Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#13126 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

dzolix wrote: 24/06/2021 14:39
Koume wrote: 24/06/2021 13:39 Ja bih samo volio da odbrana porodice Mutap na forumu dodje nekad sa valjanim argumentima i dokazima a ne ja mislim da je ovo, postoji mogucnost da je ovo. Nije interesantno kad ne zapnete malo jace.
A ovo je tvoj post malo kasnije.
Vjerovatno lazno priznanje, moguce da su nekako indirektno upleteni u ubistvo. Receno je vec da ce se sud i njima bavit, ali prvo ovi ozbiljniji malo
Ovo je samo bilo moje misljenje o njihovoj situaciji, nikakva tvrdnja
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#13127 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Koume wrote: 24/06/2021 15:00
dzolix wrote: 24/06/2021 14:39
Koume wrote: 24/06/2021 13:39 Ja bih samo volio da odbrana porodice Mutap na forumu dodje nekad sa valjanim argumentima i dokazima a ne ja mislim da je ovo, postoji mogucnost da je ovo. Nije interesantno kad ne zapnete malo jace.
A ovo je tvoj post malo kasnije.
Vjerovatno lazno priznanje, moguce da su nekako indirektno upleteni u ubistvo. Receno je vec da ce se sud i njima bavit, ali prvo ovi ozbiljniji malo
Ovo je samo bilo moje misljenje o njihovoj situaciji, nikakva tvrdnja
A i Ljubo je prvo priznao da je kriv, pa je priznao da nije kriv (sto je vec lazno priznanje), a ako se dokaze da je kriv nakon njegovog izlaganja da nije kriv (opet lazno priznanje). Kako god okrenes odgovarat ce za nesto
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#13128 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

Fuj, bedevija blentava....njoj do zajebancije
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10797
Joined: 27/04/2021 22:52

#13129 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tramvajtrojka »

suspect_zero wrote: 24/06/2021 15:03
Fuj, bedevija blentava....njoj do zajebancije
sad kad dodju botovi da kazu vidite da je pruzila ruku pomirenja a sad lezi zbog muriza u zatvoru murize kako te nije sram i stid imao si rome kao ubice i amneziju kako te nije stid da se vise mijesas :run: :run: 🤮🤮🤮🤮
Mer11
Posts: 112
Joined: 08/02/2021 11:59

#13130 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Mer11 »

suspect_zero wrote: 24/06/2021 15:03
Fuj, bedevija blentava....njoj do zajebancije
A sad plače, i svi je trebaju žalit! :( :-)
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10797
Joined: 27/04/2021 22:52

#13131 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tramvajtrojka »

Mer11 wrote: 24/06/2021 15:10
suspect_zero wrote: 24/06/2021 15:03
Fuj, bedevija blentava....njoj do zajebancije
A sad plače, i svi je trebaju žalit! :( :-)
sad ce doci jos jedno objašnjenje kad je progledala kao Esmeralda doslo je do preokreta i da je muriz kriv za njezin unutrasnji nemir i da je neduzno uhapsena :oops:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#13132 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

Fakat bas trebas bit monstrum i u ovakvoj situaciji covjeka zajebavat
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#13133 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

ljudi, to je avaz

nepoznata osoba stavila screenshot sa instragama, i to objavu od prije 3 godine :-)

kao da ovi nemaju svoje insajdere na alisinom instagramu i kao da ovo ne bi bilo objavljeno odmah prvi dan
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#13134 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

A trebao je to kolega malo vidljivije, kad već ovi njeni mogu postati kojekakve nebuloze može i ovo direktno, čisto da se zna s kim se ima posla.

