Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#30801 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Ateista wrote: 24/06/2022 12:19
GAU8 wrote: 24/06/2022 12:15

Cudi me da se smatras ateistom, a tako si sklon misticizmu
Nikakav misticizam, samo realno rezonovanje. Ti stvarno vjerujes u pricu o njenoj amneziji?
Ja ne mogu da se odlucim.
Najvise vjerujem cinjenicama i materijalnim dokazima. A oni nisu saglasni u tome da li amnezija postoji ili ne.
18mn97
Posts: 279
Joined: 21/04/2021 12:56

#30802 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by 18mn97 »

Je li ikad rijesen slucaj pljacke jednog od hotela na Ilidzi? Kad je policajac usao da popije terapiju, a lopovi usetali i odnijeli 50ak hiljada maraka? Ciji je hotel u pitanju?
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30803 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

GAU8 wrote: 24/06/2022 12:31
Ateista wrote: 24/06/2022 12:19

Nikakav misticizam, samo realno rezonovanje. Ti stvarno vjerujes u pricu o njenoj amneziji?
Ja ne mogu da se odlucim.
Najvise vjerujem cinjenicama i materijalnim dokazima. A oni nisu saglasni u tome da li amnezija postoji ili ne.
Posteno. :thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30804 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

denden wrote: 24/06/2022 12:27
Ateista wrote: 24/06/2022 12:17

Opet patetika, nije neophodno nikakvo bozanstvo, dovoljno je da to bude neko ko ima dovoljno veza da to pokusa prikriti, takvih je u nasem drustvu i previse.
Motivi mogu biti razni, to sto ih mi ne znamo ne znaci da ga nema,.
"To sto Zeusa niko nije vidio, ne znaci da ga nema. Zar su toliki stari Grci bili budale" :lol:

Zdrav razum se oslanja na ono cega neupitno ima, na stvarnost i na tome gradi svoje zakljucke.

Dok djeca iz vrtica, pripadnici religija i teoreticari zavjere zakljucke i zivot baziraju na onom cega nema, ali "moze biti, mada to niko nije dokazao".

Cuj nick "ateista" sa takvim mentalnim sklopom. :lol:
Puno toga u nauci se ne vidi, ali se indirektno zna sa postoji ili postoje indikacije za to. Nije dolazano da postoji neko ko stoji iza ovoga (ja sve vrijeme govorim o prikrivanju, ne nuzno o tome da je neko narucio ubistvo dzenana, iako ni ta opcija nije iskljucena) ali postoji i vise nego dovoljno indikacija koje ukazuju na to.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#30805 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Pa sva vasa teorija zavjere pociva na slijedjenju Murizove dogme "Alisa glumi da ima amneziju, jer se boji nekog mocnika koji stoji iza svega i i ima u dzepu policiju, zdravstvo, sudstvo, vjestake".

Pociva na dogmi o postojanju "mocnog bica za kojeg se ne zna ni ko je, niti zasto bi, niti da li uopste postoji, ali garant postoji" :-)

I onda pricate o razumu i racionalnosti :-)

Vi ste slikovna ilustracija uz definiciju pojma teoreticar zavjere :lol:


A niko da se pocese po guzici i objasni ulogu Ljube Seferovica, krhotina kombija koje se uklapaju sa njegovim po linijama prsnuca, cija cerka i supruga potvrdjuju da su bili u kombiju sa snimaka.

Drzavno tuzilastvo nije naslo dokaze da su podmetnuti, a trazilo ih je.

Tipicno "zbogom, pameti".
Ignorisanje ocite materijalne stvarnosti-dokaza ("Reko Muriz Ljubo nije bitan) i izmisljanje mocnog nevidljivog nespoznatljivog bica kao temelja teorije zavjere.

I pozivanje na logiku i razum, kao sjajan vic :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#30806 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Ateista wrote: 24/06/2022 12:49
denden wrote: 24/06/2022 12:27

"To sto Zeusa niko nije vidio, ne znaci da ga nema. Zar su toliki stari Grci bili budale" :lol:

Zdrav razum se oslanja na ono cega neupitno ima, na stvarnost i na tome gradi svoje zakljucke.

