Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20051 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

denden wrote: 16/09/2021 22:29
Koume wrote: 16/09/2021 22:01
Dzabe mu dizes palac uglavnomijo kad nemate pojma. Hard Disk je samo memorija racunara, sve sto se nalazilo na njemu od datoteka, podataka, videosnimaka bukvapno je upisano u ploce hard diska. To nije neki sistem u koji se moze uci i vidjeti ko je sta radio. Moze se samo vidjeti sta se radilo sa memorijom i na koji nacin. Zato se ne moze ustanoviti tacno vrijeme brisanja video snimka, ali se moze ustanoviti da li je brisana memorija ili se nesto radilo sa njom. Tacno vrijeme se jedino moze ustanoviti pomocu racunara sa kojeg su izbrisani video snimci, ali sad je kasno za to, previse vremena je proslo.
:-)



Image
A da nisi mozda razmislio indijanac da je to vrijeme policijskih ekipa kad su dolazile??
:-)
Ne moze vidjet vrijeme brisanja sa hard diska ne brini
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#20052 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

:lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20053 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

ako ga cekicem izbrises :thumbup:
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20054 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Pa s obzirom kad na hard disku izbrises nesto, racunar preko tog mjesta napise nesto drugo, zato se video snimak ne moze vratit. Mozda nekom jacom tehnologijom, al mi nije poznato da to ima kod nas u BiH
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#20055 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

bitangeIprinceze wrote: 16/09/2021 22:33 Ma biće opet pretresa, onako nasumice kako to rade policajci. I ovo danas je neka greška, zajebunili se sipovci ko niko do sada.
Kad smo vec kod toga, zna li se zasto MUP KS radi a ne SIPA?

Bas danas na Istraga pise da je pisalo da je SIPA zaobidjena. Sta mu znaci to zaobidjena odnosno sta zeli reci, zna li neko?
User avatar
ellaxaz
Posts: 2194
Joined: 31/01/2012 09:40

#20056 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ellaxaz »

Image
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#20057 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

Izgleda da kakir prati temu danas lik izjavi nek muriz kaze ime ubice :lol:

kakire iza kojeg se nika krijes?
noviclan
Posts: 10885
Joined: 31/10/2013 06:48

#20058 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by noviclan »

ellaxaz wrote: 16/09/2021 23:52 Image
Pu jevo mater lopovsku, jel' fakat ovo bio
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#20059 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

MensurM wrote: 16/09/2021 22:23
Ateista wrote: 16/09/2021 22:12 Ja jos cekam da ovi sto brane mutape jasno i glasno potvrde da misle da je Muriz bolesnik koji svjesno brani ubicu svog sina iz politickih razloga.

Svi indirektno to govore, ali niko ne smije jasno da izgovori.
Ja mislim da nije zbog politike, nego da je povjerovao okolini i nakon 2017. više nije bilo povratka iako je i sam svjestan da dosta toga laže i montira.
Znaci tvrdis da je toliko glup da je nasjeo na price okoline iako on vjerovatno ima najvise informacija o slucaju, te da je kasnije poceo svjesno lagati i braniti ubicu svog sina samo da ne bi priznao da se zajebo? Stvatno mislis da je covjek toliki supak, sociopata, sta vec, da je spreman na tako nesto?
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#20060 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

Ateista wrote: 17/09/2021 09:04
MensurM wrote: 16/09/2021 22:23

Ja mislim da nije zbog politike, nego da je povjerovao okolini i nakon 2017. više nije bilo povratka iako je i sam svjestan da dosta toga laže i montira.
Znaci tvrdis da je toliko glup da je nasjeo na price okoline iako on vjerovatno ima najvise informacija o slucaju, te da je kasnije poceo svjesno lagati i braniti ubicu svog sina samo da ne bi priznao da se zajebo? Stvatno mislis da je covjek toliki supak, sociopata, sta vec, da je spreman na tako nesto?
Prica gluposti,vidjelo se da istraga od pocetka nije bila sprovedena kako treba,muriz je obicni kamionđija a ne reziser filmova. :-D
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#20061 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

