Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34451 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

ArmandiHose wrote: 28/11/2022 22:02
bitangeIprinceze wrote:28/11/2022 21:49
Ko su ubice?
Ko su očevici?
Ko su pomagači i prikrivači?

Ova pitanja adresiraj na babu Muriza!

Neko veče je na Face emisiji babo Muriz javno rekao da Tužilaštvo BiH zna ko je ubica, da ima svjedok očevidac, te da on - Muriz ne želi to javno reći, a da ubicu/ubice štite Bakir, Prevljak Budnjo, kao i vrh SDA!

ZNAČI - NO SIKIRIKI!
SABUR!!!!

Uskoro slijede hapšenja i pritvaranja ubice/ubica, prikrivača, SASO MANGE :gunjastajl:
Muriz je mozda saznao, ali nije on svjedok vec alisa, zna se koga treba pitati.
Muriz je kako kazu, ono sto zna rekao sudu i to je dovoljno.
td_maajka
Posts: 1024
Joined: 05/02/2021 09:57

#34452 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Ateista wrote: 29/11/2022 08:22
ArmandiHose wrote: 28/11/2022 22:02


Ova pitanja adresiraj na babu Muriza!

Neko veče je na Face emisiji babo Muriz javno rekao da Tužilaštvo BiH zna ko je ubica, da ima svjedok očevidac, te da on - Muriz ne želi to javno reći, a da ubicu/ubice štite Bakir, Prevljak Budnjo, kao i vrh SDA!

ZNAČI - NO SIKIRIKI!
SABUR!!!!

Uskoro slijede hapšenja i pritvaranja ubice/ubica, prikrivača, SASO MANGE :gunjastajl:
Muriz je mozda saznao, ali nije on svjedok vec alisa, zna se koga treba pitati.
Muriz je kako kazu, ono sto zna rekao sudu i to je dovoljno.
Bakira, Budnju i Prevljaka on jos od gostovanja s Budnjom na FACE-u spominje, to nije nista novo. I da ih je vise bilo na licu mjesta nije novo. Sve to je moglo biti i „bubnuto“.

Novo je sto je Muriz spomenuo policajca u trenerci na „uvidjaju“, novo je sto im je ispricao da ga od pocetka prijatelji prate i gledaju ko mu prilazi i kada, novo je i da je Prevljaka zvao Bakir nakon sastanka s Murizom, a sjetimo se da je Muriz pitao Budnju kako objasnjava da ga Bakir pita „a jel istina da je Budnjin mali?“, nakon Bakirovog poziva, susreta s Murizom, Prevljak odlazi kod Budnje. Takodjer je interesantno Murizovo pitanje, jel Alisina rana na glavi od kombija ili je ipak od pistolja itd.

Kome su ove poruke bile upucene, taj ih je i shvatio. Prognoziram nikad jace napade na Memice u narednom periodu. SDA rulja je spremna „izgunuti za njihA“.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#34453 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

zaboravila si beograd udrobiti u nabrajalicu :-)





:D njihA :lol: :lol: :lol:
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#34454 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

td_maajka wrote: 29/11/2022 09:19 Kome su ove poruke bile upucene, taj ih je i shvatio. Prognoziram nikad jace napade na Memice u narednom periodu. SDA rulja je spremna „izgunuti za njihA“.
Murizovstina i SDA su 2 strane iste medalje. Ne daj Boze ni jednih ni drugih. NiP je SDA u malom.

Image
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#34455 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Zijad Mutap i Hasan Dupovac podnijeli krivičnu prijavu protiv Muriza Memića


https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... iza-memica
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#34456 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Zanimljive opservacije forumašice td_maajke...

Moji komentari:

1. Bitno je da je babo Muriz javno ponovio da Tužilaštvo BiH ima saznanja ko je ubica! Ovo je za mene nova stara novost, jer godinama Muriz  tvrdi da zna ko je ubica, ali sada nakon što je Sud BiH oslobodio Mutape i dr, ovo ima novu težinu: informacija da TUŽILAŠTVO SADA ZNA KO JE UBICA!  Pa je moje, svačije, očekivano logično pitanje - zašto Tužilaštvo ODMAH NE UHAPSI UBICU, PRITVORI GA itd itd..

2. Novost, bar za mene je tajođe ova,  da babo Muriz tvrdi da ima OČEVIDAC UBISTVA, DOGAĐAJA, ako sam dobro razumio Tužilaštvo ima OČEVIDCA. Pa je moje, svačije, očekivano logično pitanje - zašto Tužilaštvo ODMAH NE UHAPSI UBICU, PRITVORI GA itd itd..

