Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#22251 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Nema ni moja porodica (demobilisano i gurnuto u zaborav), uglavnomja ima li tvoja?

Imamo li sada tvoju dozvolu da govorimo upravo ono što mislimo?
Last edited by zijancer on 25/10/2021 21:07, edited 1 time in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22252 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

kakotakonikako wrote: 25/10/2021 20:56
uglavnomja wrote: 25/10/2021 20:49

to znaci da znam sve, svjedok, ocevidac, sudionik ... kako hoces to da nazoves
4 godine u sarajevu, poslije zavrsenog fakulteta, ne dijete koje je virilo iz podruma
Ja sam mimo 4 godine kao borac Armije Republike Bosne i Hercegovine 92-96, i stanovnik Sarajeva preko 45 godina i zato mi nisu jasna ('da ne kazem da su mi smijesna ) pisanja pojedinih forumasa. I da mogu i tebi a i drugima svijetla obraza o ratu. Jer nemam oraha u dzepu.
mjesto rodjenja sarajevo, osnovna, gimnazija, faks - sarajevo ...

ukratko - bezze prica

da si pratio forum duze nasao bi puno mojih misljenja o aliji, puno prije nego je uhljupov sin sam sebe doveo da svi napokon vide sta je alijin cilj i projekt
od 91. kad se pojavilo ima islamskog fanatika bilo mi je jasno da ce to biti najvece zlo
i nazalost obistinilo se
ali ne vjerujem da je smrad zatvorski zatucani pobijedio, pogotovo ne u mom centru, antu markovica i reformiste
jer ne postoji osoba, a u to doba covjek ima jako sirok krg prijatelja, koji nije glsao za antu
a uhjup je bio vic



i da, nemam oraha :)
a samim tim ni bogatstvo naravno :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22253 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

invincible1921 wrote: 25/10/2021 17:04 I obojica ste uredno zaboravilk spomenut da su Muriz i Ifet krivi sto je ljubo iskljcuen iz slucaja i po direktnim rijecima doticnih NISU BITNI...

@Ateista ne iskljucje naravno...moze se desiti obrat i vakav i nakav...samo svi u koje muriz upre prst su krivi dok se ne dokaze suprotno, a oni u koje ne upre su nevini dok se ne dokaze suprotno..
Nije Muriz neko ko ima takve mogucnosti da o tome odlucuje ko ce bioti kriv a ko ne, tacno je da vrsi pritisak i proziva, ali sud je taj koji o tome odlucuje, a Muriz ocigledno zna neke stvari za koje je samo uspio izvrsiti pritisak na sud da radi svoj posao.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22254 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

uglavnomja wrote: 25/10/2021 17:10
Ateista wrote: 25/10/2021 16:58 Da je dokazano bio bi osudjen, ocigledno da nije.
Cak i da jeste ubica, sto ja ne iskljucujem, to ne iskljucuje umijesanost mutapa i budnji, pitanje je koji je razlog, jesu li nalogodavci ili se nesto skroz trece sakriva.
ovo je pitanje svih pitanja, motiv?????


i jos jedno pitanje

muriz i budnjo se znaju, jako dobro

ne vidjoh da je iko spominjao da se mutapi i budnje znaju ikako?
Ne znam ni ja, pitanje je hoce li se ikad i saznati, ali motivi mogu biti razni, vec sam pisao da moze biti da su svi oni, ukljucujuci i Dzenena, Alisu i njenog oca, pa mozda i Ljubu, bili umjesani u neki kriminal, ko zna sta se tu desilo pa je Dzenan zaplatio i onda je mozda Alisi problem sto ako se rijesi slucaj ubistva i kaze sta se stvarno desilo da ce i ona najebati zbog toga u sta je bila umijesana, sve ovo onako lupam i nemam nikakve dokaze za to, samo hocu da kazem da motivi za sve ovo mogu biti razni, kako za ubistvo tako i za prikrivanje istog.

Nije ni bitno toliko da li su se znali prije toga, i bez toga je Zijad mogao Budnji platiti da obrise snimak, i tu ima puno mogucih varijanti, ne znaci to sto niko nije pominjao da se ne znaju.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#22255 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

MensurM wrote: 25/10/2021 20:37 A ovo vam sve govori o dokazima i logici porodice Memić. Od 4:40



"Svjedok je jedno rekao hodži, a drugo Tužilaštvu. Mi imamo prepisku svjedoka i hodže, ŠTO UKAZUJE DA JE SVJEDOK GOVORIO ISTINU"

:lol: :lol: :lol:

Znači, ako se njima nešto kaže - to je istina.
Ako se nešto kaže Tužilaštvu/drugoj strani - to je neistina

To je sva logika na kojoj se zasniva ovaj slučaj i taktika kojom se drži u javnosti već godinama.
vidi se da muriz ne laze.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22256 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

NipBot wrote: 25/10/2021 20:35
Koume wrote: 25/10/2021 17:16 Sto su obrisani vide snimci sa hotela Kristal? Cak je vlasnik dosao u emisiju da kaze da je nestalo struje 19. a izbrisali se snimci za 8. dan u mjesecu.

