Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29601 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Image

ODRŽAN SASTANAK ZVANIČNIKA TUŽILAŠTVA BiH SA OŠTEĆENIMA U PREDMETIMA MEMIĆ I DRAGIČEVIĆ
26.05.2022. 15:00
V.d. glavnog tužioca Tužilaštva BiH, zajedno sa postupajućim tužiocima u navedenim predmetima, sastao se sa predstavnicima porodica oštećenih, Murizom Memićem i Davorom Dragičevićem, kao i njihovim pravnim zastupnikom.

ODRŽAN SASTANAK ZVANIČNIKA TUŽILAŠTVA BiH SA OŠTEĆENIMA U PREDMETIMA MEMIĆ I DRAGIČEVIĆ

Također, predstavnici oštećenih upoznati su da je na nedavnom sastanku Koordinacionog tijela tužilaca u Bosni i Hercegovini donesen zaključak da se sve aktivnosti koje se odnose na predmet stradanja Memić Dženana procesuiraju u Tužilaštvu Bosne i Hercegovine.

Na sastanku su oštećeni upoznati da su navedeni predmeti definisani kao prioriteti u postupanju Tužilaštva BiH, te im je prezentovano koji koraci i aktivnosti su preduzeti u navedenim predmetima, kao i u kojem segmentu će fokus rada biti usmjeren u narednom periodu.

Nadalje, na sastanku je istaknuto da sve institucije moraju pružiti porodicama oštećenih adekvatnu zaštitu njihove sigurnosti, što je zadatak i obaveza svih nadležnih institucija u Bosni i Hercegovini.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Znaci slucaj Memic bez slucaja Dragicevic.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#29602 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ing-ecc »

dzolix wrote: 28/05/2022 07:46 Znaci slucaj Memic bez slucaja Dragicevic.
Jao kakav zakljucak. Cisto informativno i pravno formalno.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#29603 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by doktornauke »

Znaci zasticeni svjedoci vode do ubica,da i ovome vise dodje kraj,bilo je i vrijeme.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29604 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

jaki svjedoci, jedan je cuo od drugog da je cuo od nekog treceg nesto ...

svjedok ce biti ta treca osoba, ako postoji i ako je stvarno cula i vidjela nesto, a ovo sve je rekla kazala

mislim stvarno je tuzno da je tu covjek sa psihickim problemima :|
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29605 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

SARAJEVO - Duže smo već vrijeme pokušavali stupiti u kontakt sa Hannadi Budnjo, gospođom koja je žrtva obiteljskog nasilja i o čijem slučaju je i šira javnost upoznata, međutim do sada ona sama nije imala medijske istupe. No, ipak je odlučila o svom slučaju krajnje otvoreno govoriti za Dnevno.ba.

DNEVNO.ba: Dugo smo pokušavali stupiti s Vama u konatkt i znamo, da Vam nije nimalo lako, obzirom, da su mediji pisali o nasilničkoj prošlosti Vašeg supruga Muamera Budnje, a čija ste zapravo žrtva istoga, a s kojim evo, već dvije godine ne živite zajedno, obzirom, da ste podnijeli zahtjev za razvod braka, koji još formalno na Sudu nije riješen. Ukratko, za sami početak, kada zapravo upoznajete Muamera Budnju, i kada ta Vaša veza prerasta u nešto ozbiljnije, a koja je kasnije i svoj vrhunac doživjela u zarukama?

HANNADI BUDNJO: “Od srca se zahvaljujem Vama na izdvojenom vremenu, kao i prilici, da konačno nešto kažem iz prve ruke o nasilničkoj prošlosti svoga, nažalost, još uvijek supruga Muamera Budnje s kojim sam proživjela preko pet godina. Maumera Budnju sam upoznala 2010. godine, dok smo 2011. godine zajedno sklopili brak. Naše viđanje je bilo veoma intezivno, a svakog tjedna smo dolazili u Sarajevo”.

DNEVNO.ba: Da li ste u vrijeme, dok ste se zabavljali, pa i kasnije, kada ste brak zajedno sklopili, znali uopće nešto o Muameru Budnji?

Makarska rivijera: Ovo je cijena all inclusive porodičnog odmora!

