Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21676 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Vidim, moja posljednja dva posta u kojim sam izlozio neka moja razmisljanja i kriticke primjedbe su "nestali". Evo nesta sto nece, nadam se, biti "dezintegrisano":

REKLI SU O ŽENAMA:

Svaka žena je bespomoćna dok joj se ne osuši lak na noktima.
- Burt Reynolds

Treba ženiti samo lijepe žene. Inače ne postoje nikakve šanse da ih se riješimo.
- Rod Stewart

Mojoj ženi je svejedno što radim bez nje toliko dugo dok se pri tome ne zabavljam.
- Jerry Seinfeld

Ne bi reka` da su sve žene iste, ima ih i gorih.
- Stipe iz Muća (kod Splita)

Ko u braku ne poludi taj stvarno nije normalan.
- Princ Charles

Oni koji o ženama uvijek dobro govore, ne poznaju ih dovoljno.
Oni koji o njima samo loše govore, ne poznaju ih nikako.
- G. Pigault Lebrun

Bolje je biti dobro obješen nego loše oženjen.
- Shakespeare

Moja prva žena je umrla jer je pojela otrovne gljive.
Druga žena je preminula jer je takođe jela otrovne gljive.
Treću sam udavio jer nije htjela jesti gljive.
- Henrik VIII (ili VII)

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka.
- Dante Alighieri

Lijepe žene su stvorene za muškarce koji nemaju mašte, a pametne za one koji nemaju sreće!
- Casanova

Dobro otvori oči kad se ženiš, poslije ih zatvori.
- Shakespeare

Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute.
- Shakespeare

Muškarac je sretan sa bilo kojom ženom dok je ne zavoli.
- Petrarca

Ne može muškarac varati ženu onoliko koliko se žena može praviti da mu je vjerna.
- Zdravko Mamić

Nisam primijetio da mi se žena davi. Urlala je kao obično.
- Željko Rogošić

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!
- Stephen W. Howking

I ZA KRAJ...

Ja sam sve svoje probleme sa ženama riješio!
- Elton John
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21677 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

ArmandiHose wrote: 16/10/2021 11:34 Vidim, moja posljednja dva posta u kojim sam izlozio neka moja razmisljanja i kriticke primjedbe su "nestali". Evo nesta sto nece, nadam se, biti "dezintegrisano":

REKLI SU O ŽENAMA:

Svaka žena je bespomoćna dok joj se ne osuši lak na noktima.
- Burt Reynolds

Treba ženiti samo lijepe žene. Inače ne postoje nikakve šanse da ih se riješimo.
- Rod Stewart

Mojoj ženi je svejedno što radim bez nje toliko dugo dok se pri tome ne zabavljam.
- Jerry Seinfeld

Ne bi reka` da su sve žene iste, ima ih i gorih.
- Stipe iz Muća (kod Splita)

Ko u braku ne poludi taj stvarno nije normalan.
- Princ Charles

Oni koji o ženama uvijek dobro govore, ne poznaju ih dovoljno.
Oni koji o njima samo loše govore, ne poznaju ih nikako.
- G. Pigault Lebrun

Bolje je biti dobro obješen nego loše oženjen.
- Shakespeare

Moja prva žena je umrla jer je pojela otrovne gljive.
Druga žena je preminula jer je takođe jela otrovne gljive.
Treću sam udavio jer nije htjela jesti gljive.
- Henrik VIII (ili VII)

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka.
- Dante Alighieri

Lijepe žene su stvorene za muškarce koji nemaju mašte, a pametne za one koji nemaju sreće!
- Casanova

Dobro otvori oči kad se ženiš, poslije ih zatvori.
- Shakespeare

Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute.
- Shakespeare

Muškarac je sretan sa bilo kojom ženom dok je ne zavoli.
- Petrarca

Ne može muškarac varati ženu onoliko koliko se žena može praviti da mu je vjerna.
- Zdravko Mamić

Nisam primijetio da mi se žena davi. Urlala je kao obično.
- Željko Rogošić

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!
- Stephen W. Howking

I ZA KRAJ...

Ja sam sve svoje probleme sa ženama riješio!
- Elton John
Kakve veze ovo o slucaju ima Boga ti?
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21678 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Optuznicu potvrdjuje jedan (1) covjek, jedan sudija za prethodno saslusanje, i o prigovorima podnesenim od strane odbrane protiv potvrdjene optuznuce odlucuje taj isti sudija!

