Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#18301 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

:lol: Pa kako ne može biti u stranci, ali je SDA?
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#18302 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Al' ako je igrač zelenih, nek je zatrpavaju mailovima, boli me kita. :lol:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18303 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Pa nije zvanično. Ali je nezvanično njihova i od njih postavljena.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18304 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Baš oni gledaju mailove. :mrgreen:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#18305 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

GAU8 wrote: 03/08/2021 20:10
bitangeIprinceze wrote: 03/08/2021 19:30
A zašto proklinje dan kad se zaposlio?
To se tako kaze..
Jel samo do izreke? Ili se može dovesti u vezu sa stvarnim slučajem?
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18306 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 03/08/2021 21:14 Al' ako je igrač zelenih, nek je zatrpavaju mailovima, boli me kita. :lol:
odakle tebi kita? :shock:
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#18307 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by e__ »

Masovno slanje mailova, nebitno je li na licnu ili sluzbenu mail adresu je:

a) uznemiravanje
b) ometanje pri izvrsavanju sluzbene duznosti

Pozivanje na uznemiravanje bilo koga je: ilegalno.

Problem je rijesiti lako: administrator mail servera samo doda filter, i to je to. Ali i dalje, ne cini njihov kondukt manje ilegalnim, samo zato sto je lako rijesiti sa tehnicke tacke gledista.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#18308 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

e__ wrote: 03/08/2021 23:27 Masovno slanje mailova, nebitno je li na licnu ili sluzbenu mail adresu je:

a) uznemiravanje
b) ometanje pri izvrsavanju sluzbene duznosti

Pozivanje na uznemiravanje bilo koga je: ilegalno.

Problem je rijesiti lako: administrator mail servera samo doda filter, i to je to. Ali i dalje, ne cini njihov kondukt manje ilegalnim, samo zato sto je lako rijesiti sa tehnicke tacke gledista.
Ometanje suda protiv čega se bore, sada na neki način i sami čine. Nije baš najbolja taktika
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#18309 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by e__ »

GAU8 wrote: 03/08/2021 23:32 Ometanje suda protiv čega se bore, sada na neki način i sami čine. Nije baš najbolja taktika
Upravo.

Ako njih dvije sada imaju poveliki backlog, ili ce pokusati izbrisati spam mailove, ili ce pitati tehnicku podrsku. Ali, dok se problem ne otkloni: niti ce moci raditi, niti mozete garantovati da nece dozivjeti psihicki stres, pa izbrisati i legitimne mailove radi toga… uzasna situacija. Ne mozes se zajebavati sa ovakvim stvarima.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#18310 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

e__ wrote: 03/08/2021 23:39
GAU8 wrote: 03/08/2021 23:32 Ometanje suda protiv čega se bore, sada na neki način i sami čine. Nije baš najbolja taktika
Upravo.

Ako njih dvije sada imaju poveliki backlog, ili ce pokusati izbrisati spam mailove, ili ce pitati tehnicku podrsku. Ali, dok se problem ne otkloni: niti ce moci raditi, niti mozete garantovati da nece dozivjeti psihicki stres, pa izbrisati i legitimne mailove radi toga… uzasna situacija. Ne mozes se zajebavati sa ovakvim stvarima.
Ma lahko je filtrirati mailove i pobrisati samo njih, ali je to svejedno uznemiravanje.

Ja ne znam ko vodi ovu stranicu pravda za Dženana, zvanično.
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#18311 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by e__ »

dystopia wrote: 03/08/2021 23:58
Ma lahko je filtrirati mailove i pobrisati samo njih, ali je to svejedno uznemiravanje.

Ja ne znam ko vodi ovu stranicu pravda za Dženana, zvanično.
Vjerujem da jeste nama, ali sada kada bi vam neko poslao stotine mailova koji u biti aludiraju na to da krive vas i da vi kao nesto odgovorite na njihovo pitanje, sumnjam da bi mogli mirno filtrirati mailove, pogotovo ako je subject drugaciji, tako da bi se svaki morao otvoriti, ili prvo skeniran za sadrzaj.

