Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#12151 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

MensurM wrote: 21/06/2021 10:27
jefff wrote: 21/06/2021 10:26 Memici su postali i sud, i tuzilac, i porota.
Uz pomoć medija i rulje.
Pravda je spora ali dostizna. Treba i vas botove prijaviti... Sirenje lazi i dezinformacija
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#12152 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

i agree wrote: 21/06/2021 10:27
MensurM wrote: 21/06/2021 10:25
i agree wrote: 21/06/2021 10:24

Eto vidis kazes kako si pametan a vamo kako se nista nije promjenilo.Tebi nije promjena sto su zijo,alisa,dupovac i ostali iza resetaka?
Pricas kako nema dokaza pa da ih nema zar nebi nakon mjesec zijo bio pusten vani kao i dupovac?Zakonski bez dokaza ih nebi smjeli duze zadrzat,znaci da dokaza ima itekako.Cim za njih ima dokaza znaci nisu radi mene tamo nego radi alise i tog sto je izvrsio ne djelo.
Oni su iza rešetaka za ometanje istrage, a vidjet ćemo kako će i to završiti. Niko od njih nije uhapšen zbog ubistva ili sudjelovanja u ubistvu. Istraga o ubistvo nije napredovala ni sekunde makar vas uvjeravali u drugo.
A zasto bi ometali nesto ako nema potrebe i ako je alisa nevina?
Nisam baš istraživao ova hapšenja, ali ono što sam ja skontao, a može biti da griješim, je:

1. Jedan policajac uhapšen jer nije izuzeo džemper od Alise (u tim trenucima se mislilo da je saobraćajna nesreća i ona bila lakše ozlijeđena, nije bilo logike da se uzima realno) i jer je dostavio dvije različite izjave od Alise (opet kako je on kriv za to)?

2. Dupovac i Mutap uhapšeni jer su s Memićem dogovarali kupnju Clija kojeg je vozio bivši Alisin momak jer su svi vjerovali da je on ubica?

3. Alisa uhapšena jer se misli da je lagala da ima amneziju.

4. Recepcioner uhapšen jer je radio u trenutku ubistva i imao pristup kompjuteru da izbriše snimke (ne navodi se da je radio kad je policija dolazila po snimke i nije jedini koji je imao pristup kompjuteru)

5. Dva policajca uhapšena jer su došla na lice nesreće i prvo rekli da je povrijeđena samo cura, a onda i da je momak. Ima snimka njihovog poziva. Pušteni na slobodu jer je sud zaključio da nema nikakvih dokaza da su to napravili namjerno.

I to je sve?
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#12153 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

MensurM wrote: 21/06/2021 09:52 I opet okrećete temu na sendvičarenje umjesto da skupa odgovaramo na pitanja koja su nam zanimljiva vezana uz slučaj. Mogla bi administracija puno bolje raditi na ovoj temi i umjesto da se vrijeđaju forumaši, omogućiti nam kvalitetnu raspravu. Ko hoće da učestvuje u njoj. Ko neće, nek ide na temu kaladonst. Doduše, ni tamo se ne smiju ponavljati iste stvari koje ponavljate ovdje na 400 stranica.
Sta ima sa Seferovicima, odavno nisi pitao?
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#12154 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by foton »

MensurM wrote: 21/06/2021 10:25 Oni su iza rešetaka za ometanje istrage, a vidjet ćemo kako će i to završiti. Niko od njih nije uhapšen zbog ubistva ili sudjelovanja u ubistvu. Istraga o ubistvo nije napredovala ni sekunde makar vas uvjeravali u drugo.
Ko vodi istragu o ubistvu i kakvi su rezultati, a ko vodi istragu o istrazi i kakvi su rezultati?
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#12155 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

MensurM wrote: 21/06/2021 10:31
i agree wrote: 21/06/2021 10:27
MensurM wrote: 21/06/2021 10:25

Oni su iza rešetaka za ometanje istrage, a vidjet ćemo kako će i to završiti. Niko od njih nije uhapšen zbog ubistva ili sudjelovanja u ubistvu. Istraga o ubistvo nije napredovala ni sekunde makar vas uvjeravali u drugo.
A zasto bi ometali nesto ako nema potrebe i ako je alisa nevina?
Nisam baš istraživao ova hapšenja, ali ono što sam ja skontao, a može biti da griješim, je:

1. Jedan policajac uhapšen jer nije izuzeo džemper od Alise (u tim trenucima se mislilo da je saobraćajna nesreća i ona bila lakše ozlijeđena, nije bilo logike da se uzima realno) i jer je dostavio dvije različite izjave od Alise (opet kako je on kriv za to)?

