Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

18mn97
Posts: 279
Joined: 21/04/2021 12:56

#29551 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by 18mn97 »

Ko je vlasnik crnog dzipa koji je zaustavio vozilo hitne pomoci i savjetovao Alisu da "ima amneziju" i "da se nicega ne sjeca"?

Postoje svjedoci, barem 2-3 osobe koje su bile u vozilu i koje mogu prepoznati to lice. Da li su dale izjavu o tome sta se dogodilo?

I opet pitam, sta radi Muamer Budnjo u prostorijama hitne pomoci? Otkud on u ovoj prici ,jer se cini mi se, prvi put spominje njegovo ime u sudnici. Znaci jedna osoba ga je vidjela sigurno ( uposlenica koja ga je vidjela "rastresenog" sa doktoricom Taljanovic).
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29552 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Image

advokat citiram : Da li pod navodnicima uredan Ct mozga iskljucuje postojanje potresa mozga, uredan jedan nalaz.

Kucukalic citiram: Iskljucuje
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29553 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

18mn97 wrote: 27/05/2022 08:48 Ko je vlasnik crnog dzipa koji je zaustavio vozilo hitne pomoci i savjetovao Alisu da "ima amneziju" i "da se nicega ne sjeca"?

Postoje svjedoci, barem 2-3 osobe koje su bile u vozilu i koje mogu prepoznati to lice. Da li su dale izjavu o tome sta se dogodilo?

I opet pitam, sta radi Muamer Budnjo u prostorijama hitne pomoci? Otkud on u ovoj prici ,jer se cini mi se, prvi put spominje njegovo ime u sudnici. Znaci jedna osoba ga je vidjela sigurno ( uposlenica koja ga je vidjela "rastresenog" sa doktoricom Taljanovic).
izvor svih tih informacija je covjek sa psihickim problemima koji je dobio orkaz u hitnoj zbog njih :roll:


i sve te inforacije su iz 2. ili 3. ruke

ej, zamisli da se budnjo ne spomene 6 godina :lol: :D
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#29554 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bordo gandalf »

18mn97 wrote: 27/05/2022 08:48 Ko je vlasnik crnog dzipa koji je zaustavio vozilo hitne pomoci i savjetovao Alisu da "ima amneziju" i "da se nicega ne sjeca"?

Postoje svjedoci, barem 2-3 osobe koje su bile u vozilu i koje mogu prepoznati to lice. Da li su dale izjavu o tome sta se dogodilo?

I opet pitam, sta radi Muamer Budnjo u prostorijama hitne pomoci? Otkud on u ovoj prici ,jer se cini mi se, prvi put spominje njegovo ime u sudnici. Znaci jedna osoba ga je vidjela sigurno ( uposlenica koja ga je vidjela "rastresenog" sa doktoricom Taljanovic).
Zar on nije bio vani kobne noci?
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#29555 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

ovo_malo_duse wrote: 27/05/2022 08:35
GAU8 wrote: 27/05/2022 06:56

Pazi na izbor riječi :)

Kako god, ja se nadam da će se smrt na kraju kad tad razjasniti.
Ali ja sam mišljenja da nije bilo nikakvih sacekusa i slično.

Već samo još jedan bizarni nesretni splet okolnosti.

Svi se to nadamo, ali svi prosipate suplju.. Sta je momka opalilo po glavi?.Nije kombi to nije moguce... Ako je Ljubo opalio Dzenana sto nije opalio Amneziju. Zasto ona ima povrede koje ma ?. Nije bila patosirana to su tragovi krvi potvrdili..Milion zasto bez odgovoa?
Zasto niko od svjedoka koji su javni nisu "zasticeni" i nalazili su se u krugu 500-600 m nisu culi niakvu vrisku ni galamu?

I dosta ba suplje tipa : Zelimo da se smrt razjasni...bla bla... Pa mi to svi zelimo al ocigledno neko ne zeli... Ko je i kako opalio momka po glavi...Ko je namlatio Amneziju?
To su dva jednostavna pitanja...Svi palamudite ovo ono a niko ne daje odgovor.
Druga zrtva ima svoje ime, i postoji nesto sto se zove presumpcija nevinosti.
Ali sta zna mahala.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#29556 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by doktornauke »

bordo gandalf wrote: 27/05/2022 09:05
18mn97 wrote: 27/05/2022 08:48 Ko je vlasnik crnog dzipa koji je zaustavio vozilo hitne pomoci i savjetovao Alisu da "ima amneziju" i "da se nicega ne sjeca"?

