Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17826 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

klix wrote: 01/08/2021 20:50 E pa više stvarno....

Image
Pa jesi li odabrala? :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17827 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

ovo su upravo priznali da znaju kakva ce biti presuda mutapima pa se spremaju da uzmu pravdu svoje ruke (a i dzepove ocito)
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#17828 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Svi smo mi ovdje na strani pravde, želimo da se počinioc kazni i suosjećamo sa Murizom. Ali ovi protesti i sve ovo... Dodijali su i Bogu i narodu...
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#17829 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

uglavnomja wrote: 01/08/2021 20:55 ovo su upravo priznali da znaju kakva ce biti presuda mutapima pa se spremaju da uzmu pravdu svoje ruke (a i dzepove ocito)
Pripremaju teren
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17830 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

klix wrote: 01/08/2021 20:57
uglavnomja wrote: 01/08/2021 20:55 ovo su upravo priznali da znaju kakva ce biti presuda mutapima pa se spremaju da uzmu pravdu svoje ruke (a i dzepove ocito)
Pripremaju teren
Ako već sada pripremaju teren za proteste jer znaju da presuda Mutapima neće biti u njihovu korist (a to mogu znati samo ako i sami znaju da se nemaju na osnovu čega osudit) onda to upućuje na dva logična zaključka:

- Memići od samog početka namjerno i svjesno dezavuišu javnost (a stvarno mi je to van pameti i ne mogu da dokučim nijedan logičan razlog zašto bi to neko radio, i ne priznajem argument politike i obaranja stranaka, jer ne pričamo o rušenju konzervativaca u SAD-u, pa da bi neko za to skrnavio smrt svog djeteta)
- Negdje u toku ovih pet godina su shvatili da su se zajebali pa od tog momenta idu glavom kroz zid

:-)
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#17831 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Negdje u toku ovih pet godina su shvatili, da su se zajebali, ali povratka nema... Sada moraju ovako.

Trebao je Muriz podići ručnu poslije onog hodže i E. M.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17832 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

klix wrote: 01/08/2021 21:09 Negdje u toku ovih pet godina su shvatili, da su se zajebali, ali povratka nema... Sada moraju ovako.

Trebao je Muriz podići ručnu poslije onog hodže i E. M.
tad se ukazao majstor manipulacije ... :skoljka:



a kroz istoriju je dokazano da se ljudi tesko odricu slave i moci (i para naravno)
i imuniteta da pricaju i rade sta hoce nesankcionisano
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#17833 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by carobnjak_N »

Feraget ga manipuliše cijelo vrijeme. Muriz, a i kćerka mu, su prosječni ljudi koji veze nemaju od pravnih zavrzalama.
Ovaj ih naložio . Sam Muriz dosta puta rekao "moj me advokat naučio šta ću govoriti, a šta neću"
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#17834 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Ifet ga vodi sa sobom kao medu iz cirkusa. Meni je žao Muriza. On je fin i pošten čovjek, još izgubio sina, a Ifet manipulator...
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17835 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

carobnjak_N wrote: 01/08/2021 21:14 Feraget ga manipuliše cijelo vrijeme. Muriz, a i kćerka mu, su prosječni ljudi koji veze nemaju od pravnih zavrzalama.
Ovaj ih naložio . Sam Muriz dosta puta rekao "moj me advokat naučio šta ću govoriti, a šta neću"
Pa baš toliko da manipuliše sa nekim?! Nisu oslabljenih kognitivnih sposobnosti pa da ih neko voda za nosiće. :-)
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#17836 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by belfy »

denden wrote: 01/08/2021 19:54
belfy wrote: 01/08/2021 19:38
nijedan dokaz, tuzba ni presuda se ne cita izmedju redova. to je jedna nova disciplina koju ti uvodis da bi nasao nekog mjesta za manevrisanje i pisanje gluposti. ako bi tako nastavili, onda ce svako citati izmedju redova ono sta sam zamisli, kao sto ti sada radis, a to ne vodi nigdje. tu su sasvim jasno napisani "redovi", koje ti sasvim lagano zelis zaobici citanjem mimo istih, tj. mimo napisanog i trazeci neki smisao u nenapisanom. jer sta ti drugo ostaje nego da izmisljas nesto sto nije napisano - citanje onoga sto ne postoji, a onda na tom izmisljenom bazirati i svoje komentare...
---