Image

Naravno očekujem demant i kako se radi o čistom fotošopu, lažnjak 100%.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#13135 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

uglavnomja wrote: 24/06/2021 15:15 ljudi, to je avaz

nepoznata osoba stavila screenshot sa instragama, i to objavu od prije 3 godine :-)

kao da ovi nemaju svoje insajdere na alisinom instagramu i kao da ovo ne bi bilo objavljeno odmah prvi dan
O ovome je još davno bilo riječi koliko me sjećanje služi, zašto se sad Havaz ponovno vraća na tu priču možemo pretpostavljati.
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#13136 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

Koume wrote: 24/06/2021 15:02
Koume wrote: 24/06/2021 15:00
dzolix wrote: 24/06/2021 14:39
A ovo je tvoj post malo kasnije.
Ovo je samo bilo moje misljenje o njihovoj situaciji, nikakva tvrdnja
A i Ljubo je prvo priznao da je kriv, pa je priznao da nije kriv (sto je vec lazno priznanje), a ako se dokaze da je kriv nakon njegovog izlaganja da nije kriv (opet lazno priznanje). Kako god okrenes odgovarat ce za nesto
Prvo, apsolutno se slazem sa tvojim odgovorom na moj post. Mozda je trebalo da to stavim kao opsti odgovor a ne sa citiranjem tebe u tom postu no nije ni vazno. Do mene i nadam se da ne zamjeras.
Zakljucak koji mi se licno namece poslije svega, u ovom slucaju, da je skoro nevazno sta Alisa Mutap prica ili radi, ima li amneziju ili me….kljuc ovog slucaja su Seferovici. Bas zbog tog priznanja pa povlacenja istog. Kad se nadje odgovor na to, rijesiti ce se slucaj.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#13137 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

pyrocool1 wrote: 24/06/2021 15:23
Koume wrote: 24/06/2021 15:02
Koume wrote: 24/06/2021 15:00
Ovo je samo bilo moje misljenje o njihovoj situaciji, nikakva tvrdnja
A i Ljubo je prvo priznao da je kriv, pa je priznao da nije kriv (sto je vec lazno priznanje), a ako se dokaze da je kriv nakon njegovog izlaganja da nije kriv (opet lazno priznanje). Kako god okrenes odgovarat ce za nesto
Prvo, apsolutno se slazem sa tvojim odgovorom na moj post. Mozda je trebalo da to stavim kao opsti odgovor a ne sa citiranjem tebe u tom postu no nije ni vazno. Do mene i nadam se da ne zamjeras.
Zakljucak koji mi se licno namece poslije svega, u ovom slucaju, da je skoro nevazno sta Alisa Mutap prica ili radi, ima li amneziju ili me….kljuc ovog slucaja su Seferovici. Bas zbog tog priznanja pa povlacenja istog. Kad se nadje odgovor na to, rijesiti ce se slucaj.
Jako dobar zakljucak, doduse mi ne znamo sta su oni priznavali ni ko su zasticeni svjedoci, mozda se vec zna ko je ubica i mozda su organi upoznati sa tim ali se zeli otkriti ko je probao zataskati ovo sve i iz kojih razloga
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#13138 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

GAU8 wrote: 24/06/2021 14:11 Mozda su priznali pod prisilom, ali onda treba i to utvrditi.
Možda izjavili pod prisilom, treba se istražiti? Pa još je na prvom suđenju njihov advokat dao izjavu da se su Ljubi stavljali pištolj u usta. Vasvija je pominjala da su joj muža batinali dva dana. Obe izjave su date u sudnici. Zašto se ne istražuju? Koji je izgovor? Pritisak rulje, Memića, nesposobnost, šta?

Da se razumijemo, ni Seferovićima ni Karkinu ne vjerujem automatski, samo potsjećam da je ta priča već javno iznesena, ni manje ni više nego u sudnici. Samo postojanje te priče, izjave u sudnici i svjedoka i advokata da je postojala prisila, a da to niko nije istražio, je jedna od mnogih neregularnosti u ovom slučaju.
GAU8 wrote: 24/06/2021 14:11 U svakom slucaju pored pritiska na Alisu, ne treba ignorisati Seferovica.
Ignorišu Seferoviće, kažeš? Mutapi su možda ovih dana trenutno u centru pažnje, ali Feraget i Memić definitivno ne ignorišu Seferoviće, za razliku od organa koji su još davno trebali istražiti navode o priznanju pod prisilom.
Mer11
Posts: 112
Joined: 08/02/2021 11:59

