Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17426 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

suspect_zero wrote: 31/07/2021 00:32
denden wrote: 31/07/2021 00:23

A lažeš li ti i znači li to da me pozivaš na kafu? :-)
Pišem ono što se već prežvakalo na temi, nemam lični interes za razliku od tebe :)
Jao jao kako smo pravedni i istinoljubivi i pronicljivi :-)

A ustvari se neviđeno provaljuješ.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17427 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Hajte, žene, ćerajte me :D
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17428 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 31/07/2021 00:32

Na snimku je moglo biti i nešto nevezano za slučaj, a opet, nešto što famEliji Budnjo nije u interesu da se zna ...
Bas u tom periodu kad se to desilo?Sumnjam.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17429 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 00:34
dystopia wrote: 31/07/2021 00:32

Na snimku je moglo biti i nešto nevezano za slučaj, a opet, nešto što famEliji Budnjo nije u interesu da se zna ...
Bas u tom periodu kad se to desilo?Sumnjam.
Pa, možda se u svakom periodu dešava, a ne samo baš u tom.
Možda se u tim hotelima, u večernjim satima, svaku noć nešto dešava. :)
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#17430 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MaksprotivMarksa »

dystopia wrote: 31/07/2021 00:30
MaksprotivMarksa wrote: 31/07/2021 00:23

Realno je da svaka strana ima propusta i nedoslijednosto u prici, dvije seljacke porodice u svadji, mahalasi i plemena, idealno za slucaj stoljeca u nasoj maloj palanci. Ja znam da su upleli sve do Bakira i Sebije, a da su dvije konjokradicke porodice, na kraju dana vise vjerujem Memicima jer bi oni dali sve da se nista dogodilo nije, ali nazalost jeste. Mnogo je toga sumnjivog i jadnog u cijeloj ovoj prici, opasni presedani i pritisci na sudstvo, sramotnonponasanje obje porodice.

Nije to više pitanje strana i porodica.

Recimo da se pojave neki dokazi, koji bi, bez ikakve sumnje pokazali da je Ljubo ubio Dženana, to bi značilo da nama zaista na svim mogućim pozicijama bitnim za život građana stoje apsolutni amateri. Od policije, hitne pomoći, tužilaca, sudija. Mislim da su zbog toga ljudi skloniji vjerovati da se radi o uvezanoj organizaciji koja je namjerno napravila more propusta, nego da su ti propusti nastali slučajno, zbog nestručnosti, nesavjesnog obavljanja svog posla, itd. Zamisli koji je to jad onda od ove države i ovog društva....
Ne postoji bolji dokaz za to od toga da Muriz govori da on zna pravo i da kadrovira sudskim institucijama, da kcerka javno kao kantonalni zastupnik utice na pravosudje, da narod pljesce svemu tome jer neko uplete Bakira i Sebijy u sve to, da se prijeti protestims u slucaju presuda koje ne odgovaraju misljenjima i saznanjima porodice Memic, a koje niko ne zna osim njih samih i Ifeta Sizofrenije. Treba se malo uozbiljiti, vidjeli smo danas narativ u vezi aa pucanjem, naslovima, patetikom Arijane, sve to urusava vjeru u institucije, stvara presedane koji dokazuju da nista vise ne postoji. Ja sam uvijek na strani slabijih, empatican sam, ali covjek koji je izgubio sina mi je postao jedna od najantipaticnijih pojava ikada, zbog narativa, zbog prijetnji i zbog uvjerenosti u potpunu ispravnost, bez da je ikada ista iznio pa da i mi koji ga podrzavamo u borbi za istinu i pravdu znamo sta i kako 🥸
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17431 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Nelogičan je, i ne uklapa se nigdje u priču, broj botova koji se na smjene pojavljivao na temi.
I pritome, ne mislim na ljude koji imaju svoje mišljenje i viđenje nečega, nego na profile za koje se ašićare vidjelo da su najobičnije botine sa dva grama mozga.

Je li zaista moguće, da se neko tako zabavlja, bez ikakvog ličnog interesa, ono, odoh sad se podjebavati i zajebavati sa ubistvom nekog djeteta?

