Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#31076 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

sprema se kraj gordani?
u pravosudju, naravno
ne sumnjam da ce se za pouzdane igrace naci kakvo debelo placeno mjesto u hladovini :zzzz:
mada je ona sebi obezbijedila debelu hladovinu odavno



https://avaz.ba/vijesti/bih/755407/udt- ... i-pritisak
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#31077 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

sehovic za preCednika

https://www.klix.ba/vijesti/bih/stranka ... /220704109


i kazu nema poltike u slucaju :D
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31078 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

uglavnomja wrote: 04/07/2022 18:01 sehovic za preCednika

https://www.klix.ba/vijesti/bih/stranka ... /220704109


i kazu nema poltike u slucaju :D
Bitno je da ima policije u slucaju. Takodje i sudstva i tuzilastva. Ne znam kome smeta vrhunski inspektor koji je obrazovan vise u svijetu nego po BiH?! Svakako podrska za Nermina.
Pravda za Dzenana :bih: :bih: :bih:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#31079 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Koji blam za Šehovića.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31080 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

preselio na ahiret wrote: ↑03/06/2022 07:49


Na osnovu njegove price i ponasanja,covjek je jednostavno hrabar i iskren a ne cudi me sto svakom pa i njemu nalazis manu i stavljas ga u isti kos sa stranom koja trazi pravdu jer si ti suprotni tabor kojem istina ne odgovara.
Intenzivno se izreklamirao kao ne-znam-ti-kakav stručnjak i pravednik na predmetu Memić, a uporedo aplikacije za komesara Ze-Do, za glavnog tužioca, za ovo-ono, bilo šta.

Privlačenje pažnje na suđenju sa bezvrijednog i suvišnog svjedočenja na rekla-kazala priču (sa nula dokazne vrijednosti) o "krkljanju" za koju se znalo da će napuniti medijske naslove i napraviti reklamu.

Pa odlazak pod Davorov šator "da se izrazi podrška".


Zinula ambiciozna guzica na fotelju, a mjesta bilo samo kod Rumenog :lol:

Davno pročitan.

Svakako mu i jeste mjesto u politici, to je taj tip.

denden wrote: Razlika između tebe i mene je što ja svaku slatkorječivu priču i ušminkanu pojavu mjerim o stvarnost, a stvarnost mi kaže da je tip sve promašio.

Što znači da ili ne konta stvari ili konta, ali fura svoj interes.

A nije da se na osnovu svega što javno radi ne može izvući validan zaključan o njegovoj naglašenoj karijerističkoj ambicioznosti.

Dakle, fejk.

Taman za široke mase koje upravo i padaju na to.

Kao političar bi prošao znatno bolje nego kao policajac ili tužilac.
Last edited by denden on 04/07/2022 18:35, edited 1 time in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#31081 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

koji fuj

u citavom clanku jedina refernca mu je sto je napravio istragu o islucaju memic

nista covjek nije uradio, nista konkretno nije rekao, samo iz supjleg u prazno, cisti populizam, sa nakndnim sjecanjem ... :roll:

samo jos jedan u nizu jadova u borbi za fotelju preko mrtvog momka

a fino neko napisa u komentarima - sda igrac, da odvuce glasove becirovica pa da bakir uzme i onda ce nermin dobiti ono sta zeli, vjerovatno gordaninu fotelju ili nesto slicno
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31082 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

uglavnomja wrote: 04/07/2022 18:34 koji fuj

u citavom clanku jedina refernca mu je sto je napravio istragu o islucaju memic

nista covjek nije uradio, nista konkretno nije rekao, samo iz supjleg u prazno, cisti populizam, sa nakndnim sjecanjem ... :roll:

samo jos jedan u nizu jadova u borbi za fotelju preko mrtvog momka

a fino neko napisa u komentarima - sda igrac, da odvuce glasove becirovica pa da bakir uzme i onda ce nermin dobiti ono sta zeli, vjerovatno gordaninu fotelju ili nesto slicno
Igranje jeste za SDA, ali ne zato što je SDA igrač, nego zato što je kod Rumenog jedino bilo mjesta za politički upliv ravan njegovoj ambiciji.