3. Novost, bar za mene je ta da babo Muriz tvrdi da su poznati pomagači ubice, koje javno navodi poimenično BAKIR, PREVLJAK, BUDNJO... Pa je moje, svačije, očekivano logično pitanje - zašto Tužilaštvo ODMAH NE UHAPSI UBICU, PRITVORI GA , kao i SVE POMAGAČE, itd itd..

4. Td_maajka piše, takodjer, "da je interesantno Murizovo pitanje, jel Alisina rana na glavi od kombija ili je ipak od pistolja itd". Da, zanimljivo, bloger Vasković navodi takođe zanimljivu teoriju: "Trebalo bi krenuti od Alise Mutap, tadašnje djevojke Dženana Memića; Ne sjećam se da je ikada iko istraživao da li je možda Alisa Mutap ubila Dženana?! I da nije nikakav učenik ubistva, već ubica". 

5. OPET PIŠTOLJ u igri! Svojevremeno je jedan od forumaša na temi pisao o DŽENANOVOM PIŠTOLJU... Ne treba izostaviti i moguću varijantu da se ovaj par žestoko posvađao, pa da je u svađi Alisa dobila po glavi udarac tupim predmetom, Muriz kaže možda pištoljom, pa da je onda Alisa nekim predmetom udarila Dženana... sve je moguće... kada već  teoretišemo, poput Muriza (Murizovo je pitanje, nije moje, "jel Alisina rana na glavi od kombija ili je ipak od pistolja itd"), jer za sada u predmetu postoji SAMO JEDAN PIŠTOLJ - i to Dženanov!!

6. Td_maajka piše, takodjer: "Prognoziram nikad jace napade na Memice u narednom periodu. SDA rulja je spremna „izgunuti za njih“... ha ha ha.... slažem se DA JE POSTALO DRAMATIČNO, jer ublehaši  M&F&Co sada predmetu daju regionalni značaj: " ono što je Perić pročitao napisano je u Beogradu, presuda se piše u Beogradu", tvrdi babo Muriz! :lol:

Nikad jača KME KME KME KMEEKOVANJEEEEEE murizovaca jer se Ubleha nepozivo rušiiiiiiiii! 

Dakle,
Prognoziram nikad jace napade na Sud Bosne i Hercegovine, Pravdu, Razum u narednom periodu. UBLEHAŠKA rulja je spremna izgunuti za UBLEHU

Stop nebulozama, stop ublehama, 

Žvio Sud Bosne i Hercehovine


SASO MANGE
:gunjastajl:
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#34457 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

td_maajka wrote: 29/11/2022 09:19
Ateista wrote: 29/11/2022 08:22

Muriz je mozda saznao, ali nije on svjedok vec alisa, zna se koga treba pitati.
Muriz je kako kazu, ono sto zna rekao sudu i to je dovoljno.
Bakira, Budnju i Prevljaka on jos od gostovanja s Budnjom na FACE-u spominje, to nije nista novo. I da ih je vise bilo na licu mjesta nije novo. Sve to je moglo biti i „bubnuto“.

Novo je sto je Muriz spomenuo policajca u trenerci na „uvidjaju“, novo je sto im je ispricao da ga od pocetka prijatelji prate i gledaju ko mu prilazi i kada, novo je i da je Prevljaka zvao Bakir nakon sastanka s Murizom, a sjetimo se da je Muriz pitao Budnju kako objasnjava da ga Bakir pita „a jel istina da je Budnjin mali?“, nakon Bakirovog poziva, susreta s Murizom, Prevljak odlazi kod Budnje. Takodjer je interesantno Murizovo pitanje, jel Alisina rana na glavi od kombija ili je ipak od pistolja itd.