Dok djeca iz vrtica, pripadnici religija i teoreticari zavjere zakljucke i zivot baziraju na onom cega nema, ali "moze biti, mada to niko nije dokazao".

Cuj nick "ateista" sa takvim mentalnim sklopom. :lol:
Puno toga u nauci se ne vidi, ali se indirektno zna sa postoji ili postoje indikacije za to. Nije dolazano da postoji neko ko stoji iza ovoga (ja sve vrijeme govorim o prikrivanju, ne nuzno o tome da je neko narucio ubistvo dzenana, iako ni ta opcija nije iskljucena) ali postoji i vise nego dovoljno indikacija koje ukazuju na to.
mozes li ovo objasniti?

koja se to nauka ili naucni dokaz zasniva na indirektnoj spoznaji o postojanju necega i indikacijama :?:


ovo vec prelazi iz tragikomicnog u samo tragicno :run:
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30807 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

uglavnomja wrote: 24/06/2022 13:16
Ateista wrote: 24/06/2022 12:49

Puno toga u nauci se ne vidi, ali se indirektno zna sa postoji ili postoje indikacije za to. Nije dolazano da postoji neko ko stoji iza ovoga (ja sve vrijeme govorim o prikrivanju, ne nuzno o tome da je neko narucio ubistvo dzenana, iako ni ta opcija nije iskljucena) ali postoji i vise nego dovoljno indikacija koje ukazuju na to.
mozes li ovo objasniti?

koja se to nauka ili naucni dokaz zasniva na indirektnoj spoznaji o postojanju necega i indikacijama :?:


ovo vec prelazi iz tragikomicnog u samo tragicno :run:
Na primjer, neke pojave u svemiru, recimo planete, ne vidimo direktno ali znamo da su tu na osnovu analize putanje drugih tijela pa se zakljuci da tu postoji uticaj gravitacije, tako je koliko se sjecam otkriven neptun, tek kasnije je vidjen teleskopom.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#30808 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

uglavnomja wrote: 24/06/2022 13:16
Ateista wrote: 24/06/2022 12:49

Puno toga u nauci se ne vidi, ali se indirektno zna sa postoji ili postoje indikacije za to. Nije dolazano da postoji neko ko stoji iza ovoga (ja sve vrijeme govorim o prikrivanju, ne nuzno o tome da je neko narucio ubistvo dzenana, iako ni ta opcija nije iskljucena) ali postoji i vise nego dovoljno indikacija koje ukazuju na to.
mozes li ovo objasniti?

koja se to nauka ili naucni dokaz zasniva na indirektnoj spoznaji o postojanju necega i indikacijama :?:


ovo vec prelazi iz tragikomicnog u samo tragicno :run:
Atomska fizika, kvantna mehanika, ...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#30809 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

jao
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30810 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

uglavnomja wrote: 24/06/2022 13:36jao
Nemoj sad jao, dao sam ti jedan od puno primjera koji pokazuju da me moras nesto direktno vidjeti da znas da postoji, a vi se drzite price kako niko ne zna ko je ta fantomska osoba koja stoji iza toga i koju niko nije vidio, kao da to znaci da ne moze ni postojati zbog toga... :-)
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#30811 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Ateista wrote: 24/06/2022 14:04
uglavnomja wrote: 24/06/2022 13:36jao
Nemoj sad jao, dao sam ti jedan od puno primjera koji pokazuju da me moras nesto direktno vidjeti da znas da postoji, a vi se drzite price kako niko ne zna ko je ta fantomska osoba koja stoji iza toga i koju niko nije vidio, kao da to znaci da ne moze ni postojati zbog toga... :-)
OK hajde ti sada reci koje su to indirektne indikacije?
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30812 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