Igrač za fotelju, a za SDA samo sekundarno i spletom okolnosti.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#31083 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Fuj. Jadno i ogavno. Gnušam se ovakvih osoba. Eto šta bolesna ambicija uradi od čovjeka.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#31084 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

denden wrote: 04/07/2022 18:37
uglavnomja wrote: 04/07/2022 18:34 koji fuj

u citavom clanku jedina refernca mu je sto je napravio istragu o islucaju memic

nista covjek nije uradio, nista konkretno nije rekao, samo iz supjleg u prazno, cisti populizam, sa nakndnim sjecanjem ... :roll:

samo jos jedan u nizu jadova u borbi za fotelju preko mrtvog momka

a fino neko napisa u komentarima - sda igrac, da odvuce glasove becirovica pa da bakir uzme i onda ce nermin dobiti ono sta zeli, vjerovatno gordaninu fotelju ili nesto slicno
Igranje jeste za SDA, ali ne zato što je SDA igrač, nego zato što je kod Rumenog jedino bilo mjesta za politički upliv ravan njegovoj ambiciji.

Igrač za fotelju, a za SDA samo sekundarno i spletom okolnosti.
ovo je kometar sa kixa

a od pocetka je slucaj u korist sda, svaka dokazana laz protiv njih je njihova pobjeda

:(

sto se tice samog sehovica - da li ima iko u ovoj zemlji da je stigao na pola njegovih namjestenja samo na osnovu licnih kvaliteta :mrgreen:

a zna se ko ga je gurao do sad, ko mu je jedini mogao obezbijediti tako visoku poziciju

ne biraju te americke akademije kandidate slanjem skauta nego ih salje vlast, a zna se ko koga salje

:run:






a sta bi sa ifetovom kandidaturom?
mozda i muriz negdje iskoci?
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31085 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

klix wrote: 04/07/2022 18:29 Koji blam za Šehovića.
Ko to kaze da je blam? 😲😲
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31086 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

denden wrote: 04/07/2022 18:31
Intenzivno se izreklamirao kao ne-znam-ti-kakav stručnjak i pravednik na predmetu Memić, a uporedo aplikacije za komesara Ze-Do, za glavnog tužioca, za ovo-ono, bilo šta.

Privlačenje pažnje na suđenju sa bezvrijednog i suvišnog svjedočenja na rekla-kazala priču (sa nula dokazne vrijednosti) o "krkljanju" za koju se znalo da će napuniti medijske naslove i napraviti reklamu.

Pa odlazak pod Davorov šator "da se izrazi podrška".


Zinula ambiciozna guzica na fotelju, a mjesta bilo samo kod Rumenog :lol:

Davno pročitan.

Svakako mu i jeste mjesto u politici, to je taj tip.
A kakav nama treba tip?
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31087 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

uglavnomja wrote: 04/07/2022 18:34 koji fuj

u citavom clanku jedina refernca mu je sto je napravio istragu o islucaju memic

nista covjek nije uradio, nista konkretno nije rekao, samo iz supjleg u prazno, cisti populizam, sa nakndnim sjecanjem ... :roll:

samo jos jedan u nizu jadova u borbi za fotelju preko mrtvog momka

a fino neko napisa u komentarima - sda igrac, da odvuce glasove becirovica pa da bakir uzme i onda ce nermin dobiti ono sta zeli, vjerovatno gordaninu fotelju ili nesto slicno
Sto se ti sikiras? Gdje tebe najvise boli? Djelujes jako upaljeno.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31088 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

“Osnovno pitanje na koje mora da odgovori VSTV je: “Kojeg tužioca oni traže!” Ja sam se prijavio kao Bosanac i Hercegovac, a ne kao Bošnjak, Srbin ili Hrvat! Neka VSTV kaže koga traži da se neki ljudi ne iscrpljuju džabe! Ponudio sam se da budem glavni državni tužilac! Imam veliku podršku kolega iz RS-a! Neki govore da sam novi Denis Bećirović u pravosuđu!”, rekao je Šehović.
Nermin Šehović bit će kandidat Stranke za BiH za člana Predsjedništva BiH.

Ova informacija potvrđena je za Raport iz ove stranke, a Šehović će tako postati četvrti kandidat za člana Predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda.

