Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#18526 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

denden wrote: 04/08/2021 20:12
bitangeIprinceze wrote: 04/08/2021 19:49
A zašto tužilaštvo nije našlo nijednog? Nisu htjeli, nisu mogli, nisu znali ....
Pa ovo je najbolja ilustracija prirode onog što je posrijedi.

"Vanjskih" očevidaca, mimo učesnika u događaju, tj. Dženana i Alise i Ljube i Vasvije kao napadača, prosto nema.

Kantonalno tužilaštvo je našlo napadače, Dženan je umro, a Alisa ima amneziju.

Činjenica da su i Kantonalno tužilaštvo, kojem Muriz ne vjeruje, te Državno, kojem bezrezervno vjeruje, provjerili navode o tri (kantonalno o dva, državno o sva tri) navodna očevica za koja im je Muriz dao informacije, te utvrdili da su u pitanju lažni očevici, govori sljedeće:

-postoje ljudi dovoljno pokvareni, i to barem trojica, koji su spremni Murizu Memiću lagati da su vidjeli nešto što nisu, iako je u pitanju otac koji je izgubio dijete, a oni o tome lažu
-tim ljudima motiv može biti samo patološki (sadizam) ili finansijski. pošto je Muriz Memić javno obećao sto milja maraka za informaciju o "pravom" ubici, a evo se i danas na temi pojavljuju dokumenti koje niko ne spori o tome da je davao novac za svjedočenja, jasno je da je u pitanju finansijski motiv
-činjenica da Muriz Memić kao otac tvrdoglavo odbija vjerovati u zvaničnu verziju o Seferovićima kao počiniocima, dok istovremeno nalazi tri lažna očevica čiju laž kupuje (čak i doslovno :D) kao istinu, govori da iza teorije Feraget-Memić ne stoje činjenice, nego neracionalno ponašanje oca sluđenog bolom koji glavnom kroz zid pravi neku verziju o moćnom ubici kako bi dao nekakav smisao Dženanovoj smrti koja se desila "tek tako", neplaniranim prolaskom kombija i Seferovića u njemu; govori i da Muriza Memića manipulišu lešinari koji nemaju pravo biti slijepi na očite podvale "očevidaca", ali imaju interes, ako nemaju pravo

Heeej, čovjek "zna ko je ubica", a izmislio tri očevica i optužio "sistem da krije ubicu". A "sistem" provjerio te očevice i utvrdio da nisu očevici.
A moze li Hasan Dupovac biti svjedok?
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#18527 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Billy The Pljuc wrote: 05/08/2021 06:15 To Sabina Sarajlija sveta krava?

Zna se čiji je to igrač i da ne zaslužuje biti tu gdje jeste, mislim dao bog da je se može uznemiriti i skloniti sa malo pisanja ali svi znamo da od toga nema ništa. Pretjeruje se sa kvalifikacijama glede slanja upita - Ko je ubio Dženana?, službena adresa i sasvim normalan upit, niko ne piše u stilu da će joj srce iščupati. Niti postoji prijetnja niti uopšte ima elemenata krivičnog djela a to da li se ista zapita da li je u redu da nekome polaže račune s obzirom na funkciju koju obnaša je već njen problem, naravno taj neko nije ni narod ni država.

Problem sa Arijanom, demokratsko smo društvo, barem bi trebalo da jesmo, meni da su brata ubili ja bih pojedincima pred kućom naćao, kakve veze ima njena funkcija sa ovim načinom djelovanja? Je li možda pozivala na linč?

Što se Mutap and Co. tiče, sasvim dovoljno dokaza da ih se osudi, sviđalo se to "ljubiteljima pravde" ili ne. Eventualno oslobađanje istih sasvim normalno može kao posljedicu imati proteste, šta trebam, sjediti i mirno posmatrati kako korumpirana tužilaštva i sudstva i dalje rade u korist privilegovanih.