#13139 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Mer11 »

uglavnomja wrote: 24/06/2021 15:15 ljudi, to je avaz

nepoznata osoba stavila screenshot sa instragama, i to objavu od prije 3 godine :-)

kao da ovi nemaju svoje insajdere na alisinom instagramu i kao da ovo ne bi bilo objavljeno odmah prvi dan
Sta mislis, mozda je photoshop? Hahaha :?
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#13140 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

tranquil wrote: 24/06/2021 15:32
GAU8 wrote: 24/06/2021 14:11 Mozda su priznali pod prisilom, ali onda treba i to utvrditi.
Možda izjavili pod prisilom, treba se istražiti? Pa još je na prvom suđenju njihov advokat dao izjavu da se su Ljubi stavljali pištolj u usta. Vasvija je pominjala da su joj muža batinali dva dana. Obe izjave su date u sudnici. Zašto se ne istražuju? Koji je izgovor? Pritisak rulje, Memića, nesposobnost, šta?

Da se razumijemo, ni Seferovićima ni Karkinu ne vjerujem automatski, samo potsjećam da je ta priča već javno iznesena, ni manje ni više nego u sudnici. Samo postojanje te priče, izjave u sudnici i svjedoka i advokata da je postojala prisila, a da to niko nije istražio, je jedna od mnogih neregularnosti u ovom slučaju.
GAU8 wrote: 24/06/2021 14:11 U svakom slucaju pored pritiska na Alisu, ne treba ignorisati Seferovica.
Ignorišu Seferoviće, kažeš? Mutapi su možda ovih dana trenutno u centru pažnje, ali Feraget i Memić definitivno ne ignorišu Seferoviće, za razliku od organa koji su još davno trebali istražiti navode o priznanju pod prisilom.
OK. Ako je sve to tako, pretpostavljam da bolje od mene pratiš tok procesa, ja nemam ništa da dodam.
td_maajka
Posts: 1026
Joined: 05/02/2021 09:57