Sto je Dupovac kupovao Clia sa Mutapom?

Zasto nije sankcionisano kantonalno tuzilastvo za dizanje optuznice koju ne mogu dokazati, 3 puta?

Kako je moguce da se porodica Mutap oglasi i kaze da oni koji su ubili Dzenana, tukli su i Alisu, a Alisa se niceg ne sjeca?

Kako moze stajati u zapisniku da je Alisa prepoznala jednu osobu sa slika koju joj je otac Zijo dao i rekla da lici na jednog od napadaca, a ona se ne sjeca nicega?

Kako je moguce da pojedini mogu reci da su dva razlicita suda dala romima oslobadjajucu presudu zbog pritiska javnosti, kakvi su nam onda to sudovi i zasto nisu sankcionisani?

Zasto tuzilastvo KS trazi 3 puta vjestacenje Alise Mutap, prvo vjestacenje je reklo da nema amneziju?

Kako tuzilastvo KS moze reci da je snimak obrisan ali nije od znacaja za slucaj, kada je policijski sluzbenik pregledao snimak i rekao da ima nesto interesantno na njemu, a tuzilastvo ga nije ni pregledalo?

Kako je moguce da Dupovac sam na svoju ruku ide okolo i uzima video snimke sa kamera, znajuci da su iste onog trenutka kad ih on uzme bez naloga, beskorisne i nelegalne?

Kako je moguce da policaiac Baric uzima 3 razlicita iskaza od Alise Mutap, po njegovim rijecima ona 3 puta dala razlicit iskaz?

Kako je moguce da policajac koji je zaduzen za dio nadzora nad termalnim rivijerom napise u svojoj zabiljesci da se taj dan nije nista znacajno desilo, a od tog objekta za koji je on bio zaduzen taj dan, ukradena veca svota novca?

Kako je moguce izuzimati dokaze bez pravljena sluzbene zabiljeske dan nakon nesrece koja se zadesila, jer isti ne vrijede?

Kako je moguce da na rekonstrukciji saobracajne nesrece Alisa i romi daju dva razlicita opisa kako se desila saobracajna nesreca?

Kako je moguce da policijski sluzbenik radi na slucaju na kojem on ne moze da radi?

Kako je moguce da policijski sluzbenik ignorise naredbe nadredjenog? Ili eventualno zasto Mutapi ne donose Alisin krvavi dzemper kako im je rekao policijski sluzbenik?

Kako je moguce da se ignorise vjestacenje vjestaka masinske struke koji su rekli da ostecenja na kombiju nisu mogla nastati od udarca pjesaka?

Sve nebuloze gospodo slucaja Memic. Ovo nisu stvari rekla kazala, ovo su vec odavno poznate stvari. Pa ako nije problem neko nek odgovori na ova pitanja ako moze, iako se vec zna odgovor na ista.
Denden je ovo 1000 % pojasnio i potkrijepio činjenicama

1. Činjenica nestalo je struje.
Dva policajca su davala iskaz povodom toga, pročitaj sta su izjavili, gdje je vještačenje iz sipe. Sta očekujete da će te vidjeti na tim snimcima? A sta da je falio snimak sa kuvajtske rezidencije i da su dali isti odgovor?

2. Dupovac je zajedno sa murizom i zijadom nabavljao auto. Automobil je bio u vlasništvu Enida Ploskica mislim nikad u papirima vrati ću se na to, Enid je otac od Mirze bivšega momka Alise sa kojim je imala problema.. Pa logično da će istraga krenuti u tom pravcu. Tu je sad i ona famozna rečenica Likvidira ćemo ti momka je ustvari mirzina nema zavjere i zna se sve ko sta BH telekom ko zvao ko piso ko prijetio lahko provjerljivo.sad da se vratim na klija. Alisa se sjećala zelene koje je boje klio? Pa ja mislim da ja i mirza sam u sebe posumljao, a ne porodice mutap i memic. Mirza priveden utvrđeno da nema veze sa djelom dobio degenek za prevaspitanje… Porodice naravno nastavljaju u tom pravcu koji još trag imaju otkupljuju klija, a hasan dupovac je tu da to legalizuje da se klio ispita. Vještačenjem klija skinuta je sva sumnja sa Mirze i slučaj je krenuo u drugom pravcu. Enid je taj auto vratio prije izvršenja krivičnog djela nije se moglo prevesti.