Gledamo se svakako drugovi i drugarice.
Kojih bolan dokaza? :-) :-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#18528 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

u demokratiji ne postoje zakoni?

cuj kakve veze ima njena funkcija :-)

zamisli da se negdje pojavi bakir ili fahro i izjave-urade nesto protivzakonito, ali kao obicni gradjani :D . da li bi i tada rekao ma ja, to oni privatno, nema veze funkcija?
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#18529 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

Ona je zastupnik. Njena rijec ima vecu tezinu. I veci stepen kritike kao javna licnost treba da istrpi.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18530 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Sutra ročište.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17158
Joined: 31/03/2019 14:56

#18531 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

klix wrote: 05/08/2021 08:31 Sutra ročište.
:lol:
Danas u 13
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18532 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

pinkman wrote: 05/08/2021 08:27 Ona je zastupnik. Njena rijec ima vecu tezinu. I veci stepen kritike kao javna licnost treba da istrpi.
Ona je predstavnik zakonodavne vlasti i ne može sebi dozvoliti, da se tako blamira.
User avatar
madesa
Posts: 4207
Joined: 26/07/2013 02:37

#18533 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by madesa »

ovo slanje emailova je najveca glupost sto sam procitao. Cuj oni pitaju ko je ubio Dzenana a Arijana to vec zna :skoljka:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18534 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

madesa wrote: 05/08/2021 08:33 ovo slanje emailova je najveca glupost sto sam procitao. Cuj oni pitaju ko je ubio Dzenana a Arijana to vec zna :skoljka:
Treba njoj Sabina Sarajlija, da pošalje mail sa istim pitanjem.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#18535 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

klix wrote: 05/08/2021 08:32
pinkman wrote: 05/08/2021 08:27 Ona je zastupnik. Njena rijec ima vecu tezinu. I veci stepen kritike kao javna licnost treba da istrpi.
Ona je predstavnik zakonodavne vlasti i ne može sebi dozvoliti, da se tako blamira.
Slazem se da nije u redu spam siriti i zatrpavati servere jer vidis da je email na domeni pravosudje.ba. To upucuje na to da se zatrpavaju serveri koji su u upotrebi od strane ostalih pravosudnih instituacija koje nemaju veze s ovim slucajem.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#18536 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by yasaq »

klix wrote: 05/08/2021 08:36
madesa wrote: 05/08/2021 08:33 ovo slanje emailova je najveca glupost sto sam procitao. Cuj oni pitaju ko je ubio Dzenana a Arijana to vec zna :skoljka:
Treba njoj Sabina Sarajlija, da pošalje mail sa istim pitanjem.
šta misliš što ih nisu zvali na saslušanje povodom toga ?

Misliš da nemaju oraha u džepu ?
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18537 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

yasaq wrote: 05/08/2021 08:51
klix wrote: 05/08/2021 08:36 Treba njoj Sabina Sarajlija, da pošalje mail sa istim pitanjem.
šta misliš što ih nisu zvali na saslušanje povodom toga ?

Misliš da nemaju oraha u džepu ?
Trebaju ih zovnuti vezano za to, a i da konačno kažu ko je ubica, da ga prestanu prikrivati.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#18538 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by yasaq »

klix wrote: 05/08/2021 08:54
yasaq wrote: 05/08/2021 08:51

šta misliš što ih nisu zvali na saslušanje povodom toga ?

Misliš da nemaju oraha u džepu ?
Trebaju ih zovnuti vezano za to, a i da konačno kažu ko je ubica, da ga prestanu prikrivati.
a što ih ne zovu ?
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18539 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

yasaq wrote: 05/08/2021 08:58
klix wrote: 05/08/2021 08:54
Trebaju ih zovnuti vezano za to, a i da konačno kažu ko je ubica, da ga prestanu prikrivati.
a što ih ne zovu ?
Možda ih i zovnu, šta znaš.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#18540 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by yasaq »

klix wrote: 05/08/2021 09:04
yasaq wrote: 05/08/2021 08:58

a što ih ne zovu ?
Možda ih i zovnu, šta znaš.
a što ih 5 godina izbjegavaju i sad će ih lafo zovnuti ?

