Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#11301 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Impressum »

td_maajka wrote: 17/06/2021 08:55 Dokazi na osnovu kojih sud odredjuje i produzuje ove pritvore nisu samo iskazi za koje mi znamo. To, naravno, smeta ovima iz krivicne prijave, ubicama, advokatima odbrane i botovima, jer bi htjeli znati sta to ovi sve vec imaju. :)

Ali, do podizanja optuznice Tuzilastvo ima pravo na to.
Najkasnije tada - ukoliko Alisa ne propjeva ranije - saznat cemo i mi sve. :)
upravo to
postoje dokazi i to po svemu sudeci neoborivi
jer je nema sanse da Ziju i drota drze toliko dugo u zatvoru bez istih
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#11302 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

To je vjerovatno i krenulo tako bezazleno, pa se onda zakotrljalo, kao kada od male grudve nastane velika. A sve to u kombinaciji sa javašlukom. Ne vjerujem, da je od početka bila neka velika zavjera, ni da je bila namjera da ga ubiju. Da su odmah rekli sve šta se desilo, drugačije bi bilo. Ovako su se zapetljali.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#11303 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Impressum »

dystopia wrote: 17/06/2021 07:12 Tako je bilo i za Ziju, izaci ce, bla bla ... Kad eno Zijo još u prdekani. :)
nece Zijo izaci
nece ni Dupovac
niko od njih nece izaci
ovo je vec toliko ozbiljno da se vise ne moze zataskati niti zaustaviti

na kraju ce Dalida platiti a nakon izbora 2022 i Osmica
td_maajka
Posts: 1026
Joined: 05/02/2021 09:57

#11304 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Tuzilastvo BiH do sad dobro radi, nema greske.
Sud BiH je kljucni, ali ako bude radio po ps-u, nema sanse da ih puste. Dokazi govore za sebe, a tu su jos i iskazi svjedoka. Izmedju 10 i 45 godina (kako kome), na osnovu svih dokaza do sada, im ne gine.

Mislim da jedino Sud BiH ovo jos moze zaustaviti, ali tamo na svu srecu jos uvijek ima iskrenih i moralnih ljudi, onih koji se trude pravo i pravdu jedno drugome sto je vise moguce pribliziti.
User avatar
video
Posts: 6851
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11305 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by video »

Ma kakvo zaustavljanje, ode ovo, nepovratno :thumbup:
User avatar
sigh
Posts: 1156
Joined: 22/08/2014 23:12

#11306 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by sigh »

Project Ashe wrote: 17/06/2021 07:56
Billy The Pljuc wrote: 17/06/2021 02:22 Sva dosadašnja hapšenja su logična i svi uhapšeni su dio jedne veće slagalice koja možda ipak ne bude složena do kraja, ono što očekujem kao neminovno jeste da se Alisa slomi pod pritiskom jer je realno gledajući najslabija karika. To kad se desi vjerovatno ćemo imati ubicu i pomagače iza rešetaka a sve ostalo će biti relativno teško očekivati da se dokaže bez da niko od ostalih ne propjeva.
Ja nešto čisto sumnjam da je bilo ubistvo sa predoumišljanjem a više ubistvo iz nehata, ali svejedno treba da se razotkrije ko je počinilac i da li ima eventualnih saučesnika.
Ako pod ubistvom iz nehata mislis da je bila organizirana neka kao sacekasusa za Dzenana gdje mu je trebalo biti zaprijeceno ili gdje je trebao biti malo pretucen pa je greskom otislo to predaleko, to se ipak ne moze tretirati kao ubistvo iz nehata. Ubistvo iz nehata je kada nekoga random odnosno slucajno ubijes, medjutim ako organizovano docekas nekog s ciljem da mu naneses povrede ili sta vec ti si pristao na posljedicu u ovom slucaju smrt.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11307 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

alisa je zračila samouvjerenošću na onim mutnim slikama izdaljine pri uhićenju

jaki geni su naletjeli na jake gene kao što rekoh

mutapi na memiće...što je bio okidač... ne zna se

pošto sad čitam nešto o homosapijensima :D ovo je borba zaista dvije jake obitelji
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#11308 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

td_maajka wrote: 17/06/2021 08:55
Billy The Pljuc wrote: 17/06/2021 02:22 Ja još uvijek zadržavam dozu opreza, hapšenja idu po nekom redoslijedu, procesi traju ali nam je još uvijek rano govoriti o nekim pravosnažnim presudama. Kad govna počnu ići na zasluženu robiju tek onda ću početi vjerovati da su zaista tužilaštvo i sudstvo počeli da rade ono što trebaju i da ima nade da se stoci stane u kraj.

