Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#18801 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

zijancer wrote: 06/08/2021 10:54 skafiskafsnjak :shock: :mrgreen: neko ti je oteo megafon
?

Ne sjecam se da sam ga i imao....
On je u dendena, Mensura , dzolixa i ekipe...u smjenama ga zaduzuju.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#18802 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

vjeshalica wrote: 06/08/2021 00:21 Eh imam jedno pitanje usput za tebe

...te da je u jednom momentu pred kraj hotela „Kaza Grande“ željela nešto da ga pita, okrenula se prema njemu kada je on trznuo glavom prema njoj i ničega se više ne sjeća, da je sutradan razgovarala sa roditeljima i da su joj oni rekli da je davala izjavu u policiji i rekla da ih je udarilo auto zelene boje, da se sjetila jedne scene, dva dana nakon događaja, a to je da je iz ležećeg položaja vidjela vozilo tamnozelene boje, osobu koja je bila kao prljava, razbarušena kosa i nakon toga se sjetila da je vidjela kako se vozilo to udaljava.

Objasni koga je Alisa mogla da vidi, kad je Ljubo u svom iskazu rekao da se uopšte nije zaustavljao već da je nastavio da vozi?

Boldirano i podvučeno je sugestija. Vidiš li? Ona je upućena šta će reći kad je u pitanju auto zelene boje...
Mozda je to njena sugestija a moze biti da je vidjela kombi i vozaca u momentu kad je udarena kombijem i prebacena u lezeci polozaj preko ivice haube i u djelicu sekunde ga opazila kroz staklo i zapamtila.Onda joj se sjecanje vraca kao usporeni snimak.
Moze biti i to dok je lezala nakon udara da se kombi vratio u rikverc da vide sta se dogodilo i onda ih je tako opazila. Moguce je i da su obadvije varijante prvo jedna pa kasnije i druga.

Ko bi to mogo biti ako stvarno nije Ljubo i ako on zna sigurno da niko drugi nije vozio od njegove familije ,,nemam poima.

Ti kao mislish da su joj sugerisali da tako izjavi..moguce ali meni je to vrlo malo vjerovatno .
Kao oni su nakon par dana pregledali snimak sa kuvajtske i sugerisali joj na Seferovice jer su prepoznali kombi.
Last edited by dzolix on 06/08/2021 11:42, edited 2 times in total.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#18803 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

iz kretanja kombija na snimku se može uočiti da je vozač dobro poznavao skretanje u jasike, nije se zabunio pa prošao naprijed, na vrijeme je počeo motati iako je išao brže nego drugi
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#18804 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

klix wrote: 06/08/2021 10:17
dystopia wrote: 06/08/2021 10:14 Šta će se desiti ako se Mutapi oslobode?
Pa trebali bi tražiti dalje, ko je ubica... Eto nije Ljubo, nisu mu ovi pomagali, ali neko jeste. Muriz zna ko, samo neće da kaže.
Pa trebali bi sigurno, Dženan i njegova porodica zaslužuju da se riješi. Trebalo se davno riješiti.

Dvije su teorije, da su krivi Romi ili da Mutapi skrivaju pravog ubicu. Ako obje teorije padnu u vodu, odakle krenuti dalje u istragu ...
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#18805 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

vidi dzolija, opet se igra forenzičara.

Spavaš li mirno, Horejšio Kejn
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#18806 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

Pa sve i da ima smisla ova dendenova prica, zasto bi Ljubo izlazio i dokrajcio pjesake koje je udario? Pa toga nema ni u filmovima.

Da ih je udario i pobjegao s mjesta nesrece, mogu shvatiti. Medjutim, da ih je malo udario. Pa izasao, vidio da su zivi i onda ih jos palicom dokrajcio... ok, mislim da imamo novog Tarantina ovdje!
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18807 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Fazon sa Vasvijinim iskazima je, što je rekla da su ih udarali palicama, ali nije bio prisutan advokat. Pred advokatom je rekla drugačije. A pika se ono pred advokatom. Bitna je forma jbg.
Inače, logično je, da je tačno ono što je prvo rekla, dok je nisu nasavjetovali.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#18808 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Thorgerson wrote: 06/08/2021 11:51 Pa sve i da ima smisla ova dendenova prica, zasto bi Ljubo izlazio i dokrajcio pjesake koje je udario? Pa toga nema ni u filmovima.