Inače, Šehović je trenutno šef detašmana Federalne uprave policije, a kratkom vremenskom intervalu prijavio se na nekoliko funkcija. Svaki put bezuspiješno.
Al' se izredalo ublehaša, Murizovih lažnih prijatelja, prvoboraca za fotelje (da ih sačuvaju ili dobiju) na osnovu podrške Murizovoj halucinaciji, od kog i od medija sklonih njemu su zauzvrat imali (i imaju) podršku i promociju u svojoj borbi.

Ma koliko ograničen bio, doći će trenutak kad Muriz neće imati izbora osim da vidi šta je uradio, koga je oslobađao, kome je sistematskim kampanjama podlih laži i podvala uništavao živote, ko ga je iskoristio kao marionetu i zašto.

Već nakon izbora će Murizov put ka toj spoznaji biti jako ubrzan.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31089 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

td_maajka wrote: 03/07/2022 19:01 I jesmo li skontali, je li snimak bitan ili nije, ko je trebao, a ko nije trebao izuzimati snimke, ko ih je pogledao, ko nije, sta je kazala Fatima Dragani u brijacnici i cija mati crnu vunu prede?

Jesmo. Skontali smo da su Feraget i Muriz po običaju, podlo i kvarno kako doliči takvom dvojcu seoskih varalica, lagali i hajcali potkapacitiranu javnost kad su govorili o tome da je nestao nekakav snimak sa druge kamere sa kuće Šerifa Konjevića, a na kojem se kao mogla vidjeti registarska oznaka kombija.

Dakle, potpuno su komplet tu priču izmislili.

Niti je kakav snimak sa kuće Šerifa Konjevića nestao, niti je postojala druga kamera koja snima sadržaj, osim jedne koja prenosi sliku bez da je memoriše/pohranjuje.

td_maajka wrote: 03/07/2022 19:01Nema jos puno svjedoka optuzbe, ali da se prisjetimo sta je uvazeni akademik prof. dr. Kucukalic zaista kazao o "amneziji" Alise Mutap, evo njegovo cjelokupno svjedocenje, nikakvo izvlacenje iz konteksta, pa kome nije mrsko nek poslusa sam. Nemojte se oslanjati na to sto kazem ja, a sto je rekao denden, vjerujte svojim usima :thumbup:
E čuj vaš poziv da se neko sam uvjeri u istinu i da vjeruje svojim očima i ušima, a ne vašim bezočnim sistematskim lažima, kako ste dosad nastupali. :-)

Kakva li vas je nevolja natjerala na to, vjerovatno ista koja vas je natjerala da priznate da ste godinama potkapacitiranu rulju vaših slijeposljedbenika uspješno držali u raljama vaše izmišljene i lažljive ublehe o "ukradenom satu, ubistvu Dženana oko 21:45 na drugom mjestu i podmetanju saobraćajke u mega zavjeri do 22:40". Pa onda na kraju, kad ste vidjeli i izvagali da vam je korisnije priznati da ste lagali nego nastaviti lagati u vezi nečeg što su raskrinkali i Državno tužilaštvo i presuda Vrhovnog suda, priznali svoju laž.

Samo bih želio dodati da je snimak na čije gledanje pozivaš (sa stranice Faktor.ba) uopšte dospio u javnost nakon što je Faktor u izvještaju sa suđenja naveo da je Kučukalić tvrdio da je Alisa Mutap mogla imati psihogenu amneziju koja pokriva period od pola sata oko stresnog događaja, a onda je Feraget izašao u medije sa tvrdnjom da je Faktor to slagao i da je Kučukalić rekao da je u pitanju period od samo nekoliko minuta.

Feraget je u svom manipulacijskom bezobrazluku bio uobičajeno bezgraničan, pa je od Faktora tražio da napiše demanti svoje vijesti.
A onda su novinari iz Faktora, da bi dokazali da oni govore istinu, a Feraget laže, od Suda BiH zatražili snimak cjelokupnog svjedočenja dr Kučukalića i postavili ga na svojoj stranici.

Taj kojeg ti prenosiš sa njihove stranice.

A iz njega se vidi da su novinari Faktora rekli istinu o amneziji od pola sata, a da je Feraget bezočno slagao.

Toliko o "vjerujte svojom ušima i očima". :izet:

Btw., čovjek je svojim svjedočenjem srušio osnovnu tvrdnju čitave optužnice koja je glasila: "Alisa Mutap nije imala potres mozga, što znači da nije mogla imati amneziju, potres mozga je uvijek teža tjelesna povreda".