#13141 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Koume wrote: 24/06/2021 14:59
pyrocool1 wrote: 24/06/2021 14:37
Koume wrote: 24/06/2021 14:05
Slazem se sa svim sta si napisao ali skrecete sa teme, imamo pokusaj odbrane Alise na sve moguce nacine da se dokaze da ima potres mozga i amneziju ali im ne ide i samo ovakvim tekstovima im olaksavate da skrenu s teme i da skrenu od onog sto je bitno
Opet isto. Mada se bojim da ti to ne vidis. Vidis, suvise se svi ovdje igraju i policije i pravosudnih organa i vjestaka i ljekara. Jedan od razloga zasto smo kao drustvo tu gdje jesmo. Duga tema.
To sto vecina uzvikuje nisu Seferovici i Alisa Mutap je kriva nekako, jeste legitimno reci ali ne znaci da je tacno samo zato sto to klice masa niti znaci da oni koji oponiraju (a u znatno manjem broju su) tom stavu iskljucivo brane Alisu Mutap iz licnog interesa ili sta znam cega. Vrijeme linca (a to mnogi ovdje rade nazivajuci Alisu Mutap ne znam kakvim sve imenima) je proslo.i dobro je da je tako. Da ulica presudjuje, ziv niko ostao ne bi.
Imamo kljakav policijsko pravosudni sistem ali ljudi iz tog sistema nisu s marsa dosli nego su “izrasli” iz nas, mase obicnih ljudi sto govori o nama djuture. Mnogo.
Osnovno nacelo pravde i prava je biti “slijep” znaci presuda ni po babu ni po stricevima. E pa to nacelo rusimo i mi…hocemo da je neko kriv (ili nevin) jer se to slaze s nasim narativom ili mozda nekim interesima. To nije niti pravda niti pravo. Na kraju ovo je forum, na kome svako (uz pridrzavanje pravila) moze da kaze sta misli ali ne moze niti ima pravo da ikome presudjuje. A to se ovdje debelo radi.
Opet cu reci da se slazem s tobom, nigdje u mojim pisanjima neces naci da sam nekoga direktno optuzio i nazvao krivcem. Ovdje su ljudi dosli da daju svoja misljenja. Sto meni licno smeta na ovim raspravama jeste sto dodju kazu prvo potres mozga se ne vidi na CT snimku, pa im pokazes nalaz gdje pise da je Alisa orjentisana, komunikativna sto se nekako kontrira sa potresom mozga, pa onda pravdaju to gubitkom pamcenja kao posljedica stresa i osjecaja ugrozenosti, pa im opet objasnis da Alisine izjave predstavljaju kontradiktornost i odjednom se svede razgovor o tome da li udarac u lijevu stranu mozga moze izazvati rekaciju na desnoj strani tijela. O tome se radi. Ovdje se konstantno vrti prica da alisa ima amneziju, da je neki policajac u zatvoru samo radi dzempera (ovdje naglasit da su i pripadnici DKTP bili uhiceni radi neregularnosti njihovog rada tu noc, pa su pusteni jer nema osnovane sumnje da se drze u pritvoru, sto indirektno znaci da pored neizuzimanja dzempera od strane doticnog policajca ima jos nekih razloga njegovog pritvora), vrti se prica da je politicka igra oko preuzimanja tuzilasta i Mupa, mada je glavna tuziteljica tuzilastva BiH Gordana Tadic koja koliko znam ne pripada ovim bosnjackim strankama, a isto tako sumnjam da Muriz Memic radi za stranke drugih nacionalnosti, i dobro su rekli ovdje se vise ne radi ko je ubio Dzenana, ovdje se radi o tome da pojedinci smiju da rade u ovoj drzavi jadnoj sta hoce i da se izvuku s tim. Sto ce da strada jos 100 djece zato sto se nekom digo kurac da nas kara sve redom, zato sto korupcija vlada u svakoj grani ove drzave i da oni sto stalno huskaju na rat i prepadaju ovaj napaceni narod sjede na milionima i rade sta im je volja a neko robija radi 5 metra drva da prehrani porodicu. O tome se radi, jer ako se ovaj slucaj zataska i ne otkrije do kraja, bilo to saobracajka, ubistvo iz nehata iliplanirano ubistvo, mi gospodo mozemo komotno da se selimo jer ce u ovoj drzavi ostati samo oni koji su podobni elitama i koji ce da se sagnu svaki put kad im to neko kaze
@Koume bravo za jedan fin sazetak svega.
Muriz Memic je autoprevoznik, vec od prije rata, covjek je zavrsio srednju skolu i tu je stao. Ne mislim ovo kao neko omalovazavanje ni njega, niti ljudi koji su zavrsili "samo" srednju skolu, niti ljudi koji su autoprevoznici, ali je u prirodi stvari, da borba za necija prava, pravna bitka per se ili bilo sta u tom smijeru, ne spada bas pod primarne uloge, ciljeve i sposobnosti tih ljudi.

Ovo sto si ti gore rekao/la, je upravo ono sto Muriz pokusava objasniti vec 5 godina.

Ljudi dragi, Dzenana nema.
Da je htio osvetu, skocio bi prvi dan na one koje su mu tada plasirali. Nije on bas tako "nesposoban" kako se cini, mogao je, ako nista, "zavrsiti" jednog-dvojicu, prije nego njega "zavrse" na ovaj ili onaj nacin. Ali nije. Covjek sjeo, u svom bolu razmislio. Shvatio da ovo nije prvi ovakav slucaj, shvatio da ako on "zavrsi" ove prvoplasirane (posto je on to jucer pominjao za Avaz, mogu i ja sad...), Alisinog bivseg i njegovu ekipu (njih je tad bilo oko 20-tak lokalnih, malih kabadahija, sanera), da ce ostati Arijana i Munevera za njim, a nema ni Dzenana vise. Skontao, da bi tako Dzenan ostao samo "decko koji je nastradao", Muriz bi bio presudjeni ubica, a oni koji su ga doista ubili i koji su zataskavali, pa i oni koji su odgovorni za to sto se uopste moglo zataskavati, bi bili na slobodi, uzivali u zivotu i danas sutra nekome drugome ucinili mozda isto.

Covjek je neuk, ali je na svu srecu tvrdoglav i ters.

Sto se Seferovica tice... Mozda su oni vec i rekli sto imaju, mi to ne znamo.
Sa danasnjeg rocista znamo stvar ili dvije, koje do sada nismo znali, a koje ukazuju na to da Tuzilastvo itekako ima mnogo vise i mnogo jace dokaze za ovo sto tvrdi, nego sto je javnosti - a s tim i advokatima odbrane, kao i osumnjicenim - poznato.

