Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22226 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Sto su obrisani vide snimci sa hotela Kristal? Cak je vlasnik dosao u emisiju da kaze da je nestalo struje 19. a izbrisali se snimci za 8. dan u mjesecu.

Sto je Dupovac kupovao Clia sa Mutapom?

Zasto nije sankcionisano kantonalno tuzilastvo za dizanje optuznice koju ne mogu dokazati, 3 puta?

Kako je moguce da se porodica Mutap oglasi i kaze da oni koji su ubili Dzenana, tukli su i Alisu, a Alisa se niceg ne sjeca?

Kako moze stajati u zapisniku da je Alisa prepoznala jednu osobu sa slika koju joj je otac Zijo dao i rekla da lici na jednog od napadaca, a ona se ne sjeca nicega?

Kako je moguce da pojedini mogu reci da su dva razlicita suda dala romima oslobadjajucu presudu zbog pritiska javnosti, kakvi su nam onda to sudovi i zasto nisu sankcionisani?

Zasto tuzilastvo KS trazi 3 puta vjestacenje Alise Mutap, prvo vjestacenje je reklo da nema amneziju?

Kako tuzilastvo KS moze reci da je snimak obrisan ali nije od znacaja za slucaj, kada je policijski sluzbenik pregledao snimak i rekao da ima nesto interesantno na njemu, a tuzilastvo ga nije ni pregledalo?

Kako je moguce da Dupovac sam na svoju ruku ide okolo i uzima video snimke sa kamera, znajuci da su iste onog trenutka kad ih on uzme bez naloga, beskorisne i nelegalne?

Kako je moguce da policaiac Baric uzima 3 razlicita iskaza od Alise Mutap, po njegovim rijecima ona 3 puta dala razlicit iskaz?

Kako je moguce da policajac koji je zaduzen za dio nadzora nad termalnim rivijerom napise u svojoj zabiljesci da se taj dan nije nista znacajno desilo, a od tog objekta za koji je on bio zaduzen taj dan, ukradena veca svota novca?

Kako je moguce izuzimati dokaze bez pravljena sluzbene zabiljeske dan nakon nesrece koja se zadesila, jer isti ne vrijede?

Kako je moguce da na rekonstrukciji saobracajne nesrece Alisa i romi daju dva razlicita opisa kako se desila saobracajna nesreca?

Kako je moguce da policijski sluzbenik radi na slucaju na kojem on ne moze da radi?

Kako je moguce da policijski sluzbenik ignorise naredbe nadredjenog? Ili eventualno zasto Mutapi ne donose Alisin krvavi dzemper kako im je rekao policijski sluzbenik?

Kako je moguce da se ignorise vjestacenje vjestaka masinske struke koji su rekli da ostecenja na kombiju nisu mogla nastati od udarca pjesaka?

Sve nebuloze gospodo slucaja Memic. Ovo nisu stvari rekla kazala, ovo su vec odavno poznate stvari. Pa ako nije problem neko nek odgovori na ova pitanja ako moze, iako se vec zna odgovor na ista.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22227 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 25/10/2021 17:10
Ateista wrote: 25/10/2021 16:58 Da je dokazano bio bi osudjen, ocigledno da nije.
Cak i da jeste ubica, sto ja ne iskljucujem, to ne iskljucuje umijesanost mutapa i budnji, pitanje je koji je razlog, jesu li nalogodavci ili se nesto skroz trece sakriva.
ovo je pitanje svih pitanja, motiv?????


i jos jedno pitanje

muriz i budnjo se znaju, jako dobro

ne vidjoh da je iko spominjao da se mutapi i budnje znaju ikako?
Muriz nikad nije prozivao Budnje za ubistvo, samo ih je prozivao za brisanje snimaka sa hotela, za koje su oni tvrdili da su nestali jer je doslo do nestanka struje. Budnje su se sami prvi javili sa demantom da je Muamer ubica iako ih nije zvalo ni tuzilastvo, ni porodica Memic kao nekog ko je ubio njihovog sina. Interesantno zar nije?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22228 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

na sva pitanja koja si postavio je odgovereno bar 500 puta :-)


i drugo, kolega spominje mutape i budnje zajedno, zato pitam da li je iko otkrio da li se uopste znaju.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22229 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 25/10/2021 17:40 na sva pitanja koja si postavio je odgovereno bar 500 puta :-)


i drugo, kolega spominje mutape i budnje zajedno, zato pitam da li je iko otkrio da li se uopste znaju.
Kako onda nije zataskavanje ubistva, kad su snimci brisani, Alisa nema amneziju, Dupovac i Baric direktno uticali na istragu?
Kako su onda romi krivi za saobracajnu, ili iskakanje iz kombija, udaranje momka palicom bez ikakvog razloga bukvalno nema razloga to da urade?
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#22230 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