3. Jako je teško dobiti slučaj kad su porodica oštećenog i osumljecenog na istoj strani. Svaki pravnik izuzev Gosp. Sveznajućeg ferageta vidi istinu u ovom slučaju. Objavite oslobađajuću seferovicima vidjece te da su Romi počinioci a tužilaštvo nije uspjelo dokazati kako se to desilo. Odgovornost tužilaštva da morali su i trebali su izgurat osudjujucu za seferovvice, pritisak javnosti je bio ogroman. Pravo i pravda dva različita pojma, sud se drži prava. Da je pritisak bio u drugom smjeru i odluka bi bila drugačija. Jer u oba slučaja sud ne bi pogriješio.

3. Može zato sto ta kamera nije snimala mjesto dogadjaja i nije relevantna za slučaj osim ako vas ne zanimaju gosti hotela.. Zamisli na snimku Bake tu noć tu na večeri ulazi u hotel… Bilo bi bake buba Alisu. Bake osumljeceni i tako dalje bitno je da je SDA
Aa policajcu je interesantan snimak u koliko na njemu ima sjenka i ako je možda od lipe treba se utvrditi provjeriti izuzeti. Interesantno za tužilaštvo i policiju nije isto. Da je nešto vidio toliko bitno snimak bi po kratkom postuku bio izuzet, a policajac vjerovatno ne bi mrdao od kompjutera. Toliko je bilo interesantno da im se nije žurilo sa izuzimanjem

4. Problem je sto ste bukvalci zatucani. Željeli su da kažu narodnim masama da je i Alisa žrtva kao sto i jeste. Da je isti onaj sto je naudio Dženanu naudi i alisi . Spuštanje loptice na razumnije i racionalnije razmišljanje.

5. Kako se ti ne možeš sjetiti imena druga sa slike iz prvog razreda, aa faca ti poznata. Tako funkcionira sjećanje, usljed traume može doći do gubitka pamćenja. Trauma može biti fizička i psihička u alisinom slučaju obje. Alisa se pokušavala sjetiti, faca nekog tamo lika veze sa dogadjajem i ako se ne može sjetiti detalja glupo je da objašnjavamo ljudski mozak.

6. Porodica oštećenog je tu presudnu ulogu odigrala, sud je radio po pravu. Tužilaštvo nije imalo dovoljno dokaza i ako zna da su Romi počinioci nije ih uspjelo optužiti za ubistvo sud je tražio prekfalikaciju djela onda donio oslobađajuću i za sobracajku.. jer tužilaštvo nije moglo precizno objasnit povrede.. romi su po mom mišljenju uatvari počinili ubistvo al bez oružja jako teško dokazivo. I ako su priznanja po meni neoborivi dokazi, al tu je karkin odradio svoje.

7. Da vidimo ta 3 iskaza. Papir prijatelju

8. Kakva svota, gdje kad sta.. papir prijatelju

9. Praksa u u mupu je da se snimak obezbjedi, a nalog dobije kasnije proceduralna greška. Ako je interesantan policiji ne znaci da ce se koristit u dokaznom materijalu tužilaštva.

Itako dalje
1. Cinjenica tuzilastvo KS izjavilo snimak obrisan, nedavno dokazano snimak obrisan, radi se na vracanju snimaka. Kako ce nestat struje 19tog nestali snimci za dan 8mi?

2. Nemaju sta Muriz i Zijo da nabavljaju auto. Jel nam tako policija danas radi? Nigdje se ne spominje Muriz u dokumentima samo Zijo i Dupovac. Dok se Muriz ne nadje imenom povezan sa kupovinom Clia, Muriz ga nije kupovao. Dupovac nudio svoje pare da se Clio nabavi, to nije procedura samim tim krsenje zakona.

3. Ne moze tuzilastvo koje nije vidjelo snimak reci nije bitno za slucaj, a policijski sluzbenik koji je pregleda snimak napise da je bitno. Nije Kristal daleko od mjesta nesrece, predatavlja i taj put jedan od prolaza za udaljavanje od mjesta nesrece.

4. Niko nije rekao da Alisa nije zrtva, vec interesantan iskaz porodice Mutap koja na rekonstrukciji dogadjaja izjavljuje da se niceg ne sjeca od trenutka navodnog udarca. Oni koji su ubili Dzenana tukli su i Alisu, znaci Alisa im je rekla sta se desilo tu noc.

5. Prvo nema u Alisinom slucaju obje to niko nije potvrdio a ona sama sebi ne moze davati dijagnozu koju vrstu amnezije ima, kao sto joj ne mozes ni ti dati dijagnozu jer nisi kompetentan za to. Zaobilazis jednu stvar a to je da joj je otac Zijo dao sliku potencijalnih NAPADACA iz te noci i ona je posumnjala na jednog jer joj lici NA JEDNOG od NAPADACA. A sto se tice obkasnjavanja ljudskog mozga jedan doktor je izasao u javnost i fino detaljno objasnio zasto ona ne moze imati amneziju.

