Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17751 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

carobnjak_N wrote: 01/08/2021 12:33
dystopia wrote: 01/08/2021 12:20

Ogromna je krivica i medija tu.
Evo npr čim se saznalo za pucanje, Muriz se sam javio i rekao da to nema veze sa njim.
Ali džaba kad se vijest već proširila kao kuga,, jer se jedva dočeka nešto da se o tome piše.


Arijanino naknadno patetisanje je drugo, mislim i meni je Dženana žao, naravno, ali ne može svijet stati sad najednom. A pucanje kao pucanje iako potpuno debilan potez, još je gluplje dovodit ga u vezu sa nekim namjernim i svjesnim provokacijama kad je kod nas pucanje na svadbi maltene običaj. :-)
a što se javio odmah i Feraget i pođonio kako je i na njegovu vikendicu pucano?
Neko je alarmirao te medije, a vjerovatno je to išlo tako da je neko od Memića nazvao Ferageta, kad su čuli pucnjeve, a on
po starom dobrom običaju, dojavio medijima sa insinuacijom da je pucano na kuću, pa eto nekad skoro i na njegovu vikendicu.
Jer odakle ta njegova izjava skupa sa ovom lažnom vješću o pucanju na kuću?
Praviš konstrukciju zasnovanu na pretpostavkama: vjerovatno je išlo da je neko od Memića nazvao Ifeta pa Ifet nazvao medije pa mediji prenijeli, a možda lanac protoka informacija uopšte nije išao na taj način.

Podvukla sam da medijima ništa ne vjerujem više pa čak ni kad prenose kobajagi neke izjave.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#17752 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Sram te bilo Gau :D za ono sinoćnje prepuštanje lopte/pitanja, do kojeg te doveo vlastiti um, cika dzoletu. :P Dje ćeš to raditi. To je između tvog uma i tebe. I nikog vise :twisted:


Pih ja kad postanem kriminalac, neću ostavljati materijalne tragove. :-D
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#17753 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by carobnjak_N »

dystopia wrote: 01/08/2021 12:35
carobnjak_N wrote: 01/08/2021 12:33
a što se javio odmah i Feraget i pođonio kako je i na njegovu vikendicu pucano?
Neko je alarmirao te medije, a vjerovatno je to išlo tako da je neko od Memića nazvao Ferageta, kad su čuli pucnjeve, a on
po starom dobrom običaju, dojavio medijima sa insinuacijom da je pucano na kuću, pa eto nekad skoro i na njegovu vikendicu.
Jer odakle ta njegova izjava skupa sa ovom lažnom vješću o pucanju na kuću?
Praviš konstrukciju zasnovanu na pretpostavkama: vjerovatno je išlo da je neko od Memića nazvao Ifeta pa Ifet nazvao medije pa mediji prenijeli, a možda lanac protoka informacija uopšte nije išao na taj način.

Podvukla sam da medijima ništa ne vjerujem više pa čak ni kad prenose kobajagi neke izjave.
Dobro. Da ja ne bih pretpostavljao kako je išlo, evo vijesti na Oslobođenju

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crn ... aka-677699

Ne mogu nas sve pobiti koliko nas ima, poručio je advokat Ifet Feraget
Na kuću Muriza Memića u sarajevskom naselju Kovači u Hrasnici, općina Ilidža, danas je ispaljeno više hitaca. Ovu vijest potvrdio nam je advokat porodice Memić, Ifet Feraget.

- Na kuću je ispaljeno više hitaca iz džipa koji je bio u pokretu. Na mjestu događaja su pronađene i čahure od ispaljenih metaka. Arijana Memić, kćerka Muriza Memića, u trenutku pucnjave bila je sama kod kuće, tako da je u šoku zbog svega što se dogodilo, kazao je Feraget za Oslobođenje.

Prema njegovim riječima, ovo nije prvi napad na nekoga iz okruženja Muriza Memića.

- Na dan kada je potvrđena optužnica protiv Zijada Mutapa i ostalih i na moju vikendicu je ispaljen jedan hitac. Prijećeno mi je kada sam išao u Banju Luku na ročište. Nikada me policija nije pozvala da dam izjavu o ovim prijetnjama, dodao je feraget.

Pretpostavio je i šta bi moglo stajati iza današnjeg napada.

- Izgleda da nas pokušavaju zastrašiti u našoj potrazi za istinom. Međutim, neće uspjeti u tome. Ne mogu nas sve pobiti koliko nas ima, naglasio je Feraget.

Iz Operativnog centra MUP-a KS je potvrđeno da se pucnjava dogodila, te da nije bilo povrijeđenih.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17754 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

carobnjak_N wrote: 01/08/2021 12:40
dystopia wrote: 01/08/2021 12:35

Praviš konstrukciju zasnovanu na pretpostavkama: vjerovatno je išlo da je neko od Memića nazvao Ifeta pa Ifet nazvao medije pa mediji prenijeli, a možda lanac protoka informacija uopšte nije išao na taj način.