DAKLE, o optuznici je odlucio SAMO JEDAN sudija, a ne vise sudija ili apelacija po prigovoru kako je neko "lupio" pokusavajuci nas uvjeriti da je onako losa i nepravilna i nezakonuta optuznica prosla provjeru haman citavog suda i citave apelacije, pa da stoga mora biti pravilna i zakonita.

NIJE, samo JEDAN sudija je potvrdio onakvu optuznicu i odlucio o prigovorima odbrane, tako pise u Zakonu bar je pisali do jucer.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21679 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

1600 stranica su 3 velika paketa i jos 100, znaci nekih 16 cm visine a4 formata :-)

i svih 14 sudija je sve to procitalo?

sav taj silni trud da se napisu neka slova na toliko strana zbog:

izuzimanja snimka prije trazenja sudskog naloga
kupovine auta zbog osnovanje sumnje i prijetnji
saslusanja ranjene cure u prisustvu oca
sto se ranjena cura, udarena u glavu, ne sjeca
sto nije izuzeta donja majica
sto je momak radio na recepciji sa koje je nestao snimak NEUTVRDENOG datuma i sata nestanka

a ni slovo nije potroseno na ljude koji su dokazano bili na licu mjesta i priznali razne stvari

bingo :thumbup:
malo je 1600 strana, trebalo je bar 5000


edit - ne vidjoh ovo da samo 1 sudija cita i odlucuje
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21680 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Da, samo JEDAN sudija. Pa kad se uzme u obzir tolika kolicina dokaza, materijala, te kratko vrijeme koje je proveo na citanju i proucavanju tako obimne optuznice i tolikih dokaza gradje stranica (samo par dana cini mi se), onda...

Nego, ima ih koji su bili u sudnici i u publici, pa se zna sta je Muriz svjedocio. Nista novo sto do sada nije rekao, izjavio, zapravo manje jer ga je tuzilac lukavo ispitao samo i dijelu njegovih "saznanja" koje godinama velikodusno javno dijeli putem medija, protesta i sl. Nista novo, nista delikatno, nista bitno zbog cega bi se iskljucila javnost sa svjedocenja, a nije, zato nemojte loziti javnost da je Muriz nesta novo izjavio zbog cega bi bar korak bili blizi saznanju o tome ko je i na koji nacin usmrtio Dzenana. Nismo.

Jednog dana, abgda, novembar decembar ili nekad (nakon sto se Alisa porodi, sumnjam da ce biti zdravstveno sposobna ali i voljna da se brzo vrati u sudnicu i ostavi novorodjence), odbrana i Sud ce imati mogucnost da provjere, mozda i ospore, izjave svjedoka Muriza.

U razgovoru sa jednim advokatom mi je receno da je razlicita praksa tzv unakrsnog ispitivanja svjedoka, stvar je tumacenja zakona, neke sudije dozvoljavaju odbranama da prilikom ispitivanja izlaze iz okvira pitanja tuzilaca postavljanjem tzv pitanja u korist vlastitih tvrdnji, dok druge sudije to ne prihvataju pa odbrane moraju istog svjedoka nakon okoncanog saslusanja pozvati pa ga onda ispitati.

Bice zanimljivo sta ce sudija Peric odluciti.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21681 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 16/10/2021 11:55 1600 stranica su 3 velika paketa i jos 100, znaci nekih 16 cm visine a4 formata :-)

i svih 14 sudija je sve to procitalo?

sav taj silni trud da se napisu neka slova na toliko strana zbog:

izuzimanja snimka prije trazenja sudskog naloga
kupovine auta zbog osnovanje sumnje i prijetnji
saslusanja ranjene cure u prisustvu oca
sto se ranjena cura, udarena u glavu, ne sjeca
sto nije izuzeta donja majica
sto je momak radio na recepciji sa koje je nestao snimak NEUTVRDENOG datuma i sata nestanka

a ni slovo nije potroseno na ljude koji su dokazano bili na licu mjesta i priznali razne stvari