Koume wrote: 25/10/2021 17:19
uglavnomja wrote: 25/10/2021 17:10

ovo je pitanje svih pitanja, motiv?????


i jos jedno pitanje

muriz i budnjo se znaju, jako dobro

ne vidjoh da je iko spominjao da se mutapi i budnje znaju ikako?
Muriz nikad nije prozivao Budnje za ubistvo, samo ih je prozivao za brisanje snimaka sa hotela, za koje su oni tvrdili da su nestali jer je doslo do nestanka struje. Budnje su se sami prvi javili sa demantom da je Muamer ubica iako ih nije zvalo ni tuzilastvo, ni porodica Memic kao nekog ko je ubio njihovog sina. Interesantno zar nije?
Ma jok...od prvog dana zamisljeni ubojica u Murizovoj glavi je Budnjo junior ...de bgt valjda smo to apsolvkrali
il dottore
Posts: 1442
Joined: 12/04/2014 20:35

#22231 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by il dottore »

uglavnomja wrote: 25/10/2021 12:40 5 godina je puno vremena
dovoljno da covjek postane realan
da shvati da mora zivjeti dalje
e tu je izbor
da li nastaviti dalje pasivno, u izloaciji, tuzi, samoci ...
ili aktivno
pokusati pomocci i sebi i drugom djetetu
i pri tom unistiti "krvca" zato jer je imao srecu da ostane ziv
i dati smisao svom postojanju

a uz to idu i drugi benefiti, materijalni i nematerijalni


ne znam da li muriz radi zadnjih godina, ali s obzirom koliko vremena provodi po medijima, na pripremama protesta i na protestima, na sudjenjima, a uz to je i "zavrsio" pravo, tesko da je imao vremena da radi
Tvoja teza dakle je "Muriz zna da mu je Ljubo ubio dijete ali rezonuje nema veze, bilo pa proslo. Ja cu se potruditi da ga (Ljubu) ne osude a onda cu glumiti ozaloscenog oca, iskoristiti NiP da pljujemo po SDA kako bi Arijana odradila jedan saziv zastupnika Skupstine Kantona, da se dijete malo uhljebi. Sto kazes i drugi benefiti materijalni i nematerijalni."

Sta reci :(
Na stranu sve ali meni je tebe zao. Ne bih se s tobom mijenjao da mi kompletnu Norvesku poklone
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22232 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

invincible1921 wrote: 25/10/2021 17:53
Koume wrote: 25/10/2021 17:19

Muriz nikad nije prozivao Budnje za ubistvo, samo ih je prozivao za brisanje snimaka sa hotela, za koje su oni tvrdili da su nestali jer je doslo do nestanka struje. Budnje su se sami prvi javili sa demantom da je Muamer ubica iako ih nije zvalo ni tuzilastvo, ni porodica Memic kao nekog ko je ubio njihovog sina. Interesantno zar nije?
Ma jok...od prvog dana zamisljeni ubojica u Murizovoj glavi je Budnjo junior ...de bgt valjda smo to apsolvkrali
Daj suti Boga ti na pitanje da li je Muamer Budnjo nalogodavac Muriz odgovara "ne bih ga u te vode uvlacio", na pitanje da li je Muamer ubica "nisam to nikad rekao", koristeci nesto sto se zove logika, ako ti je poznato, recenica ne bih ga u to uvlacio bi znacila previse je to tezak teret za Muamera da bi on to napravio, sto indirektno znaci da ne misli da je ubica.
Bilo je prije komentara kao da je stranica Pravda za Dzenana dijelila tekstove portala gdje se spominje Budnjo kao ubica, a ti tekstovi su bukvalno bili dvije stranice o ubistvu, korupciji i samo jedna recenica o Budnjama
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22233 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

il dottore wrote: 25/10/2021 17:59
uglavnomja wrote: 25/10/2021 12:40 5 godina je puno vremena
dovoljno da covjek postane realan
da shvati da mora zivjeti dalje
e tu je izbor
da li nastaviti dalje pasivno, u izloaciji, tuzi, samoci ...
ili aktivno
pokusati pomocci i sebi i drugom djetetu
i pri tom unistiti "krvca" zato jer je imao srecu da ostane ziv
i dati smisao svom postojanju

a uz to idu i drugi benefiti, materijalni i nematerijalni


ne znam da li muriz radi zadnjih godina, ali s obzirom koliko vremena provodi po medijima, na pripremama protesta i na protestima, na sudjenjima, a uz to je i "zavrsio" pravo, tesko da je imao vremena da radi
Tvoja teza dakle je "Muriz zna da mu je Ljubo ubio dijete ali rezonuje nema veze, bilo pa proslo. Ja cu se potruditi da ga (Ljubu) ne osude a onda cu glumiti ozaloscenog oca, iskoristiti NiP da pljujemo po SDA kako bi Arijana odradila jedan saziv zastupnika Skupstine Kantona, da se dijete malo uhljebi. Sto kazes i drugi benefiti materijalni i nematerijalni."