Čovjek fino rekao: "Nema sumnje da je Alisa Mutap imala potres mozga, a on je teža povreda samo kad zahtijeva bolničko liječenje".

Ali, neka to svako za sebe posluša, kako predlažeš, a neka svako za sebe i pročita optužnicu zasnovanu na tvrdnji da Alisa Mutap nije imala potres mozga ;)
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31090 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Dosad je bila praksa da aspiranti ka foteljama promijene svoj nacionalni osjećaj, tj. u jednom trenutku se počnu deklarisati kao pripadnici druge nacije u odnosu na onu za koju su se ranije deklarisali.

Ali, Šehović je šampion u odnosu i na te prelivode po tome što ima aktivnu jednu prijavu na konkurs (za državnog tužioca) u kojoj se izjašnjava kao Bosanac i Hercegovac istovremeno sa prijavom za člana Predsjedništva u kojoj se izjašnjava kao Bošnjak.

Dakle, čovjek se ISTOVREMENO nacionalno izjašnjava kao Bosanac i Hercegovac i kao Bošnjak.

Ni Srbinu Plehi nešto slično nije palo na pamet, on je nacije mijenjao jednu iza druge :lol:
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#31091 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

denden wrote: 04/07/2022 22:12 Niti je kakav snimak sa kuće Šerifa Konjevića nestao, niti je postojala druga kamera koja snima sadržaj, osim jedne koja prenosi sliku bez da je memoriše/pohranjuje.
Gdje je bila ta kamera koja rotira i nememorise.

Na ulazu su bile dvije kamere.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31092 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dzolix wrote: 04/07/2022 23:40
denden wrote: 04/07/2022 22:12 Niti je kakav snimak sa kuće Šerifa Konjevića nestao, niti je postojala druga kamera koja snima sadržaj, osim jedne koja prenosi sliku bez da je memoriše/pohranjuje.
Gdje je bila ta kamera koja rotira i nememorise.

Na ulazu su bile dvije kamere.
Nadzor iz vrtne kućice je vjerovatno bio povezan sa jednom od te dvije kamere, onom koja ne pohranjuje snimke.

Jer je kombi gledan na snimcima sa jedne i niko ne spominje da ga je bilo na snimcima sa bilo koje druge.

Pošto nije bilo nikakvog brisanja, nego samo umnožavanja snimaka sa jedne kamere, te pošto niko ne spominje da neka od kamera nije radila, onda su te dvije sa ulaza gledale na cestu, jedna snimala, a druga prikazivala prostor na monitoru u stvarnom vremenu bez pohranjivanja.


Ostale, koliko god ih bilo, nisu relevantne, jer nisu usmjerene na ulicu, nego na unutrašnjost imanja.
Odgovarajući na pitanja Ermina Gačanovića, advokata Hasana Dupovca, Hošić je kazao da je osim njega pristupne kodove za videonadzor znao samo Šerif Konjević, ali da on nije nikad time upravljao i da ga je zbog toga i zvao tog dana da dođe. Rekao je da ne zna da li je neko poslije njega skidao snimke, ali da je ta osoba morala znati kodove.

Rekao je i da kod kuće Konjevića postoji još jedan sistem videonadzora, koji se nalazi u vrtnoj kućici, a koristi ga noćni čuvar i on ne snima, već samo uživo prenosi na monitoru šta se dešava. Kazao je da su išli i do njega, ali da ga nisu mogli pregledati jer ne snima. Upitan ko je išao do njega, Hošić je kazao "svi đuturile".
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#31093 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

dzolix se poziva na stojnica koji prica o toj kameri i u intervjuu u startu kaze da je za tu kameru procitao u avazu :D




nego, gledajuci citav slucaj u globalu (a ne ifetove manipulacije djelicima istine i cistim lazima, a sve neke sitnice) moze se zakljuciti nesto uzasno, odvratno i nezamislivo - politicke igre preko mrtvog momka