Iskreno… ne vidim kako ne mogu skontati da ovako moze mrtva glava pasti.

Pisi protiv odredjenih ljudi (obicnih ljudi) i kad-tad ce se naci neka budala da se dokaze.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#18312 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

Pitanje je da li se ovim spamom ulazi u podrucje krivicne odgovornosti jer bi ovo na neki nacin mogao biti i DDoS napad.

Onemogucava se drugim licima komunikacija.
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#18313 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by e__ »

pinkman wrote: 04/08/2021 00:17 Pitanje je da li se ovim spamom ulazi u podrucje krivicne odgovornosti jer bi ovo na neki nacin mogao biti i DDoS napad.

Onemogucava se drugim licima komunikacija.
Bilo koja vrsta flood-a je kd, jer onemoguci licu ili vise lica ili pristup, ili rad. Kako god okrenes, ilegalno.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18314 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

pinkman wrote: 04/08/2021 00:17 Pitanje je da li se ovim spamom ulazi u podrucje krivicne odgovornosti jer bi ovo na neki nacin mogao biti i DDoS napad.

Onemogucava se drugim licima komunikacija.
Pa ne znam jel to bas tako ako je mail javan za pitanja a postavljaju ljudi pitanja,doduse ista,nebi ja to nazvao napadom.
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#18315 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by e__ »

preselio na ahiret wrote: 04/08/2021 00:25 Pa ne znam jel to bas tako ako je mail javan za pitanja a postavljaju ljudi pitanja,doduse ista,nebi ja to nazvao napadom.
Ukoliko osoba X objavi javno na nekoj drustvenoj mrezi, znajuci da ima veliki broj pratilaca, da sve te osobe posalju Y na adresu osobe Z.

Ukoliko je to sto je trazeno od pratilaca u biti vid zastrasivanja ili pokazivanja moci, onda je i vise nego ocigledno da je u pitanju svjesni crowdsourcing maltretiranja osobe Z.

Svako ima pravo da posalje email, ali isti mora biti legitiman, a ne dio spam kampanje.

Nije pitanje, vec zastrasivanje.

Npr. “Ako mogu ovoliko ljudi ubijediti da salju spam, koliko ljudi mogu ubijediti da izadju i dodju do vaseg radnog mjesta?!”

Definitivno je kd.

Kontekst je jako bitan, i da je u pitanju legitiman zahtjev, administrator te stranice je mogao poslati mail njima objema, ali nije. Zasto? Jer je bitno zastrasivanje.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18316 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

e__ wrote: 04/08/2021 00:35
preselio na ahiret wrote: 04/08/2021 00:25 Pa ne znam jel to bas tako ako je mail javan za pitanja a postavljaju ljudi pitanja,doduse ista,nebi ja to nazvao napadom.
Ukoliko osoba X objavi javno na nekoj drustvenoj mrezi, znajuci da ima veliki broj pratilaca, da sve te osobe posalju Y na adresu osobe Z.

Ukoliko je to sto je trazeno od pratilaca u biti vid zastrasivanja ili pokazivanja moci, onda je i vise nego ocigledno da je u pitanju svjesni crowdsourcing maltretiranja osobe Z.

Svako ima pravo da posalje email, ali isti mora biti legitiman, a ne dio spam kampanje.

Nije pitanje, vec zastrasivanje.

Npr. “Ako mogu ovoliko ljudi ubijediti da salju spam, koliko ljudi mogu ubijediti da izadju i dodju do vaseg radnog mjesta?!”

Definitivno je kd.

Kontekst je jako bitan, i da je u pitanju legitiman zahtjev, administrator te stranice je mogao poslati mail njima objema, ali nije. Zasto? Jer je bitno zastrasivanje.
Kako moze biti zastrasivanje pitanje u kojem nema prijetnji?Vjerovatno je isti mail dostupan svima na stranici suda ne kontam koja je razlika vidjeti ga tamo ili u grupi ako je svakako javan?
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#18317 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by e__ »

preselio na ahiret wrote: 04/08/2021 00:36 Kako moze biti zastrasivanje pitanje u kojem nema prijetnji?Vjerovatno je isti mail dostupan svima na stranici suda ne kontam koja je razlika vidjeti ga tamo ili u grupi ako je svakako javan?
Ne morate napisati: “Prebiti cu te!” da nesto bude klasifikovano kao prijetnja. Mozete biti manje ocigledni i upravo reci ljudima da salju mail sa jednim pitanjem: “Ko je ubio Dzenana?”.