Latif otkriva nevjerovatnu metodu sa kojom je izgubio 60kg u 6 mjeseci!

HANNADI BUDNJO: “Kada sam upoznala Muamera, znala sam, da je u dobrom imovinsko – financijskom statusu, odnosno, da je financijski dobrostojeći, dok sam tek nakon tri mjeseca zabavljanja i hodanja s istim, upoznala detaljnije tko je i što je zapravo”.

DNEVNO.ba: Sami ste rekli, da ste Muamera Budnju upoznali 2010. godine, dok ste 2011. godine sklopili zakoniti brak. Da li ste tijekom 2010. godine, a koja godina je i Vašeg upoznavanja s Muamerom Budnjom, i kasnije imali saznanja, da je Vaš suprug dolazio u sukob sa zakonom?

HANNADI BUDNJO: “Upoznata sam bila o nasilničkom ponašanju svoga supruga Muamera Budnje, još kada sam imala pripreme za studije, kao i to, da je 2010. godine pravomoćno osuđen na dvije godine uvjetno zbog nasilničkog ponašanja, a onda je kasnije na ne definiran način, prilagao potvrde, da nikada nije osuđivan. Također sam dobro upoznata, da je u 2011. godini, u vrijeme, dok mu je trajala uvjetna osuda dana 22. 06. 2011. godine na Marijin Dvoru počinio novo krivično djelo nokautiravši vozača u prometnoj nesreći, koju je faktički skrivila njegova sestra Amina Budnjo, o čemu postoje i svjedoci i dokazi. Preko policajaca nokautirao je čovjeka, što je on meni kasnije sve to objasnio. A prethodno je bio osuđen na dvije godine uvjetno, zbog toga što je udario dva mladića s pištoljem, o čemu mi je Muamer također pričao”.

DNEVNO.ba: Da li se Vaš suprug Muamer Budnjo tada bojao, da će mu biti opozvana uvjetna osuda, i ista biti zamijenjena zatvorskom kaznom, obzirom, da je počinio novo krivično djelo u vrijeme trajanja uvjetne osude?

HANNADI BUDNJO: “Maumer se nije bojao, zato što je imao svoga oca Aliju, koji je odmah došao na lice mjesta i bio s policajcima, inspektorima, tužiteljima i sve završio”.

DNEVNO.ba: U vrijeme dok ste bili u vezi, ali kasnije i braku, da li ste imali saznanja, da Muamer Budnjo ima pištolj, odnosno, da li ima dozvolu za nošenje oružja?

HANNADI BUDNJO: “Znam da ima oružje, ali za dozvolu ne znam, da li ju ima”.

DNEVNO.ba: Da li Vas je suprug Muamer Budnjo tukao?

HANNADI BUDNJO: “Naravno. Događalo se to češće, a već nakon šest mjeseci od sklopljenog braka to je njegovo nasilje prema meni sve bilo učestalije, tako da sam znala gotovo svaki mjesec trpjeti fizička maltretiranja, šamare i udarce, a onda redovno sam znala primati šamare gotovo svako dva tjedna”.

DNEVNO.ba: Jeste li se obraćali nadležnim organima: policiji, tužiteljstvu…?

HANNADI BUDNJO: “Njegovo nasilničko ponašanje, koje je sprovodio nada mnom nisam ranije prijavljivala, jer sam pokušala, da spasim obitelj i brak, sve do onoga trenutka, dok nije prevršio svaku mjeru, kada me 09. 11. 2015. godine oko 23 sata krvnički pretukao u našem zajedničkom stanu u Novom Gradu, u kojem smo živjeli zajedno sa svojim malodobnim sinom”.

DNEVNO.ba: Jeste li se bojali da prijavite policiji nasilje u obitelji, obzirom, da Muamer Budnjo i njegov otac Alija imaju utjecaj u svim segmentima društvenog uređenja od policijskih do pravosudnih struktura?

HANNADI BUDNJO: “Da, naravno da sam se bojala”.

DNEVNO.ba: Što se zapravo točno dogodilo 09. 11. 2015. godine oko 23 sata? Znamo možda, da Vam je teško o tome govoriti, ali ako možete s nama podijeliti?

