Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#24376 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

uglavnomja wrote: 20/01/2022 21:10
ono sto je bas cudno je da havaz relativno pristojno prenio iskaz, bez upadica i "objasnjenja" i spominjanja uobicajneih likova
Avaz je prešutio da su svjedoci kazali da im je rečeno da će nabavku sumnjivog zelenog clija finansirati i Muriz Memić.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#24377 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

fakat ne vidim ni na jednom portalu ista drugo osim izjave ove dvojice :shock:

je li to bilo zatvroeno sudjenje?
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#24378 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Opet malo dosadno, opet se ništa ne dešava?!? A sutra će pasti snijeg, tj. noćas. Sellam od Muriza :bih:
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#24379 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

uglavnomja wrote: 20/01/2022 21:29 fakat ne vidim ni na jednom portalu ista drugo osim izjave ove dvojice :shock:

je li to bilo zatvroeno sudjenje?
Nije. Izvještaje iz sudnice prave Avaz, Patria i Faktor. Prva dva spinuju za Muriza i Ferageta, dok Faktor, kad se uporedi, prenosi kompletnije i nepristrasnije.

Evo, recimo Patria u naslov stavlja da je Dupovac rekao da se "isiječe dio videonadzora" implicirajući da je snimak uništen, iako se očito radi o selektovanju i presnimavanju dijela snimka kojeg je smatrao zanimljivim.

Radio Sarajevo redovno prenosi Murizove i Feragetove interpretacije suđenja, uvijek "razvalili smo, eto vidite da smo u pravu i da ne lažemo, sve je dokazano, vidite kakvi su oni" :-)
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#24380 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Hasan Dupovac sam :
a) kao član grupe za organizovani kriminal, organizirane od strane Mutap Zijada i drugih, s ciljem prikrivanja stvarnih počinilaca i stvarnog načina na koji je Dženan Memić sin Muriza, rođen 11.08.1994. godine zadobio teške tjelesne povrede opasne po život dana 08.02.2016.godine usljed kojih je preminuo dana 15.02.2016.godine na KCU Sarajevo, Dupovac Hasan u svojstvu šefa odsijeka za saobraćajne istrage MUP-a Kantona Sarajevo dana 09.02.2016.godine ili približno tog datuma, svjesno postupao bez naredbe nadležnog suda, iako je kao policijski službenik MUP-a Kantona Sarajevo znao da je takva naredba potrebna za izuzimanje dokaza u vidu snimaka video-nadzora sa objekata, te je naložio policijskim službenicima MUP-a Kantona Sarajevo i to zaštićenom svjedoku M-6 i Amelu Serdareviću da pristupe do kuće vlasništvo Šerifa Konjevića koja se nalazi na Ilidži ulica Jasike br. 2, i obezbjede lice mjesta, gdje je potom došao Hasan Dupovac sa službenim vozilom MUP-a Kantona Sarajevo, i nakon što su isti pristupili na navedenu adresu i obezbjedili lice mjesta, Hasan Dupovac je bez naredbe nadležnog suda i bez obavještavanja postupajućeg tužioca zatražio videonadzor sa objekta i to videnadzor nadzorne kamere koja pokriva ulicu Velika Aleja gdje je stradao Dženan Memić, za dan 08.02.2016. godine u periodu od 21,30 časova do 22,30 časova, te isti pregledao u prostoriji gdje se nalazi video nadzor i izdvojio dio za koji je smatrao da mu je potreban te naložio ovlaštenom licu firme koja održava videonadzor na toj lokaciji Tariku Hošiću da isti pohrani na USB stik, što je ovaj i učinio, te Dupovac Hasanu predao USB stik na kome se nalazio videozapis, koji je Hasan Dupovac pohranio na nepoznatu lokaciju, a što je predstavljalo važan dokaz za utvrđivanje načina i mjesta stradanja Dženana Memića
Pitao je da li je moguće da ih je šef smjene poslao da zamijene patrolu koja je tu već bila, na što je on kazao da nije. Rekao je da je vidio kad je njegov kolega donio CD i dao ga Dupovcu, ali je isto tako kazao da nije vidio da je neko nešto snimio na CD.

