Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22001 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

u-pet-deka wrote: 22/10/2021 15:23 [quote=Koume post_id=17657025 time=1634898121 user_id=453008]
u-pet-deka wrote: 22/10/2021 11:17 Muriz je javno izjavio, da izgubio sam dijete, ali ne prihvaćam prometnu kao uzrok.

Vjerujem da je "zaslijepljen" u tolikoj mjeri da šta god bilo koji sud pravde zaključio, ako to on ne vidi tako, odbit će i nastaviti sa svojom mantrom.

Ok evo Muriz pricao od starta nije prometna nije prometna, ok Murize vidjet cemo sta sud kaze. 3 suda rekla da nije prometna ili ti ga saobracajna 2 puta se poniste presude Kantonalnog suda, ode sve na vrhovni sud, oni presude da nije saobracajna. Dodjite i recite ok Murize bio si u pravu nije bilo saobracajne neko je ubio Dzenana. I to je pjudski reci. Svaki sud pravde do sad zakljucio da nije saobracajna pustaju rome 3 puta, doduse sad su ih ufatili za trgovinu djecom. I opet cete pricat za Muriza da laze, mozda laze ali pravi ubica postoji, Mutap sigurno nije piskarao neke sveske o Murizu radi tamo nekih roma itd da se ne nabraja. Dodjite recite Dzenan je ubijen ili cete opet glumit botove i govorit ma saobracajna
Da li je sud ili sudovi poklekli spoljnom pritisku, tipa daj budali kost ili ne, pojma nemam. Muriz tvrdi da je ubistvo od onog trena kada je kirurg / doktor rekao svoje mišljenje, da njegov sin je udaren tupim predmetom u glavu. Pa i bočni retrovizor automobila je tup predmet, ili? Udar tupim predmetom zahtjeva da isti je u pokretu prema objektu u koji udara.

Dajte malo logike usadite sebi. Po Murizovom izlaganju ili bolje navijanju, je bilo cca. ovim tokom: Alisa je njegovog sina zavela u sačekušu gdje Alisin otac je njegovog sina prebio na mrtvo slovo. Policija je potom pomogla Alisonom ocu da to sve ztaška odnosno da izgleda kao prometna. Dok Alisin otac je to učinio, jer od njega je to neko tražio.

Nije Alisa samoj sebi dala diagnozu amnezija. Kao pravo, a kao drugo nije krivično djelo imati užasno loše pamćenje nebitno iz zdravstvenih ili samo zato što vam je mozak na paši 24/7 razloga. Osim ako u BiH postoji zakon kojim je propisano tačno u bobu, koliko individualac nebito o pozadini svojoj mora moći pamtiti.

Doktor koji tvrdi da ona ima amneziju je jednako upravu kao i onaj doktor, koji je Murizu rekao da je njegovo djete udareno tupim predmetom. Problem je što Muriz odbacuje amneziju a uzima novo za gotovo tezu o tupom predmetu, te tako je za njega ta izjava svetinja na osnovu koje gradi sve svoje teorije.
[/quote]
Kako ce sud pokleknut usljed pritiska javnosti 3 puta? Dva razlicita suda? Nema suda na svijetu koji donosi odluke onako kako mu javnost to kaze. Pritisak javnosti i jeste prisutan sad zato sto se ova stvar nije rijesila odmah i pritisak javnosti ce se vecati sve dok se slucaj ne rijesi.
Evo nek i rome zatvore za ubistvo ali daj da se slucaj rijesi jednom zauvijek. Da li je realno da se ubistvo momka razvlaci na 6 godina?
Da niko nije dosao i rekao evo mi smo ovo odlucili taj i taj je kriv zbog toga i toga, to je prava istina, slucaj rijesen. 6 jebenih godina
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22002 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