mah, sta te briga sta si sve pisao i pises. ako se utvrdi suprotno ti se izvinis i sve ok. jel tako?
Suština faktičkog mimoilaženja je što ti smatraš da se ne može i valjda ne treba tumačiti sadržaj presude (ili više presuda u njihovoj povezanosti) mimo njene izreke u svrhu argumentovanja mišljenja o tome šta se stvarno, a ne samo u smislu izreke pravne presude, desilo.

Naravno da može i ja to radim, forumi, između ostalog, i služe za argumentovanje i iznošenje sopstvenog mišljenja.

Može se donijeti presuda kojom se neko oslobađa zbog zastare za neku krađu, iako je postupkom i presudom utvrđeno da je počinio djelo. Tvojom logikom bitno je samo da je neko oslobođen i time je sva priča završena.
sve sto si ovdje napisao je samo tvoja logika i tvoj nacin izvodjenja zakljucaka. to sto pokusavas mene tu ugurati je pogresno, jer ja nista slicno nisam tvrdio, tako da ovdje samo lazes da bi pokusao odrzati svoju prenategnutu tezu proizislu iz "mozda".
denden wrote: 01/08/2021 19:54 Ali ako ja negdje tvrdim, pred sudom ili u kafani, da je taj neko počinio to djelo, onda nije bitno samo to što ga presuda oslobađa, nego i njen sadržaj u kojem je utvrđeno da on jeste počinio krađu.

Presudom se može utvrditi i da nema dokaza da je optuženi počinio genocid, ali da u presudi bude utvrđeno da on nije bio dio grupe od deset ljudi koji su počinili genocid.

Tu presudu se može koristiti za potkrepljivanje generalne tvrdnje da je počinjen genocid.

Dakle, ovo što radiš je, u kontekstu foruma kao mjesta za razmjenu mišljenja i argumenata, eufemistički govoreći, besmisleno. Takav redukcionizam koji propovijedaš ima smisla recimo u pogledu zabrane tužiocima i sudijama da komentarišu postupke u toku. Ali ovdje smo na forumu i time praviš budalu od sebe.
to sto ti tvrdis nema nikakog uticaja da li je neko pocinio djelo, niti ikakvu tezinu na donosenje presude. ono sto ti radis iznova i iznova su svojevoljno doneseni zakljucci doneseni na licnom osnovu koji, kao takvi, nista ne znace. dok ih ti pokusavas prikazati bitnima i do sada si tu vise puta fulao.

sada samo da utvrdimo da li je opet samo tvoje misljenje u pitanju - kakav redukcionizam ja propovijedam i gdje? budi kulturan kao i ja, pa mi predoci to sto govoris da sam pisao kao sto sam ja tebi.
denden wrote: 01/08/2021 19:54 Što se tiče izvinjenja, nije problem, ali ako objasniš za šta tačno da se izvinim.

Takođe da se izjasniš i da li i sam nudiš jednako onome što tražiš od mene?
ako dodje do izvinjenja ja zelim da se izvinis za sve ono sto si pogresno navodio, izvlacio zakljucke koje niko drugi nije i ljudima koje si proglasavao Krivim ili njihovim saucesnicima.

naravno da cu ponuditi isto, a ti reci za sta ja da se izvinem.
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#17837 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by belfy »

carobnjak_N wrote: 01/08/2021 20:27
belfy wrote: 01/08/2021 19:06

izvinjavam se ako sam pisao prebrzo, jer nisam znao da citas sporo. sve sam fino napisao iznad, ali evo pokusat cu sporije.

dakle, u mom primjeru se sutnjom brani vlasnik auta, jer je u potpunosti besmisleno i zamisliti da se nepoznati izvrsioc koji nije uhvacen brani sutnjom, a jos manje da to isto radi svjedok koji je to prijavio. ja zaista ne znam koliko sporo citas, ali ako ne uspijes ovo razumjeti slobodno reci, pa cu se potruditi i da ti nacrtam.

