bi se novo moglo pojaviti nakon toliko godina osim da se pronadje sipka.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#17396 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Image

Zanimljivo. Koji su to ljekari. Moze li ime i prezime.

Image
Last edited by dzolix on 30/07/2021 23:37, edited 1 time in total.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17397 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

denden wrote: 30/07/2021 21:44
ilkbahar wrote: 30/07/2021 21:16
Ok, da Seferovici i jesu ubice, da jeste izasao iz kombija i nanio povrede Dzenanu palicom, gdje je motiv? Cige su skloni sitnim lopovlucima, prosidbi, ali agresivni nisu da bi ga onako iz cista mira izasao i opalio palicom jer mu se nasao na putu dok je vozio zabranom.
Seferovici mozda mogu biti izvrsiocu, istina , ali samo i iskljucivo po necijem nalogu. Ko je nalogodavac? Tu je i motiv!
Zasto bi Alisa amnezijom stitila neke cige koje i ne poznaje?

Odgovori mi na pitanje motiva i alisine zastite ciga vjerovat cu ti.

Evo kao nekome ko veze nema sa ovim, nemam nikakvih emocija vezano za slucaj, i tek mi je od skoro ovaj slucaj postao interesantan, ova pitanja mi se logicno namecu kao nekom sa prosjecnom inteligencijom i prosjecnim obrazovanjem.
Evo već ti je uglavnomja odgovorila, a pisao sam i ja ranije na temi. Nije bilo ranijeg motiva, udar je bio neplaniran. Blazi udar kombijem kojim je oborio Dzenana i Alisu, Dzenan ustao, mozda revoltiran nogom razbio far, mozda prijetio Ljubi, Ljubi izletio i udario ih palicom (kako je Vasvija izvorno i opisala da se desilo). Ova verzija odgovara povredama, tragovima prasine (sa prednje strane Dzenanove odjece), cinjenici da je prema ranama Dzenan nakon prvog obaranja sledja i pada na zemlju morao ustati da bi dobio udarac u glavu (jer da je udarac u glavu bio prvi, ne bi moglo biti rana na sakama, laktovima, koljenima, od docekivanja na zemlju za koje je potrebna svjesnost, a te svjesnosti nije moglo biti nakon udarca u glavu itd). Sve je ovo ranije opisano na temi.


Pa od čega onda Alisa dobi amneziju?
Što je slagala gdje su bili i u koje vrijeme su došli na Aleju?
Što je Dženan ležao i umirao a ona, svjesna, komunikativna, orjentisana, zaboravila da prijavi da je neko bio sa njom?
Otkud Zijad Mutap prvi na mjestu nesreće i zašto je kod njega i Alise bio Dženanov telefon, ako već nije zvala hitnu pomoć ona?
Zašto je Zijad Mutap pratio Memića ako je nevin i ako mu je dijete nevino?
Kako to da staklo od farova koje uporno spominješ odgovara jednom, drugom, pa i trećem čini mi se autu?
Kako to da u Budnjinom hotelu nestane "operativno interesantan snimak" pod izgovorima koje ni retardiran ne bi popušio?
Kako to da Dalida Burzić, propušta podići optužnicu protiv Roma kako treba, za ubistvo palicom, iako ima nalaz koji kaže da je Dženan ubijen palicom?
Zašto Budnjo laže da ne poznaje tu istu Dalidu Burzić?
I more drugih pitanja.

Izvini, meni je puno lakše povjerovat da je neki, meni nepoznat momak, ubijen pa se pokušalo zataškati od strane familije kojoj je kriminal zanimanje, u kojoj je normalno da ti se djeca bave prostitucijom (i ovo znam), nego da je Muriz Memić, radi fotelje za Arijanu (a Murizu pare ne trebaju) iscenirao ovu zavjeru i pet i po godina razvlačio ime mrtvog djeteta po medijima....
User avatar
saravara
Posts: 263
Joined: 11/02/2012 14:20

#17398 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by saravara »

dystopia wrote: 30/07/2021 23:36
denden wrote: 30/07/2021 21:44

Evo već ti je uglavnomja odgovorila, a pisao sam i ja ranije na temi. Nije bilo ranijeg motiva, udar je bio neplaniran. Blazi udar kombijem kojim je oborio Dzenana i Alisu, Dzenan ustao, mozda revoltiran nogom razbio far, mozda prijetio Ljubi, Ljubi izletio i udario ih palicom (kako je Vasvija izvorno i opisala da se desilo). Ova verzija odgovara povredama, tragovima prasine (sa prednje strane Dzenanove odjece), cinjenici da je prema ranama Dzenan nakon prvog obaranja sledja i pada na zemlju morao ustati da bi dobio udarac u glavu (jer da je udarac u glavu bio prvi, ne bi moglo biti rana na sakama, laktovima, koljenima, od docekivanja na zemlju za koje je potrebna svjesnost, a te svjesnosti nije moglo biti nakon udarca u glavu itd). Sve je ovo ranije opisano na temi.


Pa od čega onda Alisa dobi amneziju?
Što je slagala gdje su bili i u koje vrijeme su došli na Aleju?
Što je Dženan ležao i umirao a ona, svjesna, komunikativna, orjentisana, zaboravila da prijavi da je neko bio sa njom?
Otkud Zijad Mutap prvi na mjestu nesreće i zašto je kod njega i Alise bio Dženanov telefon, ako već nije zvala hitnu pomoć ona?
Zašto je Zijad Mutap pratio Memića ako je nevin i ako mu je dijete nevino?
Kako to da staklo od farova koje uporno spominješ odgovara jednom, drugom, pa i trećem čini mi se autu?
Kako to da u Budnjinom hotelu nestane "operativno interesantan snimak" pod izgovorima koje ni retardiran ne bi popušio?
Kako to da Dalida Burzić, propušta podići optužnicu protiv Roma kako treba, za ubistvo palicom, iako ima nalaz koji kaže da je Dženan ubijen palicom?
Zašto Budnjo laže da ne poznaje tu istu Dalidu Burzić?
I more drugih pitanja.

Izvini, meni je puno lakše povjerovat da je neki, meni nepoznat momak, ubijen pa se pokušalo zataškati od strane familije kojoj je kriminal zanimanje, u kojoj je normalno da ti se djeca bave prostitucijom (i ovo znam), nego da je Muriz Memić, radi fotelje za Arijanu (a Murizu pare ne trebaju) iscenirao ovu zavjeru i pet i po godina razvlačio ime mrtvog djeteta po medijima....
ovog denden ko da je Ševal Kovačević napravio , bem ih glupe.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#17399 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Project Ashe »

A ko je taj Zijad Mutap jbt, neki lokalni krimos ili političar?
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17400 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

...
Last edited by denden on 31/07/2021 00:09, edited 1 time in total.
Locked