GAU8 wrote: 24/06/2022 14:10
Ateista wrote: 24/06/2022 14:04
Nemoj sad jao, dao sam ti jedan od puno primjera koji pokazuju da me moras nesto direktno vidjeti da znas da postoji, a vi se drzite price kako niko ne zna ko je ta fantomska osoba koja stoji iza toga i koju niko nije vidio, kao da to znaci da ne moze ni postojati zbog toga... :-)
OK hajde ti sada reci koje su to indirektne indikacije?
Ono sto se mogu na pamet sjetiti - sumnjiva amnezija koja nije potvrdjena, misljenje suda da alisa nesto krije i daje nepovezane informacije, prepoznavanje neke trece osobe od strane alise, obrisan snimak za koji se dolazalo da nije u pitanju nestanak struje doveo do brisanja, nestala majica koja je bila dokazni materijal, par botova na temi koji su ocigledno po zadatku samo ovdje, te jedna od najvaznijih stvari - sto ima podignuta optuznica za ometanje istrage. Ima sigurno jos svasta, ovo je na prvu cega se mogu sjetiti.
td_maajka
Posts: 1026
Joined: 05/02/2021 09:57

#30813 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Ateista wrote: 24/06/2022 09:20
GAU8 wrote: 24/06/2022 09:06

Ako je to tacno, tj. ako je tacno ovo sto maajka pise, onda je neminovno da Alisa bude proglasena krivom za prikrivanje.
Da li se slazes?
Iskreno, nisam pravnik i ne znam detalje oko trenutnih desavanja na slucaju da bih mogao tvrditi hoce li do toga doci ili ne. Ne znam da li je ovakav zakljucak suda dovoljan da se neko osudi ili treba nesto dodatno, koliko tu advokati mogu izvuci slucaj k slicno. Znam da je pravo specificno i da se nekad moze znati recimo da je neko kriv ali da zbog proceduralnih gresaka ga ne mogu osuditi i slicno.
U skladu sa tim, i pored presuda kojim je ljubo oslobodjen, ja ne iskljucujem opciju da je on ipak ubica, ali u tom slucaju se tu jos nesto desilo sto se pokusava sakriti.
:thumbup:
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#30814 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

td_maajka wrote: 24/06/2022 15:25
Ateista wrote: 24/06/2022 09:20

Iskreno, nisam pravnik i ne znam detalje oko trenutnih desavanja na slucaju da bih mogao tvrditi hoce li do toga doci ili ne. Ne znam da li je ovakav zakljucak suda dovoljan da se neko osudi ili treba nesto dodatno, koliko tu advokati mogu izvuci slucaj k slicno. Znam da je pravo specificno i da se nekad moze znati recimo da je neko kriv ali da zbog proceduralnih gresaka ga ne mogu osuditi i slicno.
U skladu sa tim, i pored presuda kojim je ljubo oslobodjen, ja ne iskljucujem opciju da je on ipak ubica, ali u tom slucaju se tu jos nesto desilo sto se pokusava sakriti.
:thumbup:
Dakle bez obzira na oslobadjajucu presudu, Alisa je kriva, ili sam pogresno razumio :-) :-)
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#30815 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

desilo se to da preživjela žrtva zaista ima amneziju, što mnogi ne mogu da prihvate i radi toga pokušavaju pronaći druga objašnjenja (da se nešto krije) koja uvijek završe kontradikcijom


mada, ljubo jeste srećković, pazi: udariš pješake kombijem, izbije svađa i još ih napadneš palicom (oni kojima je ovaj dio neprihvatljiv- neka samo preskoče), prođeš tim kombijem ispred dvije kamere, ostanu ti tragovi boje i stakla na licu mjesta, poziv hitnoj 5 minuta nakon tvog prolaska.. I NIKO NE VJERUJE DA SI BIO TU!!? :?
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#30816 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

zijancer wrote: 24/06/2022 16:32 desilo se to da preživjela žrtva zaista ima amneziju, što mnogi ne mogu da prihvate i radi toga pokušavaju pronaći druga objašnjenja (da se nešto krije) koja uvijek završe kontradikcijom


mada, ljubo jeste srećković, pazi: udariš pješake kombijem, izbije svađa i još ih napadneš palicom (oni kojima je ovaj dio neprihvatljiv- neka samo preskoče), prođeš tim kombijem ispred dvije kamere, ostanu ti tragovi boje i stakla na licu mjesta, poziv hitnoj 5 minuta nakon tvog prolaska.. I NIKO NE VJERUJE DA SI BIO TU!!? :?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#30817 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