6. Zasto tuzilastvo 3 puta na osnovu istih dokaza pokusava da uradi nesto, a ne moze jer nema kvalitetne dokaze? Ovdje se napada drzavno tuzilastvo ako se njima ne presudi i traze se sankcija za tuzilastvo, a to sto tuzilastvo KS pokusava 3 puta bez valjanih dokaza da uradi nesto to ne napadate i ne trazite njihovu odgovornost, koje bi trebalo da ima na kraju krajeva. Inace dizanje lazne optuznice se moze sankcionisati i to jako.

7. Papir ti je dokument Ad Hoc komisije uzmi procitaj.
8. Papir ti je dokument Ad Hoc komisije uzmi procitaj.
9. Ne znam za koji dio ti je ovo pitanje, ako je za moje pitanje kako policija izuzima dokaze bez sluzbene zabiljeske, nije se odnosilo na izuzimanje video snimaka vec na komadice stakla koji su pronadjeni dan nakon nesrece, veca kolicina komada stakla, ne znam kako je promakla ekipi iz te noci. Ali ti policajci ne prave sluzbenu zabiljesku niti izuzimaju dokaz po pravilu, isti automatski ne vrijedi.

Iako si probrao malo pitanja odgovarao na ono sto ti se svidja, hvala na odgovorima nadam se da ces uvazit i moja. Ako ti za jos neki moj odgovor treba papir slobodno reci
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#22257 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

Ateista wrote: 25/10/2021 21:29
invincible1921 wrote: 25/10/2021 17:04 I obojica ste uredno zaboravilk spomenut da su Muriz i Ifet krivi sto je ljubo iskljcuen iz slucaja i po direktnim rijecima doticnih NISU BITNI...

@Ateista ne iskljucje naravno...moze se desiti obrat i vakav i nakav...samo svi u koje muriz upre prst su krivi dok se ne dokaze suprotno, a oni u koje ne upre su nevini dok se ne dokaze suprotno..
Nije Muriz neko ko ima takve mogucnosti da o tome odlucuje ko ce bioti kriv a ko ne, tacno je da vrsi pritisak i proziva, ali sud je taj koji o tome odlucuje, a Muriz ocigledno zna neke stvari za koje je samo uspio izvrsiti pritisak na sud da radi svoj posao.
Ja sam mislio vise u smislu pisanja ovdje, ko je za raju kriv a ko nije. Jedno je vrsiti pritisak zbog osnovane sumnje drugo je ponasaati se ko da si zaslijepljen i tjerari istragu mozda u pogresnom smjeru jer eto ti mislis tako...

Ja iskreno mislim da ne zna nista, al je nastavio gurat pricu na nagovor politike i ifeta jer previse su otisli da bi mogli rec "eto zayebali smo se"
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#22258 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

preselio na ahiret wrote: 25/10/2021 22:38
MensurM wrote: 25/10/2021 20:37 A ovo vam sve govori o dokazima i logici porodice Memić. Od 4:40



"Svjedok je jedno rekao hodži, a drugo Tužilaštvu. Mi imamo prepisku svjedoka i hodže, ŠTO UKAZUJE DA JE SVJEDOK GOVORIO ISTINU"

:lol: :lol: :lol:

Znači, ako se njima nešto kaže - to je istina.
Ako se nešto kaže Tužilaštvu/drugoj strani - to je neistina

To je sva logika na kojoj se zasniva ovaj slučaj i taktika kojom se drži u javnosti već godinama.
vidi se da muriz ne laze.
Nije to ni bitno...bitno je da ih je svjedok slagao. Sad ato su oni svjedoka ufatili u lazi ne znaci da je njegov prvobitni iskaz koji je isao na ruku murizu istinit :-)

Po murizu on je trebao nastaviti pricati prvobitnu pricu bez obzira sto prica neistine
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22259 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

invincible1921 wrote: 26/10/2021 09:35
Ateista wrote: 25/10/2021 21:29

Nije Muriz neko ko ima takve mogucnosti da o tome odlucuje ko ce bioti kriv a ko ne, tacno je da vrsi pritisak i proziva, ali sud je taj koji o tome odlucuje, a Muriz ocigledno zna neke stvari za koje je samo uspio izvrsiti pritisak na sud da radi svoj posao.
Ja sam mislio vise u smislu pisanja ovdje, ko je za raju kriv a ko nije. Jedno je vrsiti pritisak zbog osnovane sumnje drugo je ponasaati se ko da si zaslijepljen i tjerari istragu mozda u pogresnom smjeru jer eto ti mislis tako...

Ja iskreno mislim da ne zna nista, al je nastavio gurat pricu na nagovor politike i ifeta jer previse su otisli da bi mogli rec "eto zayebali smo se"
Slazem se da ne treba ni ovdje nekog smatrati krivim samo zato sto muriz to kaze, a ne vjerujem da moze uticati na samu istragu, moze biti svjedok i nista vise.