Da ih je udario i pobjegao s mjesta nesrece, mogu shvatiti. Medjutim, da ih je malo udario. Pa izasao, vidio da su zivi i onda ih jos palicom dokrajcio... ok, mislim da imamo novog Tarantina ovdje!
Da li bi se ti zaustavio da vidiš koga si udario i da pomogneš ako možeš?
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18809 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

zijancer wrote: 06/08/2021 11:55
Thorgerson wrote: 06/08/2021 11:51 Pa sve i da ima smisla ova dendenova prica, zasto bi Ljubo izlazio i dokrajcio pjesake koje je udario? Pa toga nema ni u filmovima.

Da ih je udario i pobjegao s mjesta nesrece, mogu shvatiti. Medjutim, da ih je malo udario. Pa izasao, vidio da su zivi i onda ih jos palicom dokrajcio... ok, mislim da imamo novog Tarantina ovdje!
Da li bi se ti zaustavio da vidiš koga si udario i da pomogneš ako možeš?
Sigurno su onda bili isprovocirani od Dženana i Alise, riječ po riječ, palica itd...
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#18810 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Ne znam, teško je je pretpostaviti bilo čiju reakciju u toj situaciji, sve zavisi od dužine fitilja. Mada mislim da se recimo vjesalica nasla u poziciji blaže povrijeđenog pješaka, vozač se ne bi dobro proveo.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18811 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

zijancer wrote: 06/08/2021 12:14 Ne znam, teško je je pretpostaviti bilo čiju reakciju u toj situaciji, sve zavisi od dužine fitilja. Mada mislim da se recimo vjesalica nasla u poziciji blaže povrijeđenog pješaka, vozač se ne bi dobro proveo.
Ima poganiji jezik od Ljube i Vasvije sigurno. :mrgreen:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#18812 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Hoćel' teorije o Ljubi ubici i nevinosti optuženih glede zataškavanja dešavanja koja su rezultirala smrću Dženana Memića?

Sha kae dokoni i neutralni forumski puk?

Splet slučajnosti, malo se propustilo raditi ono što bi se inače trebalo, malo nekompetentnosti, malo ovo malo ono i zapetljalo se jbga sasvim slučajno.

Iskreno očekujem presude sve i jednom optuženiku, u zavisnosti od težine djela, ne vjerujem da će biti isuviše rigorozne.

Kako god, očekuju nas protesti, i treba ih organizovati i rado ću prisustvovati, hoće li se istim išta postići, vjerovatno neće ali treba izaći na ulice.

Za dalje već vidimo gdje će nas "nezavisno tužilaštvo i sudstvo" odvesti.

Jbga, znam da onima koji se najviše oglašavaju na temi ne odgovara ništa glede razvoja ovog slučaja, žao mi je ali neko treba odgovarati, to što će odgovarati neko od osoba možda bliskih njima je već njihov problem.

Gledamo se drugovi i drugarice.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#18813 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Bili probaj izbaciti sve strane iz igre i kreni od forenzike. Drži se utvrđenih činjenica i sam ih probaj uvezati, bez simpatija i mržnje prema bilo kojem od aktera.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#18814 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

uglavnomja wrote: 05/08/2021 22:47 :lol: :D

ovo postaje show

dzolix je iz bl (mada je bio alisina sestra :D )
ljubo pobjegao u bl

ocita veza, najocitija od svega do sad :-)

hocel' uhapsiti dzolixa sada?
Nece, ja imam imunitet .
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#18815 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

zijancer wrote: 06/08/2021 12:20 Bili probaj izbaciti sve strane iz igre i kreni od forenzike. Drži se utvrđenih činjenica i sam ih probaj uvezati, bez simpatija i mržnje prema bilo kojem od aktera.
O kojoj forenzici pričamo druže?

Stotine i hiljade možda pisanih tragova, kontradiktornih u pojedinim stvarima, evo i da isključim svoje simpatije prema Memićima, koje su realno tek koji procenat više ZA nego PROTIV kad sam ja lično u pitanju. Razlog za moj gotovo fifty-fifty stav leži u totalno neprovjerenoj a prije svega ličnoj pretpostavci da je Muriz Memić u određenom dobu MOŽDA i bio dio SDA "pokreta". Ja to iskreno ne znam i isto ne bi trebalo uopšte biti razmatrano kada govorimo o gubitku djeteta na način koji ga je on izgubio, radi se samo o mom stavu kad su SDA i sdaovci u pitanju.