Ogromne su razmjere izrečenih laži i učinjenih koraka da se zataška mislim prvenstveno planiran napad na Dženana Memića i u istom je Alisa Mutap udata Ramić imala itekako značajnu ulogu. Nisam sklon vjerovati teoriji da se on tek tako našao na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme. Možda i nije bilo namjere da se Dženan ubije ali spremnost da nekog napadneš na način na koji je on napadnut definitivno jeste pokušaj ubistva koje je kasnije preraslo u ubistvo jer se završilo smrtnim ishodom. Što se tiče izbrisanih snimaka iz hotela isti vjerovatno pokazuju kretanje nekih lica u vremenu odigravanja svega, vjerovatno se na istima uz napadača i njegove pomagače nalaze još neke viđenije face koje možda nisu učestvovale u svemu ali su povezane na određeni način sa napadačima. Mnogo je tu kretanja bilo to veče u toj zoni, očito da sam napad sa nečim što se odvijalo možda paralelno sa istim nije teklo kako je planirano. Involviranost nekih možda viđenijih faca u svim tim dešavanjima je imala za rezultat niz radnji na različitim nivoima kako bi se sakrili tragovi i napustila zona u kojoj se sve odigravalo. Najtužnije u svemu jeste da dok je vrijeme neumitno teklo Dženan Memić je negdje ležao teško povrijeđen a isti bi se mogao najvjerovatnije spasiti da mu se pomoć pružila na vrijeme. Ono što je sasvim sigurno jeste da je Alisa bila uz njega svo vrijeme do dolaska hitne i da ništa nije učinila da mu pomogne što potvrđuje da je bila saučesnik u svemu a meni djeluje da Dženan uopšte nije očekivao napad. Mislim da ista ne laže iz straha od nekoga, možda laže iz straha da se ne otkrije njena uloga u svemu ili je neko od napadača njoj blizak. U tim kriminalnim vezama svi rade sa svima i svi duguju nekome nešto i tako se počelo zapetljavati od samog početka pa se uzročno-posljedičnim vezama otišlo veoma daleko i visoko.

Ona uistinu jeste kako logika i nalaže ključ Dženanovog ubistva a sve te veze od samih početaka tek treba razjasniti. Očito je da ni Zijo Mutap i policajac koji je prvi priveden do sada nisu propjevali, sad smo dobili još dvojicu koji nisu uradili što su trebali iz određenih razloga i na kraju uz Alisu imamo i momka koji je ili izbrisao snimke sam ili zna ko je isto učinio jer je vjerovatno bio na poslu kad se isto odigralo ili je možda zadužen da vodi računa o video nadzoru. Ja lično očekujem da slijedeće uhapse policajce koji su izbrisali određene podatke sa Dženanovog telefona a za Aliju Budnju još uvijek ne mogu da povjerujem da ništa nije znao o brisanju snimaka iz hotela kao i šta se u njegovim hotelima eventualno događa.

Sva dosadašnja hapšenja su logična i svi uhapšeni su dio jedne veće slagalice koja možda ipak ne bude složena do kraja, ono što očekujem kao neminovno jeste da se Alisa slomi pod pritiskom jer je realno gledajući najslabija karika. To kad se desi vjerovatno ćemo imati ubicu i pomagače iza rešetaka a sve ostalo će biti relativno teško očekivati da se dokaže bez da niko od ostalih ne propjeva.
:thumbup: Nema se ovdje sta dodati, osim da postoje materijalni dokazi za koje javnost, pa ni osumnjiceni ne znaju jos.