daj ne budite naivni !
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#18541 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by petunija »

uglavnomja wrote: 04/08/2021 22:23 nesto kontam da je broj takvih povelik, svi koji se vise ne javljaju na temi, a bilo ih je ... 90% najmanje
Nije tačno
To što se nekima ne da pisati ne znači da misle drugačije
td_maajka
Posts: 1022
Joined: 05/02/2021 09:57

#18542 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Ja saljem svaki dan po dva maila.
I koliko vidim radi to jos stotine mimo mene. :thumbup:
Neka, i treba. Nece se nista mozda time postici, ali sto bi oni sjedili mirno u svojim dobro placenim foteljama. Sto ne rade svoj posao kako treba?!

Nego, nisam citala proteklih 30-40 stranica… Je li ko upratio da je Ranko Debevec “kaznjen” javnom opomenom i ostaje predsjednik Suda BiH, dok je Tadicka smjenjena?

https://avaz.ba/vijesti/bih/637024/cel ... suspenzija
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#18543 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

petunija wrote: 05/08/2021 09:24
uglavnomja wrote: 04/08/2021 22:23 nesto kontam da je broj takvih povelik, svi koji se vise ne javljaju na temi, a bilo ih je ... 90% najmanje
Nije tačno
To što se nekima ne da pisati ne znači da misle drugačije
Iz nekog razloga se fura priča da se situacija okreće, jer je na forumu drugačija atmosfera.

Moram sve potsjetiti da je forum jedno, a stvarna situacija drugo. Mi (barem većina) smo samo navijači. Čak i da smo svi do jednog na jednoj strani, i da je ovdje jednomlje bilo koje od opcija, i dalje možem biti u krivu. A sud ne donosi odluke na osnovu većinskog mišljenja na forumu.

Jedan dio ljudi koji su podržavali Memiće je (opravdano) razočarano njihovim ponašanjem vezano za proteste. To što Memići dižu galamu preko FB i mailova, jeste, barem po meni, nepotrebno u ovoj fazi, ali na to imaju pravo, i što je važnije, iako sada vuku pogrešne poteze, i dalje ne znači da su Mutapi u pravu.

Druga stvar, ovdje se priča o dendenu kao o nekom filozofu koji je razbio u paramparčad memićevce. Napisao sam prije par dana duži post gdje sam ukazao na to da denden bira samo informacije o slučaju koje se poklapaju sa njegovom hipotezom, sve ostalo odbacuje. Ako je ko tokom slučaja dao dvije suprotne izjave, denden uzima samo onu koja mu odgovara. Sve ostalo ignoriše, jer mu se ne uklapa sa njegovim unaprijed donesenim zaključkom. Paradoksalno, uzima jednu od Barićevih izjava kao dokaz, iako je Barić na sudu upravo zato što je dao dijametralno suprotne izjave, vezano za Alisino stanje. Denden niti jednom ne dovodi u sumnju da upravo postojanje višestrukih izjava, naročito službenih lica koja su sada optuženici, možda ukazuje na neke neregularne radnje u ovom slučaju. U takvom hermetičkom svijetu, njegove priče zvuče uglavnom logično, osim par dijelova gdje se baš moraš potruditi da progutaš (npr. da je sudstvo 5 godina insistiralo na pogrešnim činjenicama vezano za mjesto povrede u optužnici, i da to nikada nije promijenilo, što je rezultiralo sa nizom oslobađajućih presuda za Seferoviće, što je priča koju je čak i u dendenovom izolovanom svijetu jako teško povjerovati, i što je i sam denden prokomentarisao kao "bizarno", ali i dalje mu je to jedan od temelja teorije).