Sta reci :(
Na stranu sve ali meni je tebe zao. Ne bih se s tobom mijenjao da mi kompletnu Norvesku poklone
Inace se na ovom bazira grupa ljudi koja se jos uvijek trudi da dokaze da su romi krivi
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#22234 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Koume wrote: 25/10/2021 16:56
zijancer wrote: 25/10/2021 16:27
:|
Da li si svjestan da je upravo to tvrdnja vozaca kombija?
Kakve veze ima sta tvrdi vozac? Mogu i ja tvrdit da imam milion pa nemam. Kome cu prije vjerovat, vjestaku sa preko 100 uradjenih vjestacenja na saobracajnim nesrecama ili romu koji je prvo rekao da je udario Dzenana pa da ga nije udario, a sad ce biti svjedok u slucaju organizovanog kriminala?
kako bi ti utvrdio zašto laže? da zaštiti sebe ili da preuzme tuđe krivično djelo?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22235 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

il dottore wrote: 25/10/2021 17:59
uglavnomja wrote: 25/10/2021 12:40 5 godina je puno vremena
dovoljno da covjek postane realan
da shvati da mora zivjeti dalje
e tu je izbor
da li nastaviti dalje pasivno, u izloaciji, tuzi, samoci ...
ili aktivno
pokusati pomocci i sebi i drugom djetetu
i pri tom unistiti "krvca" zato jer je imao srecu da ostane ziv
i dati smisao svom postojanju

a uz to idu i drugi benefiti, materijalni i nematerijalni


ne znam da li muriz radi zadnjih godina, ali s obzirom koliko vremena provodi po medijima, na pripremama protesta i na protestima, na sudjenjima, a uz to je i "zavrsio" pravo, tesko da je imao vremena da radi
Tvoja teza dakle je "Muriz zna da mu je Ljubo ubio dijete ali rezonuje nema veze, bilo pa proslo. Ja cu se potruditi da ga (Ljubu) ne osude a onda cu glumiti ozaloscenog oca, iskoristiti NiP da pljujemo po SDA kako bi Arijana odradila jedan saziv zastupnika Skupstine Kantona, da se dijete malo uhljebi. Sto kazes i drugi benefiti materijalni i nematerijalni."

Sta reci :(
Na stranu sve ali meni je tebe zao. Ne bih se s tobom mijenjao da mi kompletnu Norvesku poklone
:roll:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22236 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

zijancer wrote: 25/10/2021 18:16
Koume wrote: 25/10/2021 16:56
Kakve veze ima sta tvrdi vozac? Mogu i ja tvrdit da imam milion pa nemam. Kome cu prije vjerovat, vjestaku sa preko 100 uradjenih vjestacenja na saobracajnim nesrecama ili romu koji je prvo rekao da je udario Dzenana pa da ga nije udario, a sad ce biti svjedok u slucaju organizovanog kriminala?
kako bi ti utvrdio zašto laže? da zaštiti sebe ili da preuzme tuđe krivično djelo?
i ti svasta pitas :D
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22237 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

zijancer wrote: 25/10/2021 18:16
Koume wrote: 25/10/2021 16:56
Kakve veze ima sta tvrdi vozac? Mogu i ja tvrdit da imam milion pa nemam. Kome cu prije vjerovat, vjestaku sa preko 100 uradjenih vjestacenja na saobracajnim nesrecama ili romu koji je prvo rekao da je udario Dzenana pa da ga nije udario, a sad ce biti svjedok u slucaju organizovanog kriminala?
kako bi ti utvrdio zašto laže? da zaštiti sebe ili da preuzme tuđe krivično djelo?
To se nadam da cemo saznati iz svjedocenja njegovog jer ja sam ne znam
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#22238 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

jedno je sigurno, ne smije poreći raniji iskaz - da je prošao bez zaustavljanja :D što nas vodi u zavrzlamu putovanja kroz vrijeme
sto se tiče 'ostecenja' A stuba, ta ograda je trebala davno biti identifikovana i vještačena (da li može izazvati takva oštećenja) :P
Last edited by zijancer on 25/10/2021 19:56, edited 1 time in total.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3005
Joined: 25/06/2014 14:16