invincible1921 wrote: 22/10/2021 14:33
Ateista wrote: 22/10/2021 13:07

Ne, ali je to ocigledno jedini nacin da se ovakvi slucajevi pomjere sa mrtve tacke. Da se nije digla tolika prasina oko onog sefica koii je vec pomenut sto je ubio one dvije djevojke i pobjegao ko zna sta bi i sa tim slucajem bilo, jos on nije neka krupna riba.
Prica sw pokrenula i zasto se i dalje nastavlja sa pritiskom?
Nastavlja se s pritiskom da se prica ne zaustavi, da nije bilo pritiska javnosti i medija slucaj ne bi nikad uzelo drzavno tuzilastvo. Pritisak javnosti je bio jedan od kljucnih faktora za nastavak rjesavanja slucaja Dzenan Memic, a sve to zahvaljujuci Murizu i medijima jer nije dozvolio da se slucaj baci u zaborav.
Dokle je slucaj dva policajca sto su ubijeni na AP?
Dokle je slucaj Dragicevic?
Nidokle, sto, nema dovoljnog pritiska javnosti da se to rijesi
Kako je moguce da se ubiju dva policajca i da se ljudi autima odvezu van grada i da ih niko nikad ne nadje? Al jok nekim glavama ovdje nije jasno sto je Muriz stalno po medijima
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22003 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Ljudi imaju pogresnu koncepciju vrha drzave, ne mora se misliti iskljucivo na predsjednika ili neke politicare. Mogu to biti tuzioci, sudije, visoko rangirana sluzbena lica, ugledni doktori na klinickim centrima, naravno u to se ubrajaju politicari ali vrh drzave je velik koncept.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#22004 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by u-pet-deka »

Prilično sam siguran da će slučaj biti riješen i da će svih petorico na klupi biti oslobođeno. Saobraćajna nesreća nikada nije isključena, ali je otac preminulog uz pomoć javnosti odbio istu i stvorio TV cirkus, kako to nije to nego je neka misteriozna mafijska hobotnica odgovorna. Njegova teza o kriminalcima, nalogodavacu itd. vodi nato da je njegov sin je dio nekog kriminala, ali ne ona je bio samo kolateralna žrtva, ali zato je ona kriminal. Nijedan kriminalac je ne bi ostavio na životu da svjedoči.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22005 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 22/10/2021 13:43
Ateista wrote: 22/10/2021 13:07

Ne, ali je to ocigledno jedini nacin da se ovakvi slucajevi pomjere sa mrtve tacke. Da se nije digla tolika prasina oko onog sefica koii je vec pomenut sto je ubio one dvije djevojke i pobjegao ko zna sta bi i sa tim slucajem bilo, jos on nije neka krupna riba.
a ko je ovdje krupna riba?

ljubo?
mutapi?
recepcionar?
saobracajac pred penzijom?
za dupovca do slucaja niko nije cuo
Zijo i saobracajac pred penzijom dugogodisnji prijatelji.
Postoji mogucnost da je Dupovac bio u talu sa Zijom oko mafijaskih radnji.
Recepcionar i vlasnici hotela Kristal gdje struje nestane 18tog ili 19tog (ne sjecam se tacno), a nestanu snimci iz 8mog dana mjeseca. To jedino glupom moze bit normalno. Naravno snimci dokazano obrisani, zato i jeste pretresan Muamer Budnjo.
Dupovac koji kupuje auta da podmiti nevinom momku, interesantno kakve sve specijalne tehnike koristi nas MUP da rijesi slucaj
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#22006 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by u-pet-deka »

Koume wrote: 22/10/2021 15:37 Ljudi imaju pogresnu koncepciju vrha drzave, ne mora se misliti iskljucivo na predsjednika ili neke politicare. Mogu to biti tuzioci, sudije, visoko rangirana sluzbena lica, ugledni doktori na klinickim centrima, naravno u to se ubrajaju politicari ali vrh drzave je velik koncept.
Doktori nisu nikakv vrh države. To samo tako nešto može izjavti neko ko pojma nema što je vrh države.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22007 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

u-pet-deka wrote: 22/10/2021 15:40 Prilično sam siguran da će slučaj biti riješen i da će svih petorico na klupi biti oslobođeno. Saobraćajna nesreća nikada nije isključena, ali je otac preminulog uz pomoć javnosti odbio istu i stvorio TV cirkus, kako to nije to nego je neka misteriozna mafijska hobotnica odgovorna. Njegova teza o kriminalcima, nalogodavacu itd. vodi nato da je njegov sin je dio nekog kriminala, ali ne ona je bio samo kolateralna žrtva, ali zato je ona kriminal. Nijedan kriminalac je ne bi ostavio na životu da svjedoči.
Iskljucena je saobracajna nesreca jer nema dovoljno dokaza za istu, 3 suda tako rekla i to da se postuje. Fol ostecenja na kombiju, komadi stakla, a momak ima samo povredu glave. A ovo 5, mozda nece biti svih 5 osudjeno, vjerovatno nece recepcionar, Dupovac i drugi drot moraju jednostavno u zatvor, Zijo isto
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#22008 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by u-pet-deka »