Ja mislim da nesto zna, mozda je u nekim stvarima i pretjerao ali opet ne bi toliko gurao da nesto ne zna. Ne mislim ni da politika to gura, vec samo koristi protiv svojih politickih protivnika sto je ocekivano, nema konakovic dovoljan uticaj na sud bih, trenutno predstavlja neki faktor jedino u kantonu.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#22260 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

Ateista wrote: 26/10/2021 11:39
invincible1921 wrote: 26/10/2021 09:35

Ja sam mislio vise u smislu pisanja ovdje, ko je za raju kriv a ko nije. Jedno je vrsiti pritisak zbog osnovane sumnje drugo je ponasaati se ko da si zaslijepljen i tjerari istragu mozda u pogresnom smjeru jer eto ti mislis tako...

Ja iskreno mislim da ne zna nista, al je nastavio gurat pricu na nagovor politike i ifeta jer previse su otisli da bi mogli rec "eto zayebali smo se"
Slazem se da ne treba ni ovdje nekog smatrati krivim samo zato sto muriz to kaze, a ne vjerujem da moze uticati na samu istragu, moze biti svjedok i nista vise.

Ja da nesto zna, mozda je u nekim stvarima i pretjerao ali opet ne bi toliko gurao da nesto ne zna. Ne mislim ni da politika to gura, vec samo koristi protiv svojih politickih protivnika sto je ocekivano, nema konakovic dovoljan uticaj na sud bih, trenutno predstavlja neki faktor jedino u kantonu.
Za boldano cu samo reci da je proslo 5 godina...pa procijeni sam jel zna ili ne zna.

Gura politika njega jer im trenutno treba...organizacija peotesta, medijiski istupj itd...ne moze se to tek tako niti organizovat niti dobit bez pomoci

Bitno je da se prica i da slucaj traje, za politcare sto konfuznijo to bolje jer onda tako mogu ubacit sve i svakoga u to
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22261 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

nikad bez politike ne bi slucaj dospio na ovaj sud


najvisi sud koji treba da se bavi ratnim zlocinima i kapitalnom korupcijom i organizovanim kriminalom


besmislica na n-tu
optuznica je jos besmislenija, pomaganje nn licu poslije neutvrdjenog nacina stradanja anonimnog momka
a postoji priznanje, materijalni dokazi i izjave svjedoka kako se sve desilo :roll:
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22262 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

invincible1921 wrote: 26/10/2021 11:44
Ateista wrote: 26/10/2021 11:39
Slazem se da ne treba ni ovdje nekog smatrati krivim samo zato sto muriz to kaze, a ne vjerujem da moze uticati na samu istragu, moze biti svjedok i nista vise.

Ja da nesto zna, mozda je u nekim stvarima i pretjerao ali opet ne bi toliko gurao da nesto ne zna. Ne mislim ni da politika to gura, vec samo koristi protiv svojih politickih protivnika sto je ocekivano, nema konakovic dovoljan uticaj na sud bih, trenutno predstavlja neki faktor jedino u kantonu.
Za boldano cu samo reci da je proslo 5 godina...pa procijeni sam jel zna ili ne zna.

Gura politika njega jer im trenutno treba...organizacija peotesta, medijiski istupj itd...ne moze se to tek tako niti organizovat niti dobit bez pomoci

Bitno je da se prica i da slucaj traje, za politcare sto konfuznijo to bolje jer onda tako mogu ubacit sve i svakoga u to
Ne znam zasto je bitno sto je proslo 5 godina? Tuzilastvo nije radilo svoj posao, tek pod pritiskom su nesto kao poceli.

Ako politika pomogne kod protesta opet ne moze kod sudstva jer nip koji ga gura nema dovoljno uticaja na drzavnom i federalnom nivou na kojem je ovaj sud.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22263 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

a fahro?
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#22264 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

neki ljudi su izgubili dodir sa stvarnoscu i ne razumiju kako stvari funkcionisu, ima banalnih primjera,a samo glupim ljudima izgleda da su mutapi samo ubogi jadnici koji su najvece zrtve,a po logici pojedinaca rahmetli dzenan je morao platiti glavom i to je prava solucija, jer oni moraju da zive po tim svojim ustaljenim pravilima koje su nama nametnuli
kriminalna familijarna organizacija mutap, danas-sutra ce jos nekoga da ojadi,a vi cete od njih da pravite zrtvice,jer ste izgubili dodir sa stvarnosti,i mislite da sam tajkuni mogu srediti sebi stvari, moze i fukara koja radi za njih i koja se uvezala u iste krugove
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#22265 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

ma stvarnost je ono što jeste, a ne šta se kome sviđa
ne razumijem to presutno odobravanje Genijalnog Plana da se jedna ubleha kao sahranjuje drugom
toliko o dodiru sa stvarnošću
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#22266 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

Ateista wrote: 25/10/2021 21:29
invincible1921 wrote: 25/10/2021 17:04 I obojica ste uredno zaboravilk spomenut da su Muriz i Ifet krivi sto je ljubo iskljcuen iz slucaja i po direktnim rijecima doticnih NISU BITNI...