#22239 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kakotakonikako »

uglavnomja wrote: 25/10/2021 13:29 a uvazena zastupnica prima veliku platu iz budzeta za svoju privatnu borbu
samo je takko rekla, da se kandidovala da bi se bavila svojim slucajem

ostalo je ne zanima :zzzz:

kakav smog, saobracajni kolaps, cijene plina, urbanizam, parking, pomoc starijim, bolesnim, zdravstvo :run:
Ocito te boli uvazena zastupnica. Normalno da ce se boriti da se kazni ubica/ubice njenog brata. Sta tu ima cudno ??????

Kad vec pises o tome - ne smetaju ti ljudi koji su pokrali ovu zemlju za koju sam se ja borio od 92-96. Zasto ??????
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22240 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

kakotakonikako wrote: 25/10/2021 19:56
uglavnomja wrote: 25/10/2021 13:29 a uvazena zastupnica prima veliku platu iz budzeta za svoju privatnu borbu
samo je takko rekla, da se kandidovala da bi se bavila svojim slucajem

ostalo je ne zanima :zzzz:

kakav smog, saobracajni kolaps, cijene plina, urbanizam, parking, pomoc starijim, bolesnim, zdravstvo :run:
Ocito te boli uvazena zastupnica. Normalno da ce se boriti da se kazni ubica/ubice njenog brata. Sta tu ima cudno ??????

Kad vec pises o tome - ne smetaju ti ljudi koji su pokrali ovu zemlju za koju sam se ja borio od 92-96. Zasto ??????

a dje to pise? :?:

ako ne zelim nepismenu i neobrazovanu i uz to nevaspitanu osobu da odlucuje o gradu znaci da sam za lopove?

ma genijalno :-)


inace zastupnicke funkcije nisu mjesto za rjesavanje privatnih problema
niti se treba birati zastupnik koji je jevno rekao da ga zanima samo licno rjesenje
pogotovo ne osoba zbog neke licne tragedije

nego osoba koja ce pokusati nesto uraditi za grad
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3005
Joined: 25/06/2014 14:16

#22241 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kakotakonikako »

uglavnomja wrote: 25/10/2021 19:58
kakotakonikako wrote: 25/10/2021 19:56

Ocito te boli uvazena zastupnica. Normalno da ce se boriti da se kazni ubica/ubice njenog brata. Sta tu ima cudno ??????

Kad vec pises o tome - ne smetaju ti ljudi koji su pokrali ovu zemlju za koju sam se ja borio od 92-96. Zasto ??????

a dje to pise? :?:

ako ne zelim nepismenu i neobrazovanu i uz to nevaspitanu osobu da odlucuje o gradu znaci da sam za lopove?

ma genijalno :-)


inace zastupnicke funkcije nisu mjesto za rjesavanje privatnih problema
niti se treba birati zastupnik koji je jevno rekao da ga zanima samo licno rjesenje

nego osoba koja ce pokusati nesto uraditi za grad
Majke ti , odgovori ali posteno, ko krade i unistava ovu zemlji vec skoro 30 godina, zemlju za koju sam se ja sa svojim suborcima borio od 92-96 i izasao iz toga sa 50 KM i sada nemam nista vise a pojedini sa 20 KM imaju bogastva a pojedini kojima ne bi covjek dao da cuvaju dvije ovce, zbog PODOBNOSTI ( je.bem ti ovi rijec ) imaju daleko vise nego sto svojim radom i intelektom zasluzuju. Samo odgovori posteno ako imas obraza i casti.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#22242 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Koume wrote: 25/10/2021 18:01
invincible1921 wrote: 25/10/2021 17:53

Ma jok...od prvog dana zamisljeni ubojica u Murizovoj glavi je Budnjo junior ...de bgt valjda smo to apsolvkrali
Daj suti Boga ti na pitanje da li je Muamer Budnjo nalogodavac Muriz odgovara "ne bih ga u te vode uvlacio", na pitanje da li je Muamer ubica "nisam to nikad rekao", koristeci nesto sto se zove logika, ako ti je poznato, recenica ne bih ga u to uvlacio bi znacila previse je to tezak teret za Muamera da bi on to napravio, sto indirektno znaci da ne misli da je ubica.
Bilo je prije komentara kao da je stranica Pravda za Dzenana dijelila tekstove portala gdje se spominje Budnjo kao ubica, a ti tekstovi su bukvalno bili dvije stranice o ubistvu, korupciji i samo jedna recenica o Budnjama
Muriz tvrdi/je tvrdio da ima svjedoka koji je vidio da Budnjo šamara Alisu. Svjedok u Tužilaštvu to nije ponovio. https://www.fokus.ba/vijesti/bih/tuzila ... co/737757/

Međutim, Memići i dalje guraju tu priču.