Postoje svjedoci, barem 2-3 osobe koje su bile u vozilu i koje mogu prepoznati to lice. Da li su dale izjavu o tome sta se dogodilo?

I opet pitam, sta radi Muamer Budnjo u prostorijama hitne pomoci? Otkud on u ovoj prici ,jer se cini mi se, prvi put spominje njegovo ime u sudnici. Znaci jedna osoba ga je vidjela sigurno ( uposlenica koja ga je vidjela "rastresenog" sa doktoricom Taljanovic).
Zar on nije bio vani kobne noci?
Kazu bio u njemackoj ,mozda psihicki :mrgreen:
Ja od starta spominjem jeep sa snimka,ali niko ni habera
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#29557 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

dzolix wrote: 27/05/2022 09:04 Image

advokat citiram : Da li pod navodnicima uredan Ct mozga iskljucuje postojanje potresa mozga, uredan jedan nalaz.

Kucukalic citiram: Iskljucuje
Kučukalić: Možda vam nisam precizno odgovorio na prvo pitanje, jel to? To je bilo, nisam vas u momentu shvatio. Znači da ako imate negativan CT mozga to ne isključuje potres mozga, da budem precizan, da ne mislite drugačije.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29558 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Pa neka taj psihički bolesnik kaže, ko su te osobe, koje su mu pričale o crnom džipu i neka ih onda dovedu. Ne može jednostavnije. 🤷
Je li ga iko pitao nešto vezano za te osobe?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29559 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

klix wrote: 27/05/2022 11:16 Pa neka taj psihički bolesnik kaže, ko su te osobe, koje su mu pričale o crnom džipu i neka ih onda dovedu. Ne može jednostavnije. 🤷
Je li ga iko pitao nešto vezano za te osobe?
pa taj za dzip je isto zasticen, a svjedok je smislu da je cuo od nekoga za dzip :-)

a doktoricu niko nije do sad spominjao, ni budnju ... ovaj se svega sjetio kad je dobio otkaz
kad se pogleda svjedocenje - uglavnom je protiv tadasnje direktorice i hitne generalno, ostali su kolaterala


mada nije nemoguce da se neko "zezao" :sad: sa bolesnim covjekom
18mn97
Posts: 279
Joined: 21/04/2021 12:56

#29560 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by 18mn97 »

Postoji li dijagnoza za doticnog gospodina da je psihicki bolesnik ili su to vase slobodne procjene, odnosno etiketiranje u cilju diskreditiranja doticnog svjedoka?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29561 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

18mn97 wrote: 27/05/2022 11:25 Postoji li dijagnoza za doticnog gospodina da je psihicki bolesnik ili su to vase slobodne procjene, odnosno etiketiranje u cilju diskreditiranja doticnog svjedoka?
pa procitaj svjedocenje, ima citovo na zadnjim stranicama

pitala advokatica da li ima psihickih problema i da li je zato dobio otkaz i covjek odgovorio da je tako

osim toga sam je rekao da je njegov rodjak dosao kad je pricao sa policijom i rekao da je on "psihicki rastrojen", ali je ovaj insistirao da da izjavu


ali niko nije spomenuo konkretnu dijagnozu
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#29562 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

uglavnomja wrote: 27/05/2022 11:29
18mn97 wrote: 27/05/2022 11:25 Postoji li dijagnoza za doticnog gospodina da je psihicki bolesnik ili su to vase slobodne procjene, odnosno etiketiranje u cilju diskreditiranja doticnog svjedoka?
pa procitaj svjedovecenje, ima citovo na zadnjim stranicama

pitala advokatica da li ima psihickih problma i da li je zato dobio otkaz i covjek odgovorio da je tako

osim toga sam je rekao da je njegov rodjak dosao kad je pricao sa policijom i rekao da je on "psihicki rastrojen", ali je ovaj insistirao da da izjavu


ali niko nije spomenuo konkretnu dijagnozu
Zato je gospodin fino nabavio diktafon i, znajući da mu niko neće vjerovati i da će ga na sve načine diskreditirati, sve živo snimao. M1 svaka čast !!!!!!!!!
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#29563 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Haris.ba »

Bizaran slucaj.