HANNADI BUDNJO: “Te noći, krvnički sam pretučena pred svojim malodobnim sinom od strane svoga supruga Muamera Budnje. Bila je to kraća prepirka između mene i Muamera, koja je eskalirala na način, da me Muamer fizički napao, udaravši me stisnutim pesnicama u predjelu lica, te me u jednom momentu uhvatio rukama za vrat i počeo daviti, kojom prilikom sam zadobila tjelesne povrede u vidu krvnog podliva u predjelu lijevog oka, krvnog podliva ispod donje vilice i krvnog podliva u predjelu koljena. Jedva sam se tada uspjela istrgnuti iz Muamerovih ruku i zaključati u sobu, nakon čega sam samo svome svekru Aliji poslala poruku: „Pomozite“! Tek sam oko dva ujutro izašla iz sobe, kada se Muamer smirio. Ovaj sam događaj prijavila Trećoj policijskoj upravi Sarajevo, a obaviješteno je tada bilo i Tužiteljstvo u Sarajevu”.

DNEVNO.ba: Da li Vam se tada javio Vaš svekar Alija Budnjo, nakon što ste mu poslali poruku „Pomozite“ i da li je došao, da vidi što se događa?

HANNADI BUDNJO: “Nakon toga me svekar Alija nazvao i ja sam mu rekla, da ako ne dođe večeras, da čisto sumnjam, da ću ostati živa. Alija tu noć nije došao, ali je pokušavao da sa Muamerom priča govoreći mu, da me pusti na miru. Nakon toga mu je Muamer rekao, da ne dolazi, da se ne vidi i ne pravi ciganluk i u tome, Alija nije ni došao. Tu večer 09. 11. 2015. godine Muamer bi me zaista ubio, da se nisam istrgla, pobjegla i zaključala u sobu”.

DNEVNO.ba: Nakon što Vas je suprug Muamer Budnjo brutalno pretukao u Vašem zajedničkom stanu u Sarajevu 09. 11. 2015. godine oko 23 sata, gdje ste nakon toga otišli?

HANNADI BUDNJO: “Odmah ujutro nazvala sam svoje roditelje i prvi puta im objasnila, šta se zapravo događa u našem braku, da ne mogu više trpjeti udarce, šamare, vrijeđanja i zlostavljanja. Oni su mi savjetovali, da dođem u njihovu kuću o Odžaku, međutim, kako sam imala više prijetnji, najprije sam modra otišla za Tuzlu, gdje su moji roditelji i došli. Poslije toga sam također otišla do Orašja, prijavila i tamo policiji i otišla do bolnice, da me pregledaju”.

DNEVNO.ba: Što se događa nakon što odlazite za Odžak?

HANNADI BUDNJO: “Nakon toga, Sud je izrekao mjere zabrane prema mome suprugu Muameru na način, da mi se ne smije približavati niti uznemiravati. Ovime želim napomenuti, da se Muamer nije pridržavao sudskih mjera, jer je već nakon mjesec dana stojao sa odžačkom policijom ispred moje obiteljske kuće u Odžaku, a što ima zabilježeno i na kamerama. O prekršenim mjerama sam obavještavala Sud i policiju, ali Muamer je imao zaštitu i policije i Suda”.

DNEVNO.ba: Da li Vas je suprug Muamer Budnjo tukao i fizički maltretirao u vrijeme dok ste bili trudni? Ako jest, koliko puta?

HANNADI BUDNJO: “Jeste tukao me čak i u 9 mjesecu trudnoće, i to je bilo svega oko dva puta”.

DNEVNO.ba: Ipak ste odlučili, da povučete neke konkretne, odvažne i hrabre poteze, te ste u tijeku 2015. i 2016. godine podnijeli nekoliko kaznenih prijava, kako Državnoj agenciji za istrage i zaštitu, tako i Kantonalnom tužiteljstvu KS protiv svoga supruga Muamera Budnje, opisujući ne tako laku situaciju, boli i patnje, koje ste pretrpjeli nasiljem u obitelji. Nakon što Vas je suprug Muamer Budnjo brutalno pretukao 09. 11. 2015. godine, da li Vas je nakon toga kontaktiralo Tužiteljstvo KS, da date svoj iskaz u svojstvu svjedoka i oštećene?