Podvukla sam da medijima ništa ne vjerujem više pa čak ni kad prenose kobajagi neke izjave.
Dobro. Da ja ne bih pretpostavljao kako je išlo, evo vijesti na Oslobođenju

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crn ... aka-677699

Ne mogu nas sve pobiti koliko nas ima, poručio je advokat Ifet Feraget
Na kuću Muriza Memića u sarajevskom naselju Kovači u Hrasnici, općina Ilidža, danas je ispaljeno više hitaca. Ovu vijest potvrdio nam je advokat porodice Memić, Ifet Feraget.

- Na kuću je ispaljeno više hitaca iz džipa koji je bio u pokretu. Na mjestu događaja su pronađene i čahure od ispaljenih metaka. Arijana Memić, kćerka Muriza Memića, u trenutku pucnjave bila je sama kod kuće, tako da je u šoku zbog svega što se dogodilo, kazao je Feraget za Oslobođenje.

Prema njegovim riječima, ovo nije prvi napad na nekoga iz okruženja Muriza Memića.

- Na dan kada je potvrđena optužnica protiv Zijada Mutapa i ostalih i na moju vikendicu je ispaljen jedan hitac. Prijećeno mi je kada sam išao u Banju Luku na ročište. Nikada me policija nije pozvala da dam izjavu o ovim prijetnjama, dodao je feraget.

Pretpostavio je i šta bi moglo stajati iza današnjeg napada.

- Izgleda da nas pokušavaju zastrašiti u našoj potrazi za istinom. Međutim, neće uspjeti u tome. Ne mogu nas sve pobiti koliko nas ima, naglasio je Feraget.

Iz Operativnog centra MUP-a KS je potvrđeno da se pucnjava dogodila, te da nije bilo povrijeđenih.
:-) Ja senzacionalizma.

Ovdje stoji da je bila sama, a zaklela bih se da je spominjala i majku i kako je i ona potrešena.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#17755 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by carobnjak_N »

Dakle lik otvoreno laže u medijima o pucanju na kuću, svi su tu izjavu prenijeli, plus drami i ubacuje sebe u priču.
Isto Vučić, ono "hoće da me ubiju " fazon.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17756 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

uglavnomja wrote: 01/08/2021 12:05
preselio na ahiret wrote: 01/08/2021 11:57
Ko kaze da treba stati svijet i da se niko oko njega ne moze radovat,zenit?To su opet neke vama mutapima poznate price i konstrukcije koje donosite,fino sam ti rekao nije trebo pucat kod njegove kuce nego svoje a ti se i dalje pravi lud.
a ti procitaj opet boldirano, "u neposrednoj blzini", oni su najblizi komsije, pucao je pored svoje kuce, na putu prema svojoj kuci ili iz nje ...
A sto nije u svojoj kuci ili ispred nje?Samim tim nebi doslo do ovoga.U ostalom sto moras biti seljacina pa ikako pucat,kakvo je to seljacko zadovoljstvo?
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17757 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Što Bošnjo mora bit seljačina. :lol:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17758 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 01/08/2021 12:53 Što Bošnjo mora bit seljačina. :lol:
Mora zato sto komsija Srbin i neki tamo isto Hercegovac jesu.Sto bi onda Bosnjo bio izuzetak?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17759 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

carobnjak_N wrote: 01/08/2021 12:43 Dakle lik otvoreno laže u medijima o pucanju na kuću, svi su tu izjavu prenijeli, plus drami i ubacuje sebe u priču.
Isto Vučić, ono "hoće da me ubiju " fazon.

i ubaciti dragicevica u pricu sto je moguce cesce ... ego je cudo :oops:


zanimljivo da je arijana napisala da su komsije zvale policiju

nigdje se to ne spominje, u svim izvjestajima stoji policiji je javljeno, policija je obavijestena ... sve bezlicno



i obicno kad se desi nesto ovakvo novinari kao lesinari navale na komsiluk da saznaju bilo sta ... ovdje mrtvi muk.
i ne vjerujem da novinari nisu probali, nego komsije nece da se petljaju
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17760 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Ma neću više ništa ni gledat dok ne bude presuda Mutapima, sve između samo naglabanje. :-)
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17761 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 01/08/2021 12:57 Ma neću više ništa ni gledat dok ne bude presuda Mutapima, sve između samo naglabanje. :-)
Ih pa sta ces onda kad ne bude ovde mutapovaca,sa kim ces se prepirat? :lol:
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17762 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

