Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#22101 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Edin H. »

uglavnomja wrote: 23/10/2021 16:14
Koume wrote: 23/10/2021 16:06
Gdje nadje 150 ljudi :D
Samo kad popises sve tuzioce KS koji su formirali optuznicu za saobracajnu imas jedno 10ak ljudi a spisak nije prelazio 50, uzmi malo sabiraj ba ces skoro doci do te brojke


pa bilo poodavno, od vrha - seb i bakir, i enra, budnje, i hitna, i razni doktori i vjestaci, pa razne policije, plus komplet sudstvo ...
bilo i preko 150
A (t)ko je vođa zavjerenika? :-)
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22102 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 23/10/2021 16:14
Koume wrote: 23/10/2021 16:06
Gdje nadje 150 ljudi :D
Samo kad popises sve tuzioce KS koji su formirali optuznicu za saobracajnu imas jedno 10ak ljudi a spisak nije prelazio 50, uzmi malo sabiraj ba ces skoro doci do te brojke


pa bilo poodavno, od vrha - seb i bakir, i enra, budnje, i hitna, i razni doktori i vjestaci, pa razne policije, plus komplet sudstvo ...
bilo i preko 150
Hahahaha ma ja ba teorija zavjere 100%, master assasini Seferovici rijesili sve ni kap znoja nisu prolili
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22103 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Edin H. wrote: 23/10/2021 16:16
uglavnomja wrote: 23/10/2021 16:14



pa bilo poodavno, od vrha - seb i bakir, i enra, budnje, i hitna, i razni doktori i vjestaci, pa razne policije, plus komplet sudstvo ...
bilo i preko 150
A (t)ko je vođa zavjerenika? :-)
a dje ti zuris? :-)

prvo i najvaznije da se osude oni koji pomagalii nn ubici, koji je djelovao po nalogu nn nalogodavca, na nepoznat nacin i bez poznatog razloga :oops:

a to ostalo, ubica, nalogodavac :zzzz: ... nije bitno, rekli muriz i ifet
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#22104 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Edin H. »

uglavnomja wrote: 23/10/2021 16:25
Edin H. wrote: 23/10/2021 16:16

A (t)ko je vođa zavjerenika? :-)
a dje ti zuris? :-)

prvo i najvaznije da se osude oni koji pomagalii nn ubici, koji je djelovao po nalogu nn nalogodavca, na nepoznat nacin i bez poznatog razloga :oops:

a to ostalo, ubica, nalogodavac :zzzz: ... nije bitno, rekli muriz i ifet
Ima logike.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22105 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Edin H. wrote: 23/10/2021 16:16
uglavnomja wrote: 23/10/2021 16:14



pa bilo poodavno, od vrha - seb i bakir, i enra, budnje, i hitna, i razni doktori i vjestaci, pa razne policije, plus komplet sudstvo ...
bilo i preko 150
A (t)ko je vođa zavjerenika? :-)
Ustvari ti je Seferovic, master assasin, vodja sarajevskog podzemlja, drzi sve politicare u saci i svi rade za njega. Njemu ti je bio cejf da ubije random momka na ulici, a sad svi rade za njega kako bi napravili najvecu teoriju zavjere u drzavi. Sve to jer mu je bilo dosadno u njegovom bogatom podzemlju pa kaze da zacini malo.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22106 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 23/10/2021 16:25
Edin H. wrote: 23/10/2021 16:16

A (t)ko je vođa zavjerenika? :-)
a dje ti zuris? :-)

prvo i najvaznije da se osude oni koji pomagalii nn ubici, koji je djelovao po nalogu nn nalogodavca, na nepoznat nacin i bez poznatog razloga :oops:

a to ostalo, ubica, nalogodavac :zzzz: ... nije bitno, rekli muriz i ifet
Evo ti par pitanja probaj odgovorit ali sa konkretnim nekim dokazom, sve sto pitam bit ce dokaz.

Sto je Dupovac uzimao dokaze i bacao ih?

Sto je Dupovac sam bez naloga isao uzimao snimke s okolnih objekata, koje nije predao, i za sta ih je koristio kad je znao da takvim izuzimanjem oni nista ne vrijede?

Kako je moguce da nestane struje 19tog, a nestanu snimci 8. 9. 10.?