Kome su ove poruke bile upucene, taj ih je i shvatio. Prognoziram nikad jace napade na Memice u narednom periodu. SDA rulja je spremna „izgunuti za njihA“.
Već krenuli... Bože sačuvaj
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#34458 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

uglavnomja wrote: 29/11/2022 10:30 Zijad Mutap i Hasan Dupovac podnijeli krivičnu prijavu protiv Muriza Memića


https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... iza-memica
Hahahahaaaa :lol:
Murizovci spavaju u tenama :run:
td_maajka
Posts: 1024
Joined: 05/02/2021 09:57

#34459 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

ArmandiHose wrote: 29/11/2022 10:45
uglavnomja wrote: 29/11/2022 10:30 Zijad Mutap i Hasan Dupovac podnijeli krivičnu prijavu protiv Muriza Memića


https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... iza-memica
Hahahahaaaa :lol:
Murizovci spavaju u tenama :run:
Eee moj Josipe, vazda si mi bio mrzak, evo iskreno… I vazda si nebuloze valjao kako u svojim clancima, tako i ovdje. Poruci im, evo i od mene, da su dobili bitku, ali sigurno ne i rat. A slucaj Memic ce im, ako Bog da, biti omca koja ce ih dokrajciti, a koju su sami sebi oko vrata omotali.
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#34460 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

td_maajka wrote: 29/11/2022 10:50
ArmandiHose wrote: 29/11/2022 10:45

Hahahahaaaa :lol:
Murizovci spavaju u tenama :run:
Eee moj Josipe, vazda si mi bio mrzak, evo iskreno… I vazda si nebuloze valjao kako u svojim clancima, tako i ovdje. Poruci im, evo i od mene, da su dobili bitku, ali sigurno ne i rat. A slucaj Memic ce im, ako Bog da, biti omca koja ce ih dokrajciti, a koju su sami sebi oko vrata omotali.
Poštovana,

Kao prvo nisam Ti ja taj Josip, ja sam Ti ona @martina, kako tvrde jedni forumaši, drugi da sam neki brkati @muradif :lol:

Drugo, nisam na strani SDA lopova i hulja, glasao sam za Konakovića i njegovu opciju, koji me je sada malo razočarao onim komentarima o Periću, kad me već cimaš i vučeš za jezik..

Treće, na istoj smo strani, i ja sam za PRAVDU, da se otkrije ubica/ubice i svi odgovorni, ali NE NA NEZAKONIT i POGREŠAN NAČIN.

S poštovanjem,

ArmamdiHose
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#34461 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

sta ovaj lik ima u glavi????

" Navodno je zbog ugrožavanja sigurnosti, ali svi znate da ja ni mrava ne bih zgazio, to se može provjeriti i u komšiluku. Jedino što opet moram reći je da sam vrhovni sudija i da se nedam zezati. Niko me nije obavijestio o prijavama, ni policija. Ovo je očekivano sad, malo se osilili, mada još nije pravosnažna presuda, ali eto imaju dobre savjetnike- zaključuje Memić."


https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... se-osilili
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#34462 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by sinuhe »

Neko bi vec iz pristojnosti trebao prekinuti ovu trakavicu.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#34463 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

sinuhe wrote: 29/11/2022 11:13 Neko bi vec iz pristojnosti trebao prekinuti ovu trakavicu.
rafalom, npr. :mrgreen:
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#34464 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

uglavnomja wrote: 29/11/2022 11:11 sta ovaj lik ima u glavi????

" Navodno je zbog ugrožavanja sigurnosti, ali svi znate da ja ni mrava ne bih zgazio, to se može provjeriti i u komšiluku. Jedino što opet moram reći je da sam vrhovni sudija i da se nedam zezati. Niko me nije obavijestio o prijavama, ni policija. Ovo je očekivano sad, malo se osilili, mada još nije pravosnažna presuda, ali eto imaju dobre savjetnike- zaključuje Memić."


https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... se-osilili
Kao sto rekoh jucer, batina ima dva kraja...
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#34465 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

uglavnomja wrote: 29/11/2022 11:11 sta ovaj lik ima u glavi????

" Navodno je zbog ugrožavanja sigurnosti, ali svi znate da ja ni mrava ne bih zgazio, to se može provjeriti i u komšiluku. Jedino što opet moram reći je da sam vrhovni sudija i da se nedam zezati. Niko me nije obavijestio o prijavama, ni policija. Ovo je očekivano sad, malo se osilili, mada još nije pravosnažna presuda, ali eto imaju dobre savjetnike- zaključuje Memić."


https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... se-osilili
Šta ti imaš u glavi pa 7 godina iz Norveške po cijeli dan pljuješ čovjeka koji je izgubio dijete?
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34466 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

td_maajka wrote: 29/11/2022 09:19
Ateista wrote: 29/11/2022 08:22

Muriz je mozda saznao, ali nije on svjedok vec alisa, zna se koga treba pitati.
Muriz je kako kazu, ono sto zna rekao sudu i to je dovoljno.
Bakira, Budnju i Prevljaka on jos od gostovanja s Budnjom na FACE-u spominje, to nije nista novo. I da ih je vise bilo na licu mjesta nije novo. Sve to je moglo biti i „bubnuto“.