Da se vratim na tzv. "forenziku", u mnogo toga mi uopšte nemamo pristup ma koliko se neko trudio da rekonstruiše događaje od te večeri putem onoga što se plasiralo do sada u javnost. Samim tim isključuje se mogućnost donošenja ispravnog "suda" o istom, sve je manje više u formi nagađanja ali opšti utisak kad skloniš u stranu sve izrečeno od strane jednih ili drugih jeste da sve smrdi od samih početaka. Generalno, dešavale su se stvari koje se ni u ludilu ne bi trebale desiti ni u većem šupku svijeta nego što smo mi sami.

Da li mi je teško za povjerovati da u institucijama rade pokvareni i nekompetetni ljudi (tužilaštva, sudstva i policija), da pojedinci nisu uopšte onakvi kakvim ih se nastoji predstaviti (Budnjo, Zijo Mutap i dr.), da je porodica Memić sluđena i u određenoj mjeri izanipulisana kroz sve ove godine pokušavajući doći do istine, da nam političke stranke "drmaju" životima kako se njima chuna digne jer ovo je na kraju postala borba protiv sistema koji su oni uspostavili, itd.itd.

Mislim da znaš odgovor na ovo posljednje.

Da se vratim opet na porodicu Memić, da su i najgori na svijetu a mislim da nisu, najmanje što su zaslužili jeste da se ovaj slučaj okonča a ne da im se razvlači pamet ovolike godine, sve da je i Ljubo izvršilac napada isto se nije uspjelo dokazati.

Odgovore na isto drže trenutni optuženici i još neki za koje se nadam da će se naći u istoj ulozi, jeste da sam skeptičan ali se ipak nadam.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#18816 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

od obične forenzike, probaj u glavi napraviti rekonstrukciju cijelog događaja te večeri, na osnovu poznatih podataka
sam, kao da si ti istražilac

(što se tiče borbe protiv sistema, vjerujem samo osobama koje se ozbiljno bave svojim poslom)
Last edited by zijancer on 06/08/2021 13:37, edited 1 time in total.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#18817 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Billy The Pljuc wrote: 06/08/2021 13:11
zijancer wrote: 06/08/2021 12:20 Bili probaj izbaciti sve strane iz igre i kreni od forenzike. Drži se utvrđenih činjenica i sam ih probaj uvezati, bez simpatija i mržnje prema bilo kojem od aktera.
O kojoj forenzici pričamo druže?

Stotine i hiljade možda pisanih tragova, kontradiktornih u pojedinim stvarima, evo i da isključim svoje simpatije prema Memićima, koje su realno tek koji procenat više ZA nego PROTIV kad sam ja lično u pitanju. Razlog za moj gotovo fifty-fifty stav leži u totalno neprovjerenoj a prije svega ličnoj pretpostavci da je Muriz Memić u određenom dobu MOŽDA i bio dio SDA "pokreta". Ja to iskreno ne znam i isto ne bi trebalo uopšte biti razmatrano kada govorimo o gubitku djeteta na način koji ga je on izgubio, radi se samo o mom stavu kad su SDA i sdaovci u pitanju.

Da se vratim na tzv. "forenziku", u mnogo toga mi uopšte nemamo pristup ma koliko se neko trudio da rekonstruiše događaje od te večeri putem onoga što se plasiralo do sada u javnost. Samim tim isključuje se mogućnost donošenja ispravnog "suda" o istom, sve je manje više u formi nagađanja ali opšti utisak kad skloniš u stranu sve izrečeno od strane jednih ili drugih jeste da sve smrdi od samih početaka. Generalno, dešavale su se stvari koje se ni u ludilu ne bi trebale desiti ni u većem šupku svijeta nego što smo mi sami.