Strpite se jos malo, trazili su samo 25 dana vise pritvora i podizanje optuznice. :-D
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#13142 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

JThomas wrote: 24/06/2021 12:32 :thumbup: a ustvari ne znam što se uopšte vežemo za taj udar kad si ti juče iznio vrlo vjerovatnu i razumnu mogućnost da ju je udario neko od "murizovaca" poslije nekog suđenja.
Vrlo bitno, ako se dokaze a imaju prilike sad dok je pritvorena da istraze vid Alise Mutap i ako se utvrdi da je slijepa na desno oko onda bi to mogo biti dokaz da je imala teske povrede glave sa ozbiljnim dugotrajnim posljedicama pa i amnezija.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17263
Joined: 31/03/2019 14:56

#13143 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

GAU8 wrote: 24/06/2021 13:50
vjeshalica wrote: 24/06/2021 13:43
GAU8 wrote: 24/06/2021 13:31

Jeste, ali treba da se vidi kako su uvuceni. I ako iko to moze da kaze, onda su to oni.
nek mutapuša kaze :wink:
A zasto ne oboje?
mutapuša prva,ona je ovo sranje i napravila
User avatar
vjeshalica
Posts: 17263
Joined: 31/03/2019 14:56

#13144 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

dzolix wrote: 24/06/2021 17:00
JThomas wrote: 24/06/2021 12:32 :thumbup: a ustvari ne znam što se uopšte vežemo za taj udar kad si ti juče iznio vrlo vjerovatnu i razumnu mogućnost da ju je udario neko od "murizovaca" poslije nekog suđenja.
Vrlo bitno, ako se dokaze a imaju prilike sad dok je pritvorena da istraze vid Alise Mutap i ako se utvrdi da je slijepa na desno oko onda bi to mogo biti dokaz da je imala teske povrede glave sa ozbiljnim dugotrajnim posljedicama pa i amnezija.
nije imala teske povrede glave i samim tim amneziju, dokazano
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#13145 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Image

Gledajuci ovu fotografiju cini mi se da joj stvarno nije uredu desno oko .
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#13146 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

dzolix wrote: 24/06/2021 17:40 Image

Gledajuci ovu fotografiju cini mi se da joj stvarno nije uredu desno oko .
Ne stoji legendo u izvjestaju iz bolnice da ima povredu oka. Visto sumnjam da bi nekom orjentacija bila dobra da joj je zatvoreno oko, ajmo dalje
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#13147 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Koume wrote: 24/06/2021 17:45 Ne stoji legendo u izvjestaju iz bolnice da ima povredu oka. Visto sumnjam da bi nekom orjentacija bila dobra da joj je zatvoreno oko, ajmo dalje
Mogu biti 3 stvari:
ili si perfidan
ili nisi upucen
ili se zezas
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#13148 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Pa do sada bi to Mutapi potencirali maksimalno.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#13149 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

dzolix wrote: 24/06/2021 17:40 Image

Gledajuci ovu fotografiju cini mi se da joj stvarno nije uredu desno oko .
Gledajuci tu fotografiju mogu vidjeti da si bot placeni.
Dabogda ti Mutapi famElija bili :lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10797
Joined: 27/04/2021 22:52

#13150 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tramvajtrojka »

skafiskafsnjak wrote: 24/06/2021 18:06
dzolix wrote: 24/06/2021 17:40 Image

Gledajuci ovu fotografiju cini mi se da joj stvarno nije uredu desno oko .
Gledajuci tu fotografiju mogu vidjeti da si bot placeni.
Dabogda ti Mutapi famElija bili :lol:
ovo je sramota kakvu sliku stavlja dobro nije rekao da ova slika je dokaz da je propala zdravstveno


dns je muriz i ifet na n1 rekli sve od ovih prozivki i ifet rekao da ovo sve sto potenciraju nema uporista jer sve i jedno vjestacenje je dokazalo da nema nikakvih tezih povreda glave niti trauma a sad je sud bih nalozio jos jedno vjestacenje da se jednom za sva vremena zatvori to poglavlje pa cemo onda vidjeti molere sta ce i kako ce pricati
Locked