Novo je sto je Muriz spomenuo policajca u trenerci na „uvidjaju“, novo je sto im je ispricao da ga od pocetka prijatelji prate i gledaju ko mu prilazi i kada, novo je i da je Prevljaka zvao Bakir nakon sastanka s Murizom, a sjetimo se da je Muriz pitao Budnju kako objasnjava da ga Bakir pita „a jel istina da je Budnjin mali?“, nakon Bakirovog poziva, susreta s Murizom, Prevljak odlazi kod Budnje. Takodjer je interesantno Murizovo pitanje, jel Alisina rana na glavi od kombija ili je ipak od pistolja itd.

Kome su ove poruke bile upucene, taj ih je i shvatio. Prognoziram nikad jace napade na Memice u narednom periodu. SDA rulja je spremna „izgunuti za njihA“.
:thumbup:
Zanima me tvoje misljenje jer si najbolje upucena, koliko je presuda realna, odnosno da li tuzilastvo stvarno nije dobro obavilo posao i nisu uspjeli dokazati sve sto treba, ili jesu ali je nesto drugo u pitanju?
Postoji li realna sansa da se nesto promijeni zalbom?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#34467 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

majka vazda uleti sa nekom nebulozom za odvracanje paznje taman prije nego mediji objave nesto kontra memica :D

tako je drobila o automafiji, razvlacila temu, skretala paznju blabla ... uoci glavne vijesti - alisa (opet) tuzila muriza za klevetu

evo je sad, paf, odjednom, nije se pojavljivala poslije presude, a ni prije, osim price o mafiji, sa novom nebulozom i navlakusom za pecanje - bakir, budnjo, prevljak, lik u trenerci :zzzz: ... isp'o joj beograd, ali naci ce ga :D - uoci medijskog objavljivanja tuzbe dupovca i mutapa (za koju, eto, muriz nije znao)
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#34468 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zateznistub »

uglavnomja wrote: 29/11/2022 10:30 Zijad Mutap i Hasan Dupovac podnijeli krivičnu prijavu protiv Muriza Memića


https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... iza-memica
Jesi ki bacio drkicu? Ili trljicu?
Ti ipak spavas na ovoj temi... Doslo je i tvojih 5 minuta nakon godina bitisanja na temi bez svrhe i potrebe...
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#34469 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

zateznistub wrote: 29/11/2022 13:16
uglavnomja wrote: 29/11/2022 10:30 Zijad Mutap i Hasan Dupovac podnijeli krivičnu prijavu protiv Muriza Memića


https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/79 ... iza-memica
Jesi ki bacio drkicu? Ili trljicu?
Ti ipak spavas na ovoj temi... Doslo je i tvojih 5 minuta nakon godina bitisanja na temi bez svrhe i potrebe...
Ih sjecam se kada je Alisa pritvorena, koja su to svrsavanja bila :roll: :roll:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#34470 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zateznistub »

GAU8 wrote: 29/11/2022 13:18
zateznistub wrote: 29/11/2022 13:16

Jesi ki bacio drkicu? Ili trljicu?
Ti ipak spavas na ovoj temi... Doslo je i tvojih 5 minuta nakon godina bitisanja na temi bez svrhe i potrebe...
Ih sjecam se kada je Alisa pritvorena, koja su to svrsavanja bila :roll: :roll:
Najiskrenije moguće, razumijem ovih par koji žive na temi. Jedni pišu radi toga što su familijarno vezani za mutape, drugi što vježbaju svoja umijeca pisanja kao raspali i potkupljeni novinari i oni u pokušaju...

Ali ono što fakat na razumijem si ti, koji se nisi prijavio na ovaj forum isključivo radi ove teme kao dobar dio ovih prvobitnih...

Pamtim tvoje ime na drugim temama, nisi od jucer i isključivo na ovoj temi. Šta je razlog, to samo ti znaš. Ali mi nisi jasan...

I na kraju, normalno je da se raduje svijet kad neko završi iza rešetaka za koga se zna da laže za amneziju i zna vrlo dobro ko, kako i zasto je ubio momka. Nego da se raduje sto je neko podigao optuznicu protiv nekoga ko je izgubio najvrijednije... Razmisli...
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#34471 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

zateznistub wrote: 29/11/2022 13:29
GAU8 wrote: 29/11/2022 13:18

Ih sjecam se kada je Alisa pritvorena, koja su to svrsavanja bila :roll: :roll:
Najiskrenije moguće, razumijem ovih par koji žive na temi. Jedni pišu radi toga što su familijarno vezani za mutape, drugi što vježbaju svoja umijeca pisanja kao raspali i potkupljeni novinari i oni u pokušaju...