Dokazi na osnovu kojih sud odredjuje i produzuje ove pritvore nisu samo iskazi za koje mi znamo. To, naravno, smeta ovima iz krivicne prijave, ubicama, advokatima odbrane i botovima, jer bi htjeli znati sta to ovi sve vec imaju. :)

Ali, do podizanja optuznice Tuzilastvo ima pravo na to.
Najkasnije tada - ukoliko Alisa ne propjeva ranije - saznat cemo i mi sve. :)
Pa da, dokazi postoje, niko od uhapšenih nije priveden bez dokaza da je učestvovao u nečemu. Zijo Mutap je vršio niz radnji nakon ubistva koje "običan" čovjek ne radi, neke od njih skupa sa onim privedenim "šefom" iz saobraćajne, onaj jedan policajac nije izuzeo materijalne dokaze, sad imamo ovu dvojicu koji su takođe napravili određene "propuste", imamo momka koji zna šta je bilo sa snimcima sa hotela a "draga" nam Alisa Mutap Ramić laže. Ovo nisu nikakve pretpostavke nego činjenice koje smo do sada uspjeli i mi saznati, vjerujem da postoje dokazi i za naredna hapšenja koja će uslijediti. To da će neko tek tako biti pušten iz pritvora a pogotovo ovi juče privedeni je bezveze tvrditi i pretpostavljati. Čak i da niko ne propjeva svi se oni mogu procesuirati na osnovu postojećih dokaza i ne sumnjam da će određene kazne biti izrečene.

Kao što i napisah, velika je ovo slagalica koju treba tek sastaviti a hoće li se uspjeti ostaje da se vidi. U smislu rješavanja samog ubistva najvažniji korak je napravljen Alisinim privođenjem i ista će nam isporučiti napadača i pomagače tj. ubicu ili će se suočiti sa kaznom za saučesništvo. Nema tu mnogo mudrolija, svaki od privedenih policajaca se u najmanju ruku bude teretio za nesavjestan rad u službi mada vjerujem da postoje dokazi da nisu radili na svoju ruku, barem neki od njih. Dalje je sve lančana reakcija i želim da vjerujem da će i oni koji su propustili da ih kazne unutar službi dobiti "priliku" da objasne zašto.

Za sada tužilaštvo a i sud odrađuju sve po PS-u, od početka s izuzetkom privođenja nekih lica koja mogu položajem i vezama uticati na svjedoke i istragu.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#11309 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Ma Alisa ima tatine ljude, kakvi jaki geni. Ima kriminalce sa kojima se vucarala, eto to ima. A Memići imaju istinu i pravdu na svojoj strani.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#11310 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

Pa vjerovatno ce odrediti pritvor. Samo je realno bezveze da to bude "zbog uticaja na svjedoke" zato sto su svi ovi koji su prijavljeni vec odavno mogu da uticu jedne na druge. Od prijavljene Dalide pa do ostalih.

Ali za uznemirenje javnosti kao i ponavljanje odredjenog djela je vec druga prica.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11311 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

klix wrote: 17/06/2021 10:05 Ma Alisa ima tatine ljude, kakvi jaki geni. Ima kriminalce sa kojima se vucarala, eto to ima. A Memići imaju istinu i pravdu na svojoj strani.
dajte kakvi ljudi pa običan čovjek bi pukao od psihičkog pritiska za 5 6 godina ove situacije
toliko normalnih običnih ljudi ne mogu sklopiti brak ona se brčka i uživa nakon pola godine od leša i uda poslije godinu
i tako 3 sestre 3 leša

dajte ljudi...obitelji su sjebanije za 100 puta manje događaje...ljudima baba umre pa nisu više isti ne smiju se više... momak je napusti potpuno druga osoba... ovi preko leševa hodaju i sve postižu DO susreta s memićima
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#11312 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

dzolix wrote: 16/06/2021 14:28
hotaa wrote: 16/06/2021 13:51 dzole cekamo te sa informacijama, da nam objasnis sta i kako se desilo. Naravno uz popratnu dokumentaciju, sliku, neku tvoju skicu ili sta slicno
Znas ovih dana je lijepo vrijeme krenulo je ljeto pa sam na vikendici, zabaceno neko mjesto .Tesko me je naci. Stvarno nemam pojima sta se desava ovo oko istrage i informativnih razgovora.
Ovih dana cu biti u dubokim sumama, pokraj rijeka tako da sam i maskirnu opremu ponjeo. Nadam se da ce tuzilastvo, sud i istrazioci svoj poso i obavezu obaviti fer i korektno.
Što si se to sakrio od Sipe, znaš da te uvijek mogu naći i pod maskirnom opremom :D
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#11313 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Black swan wrote: 17/06/2021 10:07
klix wrote: 17/06/2021 10:05 Ma Alisa ima tatine ljude, kakvi jaki geni. Ima kriminalce sa kojima se vucarala, eto to ima. A Memići imaju istinu i pravdu na svojoj strani.
dajte kakvi ljudi pa običan čovjek bi pukao od psihičkog pritiska za 5 6 godina ove situacije
toliko normalnih običnih ljudi ne mogu sklopiti brak ona se brčka i uživa nakon pola godine od leša i uda poslije godinu
i tako 3 sestre 3 leša