u primjeru koji sam dao je pocinilac djela nepoznat, a postoji djelo za koje ti, sa svim pregledanim krimi serijama tvrdis da je nemoguce.

meni sada izgleda kao da ti ovo pokusavas vezati za slucaj Memic, ali vidim da ce trebati jos objasnjavanja. da odmah pocnem da ne bi pitao gluposti nadalje. ovaj moj primjer nema nikakve veze sa ovim slucajem, nego sa tvojom tvrdnjom da to nikada nisi ni na krimi serijama vidio i da je to nemoguce. dakle - samo ti ukazujem da je to itekako moguce. ako ti treba jos neki jednostavniji primjer slobodno reci.

gledanje serija prepustam tebi, jer imam neki osjecaj da uticu negativno na razmisljanje pojedinca i smanjuju mogucnost logickog razmisljanja i zakljucivanja. ostaj zdravo i zastani malo sa gledanjem krimi serija prije javljanja na temu. vidis da ti ne gode...
Stvar je u tome što si ti to vrlo glupo i nejasno napisao . Možda u tvojoj glavi rečenica koju si napisao u prijašnjem pokušaju primjera, zvuči savršeno, ali vjeruj da kad je drugi čitaju, zvuči vrlo konfuzno i poglupo. Isto kao i fore o sporom i brzom čitanju, koje si iskopao tamo negdje
od Pejakovića iz osamdesetih. Samo po tvom ohrndanom humoru, može se zaključiti da nisi baš materijal za neku inteligentniju analizu, iako
se trudiš iz petnih žila prikazati pravnim ekspertom koji primjere ne crpi iz tamo nekih krimi serija, koje sam ja naveo u kontekstu da je ovaj slučaj
nemoguć scenario, ali kažem, nisi baš materijal za kompleksnije paralele.
ako u dva citanja imas problem, onda tesko da je do mene. probaj jos koji put...

evo jedan jako lijep i eklatantan primjer ad hominem argumenta. ti se niti jednom nisi dotakao ni jednom rjecju onoga sto si pisao i o cemu sam te pitao. zato dobijas nagradu:



P.S. zelis li da ti nasu raspravu izlozim jos jednostavnije uz primjere i sa bojama?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17838 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

klix wrote: 01/08/2021 21:18 Ifet ga vodi sa sobom kao medu iz cirkusa. Meni je žao Muriza. On je fin i pošten čovjek, još izgubio sina, a Ifet manipulator...


izvini, ali fini i posteni ljudi ne lazu da bi strpali u zatvor nekoga koga mrze

i da bi jedna trudnica, slijepa na jedno oko, bila prvo satanizirana, obiljezena za sva vremena kao kurva itd ... svi izljevi zla koji su se mogli procitati cak i ovdje na forumu, sto je jos meko u odnosu na portall i ostala mjesta, a zatim pritvorena
i svi ostali

daleko je on od finog

a i arijana
isto je to

i nisu oni prosjecni, prije su ispodprosjecni (bar s moje tacke gledista i gradskog "prosjeka")
arijana, po stilu pisanja i nacinu izrazavanja tesko da je u zivotu i dvije knjige obavezne lektire procitala



porodicna tragedija ne cini covjeka svecem! to je problem ovog drustva, covjek izgubio dijete i odmah je postao, preko noci, svetac i moralna gromada, i doktor i sudija i policajac i vjestak i.. bog i otac
i sve mu se dopusta i sve mu se prasta, za sve mu se nadje opravdanje

mogu to shvatiti ako to nikome ne nanosi stetu
ali sve murizove akcije imaju samo jedan cilj - unistiti alisu i sve mutape
zato jer je ziva
jer se udala
jer ce dobiti dijete ...
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17839 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

klix wrote: 01/08/2021 21:09 Negdje u toku ovih pet godina su shvatili, da su se zajebali, ali povratka nema... Sada moraju ovako.

