Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29501 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Image

citiram: Oni su otjerani
------------------------------------------------------------------------
Nermin Sehovic : Maa ne.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29502 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Nigdje nema tih zaštićenih svjedoka, koji su bili sakriveni iza drveta. :roll:

Murizovi zaštićeni svjedoci :lol: :lol:
dijana987
Posts: 113
Joined: 15/02/2022 13:19

#29503 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dijana987 »

Ipak je pokrenuta istraga za ubistvo. Ovo im je spas. Sejtan sad može mirno da spava.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#29504 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ovo_malo_duse »

Ok. Svi pametni, svi sve znaju a niko ne nudi odgovor.

Hajmo kad ste pametni svako od vas kratko i jasno bez palamudjenja odgovorite na pitanje:

Ko je i kako i zasto po vasem misljenju ubio Dzenana? ( ocigledno je da je ubijen, iz nehata namjerno nije bitno)

Kratko i jasno bez bla bla bla romana

Primjer odgovora: " Ljubo cigan - Palicom nakon sto je ne znam Dzenan mu opsovao kad se ovaj vozio pored...

Eto hajde da vas vidim, realisti, optimisti pesimisti, sta ste god...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29505 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

dijana987 wrote: 26/05/2022 14:46 Ipak je pokrenuta istraga za ubistvo. Ovo im je spas. Sejtan sad može mirno da spava.
ili propast

do sad je dokazano da nije bilo nikakvog udruzivanja, sakrivanja, prikrivanja ... da ne postoji ni najmanja nazanaka da bi mogao postojati neki nalogodavac ...
da su sve proceduralne greske uradjene u najboljoj namjeri da se sto prije nadje krivac


napokon ce se prica vratiti na pocetak, bez upliva ovog trojca i napokon ce se sazanati da nije bilo nikog drugog na licu mjesta osim kombija i roma


e, a da li ce moci dokazati sipku :?

jedino da vasvija ili neko od djece progovori, a u to cisto sumnjam

evt. indicije tipa komsiluka koji je svasta pricao (dok ljubo nije zaprijetio pa se svi usutili)



ili misli da ce sad opet ovih petero strpati u pritvor :-) po istim stavkama po koji ce sad biti oslobodjeni

ili nesto novo tipa alisa udarila dzenana pa sebe :roll:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29506 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Ko će raditi istragu, državno ili kantonalno tužilaštvo?

Ubleha će se raspetljati do kraja.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29507 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

klix wrote: 26/05/2022 15:07 Ko će raditi istragu, državno ili kantonalno tužilaštvo?

Ubleha će se raspetljati do kraja.
kajganic

https://avaz.ba/vijesti/bih/745618/ifet ... ragicevica


pametno, da se rijesi tereta


mislim najgore bi bilo da nema istrage, da ostane nedoreceno ... ostavlja prostor za dodatnih 1000 teorija zavjera
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29508 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

koja komedija od sudjenja :roll:

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/74 ... -ne-sjecas

sramota

zasticeni svjedok prenosi sta je cuo od drugog zasticenog svjedoka i od nekih trecih osoba, koje naravno nemaju ime

a kako izgleda covjek ima neku dijagnozu, jer je po prirodi "rastresen" pa ga je rodjak pokusao zaustaviti da daje izjavu

ali bitno je da ga je pogodila prica :roll:


gdje je taj usb? sa izjavom drugog zasticenog svjedoka o legendarnom crnom dzipu :-)

koji nisu ni culi ni vidjeli medicinari u hitnoj (a hitna je abolirana, licno je glavni abolirio, oslobodio ... ukazao im milost svemoguceg ..... mada hm ... tad je direktorica bila softic-talijanovic, a ne jarac ...)
dijana987
Posts: 113
Joined: 15/02/2022 13:19

#29509 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dijana987 »

U pravu je Feraget treba država da propadne.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#29510 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by doktornauke »

uglavnomja wrote: 26/05/2022 15:29 koja komedija od sudjenja :roll:

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/74 ... -ne-sjecas

sramota

zasticeni svjedok prenosi sta je cuo od drugog zasticenog svjedoka i od nekih trecih osoba, koje naravno nemaju ime

a kako izgleda covjek ima neku dijagnozu, jer je po prirodi "rastresen" pa ga je rodjak pokusao zaustaviti da daje izjavu

ali bitno je da ga je pogodila prica :roll:


gdje je taj usb? sa izjavom drugog zasticenog svjedoka o legendarnom crnom dzipu :-)

koji nisu ni culi ni vidjeli medicinari u hitnoj (a hitna je abolirana, licno je glavni abolirio, oslobodio ... ukazao im milost svemoguceg ..... mada hm ... tad je direktorica bila softic-talijanovic, a ne jarac ...)
vama je sve sto ne ide u vasu korist laz i komedija
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#29511 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

klix wrote: 26/05/2022 12:03 Ljudi vole teorije zavjere.
Naravno, to je taj sklop, nesposoban za objektivno posmatranje i alergican na stvarnost. Ponavljanje unedogled sektaških mantri koje su u zadnjih pola godine ili koliko već, kako je počelo suđenje, neoborivo raskrinkane kao najpokvarenije laži i podmetanja. Ali, kao da je sektaša briga za bilo šta osim cirkularne sektaške dogme. Zamisli da se neko na svoju neinformisanost poziva kao na glavni argument :lol:
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#29512 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dijana987 wrote: 26/05/2022 14:46 Ipak je pokrenuta istraga za ubistvo. Ovo im je spas. Sejtan sad može mirno da spava.
Prijetnje i pritisci su urodili plodom, ubleha je bila na aparatima, panično se prije mjesec dana borila za vazduh.
denden wrote: 24/05/2022 17:16Posmatrajući paniku, izbezumljenost i agresiju ublehe Feraget-Memić prije nekih mjesec dana, moglo se vidjeti da su kao bijesne zvijeri udarali na sve strane, Muriz je prijeteći-preklinjuće tražio od Sabine Saralije da otvori istragu za ubistvo Dženana Memića, iako je prošle godine tvrdio da su ona i to tužilaštvo korumpirani i da su podmetali dokaze.
Dakle, kriteriji su pali skroz nisko.
Feraget, opet, spominje Državno tužilaštvo i kako ono vodi nekakvu istragu, ali se da zaključiti da to nije istraga za ubistvo za koju on vrši pritisak da se otvori.
Jer bi to produžilo njegov političko-pravosudno-medijski život i opstanak, s obzirom na to da suđenje za "zavjerenike" sigurnim putem ide prema oslobađajućoj presudi.
Nakon što je Avdo Avdić crno na bijelo dokazao da je Sabina Saralija tužiocu Hasanspahiću nudila da Državno tužilaštvo preuzme istragu o stradanju Dženana Memića i Hasanspahić to odbio, Feragetov branjenik, kojeg je odbranio od zatvorske kazne, Josip Šimić-Đinđić, inače višegodišnji megafon ublehe Feraget-Memić, objavio je članak u dnevno.ba u kojem bivšu glavnu tužiteljicu Gordanu Tadić i tužioca "Ć.H", a nema biti ko drugi nego Ćazim Hasanspahić, predstavlja kao praktično korumuprane, kao osobe koje su od nepodobne ("nepredviđene") tužiteljice uzeli predmet, tj. Gordana Tadić ga uzela i dala ga "predviđenom" tužiocu "Ć.H.", kako bi bio vječno u radu, tj. ladici, jer je navodno u tom predmetu osumnjičen otac "Ć.H"-ovog prijatelja, koji je tražio "pravnu zaštitu za svog oca", a nije ju navodno imao kod te prve tužiteljice kojoj je pripadao predmet.