Da li mi je teško za povjerovati da u institucijama rade pokvareni i nekompetetni ljudi (tužilaštva, sudstva i policija), da pojedinci nisu uopšte onakvi kakvim ih se nastoji predstaviti (Budnjo, Zijo Mutap i dr.), da je porodica Memić sluđena i u određenoj mjeri izanipulisana kroz sve ove godine pokušavajući doći do istine, da nam političke stranke "drmaju" životima kako se njima chuna digne jer ovo je na kraju postala borba protiv sistema koji su oni uspostavili, itd.itd.

Mislim da znaš odgovor na ovo posljednje.

Da se vratim opet na porodicu Memić, da su i najgori na svijetu a mislim da nisu, najmanje što su zaslužili jeste da se ovaj slučaj okonča a ne da im se razvlači pamet ovolike godine, sve da je i Ljubo izvršilac napada isto se nije uspjelo dokazati.

Odgovore na isto drže trenutni optuženici i još neki za koje se nadam da će se naći u istoj ulozi, jeste da sam skeptičan ali se ipak nadam.
:thumbup:
zijancer wrote: 06/08/2021 13:32 od obične forenzike, probaj u glavi napraviti rekonstrukciju cijelog događaja te večeri, na osnovu poznatih podataka
sam, kao da si ti istražilac
Ne znam čemu toliki pritisak da svako iznese svoju teoriju, i zašto bi bilo koga diskvalifikovalo ako to odbije.

Evo, svi procesi Ljubi završeni, Ljubo oslobođen, i kad skreneš pažnju na to, uvijek se javi neko sa "pa de kad si toliko pametan, daj svoju teoriju kako i šta se desilo".

Neću da kažem jer ne znam. Nije to eskiviranje, nego fakat ne znam, to je najiskreniji odgovor koji možete dobiti. Problem sa dijelom ljudi koji se i dalje drže teorija zavjere da je Ljubo ubica je taj što se nakon Ljubinog oslobađanja nije pojavilo novo ime u optužnicama. Oni ne vide nikoga da se optužuje osim Ljube, i ako oni ne vide, to po njihovoj logici znači da taj drugi i ne postoji. Oni hoće da njihova želja da saznaju šta se desilo bude instant zadovoljena, i trenutno je Ljubo najjednostavnije rješenje zagonetke.

U međuvremenu, u stvarnom svijetu, toliko je rupa u onome što znamo o ovom slučaju, da bilo ko, u pokušaju da rekonstruiše šta se stvarno desilo, mora da dosta špekuliše, i da preko tih nagađanja, svjesno ili nesvjesno, ubaci neke svoje lične stavove o slučaju da bi "popunio praznine". I tako će i najozbiljniji forumaš, ako se lati tog posla, zvučati kao npr. @dzolix sa svojim "možda je ovo", "pretpostavimo da je ono", "ako zamislimo", "hipotetički".

Zato se i insistira na daljoj istrazi, upravo da bi se popunile te praznine, a ne da bi se jadna porodica Mutap zatvorila na pravdi Boga. Ako se pravosnažno dokaže da su nevini, neka idu kući, čak i saznanje da oni nisu krivi za ono za šta su optuženi je neko saznanje.

Jedini koji ovdje iznose potpune teorije o tome šta se desilo su forumaši iz tima "Ljubo ubica". Njima je uspjelo ono što čitavoj policiji i sudstvu BiH nije uspjelo, da samo surfajući Internetom rekonstruišu cijelu hronologiju događaja, i jedini mogu da kažu ko je šta kada uradio, sa sigurnošću kao da su tamo lično bili. I baš u načinu na koji to rade - proizvoljnim popunjavanjem praznina sa svojim stavovima, i ignorisanjem dokaza koji govore suprotno, se vidi u kakav se cirkus slučaj pretvori kada svako počne izmišljati svoju verziju istine.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#18818 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

znaš zbog čega, (svako svoju teoriju ali kompletnu), jer dok ne pokušaš ne možeš razumjeti
kao recept za hljeb, pogledaš ga pat puta i misliš znaš - ma lako će to ići :P kad ono, izvadiš iz rerne pečenu ciglu :cry:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18819 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Pa ništa onda, neka Muriz kaže ko je ubica. Dužan je to reći po zakonu. Inače je prikrivač.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#18820 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Tesla Edison »

klix wrote: 06/08/2021 12:17
zijancer wrote: 06/08/2021 12:14 Ne znam, teško je je pretpostaviti bilo čiju reakciju u toj situaciji, sve zavisi od dužine fitilja. Mada mislim da se recimo vjesalica nasla u poziciji blaže povrijeđenog pješaka, vozač se ne bi dobro proveo.
Ima poganiji jezik od Ljube i Vasvije sigurno. :mrgreen:
U potpunosti si u pravu. Poganijeg jezika moje oči vidjele nijesu, a ni moje uši čule nijesu.