@Ateista ne iskljucje naravno...moze se desiti obrat i vakav i nakav...samo svi u koje muriz upre prst su krivi dok se ne dokaze suprotno, a oni u koje ne upre su nevini dok se ne dokaze suprotno..
Nije Muriz neko ko ima takve mogucnosti da o tome odlucuje ko ce bioti kriv a ko ne, tacno je da vrsi pritisak i proziva, ali sud je taj koji o tome odlucuje, a Muriz ocigledno zna neke stvari za koje je samo uspio izvrsiti pritisak na sud da radi svoj posao.
Da je iko drugi krivac za smrt Dzenana osim Seferovica a da Muriz zaista zna da je neko drugi (to je on mnogo puta ponovio i da ima jake dokaze za to a i Feraget par puta rekao)..sta ga je sprijecavalo da mu uber-sposobni i pametni Ifet sastavi prijavu i podnese tuzilastvu protiv lica koje je pocinilac?
Nista. Bio bi potpuno odvojen proces od svih sudjenja Seferovicu. To se nije desilo. Nema on sta praviti pritisak. Imas dokaze, imas advokata i pravac podnosenje prijave.
To sto mahala prdi nije i ne smije nikada biti nikakav apsolutni dokaz. Ako takvo drustvo postanemo, necemo mi iz blata za 100 godina.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22267 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Stvarnost je da drzava radi s mafijom, i da ce se mafija izvuci svaki put. Slucaj dva policajca, slucaj Dragicevic, slucaj Memic.
Kroz ova 3 slucaja se vidjelo koliko je duboko korupcija postavila svoje leglo i koliko smo mi nemocni. Ne radi se vise ovdje ni o Dzenanu, ni o Davidu, ni o policajcima. Ovdje se radi o tome kakva ce nam buducnost biti, nama i nasoj djeci. Najlakse je reci "samo spinovi i zavjere" a u biti to je svakodnevnica da te "zavjere" prolaze neprimjeceno ispod radara. I evo sta god da se desi sa slucajem Memic, zar ne mislite da nece nekog drugog ista situacija zadesit? Hocemo i tad pricam ka kakva vlast nemaju oni nista s tim? Uzmite gledajte kako Srbija rjesava slucaj trostrukog ubistva. Odmah pretresi, odmah hapsenja, odmah osumnjiceni. Sve ide odmah. A nasi rade pretrese 5g nakon ubistva. To vam je realnost moji dobri ljudi
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#22268 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Ma mogao je i anonimnu prijavu.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22269 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Koume wrote: 26/10/2021 13:56 Stvarnost je da drzava radi s mafijom, i da ce se mafija izvuci svaki put. Slucaj dva policajca, slucaj Dragicevic, slucaj Memic.
Kroz ova 3 slucaja se vidjelo koliko je duboko korupcija postavila svoje leglo i koliko smo mi nemocni. Ne radi se vise ovdje ni o Dzenanu, ni o Davidu, ni o policajcima. Ovdje se radi o tome kakva ce nam buducnost biti, nama i nasoj djeci. Najlakse je reci "samo spinovi i zavjere" a u biti to je svakodnevnica da te "zavjere" prolaze neprimjeceno ispod radara. I evo sta god da se desi sa slucajem Memic, zar ne mislite da nece nekog drugog ista situacija zadesit? Hocemo i tad pricam ka kakva vlast nemaju oni nista s tim? Uzmite gledajte kako Srbija rjesava slucaj trostrukog ubistva. Odmah pretresi, odmah hapsenja, odmah osumnjiceni. Sve ide odmah. A nasi rade pretrese 5g nakon ubistva. To vam je realnost moji dobri ljudi


mafija vodi drzavu, javno, pokradene milijarde ... javno i tajno
na jednom tenderu se zaradi zivotna plata
sistem posl'o me asim
bunjo i 20 km i hoteli :twisted:
i jos hiljade budnji za koje se ne zna
pa imas ubicu bez diplome na kosevu, pa obavjestajca bez diplome, kriminalca, polusvijet, pa ubice iz 3 f ... samo zadnja godina
sabrana djela kradje, prevare, lopovluka, pljacke ... korupcije i nepotizma ... svakog oblika unistavanja drzave

e, za policajce ne znam

ali za ovu dvojicu momaka vjerujem da nemaju nikakve veze ni sa drzavom, ni sa mafijom, niti da su planirana ubistva ...
sve je samo izmisljotina
prvo ocajni roditelji koji ne mogu prihvatiti da im je dijete nastradalo iz banalnog razloga

onda su se umijesali lesinari i doslo se dokle se doslo

drzava izgradjena na lazima se ne rusi drugim lazima
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22270 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

uglavnomja wrote: 26/10/2021 12:27 a fahro?
On vec jeste bio na malo visim drzavnim pozicijama, ne znam samo koliko ima svojih ljudi u sudstvu i da li je mogao imati uticaj, ali tacno je da bi prije on mogao uticati nego konakovic.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22271 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