U pomenutom postu sam dao (nepotpunu) listu, šta sve mora da se poklapa (uglavnom činjenice koje denden ignoriše) da bi dendenova teorija bila ispravna. Sam kažem, bilo koja od tih stvari jeste stvarno moguća, ali malo vjerovatna. Samim tim, teoretski je moguće da se baš sve preklapa, i da je denden u pravu, ali je ekstremno malo vjerovatno.

Moj post je uglavnom ignorisan, denden i dalje vozi svoju priču, tako da i nema smisla puno pričati, ako pričaš zidu. Sud će donijeti odluku, bez obzira na dendenanje i na trenutno vladajuće mišljenje ovdje. Možda je pametnije ostaviti bal vampira da traje do jutra.
tranquil wrote: 03/08/2021 13:05 Pošto denden ne odustaje sa svojim terijama zavjere, i vidim da se neki pecaju na to, moram napomenuti, dvije stvari.

Prvo je to što denden zgodno uzima dokaze / izjave koji idu njegovoj teoriji u korist, i apsolutno ignoriše sve ostalo. Vasvija dala dvije suprotne izjave? Nema problema, uzećemo onu koja nam odgovara, ko zna kako je druga nastala. Možda joj je Ifet prijetio pištoljem. Hrpa dokaza u drugom pravcu? Ni pomena, teorije zavjere, iako većina njih dolazi iz službenih izvora, ne od Muriza ili Ifeta.

Drugo što želim pomenuti je nešto opširnije. Da bi njegova teorija bila tačna, potrebno je da se poklapaju SVE (ne samo neke, nego apsolutno SVE) donje činjenice a koje on ignoriše:

- snimak za koji je forenzički utvrđeno da je namjerno obrisan, morao je biti obrisan ili zbog ubistva ili iz drugog razloga, pa je prema tome brisanje obavio ili organizirao ili Ljubo ili Ifet ili neko deseti da prikrije Ljubu, ili su baš taj snimak obrisali Budnjo ili Ožegović sa ko zna kojim motivima nevezanim za ubistvo

- koliko znam još nije utvrđeno šta se desilo sa drugim snimkom koji je Haris Dupovac izuzeo iz kuće Šerifa Konjevića, dakle i taj snimak je ili Dupovac ili neko drugi morao sakriti da zaštiti Ljubu

- Alisa je nakon incidenta imala više nalaza koji su govorili o potpunoj komunikativnosti, GCS15, pa prema tome ili su svi ti nalazi bili netačni, ili je nekako razvila amneziju uprkos svojoj komunikativnosti; eventualno glumi amneziju, ali da bi zaštitila Ljubu, ili je u strahu od njega

- vezano za Alisino stanje, Josip Barić je dao dvije dijametralno suprotne izjave vezano za Alisu, i ovdje je već nemoguće pričati o nečijoj nesposobnosti, pa ako isključimo kao razlog "uticaj na tok istrage", jer je to, jel, teorija zavjere, onda jedino objašnjenje može biti da je i Barić u to vrijeme bolovao od amnezije. Ja drugog objašnjenja nemam

- Zijo je, bez obzira na to što je Ljubo izvršio ubistvo, bio sa Alisom prilikom davanja izjave, ako je vjerovati dendenu to je puka slučajnost / nesposobnost, i ama baš niko to te večeri nije našao neregularnim

- takođe, niko u MUP-u nije našao problematičnim da potencijalni dokaz (krvavi džemper) uruči porodici Mutap, nakon čega je dokaz uništen. To je takođe samo nesretna nesposobnost / slučajnost

- nestanak dokaza iz MUP-a (lak) je takođe puka slučajnost, ili nečija nesposobnost

- da ne dužim ilstu, jer je jako duga, zvanične komisije su 2017 i 2018 utvrdile mnogobrojne propuste, pa pročitajte na tim linkovima, neke sam već naveo, neke nisam, ali poenta je u tome da bi dendenova teprija funkcionisala, baš svi ovi propusti, bez izuzetka, moraju biti objašnjeni ili kao nesposobnost ili kao slučajnost ili je nekako Ljubo ili eventualno Ifet upleo prste u istragu