Dupovac ga je pitao da li je moguće da su on i njegov kolega bili inicijatori dolaska na tu lokaciju, na što je on odgovorio da ne postoji ta mogućnost.

Upitan kako zna da je CD koji je njegov kolega donio bio prazan, rekao je "da je bio u omotu". Na pitanje da li je moguće da je Dupovac taj CD nekom dao ili negdje spustio, rekao je da je vidio da ga je odnio u vozilo.
Svjedok vidio da je Dupovac odnio CD sa snimkom, a u optužnici piše da je Dupovac odnio USB. :roll:

Image

Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#24381 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

Cudi me da denderolina sa svojih nekoliko profila sa kojima ucestvuje na temi koja je odavno izgubila smisao,zavisno od toga sta je izreceno kao novi detalj na rocistima,iste ne pominje.Fokus je dakle na elaboriranju stvari koje se po medijima povlace,a ne sto on licno ima ikakve prave detalje.
Dosad nigdje nije pomenuo nekaove USBove i CDove za zapisima,vec o tome prica od kako se pojavilo u medijima.Toliko o niegovim informacijama.
Dakle obicna preseracina gdje lijeci svoje umobolnosti.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#24382 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

denden wrote: 20/01/2022 22:13 Svjedok vidio da je Dupovac odnio CD sa snimkom, a u optužnici piše da je Dupovac odnio USB.
To ce oko Usb-a biti u sljedecem rocistu. On je bio vise puta kod Serifa.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#24383 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dzolix wrote: 20/01/2022 22:27
denden wrote: 20/01/2022 22:13 Svjedok vidio da je Dupovac odnio CD sa snimkom, a u optužnici piše da je Dupovac odnio USB.
To ce oko Usb-a biti u sljedecem rocistu. On je bio vise puta kod Serifa.
Ne, kad pogledaš datum i aktere (M6, Amel Serdarević, Šerif Konjević, "Šerifov prijatelj" (Tarik Hošić?)), vidi se da je događaj o kojem je M6 danas svjedočio isti onaj koji je opisan u optužnici. Inače bi M6 bio pitan i za druge dolaske.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#24384 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

vjeshalica wrote: 20/01/2022 22:22 Cudi me da denderolina sa svojih nekoliko profila sa kojima ucestvuje na temi koja je odavno izgubila smisao,zavisno od toga sta je izreceno kao novi detalj na rocistima,iste ne pominje.Fokus je dakle na elaboriranju stvari koje se po medijima povlace,a ne sto on licno ima ikakve prave detalje.
Dosad nigdje nije pomenuo nekaove USBove i CDove za zapisima,vec o tome prica od kako se pojavilo u medijima.Toliko o niegovim informacijama.
Dakle obicna preseracina gdje lijeci svoje umobolnosti.
:-)

Prvo mi je "grijeh" bio što sam neki insajder (Dalida, Mutap, Dupovac, ko zna koji), a sad je "grijeh" što to nisam. Tako i Muriz. "Znam ko je ubica-ne znam ko je ubica. A sve vrijeme govorim istinu." :lol:
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#24385 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

denden wrote: 20/01/2022 22:35
dzolix wrote: 20/01/2022 22:27

To ce oko Usb-a biti u sljedecem rocistu. On je bio vise puta kod Serifa.
Ne, kad pogledaš datum i aktere (M6, Amel Serdarević, Šerif Konjević, "Šerifov prijatelj" (Tarik Hošić?)), vidi se da je događaj o kojem je M6 danas svjedočio isti onaj koji je opisan u optužnici. Inače bi M6 bio pitan i za druge dolaske.
Danasnji svjedok nije bio siguran u datum.
Hasan se dogovorio da ce biti snimci kopirani kasnije.


copy: Dupovac je pitao svjedoka jesu li jedno vrijeme sjedili u dvorištu i nešto jeli i pili, a predsjedavajućeg Sudskog vijeća Branka Perića zanimalo je zbog čega je to bitno, te je Dupovac ustvrdio da su tada kontaktirali osobu zaduženu za videonadzor i tražili garanciju da se snimak neće obrisati dok ta osoba ne dođe iz Zenice za dan-dva.