Nego, sta tuzilastvo dokazuje sa ovim svjedokom iz hitne? Koju tacku optuznice?
Ili je cilj da svjedocenje udje u spis, pa kasnije iskoristi za mozda drugi postupak? Ti snimci diktafona i sve ostalo?
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29564 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

To je neovlašteno snimanje, tako da ništa od toga.

A tužilaštvo misli, da je dovoljan kvantitet bez kvaliteta. Kakva optužnica takvi i svjedoci.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#29565 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Haris.ba »

klix wrote: 27/05/2022 11:58 To je neovlašteno snimanje, tako da ništa od toga.

A tužilaštvo misli, da je dovoljan kvantitet bez kvaliteta. Kakva optužnica takvi i svjedoci.
Ma snimak ko snimak ne mora uopce da bude priznat kao zakonit dokaz. Ima svjedok koji je snimao i cuo svojim usima. Jedino ako nije ostavljao diktafon da snima bez njega.

Vec, pokusavam da shvatim sta se dokazuje.
User avatar
Ateista
Posts: 46578
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#29566 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

GAU8 wrote: 27/05/2022 06:56
Ateista wrote: 26/05/2022 22:37

Za neke stvari imam dovoljno zivotnog iskustva i intuicije da znam prepoznati kad ljudi lazu, ne znam sta se desilo Dzenanu ali sam siguran da Alisa i co nesto kriju, sta tacno ne znam.
Pazi na izbor riječi :)

Kako god, ja se nadam da će se smrt na kraju kad tad razjasniti.
Ali ja sam mišljenja da nije bilo nikakvih sacekusa i slično.

Već samo još jedan bizarni nesretni splet okolnosti.
Ako mislis na izbor rijeci "orgijanne botova", mislim da je to sasvim adekvatan izraz, pri tome ne mislim na tebe cak i ako se ne slazemo oko ove teme, vec par likova koji su je okupirali kilometarskim postovima koji se nikom ne daju citati i koji osim ove teme ne pisu nigdje drugo, ne moze me niko ubijediti da to neko onako radi, tu mora biti neki interes.

Ne bih komentarisao sta se tacno desilo jer ne znam, jeli sacekusa ili nije, ali sta god da je bilo desilo se nesto sto neki pokusavaju prikriti. Vec sam govorio, ne iskljucujem mogucnost ni da je ljubo ubica, ali da se neke okolnosti kako je doslo do toga pokusavaju sakriti.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#29567 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

18mn97 wrote: 27/05/2022 08:48 Ko je vlasnik crnog dzipa koji je zaustavio vozilo hitne pomoci i savjetovao Alisu da "ima amneziju" i "da se nicega ne sjeca"?

Postoje svjedoci, barem 2-3 osobe koje su bile u vozilu i koje mogu prepoznati to lice. Da li su dale izjavu o tome sta se dogodilo?

I opet pitam, sta radi Muamer Budnjo u prostorijama hitne pomoci? Otkud on u ovoj prici ,jer se cini mi se, prvi put spominje njegovo ime u sudnici. Znaci jedna osoba ga je vidjela sigurno ( uposlenica koja ga je vidjela "rastresenog" sa doktoricom Taljanovic).
Koje izmišljotine jbt. Ništa od svega što pišeš nije tačno! I ti to hladno pišeš bez da si trepnuo!
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#29568 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Kažu likovi: ne znam šta je bilo, ali nije tako kao što vi kažete. :-)
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#29569 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ovo_malo_duse »

klix wrote: 27/05/2022 11:58 To je neovlašteno snimanje, tako da ništa od toga.

A tužilaštvo misli, da je dovoljan kvantitet bez kvaliteta. Kakva optužnica takvi i svjedoci.
Naravno i ako nije zakonit ne treba ga ni uzet kao dokaz i recimo i da je svjedok mentalno bolestan i to je minus naravno.

Ali realno sta cemo sa tim sta se govori na tom snimku, Znaci na snimku kako sam ja razumio uposlenici Hitne koji su snimani a nisu znali da su snimani govore o stvarima koje su hajmo reci cudne zar ne..
Ovi na snimku pricaju o Budnji ...how yes no...Budnjo prijavio da je bio u Svabiji ima cak i racun iz Apoteke....Crni dzip zaustavio vozilo Hitne. "Ti imas amneziju"..Doktorica Budnju uvela u Hitnu...

Sve to pricaju stvarni likovi ocevidci iz Hitne kako sam ja razumio...

Ovo postaje pravo zanimljivo....