Koume wrote: 22/10/2021 15:42
uglavnomja wrote: 22/10/2021 13:43

a ko je ovdje krupna riba?

ljubo?
mutapi?
recepcionar?
saobracajac pred penzijom?
za dupovca do slucaja niko nije cuo
Zijo i saobracajac pred penzijom dugogodisnji prijatelji.
Postoji mogucnost da je Dupovac bio u talu sa Zijom oko mafijaskih radnji.
Recepcionar i vlasnici hotela Kristal gdje struje nestane 18tog ili 19tog (ne sjecam se tacno), a nestanu snimci iz 8mog dana mjeseca. To jedino glupom moze bit normalno. Naravno snimci dokazano obrisani, zato i jeste pretresan Muamer Budnjo.
Dupovac koji kupuje auta da podmiti nevinom momku, interesantno kakve sve specijalne tehnike koristi nas MUP da rijesi slucaj
Isto da je neko rakao da postoji mogućnost, da ti i tvoj prijatelj ste u talu oko mafijaških radnji.

Ostalo je :-)
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22009 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

u-pet-deka wrote: 22/10/2021 15:43
Koume wrote: 22/10/2021 15:37 Ljudi imaju pogresnu koncepciju vrha drzave, ne mora se misliti iskljucivo na predsjednika ili neke politicare. Mogu to biti tuzioci, sudije, visoko rangirana sluzbena lica, ugledni doktori na klinickim centrima, naravno u to se ubrajaju politicari ali vrh drzave je velik koncept.
Doktori nisu nikakv vrh države. To samo tako nešto može izjavti neko ko pojma nema što je vrh države.
Nisam rekao bilo kakav doktor, ima pojedinih doktora koje nosaju majice s likovima nekih drugih osoba, idu tako po politickim skupovima, na raznim su svadbama
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22010 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

u-pet-deka wrote: 22/10/2021 15:46
Koume wrote: 22/10/2021 15:42
Zijo i saobracajac pred penzijom dugogodisnji prijatelji.
Postoji mogucnost da je Dupovac bio u talu sa Zijom oko mafijaskih radnji.
Recepcionar i vlasnici hotela Kristal gdje struje nestane 18tog ili 19tog (ne sjecam se tacno), a nestanu snimci iz 8mog dana mjeseca. To jedino glupom moze bit normalno. Naravno snimci dokazano obrisani, zato i jeste pretresan Muamer Budnjo.
Dupovac koji kupuje auta da podmiti nevinom momku, interesantno kakve sve specijalne tehnike koristi nas MUP da rijesi slucaj
Isto da je neko rakao da postoji mogućnost, da ti i tvoj prijatelj ste u talu oko mafijaških radnji.

Ostalo je :-)
Postoji, ali za mene nije niko dosao i rekao da je imao problema oko nekih ukradenih auta koje je nasao kod mene
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#22011 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

:?:
Koume wrote: 22/10/2021 15:34
invincible1921 wrote: 22/10/2021 14:33

Prica sw pokrenula i zasto se i dalje nastavlja sa pritiskom?
Nastavlja se s pritiskom da se prica ne zaustavi, da nije bilo pritiska javnosti i medija slucaj ne bi nikad uzelo drzavno tuzilastvo. Pritisak javnosti je bio jedan od kljucnih faktora za nastavak rjesavanja slucaja Dzenan Memic, a sve to zahvaljujuci Murizu i medijima jer nije dozvolio da se slucaj baci u zaborav.
Dokle je slucaj dva policajca sto su ubijeni na AP?
Dokle je slucaj Dragicevic?
Nidokle, sto, nema dovoljnog pritiska javnosti da se to rijesi
Kako je moguce da se ubiju dva policajca i da se ljudi autima odvezu van grada i da ih niko nikad ne nadje? Al jok nekim glavama ovdje nije jasno sto je Muriz stalno po medijima
Dokle je slucaj dva policajca sto su ubijeni na AP?
Moj prvi i jedini post na ovu temu je bio taj da nema oruzja,nema kamera, nema svjedoka,nema nista...jedino da neko prizna da je rokno policajce...a to neece nikad.Policija vjerovatno i zna ko je, al
dzaba kad nema nista da se digne optuznica.