Kako je moguce da rukovodstvo hotela Kristal kaze da je nestalo struje i da su zbog toga snimci nestali, kada su vjestaci dokazali da su snimci obrisano namjerno i isti rade na oporavljanju snimaka?

Zasto su u bilo kakvom kontaktu Zijo Mutap i Hasan Dupovac, kada Zijo navodno nema nikakve veze sa slucajem?

Zasto policajac Baric ne uspijeva da obavi najobicnije zadatke po propisima koje poznaje svaki policajac u sluzbi, a nakon toliko godina rada Baric ih ne poznaje?

Kako je moguce da policajac ne radi po naredbi nadredjenog, ignorise njegove naredbe i radi na svoju ruku?

Kako je moguce da porodica Mutap izda saopstenje u kojem pise oni koji su ubili Dzenana tukli su i Alisu, a onda idu na rekonstrukciju saobracajne nesrece?

Kako je moguce da u zvanicnom zapisniku policijskog sluzbenika stoji da je Alisa prepoznala jednog od napadaca kada Alisa Mutap to nije mogla uraditi jer ima amneziju i ne sjeca se dogadjaja?

Sve su ovo teorije zavjere, ali sa pecatom na papiru
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22107 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

:-)

nidje veze, od pocetka do kraja


samo jedan osvrt - alisa nije prepoznala lice, nego rekla da mozda lici i zijo molio da policija provjeri

ovo sve ostalo su besmislice izvadjene iz kontesta i namjerno preformulisane
dupovac nema usb nakon 5 godine nije kategorija - skupljao dokaze pa bacao, a onda sam sebe pobijas - jer ne vrijede
covjeku se zurilo da sto prije rijesi slucaj, zato je poletio da vidi sta se moze naci i ima li ista na snimcima
itd, stavka po stavka
baric rekao sestri donesi odjecu, on uzeo kesu i predao gdje treba




realno, ne znamo ko je vodja "zavjerenika", ali znamo ko je tvorac zavjere
hint - voli skupe satove
hint br. 2 - ekstremno prekapacitiran u odnosu na najblize saradnike i sljedbenike zavjere (realno mozda malo iznad prosjeka), ali maher manipulacije
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22108 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 23/10/2021 16:48 :-)

nidje veze, od pocetka do kraja


samo jedan osvrt - alisa nije prepoznala lice, nego rekla da mozda lici i zijo molio da policija provjeri

ovo sve ostalo su besmislice izvadje iz kontesta i namjerno preformulisane
dupovac nema usb nakon 5 godine nije kategorija - skupljao dokaze pa bacao, a onda sam sebe pobijas - jer ne vrijede
covjeku se zurilo da sto prije rijesi slucaj, zato je poletio da vidi sta se moze naci i ima li ista na snimcima
itd, stavka po stavka
baric rekao sestri donesi odjecu, on uzeo kesu i predao gdje treba




realno, ne znamo ko je vodja "zavjerenika", ali znamo ko je tvorac zavjere
hint - voli skupe satove
hint br. 2 - ekstremno prekapacitiran u odnosu na najblize saradnike i sljedbenike zavjere (realno mozda malo iznad prosjeka), ali maher manipulacije
Nije ovo nista izvadjeno iz konteksta sve je ovo uzeto sa papira tuzilastva BiH.
Dupovac je sam otisao gdje dokazi stoje uzeo plavu kovertu sa komadicima stakla i bacio je u kantu za smece.
Dupovac je sam isao okolo i kupio snimke sa kamera, ne moze se covjeku zuriti da rijesi slucaj jer je to NELEGALNO i ti snimci na sudu NE VRIJEDE.
Baric koji prvo nije izuzeo dzemper po nalogu nadredjenog, koji je predao 3 razlicita iskaza Alise Mutap, koji je sam svoje izjave demantirao uz komentar da ih je pisao neko drugi.
Mogu ja tebi za sve ovo prilozit dokumente, ali dzabe kad si slijep ili glup, jedno od to dvoje si sigurno
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#22109 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Odgovor na sva prethodna pitanja: bne znamo, necemo ni saznati!

No fkn way!