bingo :thumbup:
malo je 1600 strana, trebalo je bar 5000


edit - ne vidjoh ovo da samo 1 sudija cita i odlucuje
Hahahah cuj samo zbog, pa druze milion nelegalnih stvari i tebi to cuj samo zbog.
Tebi normalno da policajac kupuje auto zbog sumnji i prijetnji da podmiti momku, ti si bas jedna bolesna osoba.
Tebi je sve to normalno. Samo zbog tog postupka je zasluzio 5 godina kazne.
Cura koja je bila na mjestu nesrece, dala milion razlicitih iskaza, tvrdi da ima amneziju a nema nalaz da to potvrdi, da njoj se sudi i treba da joj se sudi. Davanje razlicitih iskaza se treba krivicno goniti.
Pored toga sto policajac nije izuzeo odjecu po nalogu nadredjenog, nije jos mali milion stvari uradio koje je trebao da uradi, to se desi kad necete sve da procitate o slucaju pa ne vidite za sta je sve krivicno gonjen.
Momak koji radi na recepciji u tom trenutku i koji ima pristup snimcima, koji su DOKAZANO izbrisani, treba da bude krivicno gonjen.
Sto se izuzimaju snimci bez naloga tuzilastva? Takve stvari su nezakonite samim tim se ne mogu koristiti u sudskim slucajevima. I to zaboravljate ocigledno.
A cisto sumnjam da 1600 stranica pise samo o tome, puno je tu svjedoka iz MUPa, hitne, osoba koje su bile tu u prolazu. Nista se vi ne brinite.
A ja koliko se sjecam sudija je trazio dodatno vrijeme tj produzenje roka kako bi stigao sve te silne dokaze dobro da procita i predje.
Kad svi tako pametujete o slucaju, znate da nema dokaza itd. ja bih ako nije problem da posaljete odakle citate sve te dokaze, mozete li i nama poslat sve u kompletu, osim sto nagadjate samo, a na dokaze zmirite?
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21682 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

ArmandiHose wrote: 16/10/2021 12:15 Da, samo JEDAN sudija. Pa kad se uzme u obzir tolika kolicina dokaza, materijala, te kratko vrijeme koje je proveo na citanju i proucavanju tako obimne optuznice i tolikih dokaza gradje stranica (samo par dana cini mi se), onda...

Nego, ima ih koji su bili u sudnici i u publici, pa se zna sta je Muriz svjedocio. Nista novo sto do sada nije rekao, izjavio, zapravo manje jer ga je tuzilac lukavo ispitao samo i dijelu njegovih "saznanja" koje godinama velikodusno javno dijeli putem medija, protesta i sl. Nista novo, nista delikatno, nista bitno zbog cega bi se iskljucila javnost sa svjedocenja, a nije, zato nemojte loziti javnost da je Muriz nesta novo izjavio zbog cega bi bar korak bili blizi saznanju o tome ko je i na koji nacin usmrtio Dzenana. Nismo.

Jednog dana, abgda, novembar decembar ili nekad (nakon sto se Alisa porodi, sumnjam da ce biti zdravstveno sposobna ali i voljna da se brzo vrati u sudnicu i ostavi novorodjence), odbrana i Sud ce imati mogucnost da provjere, mozda i ospore, izjave svjedoka Muriza.

U razgovoru sa jednim advokatom mi je receno da je razlicita praksa tzv unakrsnog ispitivanja svjedoka, stvar je tumacenja zakona, neke sudije dozvoljavaju odbranama da prilikom ispitivanja izlaze iz okvira pitanja tuzilaca postavljanjem tzv pitanja u korist vlastitih tvrdnji, dok druge sudije to ne prihvataju pa odbrane moraju istog svjedoka nakon okoncanog saslusanja pozvati pa ga onda ispitati.

Bice zanimljivo sta ce sudija Peric odluciti.
Sudija je trazio dodatno vrijeme kako bi procitao sav materijal, dokaze i punu optuznicu.
Muriz je ispitivan 2h i cisto sumnjam da je za 2h rekao samo onih 6 7 recenica sto stoje u novinama.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21683 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Gluposti pisu po obicaju :lol:
Kazu nista novo pa mozda nista novo za javnost ali je sudu morao stosta reci sto nije izaslo u eter :D
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21684 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Koume wrote: 16/10/2021 12:19
uglavnomja wrote: 16/10/2021 11:55 1600 stranica su 3 velika paketa i jos 100, znaci nekih 16 cm visine a4 formata :-)

i svih 14 sudija je sve to procitalo?