"Znam da Alisa Mutap Ramić ovo večeras prati. Sjećaš li se Alisa poruke koju si dobila da će tvoja veza s Dženanom biti najkraća u životu, da će ti likvidirati momka. Sjećaš li se Alisa noći 8. Februara 2016, zašto si lagala da ste išli na Vidikovac i da ste na Ilidžu došli iza 10 sati kada je to bilo mnogo ranije. Koga si to pozvala da dođe u Aleju i pretuče Dženana. Koga je to Dženan ugledao iza tvojih leđa. Ko te Alisa šamarao u Velikoj aleji. Sjećaš li se Alisa kada je pred tobom nestajao tvoj život...."

Kad je bila priča oko Budnjinog alibija, Memići su isti ismijavali na svojim Facebook profilima i lajkali objave u kojima se on navodi kao ubica. Ja vidio svojim očima i spreman sam isto ponoviti na sudu ako ih Budnjo ikad tuži.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3005
Joined: 25/06/2014 14:16

#22243 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kakotakonikako »

Memso kredibilan svjedok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma, bjeeeeezi ba, sto me nasmija .... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#22244 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

kakotakonikako wrote: 25/10/2021 20:29 Memso kredibilan svjedok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma, bjeeeeezi ba, sto me nasmija .... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
U pravu su ljudi kad kažu da postoje dvije strane u ovom slučaju. Obrazovana i neobrazovana.
NipBot
Posts: 16
Joined: 19/10/2021 09:49

#22245 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by NipBot »

Koume wrote: 25/10/2021 17:16 Sto su obrisani vide snimci sa hotela Kristal? Cak je vlasnik dosao u emisiju da kaze da je nestalo struje 19. a izbrisali se snimci za 8. dan u mjesecu.

Sto je Dupovac kupovao Clia sa Mutapom?

Zasto nije sankcionisano kantonalno tuzilastvo za dizanje optuznice koju ne mogu dokazati, 3 puta?

Kako je moguce da se porodica Mutap oglasi i kaze da oni koji su ubili Dzenana, tukli su i Alisu, a Alisa se niceg ne sjeca?

Kako moze stajati u zapisniku da je Alisa prepoznala jednu osobu sa slika koju joj je otac Zijo dao i rekla da lici na jednog od napadaca, a ona se ne sjeca nicega?

Kako je moguce da pojedini mogu reci da su dva razlicita suda dala romima oslobadjajucu presudu zbog pritiska javnosti, kakvi su nam onda to sudovi i zasto nisu sankcionisani?

Zasto tuzilastvo KS trazi 3 puta vjestacenje Alise Mutap, prvo vjestacenje je reklo da nema amneziju?

Kako tuzilastvo KS moze reci da je snimak obrisan ali nije od znacaja za slucaj, kada je policijski sluzbenik pregledao snimak i rekao da ima nesto interesantno na njemu, a tuzilastvo ga nije ni pregledalo?

Kako je moguce da Dupovac sam na svoju ruku ide okolo i uzima video snimke sa kamera, znajuci da su iste onog trenutka kad ih on uzme bez naloga, beskorisne i nelegalne?

Kako je moguce da policaiac Baric uzima 3 razlicita iskaza od Alise Mutap, po njegovim rijecima ona 3 puta dala razlicit iskaz?

Kako je moguce da policajac koji je zaduzen za dio nadzora nad termalnim rivijerom napise u svojoj zabiljesci da se taj dan nije nista znacajno desilo, a od tog objekta za koji je on bio zaduzen taj dan, ukradena veca svota novca?

Kako je moguce izuzimati dokaze bez pravljena sluzbene zabiljeske dan nakon nesrece koja se zadesila, jer isti ne vrijede?

Kako je moguce da na rekonstrukciji saobracajne nesrece Alisa i romi daju dva razlicita opisa kako se desila saobracajna nesreca?

Kako je moguce da policijski sluzbenik radi na slucaju na kojem on ne moze da radi?

Kako je moguce da policijski sluzbenik ignorise naredbe nadredjenog? Ili eventualno zasto Mutapi ne donose Alisin krvavi dzemper kako im je rekao policijski sluzbenik?

Kako je moguce da se ignorise vjestacenje vjestaka masinske struke koji su rekli da ostecenja na kombiju nisu mogla nastati od udarca pjesaka?