preselio na ahiret wrote: 01/08/2021 12:58
dystopia wrote: 01/08/2021 12:57 Ma neću više ništa ni gledat dok ne bude presuda Mutapima, sve između samo naglabanje. :-)
Ih pa sta ces onda kad ne bude ovde mutapovaca,sa kim ces se prepirat? :lol:
Ostaće fanovi, no sikiriki :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17763 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

preselio na ahiret wrote: 01/08/2021 12:51
uglavnomja wrote: 01/08/2021 12:05

a ti procitaj opet boldirano, "u neposrednoj blzini", oni su najblizi komsije, pucao je pored svoje kuce, na putu prema svojoj kuci ili iz nje ...
A sto nije u svojoj kuci ili ispred nje?Samim tim nebi doslo do ovoga.U ostalom sto moras biti seljacina pa ikako pucat,kakvo je to seljacko zadovoljstvo?
:-)

steta sto nemam dzolixov talenat da ti nacrtam sve varijante kuca u komsilku i gdje je granica izmedju "ispred svoje kuce"


sa otatkom o seljacima se slazem :thumbup:
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#17764 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

preselio na ahiret wrote: 01/08/2021 11:57 Ko kaze da treba stati svijet i da se niko oko njega ne moze radovat,zenit?To su opet neke vama mutapima poznate price i konstrukcije koje donosite,fino sam ti rekao nije trebo pucat kod njegove kuce nego svoje a ti se i dalje pravi lud.
Pa klan Ifet/Muriz...

Uhapšen Osmica, zbog slučaja Memić...
Pušten Osmica. zbog slučaja Memić...
Suspenzija za Tadićku, zbog slučaja Memić...
Papak puca iz auta, zbog slučaja Memić...

Ifet gubi kompas... ako ga je ikada uopće imao...
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#17765 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Tesla Edison »

Mi možemo naglabati deceniju bez presude.

Međutim, zanimljivo mi je nešto drugo, a to je promjena raspoloženja na ovoj temi. Naime, ovo što je @GAU8 napisao, na prvim stranicama teme bi se dočekalo na nož, bio bi SDA bot, ubica, nema šta sve ne.

Sad je malo drugačije raspoloženje, a tome su uveliko doprinijeli Memići i Ifet sa svojim istupima.
Last edited by Tesla Edison on 01/08/2021 13:08, edited 1 time in total.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17766 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Tesla Edison wrote: 01/08/2021 13:06 MI možemo naglabsti do sutra bez presude.

Međutim, zanimljivo mi ne nešto drugo, a to je promjena raspoloženja na ovoj temi. Naime, ovo što je @GAU8 napisao, na prvim stranicama teme bi se dočekalo na nož, bio bi SDA bot, ubica, nema šta sve ne.

Sad je malo drugačije raspoloženje, a tome su uveliko doprinijeli Memići i Ifet sa svojim istupima.
Nebi se ja slozio da su oni doprinjeli prije bih rekao da je opala zainteresovanost i repliciranje mutapovcima :lol:
Ti im jedno pises oni drugo pricaju,nema smisla.
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#17767 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Tesla Edison wrote: 01/08/2021 13:06 Mi možemo naglabati deceniju bez presude.

Međutim, zanimljivo mi je nešto drugo, a to je promjena raspoloženja na ovoj temi. Naime, ovo što je @GAU8 napisao, na prvim stranicama teme bi se dočekalo na nož, bio bi SDA bot, ubica, nema šta sve ne.

Sad je malo drugačije raspoloženje, a tome su uveliko doprinijeli Memići i Ifet sa svojim istupima.
Meni je drago što je splasnuo onaj otrovni jezik i pozivi na linč od prije nekoliko mjeseci...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17768 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

GAU8 wrote: 01/08/2021 13:01
preselio na ahiret wrote: 01/08/2021 11:57 Ko kaze da treba stati svijet i da se niko oko njega ne moze radovat,zenit?To su opet neke vama mutapima poznate price i konstrukcije koje donosite,fino sam ti rekao nije trebo pucat kod njegove kuce nego svoje a ti se i dalje pravi lud.
Pa klan Ifet/Muriz...

Uhapšen Osmica, zbog slučaja Memić...
Pušten Osmica. zbog slučaja Memić...
Suspenzija za Tadićku, zbog slučaja Memić...
Papak puca iz auta, zbog slučaja Memić...

Ifet gubi kompas... ako ga je ikada uopće imao...

ifet je pametni manipulator, ide ciljano, zna da ima svoju publiku koja ce popusiti sta god da kaze ...
na zalost
ima ih i na forumu

i zato nastavlja i ignorise sve ostale sa iq vecim od broja cipela


kad je muriz stavio u istu recenicu ubistvo leutara, ugljena i dzenana :?

ono kontam ha?

pogubili su veze sa stvarnoscu, kao i ovo sa pucanjem, sigurno su znali da je svadba, i opet drama ...
i arijanine izjave kako se usudjuju slaviti, a dzenan se nece nikad ozeniti ...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17769 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

GAU8 wrote: 01/08/2021 13:12
Tesla Edison wrote: 01/08/2021 13:06 Mi možemo naglabati deceniju bez presude.