Jer to nije saznalo ni Drzavno tuzilastvo sa svojih 60 tuzilaca, 120 savjetnika i istrazitelja, 200 administrativnih radnika, plus drzavne agencije koje su im stalno na raspolaganju: SIPA, OSA, Granicna policija, plus entitetske policije,

nakon hiljada sati utrosenog rada, salusanja par stotina lica, od kojih stotinjak svjedoka (ostalo upotrebljivo 88), nakon pribavljanja nekoliko desetina hiljada stranica raznih dokumenata.

Drzavno tuzilastvo NIJE uspjelo otkriti "nacin na koji je nanesena teska tjelesna povreda Dzenanu od koje je preminuo" niti pocinitelja.

Bivsa Glavna tuziteljica Gordana, sadasnji tuzilac Cazim i njihovi istrazitelji su na kraju stigli na poziciju sa koje su krenuli: napravili puni krug a da nista novo nisu saznali osim onoga sto je SVIMA bilo poznato.

Dakle, Drzavno tuzilastvo nakon godinu i po istrage, sa svojih 60 tuzilaca, 120 savjetnika i istrazitelja, 200 administrativnih radnika, plus drzavne agencije koje su im stalno na raspolaganju: SIPA, OSA, Granicna policija, plus entitetske policije,

nije otkrilo da li je bila saobracajka, umisljajno ubistvo, ubistvo iz nehata, ubistvo na mah ili neko drugo krivicno djelo sa smrtnom posljedicom. Niti su saznali da li je u pitanju bio jedan pocinitelj ili vise njih.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22110 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

ArmandiHose wrote: 23/10/2021 16:58 Odgovor na sva prethodna pitanja: bne znamo, necemo ni saznati!

No fkn way!

Jer to nije saznalo ni Drzavno tuzilastvo sa svojih 60 tuzilaca, 120 savjetnika i istrazitelja, 200 administrativnih radnika, plus drzavne agencije koje su im stalno na raspolaganju: SIPA, OSA, Granicna policija, plus entitetske policije,

nakon hiljada sati utrosenog rada, salusanja par stotina lica, od kojih stotinjak svjedoka (ostalo upotrebljivo 88), nakon pribavljanja nekoliko desetina hiljada stranica raznih dokumenata.

Drzavno tuzilastvo NIJE uspjelo otkriti "nacin na koji je nanesena teska tjelesna povreda Dzenanu od koje je preminuo" niti pocinitelja.

Bivsa Glavna tuziteljica Gordana, sadasnji tuzilac Cazim i njihovi istrazitelji su na kraju stigli na poziciju sa koje su krenuli: napravili puni krug a da nista novo nisu saznali osim onoga sto je SVIMA bilo poznato.

Dakle, Drzavno tuzilastvo nakon godinu i po istrage, sa svojih 60 tuzilaca, 120 savjetnika i istrazitelja, 200 administrativnih radnika, plus drzavne agencije koje su im stalno na raspolaganju: SIPA, OSA, Granicna policija, plus entitetske policije,

nije otkrilo da li je bila saobracajka, umisljajno ubistvo, ubistvo iz nehata, ubistvo na mah ili neko drugo krivicno djelo sa smrtnom posljedicom. Niti su saznali da li je u pitanju bio jedan pocinitelj ili vise njih.
Ja koliko znam drzavno tuzilastvo nit je vodilo istragu da li je saobracajna ili ne, nit je vodilo istragu za ubistvo ili neko drugo lrivicno djelo. Drzavno tuzilastvo je vodilo istragu za saucesnistvo u slucaju ubistva. I to jos uvijek rade. Drzavno tuzilastvo nije moralo da vodi istragu u slucaju saobracajne nesrece. Ako si zaboravio taj slucaj je bio 2 puta na sudu KS (Seferovici oslobodjeni optuzbi) i jednom na vrhovnom sudu (Seferovici oslobodjeni optuzbi).
Sta sad treba jos i drzavno tuzilastvo da vodi istragu da li je bila saobracajna?
A ne sumnjam da nakon istrage o saucesnistvu ide istraga i za ubistvo, a odgovore na moja pitanja znamo jer je vec odgovoreno na njih
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#22111 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Drzavno tuzilastvo je ISTOVREMENO (naravno nezvanicno, da sakriju eventualni buduci neuspjeh) vodilo istragu "nacina na koji je nanesena teska tjelesna povreda Dzenanu od koje je preminuo", jer je istraga tog osnovnog djela prirodno vezana za zvanicnu istragu prikrivanja tog "nacina....", nadajuci se da ce ipak otkriti STA se to desilo i KO je to pocinio.