Ukoliko nije zastrasivanje te dvije navedene sluzbenice, zasto nije jedna osoba uradila interviju, i zasto bi se pozivalo na masovno slanje?

Ako imate legitimno i konstruktivno pitanje, u redu.

Ali ako saljete email sa jednom recenicom, na koji vas je akt osoba X navela iz njima poznatih razloga, onda im u biti pomazete u izvrsenju tog kd-a.

Jedina dva razloga za masovno slanje mogu biti:

a) zastrasivanje ili provociranje
b) pokaz moci, da budu svjesni da sljedeci put flood mailova dodje isprintan na ciglama.

Stranica na kojoj je mail objavljen ne dobija toliko posjeta kao Facebook stranica na kojoj se diskutuje prerana pogibija jednog mladica.

Te sluzbenice nikada ne bi mogle dobiti toliko mailova bez nekog eksternog faktora, npr. da im mail bude objavljen na popularnoj stranici, i da neko poziva da im se salju mailovi sa samo jednom recenicom, a ne konstruktivna pitanja.

Kontekst.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18318 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

e__ wrote: 04/08/2021 00:47
preselio na ahiret wrote: 04/08/2021 00:36 Kako moze biti zastrasivanje pitanje u kojem nema prijetnji?Vjerovatno je isti mail dostupan svima na stranici suda ne kontam koja je razlika vidjeti ga tamo ili u grupi ako je svakako javan?
Ne morate napisati: “Prebiti cu te!” da nesto bude klasifikovano kao prijetnja. Mozete biti manje ocigledni i upravo reci ljudima da salju mail sa jednim pitanjem: “Ko je ubio Dzenana?”.

Ukoliko nije zastrasivanje te dvije navedene sluzbenice, zasto nije jedna osoba uradila interviju, i zasto bi se pozivalo na masovno slanje?

Ako imate legitimno i konstruktivno pitanje, u redu.

Ali ako saljete email sa jednom recenicom, na koji vas je akt osoba X navela iz njima poznatih razloga, onda im u biti pomazete u izvrsenju tog kd-a.

Jedina dva razloga za masovno slanje mogu biti:

a) zastrasivanje ili provociranje
b) pokaz moci, da budu svjesni da sljedeci put flood mailova dodje isprintan na ciglama.

Stranica na kojoj je mail objavljen ne dobija toliko posjeta kao Facebook stranica na kojoj se diskutuje prerana pogibija jednog mladica.

Te sluzbenice nikada ne bi mogle dobiti toliko mailova bez nekog eksternog faktora, npr. da im mail bude objavljen na popularnoj stranici, i da neko poziva da im se salju mailovi sa samo jednom recenicom, a ne konstruktivna pitanja.

Kontekst.
Ja to tako ne dozivljavam jer smatram u svakoj normalnoj zemlji ako je mail javan ima pravo 150 hiljada ljudi da pita nesto sto ga zanima,cemu zabrane,gdje tu demokratija?Prijetnji nema uvreda nema.Niti sam clan te grupe i meni samom je to nekako djelovalo bezveze ali me zanima sto to ne smiju ako je sve legalno,demokratski?
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#18319 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by e__ »

preselio na ahiret wrote: 04/08/2021 00:54 Ja to tako ne dozivljavam jer smatram u svakoj normalnoj zemlji ako je mail javan ima pravo 150 hiljada ljudi da pita nesto sto ga zanima,cemu zabrane,gdje tu demokratija?Prijetnji nema uvreda nema.Niti sam clan te grupe i meni samom je to nekako djelovalo bezveze ali me zanima sto to ne smiju ako je sve legalno,demokratski?
Vi kao individualna licnost, kao gradjanin ove drzave imate pravo da posaljete legitiman email.