Trebao je Muriz podići ručnu poslije onog hodže i E. M.
To je to. Oni su nuzno shvatili da ih je "očevidac" E.M. slagao u vezi viđenja Muamera Budnje kako šamara Alisu Mutap "i još dvojice ubica", kada je i nastala ta priča "znam ko je ubica, sistem ga štiti, bili su trojica, znam ko je šamarao Alisu Mutap". I odlučili su da, umjesto da priznaju "jbg, halalite, kriminalac nas preveslao", narodu prodaju priču "tužilaštvo uništilo očevica".

E ima tu jedna stvar koju mi je teško razumjeti. Kad su shvatili da NE ZNAJU KO JESTE ubica (tj. da ih je E.M. namagarčio), kako su mogli, bez da znaju ko jeste, ici na oslobadjanje Ljube za kojeg postoje toliki materijalni i svaki drugi dokazi. Desetine su pojedinačnih dokaza za koje nema nikakvog smislenog objašnjenja o njima kao "podmetnutim".

Kako neko ko ne zna ko je ubica može ići na oslobađanje prvog sumnjivca?

Bez ikakvih problema bih razumio logiku u kojoj Muriz pouzdano zna ko je ubica, makar za sebe, bez formalnih dokaza, ali sto posto pouzdano i onda to radi. Ali, jbt, to se ne radi osim ako nisi sto posto siguran da znas ko jeste ubica.

A Muriz nema pojma ko je "pravi" ubica.

Kako takav zajeb da napravi neko ko, uprkos deklarativnoj, a mozda i stvarnoj, empatiji, Dzenana nije ni znao i zato, i zbog svoje uloge, treba na sve gledati racionalno i upravo biti tu da Muriza sprijeci da upadne u takve kobne nepromisljenosti.
Last edited by denden on 01/08/2021 21:38, edited 1 time in total.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17840 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

belfy wrote: 01/08/2021 21:20

sve sto si ovdje napisao je samo tvoja logika i tvoj nacin izvodjenja zakljucaka.
Toeto, ajnštajne, dugo ti je trebalo da skontaš da neću pisati tvojom ili nečijom drugom logikom. Očekuj isto u nastavku ;)

belfy wrote: 01/08/2021 21:20naravno da cu ponuditi isto, a ti reci za sta ja da se izvinem.
Da se izvines nebu plavom pod visine, pravopisni nacisto :lol:

I sramoto :(
User avatar
Dvokasetas
Posts: 970
Joined: 10/10/2020 17:46
Location: SARAJEVO SAMPION

#17841 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dvokasetas »

Ma ovo kad gledas i pratis nekoliko godina cinjenica jw da jw ovo "rat" od prije familija Memic-Mutap.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#17842 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

uglavnomja wrote: 01/08/2021 21:29
klix wrote: 01/08/2021 21:18 Ifet ga vodi sa sobom kao medu iz cirkusa. Meni je žao Muriza. On je fin i pošten čovjek, još izgubio sina, a Ifet manipulator...


izvini, ali fini i posteni ljudi ne lazu da bi strpali u zatvor nekoga koga mrze

i da bi jedna trudnica, slijepa na jedno oko, bila prvo satanizirana, obiljezena za sva vremena kao kurva itd ... svi izljevi zla koji su se mogli procitati cak i ovdje na forumu, sto je jos meko u odnosu na portall i ostala mjesta, a zatim pritvorena
i svi ostali

daleko je on od finog

a i arijana
isto je to

i nisu oni prosjecni, prije su ispodprosjecni (bar s moje tacke gledista i gradskog "prosjeka")
arijana, po stilu pisanja i nacinu izrazavanja tesko da je u zivotu i dvije knjige obavezne lektire procitala



porodicna tragedija ne cini covjeka svecem! to je problem ovog drustva, covjek izgubio dijete i odmah je postao, preko noci, svetac i moralna gromada, i doktor i sudija i policajac i vjestak i.. bog i otac
i sve mu se dopusta i sve mu se prasta, za sve mu se nadje opravdanje

mogu to shvatiti ako to nikome ne nanosi stetu
ali sve murizove akcije imaju samo jedan cilj - unistiti alisu i sve mutape
zato jer je ziva
jer se udala
jer ce dobiti dijete ...
Sve to stoji, ali valjda ga je bol zbog gubitka sina zalijepila.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#17843 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

denden wrote: 01/08/2021 21:32
klix wrote: 01/08/2021 21:09 Negdje u toku ovih pet godina su shvatili, da su se zajebali, ali povratka nema... Sada moraju ovako.