dajte ljudi...obitelji su sjebanije za 100 puta manje događaje...ljudima baba umre pa nisu više isti ne smiju se više... momak je napusti potpuno druga osoba... ovi preko leševa hodaju i sve postižu DO susreta s memićima
Pa takvi su kriminalci, uličari i ološ.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#11314 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

td_maajka wrote: 17/06/2021 09:50 Tuzilastvo BiH do sad dobro radi, nema greske.
Sud BiH je kljucni, ali ako bude radio po ps-u, nema sanse da ih puste. Dokazi govore za sebe, a tu su jos i iskazi svjedoka. Izmedju 10 i 45 godina (kako kome), na osnovu svih dokaza do sada, im ne gine.

Mislim da jedino Sud BiH ovo jos moze zaustaviti, ali tamo na svu srecu jos uvijek ima iskrenih i moralnih ljudi, onih koji se trude pravo i pravdu jedno drugome sto je vise moguce pribliziti.
:lol:

Spremio sam ovaj post da ti ga kasnije nabijam na nos.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#11315 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Dead Man Walking wrote: 17/06/2021 05:58
90minut wrote: 17/06/2021 02:17 24 sata ih mogu zadržati sve što treba uraditi je da niko ne progovori i odoše kuci, previše godina prošlo ostaje jedino da neko propjeva što ce se teško desiti.
Upravo, sve je ovo predstava za narodne mase. Da imaju dokaza davno bi rijesili, a posto nemaju jedina nada je da neko pjevusi.
Progledao i ti?
User avatar
video
Posts: 6851
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11316 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by video »

MensurM wrote: 17/06/2021 10:22
td_maajka wrote: 17/06/2021 09:50 Tuzilastvo BiH do sad dobro radi, nema greske.
Sud BiH je kljucni, ali ako bude radio po ps-u, nema sanse da ih puste. Dokazi govore za sebe, a tu su jos i iskazi svjedoka. Izmedju 10 i 45 godina (kako kome), na osnovu svih dokaza do sada, im ne gine.

Mislim da jedino Sud BiH ovo jos moze zaustaviti, ali tamo na svu srecu jos uvijek ima iskrenih i moralnih ljudi, onih koji se trude pravo i pravdu jedno drugome sto je vise moguce pribliziti.
:lol:

Spremio sam ovaj post da ti ga kasnije nabijam na nos.
Neka i ovoga
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11317 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

klix wrote: 17/06/2021 10:20 Pa takvi su kriminalci, uličari i ološ.
jes onog uhvate on se upiša na tramvajskoj stanici, pola ih propjeva isti dan drugi se predomisle sutra treći sve priznaju sporazumno
dileri se sporazumijevaju, mirza hatić prizna da je pretjerao....


ovi 6 godina odbijaju sve napade na sebe...i po fejsu kaće svoje slike uživanja

a memići 5 6 godina srčano napadaju na njih ko šahovska partija
td_maajka
Posts: 1026
Joined: 05/02/2021 09:57

#11318 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Memso moj dragi, ti nisi odrzao ni obecanje poslije Arijaninog izbora u Skupstinu KS, a sad kao da ti nesto vjerujem :mrgreen: Ma, hajte molim vas. :kiss:

PS: drago mi je da si se vratio. Ovi novi klinci ti nisu vala ni do koljena. Ti to strucnije nekako, kompaktnije...
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#11319 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

td_maajka wrote: 17/06/2021 10:36 Memso moj dragi, ti nisi odrzao ni obecanje poslije Arijaninog izbora u Skupstinu KS, a sad kao da ti nesto vjerujem :mrgreen: Ma, hajte molim vas. :kiss:

PS: drago mi je da si se vratio. Ovi novi klinci ti nisu vala ni do koljena. Ti to strucnije nekako, kompaktnije...
Menso bi mogao spremiti i kakav rodjendanski poklon za forumase jer je skoro pa 4 godine od kako dezavujise forumsku javnost.
Ovako je bilo 19.06.2017.
MensurM wrote: 19/06/2017 11:04 Da ne bi gušili temu "Crna hronika", lakše nam je ovdje pisati.