sav taj silni trud da se napisu neka slova na toliko strana zbog:

izuzimanja snimka prije trazenja sudskog naloga
kupovine auta zbog osnovanje sumnje i prijetnji
saslusanja ranjene cure u prisustvu oca
sto se ranjena cura, udarena u glavu, ne sjeca
sto nije izuzeta donja majica
sto je momak radio na recepciji sa koje je nestao snimak NEUTVRDENOG datuma i sata nestanka

a ni slovo nije potroseno na ljude koji su dokazano bili na licu mjesta i priznali razne stvari

bingo :thumbup:
malo je 1600 strana, trebalo je bar 5000


edit - ne vidjoh ovo da samo 1 sudija cita i odlucuje
Hahahah cuj samo zbog, pa druze milion nelegalnih stvari i tebi to cuj samo zbog.
Tebi normalno da policajac kupuje auto zbog sumnji i prijetnji da podmiti momku, ti si bas jedna bolesna osoba.
Tebi je sve to normalno. Samo zbog tog postupka je zasluzio 5 godina kazne.
Cura koja je bila na mjestu nesrece, dala milion razlicitih iskaza, tvrdi da ima amneziju a nema nalaz da to potvrdi, da njoj se sudi i treba da joj se sudi. Davanje razlicitih iskaza se treba krivicno goniti.
Pored toga sto policajac nije izuzeo odjecu po nalogu nadredjenog, nije jos mali milion stvari uradio koje je trebao da uradi, to se desi kad necete sve da procitate o slucaju pa ne vidite za sta je sve krivicno gonjen.
Momak koji radi na recepciji u tom trenutku i koji ima pristup snimcima, koji su DOKAZANO izbrisani, treba da bude krivicno gonjen.
Sto se izuzimaju snimci bez naloga tuzilastva? Takve stvari su nezakonite samim tim se ne mogu koristiti u sudskim slucajevima. I to zaboravljate ocigledno.
A cisto sumnjam da 1600 stranica pise samo o tome, puno je tu svjedoka iz MUPa, hitne, osoba koje su bile tu u prolazu. Nista se vi ne brinite.
A ja koliko se sjecam sudija je trazio dodatno vrijeme tj produzenje roka kako bi stigao sve te silne dokaze dobro da procita i predje.
Kad svi tako pametujete o slucaju, znate da nema dokaza itd. ja bih ako nije problem da posaljete odakle citate sve te dokaze, mozete li i nama poslat sve u kompletu, osim sto nagadjate samo, a na dokaze zmirite?
:thumbup:
samo se odaju jedan po jedan-jedna po jedna.....
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21685 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Denden je naceo temu, dilemu:

cak da se optuzeni (svi ili neki) nekim pravnim ili slicnim cudom oglase krivim, nakon par godina sudjenja i sludjivanja javnosti, te neke daleke 2023. ili 2024. godine, pa cak kako denden primjecuje da sada SVI optuzeni ustanu i kazu da su krivi,

na koji nacin se mogu osuditi i kojim kaznama,

jer OSNOVNO KRIVICNO DJELO koje se navodno po optuznici prikriva nije uopce navedeno i bitnim obiljezjima za krivicno djelo opredjeljujuci opisano u optuznici, vec samo gola tvrdnja "nacin na koji su Dzenanu Memicu nanesene teske tjelesne povrede od kojih je preminuo"?!

A u optuznici opisani dogadjaj "nanosenja teskih tjelesnih povreda od kojih je preminuo" je u startu falican, nepotpun, jer ne sadrzi, prije svega navodjenje NN pocinitelja (jednog ili vise), te da li su Dzenanu smrtonosne povrede nanesene umisljajno (svijest i volja) ili nehatno (kazne sigurno nisu iste, naprotiv).

Nadalje, opisani dogadjaj "nanosenja teskih tjelesnih povreda od kojih je preminuo" moze se podvesti pod umisljajna ili nehatna krivicna djela: saobracajka sa smrtnim ishodom (tako opisana i dalje nije iskljucena), ubistvo (umisljajno, nehatno tzv ubistvo na mah - kazne nisu iste, naprotiv), ili cak neko trece krivicno djelo kvalificirano smrcu.

U toku sudjenja, cak da se otkrije nacin "nanosenja teskih tjelesnih povreda od kojih je preminuo", to nije moguce sada naknadno ubaciti u potvrdjenu optuznicu, jer se potvrdjena optuznica NE MOZE IZMIJENITI na teze za optuzene!!!

Evo najmanje i prvenstveno zbog cega onakva optuznica, koju nazivaju "procesno pravno nedonosce", nije smjela biti podignuta i potvrdjena, a jeste, pa je pitanje zasto je takva optuznica nepravilna podignuta i potom kao nepravilna potvrdjena?

Nazalost, za ovo pravosudje i javnost, ali u konacnici i za Muriza jer se ovim nece rijesiti slucaj, optuznica je potvrdjena i gurnuta sudijama na visegodisnje sudjenje.

