Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31101 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Ovo boldirano:
Zaprepašćujuća je potkapacitiranost/sljepilo u odnosu na stvarnost murizovskih perspektiva u odnosu na snimke sa kuće Šerifa Konjevića, tj. u odnosu na Dupovca.

On negira da je presnimio te snimke, nego tvrdi da je to uradila druga policijska patrola, iako je bio kod Šerifa Konjevića. Navodi da tehničar Hošić tog dana nije bio u Sarajevu. Iako Šefik Konjević (samodeklarisani "Murizov vječni prijatelj" i stoga neprijateljski nastrojen prema Dupovcu) insistira na tom da je Dupovac uzeo snimke i to izgleda "čisto", ipak su tu neki malo "čudni" detalji, npr::
-tehničar Hošić tvrdi da je snimak presnimio na USB i dao policajcu koji ga je tražio, ali nije identifikovao tog policajca
-jedan policajac koji je bio na licu mjesta tvrdi da je Dupovac odnio snimak na CD-u, tj. da je vidio Dupovca kako taj CD odnosi u auto, ali tehničar Hošić snimak nije presnimio na CD, nego na USB (optužnica spominje samo USB)
-ni Šerif Konjević nije vidio da je Dupovac uzeo USB
-jedan policajac svjedočio je da Dupovac govorio da ne mogu oni uzeti snimak, jer postoje propisane procedura kako se to radi

Biće zanimljivo vidjeti da li će Dupovac imati svoje dokaze u vezi ovog.

Ali, hajde da damo kredit tvrdnji tužilaštva i Šefifa Konjevića i pretpostavimo da Dupovac zaista jeste uzeo snimak na USB-u.

Šta to u stvarnosti znači?

1. Snimak nije uništen, nego umnožen, tj. presnimljen na USB (u tom slučaju) dana 09.02.2016. godine
2. Istog dana, bez odlaganja, dakle 09.02.2016. godine Dupovac je napisao prijedlog sudu da izda naredbu za zvanično oduzimanje tog snimka, uz saglasnost tužioca, koji je, dakle, također obaviješten. Šta ovo znači? ZNAČI DA JE DUPOVAC DANA 09.02.2016. GODINE IDENTIFIKOVAO TAJ SNIMAK KAO BITAN DOKAZ ZA ISTRAGU I PREDLOŽIO UZ SAGLASNOST TUŽIOCA DA SUD IZDA NAREDBU ZA NJEGOVO ODUZIMANJE. DAKLE, NIJE KRIO POSTOJANJE TOG DOKAZA, NEGO JE BEZ ODLAGANJA PREDLOŽIO DA GA SE ZAKONITO, UZ SUDSKU NAREDBU, ODUZME (PRESNIMI). OVO POKAZUJE DA JE NASTUPAO BEZ IKAKVE PRLJAVE IGRE, IKAKVE ŽELJE SA SAKRIVANJEM ILI ODUGOVLAČENJEM
3. Dana 10.02.2016. godine Opštinski sud je, po Dupovčevom prijedlogu, izdao naredbu za oduzimanje tog snimka
4. Već u to vrijeme paralelno u istragu ulaze Krvni delikti, a Dupovac kao Odsjek za saobraćajne istrage zvanično sa predmeta izlazi na dan Dženanove obdkcije, jer se tad smatra da je u pitanju ubistvo, što više nije nadležnost Odsjeka za saobraćajne istrage
5. Dana 24.02.2016. godine sudske naredbe se vraćaju nerealizovane, jer je tako odlučio tužilac, iz razloga što je u međuvremenu došlo do promjene nadležnog suda (nije više Opštinski, nego Kantonalni sud nadležan)
6. Dakle, Dupovac je odradio što je do njeg, identifikovao dokaze, isposlovao sudske naredbe za njih. To što je, nakon što je on izašao iz predmeta, došlo do promjene nadležnog suda i odgađanja oduzimanja snimaka, nema veze sa njim, niti je pod njegovom kontrolom
7. Dana 30.03.2016. godine kantonalni tužilac odnosi prijedlog Kantonalnom sudu da se snimci oduzimu i oduzimanu se zvanično, po sudskoj naredbi, početkom aprila 2016. godine. Snimci su oduzeti i korišteni kao zakonit dokaz. To sve je omogućio Dupovac koji ih je na početku istrage identifikovao i obrazložio njihovu dokaznu važnost
8. Pod pretpostavkom da je Dupovac zaista presnimio snimak 09.02.2016. godine, to bi značilo da ga je uzeo za operativne svrhe, da istraga ne stoji u mjestu čekajući oduzimanje po sudskoj naredbi. Postavlja se pitanje da li je Dupovac taj snimak sa USB onda sakrio ili postoje dokazi da ga je policija koristila za operativne svrhe u periodu dok je čekala oduzimanje po sudskoj naredbi. Svjedok Mehmedagić je potvrdio pred sudom da je taj snimak bio pohranjen u MUP-u i da ga je gledao i analizirao prvih dana istrage. Dakle, ako je Dupovac i presnimio taj snimak na USB, taj USB je pohranjen u MUP-u, nije sakriven, istražitelji su ga koristili u istrazi dok su čekali zvanično oduzimanje do kog je došlo tek u aprilu 2016. godine.