HANNADI BUDNJO: “Od tada me Tužiteljstvo KS nije nikada kontaktiralo. Tek sam u siječnju 2018. godine preko svoje odvjetnice Belme Balijagić Džuho saznala, da je protiv Muamera krajem 2016. godine podignuta i potvrđena optužnica za nasilje koje je nada mnom izvršio 09. 11. 2015. godine oko 23 sata, kojom prilikom me, kao što sam ranije gore istakla krvnički pretukao”.

DNEVNO.ba: Da li ste Vi, kao žrtva nasilja u obitelji obraćali Tužiteljstvu KS, interesirajući se o sudbini krivičnog predmeta protiv Vašeg supruga Muamera Budnje?

HANNADI BUDNJO: “Naravno da sam se obraćala. To je bilo zadnji puta 09. 12. 2016. godine, da sam se obratila glavnoj tužiteljici KS Dalidi Burzić, obzirom, da ovaj proces traje neobično dugo. Gospođa Dalida Burzić mi je poslala odgovor broj: A-1354/16 od 22. 12. 2016. godine u kojem me izvještava, da se predmet nalazi još uvijek u fazi istrage, do donošenja konačne tužiteljske odluke. Međutim, kasnije ću saznati preko svoje odvjetnice Belme Balijagić Džuho, da je zapravo toga istoga dana, kada mi je i odgovorila glavna tužiteljica KS Dalida Burzić „tvrdeći, kako se predmet navodno nalazi u fazi istrage“, zapravo bila podignuta optužnica protiv moga supruga Muamera, čime mi je glavna tužiteljica KS Dalida Burzić podnijela lažne informacije. Također, pratila sam i web stranicu Tužiteljstva KS na kojoj nije bila oglašena nikakva informacija o podignutoj i potvrđenoj optužnici protiv moga supruga Muamera”.

DNEVNO.ba: Zašto mislite, zbog čega Vam je glavna tužiteljica KS Dalida Burzić podnijela lažnu informaciju?

HANNADI BUDNJO: “Osobno mislim, da mi je glavna tužiteljica KS Dalida Burzić podnijela lažne informacije, kako bi zaštitila moga supruga Muamera od procesuiranja, jer u protivnom, da nisam navedene informacije na vrijeme saznala preko svoje odvjetnice Belme Balijagić Džuho, ne bih bila niti uredno obavještena niti znala za termin svjedočenja pred Općinskim sudom u Sarajevu. Ukratko, to bi značilo, da bih propustila priliku, da svjedočim pred Sudom o krvničkom nasilju, koje je nada mnom sprovodio moj suprug Muamer”.

DNEVNO.ba: Da li ste protiv glavne tužiteljice KS Dalide Burzić podnosili kaznene prijave ili se obraćali Uredu disciplinskog tužitelja pri VSTV-a BiH?

HANNADI BUDNJO: “Da, jesam. Podnosila sam više kaznenih prijava”.

DNEVNO.ba: Nakon dvije godine, otkako Vas je suprug Muamer Budnjo krvnički pretukao u Vašem zajedničkom stanu u Sarajevu pred malodobnim djetetom, Tužiteljstvo KS je podiglo optužnicu protiv Vašeg supruga zbog nasilja u obitelji, da li ćete svjedočiti protiv svoga supruga? Da li se bojite?

HANNADI BUDNJO: “Da naravno! Dana 15. 03. 2018. godine previđeno je moje saslušanje kao svjedoka optužbe protiv Muamera, i želim istaći da se bojim, ali da nemam druge mogućnosti, nego da se pojavim, a sve radi svoga dijeteta, jer ne želim, da dijete odgaja nasilnik”.

DNEVNO.ba: Kakav epilog suđenja očekujete? Da li očekujete osuđujuću ili oslobađajuću presudu?

HANNADI BUDNJO: “Nemam nikakva očekivanja, jer sam izgubila svako povjerenje u pravosuđe u BiH, gdje pravdu i vladavinu zakona pobjeđuje moć, utjecaj i novac”.

DNEVNO.ba: Nakon neformalnog razvoda sa suprugom Muamerom Budnjom, kome je dijete dodijeljeno na brigu?