Rodilo se, valja ga ljuljati, kaze nas narod za rodjeno ali nezeljeno dijete. Ovo na zalost (ili na srecu) nece prezivjeti.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21686 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Đesi muzafere :lol:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21687 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Pa lakše je bilo tom jednom sudiji, da potvrdi optužnicu, nego da ga proglase zavjernikom. Potvrdio je po principu brigo moja pređi na drugoga.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21688 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

klix wrote: 16/10/2021 13:11 Pa lakše je bilo tom jednom sudiji, da potvrdi optužnicu, nego da ga proglase zavjernikom. Potvrdio je po principu brigo moja pređi na drugoga.
Mene cudi sto ti ne sjedis u sudu svi bi nam problemi bili davno rjeseni sa tako jednom pametnom glavicom.... :lol:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21689 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

preselio na ahiret wrote: 16/10/2021 13:15
klix wrote: 16/10/2021 13:11 Pa lakše je bilo tom jednom sudiji, da potvrdi optužnicu, nego da ga proglase zavjernikom. Potvrdio je po principu brigo moja pređi na drugoga.
Mene cudi sto ti ne sjedis u sudu svi bi nam problemi bili davno rjeseni sa tako jednom pametnom glavicom.... :lol:
Samo laprdanje, mlaćenje prazne slame, gluposti i besmislice, sve sa nekim pokušajima humora i satire, ali jako tanko i bijedno, plus bezuspješni i glupi pokušaji vrijeđanja na ličnom nivou, sve začinjeno sa glupim smajlijima. Niti jedan normalan komentar, niti jedan argument, ništa. Retardirano trolanje i ništa više od toga. Jadno. :(
Bruko i sramoto. :(
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21690 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

klix wrote: 16/10/2021 13:26
preselio na ahiret wrote: 16/10/2021 13:15
Mene cudi sto ti ne sjedis u sudu svi bi nam problemi bili davno rjeseni sa tako jednom pametnom glavicom.... :lol:
Samo laprdanje, mlaćenje prazne slame, gluposti i besmislice, sve sa nekim pokušajima humora i satire, ali jako tanko i bijedno, plus bezuspješni i glupi pokušaji vrijeđanja na ličnom nivou, sve začinjeno sa glupim smajlijima. Niti jedan normalan komentar, niti jedan argument, ništa. Retardirano trolanje i ništa više od toga. Jadno. :(
Bruko i sramoto. :(
Zar tako lose misljenje imas o sebi? :(
td_maajka
Posts: 1022
Joined: 05/02/2021 09:57

#21691 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

klix wrote: 16/10/2021 13:26
preselio na ahiret wrote: 16/10/2021 13:15
Mene cudi sto ti ne sjedis u sudu svi bi nam problemi bili davno rjeseni sa tako jednom pametnom glavicom.... :lol:
Samo laprdanje, mlaćenje prazne slame, gluposti i besmislice, sve sa nekim pokušajima humora i satire, ali jako tanko i bijedno, plus bezuspješni i glupi pokušaji vrijeđanja na ličnom nivou, sve začinjeno sa glupim smajlijima. Niti jedan normalan komentar, niti jedan argument, ništa. Retardirano trolanje i ništa više od toga. Jadno. :(
Bruko i sramoto. :(
Jest i tako godinama ovdje, mlacenje prazne slame kako je Dzenan poginuo u saobracajnoj nesreci… pa pet godina poslije, tri presude kasnije, “niko vise ne tvrdi da je poginuo u saobracajnoj nesreci”.

Pa laprdanje godinama o divnom Budnji koji “nije imao razloga da brise nikakve snimke”, koji “nema veze sa slucajem”, pa sad imamo dva nalaza koji potvrdjuju da su snimci namjerno obrisani, pretres kod Budnje kuci i u hotelu kristal, pa optuzen recepcionar… a jos nismo dosli do kraja s ovom pricom, zapamtite sta sam vam rekla.

Pa laprdanje i prosipanje o divoti porodice Mutap i jasne Alisice, pa eno ih i Zijo i Alisa na optuzenickoj klupi, ja vec prije mnogo vremena ovdje postavljala slucajeve u kojima su Mutapi “svjedoci” koji su iznajmljivali preko svog rent-a-cara vozila velikih narkodilera, uzimali procenat za to, a lafo nisu znali s kim imaju posla… Ni sa ovom pricom jos nismo zavrsili.