Sudija Branko Perić pitao je kolika je prostorija za videonadzor, na što je svjedok rekao da je to mala prostorija, "oko metar širine".

- I tamo su ušli Šerifov prijatelj, Šerif i Hasan Dupovac? - upitao je sudija, na što je svjedok odgovorio potvrdno.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#24386 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by doktornauke »

Ovo danas nam kazuje da se ozbiljno pocelo raditi na slucaju i da je sve do sad bila farsa.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#24387 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dzolix wrote: 20/01/2022 22:50
denden wrote: 20/01/2022 22:35

Ne, kad pogledaš datum i aktere (M6, Amel Serdarević, Šerif Konjević, "Šerifov prijatelj" (Tarik Hošić?)), vidi se da je događaj o kojem je M6 danas svjedočio isti onaj koji je opisan u optužnici. Inače bi M6 bio pitan i za druge dolaske.
Danasnji svjedok nije bio siguran u datum.
Hasan se dogovorio da ce biti snimci kopirani kasnije.


copy: Dupovac je pitao svjedoka jesu li jedno vrijeme sjedili u dvorištu i nešto jeli i pili, a predsjedavajućeg Sudskog vijeća Branka Perića zanimalo je zbog čega je to bitno, te je Dupovac ustvrdio da su tada kontaktirali osobu zaduženu za videonadzor i tražili garanciju da se snimak neće obrisati dok ta osoba ne dođe iz Zenice za dan-dva.

Sudija Branko Perić pitao je kolika je prostorija za videonadzor, na što je svjedok rekao da je to mala prostorija, "oko metar širine".

- I tamo su ušli Šerifov prijatelj, Šerif i Hasan Dupovac? - upitao je sudija, na što je svjedok odgovorio potvrdno.
Ne kontaš. M6 je u optužnici opisan kao svjedok za jedan događaj presnimavanja. Prema optužnici je to događaj kad je snimak Dupovcu presnimljen na USB. M6 govori o CD-u, a ne USB-u i ne spominje višestruke dolaske.

Da je M6 bio svjedok još jednog presnimavanja (na USB, opisano u optužnici), danas bi ga pitali o tome.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#24388 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Ja mislim da će denden i džo baš pomoći da se slučaj razriješi i to baš ovim raspravama. Puni su informacija ko g**** vitamina. :D Još ako im se i Armando pridruži ma stvar je riješena, trenutačno.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#24389 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

uglavnomja wrote: 20/01/2022 21:10
a klix nista :?: (mislim na novinarski izvjestaj sa sudjenja, a ne na promociju 2 lika koji lupaju sta stignu, svakako njihove pristase samo naslove citaju)
ne vidim ni na oslobodjenju

niti raja stavljaju sa nekih drugih medija koje prate
Mislim da je već kasno da mutapi pokrenu TV i radio i novine u svrhu ispravnog informisanja inače neinformisane javnosti.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#24390 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