Dakle, "heroj nacije" i ublehe Feraget-Memić, tužilac Ć.H., najednom je u medijima bliskim ublehi, postao neko ko radi nezakonite radnje.

Bile su prijetnje velikim protestima, udruženo Memić i Dragićević, gdje se, što između redova, što direktno, prijetilo nasiljem.

Muriz Memić i Ifet Feraget bili su kao muhe bez glave.

Protesti su obećani da će se održati nakon ramazana, a sigurno u maju.

Primiče se kraj maja, a protesta (još) nema.

Ima još jedna sedmica maja, doduše, ali čini se da se ubleha smirila, što bi moglo značiti da su pritisci i prijetnje na neki način urodili plodom.

Vidjećemo šta će to značiti, jer ubleha mora osigurati, po svaku cijenu, opstanak, makar dok ne prodju izbori, da u očima političkih mentora zadrži bar neku vrijednost, jer ona rapidno opada kako suđenje "zavjerenicima" ide ka oslobađajućoj presudi.

Ako su šta i isposlovali, to bi morali postati jasno u periodu od najkasnije dva-tri mjeseca pred izbore.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#29513 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by doktornauke »

sad ces ti opet pisat bajke :lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29514 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zateznistub »

ovo_malo_duse wrote: 26/05/2022 09:41
Nigdje ja nisam pobjegao drug moj. Ja sam davno bio na ovoj temi dok je bila zanimljiva i dok 2- i 3 esalon nije preuzeo. Ne pada mi na pamet da komentarisem tvoje romane i teorije. Vrijedzanja i monologe..Ni jedan normalan forumas to ne radi zadnjih 50 stranica..

Prvo ste se ko pijani plota drzali teorije da je bila saobracajka ja sam vam fino posotavio studiu koja pokazuje sta se desava sa tijelom prilikom udara automobila i to svakog tipa od fice do kombija i koji dijelovi tijela nastradaju. Dzenanove povrede ni u jednom slucaju ne pasu ni Filmski nebi bilo moguce imat saobracajku sa tim ovredama a Amnezijine pride da ne dodajemo.

Kad vam je to palo u vodu i kad je ocito da bilo da je Dzenan udaren i da NEMA AMNEZIJE, nije moguce da je CT glave uredan a da se ne sjeca samo trenutka udara, i fino ciko objansio da po njenom ima TOTALNU a ne fragmentiranu ameneziju, a to je jedino moguce kod traume mozga koju ona NEMA...ODNOSNO moguce je jer ko je god namarisao dao joj je amneziju jer ne smije reci, zasto ona zna. Spremna u zatvor i da u zatvoru rodi a ne smije pisnut.

Znaci kad vam je saobracajka pala u vodu automatski ste se presaltali na Cigana koji kao eto provezao se u VARP 1 brzini da ga u pustoj aleji sa dizel kombijem nisu culi da dolazi i onda je stao , izasao sa palicom, brzinom ninje prisao Dzenanu opalio ga po glavi da ovaj nije stigao ni stav odbrambeni da zauzme i pri tome sve se tako brzo dogodilo da Amnezija koja je stajala iza ili pored Dzenana se ne sjeca da se to dogodilo... Ja i dok je Dzenan krkljao i dusio se u krvi on je eto malo namlatio Alisu cisto da se ne sjeti sta je bilo a ona cak nije stigla ni vrisnut , Jer niko nije cuo vrisak ni jedan svjedok u oko nije cuo ni galamu ni vriske ..Eto logicno Cigo pijan izlazi iz kombija da se tuce a ni da posteno lane.. ( Da nije tuzno bilo bi smjesno)

Ja nit sam vjestak nit sam svjedok, cisto laik koji prati slucaj onako kad ima vremena, ne kao ti koji znas vise o slucaju od tuzilaca a i kolega ti Dzolix koji je postao slike iz slicaja koje bas samo neko ko ima uvid u sudski spis moze postat. Znaci od kad se prislo blizu istini, na slucaju ste 24/7 i igrate igru "Godcap -Bad cap" da eto ko nebude ofirno ponekad uleti jos po neki bot.

E sad ovaj laik, moja malenkost koji prati slucaj kako prati od poctka stoji iza svog cvrstog uvjerenja da je ovo Klasicna sacekusa---Gdje su ih sacekali , ne jedan nego vise njih, kako i zasto to NE ZNAM ali sigurno vjerujem da jedan od tih opucao Dzenana , Plicom, pajserom ili cim vec, kako napisah davno kolegi ti Mensuru u USA u sacekusu poenesu Basebal palicu a na Ilidzi drzak od krampe... Alisa 1000% zna zasto je sacekusa i sta je razlog a i nju su namlatili i zaprijetili.
To sto ne smije reci nije do izvrsilaca nego do narucioca sacekuse a taj je neko jak vjeroivatno iz vrha SDA..Ko necu da spekulisem ali neko ko moze uticat od babe Zije, preko brisanja snimaka , 3 komisije kod Sebije do zeljene Amnezije, Policijskih malverzacija do Dalide i Tuzilaca...