- nip uzeo sarajevo (sto donekle mogu i shvatiti jer je tad jos bilo puno prostora da se fakat nesto mimo roma desilo)
- gordana, fahro i ekipa u rovovskoj borbi za pravosudje (cak se i ovaj nermin tu pojavljuje kao kandidat - bosanac)
- nermin - kandidat za predsjednika
- koliko se nizih funkcija i karijera napravilo na slucaju :? ko zna
- sda hajruje od prvog dana u svakom pogledu i svaki dan sve vise i vise, a prstom nisu mrdnuli


sve ovo uz apsolutnu podrsku oca i sestre :(


danas je zvanicno avaz pustio gordanu niz vodu, istekao joj rok trajanja

vidjecemo za ovo dvoje


inace treba promijeniti onu izjavu: ljubo kralj
treba biti: ljubo preCednik

ili bar da mu ovi svi gore pobrojani daju redovno 20% zarade
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#31094 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

denden wrote: 05/07/2022 00:06 te pošto niko ne spominje da neka od kamera nije radila,
Spomeno je Denis Stojnic javno na Face tv da druga kamera koja pokriva vozilo otpozada nije radila.
Spomeno je Feraget i Muriz, Serifov veliki prijatelj, zar bi to Muriz slago prema Serifu.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#31095 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

dzolix wrote: 05/07/2022 00:36
denden wrote: 05/07/2022 00:06 te pošto niko ne spominje da neka od kamera nije radila,
Spomeno je Denis Stojnic javno na Face tv da druga kamera koja pokriva vozilo otpozada nije radila.
Spomeno je Feraget i Muriz, Serifov veliki prijatelj, zar bi to Muriz slago prema Serifu.
"Mislim da Šerif Konjević treba da odgovara Tužilaštvu zašto je on to mene savjetovao, a ja jedino što sam njega spomenuo, rekao sam, a kako sam čitao u Dnevnom avazu, da jedna njegova ključna kamera baš tog ugla nije radila. Da li ona „slučajno“ nije radila ili stvarno nije radila, to ne mogu da tvrdim i ne znam, ali ono što sam pročitao ja sam kritikovao to da još jedna kamera nije radila a koja je bitna- možda su ranije mogli otkriti ubice."

https://startbih.ba/clanak/denis-stojni ... sam/148346
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#31096 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

dzolix wrote: 05/07/2022 00:36
denden wrote: 05/07/2022 00:06 te pošto niko ne spominje da neka od kamera nije radila,
Spomeno je Denis Stojnic javno na Face tv da druga kamera koja pokriva vozilo otpozada nije radila.
Spomeno je Feraget i Muriz, Serifov veliki prijatelj, zar bi to Muriz slago prema Serifu.
:D

serif je nije spomenuo, tuzilac je nije spomenuo ... a muriz zadovoljan serifovim svjedocenjem

1+1+1= :?:
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#31097 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

uglavnomja wrote: 05/07/2022 00:42
dzolix wrote: 05/07/2022 00:36

Spomeno je Denis Stojnic javno na Face tv da druga kamera koja pokriva vozilo otpozada nije radila.
Spomeno je Feraget i Muriz, Serifov veliki prijatelj, zar bi to Muriz slago prema Serifu.
:D

serif je nije spomenuo, tuzilac je nije spomenuo ... a muriz zadovoljan serifovim svjedocenjem

1+1+1= :?:
Zasto je nije spomeno.
Jer ga niko nije pito,,, jer je reko u startu da se oko toga ne razumije. Ogradio se .
A niko nije ni Hosica to pito. I on je zaboravan, ne zna koliko ima kamera ni adresu.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31098 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

I sta je radio dupovac kod Serifa?
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31099 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dzolix wrote: 05/07/2022 00:36
denden wrote: 05/07/2022 00:06 te pošto niko ne spominje da neka od kamera nije radila,
Spomeno je Denis Stojnic javno na Face tv da druga kamera koja pokriva vozilo otpozada nije radila.
Spomeno je Feraget i Muriz, Serifov veliki prijatelj, zar bi to Muriz slago prema Serifu.
Feraget-Muriz-Stojnić=fabrika laži i ublehe.

Mislio sam na to da niko od svjedoka nije spomenuo bilo kakvu kameru koja nije radila (osim te jedne koja je radila, ali nije pohranjivala snimke nego samo snimala u stvarnom vremenu).

Dakle, ni Šerif Konjević, ni Murizov rođak Vahidin Memić, ni tehničar Tarik Hošić niti iko od policajaca.
Niti državni tužilac.

Samo fabrika laži i ublehe Feraget-Muriz-Stojnić.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31100 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

I sta je radio dupovac kod Serifa?
Locked