Nisu uspjeli. Ne znaju sto se desilo i ko je pocinitelj. Zato su u optuznici i napisali da su optuzeni prikrili "nacin", a ne znaju koji je to "nacin", koji moze biti, teoretski ali i prakticno, saobracajka, umisljajno ubistvo, ubistvo iz nehata, ubistvo na mah ili neko drugo krivicno djelo sa smrtnom posljedicom.

Ne znaju da li je u pitanju bio jedan pocinitelj ili vise njih.

Ali, nije to jedini problem. Prvi problem je u tome sto nisu smjeli zatvoriti polovicnu istragu i potom podici polovicnu optuznicu. Drugi problem sto je takva polovicna i nedorecena (dakle nepravilna i nezakonita optuznica) potvrdjena. Treci problem, sada najtezi, je taj sto se po takvoj optuznici sudi. Sudice se godinama sa neizvjesnim krajem, najvjerovatnije oslobadjanjem svih optuzenih.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22112 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

ArmandiHose wrote: 23/10/2021 17:23 Drzavno tuzilastvo je ISTOVREMENO (naravno nezvanicno, da sakriju eventualni buduci neuspjeh) vodilo istragu "nacina na koji je nanesena teska tjelesna povreda Dzenanu od koje je preminuo", jer je istraga tog osnovnog djela prirodno vezana za zvanicnu istragu prikrivanja tog "nacina....", nadajuci se da ce ipak otkriti STA se to desilo i KO je to pocinio.

Nisu uspjeli. Ne znaju sto se desilo i ko je pocinitelj. Zato su u optuznici i napisali da su optuzeni prikrili "nacin", a ne znaju koji je to "nacin", koji moze biti, teoretski ali i prakticno, saobracajka, umisljajno ubistvo, ubistvo iz nehata, ubistvo na mah ili neko drugo krivicno djelo sa smrtnom posljedicom.

Ne znaju da li je u pitanju bio jedan pocinitelj ili vise njih.

Ali, nije to jedini problem. Prvi problem je u tome sto nisu smjeli zatvoriti polovicnu istragu i potom podici polovicnu optuznicu. Drugi problem sto je takva polovicna i nedorecena (dakle nepravilna i nezakonita optuznica) potvrdjena. Treci problem, sada najtezi, je taj sto se po takvoj optuznici sudi. Sudice se godinama sa neizvjesnim krajem, najvjerovatnije oslobadjanjem svih optuzenih.
A ti vrsni poznavalac prava znas hoce li biti oslobodjeni ili nece. Sta ti znas kakvi dokazi stoje iza recenica u optuznici "bili u konstantnoj" komunikaciji.
Samo Dupovac treba dobit 5 god robije minimalno na osnovu onog sto pise u optuznici, a necemo uzimat u obzir sta ce svjedoci reci sve za njega.
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#22113 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

"DAJ BOŽE, KĆERI, DA TE BEG UZME, AL’ CIGANI SE OKO KUĆE VRZMAJU!"
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22114 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

ArmandiHose wrote: 23/10/2021 17:30 "DAJ BOŽE, KĆERI, DA TE BEG UZME, AL’ CIGANI SE OKO KUĆE VRZMAJU!"
Ajmo Mufidee
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#22115 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Bio ja "bot", "mutapov bot", "gospodin peric", "mufid", "sendvicar", ili bilo ko drugi ili treci,

to ne umanjuje znacaj mojih osnovanih i razumnih pitanja, osnovanih i razumnih odgovora koje nudim, mojih osnovanih i razumnih pretpostavki i tvrdnji,

te ponavljam, ne pristajem na kolektivnu hipnozu od strane iluzioniste "Savjetnika"& Co. Koliko vidim, nisam jedini, mnogi se bude iz te hionoze...
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22116 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