Dokle je slucaj Dragicevic?
Nidokle jer se pretjeralo sa pricama i pritiskom maltene samo sto nisu rekli da ga je CiA ubila...mada nisam detaljno pratio slucaj pa necu sudit.


Pritisak javnosti je bio jedan od kljucnih faktora za nastavak rjesavanja slucaja Dzenan Memic, a sve to zahvaljujuci Murizu i medijima jer nije dozvolio da se slucaj baci u zaborav.
Evo nastavio se i sta sw sad desava? Sud da donese odluku koja nije onakva kakvu je nasa javnost i muriz zamislila...ide pritisak odma da se mijenja...i to je pravda jel? To je opravdani pritisak?
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#22012 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by u-pet-deka »

Koume wrote: 22/10/2021 15:45
u-pet-deka wrote: 22/10/2021 15:40 Prilično sam siguran da će slučaj biti riješen i da će svih petorico na klupi biti oslobođeno. Saobraćajna nesreća nikada nije isključena, ali je otac preminulog uz pomoć javnosti odbio istu i stvorio TV cirkus, kako to nije to nego je neka misteriozna mafijska hobotnica odgovorna. Njegova teza o kriminalcima, nalogodavacu itd. vodi nato da je njegov sin je dio nekog kriminala, ali ne ona je bio samo kolateralna žrtva, ali zato je ona kriminal. Nijedan kriminalac je ne bi ostavio na životu da svjedoči.
Iskljucena je saobracajna nesreca jer nema dovoljno dokaza za istu, 3 suda tako rekla i to da se postuje. Fol ostecenja na kombiju, komadi stakla, a momak ima samo povredu glave. A ovo 5, mozda nece biti svih 5 osudjeno, vjerovatno nece recepcionar, Dupovac i drugi drot moraju jednostavno u zatvor, Zijo isto

Mene je kao maldog motorno prevozno sredstvo udarilo. Imao sam samo povredu glave, tako stoji u papririma iz bolnice. Od kompletne situacije ja samo pamtim dvije kratke sekvence od svega 1 - 2 sekunde ukupnog trajanja. Da je jedna osoba tračala prema meni dok sam na tlu ležao, te u nekom prevoznom sredstvu isto ležim i neko nešto viče. Ne mogu se sjetiti dana kada sam pušten iz bolnice.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#22013 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by u-pet-deka »

Koume wrote: 22/10/2021 15:47
u-pet-deka wrote: 22/10/2021 15:43

Doktori nisu nikakv vrh države. To samo tako nešto može izjavti neko ko pojma nema što je vrh države.
Nisam rekao bilo kakav doktor, ima pojedinih doktora koje nosaju majice s likovima nekih drugih osoba, idu tako po politickim skupovima, na raznim su svadbama
Sulude teorije.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22014 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

invincible1921 wrote: 22/10/2021 15:50 :?:
Koume wrote: 22/10/2021 15:34
Nastavlja se s pritiskom da se prica ne zaustavi, da nije bilo pritiska javnosti i medija slucaj ne bi nikad uzelo drzavno tuzilastvo. Pritisak javnosti je bio jedan od kljucnih faktora za nastavak rjesavanja slucaja Dzenan Memic, a sve to zahvaljujuci Murizu i medijima jer nije dozvolio da se slucaj baci u zaborav.
Dokle je slucaj dva policajca sto su ubijeni na AP?
Dokle je slucaj Dragicevic?
Nidokle, sto, nema dovoljnog pritiska javnosti da se to rijesi
Kako je moguce da se ubiju dva policajca i da se ljudi autima odvezu van grada i da ih niko nikad ne nadje? Al jok nekim glavama ovdje nije jasno sto je Muriz stalno po medijima
Dokle je slucaj dva policajca sto su ubijeni na AP?
Moj prvi i jedini post na ovu temu je bio taj da nema oruzja,nema kamera, nema svjedoka,nema nista...jedino da neko prizna da je rokno policajce...a to neece nikad.Policija vjerovatno i zna ko je, al
dzaba kad nema nista da se digne optuznica.