pyrocool1 wrote: 26/10/2021 13:37
Ateista wrote: 25/10/2021 21:29

Nije Muriz neko ko ima takve mogucnosti da o tome odlucuje ko ce bioti kriv a ko ne, tacno je da vrsi pritisak i proziva, ali sud je taj koji o tome odlucuje, a Muriz ocigledno zna neke stvari za koje je samo uspio izvrsiti pritisak na sud da radi svoj posao.
Da je iko drugi krivac za smrt Dzenana osim Seferovica a da Muriz zaista zna da je neko drugi (to je on mnogo puta ponovio i da ima jake dokaze za to a i Feraget par puta rekao)..sta ga je sprijecavalo da mu uber-sposobni i pametni Ifet sastavi prijavu i podnese tuzilastvu protiv lica koje je pocinilac?
Nista. Bio bi potpuno odvojen proces od svih sudjenja Seferovicu. To se nije desilo. Nema on sta praviti pritisak. Imas dokaze, imas advokata i pravac podnosenje prijave.
To sto mahala prdi nije i ne smije nikada biti nikakav apsolutni dokaz. Ako takvo drustvo postanemo, necemo mi iz blata za 100 godina.
Ja pretpostavljam da blefira ili nema dovoljno dokaza, dzaba prijava ako nemas dovoljno dokaza.
Da on nije pravio pritisak ovo bi se davno zaboravilo, u normalnim drzavama ne treba jer sud radi svoj posao, u ovoj gdje je isto pod kontrolom vladajucih stranki jedino javnim pritiskom mozes mozda nesto postici.
Naravno da mahalanje nije dokaz, niko ne kaze da jeste.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22272 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 26/10/2021 14:10
Koume wrote: 26/10/2021 13:56 Stvarnost je da drzava radi s mafijom, i da ce se mafija izvuci svaki put. Slucaj dva policajca, slucaj Dragicevic, slucaj Memic.
Kroz ova 3 slucaja se vidjelo koliko je duboko korupcija postavila svoje leglo i koliko smo mi nemocni. Ne radi se vise ovdje ni o Dzenanu, ni o Davidu, ni o policajcima. Ovdje se radi o tome kakva ce nam buducnost biti, nama i nasoj djeci. Najlakse je reci "samo spinovi i zavjere" a u biti to je svakodnevnica da te "zavjere" prolaze neprimjeceno ispod radara. I evo sta god da se desi sa slucajem Memic, zar ne mislite da nece nekog drugog ista situacija zadesit? Hocemo i tad pricam ka kakva vlast nemaju oni nista s tim? Uzmite gledajte kako Srbija rjesava slucaj trostrukog ubistva. Odmah pretresi, odmah hapsenja, odmah osumnjiceni. Sve ide odmah. A nasi rade pretrese 5g nakon ubistva. To vam je realnost moji dobri ljudi


mafija vodi drzavu, javno, pokradene milijarde ... javno i tajno
na jednom tenderu se zaradi zivotna plata
sistem posl'o me asim
bunjo i 20 km i hoteli :twisted:
i jos hiljade budnji za koje se ne zna
pa imas ubicu bez diplome na kosevu, pa obavjestajca bez diplome, kriminalca, polusvijet, pa ubice iz 3 f ... samo zadnja godina
sabrana djela kradje, prevare, lopovluka, pljacke ... korupcije i nepotizma ... svakog oblika unistavanja drzave

e, za policajce ne znam

ali za ovu dvojicu momaka vjerujem da nemaju nikakve veze ni sa drzavom, ni sa mafijom, niti da su planirana ubistva ...
sve je samo izmisljotina
prvo ocajni roditelji koji ne mogu prihvatiti da im je dijete nastradalo iz banalnog razloga

onda su se umijesali lesinari i doslo se dokle se doslo

drzava izgradjena na lazima se ne rusi drugim lazima
Za policajce se zna odavno, reci cu ti par glava u Sarajevu sta sve rade a iznenadjujuce nikad nisu iza resetaka. Sam cika Fahro ima svoje ljude svuda po malo.