Ne uklapa se, isto tako, ni motiv, ne ubistva (mada je i on klimav, kako god da pogledaš) nego ovih 5 godina. Muriz Memić, bilesi ljut što mu Izmetbegovići nisu dolazili na iftare iako ih je on zvao, pa navalio da ih smakne?
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#17432 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

denden wrote: 31/07/2021 00:33
suspect_zero wrote: 31/07/2021 00:32

Pišem ono što se već prežvakalo na temi, nemam lični interes za razliku od tebe :)
Jao jao kako smo pravedni i istinoljubivi i pronicljivi :-)

A ustvari se neviđeno provaljuješ.
Znam da ti je muka što se stvari ne odvijaju po planu....imaš pravo da se ljutiš i budeš frustriran.


Očekujem opet kilometarske, jedne te iste postove :thumbup:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#17433 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

denden wrote: 31/07/2021 00:28
meridiyan wrote: 31/07/2021 00:23
Ja bih jos dodao sta je trazio Zijad Mutap u 22:17h u Aleji, odakle u isto vrijeme i auto njegove rent a car firme i kako je prvi bio na licu mjesta u Velikoj Aleji?
Mutapov auto i Mutap nije isto. Napravljen je spin kojim se prešućuje da Zijad Mutap nije vozio to auto, nego da svako zaključi da jeste.


U Aleji je bio auto koji pripada rent-a-car agenciji koju drži Mutap i kojeg je rentao Seferović Vehbiji. Vehbija je prošao poligraf, a ne vidim da ga istraga Državnog tužilaštva za išta tereti.

Zašto je Vehbija bio u Aleji u 22:17? Možda zato što u ulici Karla Maja, par stotina metara od mjesta događaja, ima čitavo romsko naselje, gdje živi njegova familija (ne znam da li i on sam).

Kada je rentan auto? Da li tog dana, te večeri ili deset dana ranije? Da li je Vehbija redovno, možda i godinama unazad rentao auta od Mutapa?

Lupi se spin "Mutapov auto u Aleji u 22:17" i svi zaključe da ga je vozio Mutap.

U ustvari niđe veze, nego svjesna manipulacija javnosti.
Crvena buba vlasnistvo Zije Mutapa....Ulica kojom je zabranjen saobracaj za motorna vozila je to vece bila vise nego prometna?
A policajci sve to nijemo promatrali? Cudno, zar ne?

MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#17434 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

suspect_zero wrote: 31/07/2021 00:40
denden wrote: 31/07/2021 00:33

Jao jao kako smo pravedni i istinoljubivi i pronicljivi :-)

A ustvari se neviđeno provaljuješ.
Znam da ti je muka što se stvari ne odvijaju po planu....imaš pravo da se ljutiš i budeš frustriran.


Očekujem opet kilometarske, jedne te iste postove :thumbup:
Demantuj ga
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17435 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

MaksprotivMarksa wrote: 31/07/2021 00:37
dystopia wrote: 31/07/2021 00:30

Nije to više pitanje strana i porodica.

Recimo da se pojave neki dokazi, koji bi, bez ikakve sumnje pokazali da je Ljubo ubio Dženana, to bi značilo da nama zaista na svim mogućim pozicijama bitnim za život građana stoje apsolutni amateri. Od policije, hitne pomoći, tužilaca, sudija. Mislim da su zbog toga ljudi skloniji vjerovati da se radi o uvezanoj organizaciji koja je namjerno napravila more propusta, nego da su ti propusti nastali slučajno, zbog nestručnosti, nesavjesnog obavljanja svog posla, itd. Zamisli koji je to jad onda od ove države i ovog društva....
Ne postoji bolji dokaz za to od toga da Muriz govori da on zna pravo i da kadrovira sudskim institucijama, da kcerka javno kao kantonalni zastupnik utice na pravosudje, da narod pljesce svemu tome jer neko uplete Bakira i Sebijy u sve to, da se prijeti protestims u slucaju presuda koje ne odgovaraju misljenjima i saznanjima porodice Memic, a koje niko ne zna osim njih samih i Ifeta Sizofrenije. Treba se malo uozbiljiti, vidjeli smo danas narativ u vezi aa pucanjem, naslovima, patetikom Arijane, sve to urusava vjeru u institucije, stvara presedane koji dokazuju da nista vise ne postoji. Ja sam uvijek na strani slabijih, empatican sam, ali covjek koji je izgubio sina mi je postao jedna od najantipaticnijih pojava ikada, zbog narativa, zbog prijetnji i zbog uvjerenosti u potpunu ispravnost, bez da je ikada ista iznio pa da i mi koji ga podrzavamo u borbi za istinu i pravdu znamo sta i kako 🥸
Ne znam što ga prozivate ovo oko pucnjave, čovjek je sam odmah izjavio da to nema veze sa njim. Da je htio iskoristiti pucnjavu za svoj lični narativ, ne bi momentalno rekao da nije povezana sa njegovom porodicom.