2. Dupovac i Mutap uhapšeni jer su s Memićem dogovarali kupnju Clija kojeg je vozio bivši Alisin momak jer su svi vjerovali da je on ubica?

3. Alisa uhapšena jer se misli da je lagala da ima amneziju.

4. Recepcioner uhapšen jer je radio u trenutku ubistva i imao pristup kompjuteru da izbriše snimke (ne navodi se da je radio kad je policija dolazila po snimke i nije jedini koji je imao pristup kompjuteru)

5. Dva policajca uhapšena jer su došla na lice nesreće i prvo rekli da je povrijeđena samo cura, a onda i da je momak. Ima snimka njihovog poziva. Pušteni na slobodu jer je sud zaključio da nema nikakvih dokaza da su to napravili namjerno.

I to je sve?
Ovo sve pada u vodu ako nema dokaza za pocinjena djela.Cim im se produzuje pritvor ocigledno da ima dokaza,valjda je matematika jasna?
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#12156 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

foton wrote: 21/06/2021 10:31
MensurM wrote: 21/06/2021 10:25 Oni su iza rešetaka za ometanje istrage, a vidjet ćemo kako će i to završiti. Niko od njih nije uhapšen zbog ubistva ili sudjelovanja u ubistvu. Istraga o ubistvo nije napredovala ni sekunde makar vas uvjeravali u drugo.
Ko vodi istragu o ubistvu i kakvi su rezultati, a ko vodi istragu o istrazi i kakvi su rezultati?
Eno napisao sam ti gore kakvi su rezultati.

Imamo uhapšene za kupovinu auta (dogovarano s Memićem?), imamo uhapšenu za amneziju (nedokazivo?), imamo uhapšenog zato što nije izuzeo džemper (hehe) i dvojicu policaja puštene na slobodu jer je zaključeno da su bezveze uhapšeni.

Jesu to rezultati te istrage?
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#12157 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

i agree wrote: 21/06/2021 10:32
MensurM wrote: 21/06/2021 10:31
i agree wrote: 21/06/2021 10:27

A zasto bi ometali nesto ako nema potrebe i ako je alisa nevina?
Nisam baš istraživao ova hapšenja, ali ono što sam ja skontao, a može biti da griješim, je:

1. Jedan policajac uhapšen jer nije izuzeo džemper od Alise (u tim trenucima se mislilo da je saobraćajna nesreća i ona bila lakše ozlijeđena, nije bilo logike da se uzima realno) i jer je dostavio dvije različite izjave od Alise (opet kako je on kriv za to)?

2. Dupovac i Mutap uhapšeni jer su s Memićem dogovarali kupnju Clija kojeg je vozio bivši Alisin momak jer su svi vjerovali da je on ubica?

3. Alisa uhapšena jer se misli da je lagala da ima amneziju.

4. Recepcioner uhapšen jer je radio u trenutku ubistva i imao pristup kompjuteru da izbriše snimke (ne navodi se da je radio kad je policija dolazila po snimke i nije jedini koji je imao pristup kompjuteru)

5. Dva policajca uhapšena jer su došla na lice nesreće i prvo rekli da je povrijeđena samo cura, a onda i da je momak. Ima snimka njihovog poziva. Pušteni na slobodu jer je sud zaključio da nema nikakvih dokaza da su to napravili namjerno.

I to je sve?
Ovo sve pada u vodu ako nema dokaza za pocinjena djela.Cim im se produzuje pritvor ocigledno da ima dokaza,valjda je matematika jasna?
Pa za Dupovca i Mutapa sigurno ima dokaza ako je Memić to s njima dogovarao. To mi je jasno i oni bi mogli biti osuđeni.

Ovaj policajac hmmmm sumnjivu u najmanju ruku.

Alisa - kakvi novi dokazi ako nije opet vještačena?

Dva policajca - nema dokaza.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#12158 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by jefff »

MensurM wrote: 21/06/2021 10:27
jefff wrote: 21/06/2021 10:26 Memici su postali i sud, i tuzilac, i porota.
Uz pomoć medija i rulje.
sve to udure sto se vrsi pritisak da rade svoj posao, mada i to moze do jedne odredjene granice. pricati se protiv okrivljenih moze onda kada sud kaze konacnu rijec.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12159 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

samo sud i tužilaštvo su vidjeli sve dokaze.

naravno, bez obzira što ih nije vidio, i klub suosjećajnih logičara je izlogicirao nepobitnom logikom da tu nema ništa. pa super onda, ne znam što se toliko jedete kad nema ništa.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#12160 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

MensurM wrote: 21/06/2021 10:34
i agree wrote: 21/06/2021 10:32
MensurM wrote: 21/06/2021 10:31

Nisam baš istraživao ova hapšenja, ali ono što sam ja skontao, a može biti da griješim, je:

1. Jedan policajac uhapšen jer nije izuzeo džemper od Alise (u tim trenucima se mislilo da je saobraćajna nesreća i ona bila lakše ozlijeđena, nije bilo logike da se uzima realno) i jer je dostavio dvije različite izjave od Alise (opet kako je on kriv za to)?