klix wrote: 16/09/2021 22:30 Blefirao je, kada je rekao da zna ko je ubica i sada povratka nema. Izgubio bi ugled, podršku, status nedodirljivog, ako bi sada rekao, da ne zna. I onda šta će, tjera dalje. Jedna laž vuče drugu i tako to krene... 🤷‍♀️
Vjerovatno blefira za samo ime ubice i vrsi pritisak, ili mozda nema dovoljno dokaza, ali to nije toliko bitno. Jeli ti mislis da on i sam vjeruje da je ljubo ubica ali da svjesno stiti ubicu svog sina? Hajd malo razmislite sta pricate, koji bolesnik moras biti da radis tako nesto, a svi vi to indirektno tvrdite, samo niko ne smije jasno reci.
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#20062 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

i agree wrote: 17/09/2021 09:08
Ateista wrote: 17/09/2021 09:04
Znaci tvrdis da je toliko glup da je nasjeo na price okoline iako on vjerovatno ima najvise informacija o slucaju, te da je kasnije poceo svjesno lagati i braniti ubicu svog sina samo da ne bi priznao da se zajebo? Stvatno mislis da je covjek toliki supak, sociopata, sta vec, da je spreman na tako nesto?
Prica gluposti,vidjelo se da istraga od pocetka nije bila sprovedena kako treba,muriz je obicni kamionđija a ne reziser filmova. :-D
Ma naravno da prica gluposti, i on i ostali botovi.
Samo trazim da izgovore jasno ovo sto pokusavaju provuci i neka pokazu pravo lice.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20063 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

muriz je samo marioneta, ifet je taj koji povlaci kanafe
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#20064 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

uglavnomja wrote: 17/09/2021 09:53 muriz je samo marioneta, ifet je taj koji povlaci kanafe
Aha ifet je glavni na planeti pa se njegova pika iznad tuzilastva...

vi stvarno mislite da ste tolko pametni i da smo mi ovce,presmjesni ste.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#20065 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kakotakonikako »

uglavnomja wrote: 17/09/2021 09:53 muriz je samo marioneta, ifet je taj koji povlaci kanafe
A ko na suprotnoj - protivnickoj strani povlaci kanafe ?
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#20066 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

kakotakonikako wrote: 17/09/2021 09:57
uglavnomja wrote: 17/09/2021 09:53 muriz je samo marioneta, ifet je taj koji povlaci kanafe
A ko na suprotnoj - protivnickoj strani povlaci kanafe ?
Denden. Ne možete liku ništa
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#20067 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Tesla Edison »

Koume wrote: 16/09/2021 23:44 Pa s obzirom kad na hard disku izbrises nesto, racunar preko tog mjesta napise nesto drugo, zato se video snimak ne moze vratit. Mozda nekom jacom tehnologijom, al mi nije poznato da to ima kod nas u BiH
U SAD-u postoje firme (koje su žara prava) i koje mogu vratiti podatke sa ovakvih HDD-ova sa 95% uspjeha:

Image
Image

Tako da, sve se može vratiti ko želi da vrati i ko ima para za takav jedan posao.
User avatar
madesa
Posts: 4210
Joined: 26/07/2013 02:37

#20068 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by madesa »

nek stavi da se skupe pare i mislim da bi se skupilo brzo i neka posalju da se vrate podatke
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#20069 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

uglavnomja wrote: 17/09/2021 09:53 muriz je samo marioneta, ifet je taj koji povlaci kanafe
Opet izbjegavanje, ako je i marioneta da li to znaci da je covjek jako glup pa to dopusta, jer moras biti bas debil da dopustis da te advokat tako iskoristava i da mu povjerujes u tako nesto sto po vama nema smisla (on sigurno ima puno vise informacija nego svi mi), ili je podvodljivi supak kojeg je advokat nagovorio da iako vjeruje da je ljubo ubica njegovog sina da ga brani i napada neduzne ljude onako?