Dokle je slucaj Dragicevic?
Nidokle jer se pretjeralo sa pricama i pritiskom maltene samo sto nisu rekli da ga je CiA ubila...mada nisam detaljno pratio slucaj pa necu sudit.


Pritisak javnosti je bio jedan od kljucnih faktora za nastavak rjesavanja slucaja Dzenan Memic, a sve to zahvaljujuci Murizu i medijima jer nije dozvolio da se slucaj baci u zaborav.
Evo nastavio se i sta sw sad desava? Sud da donese odluku koja nije onakva kakvu je nasa javnost i muriz zamislila...ide pritisak odma da se mijenja...i to je pravda jel? To je opravdani pritisak?
Prvo za dva policajca, ima kamera, nema prelaza izmedju dva entiteta a da nema kamere, po dvije. Kad prolazis kroz taj dio gdke se navodno kretalo auto sa ubicama, razne kamere kako saobracajne tako i nadzorne. A zna se sto nema nikakvog napretka u rjesavanju slucaja samo necete da prihvatite istinu.
Bilo je izjava pojedinih lica da se u blizini nalazilo vozilo marke Rexton, itd. pa se od tih osoba nikad vise nije cuo niti jedan komentar.

Slucaj Dragicevic je stao jer njegovi roditelji ne mogu da se vrate u ovu drzavu, a sto se tice tog slucaja momak je nasao neke naloge i protok novca vlade rsa sa sumnjivim licima pa su ga zato morali maci, a i ovo sto pojedinci traze da Muriz kaze ime ubice, to je Davor vec uradio i to lice je napustilo ovu drzavu.

A sto se tice sto je sad sud ukinuo sve ove mjere, za mene razumljiva odluka jer su isti bili drzani u pritvoru iz ciatog razloga da ne bi uticali na istragu, svjedoke i dokaze. Razumljiva odluka suda da ih pusti, nakon potvrdjivanja optuznice. A ako je istina da je zasticeni svjedok pretucen uz recenicu "Jesi li ti zasticeni", i ako je to receno u sudnici jer se u tom momentu tretira kao istina, onda je sve jasno sta se desava
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22015 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

u-pet-deka wrote: 22/10/2021 15:58
Koume wrote: 22/10/2021 15:47
Nisam rekao bilo kakav doktor, ima pojedinih doktora koje nosaju majice s likovima nekih drugih osoba, idu tako po politickim skupovima, na raznim su svadbama
Sulude teorije.
Hoces slike?
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22016 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

u-pet-deka wrote: 22/10/2021 15:57
Koume wrote: 22/10/2021 15:45
Iskljucena je saobracajna nesreca jer nema dovoljno dokaza za istu, 3 suda tako rekla i to da se postuje. Fol ostecenja na kombiju, komadi stakla, a momak ima samo povredu glave. A ovo 5, mozda nece biti svih 5 osudjeno, vjerovatno nece recepcionar, Dupovac i drugi drot moraju jednostavno u zatvor, Zijo isto

Mene je kao maldog motorno prevozno sredstvo udarilo. Imao sam samo povredu glave, tako stoji u papririma iz bolnice. Od kompletne situacije ja samo pamtim dvije kratke sekvence od svega 1 - 2 sekunde ukupnog trajanja. Da je jedna osoba tračala prema meni dok sam na tlu ležao, te u nekom prevoznom sredstvu isto ležim i neko nešto viče. Ne mogu se sjetiti dana kada sam pušten iz bolnice.
Cisto iz ovog sto si ti nap, doktori sumnjaju u Alisinu amneziju, jer njena prica cega se sjeca a cega ne sjeca je nelogicna svim doktorima
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3009
Joined: 25/06/2014 14:16

#22017 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kakotakonikako »

MensurM wrote: 22/10/2021 14:31
kakotakonikako wrote: 22/10/2021 14:19 Tacno se ovdje mogu vidjeti dvije grupe forumasa. Ja cu opisati ovu prvu, a neko od njih ce, nadam se, opisati ovu drugu.