Dakle, u ovoj varijanti, najgore što se Dupovcu može prišiti jeste da je napravio propust tako što je bez sudske naredbe presnimio snimak, ali je to bilo iz najbolje namjere, da se snimak koristi operativno dok ne dođe do oduzimanja po sudskoj naredbi (zakonitog).

Ne da mu se ne može prišiti da je igrao prljavu igru da bi sakrio dokaze o Dženanovom stradanju, nego je u najboljoj namjeri da istraga ne trpi čak i mimo pravila pribavio i dao za operativno korištenje, da istraga ne bi stajala u mjestu, taj snimak.

Dakle, nema govora o bilo kakvom krivičnom djelu, sakrivanju, prljavoj igri. Eventualno propust (presnimavanje bez sudske naredbe), ali u najboljoj namjeri i koji nije krivično djelo, a posebno ne neko prikrivanje. Nego potpuno suprotno.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#31102 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

denden wrote: 05/07/2022 01:53
dzolix wrote: 05/07/2022 00:36

Spomeno je Denis Stojnic javno na Face tv da druga kamera koja pokriva vozilo otpozada nije radila.
Spomeno je Feraget i Muriz, Serifov veliki prijatelj, zar bi to Muriz slago prema Serifu.
Feraget-Muriz-Stojnić=fabrika laži i ublehe.

Mislio sam na to da niko od svjedoka nije spomenuo bilo kakvu kameru koja nije radila (osim te jedne koja je radila, ali nije pohranjivala snimke nego samo snimala u stvarnom vremenu).

Dakle, ni Šerif Konjević, ni Murizov rođak Vahidin Memić, ni tehničar Tarik Hošić niti iko od policajaca.
Niti državni tužilac.

Samo fabrika laži i ublehe Feraget-Muriz-Stojnić.
To sto niko nije spomeno i razjasnio kameru br 2 na ulazu je bas ono sto cini stvar sumnjivom.
Image

Image

citiram : Ali bila je jedna velika kamera tkz Ptz je kamera 360 stepeni koja ima mogucnost pracenja, ne znam da li se pomjera ili ne i bile su dvije kamere na ispred ulaza u sam objekat.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31103 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dzolix wrote: 05/07/2022 02:37
To sto niko nije spomeno i razjasnio kameru br 2 na ulazu je bas ono sto cini stvar sumnjivom.
Ne, upravo je obratno, upravo stvar ne čini sumnjivom, imajući u vidu koje osobe su u pitanju.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31104 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

denden wrote: 05/07/2022 02:23 Dakle, u ovoj varijanti, najgore što se Dupovcu može prišiti jeste da je napravio propust tako što je bez sudske naredbe presnimio snimak, ali je to bilo iz najbolje namjere, da se snimak koristi operativno dok ne dođe do oduzimanja po sudskoj naredbi (zakonitog).
A odakle uopste dupovvac kod Serifa uvazavujuci sve njegove najbolje namjere? :lol:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31105 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

denden wrote: 05/07/2022 02:56
dzolix wrote: 05/07/2022 02:37
To sto niko nije spomeno i razjasnio kameru br 2 na ulazu je bas ono sto cini stvar sumnjivom.
Ne, upravo je obratno, upravo stvar ne čini sumnjivom, imajući u vidu koje osobe su u pitanju.
Jel ovo prica iz brijacnice, rekla kazala?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#31106 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ovo_malo_duse »