Mogu razumjeti da govorimo o sakrivenom motivima jednog advokata, ali covjeka koji je izgubio sina, sta su njegovi motivi i zasto po vama ovo sve radi?
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#20070 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

A možda je jednostavno "pukao" zbog cijele ove situacije i stresa. 🤷‍♀️
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20071 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Ateista wrote: 17/09/2021 10:31
uglavnomja wrote: 17/09/2021 09:53 muriz je samo marioneta, ifet je taj koji povlaci kanafe
Opet izbjegavanje, ako je i marioneta da li to znaci da je covjek jako glup pa to dopusta, jer moras biti bas debil da dopustis da te advokat tako iskoristava i da mu povjerujes u tako nesto sto po vama nema smisla (on sigurno ima puno vise informacija nego svi mi), ili je podvodljivi supak kojeg je advokat nagovorio da iako vjeruje da je ljubo ubica njegovog sina da ga brani i napada neduzne ljude onako?

Mogu razumjeti da govorimo o sakrivenom motivima jednog advokata, ali covjeka koji je izgubio sina, sta su njegovi motivi i zasto po vama ovo sve radi?
recimo da nije dovoljno precizno da ifet sam povlaci kanafe, ima neko iznad ifeta
ne bi jedan advokat, ma koliko bio pamettan i namazan mogao sam postici ovo sto se desava
znaci iz samog vrha politike/sive eminencije/paralelnih centara moci/... ima pomoc (to vec malo ko zna ko je sve direktno ili indirektno ulkjucen)
ulog je pobjeda na sljedecim izborima

a sto se tice muriza, gubitak djeteta je nezamisliv, najveca tragedija koja se moze desiti covjeku, tuga koja nikad nece proci

ali dodje trenutak kad se realnost vrati
zivot mora ici dalje
da li sjediti kod kuce, zivjeti kao prije utopljen u tugu
ili
pomoci drugom djetetu da bolje zivi
pomoci samom sebi i dati svom zivotu smisao
dati vaznost i pocast ubijenom djetetu
i pri tome osjetiti sta znaci imati moc, vlast ... a uz to obicno idu i pare

i osvetiti se nekim ljudima koje licno mrzi, od alise do sda, ostalih sda memica na budzetu, pa budnnjo i ostali tajkuni ...
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20072 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 17/09/2021 10:48
Ateista wrote: 17/09/2021 10:31

Opet izbjegavanje, ako je i marioneta da li to znaci da je covjek jako glup pa to dopusta, jer moras biti bas debil da dopustis da te advokat tako iskoristava i da mu povjerujes u tako nesto sto po vama nema smisla (on sigurno ima puno vise informacija nego svi mi), ili je podvodljivi supak kojeg je advokat nagovorio da iako vjeruje da je ljubo ubica njegovog sina da ga brani i napada neduzne ljude onako?

Mogu razumjeti da govorimo o sakrivenom motivima jednog advokata, ali covjeka koji je izgubio sina, sta su njegovi motivi i zasto po vama ovo sve radi?
recimo da nije dovoljno precizno da ifet sam povlaci kanafe, ima neko iznad ifeta
ne bi jedan advokat, ma koliko bio pamettan i namazan mogao sam postici ovo sto se desava
znaci iz samog vrha politike/sive eminencije/paralelnih centara moci/... ima pomoc (to vec malo ko zna ko je sve direktno ili indirektno ulkjucen)
ulog je pobjeda na sljedecim izborima

a sto se tice muriza, gubitak djeteta je nezamisliv, najveca tragedija koja se moze desiti covjeku, tuga koja nikad nece proci