bitangeIprinceze wrote: 21/01/2022 06:21 Ja mislim da će denden i džo baš pomoći da se slučaj razriješi i to baš ovim raspravama. Puni su informacija ko g**** vitamina. :D Još ako im se i Armando pridruži ma stvar je riješena, trenutačno.
Odkud ti u jutarnjoj smjeni , da vidimo onda "prave" informacije:
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Niko ništa ne preduzima, koliko mi vidimo. Tražimo od Državnog tužilaštva da preuzme slučaj, da počnu raditi. Šefica organizirane bande Dalida Burzić nije se oglasila. Ja mislim da bi jedva dočekala da napravi pres konferenciju da je bila drugačija presuda. Ali ona šuti. Nedavno je bila na sastanku sa komesarom Mevludinom Halilovićem i sa premijerom Ademom Zoljem koji je rekao da podržava rad Tužilaštva. Kako će on podržavati rad Tužilaštva, ako Skupština nije usvojila izvještaj o radu za 2017. godinu. I SDA je izdala saopćenje da treba istražiti, da treba pokrenuti novu istragu, da je opravdan gnjev porodice Memić – govori Memić ističući da su najodgovorniji za stanje u KS Burzić i Halilović.

I dok je trajao sudski postupak, porodica Memić najavila je podnošenje krivičnih prijava protiv vještaka, svih tužilaca koji su radili na ovom predmetu, policijskog komesara.

– Komesar je imao godinu i po da shvati o čemu se radi, da ja neću stati, da idem do kraja. Valjda im je jasno da ću ovdje ja biti glavni sudija. Ja sam presudio onaj dan u bolnici kad sam vidio Dženana. Ja sam taj dan presudio. Doktor Alija Čeljo mi je fino objasnio o čemu se radi. Ja od toga ne odustajem. Sud je potvrdio da smo mi upravu, da dvije i po godine dokazujemo nešto što je očito i da sada svi šute. Dalida Burzić zna da nije sposobna, već podobna. Da je na tu funkciju došla zna ona kojim vezama – kaže Memić.

Na pitanje zašto se sada ništa ne dešava, Memić navodi da je “sve jasno poslije presude”. Na sastanku koji je održan 13. jula sa v.d. glavne tužiteljice Gordanom Tadić, iznesene su sve sumnje u taj proces.

– Vrijeme je da se oglase, da počnu raditi. Vrijeme prolazi, čeka se neka drugostepena presuda od Vrhovnog suda. Ja ću biti vrhovni sudija. Ne može niko biti poslije mene. Očito su me pogrešno procijenili. Trebali su shvatiti dosad da neću stati. Udarili su na mene, ja sam smiren ali nazad ne znam. Pobjeći ne znam. Neće se ovo završiti kako su oni zamislili. Neka je država u pitanju, ali ja neću odustati. Čekamo da vidimo. Sad će biti imenovanje u Državnom tužilaštvu, ali predugo čekaju. VSTV šuti, ako ništa trebala je biti suspenzija Dalide Burzić. Imam informacije da je bio ogroman pritisak na Kantonalni sud, ali oni nisu poklekli. A sada imam informacije da se vrši pritisak na Vrhovni sud. Vidjet ćemo kakvu će odluku donijeti, ali samo mogu potvrditi odluku Kantonalnog suda – smatra Memić.

Memić se posebno dotaknuo uloge kantonalnih i federalnih tužilaca, te otkrio kakvim saznanjima raspolaže. Ako bude potrebno, kaže, dovest će i svjedoke za svoje tvrdnje. A u pripremi su krivične prijave.

– Idu svim tužiocima koji su radili na ovom predmetu. Jedna posebna ide Amini Ruždić koja je cijelo vrijeme u postupku bila toliko drska, htjela je da nas izbaci iz sudnice na sve načine je pokušavala. Lažni postupak se vodio, a ona hoće da je glavna. Svim tužiocima, federalnim tužiocima, glavnom federalnom tužiocu Zdravku Kneževiću. Već dvije informacije su došle do mene da je rekao da ga je “stid crne zemlje što se ovo desilo”, “da nije mogao da se izbori sa mafijom”. Evo ja ga sada pitam otkud ta mafija. Više puta mi je slao pismene dopise da je sve uredu da je istraga uredno urađena, otkud sada mafija, da su Romi primili novac. Imam svjedoka za ovo i ako treba svjedočit će onome što mu je rekao Knežević. Ide prijava Tihomiru Jurki i Vladi Miškoviću. Posebna priča i što je najopasnije su vještaci kao što je Ševal Kovačević, Jasminka Đelilović. To su podli vještaci koji rade za novac. Uzeli su novac i lažno su svjedočili – ističe Memić.