Da ne govorimo o pcelicama / osicama itd...Kad ti poslje pisanja na ovoj temi pocne zvonit telefon u 2 poslije pola noci sa brojeva u Albaniji, Sloveniji i Makedoniji a nit sam kad imao veze nit znam ikog u bilo koj od ovih drzava i obratim se jaranu koji zna sve to i kaze ti da su to komjuterski generisani brojevi i pozivi, i dokaze mi to jer me prozove covjek sa istog tog jednog broja...(zove me tip sa kompjutera a meni pokazuje isti broj me zove) . I nisam jedini ima jos forumasa kojima se to desilo..

Sta je razlog nemam pojma ali je momak ubijen u klasicnoj sacekusi i sve su pokusali zataskat.Koliko su traljavi, nisu to uradili kako treba i nisu racunali sa Murizom a pogotovo Ifetom, jednostavno se uljuljkali u svojoj moci da ce proci kao i mnogo puta do sad. Od Have pa na ovamo kamara slucajeva sto se zna a koliko ih je sto se ne zna, i kontali su ujeo vuk kenjca..

Ja to vidim tako odgovornos stojim iza svog stava koji se nije promjenio od pocetka, na kraju krajeva zao mi i momka a i Muriza a konacnici ni u dzep ni iz dzepa, da sam ja njegovom mjestu davno bi ona meni propjvala. Sto se vas tice vi nastavite jebiga ocigledno je i vrapcima na grani neki ste sa zadatkom treba platu zaradit a neki vjerovatno u rodbinskoj ili nekoj drugoj vezi sa optuzenima koje tako istrajno brane...

Kao sto rekoh na kraju krajeva libo me cajones, za tvoje botovsko misljenje..Sto me boli je cinjenica da mi 10 prijatelja gnoji ovu usranu zemlju, pola ih ni minjos nis osjetili kako treba a glavu su zanju dali o svoj krvi necu ni da govorim da bi je vi krcmili kako vam je ceif.

Da bi ti oni koji ti sendvice kupuju mogli da prolaze nekaznjeno dok ubijaju iz zajebancije, gaze u saobracajma i da su nedododirljivi.
Ako ce nam takva bit nek nam putler baci takticku ne treba nam..

:run:
Bravo!
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29515 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Svjedok Tužilaštva BiH čuo od drugih da je Alisi Mutap iz crnog džipa poručeno: "Ti imaš amneziju"

26.05.2022. / 14:49
34

Na suđenju za prikrivanje dokaza u vezi sa stradanjem Dženana Memića u Sarajevu u februaru 2016, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine izjavio je da je čuo kako je crni džip presreo vozilo Hitne pomoći i da je Alisi Mutap rečeno: "Ti imaš amneziju".

Zaštićeni svjedok M-1 kazao je da su kolege u Hitnoj pomoći pričale razne priče u vezi sa slučajem koji se dogodio na Ilidži, kada su povrijeđeni Dženan Memić i Alisa Mutap.

- M-3 mi je rekao da je Kapo vozio kardiomobil… Da je išla Alisa Mutap i da je vozilo presretnuto od crnog džipa… Nisu ništa kolegama, Alisi je rekao: "Ti imaš amneziju" - ispričao je svjedok.

On je kazao da mu je koleginica iz Hitne 2018. godine rekla kako je tadašnja direktorica Sena Softić-Taljanović naložila da se pocijepa protokol. Tužilac Dubravko Čampara kazao je svjedoku da će o tom događaju biti riječi drugi put, piše Birn.

Za prikrivanje dokaza sudi se Zijadu Mutapu, njegovoj kćerki Alisi Ramić (ranije Mutap), tadašnjem šefu Odsjeka za saobraćajne istrage Hasanu Dupovcu, policajcu Josipu Bariću i radniku hotela Muameru Ožegoviću.
Umjesto odgovora
Slučaj "Memić": Objavljujemo kompletno svjedočenje dr. Kučukalića o Alisi Mutap

Odgovarajući na pitanja odbrane, M-1 je potvrdio da se u januaru 2021. obratio policiji rekavši im da ima saznanja o ubistvu Memića, te da je s njima razgovarao u vozilu. Braniteljici Nini Kisić je potvrdio da je njegov srodnik ušao u vozilo i tražio da se prekine razgovor, navodeći da je svjedok u nervnom rastrojstvu.

- Da, ja sam im rekao da sam sposoban i nastavio sam - kazao je M-1.

On je rekao da M-3 nije bio u vozilu Hitne pomoći koje je presretnuto, već druga tri lica iz ekipe. Potvrdio je da kola Hitne pomoći, u slučaju zaustavljanja, o tome moraju obavijestiti bazu.

Braniteljicu je interesovalo zbog čega je trebalo poderati protokol. Svjedok je ispričao da je također 2018. čuo da se to desilo dok je Memić još bio živ. Kazao je da su pričali da je dolazio Muamer Budnjo, koji je bio sav u znoju i nervozan, i da ga je direktorica Softić-Taljanović uvela na sporedni ulaz.

Dodao je da ga je jedna zaposlenica pitala šta mu je, a da se Softić-Taljanović proderala, rekavši joj: "Ko je vas šta pitao!?".

M-1 je potvrdio da je odlučio da snimi razgovore kolega, te da je te snimke predao policiji.

- Gore se to pričalo kao o sporednoj stvari, bojao sam se da mi niko neće vjerovati - kazao je svjedok, dodavši da ga je pogodila nepravda i da mu je to bio jedini motiv.

Braniteljici Kisić je potvrdio da je u Hitnoj dobio otkaz, kao i da postoji medicinska dokumentacija u vezi sa njegovim psihičkim stanjem.

Svjedoku je dozvoljeno da ne odgovori na pitanje da li je M-3 znao da ga snima, kako ne bi bio izložen krivičnom gonjenju zbog neovlaštenog snimanja. Barićev branilac Kadrija Kolić pitao ga je da li je tužilac bio zadovoljan zbog tih snimaka, dodavši da zbog takvih nezakonitih dokaza imamo ovo suđenje.

M-1 je rekao da mu je kazano da neće snositi posljedice zbog snimka i da je snimak dobrodošao kako bi rasvijetlili slučaj. Dodao je da mu je rečeno da preda snimak kako mu ne bi pretresali kuću.
Slučaj "Memić"
Vještak iz SIPA-e: Nema tragova da su snimci sa hotela brisani, ali nisu mogli nestati zbog prekida struje

Na ročištu je nalaz iznio i vještak sudske medicine Hamza Žujo, koji je na osnovu medicinske dokumentacije zaključio da je Alisa Mutap zadobila lake tjelesne povrede. On je opisao šta se navodilo u dokumentaciji, te da proizilazi da je povredu na glavi zadobila tupim mehaničkim predmetom. Pojasnio je da povrede takvim predmetom mogu nastati od nekoga ili prilikom sudara.