ali dodje trenutak kad se realnost vrati
zivot mora ici dalje
da li sjediti kod kuce, zivjeti kao prije utopljen u tugu
ili
pomoci drugom djetetu da bolje zivi
pomoci samom sebi i dati svom zivotu smisao
dati vaznost i pocast ubijenom djetetu
i pri tome osjetiti sta znaci imati moc, vlast ... a uz to obicno idu i pare

i osvetiti se nekim ljudima koje licno mrzi, od alise do sda, ostalih sda memica na budzetu, pa budnnjo i ostali tajkuni ...
A evo sad ja tebe pitam sto SDA onda ne da podrsku Murizu Memicu da osiguraju bolju poziciju naredne godine? Svakako su propali, nema ih u jednom vecem gradu. Sto se svaki put nesto pokusava predstavit kao politicka igra kako bi to nesto izgubilo na znacaju? SDA se sad pljuje kad se spomene prezime Memic, sto ne daju podrsku da se slucaj rijesi da se operu od ove situacije, makar da pokazu da stvarno nemaju nista sa slucajem?
Sto pomoc Murizu Memicu ne bude dobra politicka igra SDA?
Jednostavan odgovor: upetljani u slucaj.
I nemojte govorit davala je SDA podrsku milion puta, clanak sa portala nije podrska.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20073 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

:roll:

stranka u kojoj je njegova kcerka zastupnica je oponent sda
ista stranka koja je odradila predizbornu kampaju na protestima (i dobila izbore)

kampanja je bila - kontra sda
svaki kontakt sa sda bi znacio kraj svega

plus, ako malo poslusas intervju kod senada vidjeces murizov stav o ilidzanskim begovima, iftarima ... parama itd


znaci, sda ni pod razno

svakom normalnom je cilj srusiti sda, ali vlast se rusi istinom i cinjenicama
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20074 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 17/09/2021 11:23 :roll:

stranka u kojoj je njegova kcerka zastupnica je oponent sda
ista stranka koja je odradila predizbornu kampaju na protestima (i dobila izbore)

kampanja je bila - kontra sda
svaki kontakt sa sda bi znacio kraj svega

plus, ako malo poslusas intervju kod senada vidjeces murizov stav o ilidzanskim begovima, iftarima ... parama itd


znaci, sda ni pod razno

svakom normalnom je cilj srusiti sda, ali vlast se rusi istinom i cinjenicama
Pa zar nije uvijek kampanja kontra SDA? Sto se SDA nije prikljucila protestima?
I slusao sam Murizove intervjue, javna je tajna sta se sve radi na Ilidzi od utaje poreza, kupovine zemljista po troduplo manjim cijenama nego sto vrijede, ne placanje koristenja izvora i vode za hotele, itd. Imas jednom pravo da pogodis kojoj stranci ti ljudi pripadaju. I hajmo malo bit ozbiljni nije NiP sam nastupa na izborima vec je nastupao sa jos 3 stranke protiv SDA i tu je sve blizu bilo, osim izbora nacelnika na Ilidzi sto je i bilo za ocekivat. Tako da ne mozes govorit NiP iskoristio situaciju, 4 na 1 plus afere koje su ispratile SDA zadnje 2 3 godine, koliko se sjecam optuzbe Muriza na vrh drzave su se zestoko pocele javljat nakon izbora, prije se samo spominjalo drzava bez ikakvih naznaka o strankama i ljudima. A nije li cudno kako je Muriz optuzio Budnje za brisanje snimka, a oni se peru kako Muamer nije bio u BiH za vrijeme ubistva? Nekako ovi jedno, ovi drugi nesto drugo spominju..
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#20075 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

MensurM wrote: 17/09/2021 10:01
kakotakonikako wrote: 17/09/2021 09:57

A ko na suprotnoj - protivnickoj strani povlaci kanafe ?
Denden. Ne možete liku ništa
Nije ring,lik ima svoje misljenje kojeg mi ne prihvatamo i to je to,ne nadmecemo se,cuj kaze ne mozete mu nista :lol:
Locked