bitangeIprinceze wrote: 05/07/2022 05:32
denden wrote: 05/07/2022 02:23 Dakle, u ovoj varijanti, najgore što se Dupovcu može prišiti jeste da je napravio propust tako što je bez sudske naredbe presnimio snimak, ali je to bilo iz najbolje namjere, da se snimak koristi operativno dok ne dođe do oduzimanja po sudskoj naredbi (zakonitog).
A odakle uopste dupovvac kod Serifa uvazavujuci sve njegove najbolje namjere? :lol:
Nece ti nikad direktno odgovoriti na konkretno pitanje koje je ocito. Napisace ti roman teorema i aksioma al odgovoriti na banalno pitanje nikad i ako ga pricepis nestace 2 dana i opet Trlja baba lan ili ce ti naci neki banalan odgovor.
Cinjenica je da de neke stvari kristaliziraju. Uklapa de mozaik pitanje je samo koliko ce cajones imati ovi tuzioci da kopaju dalje. Vjerovatno ce to zavisiti od raspier da snaga nakon oktobra.

Konkretno iz ovog sudjenja dosad.

-Nema konkretno dokaza Amnezije. Odnosno is postoje indikacije odkud.
- Dokazano namjerno obrisani snimci sa hotela.
- Dokazana umjesanost Dupovca od Clia do panicnog pregledavanja dokaza i snimaka ( neovlasteno) da bi se uklonile veze i vezice.
- Nastavite niz.....

Iako sam dugo mislio da je ubijen namjerno sad sve vise mislim da de ono Dalidino, nije on njega htio i ja nju nedam isli ni poklapa i da je sacekusa bila planirana al ne da se Dzenan ubije nego da se namlati. Kad su vidjeli sta su uradili krenula je panika i zataskavanje i zbog toga su napravili toliko gresaka.

Pitanje svih pitanja je KOGA se svi toliko boje da su spremni ici u zatvor umjesto da progovore.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31107 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

bitangeIprinceze wrote: 05/07/2022 05:32
denden wrote: 05/07/2022 02:23 Dakle, u ovoj varijanti, najgore što se Dupovcu može prišiti jeste da je napravio propust tako što je bez sudske naredbe presnimio snimak, ali je to bilo iz najbolje namjere, da se snimak koristi operativno dok ne dođe do oduzimanja po sudskoj naredbi (zakonitog).
A odakle uopste dupovvac kod Serifa uvazavujuci sve njegove najbolje namjere? :lol:
A da, "otkud on formacijski?" :lol:

Vjerovatno iz istog razloga iz kojeg je npr. Nermin Šehović u predmetu Turković kao šef odsjeka onomad iz kancelarije izlazio na lice mjesta gdje njegovi potčinjeni u istrazi koju provodi njegov odsjek sakupljaju dokaze :lol:

Ali pričaju žene po brijačnici da je to sumnjivo teoretičarima zavjere :lol:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31108 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

denden wrote: 05/07/2022 06:31
bitangeIprinceze wrote: 05/07/2022 05:32
A odakle uopste dupovvac kod Serifa uvazavujuci sve njegove najbolje namjere? :lol:
A da, "otkud on formacijski?" :lol:

Vjerovatno iz istog razloga iz kojeg je npr. Nermin Šehović u predmetu Turković kao šef odsjeka onomad iz kancelarije izlazio na lice mjesta gdje njegovi potčinjeni u istrazi koju provodi njegov odsjek sakupljaju dokaze :lol:

Ali pričaju žene po brijačnici da je to sumnjivo teoretičarima zavjere :lol:
Ko je poslo dupovca na teren? Ko je poslo Sehovica na teren? :wink:
kvinoja
Posts: 424
Joined: 03/12/2021 23:37

#31109 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

Raport saznaje: Nermin Šehović neće biti kandidat za Predsjedništvo BiH, Efendić doživio neviđenu blamažu