Hoćete li praviti nove proteste ukoliko se uskoro nešto ne dogodi?

– Hoćemo sigurno. U septembru će biti zajednički protesti sa Davorom Dragičevićem. Jedni u Sarajevu, jedni u Banja Luci ako Državno tužilaštvo ne pokrene istragu. Na ovome ne može stati, istraga mora biti provedena. Moja će biti zadnja u ovom slučaju. Oni se igraju s nama dvije i po godine i ne znam što im to treba. I komesar mora odgovarati i Dalida Burzić – kaže Memić.

Porodica više od dvije i po godine pokušava saznati istinu o Dženanovoj smrti. Veliki broj ljudi im daje podršku, ali ima i onih, kaže Muriz, koji ga tek sada tapšu po ramenu.

– Zamolio bih ih da mi ne prilaze. Imali su vremena da se pokažu, sada mi ne treba njihova podrška.

Memić dalje otkriva da u cijeloj svojoj borbi žali što je otišao na razgovor kod Bakira Izetbegovića, predsjednika SDA i člana Predsjedništva BiH.

– Jako je nečastan i jako nepošten čovjek. A otišao sam na njegovu želju, jer je rekao da mu se obratim i da me primi. Samo me je pozvao da vidi šta znam i šta ću reći. Mislim da mi je to jedina greška. Samo deset minuta poslije razgovora sa mnom, Dalida Burzić je otišla kod njega. A vidite, sve što sam rekao za ove dvije i po godine nisam profulio ni slovo. Sve provjerim, sve saznam pa onda kažem – navodi Memić.

Tokom sudskog procesa otkriveno je da je veliki broj policijskih službenika učestvovao u istrazi. I vi kao porodica neke detalje ste prvi put čuli na suđenju. Bilo je i sakrivanja dokaza, nestajanja, tvrdnji da čak i ne postoje. No, Tužilaštvo KS je u svojoj istrazi utvrdilo da nema elemenata krivične odgovornosti. Nije proveden nijedan disciplinski postupak. Kako na to gledate?

– Moje informacije kažu da je komesar Halilović u panici. Jer je on u tom momentu bio nadređeni tim policajcima Hasanu Dupovcu i ostalim i on ništa nije preduzeo. Zna da je Vahid Ćosić zbog ovog slučaja smijenjen i on opet nije ništa preduzeo. U Tužilaštvu su vodili istragu i sačekali su da kažu da nema osnova sumnje, pa su mi tek onda poslali dokumentaciju. Čekali su da zastari disciplinski postupak da bi poslije toga isti taj komesar Halilović nagradio sve te policajce višim činovima. Mora se ta istraga provesti, zašto je došlo do zastare. Evo presuda je pokazala šta su ti policajci radili i kakvu su istragu vodili – tvrdi Memić.

On posebno ističe ulogu Hasana Dupovca tadašnjeg šefa Odsjeka za saobraćaj MUP KS koji je izuzeo snimke sa kuće Šerifa Konjevića. Od toga je na sudu prikazan samo jedan.

Hasan Dupovac koji je izuzeo snimak sa kuće Šerifa Konjevića sakrio je snimak sa druge kamere. Sakrio je snimak koji je izuzeo bez naredbe Tužilaštva. Zna Hasan Dupovac šta je u avliji Šerifa Konjevića pričao. Da je Dženan ubijen i da im treba snimak. On je pričao neke nebuloze da treba uvući u postupak Renola Klio da bih ja više naplatio. Pitam Hasana Dupovac je li njegovo dijete na prodaju. Ja ne mogu dozvoliti da mi iko ukrade dijete. Meni su ukrali dijete i to se ne oprašta.