Što se tiče Arijane, ja je skroz razumijem, i sutra da sumnjam da mi je neko ubio brata i da mi neko ponudi način na koji će mi određene stvari biti dostupnije, apsolutno bi prihvatila. VIše sam sklona vjerovati da je njoj u glavi: ovo ću iskoristiti da osvjetlim bratovo ubistvo; nego: iskoristiću bratovo ubistvo da si osiguram fotelju.

Jedino što mi nije sjelo je poziv na proteste ukoliko presuda ne bude onakva kakvom je očekuju.

I ono što mi ne sjeda je zašto bi Ifet, sasvim dobro situiran advokat, besplatno radio na nečemu pet godina ako su mu sumnje i dokazi na osnovu kojih ih ima tako klimave i bezveze kao što tvrdite. Može se svašta reći o njemu, ali da je glup čovjek, i loš advokat, ne može. On kao dobar advokat je morao Murizu čim mu je prišao reći: nema od ovog ništa, ako je to zaista slučaj.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17436 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 31/07/2021 00:36
preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 00:34

Bas u tom periodu kad se to desilo?Sumnjam.
Pa, možda se u svakom periodu dešava, a ne samo baš u tom.
Možda se u tim hotelima, u večernjim satima, svaku noć nešto dešava. :)
Nebi ih sud oslobodio da nemaju valjane dokaze znaci saobracajna-cige,nema potrebe diskutovat.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17437 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 00:45
dystopia wrote: 31/07/2021 00:36

Pa, možda se u svakom periodu dešava, a ne samo baš u tom.
Možda se u tim hotelima, u večernjim satima, svaku noć nešto dešava. :)
Nebi ih sud oslobodio da nemaju valjane dokaze znaci saobracajna-cige,nema potrebe diskutovat.
Koga ne bi oslobodio da nema valjane dokaze?

Da bi se neko osudio za nešto mora se VAN SVAKE SUMNJE utvrditi da je kriv za to nešto. Romima nije van svake sumnje dokazano da su počinili ubistvo saobraćajnom nesrećom.

A ako bi se, naknadno utvrdilo, da ipak jesu počinili ubistvo, palicom, to bi značilo da je sud prije svega lijen, jer je odbio prihvatiti optužnicu koja je to govorila samo zato što su za jedno imali dokaze i priznanje, a za drugo nisu, i morali bi se potruditi oko dokazivanja slučajeva, a ovako, priznali su već, preformulisali, de ba piši to tamo pod saobraćajku. Isto neka starogrčka komedija ...
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17438 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

meridiyan wrote: 31/07/2021 00:43
denden wrote: 31/07/2021 00:28

Mutapov auto i Mutap nije isto. Napravljen je spin kojim se prešućuje da Zijad Mutap nije vozio to auto, nego da svako zaključi da jeste.


U Aleji je bio auto koji pripada rent-a-car agenciji koju drži Mutap i kojeg je rentao Seferović Vehbiji. Vehbija je prošao poligraf, a ne vidim da ga istraga Državnog tužilaštva za išta tereti.

Zašto je Vehbija bio u Aleji u 22:17? Možda zato što u ulici Karla Maja, par stotina metara od mjesta događaja, ima čitavo romsko naselje, gdje živi njegova familija (ne znam da li i on sam).

Kada je rentan auto? Da li tog dana, te večeri ili deset dana ranije? Da li je Vehbija redovno, možda i godinama unazad rentao auta od Mutapa?

Lupi se spin "Mutapov auto u Aleji u 22:17" i svi zaključe da ga je vozio Mutap.

U ustvari niđe veze, nego svjesna manipulacija javnosti.
Crvena buba vlasnistvo Zije Mutapa....Ulica kojom je zabranjen saobracaj za motorna vozila je to vece bila vise nego prometna?
A policajci sve to nijemo promatrali? Cudno, zar ne?