HANNADI BUDNJO: “Dijete je trenutno po privremenoj mjeri Općinskog suda u Sarajevu po sucu Elvisu Zorlaku dodijeljeno ocu Muameru, ali te privremene mjere suca Elvisa Zorlaka je Kantonalni sud u Sarajevu dva puta ukidao, i trenutno još uvijek nije riješen status, kome dijete treba pripasti”.

DNEVNO.ba: Živite evo dvije godine u Njemačkoj, da li bi u Njemačkom pravosudnom sistemu bilo moguće, da se dijete dodijeli na privremeno starateljstvo osobi, koja je pravomoćno presuđivana za nasilničko ponašanje, a koja pored toga, ima trenutno podignutu i potvrđenu optužnicu za nasilje u obitelji?

HANNADI BUDNJO: “To nije moguće niti u jednom pravosudnom sistemu, niti u jednoj pravno uređenoj državi, a osobito ne u Njemačkoj! To je moguće samo u BiH gdje sudovi svoju vjeru više poklanjaju onima, koji su višestruki povratnici u krivičnim djelima, nego akademski uglednim građanima!”

DNEVNO.ba: Da li Vam je nakon odlaska u Njemačku suprug Muamer Budnjo slao prijeteće poruke?

HANNADI BUDNJO: “To nisu više bile prijeteće poruke, nego napadne poruke s izraženim intenzitetom prepucavanja”.

DNEVNO.ba: Jeste li upoznati iz medijski natpisa, da javnost Vašeg supruga Muamera Budnju sumnjiči za ubojstvo Dženana Memića i da li ste bili zgroženi takvom informacijom putem medija?

HANNADI BUDNJO: “Da, to mi je poznato, zato što cijela Bosna i Hercegovina o tome bruji. Bila sam zgrožena tim saznanjima putem medija”.

DNEVNO.ba: Da li mislite, da li je Vaš suprug Muamer Budnjo sposoban da počini ubojstvo?

HANNADI BUDNJO: “Naravno da smatram, da je sposoban, da počini ubojstvo, jer sam to najbolje osjetila na svojoj koži. Dakle, ja sam se za dlaku izvukla živa”.

DNEVNO.ba: Obzirom, da ste nekoliko godina bili član obitelji Budnjo, da li smatrate, da ta obitelj kontrolira pravosudni i policijski sistem?

HANNADI BUDNJO: “Ta obitelj Budnjo kontrolira sve policijske i pravosudne strukture u Kantonu Sarajevu i šire. Bila sam 4 godine s Muamerom u braku i vidjela sve, šta se radi, s kim se zna, kako se stvari rješevaju. Osobito napominjem, da je moj svekar Alija Budnjo dobar sa svim čelnim ljudima, koji sjede u pravosudnim i policijskim strukturama. Znači sa SIPA-om, predsjednicima, premijerima, ministrima…”.

DNEVNO.ba: Kakvu poruku možete poslati onima, koji se nalaze ili eventualno prolaze sličnu situaciju kao Vi?

HANNADI BUDNJO: “Želim samo reći, da svaka žena, koja prolazi kroz sličnu situaciju, kroz koju sam ja prošla, jest, da ne smije šutjeti, mora se boriti, i nikada ne smije čekati, jer ja sam zaista sreće imala, što sam uopće i živa”.

DNEVNO.ba: Gospođo Hannadi, hvala Vam na izdvojenom vremenu.

HANNADI BUDNJO: “Hvala Vama”.
Autor: Josip Šimić
Srijeda, 21. veljače 2018. u 07:59
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.dnevno.ba/vijesti/josip-sim ... ju-116887/
Last edited by dzolix on 28/05/2022 14:45, edited 1 time in total.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#29606 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by doktornauke »

uglavnomja wrote: 28/05/2022 09:58 jaki svjedoci, jedan je cuo od drugog da je cuo od nekog treceg nesto ...

svjedok ce biti ta treca osoba, ako postoji i ako je stvarno cula i vidjela nesto, a ovo sve je rekla kazala

mislim stvarno je tuzno da je tu covjek sa psihickim problemima :|
Ko ih danas nema da mi je znat,pogledaj samo ove tvoje sto pisu sto metara postove ko da su na olimpijadi
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#29607 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Gdje li nam je bitanga Troll zaglavila.