ArmandiHose wrote: 23/10/2021 17:49 Bio ja "bot", "mutapov bot", "gospodin peric", "mufid", "sendvicar", ili bilo ko drugi ili treci,

to ne umanjuje znacaj mojih osnovanih i razumnih pitanja, osnovanih i razumnih odgovora koje nudim, mojih osnovanih i razumnih pretpostavki i tvrdnji,

te ponavljam, ne pristajem na kolektivnu hipnozu od strane iluzioniste "Savjetnika"& Co. Koliko vidim, nisam jedini, mnogi se bude iz te hionoze...
Ti meni pojasni sto su brisani snimci, sto je Dupovac unistavao dokaze, sto je Baric radio sto je radio, kako Alisa kaze da je prepoznala jednog da lici na napadaca a ima amneziju itd, mora neko u zatvor zbog toga ne mogu bit pusteni tek tako
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22117 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

kakva sad koverta sa komadicem stakla?
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22118 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 23/10/2021 18:37 kakva sad koverta sa komadicem stakla?
Image
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22119 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

odakle je ovo?
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22120 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 23/10/2021 18:55 odakle je ovo?
Optuznica
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#22121 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by belfy »

ArmandiHose wrote: 23/10/2021 17:49 Bio ja "bot", "mutapov bot", "gospodin peric", "mufid", "sendvicar", ili bilo ko drugi ili treci,

to ne umanjuje znacaj mojih osnovanih i razumnih pitanja, osnovanih i razumnih odgovora koje nudim, mojih osnovanih i razumnih pretpostavki i tvrdnji,

te ponavljam, ne pristajem na kolektivnu hipnozu od strane iluzioniste "Savjetnika"& Co. Koliko vidim, nisam jedini, mnogi se bude iz te hionoze...
u potpunosti si u pravu. vec od tvog proslog nika bilo je jasno da je znacajno ono sto pises. kao sto si to, jos vise, potvrdio sa ovim drugim. svima je kristalno jasno da je znacaj tvojih pitanja i tvrdnji sada toliko veliki da je skoro neprikosnoven.

nego, znas li ti zasto se denden ne javlja nikako zadnjih dana?
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#22122 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Neko od vas ima optuznicu? Super! Molio bih samo jedan podatak iz nje: da li je Seferovic Ljubo predlozen za svjedoka? Ako jeste molio bih to uslikano. Hvala.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22123 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

ArmandiHose wrote: 23/10/2021 19:07 Neko od vas ima optuznicu? Super! Molio bih samo jedan podatak iz nje: da li je Seferovic Ljubo predlozen za svjedoka? Ako jeste molio bih to uslikano. Hvala.
Nema spisak svjedoka, niti njihove izjave. Portali su vec objavili da je on pristao biti svjedok u slucaju Dzenan Memic
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22124 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Koume wrote: 23/10/2021 18:55
uglavnomja wrote: 23/10/2021 18:55 odakle je ovo?
Optuznica
ono sto je ifet napisao, a cazim potpisao?

mrtvo slovo na papiru dok se ne dokaze

ne sumnjam da ima i svjedok za to :D

da covjek profesionaac sa xx godina staza uzme dokaz i baci ga u kantu pred svjedocima :lol:

u rangu onog dalidinog: ja znam ko je ubica, ali necu da vam kazem, alisa ide kod hodze :-)

isti iq smislio oboje


znaci ti iz optuznice, iz koje jos NISTA nije dokazano izvlacis 10000%ne zakljucke

:-)

ako toga nema u izvjestaju ad-hoc komisije tesko da ce biti ista od toga

cak i uz svjedoka koji se pojavio nakon 5 godina
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22125 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 23/10/2021 19:09
Koume wrote: 23/10/2021 18:55
Optuznica
ono sto je ifet napisao, a cazim potpisao?

mrtvo slovo na papiru dok se ne dokaze

ne sumnjam da ima i svjedok za to :D

da covjek profesionaac sa xx godina staza uzme dokaz i baci ga u kantu pred svjedocima :lol:

u rangu onog dalidinog: ja znam ko je ubica, ali necu da vam kazem, alisa ide kod hodze :-)

isti iq smislio oboje


znaci ti iz optuznice, iz koje jos NISTA nije dokazano izvlacis 10000%ne zakljucke

:-)

ako toga nema u izvjestaju ad-hoc komisije tesko da ce biti ista od toga

cak i uz svjedoka koji se pojavio nakon 5 godina
Ima i svjedok koji to potvrdjuje imenom i prezimenom
Locked