Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
vjeshalica
Posts: 17257
Joined: 31/03/2019 14:56

#13151 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

dzolix wrote: 24/06/2021 17:40 Image

Gledajuci ovu fotografiju cini mi se da joj stvarno nije uredu desno oko .9
ja vidim da je uredu desno oko
ima jos fotosa sa privodjenja
a i najrelevantnije slike sa rocista dakle nedugo iza dogadjaja potvrdjuju da joj je oko uredu ukljucjuci i na rekonstekciji dogadjaja

tako da nemas potrebu da podmeces

da je sakata u oko sto nije dosla na rocista zamotanog oka i kad je imala ove povrede???
lazo lazljivi

Image

lazo lazljivi
td_maajka
Posts: 1026
Joined: 05/02/2021 09:57

#13152 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

ama bolan, sta god da joj je bilo s tim jednim okom i iz kojeg god razloga, pitam se dal je ikad otisla da tim jednim zdravim okom pogleda gdje je Dzenan sada.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17257
Joined: 31/03/2019 14:56

#13153 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

skafiskafsnjak wrote: 24/06/2021 18:06
Gledajuci tu fotografiju mogu vidjeti da si bot placeni.
Dabogda ti Mutapi famElija bili :lol:
zamuceni pikseli = dijagnoza

e pa kad je tako u umobolnom mozgu, onda evo demanta dijagnoze

oko je ok,isto ko na rocistu, i na rekonatrukciji

Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 17257
Joined: 31/03/2019 14:56

#13154 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

td_maajka wrote: 24/06/2021 18:18 ama bolan, sta god da joj je bilo s tim jednim okom i iz kojeg god razloga, pitam se dal je ikad otisla da tim jednim zdravim okom pogleda gdje je Dzenan sada.
kamo srece da nije raspalina oci nije ni imala da ne zavija u crno tudju porodicu fuj
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#13155 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

vjeshalica wrote: 24/06/2021 18:19
skafiskafsnjak wrote: 24/06/2021 18:06
Gledajuci tu fotografiju mogu vidjeti da si bot placeni.
Dabogda ti Mutapi famElija bili :lol:
zamuceni pikseli = dijagnoza

e pa kad je tako u umobolnom mozgu, onda evo demanta dijagnoze

oko je ok,isto ko na rocistu, i na rekonatrukciji

Image
I.meni je lijevo oko.prema unutra.... Dijagnoza - misic ocni se istezao. Nikakve hebene veze sa mozgom.nema
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#13156 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

Jeblo vas više oko, na slikama sa vjenčanja koje se dogodilo malo nakon Dženanovog ubistva oba oka su zdrava-prava.
Koga ba zeleni zločinci jebete u zdrav mozak?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17257
Joined: 31/03/2019 14:56

#13157 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

skafiskafsnjak wrote: 24/06/2021 18:57
vjeshalica wrote: 24/06/2021 18:19
skafiskafsnjak wrote: 24/06/2021 18:06
Gledajuci tu fotografiju mogu vidjeti da si bot placeni.
Dabogda ti Mutapi famElija bili :lol:
zamuceni pikseli = dijagnoza

e pa kad je tako u umobolnom mozgu, onda evo demanta dijagnoze

oko je ok,isto ko na rocistu, i na rekonatrukciji

Image
I.meni je lijevo oko.prema unutra.... Dijagnoza - misic ocni se istezao. Nikakve hebene veze sa mozgom.nema
oko je desno a nije joj orema unutra jer je bogalj vec je pogled usmjeren
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#13158 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

vjeshalica wrote: 24/06/2021 19:56
skafiskafsnjak wrote: 24/06/2021 18:57
vjeshalica wrote: 24/06/2021 18:19