Trebao je Muriz podići ručnu poslije onog hodže i E. M.
To je to. Oni su nuzno shvatili da ih je "očevidac" E.M. slagao u vezi viđenja Muamera Budnje kako šamara Alisu Mutap "i još dvojice ubica", kada je i nastala ta priča "znam ko je ubica, sistem ga štiti, bili su trojica, znam ko je šamarao Alisu Mutap". I odlučili su da, umjesto da priznaju "jbg, halalite, kriminalac nas preveslao", narodu prodaju priču "tužilaštvo uništilo očevica".

E ima tu jedna stvar koju mi je teško razumjeti. Kad su shvatili da NE ZNAJU KO JESTE ubica (tj. da ih je E.M. namagarčio), kako su mogli, bez da znaju ko jeste, ici na oslobadjanje Ljube za kojeg postoje toliki materijalni i svaki drugi dokazi. Desetine su pojedinačnih dokaza za koje nema nikakvog smislenog objašnjenja o njima kao "podmetnutim".

Kako neko ko ne zna ko je ubica može ići na oslobađanje prvog sumnjivca?

Bez ikakvih problema bih razumio logiku u kojoj Muriz pouzdano zna ko je ubica, makar za sebe, bez formalnih dokaza, ali sto posto pouzdano i onda to radi. Ali, jbt, to se ne radi osim ako nisi sto posto siguran da znas ko jeste ubica.

A Muriz nema pojma ko je "pravi" ubica.

Kako takav zajeb da napravi neko ko, uprkos deklarativnoj, a mozda i stvarnoj, empatiji, Dzenana nije ni znao i zato, i zbog svoje uloge, treba na sve gledati racionalno i upravo biti tu da Muriza sprijeci da upadne u takve kobne nepromisljenosti.
Jedino možda, ako ne zna ko je ubica, ali iz nekog razloga zna sigurno da Ljubo nije.
Pojma nemam, i meni je ovo besmisleno. 🤷‍♀️
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17844 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Dvokasetas wrote: 01/08/2021 21:37 Ma ovo kad gledas i pratis nekoliko godina cinjenica jw da jw ovo "rat" od prije familija Memic-Mutap.
I NIP SBB vs SDA

I Gordana Tadić-"jedina poštena i najsposobnija tužiteljica u državi" vs "Tegeltijin igrač za rušenje države i ostvarivanje ciljeva Dodika i Čovića (i Fahre i Dine)".
Branko Perić, bivši predsjednik VSTv i sudija Suda BiH:

Interview: Kako komentarišete ovu još uvijek nepravomoćnu smjenu glavne tužiteljice Tužilaštva BiH Gordane Tadić?

Perić: Ne mogu govoriti o disciplinskom slučaju jer još nije pravosnažno okončan. Bilo bi krajnje neprofesionalno da bilo šta kažem o njenoj disciplinskoj odgovornosti. Mogu da kažem da je ona skromnih profesionalnih sposobnosti, kao i većina tužilaca u ovoj zemlji. U njenoj profesionalnoj biografiji nema slučajeva koji bi je preporučili kao kandidatkinju za Tužilaštvo BiH. Kako je izabrana treba pitati Milana Tegeltiju. Vjerujem da je instalirana kao projekat političke strategije uništavanja državnih pravosudnih institucija, Tužilaštva i Suda BiH, koju je realizovao Milan Tegeltija sa svojim trabantima u VSTV.

Interview: Možete li malo objasniti našim čitaocima – šta je ona zapravo radila, šta je njena krivica i kakva bi po vašem mišljenju trebala biti daljna procedura oko Tadić, ako odluka o razrješenju postane pravosnažna, ima li ona krivičnu odgovornost?