Obično je bio svakom loncu poklopac i svaki drugi post je bio njegov.

Nadam se da je sve OK. Inače mi propade meza.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29608 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

GAU8 wrote: 28/05/2022 15:58 Gdje li nam je bitanga Troll zaglavila.

Obično je bio svakom loncu poklopac i svaki drugi post je bio njegov.

Nadam se da je sve OK. Inače mi propade meza.
Da nije svjedocio neki dan pa skuplja utiske.
Govorio je da ce svjedociti.

Ili je otisho na more.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29609 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

nadam se da je na istom mjestu sa dendenom :D
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29610 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

uglavnomja wrote: 28/05/2022 18:07 nadam se da je na istom mjestu sa dendenom :D
Mozda su uspostavili link ili intranetom ili SSH pa se dopisuju.

Moramo ih malo tracati kad nisu tu pa nas ne vide.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29611 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Image

Kucukalic citiram: Svjesna orijentisana komunikativna adekvatno odgovara na postavljena pitanja iskljucuju mogucnost organski uvjetovane amnezije odnosno nesjecanja za duzi period nakon ink. dogadjaja.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Image

Općenito govoreći, pacijenti s antegradskom amnezijom ne mogu naučiti nove informacije. Oni ne mogu zadržati ime, novo lice ili naučiti neku vrstu igre koju prije nisu znali..

Nemaju problema s percepcijom i imaju dobro radno pamćenje. Ovi pacijenti mogu zapamtiti nove informacije i raditi s njom kratko vrijeme, ali ne mogu ga zadržati i zapamtiti nakon nekoliko sati. Kao da nova informacija, kada više nije prisutna, nestaje.

Znamo da je za pohranu podataka u memoriju nužno da se dogodi proces kodiranja i pohrane. Znanost, znatiželjna po prirodi, pita se točno u kojoj točki u tom procesu pojedinci s antegradskom amnezijom ne uspijevaju. U nastavku se navode najčešće korištene hipoteze.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#29612 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ing-ecc »

uglavnomja wrote: 28/05/2022 09:58 jaki svjedoci, jedan je cuo od drugog da je cuo od nekog treceg nesto ...

svjedok ce biti ta treca osoba, ako postoji i ako je stvarno cula i vidjela nesto, a ovo sve je rekla kazala

mislim stvarno je tuzno da je tu covjek sa psihickim problemima :|
Ako bi bio covjek koji nema psihicke probleme jel bi onda bilo tuzno?
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#29613 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Eno u FaHraonovom tariguzu pise: "Avaz otkriva nove detalje"...

I onda procitas tekst i naravno nijednog detalja. Odlican primjer kako sa mnogo teksta ne reci nista.
dijana987
Posts: 113
Joined: 15/02/2022 13:19

#29614 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dijana987 »

Nekako odbijam da verujem da je Student toliko ograničen. Kaže za Sejtana da je on treći otac cccc. Ovakva priča mora kad tad mora biti ekranizovana.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29615 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Znaci tuzilac pokrece istragu o ubistvu ako nema ubistva, oslobadjaju se optuzeni.
dijana987
Posts: 113
Joined: 15/02/2022 13:19

#29616 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dijana987 »

dzolix wrote: 29/05/2022 17:09 Znaci tuzilac pokrece istragu o ubistvu ako nema ubistva, oslobadjaju se optuzeni.
Ne ne istraga o ubistvu može trajati i trajati. Cilj je bio samo otvoriti istragu i sad predmet može u fioku. Ovako je Sejtan sebe zaštitio a i Student mada Studenta ljudi svakako ne bi tužili.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29617 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Tužilaštvo pokreće istragu. A istraga može dovesti samo do Ljube. ;)
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29618 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

dijana987 wrote: 29/05/2022 17:32
dzolix wrote: 29/05/2022 17:09 Znaci tuzilac pokrece istragu o ubistvu ako nema ubistva, oslobadjaju se optuzeni.
Ne ne istraga o ubistvu može trajati i trajati. Cilj je bio samo otvoriti istragu i sad predmet može u fioku. Ovako je Sejtan sebe zaštitio a i Student mada Studenta ljudi svakako ne bi tužili.
Postoji vise istraga o ubistvu. Ona koja je davno pocela i moze stalno trajati i ona druga koja ima rok .