zamuceni pikseli = dijagnoza

e pa kad je tako u umobolnom mozgu, onda evo demanta dijagnoze

oko je ok,isto ko na rocistu, i na rekonatrukciji

Image
I.meni je lijevo oko.prema unutra.... Dijagnoza - misic ocni se istezao. Nikakve hebene veze sa mozgom.nema
oko je desno a nije joj orema unutra jer je bogalj vec je pogled usmjeren
Ma samo kazem, i da jes kako je napisao, kakve veze ima...ne mozes ti sa bolesnim umovima na kraj. Mozda mu je neka famelija Mutap vec :lol: ima predispozicije
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#13159 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

tranquil wrote: 24/06/2021 15:32
GAU8 wrote: 24/06/2021 14:11 Mozda su priznali pod prisilom, ali onda treba i to utvrditi.
Možda izjavili pod prisilom, treba se istražiti? Pa još je na prvom suđenju njihov advokat dao izjavu da se su Ljubi stavljali pištolj u usta. Vasvija je pominjala da su joj muža batinali dva dana. Obe izjave su date u sudnici. Zašto se ne istražuju? Koji je izgovor? Pritisak rulje, Memića, nesposobnost, šta?

Da se razumijemo, ni Seferovićima ni Karkinu ne vjerujem automatski, samo potsjećam da je ta priča već javno iznesena, ni manje ni više nego u sudnici. Samo postojanje te priče, izjave u sudnici i svjedoka i advokata da je postojala prisila, a da to niko nije istražio, je jedna od mnogih neregularnosti u ovom slučaju.
GAU8 wrote: 24/06/2021 14:11 U svakom slucaju pored pritiska na Alisu, ne treba ignorisati Seferovica.
:-)

Prva je Murizova odokativna verzija bila "Romi su potplaćeni, cio grad kaže da oni nisu ubice". Onda se Karkin (a on i Feraget i Memic sebe javno zovu jednim timom) sjetio, tek nakon sto je odbijena optuznica Kantonalnog tuzilastva za ubistvo palicom, da Ljubu instruise da povuce priznanje za saobracajku, jer je vidio prostor da osporavanjem nacina nanosenja Dzenanove smrtonosne rane obori optuznicu. Ali je trebalo izmisliti neki izgovor, pa su izmislili cak dva. Po jednom je bio prebijen, a po drugom su mu gurali pistolj u usta. Medjutim, Karkin nije objasnio kako to da Ljubo nije prijavio nikakve povrede, nije imao nikakve povrede, kako da mu branilac nije rekao "Ljubo, iznudili su ti priznanje, sada kada imas advokata cemo to reci i to priznanje ce biti ponisteno". Nego su se i Karkin i Mjesecar kleli i preklinjali sud da prihvati saobracajku koju je pocinio Ljubo i da je tu istina jasna i da nema nikakve dileme da se desila saobracajka (a da se nije desilo ubistvo palicom).
Onda je Kantonalni sud u presudi glat odbio te tvrdnje kao neosnovane i bez jednog dokaza, tj. kao laži i onda se Feraget vratio na izvornu postavku, da su Romi potplaćeni, a ne prebijeni niti je Ljubi guran pištolj u usta.

I narednik Tomas se kune da zna da su potplaćeni :-)

Međutim, mene zanima ko je potplatio, gurao joj pištolj u usta ili prebio Anu Rizvanović, Bekrijinu ženu koja je u istrazi rekla i pred sudom kao svjedok ponovila da su te noći do nje došli Ljubo i Vasvija i ispričali joj da su nekog udarili u Aleji. Slučajno, i Vasvija je izvorno kao svjedok u istrazi ispričala istu priču, da su nakon udaranja Dženana i Alise otišli do Ane i ispričali joj šta se desilo. Kasnije je Vasvija, pred sudom, rekla da nije znala šta je pričala, te da su samo naišli pored živih i zdravih "momka i djevojke", bez da su ih udarili (u 22:31, kombijem sa snimka).

Zanima me i ko je potplatio, prebio ili gurao pištolj u usta LJubinoj komšinici Merimi Čubro, koju je intervjuisala N1.