Perić: Ne znam da li se nerealne ambicije mogu smatrati krivicom. Prije bih rekao da ona nije ništa znala o organizaciji tako ozbiljne tužilačke institucije. Nije moguće očekivati rezultate od nekog ko nema nikakvog upravljačkog iskustva, a pri tom je i skromnog tužilačkog znanja. Zbog toga ja ne bih govorio o njenoj krivici. Krivci su oni koji su je izabrali kao najboljeg kandidata. Katastrofalno stanje u pravosuđu je posljedica negativne selekcije upravljačkog kadra. Mislim da ono što se Gordani Tadić stavlja na teret nije u zoni krivične odgovornosti i pored toga što ima neke elemente nesavjesnog rada i zloupotrebe moći.
AVAZ-MEMIĆ-FERAGET:

Muriz Memić: Premještaj Tadićke dokaz da je pravosudna mafija i dalje jaka
Čudno je da baš u ovom trenutku kada se vode važni predmeti kao što je slučaj "Respiratori", predmet "Mehmedagić", "David Dragičevi" i predmet "Dženan Memić", donose ovu odluku, kaže Memić


Od početka istrage Tužilaštva BiH, zbog organiziranog kriminala u vezi sa ometanjem istrage u slučaju Dženan Memić, a posebno nakon hapšenja pripadnika policije MUP KS Hasana Dupovca i Zijada Mutapa, oca Alise Mutap, koja se poziva na lažnu amneziju, na Tužilaštvo BiH i glavnu tužiteljicu Gordanu Tadić se vrši ogroman pritisak. Niko nema pravo da zaustavi borbu za istinu i pravdu u slučaju Dženan Memić, ali i u svim drugim slučajevima.

Molim Vas da poduzmete sve što je u Vašoj nadležnosti kako bi se Tužilaštvu BiH omogućilo da pokrenutom istragom utvrdi ko su ubice, kao i odgovornost onih koji su učestvovali u zataškavanju očiglednog ubistva i njihovih nalogodavaca!", navodi se u pismu Muriza Memića.
Jbm, kako nema sredine?
Šta je ovo ovako?
Last edited by denden on 01/08/2021 21:45, edited 1 time in total.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#17845 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by carobnjak_N »

belfy wrote: 01/08/2021 21:24

P.S. zelis li da ti nasu raspravu izlozim jos jednostavnije uz primjere i sa bojama?
nema potrebe za tolikom dramatikom i patroniziranjem.
Napisao si hipotetski slučaj, koji nema nikakve sličnosti sa optužnicom Mutapima (nema kamere, nema svjedoka, registracije itd)
a onda si napisao u drugom postu "ovaj moj primjer nema veze sa slučajem Memić" :-)
Koji si ga kurac postavljao ako nema veze? Da mi pokažeš da ako imaš snimak ubice na kameri kako sjeda kao suvozač u nečije auto
i udaljava se sa mjesta zločina, da eto možeš procesuirati vozača ili vlasnika auta?
Pa to je direktno potpomaganje u zločinu, Kolumbo.
Nije u ovom slučaju kod Mutapa riječ ni o suvozaču, ni vlasniku auta, nego o navodnim svjedocima koji neće da kažu ništa
jer tvrde da nisu nikakvi svjedoci ničega !
Jesi neki bezveznjak jbt
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17846 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