Odgovor Bota jok to to je ne bitno... ne ne ne ne odmah cemo po svjedoku.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#29570 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Haris.ba »

ovo_malo_duse wrote: 27/05/2022 12:24 Ali realno sta cemo sa tim sta se govori na tom snimku, Znaci na snimku kako sam ja razumio uposlenici Hitne koji su snimani a nisu znali da su snimani govore o stvarima koje su hajmo r
Release the tapes. :D
18mn97
Posts: 279
Joined: 21/04/2021 12:56

#29571 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by 18mn97 »

Imam i ja racun iz apoteke na Tajlandu, nabavio mi drug.

Ima li podatak da je presao granicu i kad? Ima li potvrda da je boravio u Njemackoj? Ima li dokaz njegovog fizickog prisustva tamo? Ne moze biti na dva razlicita mjesta u isto vrijeme. Pogotovo ako imaju svjedoci koji su ga vidjeli u prostorijama Hitne pomoci. Ima LI snimak videonadzora iz apoteke u Njemackoj, bilo sta?

Te stvari se mogu poprilicno jednostavno rasvijetliti, ako je u interesu, naravno.
User avatar
Ateista
Posts: 46578
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#29572 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

klix wrote: 27/05/2022 12:19 Kažu likovi: ne znam šta je bilo, ali nije tako kao što vi kažete. :-)
Eto, ti znas sta je bilo... :-)

Mozemo nagadjati samo, a ja mogu biti siguran samo u tosabtu neko nesto pokusava sakriti, ovi botovi na temi koje neko placa da vise na njoj, ili brane nekog bliskog, samo dodatno to potvrdjuju
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#29573 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

ovo_malo_duse wrote: 27/05/2022 12:24
klix wrote: 27/05/2022 11:58 To je neovlašteno snimanje, tako da ništa od toga.

A tužilaštvo misli, da je dovoljan kvantitet bez kvaliteta. Kakva optužnica takvi i svjedoci.
Naravno i ako nije zakonit ne treba ga ni uzet kao dokaz i recimo i da je svjedok mentalno bolestan i to je minus naravno.

Ali realno sta cemo sa tim sta se govori na tom snimku, Znaci na snimku kako sam ja razumio uposlenici Hitne koji su snimani a nisu znali da su snimani govore o stvarima koje su hajmo reci cudne zar ne..
Ovi na snimku pricaju o Budnji ...how yes no...Budnjo prijavio da je bio u Svabiji ima cak i racun iz Apoteke....Crni dzip zaustavio vozilo Hitne. "Ti imas amneziju"..Doktorica Budnju uvela u Hitnu...

Sve to pricaju stvarni likovi ocevidci iz Hitne kako sam ja razumio...

Ovo postaje pravo zanimljivo....

Odgovor Bota jok to to je ne bitno... ne ne ne ne odmah cemo po svjedoku.
za sad imamo samo svjedoka koji kaze da je to cuo ili mu je neko rekao da je od nekoga cuo :zzzz:
i koji kaze da bas to snimio

valjda cemo cuti te famozne snimke, snimane nakon x godina
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29574 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

18mn97 wrote: 27/05/2022 12:37 Imam i ja racun iz apoteke na Tajlandu, nabavio mi drug.

Ima li podatak da je presao granicu i kad? Ima li potvrda da je boravio u Njemackoj? Ima li dokaz njegovog fizickog prisustva tamo? Ne moze biti na dva razlicita mjesta u isto vrijeme. Pogotovo ako imaju svjedoci koji su ga vidjeli u prostorijama Hitne pomoci. Ima LI snimak videonadzora iz apoteke u Njemackoj, bilo sta?

Te stvari se mogu poprilicno jednostavno rasvijetliti, ako je u interesu, naravno.
Ima li podatak, zapis, oficijelna prijava, videonadzor da je M. Budnjo bio u hitnoj tih dana.

Ima dokaz na pasoshu da je prelazio granicu i vratio se u BiH 10.2
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#29575 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

denden wrote: 26/05/2022 18:24 Onda ga je odbrana pitala, pošto je rekao da isključuje udarcem uzrokovanu amneziju, koji su to uslovi kada se sigurnošću može isključiti nečija totalna amnezija.

Rekao je da su to uslovi da nije bilo udarca-povreda i da nije bilo mučnine ili povraćanja.
I da je bilo predocavanja, opisa sta se dogodilo.
Alisa je na pocetku govorila sta se dogodilo pa je onda pocela da zaboravlja
Locked