Kao što vjerovatno znate 8. februara prošle godine je Dženan Memić pronađen onesviješten u Aleji s ranom na glavi. Njegova djevojka je bila pored sva krvava, i sama povrijeđena. Nekoliko dana kasnije je on preminuo.

Slučaj se prvo vodio kao ubojstvo, a onda nakon mjesec-dva kao saobraćajna nesreća. Kasnije su pronađeni Romi koji su navodno udarili kombijem momka i pobjegli s lica mjesta. Porodica Memić ne vjeruje u tu priču, smatra da se pravi ubica krije, svakodnevno je u medijima i organizuje proteste.

Ovo je ono što znamo.

- Vještaci tvrde da je tijelo imalo sigurno kontakt s kombijem koji je oduzet Romima
- Žujo tvrdi da rane na glavi odgovaraju oštećenjima na autu
- Romi priznali da su ga pregazili pa povukli priznanje
- Snimke iz Aleje pokazuju kombi
- Snimke iz Aleje ne pokazuju navodne napadače
- Ima samo jednu povredu na glavi
- Budnjo, kojeg porodica sumnjiči za ubistvo, poslao pismo javnosti i naveo da je tražio razgovor s Memićima, a da oni tvrde da ga ne optužuju

I druga strana:

- Djevojka je dobila amneziju, što je mnogima sumnjivo i smatraju da krije ubice
- Prvo je bio osumnjičen njen bivši, ali je prošao poligraf
- Sad porodica vjeruje da je sin Alije Budnje ubica, a jedini dokaz je što je to jedan poznanik rekao novinaru Latiću
- Otac tvrdi da ima more dokaza i da zna ime ubice, ali nigdje ni dokaza ni ubice
- Nelogično je što mladić nije imao rane na nogama, a udario ga kombi.
- Nosio je pištolj pa se vjeruje da se plašio nekog
- Porodica ima svjedoka događaja koji se javio nakon godinu dana, zatim policiji rekao da se samo šalio i više ne želi svjedočiti.

Ako sam šta zaboravio, dodajte...
.... i on je i nastavio da stalno zaboravlja a mi smo samo NAdodavali :D
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#11320 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

Indikativna slika doticne danas dok hoda prema marici: mnogo se udebljala, nosi neke lijekove, izgleda kao da je i vadila krv, a nema ni one neke naocare koje sam vidio prije.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#11321 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Impressum »

www.youtube.com/watch?v=VmgMHjzZ4TM&t=7s

jao kolika je papanka
ima 90 kg :D
TomANDJerry
Posts: 1155
Joined: 21/09/2012 18:23

#11322 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by TomANDJerry »

Impressum wrote: 17/06/2021 11:00 www.youtube.com/watch?v=VmgMHjzZ4TM&t=7s

jao kolika je papanka
ima 90 kg :D
ali jeste se usrecio njen muz. Ozenio je poslije svega onoga misleci "evo bar je dobra riba" ... i gledaj sad :lol: :lol: ... jos u zatvor ode :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11323 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

rodila ugojila se jbg prošlo je 6 godina od one te iste slike
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11324 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

TomANDJerry wrote: 17/06/2021 11:05
Impressum wrote: 17/06/2021 11:00 www.youtube.com/watch?v=VmgMHjzZ4TM&t=7s

jao kolika je papanka
ima 90 kg :D
ali jeste se usrecio njen muz. Ozenio je poslije svega onoga misleci "evo bar je dobra riba" ... i gledaj sad :lol: :lol: ... jos u zatvor ode :lol: :lol:
ne kaže se džabe glup ko kurac :D :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#11325 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

Impressum wrote: 17/06/2021 11:00 www.youtube.com/watch?v=VmgMHjzZ4TM&t=7s

jao kolika je papanka
ima 90 kg :D
kvasala provincijalkica fačkalica

posto joj je vrijeme fačkanja proslo i dolaze u ponudu nove fackalice,jedino rjesenje je bilo da se uda i postane postena zena hahahahah fačkalica 😂😂
Locked