Sve nebuloze gospodo slucaja Memic. Ovo nisu stvari rekla kazala, ovo su vec odavno poznate stvari. Pa ako nije problem neko nek odgovori na ova pitanja ako moze, iako se vec zna odgovor na ista.
Denden je ovo 1000 % pojasnio i potkrijepio činjenicama

1. Činjenica nestalo je struje.
Dva policajca su davala iskaz povodom toga, pročitaj sta su izjavili, gdje je vještačenje iz sipe. Sta očekujete da će te vidjeti na tim snimcima? A sta da je falio snimak sa kuvajtske rezidencije i da su dali isti odgovor?

2. Dupovac je zajedno sa murizom i zijadom nabavljao auto. Automobil je bio u vlasništvu Enida Ploskica mislim nikad u papirima vrati ću se na to, Enid je otac od Mirze bivšega momka Alise sa kojim je imala problema.. Pa logično da će istraga krenuti u tom pravcu. Tu je sad i ona famozna rečenica Likvidira ćemo ti momka je ustvari mirzina nema zavjere i zna se sve ko sta BH telekom ko zvao ko piso ko prijetio lahko provjerljivo.sad da se vratim na klija. Alisa se sjećala zelene koje je boje klio? Pa ja mislim da ja i mirza sam u sebe posumljao, a ne porodice mutap i memic. Mirza priveden utvrđeno da nema veze sa djelom dobio degenek za prevaspitanje… Porodice naravno nastavljaju u tom pravcu koji još trag imaju otkupljuju klija, a hasan dupovac je tu da to legalizuje da se klio ispita. Vještačenjem klija skinuta je sva sumnja sa Mirze i slučaj je krenuo u drugom pravcu. Enid je taj auto vratio prije izvršenja krivičnog djela nije se moglo prevesti.

3. Jako je teško dobiti slučaj kad su porodica oštećenog i osumljecenog na istoj strani. Svaki pravnik izuzev Gosp. Sveznajućeg ferageta vidi istinu u ovom slučaju. Objavite oslobađajuću seferovicima vidjece te da su Romi počinioci a tužilaštvo nije uspjelo dokazati kako se to desilo. Odgovornost tužilaštva da morali su i trebali su izgurat osudjujucu za seferovvice, pritisak javnosti je bio ogroman. Pravo i pravda dva različita pojma, sud se drži prava. Da je pritisak bio u drugom smjeru i odluka bi bila drugačija. Jer u oba slučaja sud ne bi pogriješio.

3. Može zato sto ta kamera nije snimala mjesto dogadjaja i nije relevantna za slučaj osim ako vas ne zanimaju gosti hotela.. Zamisli na snimku Bake tu noć tu na večeri ulazi u hotel… Bilo bi bake buba Alisu. Bake osumljeceni i tako dalje bitno je da je SDA
Aa policajcu je interesantan snimak u koliko na njemu ima sjenka i ako je možda od lipe treba se utvrditi provjeriti izuzeti. Interesantno za tužilaštvo i policiju nije isto. Da je nešto vidio toliko bitno snimak bi po kratkom postuku bio izuzet, a policajac vjerovatno ne bi mrdao od kompjutera. Toliko je bilo interesantno da im se nije žurilo sa izuzimanjem

4. Problem je sto ste bukvalci zatucani. Željeli su da kažu narodnim masama da je i Alisa žrtva kao sto i jeste. Da je isti onaj sto je naudio Dženanu naudi i alisi . Spuštanje loptice na razumnije i racionalnije razmišljanje.

5. Kako se ti ne možeš sjetiti imena druga sa slike iz prvog razreda, aa faca ti poznata. Tako funkcionira sjećanje, usljed traume može doći do gubitka pamćenja. Trauma može biti fizička i psihička u alisinom slučaju obje. Alisa se pokušavala sjetiti, faca nekog tamo lika veze sa dogadjajem i ako se ne može sjetiti detalja glupo je da objašnjavamo ljudski mozak.

6. Porodica oštećenog je tu presudnu ulogu odigrala, sud je radio po pravu. Tužilaštvo nije imalo dovoljno dokaza i ako zna da su Romi počinioci nije ih uspjelo optužiti za ubistvo sud je tražio prekfalikaciju djela onda donio oslobađajuću i za sobracajku.. jer tužilaštvo nije moglo precizno objasnit povrede.. romi su po mom mišljenju uatvari počinili ubistvo al bez oružja jako teško dokazivo. I ako su priznanja po meni neoborivi dokazi, al tu je karkin odradio svoje.