Elem, tu spadaju oni koji su direktno vezani za porodicu Mutap, prvenstveno Alisu a uz njih su oni koji po zadatku brane SDA i covjeka koji je izasao sa 20 KM iz rata. Prepoznaju se oni.

E sada bi bilo dobro da neko od njih opise ovu drugu grupu.

I ponovicu nesto sto sam napisao nedavno - jako je tesko kada te optuze nevinog/nevinu ali je puno teze kada ti neko UBIJE dijete. Prvo mozes itekako ispraviti a drugo , na zalost, nikada.

:bih:
Ja još nisam vidio da iko od te tvoje druge strane brani SDA, najveći kancer Bosne i Hercegovine. Ili jedan od najvećih.

Možeš li pronaći postove u kojima se brani SDA? Budnjo je nebitan u ovoj priči, s njim smo davno završili na ovom forumu dok neko ne ponudi dokaze da stoji iza ovog.
A mozda da posjetis kakvog dobrog ocnog doktora, posto kazes da nisi vidio. :mrgreen:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#22018 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

Koume wrote: 22/10/2021 16:04
invincible1921 wrote: 22/10/2021 15:50 :?:

Dokle je slucaj dva policajca sto su ubijeni na AP?
Moj prvi i jedini post na ovu temu je bio taj da nema oruzja,nema kamera, nema svjedoka,nema nista...jedino da neko prizna da je rokno policajce...a to neece nikad.Policija vjerovatno i zna ko je, al
dzaba kad nema nista da se digne optuznica.

Dokle je slucaj Dragicevic?
Nidokle jer se pretjeralo sa pricama i pritiskom maltene samo sto nisu rekli da ga je CiA ubila...mada nisam detaljno pratio slucaj pa necu sudit.


Pritisak javnosti je bio jedan od kljucnih faktora za nastavak rjesavanja slucaja Dzenan Memic, a sve to zahvaljujuci Murizu i medijima jer nije dozvolio da se slucaj baci u zaborav.
Evo nastavio se i sta sw sad desava? Sud da donese odluku koja nije onakva kakvu je nasa javnost i muriz zamislila...ide pritisak odma da se mijenja...i to je pravda jel? To je opravdani pritisak?
Prvo za dva policajca, ima kamera, nema prelaza izmedju dva entiteta a da nema kamere, po dvije. Kad prolazis kroz taj dio gdke se navodno kretalo auto sa ubicama, razne kamere kako saobracajne tako i nadzorne. A zna se sto nema nikakvog napretka u rjesavanju slucaja samo necete da prihvatite istinu.
Bilo je izjava pojedinih lica da se u blizini nalazilo vozilo marke Rexton, itd. pa se od tih osoba nikad vise nije cuo niti jedan komentar.

Slucaj Dragicevic je stao jer njegovi roditelji ne mogu da se vrate u ovu drzavu, a sto se tice tog slucaja momak je nasao neke naloge i protok novca vlade rsa sa sumnjivim licima pa su ga zato morali maci, a i ovo sto pojedinci traze da Muriz kaze ime ubice, to je Davor vec uradio i to lice je napustilo ovu drzavu.

A sto se tice sto je sad sud ukinuo sve ove mjere, za mene razumljiva odluka jer su isti bili drzani u pritvoru iz ciatog razloga da ne bi uticali na istragu, svjedoke i dokaze. Razumljiva odluka suda da ih pusti, nakon potvrdjivanja optuznice. A ako je istina da je zasticeni svjedok pretucen uz recenicu "Jesi li ti zasticeni", i ako je to receno u sudnici jer se u tom momentu tretira kao istina, onda je sve jasno sta se desava
Imas li jos kakvih rrkla kazala...?

Slucaj Dragicevic je stao jer njegovi roditelji ne mogu da se vrate u ovu drzavu, a sto se tice tog slucaja momak je nasao neke naloge i protok novca vlade rsa sa sumnjivim licima pa su ga zato morali maci, a i ovo sto pojedinci traze da Muriz kaze ime ubice, to je Davor vec uradio i to lice je napustilo ovu drzavu.