22:31 ide kamion prema njima 22:35 buba iz pravca njih dole,pa zar nebi stao odmah babo da se to tu desilo i pomogao a ne se vracao opet?
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#17439 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MaksprotivMarksa »

dystopia wrote: 31/07/2021 00:44
MaksprotivMarksa wrote: 31/07/2021 00:37

Ne postoji bolji dokaz za to od toga da Muriz govori da on zna pravo i da kadrovira sudskim institucijama, da kcerka javno kao kantonalni zastupnik utice na pravosudje, da narod pljesce svemu tome jer neko uplete Bakira i Sebijy u sve to, da se prijeti protestims u slucaju presuda koje ne odgovaraju misljenjima i saznanjima porodice Memic, a koje niko ne zna osim njih samih i Ifeta Sizofrenije. Treba se malo uozbiljiti, vidjeli smo danas narativ u vezi aa pucanjem, naslovima, patetikom Arijane, sve to urusava vjeru u institucije, stvara presedane koji dokazuju da nista vise ne postoji. Ja sam uvijek na strani slabijih, empatican sam, ali covjek koji je izgubio sina mi je postao jedna od najantipaticnijih pojava ikada, zbog narativa, zbog prijetnji i zbog uvjerenosti u potpunu ispravnost, bez da je ikada ista iznio pa da i mi koji ga podrzavamo u borbi za istinu i pravdu znamo sta i kako 🥸
Ne znam što ga prozivate ovo oko pucnjave, čovjek je sam odmah izjavio da to nema veze sa njim. Da je htio iskoristiti pucnjavu za svoj lični narativ, ne bi momentalno rekao da nije povezana sa njegovom porodicom.

Što se tiče Arijane, ja je skroz razumijem, i sutra da sumnjam da mi je neko ubio brata i da mi neko ponudi način na koji će mi određene stvari biti dostupnije, apsolutno bi prihvatila. VIše sam sklona vjerovati da je njoj u glavi: ovo ću iskoristiti da osvjetlim bratovo ubistvo; nego: iskoristiću bratovo ubistvo da si osiguram fotelju.

Jedino što mi nije sjelo je poziv na proteste ukoliko presuda ne bude onakva kakvom je očekuju.

I ono što mi ne sjeda je zašto bi Ifet, sasvim dobro situiran advokat, besplatno radio na nečemu pet godina ako su mu sumnje i dokazi na osnovu kojih ih ima tako klimave i bezveze kao što tvrdite. Može se svašta reći o njemu, ali da je glup čovjek, i loš advokat, ne može. On kao dobar advokat je morao Murizu čim mu je prišao reći: nema od ovog ništa, ako je to zaista slučaj.
Ja nikada ni pomislio nisam da je Arijana to iskoristila da uzme pare, ona i citava porodica bi dali sve da imaju svog Dzenana, ali u demokratijama se to ne radi i ne protisce se tako pravosudje, niti je Arijana kapacitirana, kao ni ostatak njenih kolega, da bilo sta korisno uradi, drago mi je da je neko primijetio da poziv na proteste bez da on iznese svoju verziju do kraja je bzvz. Danas su opet bacali dimme bombe sa ovim pucanjem. O Ifetu ne znam mnogo, nisam pravnik i ne mogu suditi o njegovim sposobnostima, znam da su mi svi advokati koje poznajem rekli da se radi o sizofrenicaru, covjeku prepunom teorija zavjera i lidila u kojem misli da je on predmet istih. Bio je Ifet advikat i prije 15 godina pa niko nikada nije rekao da je advokatcina, kupio mrvice, sve do Davida i Dzenana, naplatio je on to na druge nacine jer sad svjetina misli da je on advokatcina 😁
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#17440 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 00:51
22:31 ide kamion prema njima 22:35 buba iz pravca njih dole,pa zar nebi stao odmah babo da se to tu desilo i pomogao a ne se vracao opet?
Golf IV (rent a car) koji u kritičnom vremenu u nekoliko navrata te noći prolazi Velikom alejom, a na Golfu su vidljiva oštećenja fara dok na kombiju sve izgleda normalno . :-) :-)
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17441 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

meridiyan wrote: 31/07/2021 00:54
preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 00:51
22:31 ide kamion prema njima 22:35 buba iz pravca njih dole,pa zar nebi stao odmah babo da se to tu desilo i pomogao a ne se vracao opet?
Golf IV (rent a car) koji u kritičnom vremenu u nekoliko navrata te noći prolazi Velikom alejom, a na Golfu su vidljiva oštećenja fara dok na kombiju sve izgleda normalno . :-) :-)
Ok ali buba 22:35 ide iz njihovog pravca pa onda opet prema njima u 22:37.Buba i golf mada ja na ovom snimku vidim taj golf samo u pocetku kad ih je zaobisao
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#17442 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Ako bolje pogledaš vidjeces da je golf imao oštećen far i kada se prvi put pojavio na snimku, pogledaj kako 'baca' nejednako svjetlo po podnožju drveća u kadru kamere, dok mota iz Jasika u aleju
A kuda je sve išao, trk na svjedočenje vehbije 1, vehbije 2, snahe i zinete.
Last edited by zijancer on 31/07/2021 01:02, edited 1 time in total.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#17443 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MaksprotivMarksa »

Nisam pratio sve detalje oko slucaja, ali da li je ikada razjasnjeno navidno priznanje Dalide da neko ne bi ubio Dzenana i da je to bilo naguravanje, to mi je najbesmislenije da zena takvog iskustva to govori ocu koji tuguje za sinom pred njegovim advokatom ?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#17444 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 00:58
meridiyan wrote: 31/07/2021 00:54

Golf IV (rent a car) koji u kritičnom vremenu u nekoliko navrata te noći prolazi Velikom alejom, a na Golfu su vidljiva oštećenja fara dok na kombiju sve izgleda normalno . :-) :-)
Ok ali buba 22:35 ide iz njihovog pravca pa onda opet prema njima u 22:37.Buba i golf mada ja na ovom snimku vidim taj golf samo u pocetku kad ih je zaobisao
DA. U 22:37h Zijad Mutap je bio prvi na licu mjesta.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17445 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

MaksprotivMarksa wrote: 31/07/2021 00:54
dystopia wrote: 31/07/2021 00:44

Ne znam što ga prozivate ovo oko pucnjave, čovjek je sam odmah izjavio da to nema veze sa njim. Da je htio iskoristiti pucnjavu za svoj lični narativ, ne bi momentalno rekao da nije povezana sa njegovom porodicom.

Što se tiče Arijane, ja je skroz razumijem, i sutra da sumnjam da mi je neko ubio brata i da mi neko ponudi način na koji će mi određene stvari biti dostupnije, apsolutno bi prihvatila. VIše sam sklona vjerovati da je njoj u glavi: ovo ću iskoristiti da osvjetlim bratovo ubistvo; nego: iskoristiću bratovo ubistvo da si osiguram fotelju.

Jedino što mi nije sjelo je poziv na proteste ukoliko presuda ne bude onakva kakvom je očekuju.

I ono što mi ne sjeda je zašto bi Ifet, sasvim dobro situiran advokat, besplatno radio na nečemu pet godina ako su mu sumnje i dokazi na osnovu kojih ih ima tako klimave i bezveze kao što tvrdite. Može se svašta reći o njemu, ali da je glup čovjek, i loš advokat, ne može. On kao dobar advokat je morao Murizu čim mu je prišao reći: nema od ovog ništa, ako je to zaista slučaj.
Ja nikada ni pomislio nisam da je Arijana to iskoristila da uzme pare, ona i citava porodica bi dali sve da imaju svog Dzenana, ali u demokratijama se to ne radi i ne protisce se tako pravosudje, niti je Arijana kapacitirana, kao ni ostatak njenih kolega, da bilo sta korisno uradi, drago mi je da je neko primijetio da poziv na proteste bez da on iznese svoju verziju do kraja je bzvz. Danas su opet bacali dimme bombe sa ovim pucanjem. O Ifetu ne znam mnogo, nisam pravnik i ne mogu suditi o njegovim sposobnostima, znam da su mi svi advokati koje poznajem rekli da se radi o sizofrenicaru, covjeku prepunom teorija zavjera i lidila u kojem misli da je on predmet istih. Bio je Ifet advikat i prije 15 godina pa niko nikada nije rekao da je advokatcina, kupio mrvice, sve do Davida i Dzenana, naplatio je on to na druge nacine jer sad svjetina misli da je on advokatcina 😁
Pa pazi nešto, mi i nismo demokratija, tako da priča o tome kako se i šta radi u demokratiji je ovdje skroz nepotrebna.
Drugo, kakve glave tamo sjede, Arijana je doktor nauka, tako da je i ta priča: šta će Arijana tamo meni lično bezveze. Šta će realno iko od njih u fotelji koju zauzima i za koga se to može reći da je dovoljno sposoban i kompetentan, ali u isto vrijeme i častan pa da zaslužuje fotelju? Za 1% foteljaša.