Tužilac Ćazim Hasanspahić kazao je vještaku da će njegov nalaz o povredama koje je zadobio Memić biti predmet razmatranja.

- Nadam se, vrlo brzo - rekao je Hasanspahić.

Zbog odlaska u penziju Džemile Begović, člana Vijeća, nije poznato kada će suđenje biti nastavljeno. Predsjedavajući Vijeća Branko Perić naredno ročište zakazao je za 23. juni, radi rješavanja procesnih pitanja ukoliko bude imenovan novi član Vijeća. On je kazao da se ne zna ko će zamijeniti sudiju Begović i da će to najvjerovatnije biti neko od sudija koje na sjednici početkom juna imenuje Visoko sudsko i tužilačko vijeće (VSTV), piše Birn.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaštićeni svjedok: Hitnu u kojoj je bila Alisa Mutap presreo džip i rečeno joj je “Ti imaš amneziju”
Prije 2m
Share
Tweet
Share
Email
Komentari

Prvi put u sudnici je spomenut i Muamer Budnjo za kojeg je navedeno da je bio u Hitnoj “oznojen i uznemiren”. Vještak Hamza Žujo iznio nalaz da je Alisa Mutap-Ramić u kritičnoj noći zadobila lake tjelesne povrede i da nigdje nije evidentirano da je imala potres mozga

Pred Sudom BiH danas je nastavljeno suđenje u predmetu “Zijad Mutap i ostali” u kojem se pored Zijadu Mutapu sudi njegovoj kćerki Alisi Mutap-Ramić, Hasanu Dupovcu, bivšem šefu Odsjeka za saobraćajne istrage Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo (MUP KS), policajcu Josipu Bariću i radniku Hotela “Crystal” Muameru Ožegoviću.
PIŠE: S. DEGIRMENDŽIĆ

Oni su optuženi da za organizirani kriminal s ciljem prikrivanja dokaza o načinu na koji je Dženan Memić zadobio teške tjelesne povrede opasne po život 8. februara 2016. godine u Velikoj aleji na Ilidži nakon čega je preminuo 15. februara iste godine. Danas su saslušani zaštićeni svjedok M1 i vještak sudske medicine doktor Hamza Žujo.
SVJEDOKA FRAPIRALE PRIČE KOJE JE ČUO U HITNOJ POMOĆI

Svjedok M1 svjedočio je o tome kakve je sve priče čuo u službi Hitne pomoći gdje je nekada bio zaposlen, a koje su se odnosile na stradanje Dženana Memića.

On je pojasnio da nije bio direktni učesnik u vezi s dešavanjima koja se tiču stradanja Memića, ali da ga je kako je kazao “frapiralo “ na koji način se priča o tome, te se stoga i zainteresirao za ovaj slučaj, te je pomno bilježio, a kasnije i snimao sve što su mu kolege rekle.

Kazao je da je njegov motiv da se posveti ovom slučaju prije svega bila, kako je kazao, nepravda koja je nanesena porodici Memić.

S obzirom na to da je i kolega o kojem je M1 danas pričao dobio mjere zaštite i svjedočit će u narednom periodu, ovaj svjedok ga je po uputi Tužilaštva BiH oslovljavao s imenom M3, koji j također radio u službi Hitne pomoći, ali nije kritične noći on bio u vozilu Hitne pomoći (kardiomobilu, op.a) kojim je Alisa Mutap-Ramić prevezena iz Velike aleje na Klinički centar Univerziteta u Sarajevu.

Sjedio sam s M-3 i on mi je rekao da je Kapo vozio kardiomobil u kojem je bila Alisa Mutap i da je Hitnu pomoć presreo crni džip, te da je osoba iz vozila Alisi rekla: “Ti imaš amneziju, ničeg se ne sjećaš”- kazao je ovaj svjedok.

Dalje, on je ispričao i da mu je koleginica iz službe Hitne pomoći rekla kako je nekadašnja direktorica te službe Sena Softić-Talajnović uništila protokol iz kritične noći kada je stradao Dženan Memić.

Više pitanja od tužitelja Tužilaštva BiH za ovog svjedoka je imala odbrana optuženih, prije svega Zijada Mutapa i Alise Mutap- Ramić.

Advokatica Nina Kisić pitala je svjedoka da li se on početkom 2021. godine obratio MUP-u KS telefonskim putem i da li je tačno da je rekao da bi mu odgovaralo da bude saslušan u automobilu, kao i da li je u toku saslušanja u policijski automobil ušla jedna osoba koja je policiji rekla da je on u “psihičkom rastrojstvu”.

Svjedok M1 je potvrdio da je telefonski kontaktirao policiju, kao i da je u toku njegovog saslušanja u automobil ušao jedan njegov srodnik. Nije se mogao sjetiti šta je ta osoba rekla, ali je potvrdio navod advokatice Kisić o tome šta je rekao taj njegov svjedok, no dodao je i da je on policiji rekao da želi nastaviti s iskazom i da je sposoban za to.

Na pitanje advokatice Kisić je li s tim srodnikom dan nakon davanja iskaza policiji u automobilu, išao u MUPKS, svjedok M1 je kazao da jeste, ali da se ne sjeća je li to bilo odmah sutradan.
DIREKTORICA UVELA BUDNJU NA SPOREDNI ULAZ

Advokatica Kisić pitala je svjedoka i je li u službu Hitne pomoći 8. ili 9. februara 2016. godine dolazio Muamer Budnjo.

Svjedok je kazao da mu je kolegica ispričala da je Muamer Budnjo dolazio jednu noć u Hitnu, ali M1 nije mogao potvrditi koji je to dan bio.

– Ne znam je li bio 8. ili 9. februar, ali mislim da mi je koleginica rekla da je u to vrijeme Dženan Memić bio još živ. Prema priči kolegice Muamera Budnju je jednu noć na sporedni ulaz u Hitnu uvela tadašnja direktorica Sena Softić-Taljanović. On je bio sav u znoju, a kada ga je jedna od sestara pitala:”Šta je bilo sine”, na nju se direktorica Sena Softić-Taljanović proderala uz primjedbu:”Ko je vas šta pitao”- ispričao je M1.

Ovaj svjedok je dalje ispričao da je kupio prisluškivač i snimio razgovore s nekadašnjim kolegama, a u kojima su govorili o detaljima koji se tiču stradanja Dženana Memića.