Nemoj vise molim te...postedi nas

Za tvoju informaciju, drzava ne ubija palicom i baca u baricu, drzava ubija metkom i baca u jamu sa krecom
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#22019 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

Koume wrote: 22/10/2021 16:04 a sto se tice tog slucaja momak je nasao neke naloge i protok novca vlade rsa sa sumnjivim licima pa su ga zato morali maci
Glupost. Bio je podatak da je isao IT Academy.

Pitaj bilo kojeg programera sa barem 5 godina iskustva sta misli o IT Academy, pa javi sta su ti rekli. Tacnije, pitaj hoce li tamo ici strucnjaci koji mogu naci “naloge i protok novca” ili su tamo teski pocetnici.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22020 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

invincible1921 wrote: 22/10/2021 16:47
Koume wrote: 22/10/2021 16:04
Prvo za dva policajca, ima kamera, nema prelaza izmedju dva entiteta a da nema kamere, po dvije. Kad prolazis kroz taj dio gdke se navodno kretalo auto sa ubicama, razne kamere kako saobracajne tako i nadzorne. A zna se sto nema nikakvog napretka u rjesavanju slucaja samo necete da prihvatite istinu.
Bilo je izjava pojedinih lica da se u blizini nalazilo vozilo marke Rexton, itd. pa se od tih osoba nikad vise nije cuo niti jedan komentar.

Slucaj Dragicevic je stao jer njegovi roditelji ne mogu da se vrate u ovu drzavu, a sto se tice tog slucaja momak je nasao neke naloge i protok novca vlade rsa sa sumnjivim licima pa su ga zato morali maci, a i ovo sto pojedinci traze da Muriz kaze ime ubice, to je Davor vec uradio i to lice je napustilo ovu drzavu.

A sto se tice sto je sad sud ukinuo sve ove mjere, za mene razumljiva odluka jer su isti bili drzani u pritvoru iz ciatog razloga da ne bi uticali na istragu, svjedoke i dokaze. Razumljiva odluka suda da ih pusti, nakon potvrdjivanja optuznice. A ako je istina da je zasticeni svjedok pretucen uz recenicu "Jesi li ti zasticeni", i ako je to receno u sudnici jer se u tom momentu tretira kao istina, onda je sve jasno sta se desava
Imas li jos kakvih rrkla kazala...?

Slucaj Dragicevic je stao jer njegovi roditelji ne mogu da se vrate u ovu drzavu, a sto se tice tog slucaja momak je nasao neke naloge i protok novca vlade rsa sa sumnjivim licima pa su ga zato morali maci, a i ovo sto pojedinci traze da Muriz kaze ime ubice, to je Davor vec uradio i to lice je napustilo ovu drzavu.

Nemoj vise molim te...postedi nas

Za tvoju informaciju, drzava ne ubija palicom i baca u baricu, drzava ubija metkom i baca u jamu sa krecom
Nije to bas rekla kazala, jeste jeste drzava ubija metkom.
Hoces da cujes kako su nestajali borci i generali ARBiH koji su znali za pojedine zlocine ARBiH, a vjeruj mi nisu metkom? Kako su neki pripadnici FUpa i MUPa nakon veza sa narko kartelima drogom tucama i napadima vracani na svoja radna mjesta kao da se nista ne desava, vidim 1921 pretpostavljam iz Sa si, mnoga imena bi te iznenadila. Samo zato sto nema vazda u javnosti ne znaci da se ne desava
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#22021 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

Koume wrote: 22/10/2021 17:00
invincible1921 wrote: 22/10/2021 16:47

Imas li jos kakvih rrkla kazala...?

Slucaj Dragicevic je stao jer njegovi roditelji ne mogu da se vrate u ovu drzavu, a sto se tice tog slucaja momak je nasao neke naloge i protok novca vlade rsa sa sumnjivim licima pa su ga zato morali maci, a i ovo sto pojedinci traze da Muriz kaze ime ubice, to je Davor vec uradio i to lice je napustilo ovu drzavu.