Prvi put Memić otkriva i informacije koje ima o advokatu Omaru Mehmedbašiću koji je bio prvi branilac Ljube Seferovića.

– Advokat Omar Mehmedbašić koji je prvi zastupao Rome rekao je da je “Dalida budala što je išla na saobraćajnu nesreću što se nije držala da je to ipak bila palica”. On je dobro upetljan u ovo i bit će istraga i protiv njega – kaže Memić.

Očekujete li da se jednog dana otkrije uloga Alise Mutap kao jedinog svjedoka, odnosno osobe koja je bila u društvu vašeg sina u noći 8. februara 2016. godine.

– Bez Alise se ovo nikako ne može završiti. Alisa zna, Alisa je organizator svega, amnezije nema. Alise se budi po noći vrišti, vidjela je događaj. Dalida Burzić mi je rekla da je to “eskaliralo, nije on njega htio ubiti”. Alisa je sve u toku i bez nje se ovo ne može završiti. I ona i njen otac Zijo i bez njih se ovo ne može riješiti. Moraju snositi odgovornost ili pred sudom ili pred Bogom. A opet im ponavljam da sam ja vrhovni sudija.

Dokle ste spremni ići u svojoj borbi?

Do kraja. Ja više nemam ništa izgubiti. Ovo se ne oprašta, ovo se ne halali, a valjda ovi znaju šta je besa. Neka se pitaju šta to znači. Znaju oni šta znači poginuti u borbi za pravdu i za istinu. A samo je jedna istina i ja ću doći do nje. Živi svjedok, a da se istina ne sazna to ne može biti. Dok sam ja živ istina će se saznati. Ja sam spreman. Ja popustiti neću, oni znaju da su krivi. Kako god hoće, ali moja zadnja mora biti.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#24391 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

:roll: :sad:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#24392 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Ja cekam da se neko ocituje oko te palice. Da li je nadjena, ili ne.
Jer to bi haman znacilo razrjesenje slucaja.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#24393 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

GAU8 wrote: 21/01/2022 13:33 Ja cekam da se neko ocituje oko te palice. Da li je nadjena, ili ne.
Jer to bi haman znacilo razrjesenje slucaja.
ma nije, niti ce ikada

to je samo maslo ove dvojice da podignu atmosferu. iskrivljavanjem istine nekakvim umjetnickim slobadama izrazavanja





nesto mi je ostala u glavi neka prica neke komsince da je spominjala palicu :?:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#24394 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

uglavnomja wrote: 21/01/2022 16:54
GAU8 wrote: 21/01/2022 13:33 Ja cekam da se neko ocituje oko te palice. Da li je nadjena, ili ne.
Jer to bi haman znacilo razrjesenje slucaja.
ma nije, niti ce ikada

to je samo maslo ove dvojice da podignu atmosferu. iskrivljavanjem istine nekakvim umjetnickim slobadama izrazavanja





nesto mi je ostala u glavi neka prica neke komsince da je spominjala palicu :?:
Citiram: palica se pojavila u sudnici, prema rijecima Ifeta.

A ispast ce , neko je negdje spomenuo palicu... Ne kontam
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#24395 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

GAU8 wrote: 21/01/2022 17:39
uglavnomja wrote: 21/01/2022 16:54

ma nije, niti ce ikada

to je samo maslo ove dvojice da podignu atmosferu. iskrivljavanjem istine nekakvim umjetnickim slobadama izrazavanja





nesto mi je ostala u glavi neka prica neke komsince da je spominjala palicu :?:
Citiram: palica se pojavila u sudnici, prema rijecima Ifeta.