Merima Čubro poznaje Ljubu Seferovića – osumnjičenog za ubistvo Dženana Memića koji je krivično djelo priznao. U mjestu gdje borave u blizini Velike aleje na Ilidži, gdje se sve i odigralo kobne februarske noći, bila je jedina koja je o onome što zna posvjedočila za N1.

“On je taj kombi prodao kako niko ne bi znao čime su udarili i oni su meni rekli da ja to nikome ne kažem, da nikome ne prijavim. Rekli su mi da ja to ne kažem policiji ni televizijama ako dođu, ni nikome. Rekli su mi da ga ne prijavim, oni će misliti da sam ja njega prijavila u policiji”,kaže Merima Čubro.


tranquil wrote: 24/06/2021 15:32Ignorišu Seferoviće, kažeš? Mutapi su možda ovih dana trenutno u centru pažnje, ali Feraget i Memić definitivno ne ignorišu Seferoviće, za razliku od organa koji su još davno trebali istražiti navode o priznanju pod prisilom.
Pa ne ignorišu. Nego su im rekli "pošto si ti, LJubo, odigrao presudnu ulogu u zavjeri i preuzeo krivicu na sebe, pa pošto nećeš ni da odaš ko te potplatio, iako si mu otkazao poslušnost, a kada bi odao, slučaj bi bio riješen...dakle, pošto vjerujemo da nisi ubica, ali da štitiš Dženanove ubice, evo ti na poklon jedna majica sa Dženanovim likom, zaslužio si.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#13160 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

JThomas wrote: 24/06/2021 13:36 i baš teško da mu ovoliko produžavaju samo zbog toga. to je samo ono što se javno zna.
Terete ga zbog džempera, ali ga drže zbog nečeg drugog za šta ga ne terete. :D
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#13161 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

suspect_zero wrote: 24/06/2021 19:47 Jeblo vas više oko, na slikama sa vjenčanja koje se dogodilo malo nakon Dženanovog ubistva oba oka su zdrava-prava.
Koga ba zeleni zločinci jebete u zdrav mozak?
Gomila je nediferencirana i nestrukturisana skupina ljudi koju, privremeno, na zajedničkom prostoru, povezuju isti ciljevi, vrednosti, osećanja, stavovi i interesi. Osobe u gomili imaju tendenciju da reaguju na jednoobrazan, jednostavan, emocionalan i često iracionalan način, podležući svojim primitivnim impulsima, strastima i interesima. Pojedinac u gomili je obezličen, skloniji sugestiji, a usled podeljene, difuzne odgovornost, ima smanjenu ličnu odgovornost i samokontrolu, te zato često učestvuje i u onim akcijama koje on kao individua ne odobrava. Izrazito agresivna i destruktivna, iracionalnim afektima nošena i antisocijalna gomila naziva se rulja.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#13162 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

Znate sta je meni malo kontradiktorno od Muriza,evo nikad nisam pisao nesto protiv njega ali ovo moram,pa me zanima i vase misljenje,kaze reko ziji da alisa prizna te kako ce je on ako treba zastititi,neki dan kad je bilo ono sa alisinim muzem kaze nije mene strah za mene nego za kcerku i zenu,pa ako si mogo i ako mozes zastititi alisu sto ne mozes svoje?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13163 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ne znate vi još ni šta sve imaju ni za šta će se sve finalno teretiti. zato se i pojedoste.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#13164 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

JThomas wrote: 24/06/2021 22:52 ne znate vi još ni šta sve imaju ni za šta će se sve finalno teretiti. zato se i pojedoste.
Bitno je da niko ne spori da Ljubo ima majicu sa Dzenanovim likom ;)

I da niko ne spori da nije bitno ko je ubio Dzenana. ;)

I da niko ne spori da je i nakon toliko vremena sjajno prolazno vrijeme moje tvrdnje da NIKAD nijedna istraga nece dovesti do bilo koga, osim Ljube, kao ubice. Jer nema ni indicija, a toliki aparat upregnut, oko toga ko bi mogao biti "pravi" ubica. Ali, da, niko, posebno Feraget, ne spori da nije bitno ko je ubio Dzenana.