Nemoj vise molim te...postedi nas

Za tvoju informaciju, drzava ne ubija palicom i baca u baricu, drzava ubija metkom i baca u jamu sa krecom
Nije to bas rekla kazala, jeste jeste drzava ubija metkom.
Hoces da cujes kako su nestajali borci i generali ARBiH koji su znali za pojedine zlocine ARBiH, a vjeruj mi nisu metkom? Kako su neki pripadnici FUpa i MUPa nakon veza sa narko kartelima drogom tucama i napadima vracani na svoja radna mjesta kao da se nista ne desava, vidim 1921 pretpostavljam iz Sa si, mnoga imena bi te iznenadila. Samo zato sto nema vazda u javnosti ne znaci da se ne desava
E ako vjerujes u ovo sto si napisao o davidu nemamo sta pricat...
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22022 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

pinkman wrote: 22/10/2021 16:59
Koume wrote: 22/10/2021 16:04 a sto se tice tog slucaja momak je nasao neke naloge i protok novca vlade rsa sa sumnjivim licima pa su ga zato morali maci
Glupost. Bio je podatak da je isao IT Academy.

Pitaj bilo kojeg programera sa barem 5 godina iskustva sta misli o IT Academy, pa javi sta su ti rekli. Tacnije, pitaj hoce li tamo ici strucnjaci koji mogu naci “naloge i protok novca” ili su tamo teski pocetnici.
Odakle ti to da idu samo pocetnici? Ima nekih koji idu da dobiju certifikat.
Na internetu ne mozes nista naci i nauciti?
Cisto sumnjam da postoje danas neki otvoreni kursevi u ovoj drzavi o hakiranju itd. a i iz sektora sam programiranja tako da znam da nas ne uce ni na fakultetima da hakiramo,a pogotovo neki otvoreni javni kursevi za tu vrstu znanja.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#22023 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

Koume wrote: 22/10/2021 17:05
pinkman wrote: 22/10/2021 16:59

Glupost. Bio je podatak da je isao IT Academy.

Pitaj bilo kojeg programera sa barem 5 godina iskustva sta misli o IT Academy, pa javi sta su ti rekli. Tacnije, pitaj hoce li tamo ici strucnjaci koji mogu naci “naloge i protok novca” ili su tamo teski pocetnici.
Odakle ti to da idu samo pocetnici? Ima nekih koji idu da dobiju certifikat.
Na internetu ne mozes nista naci i nauciti?
Cisto sumnjam da postoje danas neki otvoreni kursevi u ovoj drzavi o hakiranju itd. a i iz sektora sam programiranja tako da znam da nas ne uce ni na fakultetima da hakiramo,a pogotovo neki otvoreni javni kursevi za tu vrstu znanja.
Banujte ga za njegovo dobro :skoljka:
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22024 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

invincible1921 wrote: 22/10/2021 17:02
Koume wrote: 22/10/2021 17:00
Nije to bas rekla kazala, jeste jeste drzava ubija metkom.
Hoces da cujes kako su nestajali borci i generali ARBiH koji su znali za pojedine zlocine ARBiH, a vjeruj mi nisu metkom? Kako su neki pripadnici FUpa i MUPa nakon veza sa narko kartelima drogom tucama i napadima vracani na svoja radna mjesta kao da se nista ne desava, vidim 1921 pretpostavljam iz Sa si, mnoga imena bi te iznenadila. Samo zato sto nema vazda u javnosti ne znaci da se ne desava
E ako vjerujes u ovo sto si napisao o davidu nemamo sta pricat...
Nema veze u sta ja vjerujem, to je moje pravo ali opet ponavljam samo zato sto se ne prica o nekim stvarima ne znaci da ne postoje
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22025 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

invincible1921 wrote: 22/10/2021 17:06
Koume wrote: 22/10/2021 17:05
Odakle ti to da idu samo pocetnici? Ima nekih koji idu da dobiju certifikat.
Na internetu ne mozes nista naci i nauciti?
Cisto sumnjam da postoje danas neki otvoreni kursevi u ovoj drzavi o hakiranju itd. a i iz sektora sam programiranja tako da znam da nas ne uce ni na fakultetima da hakiramo,a pogotovo neki otvoreni javni kursevi za tu vrstu znanja.
Banujte ga za njegovo dobro :skoljka:
Ovo je otvorena tema na kojoj mogu pisati svoja misljenja, da nije tako ne bi ovo bio forum
Locked