:lol:
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#31110 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

denden wrote: 05/07/2022 02:56
dzolix wrote: 05/07/2022 02:37
To sto niko nije spomeno i razjasnio kameru br 2 na ulazu je bas ono sto cini stvar sumnjivom.
Ne, upravo je obratno, upravo stvar ne čini sumnjivom, imajući u vidu koje osobe su u pitanju.
Osobe su Serif i Cazim.
Otvorena je istraga za stradanje Dzenana Memica,, to oko druge kamere se drzi u tajnosti kao adut.
To je tabu tema.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31111 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

denden wrote: 05/07/2022 07:36
bitangeIprinceze wrote: 05/07/2022 06:49
U cemu je problem s ovomaloduse? A u cemu je tvoj problem?
Odgovor na sve probleme je u avionu za kojeg je td majka rekla da je na dan ubistva dovezao Muamera Budnju iz Njemacke :lol:
Imas li ti neki svoj odgovor o svojim problemima? Vidim da postene seferovice vise i ne spominjes? Kako to, zasto to?
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#31112 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Image

Image

Image

Image

Kamera sa Casa Grande
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#31113 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

e ovo je prava tabu tema :thumbup:

casa grande se ne spominje :oops:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#31114 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Znaju oni dokle smiju ići.
kvinoja
Posts: 424
Joined: 03/12/2021 23:37

#31115 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

uglavnomja wrote: 05/07/2022 13:11 e ovo je prava tabu tema :thumbup:

casa grande se ne spominje :oops:
Još jedan sporan snimak? Taj ljubo neki zeznut lik :)
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31116 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Ne spominje ljubu niko više, ma ni slova u zadnjih 100 stranica
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#31117 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

kvinoja wrote: 05/07/2022 13:36
uglavnomja wrote: 05/07/2022 13:11 e ovo je prava tabu tema :thumbup:

casa grande se ne spominje :oops:
Još jedan sporan snimak? Taj ljubo neki zeznut lik :)
ljubo :lol:



taj snimak ne postoji od prvog dana, rekli da kamera nije radila i u to cak ni memici ne smiju sumnjati niti spomenuti uvazenog i humanog legalistu keljmendija :P
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31118 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Ko i zašto ne smije spomenuti keljmendije? Kome to pada na pamet da je zabranjeno negdje nešto?
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#31119 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

uglavnomja wrote: 05/07/2022 13:11 e ovo je prava tabu tema :thumbup:

casa grande se ne spominje :oops:
Ako je to ta kamera i ako je jedina djeluje mi da cak i da je radila obuhvata samo dvoriste od hotela .
Ne vjerujem da snima i cestu, stazu. To im ne bi bilo ni dozvoljeno.
kvinoja
Posts: 424
Joined: 03/12/2021 23:37

#31120 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

Nermin Šehović, šef detašmana FUP-a u Zeničko-dobojskom kantonu, izjavio je danas da nije kandidat za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine. U kratkoj izjavi za medije, nakon što je dao iskaz u FUP-u, Šehović je rekao da nije kandidat Stranke za Bosnu i Hercegovinu.

“Ja sam Nermin Šehović, policijski službenih Fedceralne uprave policije, najbolje policijske agencije u Bosni i Hercegovini. Nestranački policajac, policajac u službi svih građana, musliman, etnički Bošnjak, po nacionalnosti Bosanac i Hercegovac. Znači ja sam policijski službenih, radim redovne polisijske zadatke u službi svih građana, ne želim da se moje ime na odrteđeni način sa poluinformacijama dovodi u kontekst neki predizbornih političkih stvari, jer ja nisam političar. A trebalo bi da vi svi insistirate od političara i kandidata za najveće državne funkcije da imaju određeni etički predizborni kodeks”, rekao je Šehović.



Na pitanje da prokomentira to što je predsjednik Stranke za BiH Semir Efendić kazao da je on kandidat, Šehović je ponovio da je on policijski službenik.

“Ne mogu biti kandidat, ja bih trebao da prvo prekinem radni odnos u instituciji u kojoj radim, što nisam učinio. Da bih ja bio kandidat bilo kakve političke stranke, moram popuniti izjavu, potpišem i ovjerim i da ta moja izjava postoji u Centralnoj izbornoj komisiji”, nastavio je Šehović.

“Ko god podržava neke stvari koje ja radim, ja to poštujem. Ne ulazim u to. Neću uopće da komentarišem neke stvari tamo, ja nisam predao svoju izjavu vezanu za tu kandidaturu”, rekao je Šehović koji nije želio komentirati da ga je zlopotrijebila Stranka za BiH, odnosno Semir Efendić.