- pomenuo sam da denden zasniva teoriju birajući izjave, jer je više sudionika dalo konfliktne izjave. On međutim mora objasniti kako i zašto konflktne izjave uopće postoje, i koji su kriteriji po kojima je uzeo samo one koje njemu odgovaraju

- kao što je denden i primjetio i prokomentarisao kao "bizarno" je to da su sudovi zapravo našli Ljubu krivim, ali su zbog formulacije koja navodno govori o mjestu povrede oslobodili Ljubu. Bizarno je i to da su imali godine da isprave, i da nisu to uradili. Da, to je dendenova teorija, a objašnjenje je "to je bizarno". Bez drugog objašnjenja, pretpostavimo da je to još jedna u nizu slučajnih nesposobnosti koje su se desile u ovom slučaju

- i zadnje, iako ne neka jaka činjenica, ali ovo dođe kao šlag na tortu, a vezano je za prethodnu tačku. Slučaj Tužilaštva KS protiv Seferovića je i prema dendenovim navodima jako loš i "bizaran", a uz to je i medijski najeksponiraniji slučaj te institucije u prethodnom periodu, i završio se neslavno sa oslobađajućom presudom. Čovjek bi rekao da su tamo sve nesposobnjakovići koji bi se trebali kazniti. Ipak, iz nekog razloga, kojeg ne možemo dokučiti, a nagađanja bi bila teorija zavjere, glavna tužiteljica je: smijenjena? kažnjena? opomenuta? ne, nego unaprijeđena, promovisana u sudiju Vrhovnog Suda, jer neko očito misli da ona dobro obavlja svoj posao. Ovo bi istina mogla biti tipična bosanska priča o podobnima, ali mislim da vrijedi pomenuti, da se ne zaboravi, pored svih dosadašnjih nesposobnosti da vidimo i dodjelu Zlatne Povelje za iznimnu nesposobnost.

Dakle sve ove stvari, i vjerovatno još neke kojih se nisam mogao sjetiti, moraju imati logično objašnjenje, a koje nije "usmjeravanje istrage", sve da bi dendenova teorija funkcionisala. Sve moraju biti ili slučajnosti ili nesposobnosti ili je neko petljao u Ljubinu korist. To je ono što denden tvrdi, pa procjenite ko je ovdje teoretičar zavjere.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#18544 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Znate šta, najbolje bi bilo da svako pažljivo pročita javno dostupne odluke/presude/dokumente o ovom slučaju. I to polako da pročita, ne leteći prečicom, jer naizgled nejasni podaci dobiju razjašnjenje kroz iskaze drugih svjedoka, a naizgled nebitni detalji sasvim drugu težinu, i obratno.
Nastojte posmatrati postupke svakog od učesnika isključivo iz trenutka u kojem su se dogodili (inace upadate u general-poslije-bitke zamku).
Tek onda se vratite ovdje da nastavite pisati.
td_maajka
Posts: 1022
Joined: 05/02/2021 09:57

#18545 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Tranquil, nije tvoj post ostao nezapazen, samo bih navela dvije male korekcije: Hasan, a ne Haris Dupovac, i Burzicka je sada sutkinja Suda BiH, a ne Vrhovnog. A za sve ostalo si upravu.

I nije da “nema” vise druge strane, nego je prica o saobracajnoj nesreci gotova. Obicnom gradjaninu, koji nema neki licni interes, je ova tema samim time postala obsoletna, jer su tri oslobadjajuce presude sa dva razlicita suda svakom normalnom jasan pokazatelj, da prica o Ljubi i kombiju jednostavno ne stoji.

Ova tema je tako postala jednostavno “igraonica” za botove i ono malo forumasa koji su pratili od pocetka, pa je mozda preslo i u naviku ovdje raspravljati.