– Imao sam bojazan da ako to prijavim da su mi ispričali, a ne budem imao snimke, da mi niko neće vjerovati – rekao je svjedok M1.

Snimke je prebacio na USB stik i predao ga MUP-u KS.

Na upit advokatice Kisić zašto je prvobitno rekao u MUP-u da on nema te audio zapise, svjedok je kazao da u početku nije vjerovao pojedincima u MUP-u KS.

Svjedok je potvrdio konstataciju advokatice Kisić da je predao USB kada je dobio otkaz u Hitnoj, kao i da je predao službenicima MUP-a i medicinsku dokumentaciju u vezi sa njegovim psihičkim stanjem.

Sud je dozvolio da M-1 ne odgovori na pitanje da li je M-3 znao da ga snima, kako ne bi bio izložen eventualnom krivičnom gonjenju zbog neovlaštenog snimanja.

Advokat Kadrija Kolić insistirao je na odgovoru od svjedoka da li je tužitelj bio zadovoljan zbog snimaka koje je M-1 dostavio, te je Kolić potencirao da su takvi dokazi nezakoniti i da zbog toga “imamo ovo suđenje.”

M-1 je rekao da mu je kazano da neće snositi posljedice zbog snimka i da je snimak dobrodošao kako bi rasvijetlili slučaj. Dodao je da mu je rečeno da preda snimak kako mu ne bi pretresali kuću.

Tužitelj Ćazim Hasanspahić je pitao svjedoka da li je on dobrovoljno predao snimke, a svjedok je potvrdio da jeste, kao i da je USB stik sa snimcima imao već 2019. ili 2020. godine.

Tužitelj Hasanspahić je pitao i “ko vam je rekao da će kuća biti pretresena”, na što je svjedok kazao “zadnji put Vi”, međutim, na pitanje tužitelja Hasanspahića da li je to ušlo u zapisnik svjedok je kazao da se ne sjeća.

Hasanspahić je svjedoka pitao i zbog čega se on odlučio da snima razgovore s kolegama, na što je on odgovorio “ da se o tome pričalo na kafi kao o normalnoj stvari”, što je njega pogađalo.

Sutkinja Džemila Begović pitala je svjedoka zašto je on krenuo “sa svojom istragom”, na što je on odgovorio:

– Najviše me pogađala nepravda i htio sam nekako da pomognem koliko je u mojoj mogućnosti – rekao je M-1.

Na ročištu je raniji nalaz iznio i vještak sudske medicine doktor Hamza Žujo. On je potvrdio da je po naredbi tužitelja Tužilaštva KS 7. marta 2016. i 24. aprila 2016. godine sačinio nalaze o sudsko-medicinskom vještačenju povreda Alise Mutap koje je zadobila 8. februara 2016. godine.

Tužitelj Ćazim Hasanspahić kazao je vještaku da će njegov nalaz o povredama koje je zadobio Dženan Memić biti predmet razmatranja naknadno izrazivši očekivanje da će to biti “vrlo brzo”. S ovim je tužitelj vjerovatno aludirao na to da će uskoro biti pokrenuta istraga o ubistvu Dženana Memića, a što su kasnije danas i saopćili Muriz Memić i advokat Ifet Feraget.

Memić nakon sastanka u Tužilaštvu BiH: Čekao sam šest godina, istraga je pokrenuta
ANAMNEZA NIJE DIJAGNOZA

Doktor Žujo je nakon vještačenja kompletne dokumentacije sa svih klinika KCUS-a gdje su u noći 8. na 9. februar 2016. godine urađeni nalazi o stanju Alise Mutap, utvrdio da je ona zadobila lakše tjelesne povrede.

Ovaj vještak je potvrdio i da se navodi da se “Alisa ne sjeća dešavanja da je povraćala “ odnose na anamnezu, to jeste na ono što je ona sama rekla pa, je ušlo u nalaz, a da to nije dijagnoza.

Pojasnio je i da je Alisa Mutap imala krvni podliv u predjelu tjemena, te nagnječnu ranu na tjemenu nanesenu mehaničkim oruđem, kao i oderotinu kože u predjelu slabine. Na osnovu nalaza je utvrđeno da je Alisa Mutap kritične noći bila svjesna, orijentirana i komunikativna.

Doktor Žujo je razjasnio da je CT glave Alise Mutap pokazao da nije bilo povreda koštanog i moždanog sistema ni vratne kičme.

Na pitanje tužioca Ćazima Hasanspahića šta predstavlja oznaka GCS15 u medicinskoj dokumentaciji, dr. Žujo je objasnio da oznaka GCS15 znači normalno stanje, te je rekao da doktorica koja je kritične noći pregledala Alisu Mutap nigdje u dokumentaciji nije iskazala potres mozga.

Doktor Žujo je kazao da je nakon prvog njegovog nalaza tužilac tražio da se on ponovo izjasni o povredama Alise Mutap.

– Ja sam ostao pri ranijem nalazu da se radi o lakim tjelesnim povredama – kazao je vještak Žujo.

Dalje, doktor Žujo je pojasnio da on i kad je u nekom slučaju naveden potres mozga da on to ocjenjuje lakom tjelesnom povredom ukoliko pacijent nije zbog potrebe liječenja hospitaliziran na nekoliko dana.

Suđenje u ovom predmetu bit će nastavljeno tek 23. juna, jer se očekuje imenovanje novog člana Sudskog vijeća u ovom predmetu. Kao što je poznato i o čemu je Fokus pisao sutkinja Džemila Begović ide u penziju, a kako je kazao sudija Branko Perić zamjenit će je jedan od dvojice sudija koji će biti birani početkom juna.

Sutkinja u predmetu “Respiratori” odlazi u penziju, vraća li se postupak na početak?

Iako je Tužilaštvo BiH namjeravalo za 23. juni kao svjedoka pozvati doktora Kemala Dizdarevića tome se usprotivila odbrana uz obrazloženje da bi to bilo neozbiljno jer novi član vijeća tek treba da se upozna sa slučajem i da ne bi znao o čemu taj svjedok govori.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



PREDMET DŽENAN MEMIĆ
Zaštićeni svjedok izjavio da je crni džip presreo Hitnu pomoći u kojoj je bila Alisa Mutap: "Ti imaš amneziju, ničega se ne sjećaš"

Svjedočili zaštićeni svjedok M1 i dr. Hamza Žujo
B. C. 26.05.2022 > prije 1 sat
PREDMET DŽENAN MEMIĆ Zaštićeni svjedok izjavio da je crni džip presreo Hitnu pomoći u kojoj je bila Alisa Mutap: "Ti imaš amneziju, ničega se ne sjećaš"

Alisa i Zijad Mutap

Alisa i Zijad Mutap

Foto: B. Cerić

Vještak sudske medicine dr. Hamza Žujo potvrdio je danas u Sudu BiH u nastavku suđenja u predmetu "Dženan Memić", da je na osnovu medicinske dokumentacije utrvrdio da je Alisa Mutap 8. februara 2016. godine zadobila lakše povrede.