zijancer wrote: 24/06/2022 16:32 desilo se to da preživjela žrtva zaista ima amneziju, što mnogi ne mogu da prihvate i radi toga pokušavaju pronaći druga objašnjenja (da se nešto krije) koja uvijek završe kontradikcijom


mada, ljubo jeste srećković, pazi: udariš pješake kombijem, izbije svađa i još ih napadneš palicom (oni kojima je ovaj dio neprihvatljiv- neka samo preskoče), prođeš tim kombijem ispred dvije kamere, ostanu ti tragovi boje i stakla na licu mjesta, poziv hitnoj 5 minuta nakon tvog prolaska.. I NIKO NE VJERUJE DA SI BIO TU!!? :?
i jos priznaju, prvo zena sve, on, nakon pada na poligrafu, blazu varijantu, pa neke rodice ispricaju hronologiju i sta su im rekli, pa kcerka prizna da su prosli :lol: :lol: :lol:

u ovoj presudi sto ce peric izreci treba dodati i da se ljubo oslobadja zauvijek u svakom pogledu
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#30818 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Sutra dernek na Stojcevcu, valjda nece nevidljici Ljubo s nevidljivim autima u nepoznato vrijeme operisati na nepoznatoj lolaciji koja se zove Stojčevac. Gluho bilo pu pu
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#30819 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Plus, preživjela žrtva ga se ne sjeća.
Vudu. :D
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#30820 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

I još imaš porodicu žrtve na svojoj strani.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#30821 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Ništa mu ne fali
bitangeIprinceze wrote: 21/06/2022 11:59
Vjwrujem da je prav zdrav. :thumbup: Ne znam kome sta nije jasno. Samo nemojte reci stara infirmacija, 1-6 god, random. :D
Image
Kad je j3dan sud reko istinu svaki drugi ce potvrdi. Covhek 1/1.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#30822 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

klix wrote: 24/06/2022 18:18 I još imaš porodicu žrtve na svojoj strani.
:facepalm: plus nadzorne kamere, 5 metara od lica mjesta, nisu radile
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#30823 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

klix wrote: 24/06/2022 18:18 I još imaš porodicu žrtve na svojoj strani.
i najboljeg i najpametnijeg pro-bono advokata
toliko pozvrtvovanog da je izbacen sa sudjenja zbog saptanja svjedokinji



advokat ostecenih sapce svjedokinji "optuzenih" sta ce reci da se izvuce glavnooptuzeni

monty python :-)
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#30824 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

uglavnomja wrote: 24/06/2022 21:54
klix wrote: 24/06/2022 18:18 I još imaš porodicu žrtve na svojoj strani.
i najboljeg i najpametnijeg pro-bono advokata
toliko pozvrtvovanog da je izbacen sa sudjenja zbog saptanja svjedokinji



advokat ostecenih sapce svjedokinji "optuzenih" sta ce reci da se izvuce glavnooptuzeni

monty python :-)
Feraget izbačen iz sudnice
Igor Todorović, predsjedavajući Sudskog vijeća, naredio je jučer sudskim policajcima da izbace iz sudnice Ifeta Ferageta, sarajevskog advokata i zastupnika porodice Memić. Advokat je u nekoliko navrata dobacivao tokom svjedočenja Emine Bošnjaković, zbog čega je upozoren. U trenutku dok je svjedokinja opisivala boju kombija Feraget je na svojoj fasickli sugerirao Bošnjaković o kojoj je boji riječ, nakon čega je izbačen.
Čovjek Trbuhozborac otkad zna za sebe :lol:

A garant su zli novinari prenijeli nepotpunu informaciju, on je svjedokinji samo dobacivao "istinu, istinu", a ne koju boju treba reći :lol:
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#30825 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

klix wrote: 24/06/2022 18:18 I još imaš porodicu žrtve na svojoj strani.
Mislim da je, kad su pristupili Ljubi i rekli mu "znamo da si nedužan i da nemaš s ništa s ovim", on začuđeno rekao "stvarno sam nedužan? nisam znao..." :lol:
Locked