7. Da vidimo ta 3 iskaza. Papir prijatelju

8. Kakva svota, gdje kad sta.. papir prijatelju

9. Praksa u u mupu je da se snimak obezbjedi, a nalog dobije kasnije proceduralna greška. Ako je interesantan policiji ne znaci da ce se koristit u dokaznom materijalu tužilaštva.

Itako dalje
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#22246 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

A ovo vam sve govori o dokazima i logici porodice Memić. Od 4:40



"Svjedok je jedno rekao hodži, a drugo Tužilaštvu. Mi imamo prepisku svjedoka i hodže, ŠTO UKAZUJE DA JE SVJEDOK GOVORIO ISTINU"

:lol: :lol: :lol:

Znači, ako se njima nešto kaže - to je istina.
Ako se nešto kaže Tužilaštvu/drugoj strani - to je neistina

To je sva logika na kojoj se zasniva ovaj slučaj i taktika kojom se drži u javnosti već godinama.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22247 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

kakotakonikako wrote: 25/10/2021 20:14
uglavnomja wrote: 25/10/2021 19:58


a dje to pise? :?:

ako ne zelim nepismenu i neobrazovanu i uz to nevaspitanu osobu da odlucuje o gradu znaci da sam za lopove?

ma genijalno :-)


inace zastupnicke funkcije nisu mjesto za rjesavanje privatnih problema
niti se treba birati zastupnik koji je jevno rekao da ga zanima samo licno rjesenje

nego osoba koja ce pokusati nesto uraditi za grad
Majke ti , odgovori ali posteno, ko krade i unistava ovu zemlji vec skoro 30 godina, zemlju za koju sam se ja sa svojim suborcima borio od 92-96 i izasao iz toga sa 50 KM i sada nemam nista vise a pojedini sa 20 KM imaju bogastva a pojedini kojima ne bi covjek dao da cuvaju dvije ovce, zbog PODOBNOSTI ( je.bem ti ovi rijec ) imaju daleko vise nego sto svojim radom i intelektom zasluzuju. Samo odgovori posteno ako imas obraza i casti.
sda, stvorena i vodjena po receptu eks reisa i ivz, uz pomoc uhljupa alije
koja je pokrala sve izbore, od prvih do danas

kamo srece da uhljup nije pusten iz zatvora
ili da nije ziv izasao iz onog transportera

i nemoj meni o ratu :)
o lopovima, o nepismenim i nesposobnim ...


vidis, arijana je upravo materijal za sda, u svojoj biti
tipican sda predstavnik
sto jjoj se desila tragedija da je sad (kao) na drugoj strani ne mijenja cinjenicu da njoj nije mjesto u politici

cura koja pise kao da je 5. osnovne
ne zna razliku izmedju dobrovoljac i dobrotvor
nije dvije stranice lektire procitala

a ni laganje, mahalanje, bezobrazluk, primitivizam ... joj nisu strani

cilj svih normalnih ljudi je da se promijene ljudi na vlasti

a osoba za koju je cak i zahiragic ajnstajn i doktor svih nauka sigurno nije korak naprijed nego 10000 nazad

politickke funkcije nisu nagrada za neciju patnju i bol, nego posao sa ogromnom odgovornoscu
za koji trebaju jake kvalifikacije

znam da sad ima malo takvih, ali cilj je da ih bude sto vise

a ne ovo :roll:

ako narod misli da joj treba platiti tragediju - ok, neka dobija pare, ali neka ne zauzima mjesto nekome ko ima znanje, ideje, volju, zelju ... da se bavi gradom, zajednicom i zajednickim boljitkom
a ne placati je da ganja nn lica, izmislja provokacije, bahati se, sramoti se svojim neznanjem ... dug spisak njenih "kvalifikacija"
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3005
Joined: 25/06/2014 14:16

#22248 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kakotakonikako »

uglavnomja wrote: 25/10/2021 20:39
kakotakonikako wrote: 25/10/2021 20:14

Majke ti , odgovori ali posteno, ko krade i unistava ovu zemlji vec skoro 30 godina, zemlju za koju sam se ja sa svojim suborcima borio od 92-96 i izasao iz toga sa 50 KM i sada nemam nista vise a pojedini sa 20 KM imaju bogastva a pojedini kojima ne bi covjek dao da cuvaju dvije ovce, zbog PODOBNOSTI ( je.bem ti ovi rijec ) imaju daleko vise nego sto svojim radom i intelektom zasluzuju. Samo odgovori posteno ako imas obraza i casti.
sda, stvorena i vodjena po receptu eks reisa i ivz, uz pomoc uhljupa alije
koja je pokrala sve izbore, od prvih do danas

kamo srece da uhljup nije pusten iz zatvora
ili da nije ziv izasao iz onog transportera

i nemoj meni o ratu :)
o lopovima, o nepismenim i nesposobnim ...