Mora biti jasno sta je uzrok ove optuzbe.
dijana987
Posts: 113
Joined: 15/02/2022 13:19

#29619 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dijana987 »

dzolix wrote: 29/05/2022 22:30
dijana987 wrote: 29/05/2022 17:32

Ne ne istraga o ubistvu može trajati i trajati. Cilj je bio samo otvoriti istragu i sad predmet može u fioku. Ovako je Sejtan sebe zaštitio a i Student mada Studenta ljudi svakako ne bi tužili.
Postoji vise istraga o ubistvu. Ona koja je davno pocela i moze stalno trajati i ona druga koja ima rok .

Mora biti jasno sta je uzrok ove optuzbe.
Ova sluzi samo da se zaštite Sejtan i Student. Nikada se neće završiti.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#29620 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

YouAreMyDesti ny wrote: 29/05/2022 18:05 Tužilaštvo pokreće istragu. A istraga može dovesti samo do Ljube. ;)
Jel to Jubo vozio crnog jeep-a?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#29621 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Pa naravno da će otvoriti istragu, inače bi se za mjesec-dva našli u istoj situaciji kao Kantonalci sa svjedokom E.M. Bili bi razapeti u medijima da imaju svjedoka a nisu preduzeli ništa.
Izvolite sad :-D
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#29622 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ovo_malo_duse »

zijancer wrote: 30/05/2022 07:20 Pa naravno da će otvoriti istragu, inače bi se za mjesec-dva našli u istoj situaciji kao Kantonalci sa svjedokom E.M. Bili bi razapeti u medijima da imaju svjedoka a nisu preduzeli ništa.
Izvolite sad :-D
Imaju oni vise od svjedoka, sta mislis sto je ovolika uzbuna medju botovima. Pobuna slicna ko kad je Dalida razgulila u C. Goru. Jer su tad mislili da ce se podic optuznica za ubistvo.

Sad ponovo uzbuna jer znaju da su ovi iz tuzilastva blizu a ne znaju kliko blizu, Ne znaju ko je na snimcima i sta konkretno kaze, znaju da je samo svjedok psihicki bolestan. Sta kazu svjedoci na snimku?...Koje je marke Dzip? Koliko osoba je bilo u Dzipu? :izet: :lol:

Hehe.. Ko god hoce da misli svojom glavom nek pogleda zadnje 3 stranice ove teme i skontace ko je sve bot i iz kog tabora dolazi..
Ko je na platnom spisku tima Budnjo and Co, ko dolazi i tima Dalida i osice a ko iz familije Amnezija ( jos nisam prokuzio ko je od njih muz ali jedan d 2 je sigurno).
I NIKO od njih nema smislen odgovor na pitanje KO je UDARIO Dzenana? Sve ce drugo pojasnit, do detalja cak i sta je svjedok jeo i koje tablete koristi....

Kako se stvari razvijau samo vam treba isat TIK-TAK, TIK TAK, TIK-TAK...Ko je sljedeci na spisku za hapsenje, hocel Dalida opet malo na odmor?
18mn97
Posts: 279
Joined: 21/04/2021 12:56

#29623 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by 18mn97 »

Imaju oni odgovor, kako nemaju? Udario ga Rom kombijem i palicom. Sve ostalo je laz. Ha ja. Najlakse je na Roma svaliti.
Amnezija je stvarna, nije izmisljena. :D
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#29624 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ing-ecc »

dijana987 wrote: 29/05/2022 16:05 Nekako odbijam da verujem da je Student toliko ograničen. Kaže za Sejtana da je on treći otac cccc. Ovakva priča mora kad tad mora biti ekranizovana.
Ti bas najispravnije zakljucujes q sve mi se cini da navlacis da budes glumica. Koja ti je uloga?
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29625 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Image

citiram : Biti ce pokrenuto mozda cak i vise istraga.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Image

Image
Locked