Ali sjajno glumis ravnodusnost i "nesamopojedenost", imajuci u vidu da si onomad rekao da si prestao citati moje postove (pa u sljedecem postu ispravljao pogresni zarez iz mog posta). :mrgreen:
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#13165 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

i agree wrote: 24/06/2021 22:32 Znate sta je meni malo kontradiktorno od Muriza,evo nikad nisam pisao nesto protiv njega ali ovo moram,pa me zanima i vase misljenje,kaze reko ziji da alisa prizna te kako ce je on ako treba zastititi,neki dan kad je bilo ono sa alisinim muzem kaze nije mene strah za mene nego za kcerku i zenu,pa ako si mogo i ako mozes zastititi alisu sto ne mozes svoje?
Ovo pokazuje Murizovu doooobru stranu .
On ima strah za svoju rodbinu i sa tim strahom zbog njih (a mozda i zbog sebe) pokazuje da brine za njih i da ih time stiti. Da je Alisa bila skroz na njegovoj strani vjerovatno bi strahovo da se Alisi stogod ne dogodi.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13166 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ja, sat ili dva gore ili dole, to je zarez u istrazi ubistva. a jataci udaraju li udaraju zareze od februara...
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#13167 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

A od koga i cega je on nju mogao zastiti?
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#13168 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

JThomas wrote: 24/06/2021 23:03 ja, sat ili dva gore ili dole, to je zarez u istrazi ubistva. a jataci udaraju li udaraju zareze od februara...
Mora da si cuo tiktakanje satova, posto ih nisi mogao vidjeti u postovima koje ne citas :lol:

Ako su "jatačili" i utvrdi se, i trebaju odguliti.

Ali ako se ne utvrdi, a sumnjam da hoće, svaki zarez-joja. Plus dodatne tužbe po raznim nakupljenim osnovama.

Kad nije bitno ko je ubica, nek se bar nesto utvrdjuje. Nekom to uvijek dobro dodje.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#13169 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

Botine dosle s pauze :mrgreen:
Ignorisite likove...ne raspravljajte s.njima...
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#13170 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

pinkman wrote: 24/06/2021 23:07 A od koga i cega je on nju mogao zastiti?
valjda da joj neko nesto ne uradi,zna on valjda ko,ako bi priznala...
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#13171 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

skafiskafsnjak wrote: 24/06/2021 23:12 Botine dosle s pauze :mrgreen:
Ignorisite likove...ne raspravljajte s.njima...
Ih, kad je to već narednik sebi javno samonaredio. :D

Ali, nešto, nekakav damar, ne da mu mira ni dosljednosti. :-)
kerker
Posts: 6
Joined: 19/05/2014 00:29

#13172 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kerker »

Muriz Memić: Znam ko je nalogodavac Dženanovog ubistva

https://pressmedia.ba/vijesti/2021/24/0 ... qwTBJ6W58Y
Prezimenjak, ha Murize! :?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#13173 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

Udarili su gdje boli.... Zato su se botovi upalili kao nikad do.sada. Vjerovatno im je i.dnevnica skocila
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#13174 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

kerker wrote: 24/06/2021 23:15 Muriz Memić: Znam ko je nalogodavac Dženanovog ubistva

https://pressmedia.ba/vijesti/2021/24/0 ... qwTBJ6W58Y


Zanimljivo. Osim sto "zna" trojicu sa lica mjesta koje mu je "odao" lažni očevidac E.M., sad "zna" i "nalogodavca". Znači neko naložio toj trojici.

Ali već pravi alibi da možda neće biti dokaza za to i da će zato što nema dokaza morati pokrenuti revoluciju. Kad? Sljedeće, izborne godine. :-)
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#13175 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

cemu to ako je zadovoljan radom sad sudstva?
Locked