Ali sto se ova dva momka tice, ne mislim ni ja da je neki politicar rekao ubijte tog i tog momka, ali mislim da su ubice iskoristile par veza. Mislim postoji dobra vjerovatnoca da je Dupovac bio u talu od ranije sa Zijom, jer svima je vec poznato kakva je porodica Mutap i od cega zive. A sad da je neki politicar dosao rekao maknite Dzenana to ne mislim, nit se to dogodilo
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22273 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Koume wrote: 26/10/2021 14:18
uglavnomja wrote: 26/10/2021 14:10



mafija vodi drzavu, javno, pokradene milijarde ... javno i tajno
na jednom tenderu se zaradi zivotna plata
sistem posl'o me asim
bunjo i 20 km i hoteli :twisted:
i jos hiljade budnji za koje se ne zna
pa imas ubicu bez diplome na kosevu, pa obavjestajca bez diplome, kriminalca, polusvijet, pa ubice iz 3 f ... samo zadnja godina
sabrana djela kradje, prevare, lopovluka, pljacke ... korupcije i nepotizma ... svakog oblika unistavanja drzave

e, za policajce ne znam

ali za ovu dvojicu momaka vjerujem da nemaju nikakve veze ni sa drzavom, ni sa mafijom, niti da su planirana ubistva ...
sve je samo izmisljotina
prvo ocajni roditelji koji ne mogu prihvatiti da im je dijete nastradalo iz banalnog razloga

onda su se umijesali lesinari i doslo se dokle se doslo

drzava izgradjena na lazima se ne rusi drugim lazima
Za policajce se zna odavno, reci cu ti par glava u Sarajevu sta sve rade a iznenadjujuce nikad nisu iza resetaka. Sam cika Fahro ima svoje ljude svuda po malo.

Ali sto se ova dva momka tice, ne mislim ni ja da je neki politicar rekao ubijte tog i tog momka, ali mislim da su ubice iskoristile par veza. Mislim postoji dobra vjerovatnoca da je Dupovac bio u talu od ranije sa Zijom, jer svima je vec poznato kakva je porodica Mutap i od cega zive. A sad da je neki politicar dosao rekao maknite Dzenana to ne mislim, nit se to dogodilo
u kakvom talu? gdje su dokazi? sta su radili?

zijo kriminalac jer je iznajmljivao aute nekom ko se bavio drogom (i oslobodjen)
i to iiz rs :-) i sad je glavna baja u sda :mrgreen:

drugo, zijo se utalio sa dupovcem da neko razbije glavu njegovoj KCERCI, mrvu jace bila bi ona mrtva (ovako je samo ostala vez vida na jednom oku)

:-)


zasto dzenan, sta je dzenan tu bio, znao ... zasto je bio vazan, zasto niko ne zna nesto o necemu sto bi moglo biti razlog?

pa neko je morao znati, ako nije rekao u kuci rekao je drugovima
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#22274 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

Koume wrote: 26/10/2021 14:18
uglavnomja wrote: 26/10/2021 14:10



mafija vodi drzavu, javno, pokradene milijarde ... javno i tajno
na jednom tenderu se zaradi zivotna plata
sistem posl'o me asim
bunjo i 20 km i hoteli :twisted:
i jos hiljade budnji za koje se ne zna
pa imas ubicu bez diplome na kosevu, pa obavjestajca bez diplome, kriminalca, polusvijet, pa ubice iz 3 f ... samo zadnja godina
sabrana djela kradje, prevare, lopovluka, pljacke ... korupcije i nepotizma ... svakog oblika unistavanja drzave

e, za policajce ne znam

ali za ovu dvojicu momaka vjerujem da nemaju nikakve veze ni sa drzavom, ni sa mafijom, niti da su planirana ubistva ...
sve je samo izmisljotina
prvo ocajni roditelji koji ne mogu prihvatiti da im je dijete nastradalo iz banalnog razloga

onda su se umijesali lesinari i doslo se dokle se doslo

drzava izgradjena na lazima se ne rusi drugim lazima
Za policajce se zna odavno, reci cu ti par glava u Sarajevu sta sve rade a iznenadjujuce nikad nisu iza resetaka. Sam cika Fahro ima svoje ljude svuda po malo.

Ali sto se ova dva momka tice, ne mislim ni ja da je neki politicar rekao ubijte tog i tog momka, ali mislim da su ubice iskoristile par veza. Mislim postoji dobra vjerovatnoca da je Dupovac bio u talu od ranije sa Zijom, jer svima je vec poznato kakva je porodica Mutap i od cega zive. A sad da je neki politicar dosao rekao maknite Dzenana to ne mislim, nit se to dogodilo
Ti nista ne znas osim mahalskih prica o kojima raja naglaba po kafama...uglavnom mikropolitika gdje se prica o krimosima kako su povezani sa politicrama do makropolitike gdje se prica o svjetsk zavjetama...al nejse..

Haj mi sad reci ovo kad sve znas:
1.Zasto su oni ikom bitni da ih ubija?
2.Zasto nije koristen pistolj il makar noz? Ko ubija palicom?
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#22275 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

invincible1921 wrote: 26/10/2021 14:29 1.Zasto su oni ikom bitni da ih ubija?
2.Zasto nije koristen pistolj il makar noz? Ko ubija palicom?
1.u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu,mozda je samo ona trebala biti preplasena...
2.ubija onaj ko nema pistolj i noz jer je jedan udarac palicom u glavu sasvim dovoljan da ubije bilo koga.
Last edited by preselio na ahiret on 26/10/2021 14:32, edited 1 time in total.
Locked