2. Dupovac i Mutap uhapšeni jer su s Memićem dogovarali kupnju Clija kojeg je vozio bivši Alisin momak jer su svi vjerovali da je on ubica?

3. Alisa uhapšena jer se misli da je lagala da ima amneziju.

4. Recepcioner uhapšen jer je radio u trenutku ubistva i imao pristup kompjuteru da izbriše snimke (ne navodi se da je radio kad je policija dolazila po snimke i nije jedini koji je imao pristup kompjuteru)

5. Dva policajca uhapšena jer su došla na lice nesreće i prvo rekli da je povrijeđena samo cura, a onda i da je momak. Ima snimka njihovog poziva. Pušteni na slobodu jer je sud zaključio da nema nikakvih dokaza da su to napravili namjerno.

I to je sve?
Ovo sve pada u vodu ako nema dokaza za pocinjena djela.Cim im se produzuje pritvor ocigledno da ima dokaza,valjda je matematika jasna?
Pa za Dupovca i Mutapa sigurno ima dokaza ako je Memić to s njima dogovarao. To mi je jasno i oni bi mogli biti osuđeni.

Ovaj policajac hmmmm sumnjivu u najmanju ruku.

Alisa - kakvi novi dokazi ako nije opet vještačena?
Za policajca nebi komentarisao jer za njega ne znam a sto se alise tice kako da znamo da nije neki novi dokaz dobijen ili da mozda nije propjevao babo pa se suti i ne ide u javnost sa tim?Mislim da ona tek tako reda radi nebi bila uhapsena i da postoje osnovane sumnje kao i neki dokazi protiv nje.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#12161 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Puno o ovom slučaju će reći suđenje Murizu za to što je rekao da ima dokaze da je Alisa bila prostitutka. Ako to dokaže, onda neke priče možda i imaju smisla.

Ako se tu pokaže da je lažljivac, puno će se narušiti ionako narušeno povjerenje u njegove izjave.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#12162 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

JThomas wrote: 21/06/2021 10:36 samo sud i tužilaštvo su vidjeli sve dokaze.

naravno, bez obzira što ih nije vidio, i klub suosjećajnih logičara je izlogicirao nepobitnom logikom da tu nema ništa. pa super onda, ne znam što se toliko jedete kad nema ništa.
zderanje samog sebe jer negdje u supljoj podsvjesti znaju da su jebani
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#12163 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

MensurM wrote: 21/06/2021 10:38 Puno o ovom slučaju će reći suđenje Murizu za to što je rekao da ima dokaze da je Alisa bila prostitutka. Ako to dokaže, onda neke priče možda i imaju smisla.

Ako se tu pokaže da je lažljivac, puno će se narušiti ionako narušeno povjerenje u njegove izjave.
pa gazda bludnjo je rekao da je fačkalica
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#12164 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

vjeshalica wrote: 21/06/2021 10:38
JThomas wrote: 21/06/2021 10:36 samo sud i tužilaštvo su vidjeli sve dokaze.

naravno, bez obzira što ih nije vidio, i klub suosjećajnih logičara je izlogicirao nepobitnom logikom da tu nema ništa. pa super onda, ne znam što se toliko jedete kad nema ništa.
zderanje samog sebe jer negdje u supljoj podsvjesti znaju da su jebani
Da su mi nokti ljepši, sad bih ti slikao kako brčkam nogice žderući sebe što ću biti jeban.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#12165 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

MensurM wrote: 21/06/2021 10:38 Puno o ovom slučaju će reći suđenje Murizu za to što je rekao da ima dokaze da je Alisa bila prostitutka. Ako to dokaže, onda neke priče možda i imaju smisla.

Ako se tu pokaže da je lažljivac, puno će se narušiti ionako narušeno povjerenje u njegove izjave.
Prvo ce se sudit njoj za saucesnistvo,organizovani kriminal pa onda njemu,polako treba po redu.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#12166 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

MensurM wrote: 21/06/2021 10:33
foton wrote: 21/06/2021 10:31
MensurM wrote: 21/06/2021 10:25 Oni su iza rešetaka za ometanje istrage, a vidjet ćemo kako će i to završiti. Niko od njih nije uhapšen zbog ubistva ili sudjelovanja u ubistvu. Istraga o ubistvo nije napredovala ni sekunde makar vas uvjeravali u drugo.
Ko vodi istragu o ubistvu i kakvi su rezultati, a ko vodi istragu o istrazi i kakvi su rezultati?
Eno napisao sam ti gore kakvi su rezultati.