Dimne bombe sa pucanjem ... već rekoh, Muriz je sam i odmah izjavio da nema veze to sa njim. Tako da ne vidim kako je to bacanje dimnih bombi. Mediji kao mediji. Senzacionalizam po svaku cjenu, klik po svaku cijenu.

Poziv na proteste je bezveze jer je priča u smislu: ako bude po mom, onda sud valja, ako ne bude po mom, onda sud ne valja. Ali i to ja mogu objasniti sebi, jer da recimo znam istinu, i sud kaže da to nije tako, naravno da njihovu odluku ne bih uzela kao validnu. I da znam nešto, i sud kaže da jeste tako, e onda bih je uzela kao validnu.

Nije mi sjelo generalno Murizovo ponašanje posljednjih dana, npr - prijetnje da će, ako se stvar ne izvede do kraja, uzeti stvar u svoje ruke. A pet godina već ponavlja da ne želi uzimati stvar u svoje ruke i da želi ići pravnim putem. A opet i to mogu razumijeti jer ga posmatram kao čovjeka sluđenog ovim sistemom, a ne kao čovjeka koji je Bosnu digao na noge onako, iz ćejfa. :-)
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17446 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

meridiyan wrote: 31/07/2021 01:03
preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 00:58

Ok ali buba 22:35 ide iz njihovog pravca pa onda opet prema njima u 22:37.Buba i golf mada ja na ovom snimku vidim taj golf samo u pocetku kad ih je zaobisao
DA. U 22:37h Zijad Mutap je bio prvi na licu mjesta.
Pa kako nije mogao vidjet citav slucaj ako je samo dvije minute ranije tuda prosao?Kamion isao prema njima u 22:31
Last edited by preselio na ahiret on 31/07/2021 01:06, edited 1 time in total.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17447 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

meridiyan wrote: 31/07/2021 01:03
preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 00:58

Ok ali buba 22:35 ide iz njihovog pravca pa onda opet prema njima u 22:37.Buba i golf mada ja na ovom snimku vidim taj golf samo u pocetku kad ih je zaobisao
DA. U 22:37h Zijad Mutap je bio prvi na licu mjesta.
Baš bio PRVI?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#17448 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

dystopia wrote: 31/07/2021 01:06
meridiyan wrote: 31/07/2021 01:03

DA. U 22:37h Zijad Mutap je bio prvi na licu mjesta.
Baš bio PRVI?
Ne racunam policajce.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17449 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Da ponovim,ako kamion ide prema njima u 22:31 a buba iz tog pravca u 22:35 kako to da nije mogao vidjeti nesrecu koju je prouzrokovao kamion?A pogotovo na cesti svoje djete?
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#17450 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

dystopia wrote: 31/07/2021 00:44
I ono što mi ne sjeda je zašto bi Ifet, sasvim dobro situiran advokat, besplatno radio na nečemu pet godina ako su mu sumnje i dokazi na osnovu kojih ih ima tako klimave i bezveze kao što tvrdite. Može se svašta reći o njemu, ali da je glup čovjek, i loš advokat, ne može. On kao dobar advokat je morao Murizu čim mu je prišao reći: nema od ovog ništa, ako je to zaista slučaj.
[/quote]
Ifet je ostao uz Dragicevica a otisla su dva znatno jaca advokata od njega.Na kraju otisao i Tomic. To meni samo govori da covjek voli teorije zavjere i zudi za paznjom vise nego ista. Pod uticajem Vaskovica (i njemu slicnih) koji je vise puta uhvacen u lazi i vlastitim konstrukcijama u tom slucaju. Vaskovicu uljudno postavis pitanje na nelogicnosti koje je sam objavio oko pokojnog Davida, dobijes blok. Nobilo je jedini jasno rekao sta se u stvari desava. A Nobilo nije levat da se ne lazemo. Tomic je drvio o nekim racunima (advokat koji pojma nema kako sistem racuna funkcionise, pricao o nekih pet sistema i siframa a svi znamo kako odemo s licnom u podignemo pare, nikakvih sifri ko u filmovima) dok mu Davor nije rekao da pusti tu pricu i onda su se razisli.
“Politizacije” ovog slucaja Memic (a i slucaja Dragicevic) i dozvoljavanje svima da prave teorije koje odjeknu na soc mrezama, apsurdno zvuci ali debelo devalviraju opravdanu borbu protiv sadasnjih politickih elita. A tu je Ifet bitan. Izvinjavam se na off-u, zbog Ferageta sam ovo napisao.
Locked