Ja kao “anti-rezimski” bot evo nisam bila tu vec neko vrijeme i ne namjeravam vise redovno dolaziti na temu, sada je na Tuzilastvu BiH i Sudu BiH da stvar odradi onako kako to zakon nalaze. Obicni gradjani to vide, vjerujem, jednako.

Sto se tice podrske Memicima i za proteste i generalno, ova tema svakako daje pogresnu sliku. :) A vidjet cemo koliko ce ih doista biti na protestima, koji su po mom misljenju i vise nego opravdani.

Pet godina dezavuisanja porodice, ali i gradjana koji (ukoliko niste upratili sta je receno na izricanju presude, ukoliko niste upoznati sa zakonom…) snose troskove za ove sudske procese, a ta suma iznosi vise miliona KM. Ja kao gradjanka cu, ako ni zbog cega drugoga, onda zbog toga izaci na proteste. Sve je ovo moglo biti zavrseno davno, da nemamo korupmirane idiote u policiji i pravosudju.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#18546 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

td_maajka wrote: 05/08/2021 10:15 Tranquil, nije tvoj post ostao nezapazen, samo bih navela dvije male korekcije: Hasan, a ne Haris Dupovac, i Burzicka je sada sutkinja Suda BiH, a ne Vrhovnog. A za sve ostalo si upravu.
Da, hvala na korekciji, preletio sam na obje greške.

Vezano za ignorisanje posta, više sam mislio na ignorisanje od strane onih na čije sam se greške u rezonovanju referencirao.
Last edited by tranquil on 05/08/2021 10:25, edited 1 time in total.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#18547 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ilkbahar »

:bih: .
Last edited by ilkbahar on 05/08/2021 10:26, edited 1 time in total.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#18548 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ilkbahar »

tranquil wrote: 05/08/2021 09:54
petunija wrote: 05/08/2021 09:24
Nije tačno
To što se nekima ne da pisati ne znači da misle drugačije
Iz nekog razloga se fura priča da se situacija okreće, jer je na forumu drugačija atmosfera.

Nije atmosfera drugacija, nego je postalo dosadno citati non stop jedno te isti trunjenje gluposti od strane botova koji spinuju
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#18549 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

zanimljivo

slucaj dragicevic, ali ista matrica

i nekoliko istih ucesnika, ifet, tadicka, sud bh ...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzilas ... /210805033
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#18550 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

p.s. Gau8 je naveo pretpostavku da se bilo šta moglo dogoditi u periodu od kad je kombi projezdio kroz mjesto događaja u 22:31 do trenutka kada hitna zaprima poziv u 22:35-36. Jedino što sam uspjela smisliti, a da zadovoljava sve uslove: da ga nije udario kombi već nešto drugo, da pocinilac nije ljubo, da je odlomljen komadic sa kombija ostao na licu mjesta zbog udara u nekog pješaka ali ne dženana, da su ljubo i vasvija fakat priznali rodbini to veče da su nekoga udarili vozilom, je sljedeće..

- u trenutku kada kombi nailazi dženan je već dobio udarac u glavu, i kombi ustvari nalijeće i udara napadača, tom prilikom otpada dio fara i plastike, kombi se ne zaustavlja, a vasvija i ljubo sutradan fakat misle da su udarili dzenana;
- napadač nije teže povrijeđen (nema krvi) bježi, i nikada više o njemu nismo čuli;

međutim, zar bi napadač čekao na cesti umjesto da zduši na prvi zvuk vozila koje se približava?
pa ne bi čekao, recimo da je uspio pobjeći, koga je onda mogao pokupiti kombi pa da otpadne komadić fara?
alisu, ona je dovoljno pogubljena

i to bi bilo to, osim one vasvijine izjave, da su izašli iz kombija i pretukli ih, koja je pravno nepostojeća
plus što oštećenje stuba izaziva jače povrede glave nego što je kod nje uočeno
Last edited by zijancer on 05/08/2021 10:55, edited 1 time in total.
Locked