vidis, arijana je upravo materijal za sda, u svojoj biti
tipican sda predstavnik
sto jjoj se desila tragedija da je sad (kao) na drugoj strani ne mijenja cinjenicu da njoj nije mjesto u politici

cura koja pise kao da je 5. osnovne
ne zna razliku izmedju dobrovoljac i dobrotvor
nije dvije stranice lektire procitala

a ni laganje, mahalanje, bezobrazluk, primitivizam ... joj nisu strani

cilj svih normalnih ljudi je da se promijene ljudi na vlasti

a osoba za koju je cak i zahiragic ajnstajn i doktor svih nauka sigurno nije korak naprijed nego 10000 nazad

politickke funkcije nisu nagrada za neciju patnju i bol, nego posao sa ogromnom odgovornoscu
za koji trebaju jake kvalifikacije

znam da sad ima malo takvih, ali cilj je da ih bude sto vise

a ne ovo :roll:

ako narod misli da joj treba platiti tragediju - ok, neka dobija pare, ali neka ne zauzima mjesto nekome ko ima znanje, ideje, volju, zelju ... da se bavi gradom, zajednicom i zajednickim boljitkom
a ne placati je da ganja nn lica, izmislja provokacije, bahati se, sramoti se svojim neznanjem ... dug spisak njenih "kvalifikacija"
Reci mi, sta ti znaci ovo " i nemoj meni o ratu :) " ???????
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22249 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

kakotakonikako wrote: 25/10/2021 20:46
uglavnomja wrote: 25/10/2021 20:39

sda, stvorena i vodjena po receptu eks reisa i ivz, uz pomoc uhljupa alije
koja je pokrala sve izbore, od prvih do danas

kamo srece da uhljup nije pusten iz zatvora
ili da nije ziv izasao iz onog transportera

i nemoj meni o ratu :)
o lopovima, o nepismenim i nesposobnim ...


vidis, arijana je upravo materijal za sda, u svojoj biti
tipican sda predstavnik
sto jjoj se desila tragedija da je sad (kao) na drugoj strani ne mijenja cinjenicu da njoj nije mjesto u politici

cura koja pise kao da je 5. osnovne
ne zna razliku izmedju dobrovoljac i dobrotvor
nije dvije stranice lektire procitala

a ni laganje, mahalanje, bezobrazluk, primitivizam ... joj nisu strani

cilj svih normalnih ljudi je da se promijene ljudi na vlasti

a osoba za koju je cak i zahiragic ajnstajn i doktor svih nauka sigurno nije korak naprijed nego 10000 nazad

politickke funkcije nisu nagrada za neciju patnju i bol, nego posao sa ogromnom odgovornoscu
za koji trebaju jake kvalifikacije

znam da sad ima malo takvih, ali cilj je da ih bude sto vise

a ne ovo :roll:

ako narod misli da joj treba platiti tragediju - ok, neka dobija pare, ali neka ne zauzima mjesto nekome ko ima znanje, ideje, volju, zelju ... da se bavi gradom, zajednicom i zajednickim boljitkom
a ne placati je da ganja nn lica, izmislja provokacije, bahati se, sramoti se svojim neznanjem ... dug spisak njenih "kvalifikacija"
Reci mi, sta ti znaci ovo " i nemoj meni o ratu :) " ???????
to znaci da znam sve, svjedok, ocevidac, sudionik ... kako hoces to da nazoves
4 godine u sarajevu, poslije zavrsenog fakulteta, ne dijete koje je virilo iz podruma
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3005
Joined: 25/06/2014 14:16

#22250 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kakotakonikako »

uglavnomja wrote: 25/10/2021 20:49
kakotakonikako wrote: 25/10/2021 20:46

Reci mi, sta ti znaci ovo " i nemoj meni o ratu :) " ???????
to znaci da znam sve, svjedok, ocevidac, sudionik ... kako hoces to da nazoves
4 godine u sarajevu, poslije zavrsenog fakulteta, ne dijete koje je virilo iz podruma
Ja sam mimo 4 godine kao borac Armije Republike Bosne i Hercegovine 92-96, i stanovnik Sarajeva preko 45 godina i zato mi nisu jasna ('da ne kazem da su mi smijesna ) pisanja pojedinih forumasa. I da mogu i tebi a i drugima svijetla obraza o ratu. Jer nemam oraha u dzepu.
Locked