Njega je u kandidata za člana Predsjedništva BiH preko interesno povezanih medija promovirao Semir Efendić, predsjednik Stranke za BiH. Kasnije je to zvanično potvrdio i u izjavi za televiziju N1.


Botovi na aparatima :bih:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31121 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

:bih:
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31122 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dzolix wrote: 05/07/2022 07:34
denden wrote: 05/07/2022 02:56

Ne, upravo je obratno, upravo stvar ne čini sumnjivom, imajući u vidu koje osobe su u pitanju.
Osobe su Serif i Cazim.
Otvorena je istraga za stradanje Dzenana Memica,, to oko druge kamere se drzi u tajnosti kao adut.
To je tabu tema.
:-)

Možeš li nam pojasniti kako si to zaključio?
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31123 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sehovic ... /220705081

Ipak, treba istaći da Šehović, iako je imao priliku, nije jasno kazao da je zloupotrebljen, niti je optužio Stranku za BiH. Nije kazao da ne želi biti kandidat, niti je precizno najavio sljedeće poteze.



Čitav intervju Nermina Šehovića odiše teškom politikantskom demagogijom i evazivnošću. Izbjegava Stranku za BiH okriviti za bilo šta, a ljudi mu ugrozili radno mjesto gurajući ga kao svog kandidata "bez njegovog znanja". :-)

Pošto on tako nastupa, a oni su mu skupili minimum pet milja potpisa i uplatili za njeg 25 milja maraka, biće zanimljivo čuti stranu Semira Efendića, pošto je teško zamisliti da su to sve uradili bez ikakvog Šehovićevog znanja i nikakvih ranijih dogovora-pregovora-kontakata.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#31124 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

denden wrote: 05/07/2022 17:18
dzolix wrote: 05/07/2022 07:34 Osobe su Serif i Cazim.
Otvorena je istraga za stradanje Dzenana Memica,, to oko druge kamere se drzi u tajnosti kao adut.
To je tabu tema.
:-)

Možeš li nam pojasniti kako si to zaključio?
Ma šta će džo zaključivati ako ti dendene nisi prvobitno zaključio. Makar i 100% pogrešno. :D
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#31125 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

bitangeIprinceze wrote: 05/07/2022 17:28
denden wrote: 05/07/2022 17:18
:-)

Možeš li nam pojasniti kako si to zaključio?
Ma šta će džo zaključivati ako ti dendene nisi prvobitno zaključio. Makar i 100% pogrešno. :D
Zamijenio si me sa td majkom. 100%. Što bi onomad rek'o Nerminov nesuđeni stranački šef.

:lol:

td_maajka wrote: 18/06/2022 11:30 I da, uz nova saznanja i nove svjedoke, jasno je da se sam napad dogodio izmedju 22:20-22:30h ispred Casa Grande.

Ovim potvrdjujem da sam bila u krivu po tom pitanju, ali falio je jedan detalj koji sada imamo.
denden wrote wrote:Stani malo, ovaj tvoj post morao sam podebljati. Znači, nakon godina vaših ublehaških tvrdnji o Dženanovom ubistvu oko 21:45 na ko zna kojoj lokaciji, te organizovanju zavjere za prikrivanje i podmetanje saobraćajke do 22:40, tokom kojim godina ste čoporski napadali i nema kako niste etiketirali sve one koji su to dovodili u sumnju, odnosno ismijavali kao očitu ublehu koja nema veze sa stvarnošću, ti PRIZNAJEŠ DA SI BILA U KRIVU PO TOM, INAČE KLJUČNOM PITANJU, JER TO JESTE BILO SRCE VAŠE UBLEHE OD TEORIJE ZAVJERE?

ZNAČI, SVE OVE GODINE MI SMO BILI U PRAVU KAD SMO RAZMIŠLJALI SVOJOM GLAVOM I ISMIJAVALI VAŠE PREGLUPE UBLEHE, A VI NAS ZBOG TOG SATANIZOVALI?
td_maajka wrote: 18/06/2022 11:30Da, ja nemam problem s tim priznati gresku.

Je li te to boli mozda?
Locked