U medicinskoj dokumentaciji KUM-a utvrđeno je da je Alisa Mutap imala povredu glave na tjemenu, te da se ne sjeća događaja, da je svjesna, orjentisana i komunikativna i da je povraćala. Također je navedena povreda slabine i nagnječina u predjelu glave. CT glave pokazao je da nama povreda koštanog i moždanog sistema ni vratne kičme.

Djelovanje tupim mehaničkim predmetom

Odgovarajući na pitanje tužioca Ćazima Hasanspahića dr. Žujo je objasnio da oznaka GCS15 u medicinskoj dokumentaciji znači normalno stanje koje isključuje potres mozga, a riječ je o kliničkom pregledu. Žujo je na pitanje odbrane pojasnio da je potres mozga funkcionalna povreda i ne bi se vidjela na CT snimku. Kratki potres mozga se generalno smatra lakšom povredom, a da je za teži oblik neophodno liječenje.

Žujo je kazao da je razderotina na glavi mogla nastati djelovanjem tupim mehaničkim predmetom. Pojasnio je da povrede takvim predmetom mogu nastati od nekoga ili prilikom sudara.

Interesantno je bilo svjedočenje zaštićenog svjedoka M1 koji je pričao šta je od drugih osoba saznao. Pogodila ga je, kako je rekao,nepravda koja je nanesena porodici Memić te je 2018. godine nakon što je čuo neke stvari krenuo u istragu te svoja saznanja prenio pripadnicima MUP-a Kantona Sarajevo.

Zaštićeni svjedok je ispričao da mu je također zaštićeni svjedok M3 ispričao da je kardiomobil Hitne pomoći koji je 8.febrara 2016. prevozio Alisu Mutap presreo crni džip te da se čovjek koji je izašao iz vozila obratio Alisi Mutap riječima: „Ti imaš amneziju, ničega se ne sjećaš“.

Također je kazao da mu je jedna osoba ispričala da je bivša direktorica Hitne pomoći Sena Softić-Talijanović pocijepala protokol.

Saznanja koju su mu drugi ispričali

Više pitanja za ovog svjedoka imala je odbrana, te je odgovarajući na njihova pitanja M1 potvrdio da je s policajcima razgovarao u njihovom vozilu i da je ušao u vozilo njegov srodnik i kazao da je M1 u psihičkom rastrojstvu i da se prekine razgovor. Svjedok je dodao da im je objasnio da je sposoban da daje izjavu i nastavili su razgovor.

Svjedok M1 je potvrdio da je snimio razgovor sa M3 i da je USB predao policiji. Uradio je to kako je kazao, jer je sumnjao da mu policija neće povjerovati.

Potvrdio je da su ovo sve saznaja koje su mu drugi ispričali. M1 je rekao da mu je kazano da neće snositi posljedice zbog snimka i da je snimak dobrodošao kako bi rasvijetlili slučaj. Također je potvrdio da ga niko nije nagovarao na to da preda USB, ali mu je rečeno, kako je kazao, da ga preda jer će mu u protivnom biti pretersena kuća.

M1 je također kazao da je su mu uposlenici kazali da je kod direktorice Softić – Talijanović u Hitnu jednog dana dok je Dženan Memić još bio živ, došao Muamer Budnjo i da je bio nervozan i u znoju i uveden je na sporedni ulaz.

Suđenje u ovom predmetu je odgođeno do 23. jun, jer se očekuje promjena člana sudskog vijeća. Kao što je poznato sutkinja Džemila Begović ide u penziju, a kako je kazao sudija Branko Perić zamjenit će je jedan od dvojice sudija koji će biti birani početkom juna.
Last edited by dzolix on 26/05/2022 17:59, edited 2 times in total.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#29516 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Na suđenju za prikrivanje dokaza u vezi sa stradanjem Dženana Memića u Sarajevu u februaru 2016, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine izjavio je da je čuo kako je crni džip presreo vozilo Hitne pomoći i da je Alisi Mutap rečeno: "Ti imaš amneziju".

Zaštićeni svjedok M-1 kazao je da su kolege u Hitnoj pomoći pričale razne priče u vezi sa slučajem koji se dogodio na Ilidži, kada su povrijeđeni Dženan Memić i Alisa Mutap.

- M-3 mi je rekao da je Kapo vozio kardiomobil… Da je išla Alisa Mutap i da je vozilo presretnuto od crnog džipa… Nisu ništa kolegama, Alisi je rekao: "Ti imaš amneziju" - ispričao je svjedok.

On je kazao da mu je koleginica iz Hitne 2018. godine rekla kako je tadašnja direktorica Sena Softić-Taljanović naložila da se pocijepa protokol. Tužilac Dubravko Čampara kazao je svjedoku da će o tom događaju biti riječi drugi put, piše Birn.

Za prikrivanje dokaza sudi se Zijadu Mutapu, njegovoj kćerki Alisi Ramić (ranije Mutap), tadašnjem šefu Odsjeka za saobraćajne istrage Hasanu Dupovcu, policajcu Josipu Bariću i radniku hotela Muameru Ožegoviću.

Odgovarajući na pitanja odbrane, M-1 je potvrdio da se u januaru 2021. obratio policiji rekavši im da ima saznanja o ubistvu Memića, te da je s njima razgovarao u vozilu. Braniteljici Nini Kisić je potvrdio da je njegov srodnik ušao u vozilo i tražio da se prekine razgovor, navodeći da je svjedok u nervnom rastrojstvu.

- Da, ja sam im rekao da sam sposoban i nastavio sam - kazao je M-1.

On je rekao da M-3 nije bio u vozilu Hitne pomoći koje je presretnuto, već druga tri lica iz ekipe. Potvrdio je da kola Hitne pomoći, u slučaju zaustavljanja, o tome moraju obavijestiti bazu.