Imamo uhapšene za kupovinu auta (dogovarano s Memićem?), imamo uhapšenu za amneziju (nedokazivo?), imamo uhapšenog zato što nije izuzeo džemper (hehe) i dvojicu policaja puštene na slobodu jer je zaključeno da su bezveze uhapšeni.

Jesu to rezultati te istrage?
Za sve naveden pogresan razlog hapsenja, osim za recepcionara
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#12167 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Jedan jako kvalitetan članak, na tragu upisa naših forumaša.

https://avaz.ba/vijesti/bih/660664/ovo- ... izu-memicu

"Avaz saznaje"
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#12168 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Koume wrote: 21/06/2021 10:40
MensurM wrote: 21/06/2021 10:33
foton wrote: 21/06/2021 10:31

Ko vodi istragu o ubistvu i kakvi su rezultati, a ko vodi istragu o istrazi i kakvi su rezultati?
Eno napisao sam ti gore kakvi su rezultati.

Imamo uhapšene za kupovinu auta (dogovarano s Memićem?), imamo uhapšenu za amneziju (nedokazivo?), imamo uhapšenog zato što nije izuzeo džemper (hehe) i dvojicu policaja puštene na slobodu jer je zaključeno da su bezveze uhapšeni.

Jesu to rezultati te istrage?
Za sve naveden pogresan razlog hapsenja, osim za recepcionara
Pa rekao sam da nisam pratio, je li ti mrsko napisati tačne razloge? Ovako kao što sam ja po osobama.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12169 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

:mrgreen: a ako može i ko je propjevao i koga za šta tereti...ne zanima me posebno slučaj, ali ovo bi bilo interesantno znati :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#12170 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

Niko nije uhapsen bezveze....
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#12171 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

skafiskafsnjak wrote: 21/06/2021 10:46 Niko nije uhapsen bezveze....
Nebojši Veljoviću i Nedžadu Hrvatu, službenicima Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH, pritvor nije određen jer je Sud utvrdio da ne postoji ni osnovana sumnja da su njih dvojica počinili krivično djelo za koje ih sumnjiči Tužilaštvo BiH. A upravo je postojanje osnovane sumnje preduslov za razmatranje razloga za određivanje pritvora. Veljoviću i Hrvatu nisu određene ni mjere zabrane.
Karikaturist
Posts: 3800
Joined: 20/12/2020 10:03

#12172 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

I fala Bogu da su i sudijeci tuzioci i branioci i kadije i porota.
Jer da nisu lopovi i ubice bi se mirno setale i uzivale u zivotu jer ih ocito savjest i ljudstvo ne muci ili ga nemaju.

Long live family Memic!! :bih:
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#12173 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

MensurM wrote: 21/06/2021 10:41
Koume wrote: 21/06/2021 10:40
MensurM wrote: 21/06/2021 10:33

Eno napisao sam ti gore kakvi su rezultati.

Imamo uhapšene za kupovinu auta (dogovarano s Memićem?), imamo uhapšenu za amneziju (nedokazivo?), imamo uhapšenog zato što nije izuzeo džemper (hehe) i dvojicu policaja puštene na slobodu jer je zaključeno da su bezveze uhapšeni.

Jesu to rezultati te istrage?
Za sve naveden pogresan razlog hapsenja, osim za recepcionara
Pa rekao sam da nisam pratio, je li ti mrsko napisati tačne razloge? Ovako kao što sam ja po osobama.
Alisa uhapsena (odmah nakon pretresanja njene kuce) za prikrivanje dokaza
Dva policajca su uhapseni jer nisu prijavili da je povrijedjen momak (Dzenan) vec samo Alisa
Otac i Dupovac uhapseni za prikrivanje dokaza, pomaganje ubici, Dupovac odvodio istragu u pogresnom pravcu
Ovaj sto je izuzeo dzemper nije dao dva razlicita Alisina iskaza vec je sam opisao jedan iskaz na dva razlicita nacina
A recepcioner popusio foru radi nekog drugog vjerovatno, za njega ne znam sto je uhapsen
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#12174 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/muriz-m ... /210621046

Evo ti mensure:

Kako je Klix.ba i ranije objavio, radi se o policajcu koji je ispitujući jedinog svjedoka u predmetu "Dženan Memić", a to je Dženanova djevojka Alisa Mutap, u dva navrata na sasvim različit način opisao njenu izjavu, što je istragu odvelo u drugom smjeru.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#12175 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dustaban »

Da sam istrazitelj istragu bih fokusirao na ovdje nazoČne botove...
Locked