Međutim, zanimljivo mi je nešto drugo, a to je promjena raspoloženja na ovoj temi. Naime, ovo što je @GAU8 napisao, na prvim stranicama teme bi se dočekalo na nož, bio bi SDA bot, ubica, nema šta sve ne.

Sad je malo drugačije raspoloženje, a tome su uveliko doprinijeli Memići i Ifet sa svojim istupima.
Meni je drago što je splasnuo onaj otrovni jezik i pozivi na linč od prije nekoliko mjeseci...

:thumbup: + :thumbup:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17770 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

GAU8 wrote: 01/08/2021 13:12
Tesla Edison wrote: 01/08/2021 13:06 Mi možemo naglabati deceniju bez presude.

Međutim, zanimljivo mi je nešto drugo, a to je promjena raspoloženja na ovoj temi. Naime, ovo što je @GAU8 napisao, na prvim stranicama teme bi se dočekalo na nož, bio bi SDA bot, ubica, nema šta sve ne.

Sad je malo drugačije raspoloženje, a tome su uveliko doprinijeli Memići i Ifet sa svojim istupima.
Meni je drago što je splasnuo onaj otrovni jezik i pozivi na linč od prije nekoliko mjeseci...
Pa opalo je zato sto su isti konacno zavrsili iza resetaka a da nisu sigurno bi se nastavilo istim intenzitetom.Sad kad se brane sa slobode je druga prica,vidjelo se za sta se terete.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17771 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

preselio na ahiret wrote: 01/08/2021 13:13
GAU8 wrote: 01/08/2021 13:12
Meni je drago što je splasnuo onaj otrovni jezik i pozivi na linč od prije nekoliko mjeseci...
Pa opalo je zato sto su isti konacno zavrsili iza resetaka a da nisu sigurno bi se nastavilo istim intenzitetom.Sad kad se brane sa slobode je druga prica,vidjelo se za sta se terete.
:shock:
ti kao da si s marsa pao

linc je bio najgori kad su zavrsili u pritvoru

poceo je prestajati kad su pusteni
i kad se vidjelo sta je u optuznici i da tu nema ni novih svjedoka ni dokaza ... ni ubice ni nalogodavca ...

pogotovo poslije murizovih politickih govora i podrske tadicki
i laznih prijetnji smrcu

itd
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#17772 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Tesla Edison »

Šteta što neće biti videa sa suđenja, nego samo prvih 10 minuta (Šejla zajebala stvar), nego ću morati ići na ročišta, ili slagati kockice na osnovu medijskog praćenja, koje sadrži korisnih informacija koliko na kašičici.

Al šta je tu je jbg
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17773 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

uglavnomja wrote: 01/08/2021 13:17
preselio na ahiret wrote: 01/08/2021 13:13

Pa opalo je zato sto su isti konacno zavrsili iza resetaka a da nisu sigurno bi se nastavilo istim intenzitetom.Sad kad se brane sa slobode je druga prica,vidjelo se za sta se terete.
:shock:
ti kao da si s marsa pao

linc je bio najgori kad su zavrsili u pritvoru

poceo je prestajati kad su pusteni
i kad se vidjelo sta je u optuznici i da tu nema ni novih svjedoka ni dokaza ... ni ubice ni nalogodavca ...

pogotovo poslije murizovih politickih govora i podrske tadicki
i laznih prijetnji smrcu

itd
pa sta sam ja reko nego da je prestalo kad su uhapseni pa pusteni jer se zna za sta se terete :lol:
koga ti tovarish sviju ti? :D
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#17774 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

uglavnomja wrote: 01/08/2021 13:17
preselio na ahiret wrote: 01/08/2021 13:13

Pa opalo je zato sto su isti konacno zavrsili iza resetaka a da nisu sigurno bi se nastavilo istim intenzitetom.Sad kad se brane sa slobode je druga prica,vidjelo se za sta se terete.
:shock:
ti kao da si s marsa pao

linc je bio najgori kad su zavrsili u pritvoru

poceo je prestajati kad su pusteni
i kad se vidjelo sta je u optuznici i da tu nema ni novih svjedoka ni dokaza ... ni ubice ni nalogodavca ...

pogotovo poslije murizovih politickih govora i podrske tadicki
i laznih prijetnji smrcu

itd
Ja više mislim da se radilo konkretno o par forumaša koji su to prizivanje linča radili koordinirano. Jer je sve naprasno prekinuto kod svih njih u jednom trenutku. Ostaje nam da nagađamo zbog čega.
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#17775 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Na svakog SDA bota na temi dođe barem jedan NiP-ovac ili SBB-ovac...
Locked