A ispast ce , neko je negdje spomenuo palicu... Ne kontam
nece ispasti, ispalo je
rekao zasticeni svjedok da je alisa spominjala palicu i eto ga - poznati spin majstora manipulacije, za fanove koji znaju citati samo velika slova iz naslova

zanimljivo da su svi mediji ili bar vecina prenijeli istu vijest vezanu za izjavu ove dvoje, znaci od rijeci do rijeci istu vijest, neko je poslao medijima ili su je copy paste od nekoga :-)


sve troje bi za sve svjesne lazi i manipulacije koje su napisali i izgovotili izvan sudnice u zadnjih 5 godina zasluzili kaznu, bilo zatvorsku bilo novcanu
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#24396 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Kaže Feraget na 29:55 da je cilj naći garažu i mehaničara gdje su pripremali kombi Ljube Seferovića kako bi ga mogli prikazati kao sudionika navodne prometne nesreće.

https://www.youtube.com/watch?v=wT-0GdpBbJY



Pita ga voditelj, logično i konkretno pitanje-"pripremali ranije ili nakon što je navedeno da su oni počinili prometnu nesreću?"

Feraget nespreman, ne zna šta da slaže. Pazite mu face na 30:13 kad je skontao da je u nebranom grožđu :lol:

I odgovor na konkretno pitanje "ja sam se, pazite, rukovodio i zakonom i životnim iskustvom, al' najviše razumom i logikom...i Evropska konvencija ugrađena u naš ustav...i kao student sam razmišljao o tome šta bi bilo u milionima presuda koje sam pročitao da fali neki dokaz...i...i...."

I naravno, višeminutni okolokolni šupljak i ništa od odgovora. Kakav šupljatorski gmaz :lol:

Komentar ispod videa:
U zapadnim zemljama drzava stiti ljude koji dozive tragediju od ovakvih spodoba kakav je ovaj advokat.
:thumbup:

Kaže "Seferovići izbjegavaju odgovornost". Nakon što su digli državu na noge da ih oslobodi :lol:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#24397 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

A ima li iđe kombija u priči? Ili se još vozaju alejom pa ko stigne
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#24398 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

GAU8 wrote: 21/01/2022 17:39
uglavnomja wrote: 21/01/2022 16:54

ma nije, niti ce ikada

to je samo maslo ove dvojice da podignu atmosferu. iskrivljavanjem istine nekakvim umjetnickim slobadama izrazavanja





nesto mi je ostala u glavi neka prica neke komsince da je spominjala palicu :?:
Citiram: palica se pojavila u sudnici, prema rijecima Ifeta.

A ispast ce , neko je negdje spomenuo palicu... Ne kontam
Pogledaj video snimak ispred sudnice.
Muriz je doslovno reko: Evo culi smo pojavila se palica u sudnici sto od pocetka govorimo.

Feraget je reko: Kao sto rece g. Memic pojavila se palica u sudnici o kojoj govorimo 6 godina.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Znaci oni su culi palicu ali je nisu vidjeli .
Ili su culi pricu o palici pa su je zamislili kao nestvarnu pojavu u sudnici.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#24399 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Da je bila fizički palica u sudnici, rekli bi: pronađena je palica. 🤷‍♀️
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#24400 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

dzolix wrote: 21/01/2022 22:26
GAU8 wrote: 21/01/2022 17:39

Citiram: palica se pojavila u sudnici, prema rijecima Ifeta.

A ispast ce , neko je negdje spomenuo palicu... Ne kontam
Pogledaj video snimak ispred sudnice.
Muriz je doslovno reko: Evo culi smo pojavila se palica u sudnici sto od pocetka govorimo.

Feraget je reko: Kao sto rece g. Memic pojavila se palica u sudnici o kojoj govorimo 6 godina.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Znaci oni su culi palicu ali je nisu vidjeli .
Ili su culi pricu o palici pa su je zamislili kao nestvarnu pojavu u sudnici.
prva je vasvija govorila o palici, ali njih dvojica nisu dali ni spomenuti, dje ce ljubo ...
Locked