Braniteljicu je interesovalo zbog čega je trebalo poderati protokol. Svjedok je ispričao da je također 2018. čuo da se to desilo dok je Memić još bio živ. Kazao je da su pričali da je dolazio Muamer Budnjo, koji je bio sav u znoju i nervozan, i da ga je direktorica Softić-Taljanović uvela na sporedni ulaz.

Dodao je da ga je jedna zaposlenica pitala šta mu je, a da se Softić-Taljanović proderala, rekavši joj: "Ko je vas šta pitao!?".

M-1 je potvrdio da je odlučio da snimi razgovore kolega, te da je te snimke predao policiji.

- Gore se to pričalo kao o sporednoj stvari, bojao sam se da mi niko neće vjerovati - kazao je svjedok, dodavši da ga je pogodila nepravda i da mu je to bio jedini motiv.

Braniteljici Kisić je potvrdio da je u Hitnoj dobio otkaz, kao i da postoji medicinska dokumentacija u vezi sa njegovim psihičkim stanjem.

Svjedoku je dozvoljeno da ne odgovori na pitanje da li je M-3 znao da ga snima, kako ne bi bio izložen krivičnom gonjenju zbog neovlaštenog snimanja. Barićev branilac Kadrija Kolić pitao ga je da li je tužilac bio zadovoljan zbog tih snimaka, dodavši da zbog takvih nezakonitih dokaza imamo ovo suđenje.

M-1 je rekao da mu je kazano da neće snositi posljedice zbog snimka i da je snimak dobrodošao kako bi rasvijetlili slučaj. Dodao je da mu je rečeno da preda snimak kako mu ne bi pretresali kuću.
Znači, tip sa psiho-dijagnozom se 2021. godine javio da policiji prenese mahalske priče (u rangu onih iz proljeća '92 da je Karadžićeva kćerka pobjegla u Sarajevo i učlanila se u Zelene beretke kao snajperista) o tome da je od drugog svjedoka čuo da je on od nekog čuo da je vozilo Hitne zaustavljano i još da je direktorica Hitne iz nekog neobjašnjivog razloga poderala protokol. I da joj je navodno, sav u znoju u i nervozi, dolazio Muamer Budnjo.
Ovo ono kao da je imao nagon za velikom nuždom, uletio sav u znoju i nervozi, pa tražio hitno papira u Hitnoj, a direktorica, ne časeći ni časa, poderala protokol i pružila mu dok je on brzinom munje ulijetao u WC :lol:

Pri tome niko od tih na koje se tračevi i ogovaranja odnose nije potvrdio te priče niti je optužen zbog njihovog sadržaja, navodnog prikrivanja.

I taj tip sa dijagnozom, koji je dobio otkaz iz Hitne, onda činio krivično djelo tako što je neovlašeno snimao svoje sagovornike dok mahalaju, to priznao državnom tužiocu koji mu nije predložio niti dao imunitet, nego mu rekao da neće odgovarati za svoje krivično djelo.

I još uzeo te snimke nastale izvršenjem krivičnog djela u dokaze, (valjda) znajući da se ne mogu koristiti kao zakonit dokaz. :-)
Svjedoku je dozvoljeno da ne odgovori na pitanje da li je M-3 znao da ga snima, kako ne bi bio izložen krivičnom gonjenju zbog neovlaštenog snimanja. Barićev branilac Kadrija Kolić pitao ga je da li je tužilac bio zadovoljan zbog tih snimaka, dodavši da zbog takvih nezakonitih dokaza imamo ovo suđenje.

M-1 je rekao da mu je kazano da neće snositi posljedice zbog snimka i da je snimak dobrodošao kako bi rasvijetlili slučaj. Dodao je da mu je rečeno da preda snimak kako mu ne bi pretresali kuću.
Šta će svjedok ako ga sad neko optuži za krivično djelo neovlaštenog snimanja, vidimo da nije dobio nikakav imunitet za svoje nezakonite radnje, samo usmenu obećanja tužioca da neće snositi posljedice?
Last edited by denden on 26/05/2022 17:19, edited 1 time in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29517 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

"Tužitelj Hasanspahić je pitao i “ko vam je rekao da će kuća biti pretresena”, na što je svjedok kazao “zadnji put Vi”, međutim, na pitanje tužitelja Hasanspahića da li je to ušlo u zapisnik svjedok je kazao da se ne sjeća."


kontam da stavim zelenog smajlija, ali ipak je u pitanju bolestan covjek :|
dijana987
Posts: 113
Joined: 15/02/2022 13:19

#29518 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dijana987 »

Nije više ni bitno šta će se dalje dešavati. Nije bitno ni kako je Dzenan stradao. Sejtan je sebe spasio mogućih tužbi a Muriza sam neki dan videla da radi i dalje rasciscava neke ruševine. Tako vam je to u zivotu. Istraga za ubistvo može trajati 100 godina ali njima samo treba dok ne dobiju izbore posle ionako ode sve u fioku.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29519 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Rekla Fata Hasni, da je čula od Mejre sa Alifakovca...
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#29520 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

klix wrote: 26/05/2022 17:42 Rekla Fata Hasni, da je čula od Mejre sa Alifakovca...
NINA KISIĆ NA POČETKU SUĐENJA: Nina Kisić, advokatica Zijada Mutapa i Alise Ramić, kazala je da će iznijeti uvodnu riječ "isključivo zbog Sudskog vijeća koje se u ovom slučaju nalazi u jako nezahvalnom položaju".

Kazala je da Tužilaštvo u optužnici uopće nije predvidjelo dokaze koje je prikupila odbrana, a koji idu u prilog odbrane optuženih, iako je po zakonu to dužno, te da su primijenili krajnje selektivan pristup u predlaganju dokaza. Također je istaknula da se optuženima na teret stavlja protivpravno postupanje, koje više ne postoji u Krivičnom zakonu FBiH i na čijem mjestu je sada krivično djelo primanje dara ili drugih oblika koristi.

- Također, stavlja im se na teret pomoć počiniocu nakon počinjenog krivičnog djela, a da se nigdje ne spominje kojem počiniocu i nakon kojeg krivičnog djela - kazala je Kisić, te dodala da je odbrana nakon što je vidjela dokaze utvrdila da se radi o svjedocima "kako je neka osoba rekla da je vidjela da je kazala", te da se radi o "nekredibilnim svjedocima koji govore o saznanjima iz treće ruke, dok su ostali dokazi irelevantni".