Pa laprdanje o tome kako je Arijana usla u politiku na racun bratove smrti da se obogati, a vrlo lako je pogledati imovinu Arijane (samim time i njenih roditelja), javno dostupno, pa da vidite vrijednost njihove imovine i prije ubistva brata i sina. Pa Arijana dobi snimke iz hitne pomoci kao skupstinska zastupnica, pa od tih snimaka krenu citav slucaj u drzavnom tuzilastvu itd.

Sve samo laprdanje i mlacenje prazne slame od pojedinih ovdje, da.

Kao i onomad kad je tema otvorena, kada sam rekla da je Dzenan ubijen i da ce se to dokazati na sudu, i danas to tvrdim i tvrdim da ce glavni odgovorni morati doci svi na optuzenicke klupe.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21692 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Ma ja i sve je to za njih nista novo i mlacenje prazne slame pa jos uvjek razglabaju o saobracajnoj nesreci i ljubi zemuncu :lol:

Kakvi luzeri
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21693 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

"... danas to tvrdim i tvrdim da ce glavni odgovorni morati doci svi na optuzenicke klupe",

Amin/Amen!
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21694 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Podsjetimo se na prvi post kojim se otvorila ova tema:

"MensurM, 19/06/2017 11:04:

Da ne bi gušili temu "Crna hronika", lakše nam je ovdje pisati.

Kao što vjerovatno znate 8. februara prošle godine je Dženan Memić pronađen onesviješten u Aleji s ranom na glavi. Njegova djevojka je bila pored sva krvava, i sama povrijeđena. Nekoliko dana kasnije je on preminuo.

Slučaj se prvo vodio kao ubojstvo, a onda nakon mjesec-dva kao saobraćajna nesreća. Kasnije su pronađeni Romi koji su navodno udarili kombijem momka i pobjegli s lica mjesta. Porodica Memić ne vjeruje u tu priču, smatra da se pravi ubica krije, svakodnevno je u medijima i organizuje proteste.

Ovo je ono što znamo.

- Vještaci tvrde da je tijelo imalo sigurno kontakt s kombijem koji je oduzet Romima
- Žujo tvrdi da rane na glavi odgovaraju oštećenjima na autu
- Romi priznali da su ga pregazili pa povukli priznanje
- Snimke iz Aleje pokazuju kombi
- Snimke iz Aleje ne pokazuju navodne napadače
- Ima samo jednu povredu na glavi
- Budnjo, kojeg porodica sumnjiči za ubistvo, poslao pismo javnosti i naveo da je tražio razgovor s Memićima, a da oni tvrde da ga ne optužuju

I druga strana:

- Djevojka je dobila amneziju, što je mnogima sumnjivo i smatraju da krije ubice
- Prvo je bio osumnjičen njen bivši, ali je prošao poligraf
- Sad porodica vjeruje da je sin Alije Budnje ubica, a jedini dokaz je što je to jedan poznanik rekao novinaru Latiću
- Otac tvrdi da ima more dokaza i da zna ime ubice, ali nigdje ni dokaza ni ubice
- Nelogično je što mladić nije imao rane na nogama, a udario ga kombi.
- Nosio je pištolj pa se vjeruje da se plašio nekog
- Porodica ima svjedoka događaja koji se javio nakon godinu dana, zatim policiji rekao da se samo šalio i više ne želi svjedočiti.

Ako sam šta zaboravio, dodajte...".

Pet i po godina nakon tragicnog dogadjaja, cetiri godine i kusur nakon ovog prvog posta kojim je otvorena ova tema, oktobar 2021.:

Presudjeno da nije "onako opisana" saobracajka sa pocinitelj Ljubom, ostala mogucnost da je ipak drugacije opisana saobracajka sa Ljubom koja se ne moze vise optuziti; ubistvo: ubice Ljubo, ili Alisa i Zijad, ili samo Zijad, ili neki mocnik X licno ili sa drugim licima ili kao nalogodavac; beskorisna nova istraga koja se pretvorila u istragu o istrazi koja je rezultirala optuznicom o navodnim prikrivacima sa neizvjesnom osudom.

Ako sam šta zaboravio, dodajte...
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21695 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Nebitno za dalji tok slucaja.Zasto zato sto je sve laz i sto se kao laz potvrdilo.Idemo dalje,mozes ti bolje. :lol:
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21696 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Pa, za dalji tok slucaja:

- nova istraga Drzavnog tuzilastva nije utvrdila nista novo kvalitetno, potroseno je vrijeme i novac bez rezultata, zavrsilo "nazor" optuznicom kojom se nece nista rijesiti, pa cak i da se optuzeni "nazor" osude za par godina;
- nova nova istraga? upitno, mislim da nije otvorena, a ako jeste niti ona vjerovatno i nazost nece dovesti do rjesavanja slucaja Memicbza novih par godina.