Šta je ono majko draga :shock: :shock: :shock: :sad:
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#18821 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

klix wrote: 06/08/2021 13:47 Pa ništa onda, neka Muriz kaže ko je ubica. Dužan je to reći po zakonu. Inače je prikrivač.
Ja mislim da blefira.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#18822 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

zijancer wrote: 06/08/2021 11:38 iz kretanja kombija na snimku se može uočiti da je vozač dobro poznavao skretanje u jasike, nije se zabunio pa prošao naprijed, na vrijeme je počeo motati iako je išao brže nego drugi
Iso nekoj svojoj familiji tu ima opisano gdje se kretao
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#18823 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

klix wrote: 06/08/2021 12:17
zijancer wrote: 06/08/2021 12:14 Ne znam, teško je je pretpostaviti bilo čiju reakciju u toj situaciji, sve zavisi od dužine fitilja. Mada mislim da se recimo vjesalica nasla u poziciji blaže povrijeđenog pješaka, vozač se ne bi dobro proveo.
Ima poganiji jezik od Ljube i Vasvije sigurno. :mrgreen:
Ja ne serem po covjeku koji je dijete u grob stavio
Al dabogda ti Muriza razumio
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18824 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

klix wrote: 06/08/2021 13:47 Pa ništa onda, neka Muriz kaže ko je ubica. Dužan je to reći po zakonu. Inače je prikrivač.
pokrivac :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#18825 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

dzolix wrote: 06/08/2021 11:11
Mozda je to njena sugestija a moze biti da je vidjela kombi i vozaca u momentu kad je udarena kombijem i prebacena u lezeci polozaj preko ivice haube i u djelicu sekunde ga opazila kroz staklo i zapamtila.Onda joj se sjecanje vraca kao usporeni snimak.
Moze biti i to dok je lezala nakon udara da se kombi vratio u rikverc da vide sta se dogodilo i onda ih je tako opazila. Moguce je i da su obadvije varijante prvo jedna pa kasnije i druga.

Ko bi to mogo biti ako stvarno nije Ljubo i ako on zna sigurno da niko drugi nije vozio od njegove familije ,,nemam poima.

Ti kao mislish da su joj sugerisali da tako izjavi..moguce ali meni je to vrlo malo vjerovatno .
Kao oni su nakon par dana pregledali snimak sa kuvajtske i sugerisali joj na Seferovice jer su prepoznali kombi.
Nije njena sugestija vec njenih roditelja. Boldirala sam njenu izjavu. "Roditelji su mi rekli....da sam dala izjavu u policiji"
Razumijem da se mozda nije sjecala nekih detalja neposredno prije ili poslije dogadjaja, ali davanja izjave u policiji da se ne sjeca to moze dole sa Seferevicima voditi tu politiku.
Dok je lezala je iskkjuceno, Alisa laze, jer ona svijest nije gubila, vidi se na odlivu krvi, meni licno, vise njen opis da je vidjela lice romsko je pribliznije Bekriji, jer on je vozio Golfa 4 i sam je dao izjavu da je stao kad je vidio krhotine i policiju, i ponudio pomoc, a policija DKP je rekla da ne treba jer cekaju hitnu,postoji mogucnost da je njega vidjela ali je to tesko tvrditi i ne mora znaciti da je tacno.

Jer ako Ljubo tvrdi i Vasvija da nisu se zaustavljali, Alisa nema rentgen oci da vidi ko vozi odlazeci kombi sa lica mjesta.

Ljubo se nije vracao u rikverc, nemoj da podmeces.

Njoj je sugerisano sta ce pricati, zato joj Sud nije poklonio vjeru iskazu.
Uglavnom nisi nista odogovorio sta sam te pitala dakle znas vrlodobro koja ti je ovdje uloga- da podmeces.
Locked