- Možemo vam obećati da ćete biti neprijatno iznenađeni. Sad tvrdim, da kolega i ja ne iznesemo nijedan dokaz, ne postavimo nijedno pitanje, ni jedan prigovor, da smo odmah danas spremni da iznesemo završnu riječ u ovom predmetu - kazala je Kisić.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29521 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

zasticeni statusi se dijele sakom i kapom


ko je dao status zasticenog svjedoka liku koji je cuo od drugog zasticenog svjedoka da je on cuo neke druge ljude da pricaju sta je bilo u kolima hitne :roll:

covjeku sa dijagnozom psihicke bolesti zbog koje je i dobio otkaz u hitnoj, (a upravo su firma i direktorica glavni predmet olajavanja) dati uopste prilku da svjedoci pred najvisim sudom u drzavi :roll:

i to o informacijama iz 2. ili 3. ruke
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29522 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Image

[youtube]https://youtu.be/pQFMv1luh6c[/youtube]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Image
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#29523 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Da rezimiramo Kučukalićevo svjedočenje, a i Žujino se naslanja na njeg.

On je, kao prvo, potvrdio da je Alisa Mutap nesporno imala potres mozga.

Teorija zavjere-ubleha, kao i optužnica, direktno su tvrdili da ona nije imala potres mozga, a postojanje potresa mozga stavljali u ravan, skoro sinonimski, sa postojanjem amnezije. Tvrdili su također da je potres mozga uvijek teška tjelesna povreda, a da su povrede Alise Mutap okarakterisane kao lakše, čime, smatraju oni, nema mogućnosti da je ona imala potres mozga.

Kučukalić je potvrdio da mu nije sporno postojanje psihogene amnezije (usljed psihičkog šoka) u trajanju od nekoliko minuta do čak pola sata i vezano za sam stresni događaj i vrijeme neposredno oko njega.

Ono što je njemu sporno je postojanje totalne amnezije, odnosno činjenice da Alisa Mutap tvrdi da je izgubila sjećanje ne samo na događaj, nego i na nekoliko sati poslije njega, u kojima je bila svjesna i komunikativna, tj. ona se ne sjeća dolaska njenog oca, Hitne itd. (identično kao Rasim Ljajić u nedavnom udesu).

Kučukalić smatra da se toliko trajanje amnezije ne može opravdati isključivo psihogenom amnezijom, a moglo bi povredama mozga, ali one kod nje nisu prikazane CT-u.

Potvrdio je da je potres mozga funkcionalna dijagnoza (ne moraju postojati vidljiva oštećenja mozga).

Onda ga je odbrana pitala, pošto je rekao da isključuje udarcem uzrokovanu amneziju, koji su to uslovi kada se sigurnošću može isključiti nečija totalna amnezija.

Rekao je da su to uslovi da nije bilo udarca-povreda i da nije bilo mučnine ili povraćanja.

Dakle, on je time sam priznao, pošto je Alisa Mutap imala i povredu glave i povraćanje, da ne može sa sigurnošću isključiti njenu totalnu amneziju.

Zatim ga je odbrana pitala da li se amnezija može javiti naknadno, on je potvrdio da može.

Takođe je potvrdio da psiholog iz njegovog tima nije našao nikakve argumentovane sumnje da je Alisa Mutap išta lagala (tužilac Ćato je čak izdvojio mišljenje psihologinje Dervović i rekao da je ona smatrala da Alisa Mutap ima amneziju, a da Kučukalić i Bravo-Mehmedbašić nisu).

Potvrdio je da ne postoji instrument za utvrđivanje psihogene amnezije, a da je Alisa Mutap zaista bila u situaciji tipičnoj za nastanak psihogene amnezije.

Žujo je danas takođe potvrdio da je potres mozga uvijek kada ne iziskuje bolničko liječenje, lakša tjelesna povreda.
Dakle, njegovo kvalifikovanje povreda Alise Mutap kao lakših ne isključuje potres mozga.

Ova svjedočenja, sve i da odbrana Alise Mutap ne izvede nikakve svoje dokaze (novo vještačenje ili vještačenje tima Đelilović-Savić-Alajbegović koje je utvrdilo da je imala teški potres mozga i amneziju po oba osnova), su u korist Alise Mutap, jer ni u kom slučaju ne dokazuju van razumne sumnje da ona nije imala amneziju.

Na kraju krajeva, isključiti mogućnost da je amneziju zadobio neko ko ima razbijenu glavu, iz koje je rane obilno krvario do mjere da je policajac koji joj je zamotao glavu morao baciti svoje pantalone, toliko su bile natopljene njenom krvlju, te neko ko je doživio šok napada na svoj život i život svog momka, je potpuno besmisleno, graniči sa nemogućim.

Navodio sam na temi primjer čovjeka iz Banjaluke koji je pretukao neku ženu i dobio psihogenu amneziju na događaj, gdje mu se sjećanje nije vratilo, bez da je on imao ikakvih povreda. Amneziju koja je sudski verifikovana.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#29524 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ovo_malo_duse »

ovo_malo_duse wrote: 26/05/2022 14:55 Ok. Svi pametni, svi sve znaju a niko ne nudi odgovor.

Hajmo kad ste pametni svako od vas kratko i jasno bez palamudjenja odgovorite na pitanje:

Ko je i kako i zasto po vasem misljenju ubio Dzenana? ( ocigledno je da je ubijen, iz nehata namjerno nije bitno)

Kratko i jasno bez bla bla bla romana

Primjer odgovora: " Ljubo cigan - Palicom nakon sto je ne znam Dzenan mu opsovao kad se ovaj vozio pored...

Eto hajde da vas vidim, realisti, optimisti pesimisti, sta ste god...

Naravno kako sam i pomislio da ce biti. Napad i diskreditovanje to je jedino sto znaju, zaobilazeci poentu i odgovor na pitanje.
Niko od njih nema cajones bar u teoriji pokusa odgovorit na pitanje koje je nukleus ove teme . Tako da nema svrhe diskutovat.

E moji sendvicari sve sto vam mogu pozeljet je da se ovo desi vama ili nekom vama dragom pa da malo iskustite ublehu. Amin

Sto se mene tice kao sto napisah ni u dzep ni iz dzepa, i iako se divim Murizu na upornosti i saburu pomalo me i shargija zaboli za njim sto nakon sto je vidio sta se desava sto nije uzeo sve u svoje ruke, ja da sam bio na njegovom mjestu davno bi meni Amnezija propjevala.

Sad uzivajte.

Ko je kako i zasto ubio Dzenana?
18mn97
Posts: 279
Joined: 21/04/2021 12:56

#29525 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by 18mn97 »

Sta radi Muamer Budnjo u hitnoj?
Locked