Savjetnik Ifet Feraget: "Bolje da propadne ovo društvo i država, ali da riješimo slučaj Memić".

Slazem se da se slucaj Memic mora rijesiti,
ali nisam zato da je bolje da "propadne ovo društvo i država".

Vise sam zato da se odgovorni za policijske i tuzilacke istrage u ovom slucaju smijene ili bar zaustave u njihovom daljem karijernom napredovanju.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#21697 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zabac kermit »

ArmandiHose wrote: 16/10/2021 16:51 Pa, za dalji tok slucaja:

- nova istraga Drzavnog tuzilastva nije utvrdila nista novo kvalitetno, potroseno je vrijeme i novac bez rezultata, zavrsilo "nazor" optuznicom kojom se nece nista rijesiti, pa cak i da se optuzeni "nazor" osude za par godina;
- nova nova istraga? upitno, mislim da nije otvorena, a ako jeste niti ona vjerovatno i nazost nece dovesti do rjesavanja slucaja Memicbza novih par godina.

Savjetnik Ifet Feraget: "Bolje da propadne ovo društvo i država, ali da riješimo slučaj Memić".

Slazem se da se slucaj Memic mora rijesiti,
ali nisam zato da je bolje da "propadne ovo društvo i država".

Vise sam zato da se odgovorni za policijske i tuzilacke istrage u ovom slucaju smijene ili bar zaustave u njihovom daljem karijernom napredovanju.
Gospon Perić jeste li to vi?
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#21698 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

td_maajka wrote: 16/10/2021 11:22
denden wrote: 15/10/2021 19:50

Da ti prevedem. Optužnica je takva da bi, u slučaju da sad ustanu Dupovac, Barić i Ožegović i kažu sudu da su krivi, sud ne bi imao zakonsko uporište da ih osudi i donio bi presudu kojom ih oslobađa.

Dakle, takvu optužnicu je tužilaštvo sastavilo i podnijelo sudu i po njoj se sudi i zamajava javnost.

Nije džaba td maajka napisala da je "optužnica zaista, loša, to je objektivna činjenica".

Ja bih dodao, "lošija od loše, katastrofalna". Jer zbog samog njenog sadržaja, potpuno neovisno o toku suđenja i dokazima i dokazanosti, troje od pet zakonski ne mogu biti osuđeni.


Jedino Mutape bi mogao osuditi, i to po djelimičnoj kvalifikaciji iz optužnice.
Jeste, rekla sam to i stojim iza toga. Onih 9 stranica optuznice je napisano jako lose. Medjutim, referiram se na izjavu advokata Dragovica (advokat Alise i Zije), da optuznica sadrzi preko 1.600 stranica. To su dokazi. Vjestacenja. Izjave svjedoka. Ako je Sud BiH potvrdio tu optuznicu - a jeste - i ako je apelaciono vijece (mislim da tamo sjedi 14 sudija, ali nemojte me hvatati za rijec) na zalbu odbrane IPAK potvrdilo optuznicu, onda nikako ne mozemo reci da nema osnovane sumnje i da je citava optuznica losa, jer ocito u ovih preko 1.600 stranica ima i vise nego dovoljno dokaza.

PS: smijesni ste mi nekad, al stvarno. Govorite o tome sta je Muriz pricao na sudu, a to govorite na osnovu par minuta snimka (uvodnog dijela svjedocenja) i na osnovu tekstova koje su mediji prenijeli. Svjedocenje trajalo dva sata. Ako ste bili tamo - a niste, znam jer vidim da ne znate sta je sve rekao - znate, da postoje dijelovi svjedocenja u kojima sud moze izdati zabranu objavljivanja, kao i da dva sata svjedocenja ne mogu stati na 2-3 stranice teksta, koje javnost ima priliku procitati u medijima.

Ne bojte se nista, u decembru ce ga ispitivati odbrana, bit ce prilike da se kaze jos ponesto :wink:
I da ima 16 miliona stranica, opet džaba, jer se njima dokazuje samo ono što je optuženim stavljeno na teret. A ono je smiješno. Međutim, ono što sam napisao nije vezano za brojnost niti kvalitet dokaza. Tvrdnja je da sud, NEOVISNO OD DOKAZA, nema zakonskog uporišta da za troje od petero optuženih, čak da priznaju da je tačno ono što im se stavlja na teret, osudi. Što optužnicu i optuženje čini tragičnim.