Ali ono što fakat na razumijem si ti, koji se nisi prijavio na ovaj forum isključivo radi ove teme kao dobar dio ovih prvobitnih...

Pamtim tvoje ime na drugim temama, nisi od jucer i isključivo na ovoj temi. Šta je razlog, to samo ti znaš. Ali mi nisi jasan...

I na kraju, normalno je da se raduje svijet kad neko završi iza rešetaka za koga se zna da laže za amneziju i zna vrlo dobro ko, kako i zasto je ubio momka. Nego da se raduje sto je neko podigao optuznicu protiv nekoga ko je izgubio najvrijednije... Razmisli...
Pises: "normalno je da se raduje svijet kad neko završi iza rešetaka za koga se zna da laže..."

To je tacno. Ali ti, ja kao ni bilo ko drugi (osim te osobe) NE ZNAS u ovom slucaju da li ta osoba laze ili ne. Vjerovati, prespostavljati ili misliti nije i nikad nece biti isto kao i ZNATI.

To je to sto se mog stava oko ovog slucaja tice.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#34472 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

uglavnomja wrote: 29/11/2022 13:07 majka vazda uleti sa nekom nebulozom za odvracanje paznje taman prije nego mediji objave nesto kontra memica :D

tako je drobila o automafiji, razvlacila temu, skretala paznju blabla ... uoci glavne vijesti - alisa (opet) tuzila muriza za klevetu

evo je sad, paf, odjednom, nije se pojavljivala poslije presude, a ni prije, osim price o mafiji, sa novom nebulozom i navlakusom za pecanje - bakir, budnjo, prevljak, lik u trenerci :zzzz: ... isp'o joj beograd, ali naci ce ga :D - uoci medijskog objavljivanja tuzbe dupovca i mutapa (za koju, eto, muriz nije znao)
Ja, i kakve veze ima sto je alisa tuzila muriza?
Tuzila za klevetu, i da dobije tuzbu to nikakve veze nema sa tim ko je ubio dzenana, to moze biti skretanje paznje sa najbitnijih stvari - ko je ubio dzenana i ko i zasto ometa istragu?
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#34473 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

zateznistub wrote: 29/11/2022 13:29
GAU8 wrote: 29/11/2022 13:18

Ih sjecam se kada je Alisa pritvorena, koja su to svrsavanja bila :roll: :roll:
I na kraju, normalno je da se raduje svijet kad neko završi iza rešetaka za koga se zna da laže za amneziju i zna vrlo dobro ko, kako i zasto je ubio momka. Nego da se raduje sto je neko podigao optuznicu protiv nekoga ko je izgubio najvrijednije... Razmisli...
Sve ovo sto pises apsolutno nigdje nije dokazano. Da ponovim..NIGDJE. Nego je sve samo mrtva spekulacija mahale, selektivno i tendenciozno pisanje medija, te spin Ferageta i na kraju spekulacija nesrecnog Muriza.
Razmisli ti…sta sad, nakon ovoliko vremena, sprijecava Muriza da izadje i kaze ime. Najgore sto mu se moze dogoditi je tuzba za klevetu..koja je vrlo moguce ide i bez toga.
Po ko zna koji put, Muriza mi je zao ali deluzija dozivljavanja sebe kao ultimativnog pravednika i onih koji ga prate (jos su gori oni koja ga “loze” iz pozadine) bez imalo objektivnosti je jednak udar pravu (mozda i gori) i pravdi od udaraca koje politicka kamarila zadaje vec godinama tom istom pravu i pravdi.
I da, Gaus je odlicno rekao…batina ima dva kraja. Inace bi linc bio uobicajena metoda.
td_maajka
Posts: 1024
Joined: 05/02/2021 09:57

#34474 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Ateista wrote: 29/11/2022 12:31
td_maajka wrote: 29/11/2022 09:19

Bakira, Budnju i Prevljaka on jos od gostovanja s Budnjom na FACE-u spominje, to nije nista novo. I da ih je vise bilo na licu mjesta nije novo. Sve to je moglo biti i „bubnuto“.