carobnjak_N wrote: 01/08/2021 21:45
belfy wrote: 01/08/2021 21:24

P.S. zelis li da ti nasu raspravu izlozim jos jednostavnije uz primjere i sa bojama?
nema potrebe za tolikom dramatikom i patroniziranjem.
Napisao si hipotetski slučaj, koji nema nikakve sličnosti sa optužnicom Mutapima (nema kamere, nema svjedoka, registracije itd)
a onda si napisao u drugom postu "ovaj moj primjer nema veze sa slučajem Memić" :-)
Koji si ga kurac postavljao ako nema veze? Da mi pokažeš da ako imaš snimak ubice na kameri kako sjeda kao suvozač u nečije auto
i udaljava se sa mjesta zločina, da eto možeš procesuirati vozača ili vlasnika auta?
Pa to je direktno potpomaganje u zločinu, Kolumbo.
Nije u ovom slučaju kod Mutapa riječ ni o suvozaču, ni vlasniku auta, nego o navodnim svjedocima koji neće da kažu ništa
jer tvrde da nisu nikakvi svjedoci ničega !
Jesi neki bezveznjak jbt
I u slucaju Memic se ne zna ni sta se desilo, ni koje krivicno djelo (da li ubistvo, saobracajka ili nesto trece). Ne zna se ni ko je NN organizator (Mutap je nasilu ubačen kao "niži", tek da ne bude jos smjesnije da se optuzuju da su radili za NN za kojeg se ne zna ni ko je). Nejasan motiv djelovanja optuzenih.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17847 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

klix wrote: 01/08/2021 21:40
uglavnomja wrote: 01/08/2021 21:29



izvini, ali fini i posteni ljudi ne lazu da bi strpali u zatvor nekoga koga mrze

i da bi jedna trudnica, slijepa na jedno oko, bila prvo satanizirana, obiljezena za sva vremena kao kurva itd ... svi izljevi zla koji su se mogli procitati cak i ovdje na forumu, sto je jos meko u odnosu na portall i ostala mjesta, a zatim pritvorena
i svi ostali

daleko je on od finog

a i arijana
isto je to

i nisu oni prosjecni, prije su ispodprosjecni (bar s moje tacke gledista i gradskog "prosjeka")
arijana, po stilu pisanja i nacinu izrazavanja tesko da je u zivotu i dvije knjige obavezne lektire procitala



porodicna tragedija ne cini covjeka svecem! to je problem ovog drustva, covjek izgubio dijete i odmah je postao, preko noci, svetac i moralna gromada, i doktor i sudija i policajac i vjestak i.. bog i otac
i sve mu se dopusta i sve mu se prasta, za sve mu se nadje opravdanje

mogu to shvatiti ako to nikome ne nanosi stetu
ali sve murizove akcije imaju samo jedan cilj - unistiti alisu i sve mutape
zato jer je ziva
jer se udala
jer ce dobiti dijete ...
Sve to stoji, ali valjda ga je bol zbog gubitka sina zalijepila.
da je on poceo sa ovim odmah kad se sve desilo - ok, razumljivo

ali pocelo je kasnije, paraleno sa ifetovom pojavom i arijaninom karijerom ...

i samo raste, kako je ocitije da gube sve - vise lazu i izmisljaju

evo forum kao dokaz, nema vise mrzitelja alise, samo par osoba od nekih cca 98% koliko ih je bilo do nedavno.


i ne radi se vise samo o osveti nego i o parama
i gubitku statusa nedodirljivog sveca
i moci
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#17848 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Tesla Edison wrote: 01/08/2021 20:27
denden wrote: 01/08/2021 19:13

Druže, pročitaj članove koji prethode. Jedini način da se postupak ponovi na štetu optuženog je ovaj:


Dakle, ne na osnovu novih dokaza iz predmeta, nego dokaza o tome da tužilac zbog korupcije u biti išao na to da optuženi bude oslobođen.

Novi dokazi kao razlog za ponavljanje postupka su član 327 c), ali samo ako se ponavljanje traži u korist optuženog (tj. kad je bio osuđen, pa traži ponavljanje postupka sa novim dokazima). To se ne može odnositi na Ljubu, jer Ljubo nije bio osuđen, nego oslobođen. Dakle, potpuno si promašio.
U postunosti si u pravu. Nema teorije da Ljubo ikad i u bilo kojim okolnostima sjedne na optuženičku klupu, kad je u pitanju slučaj Dženan Memić.
Oh, itekako ima ako se pojave nove činjenice i dokazi.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#17849 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Da se ne znam šta pojavi, gotovo je sad.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#17850 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

@uglavnomja
Da, radi se o gubitku statusa nedodirljivog sveca. U pravu si.
Locked