Đe izmisli 14 sudija umjesto jednog, pa nisu vitezovi okruglog stola :lol:

Jesam li te dobro razumio u vezi Murizovog svjedočenja? Najavili ste da će ispričati nešto spektakularno, što javnost nije znala. Nije ispričao praktično ništa, a pogotovo ne nešto novo. Jer ipak, laganje pred sudom je krivično djelo.
Ako dobro razumijem, tvrdiš da je Muriz rekao nešto novo i spektakularno, ali da to ipak nije prenio niko od brojnih novinara koji su imali potpuno slobodu izvještavanja i prirodnu tendenciju da ako nešto i preskoče, to ne bude nešto bitno, pri čemu međusobno nisu usaglašavali izvještaje.

Drugim riječima, hoćeš reći da je Muriz ispričao nešto spektakularno i novo, ali da niko od novinara i osoba koje su prisustvovale suđenju za to ne zna, osim tebe? :lol:

Navodiš da sud MOŽE IZDATI zabranu objavljivanja i to je kao dokaz da je Muriz rekao nešto novo i bitno? Iako niko ne izvještava o takvim zabranama niti zatvaranju suđenja za javnost, što bi bila vijest za sebe? :-)

Baš je to dobar pokazatelj koliko jadnim sredstvima manipulacije pribjegavaš da biste po navici nastavili manipulisati javnost. I pokazatelj toga koliko kola vaše ublehe idu nizbrdo, kojom raspadajućom brzinom ;)

"Ispričao je on spektakularne stvari, toliko spektakularne da se niko od novinara nije udostojio da ih prenese" :lol:
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#21699 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Kredibilitet Muriza Memića i njegove teorije:



"Ja znam ko je ubica, znam ko je šamarao Alisu Mutap, moja saznanja se poklapaju sa izjavom očevica koji je dao izjavu u martu 2017. (E.M koji je rekao da je vidio Budnju kako šamara Alisu Mutap). Sistem štiti tog ubicu, zašto ga ne uhapse?
"Sistem mi je upropastio svjedoka"
"Nije on jedini očevidac, ima još jedan iz 2016. godine."
"Imam još jednog, novog, očevica (izjava sa kraja 2020. godine).
"Bila su trojica, jedan je zamahnuo. Naravno da znam ko je ubica, ne bih ovo radio da ne znam".
"Ne isključujem Ziju Mutapa, samo ne znam je li on zamahnuo".
"Znam ko je ubica, sretao sam ga, ubio je iz ljubomore".
"Znam ko je ubica, reći ću za dvije sedmice"
"Reći ću za dva mjeseca".

"Mi ne znamo ko je ubica" (oktobar 2021.)
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#21700 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

ArmandiHose wrote: 16/10/2021 13:01
Nazalost, za ovo pravosudje i javnost, ali u konacnici i za Muriza jer se ovim nece rijesiti slucaj, optuznica je potvrdjena i gurnuta sudijama na visegodisnje sudjenje.
Slučaj je RIJEŠEN pravosnažnom presudom Vrhovnog suda. Ona je utvrdila, van razumne sumnje, da je Ljubo Seferović svojim kombijem izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj su povrede zadobili Dženan i Alisa, ali Dženanova smrtonosna povreda nije mogla nastati na način opisan u optužnici i zato je Ljubo oslobođen, iako je nesporno utvrđeno da su on i njegov kombi učestvovali u događaju u kojem su stradali Dženan i Alisa.

Presuda je utvrdila ko je počinilac, ko su žrtve, te približan način izvršenja (udar kombijem) osim načina nanošenja smrtonosne povrede Dženanu.


Koja svakako nije od kombija, nego od palice, kako je Vasvija i ispričala, da su nakon udara kombijem izašli i Ljubo palicom prebio Dženana i Alisu.

Kaže Feraget na pravosnažnu presudu "Sud laže, neka ga je stid studenata prava". :D

Jer je ta presuda, koje javnost nije svjesna, višegodišnje izmanpulisana lažima, a sada i lažnim tumačenjem presude ("Ljubo je oslobođen, nije bila saobraćajna nesreća"), ustvari i presuda Feragetovoj ublehi i karijeri.


Presuda koja kaže da je pomogao ocu svog klijenta (pro bono, naglasio bi on :lol: ) da oslobodi ubicu svog sina i navuče mu majicu sa likom tog ubijenog sina.

A ovih pet "prikrivača" su, shodno tome, optužili da su pomagali Ljubi Seferoviću :lol:
Locked