Novo je sto je Muriz spomenuo policajca u trenerci na „uvidjaju“, novo je sto im je ispricao da ga od pocetka prijatelji prate i gledaju ko mu prilazi i kada, novo je i da je Prevljaka zvao Bakir nakon sastanka s Murizom, a sjetimo se da je Muriz pitao Budnju kako objasnjava da ga Bakir pita „a jel istina da je Budnjin mali?“, nakon Bakirovog poziva, susreta s Murizom, Prevljak odlazi kod Budnje. Takodjer je interesantno Murizovo pitanje, jel Alisina rana na glavi od kombija ili je ipak od pistolja itd.

Kome su ove poruke bile upucene, taj ih je i shvatio. Prognoziram nikad jace napade na Memice u narednom periodu. SDA rulja je spremna „izgunuti za njihA“.
:thumbup:
Zanima me tvoje misljenje jer si najbolje upucena, koliko je presuda realna, odnosno da li tuzilastvo stvarno nije dobro obavilo posao i nisu uspjeli dokazati sve sto treba, ili jesu ali je nesto drugo u pitanju?
Postoji li realna sansa da se nesto promijeni zalbom?
Ja sam - a za to me je i denden nekad prozivao, nekad citirao - cim je izasla optuznica rekla da istom nisam zadovoljna, da je lose napisana, postavljena. Isto tako sam tvrdila da u spisu optuznice ima dovoljno dokaza koji govore sami za sebe.

U BiH pravosudju je to tako - tuzilastvo tvrdnju mora dokazati bez razumne sumnje. Moje misljenje je vrlo jednostavno u sustini, a vidjet cemo kako ce na to apelaciono vijece reagovati (i ko ce uopce biti u tom vijecu). Po onome sto je bilo pred sudskim vijecem ova presuda nije nikako mogla biti kompletno oslobadjajuca. Dokazi za pocinjena krivicna djela postoje, ali da je tacno da tuzilastvo svoje navode nije dobro predstavilo i pogotovo dio oko organiziranog kriminala - tacno je, po mom misljenju.

Mislim da nije gotovo i da ova oslobadjajuca nece biti pravosnazna, a takodjer i da bi bilo osnova za disciplinski postupak. Medjutim, sve dok u UDT-u, VSTV-u, sudovima i tuzilastvima odlucuju iste osobe koje su u raznoraznim vezama sa optuzenima i osumnjicenima, tesko da cemo pravnim putem doci do pravde. A opet znam da je to jedini ispravan nacin.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#34475 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Ateista wrote: 29/11/2022 13:56
uglavnomja wrote: 29/11/2022 13:07 majka vazda uleti sa nekom nebulozom za odvracanje paznje taman prije nego mediji objave nesto kontra memica :D

tako je drobila o automafiji, razvlacila temu, skretala paznju blabla ... uoci glavne vijesti - alisa (opet) tuzila muriza za klevetu

evo je sad, paf, odjednom, nije se pojavljivala poslije presude, a ni prije, osim price o mafiji, sa novom nebulozom i navlakusom za pecanje - bakir, budnjo, prevljak, lik u trenerci :zzzz: ... isp'o joj beograd, ali naci ce ga :D - uoci medijskog objavljivanja tuzbe dupovca i mutapa (za koju, eto, muriz nije znao)
Ja, i kakve veze ima sto je alisa tuzila muriza?
Tuzila za klevetu, i da dobije tuzbu to nikakve veze nema sa tim ko je ubio dzenana, to moze biti skretanje paznje sa najbitnijih stvari - ko je ubio dzenana i ko i zasto ometa istragu?
haj'mo malo spiinovati :-)


tema posta je da majka ulijece sa nekakvim "bombasticnim" nebulozama, nebitnim, prezvakanim, targikomicnim taman prije pojavljivanja necega velikog u medijima

kleveta, tuzba, pa sljedeca tuzba, i jos jedna, i onda jos nekoliko ... pa sudjenja ... nebitno, bitno je da majka odradjuje (bar misli :D da odradjuje) insajderski posao skretanjem paznje sa stvarnosti (u ovom slucaju pomocu sinhronizovane price sa memicem o vec odbacenim bakiru, budnji ... )

(ovim muriz otvara put budnji da ga tuzi
bakiru nije do toga :D )



ukratko, kad nema trbuhozborca u blizini - memici sa logistikom sami sebi nanose najvecu stetu trabunjanjem
Last edited by uglavnomja on 29/11/2022 14:24, edited 1 time in total.
Locked