Nema nikakve legitimnosti u emailu sa jednim pitanjem, koji je u stvari dio orkestriranog flood-a (poslan od vjerovatno stotina lica, iz drzave ili van drzave) i koji samo moze usporiti njihov rad, te ne moze utjecati pozitivno na taj slucaj, ili na njih. Vec im moze donijeti stres.

Jer ako vas nesto zanima, samo otvoreno pitate. Ali sigurno vam one ne mogu odgovoriti na pitanje: “Ko je ubio Dzenana?”, cak i da znaju — licno. Ne bi mogle odgovoriti na takvo pitanje — sluzbeno.

To administrator te Facebook stranice zna.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18320 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

e__ wrote: 04/08/2021 01:04
preselio na ahiret wrote: 04/08/2021 00:54 Ja to tako ne dozivljavam jer smatram u svakoj normalnoj zemlji ako je mail javan ima pravo 150 hiljada ljudi da pita nesto sto ga zanima,cemu zabrane,gdje tu demokratija?Prijetnji nema uvreda nema.Niti sam clan te grupe i meni samom je to nekako djelovalo bezveze ali me zanima sto to ne smiju ako je sve legalno,demokratski?
Vi kao individualna licnost, kao gradjanin ove drzave imate pravo da posaljete legitiman email.

Nema nikakve legitimnosti u emailu sa jednim pitanjem, koji je u stvari dio orkestriranog flood-a (poslan od vjerovatno stotina lica, iz drzave ili van drzave) i koji samo moze usporiti njihov rad, te ne moze utjecati pozitivno na taj slucaj, ili na njih. Vec im moze donijeti stres.

Jer ako vas nesto zanima, samo otvoreno pitate. Ali sigurno vam one ne mogu odgovoriti na pitanje: “Ko je ubio Dzenana?”, cak i da znaju — licno. Ne bi mogle odgovoriti na takvo pitanje — sluzbeno.

To administrator te Facebook stranice zna.
Ima li negdje zakon u kojem pise da se to ne smije kao sto kazes,mozda ljudi nisu upuceni i smatraju da time nista lose ne rade.Ne saljem mailove pa me zanima ima li opcija da svima posalje istu poruku taj koji prima tipa ne znam i nisam upucen-a u to?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#18321 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

admin stranice je arijana, aktivna politicarka, zastupnica
ovo je direktan napad na sudstvo os strane jednog politicara

u normalnoj zemlji taj politicar bi vec bio i bez fotelje i plate
i imao krivicnu prijavu
a i stranka bi imala posao da se opere


ali u bosni memici mogu sve, i da lazu i da prijete i da vrijedjaju, i da pritiscu sud ...


kao sto reece td maajka neki dan poslije citanja oslobadjajuce presude ljubi sudije su nalijepile ifeta i muriza i svasta im nagovorile

umjesto da su ih kaznili, bar novcano, mada bi u nekim zemljama i u zatvor otisli zbog nazivaanja tuzitelja budalom na sudjenju - dobili su bukvicu


signal da vise nema popustanja na empatiju

signal kako ce proci optuznica protiv mutapa

i zato panika

a taman dosla dijaspora sa peskesima i podrskom
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#18322 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

preselio na ahiret wrote: 04/08/2021 00:25
pinkman wrote: 04/08/2021 00:17 Pitanje je da li se ovim spamom ulazi u podrucje krivicne odgovornosti jer bi ovo na neki nacin mogao biti i DDoS napad.

Onemogucava se drugim licima komunikacija.
Pa ne znam jel to bas tako ako je mail javan za pitanja a postavljaju ljudi pitanja,doduse ista,nebi ja to nazvao napadom.
Pa i bilo koja web stranica je javna, pa kad posaljes puno robota i vjestacki broj posjeta, zagusis web sajt jer server ne moze sve da procesira, cinis kd. Ometas rad.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#18323 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

@uglavnomja piše više puta kako svemoćni Muriz već zna kako će proći optužnica.

I da je Tužilaštvo podiglo optužnicu protiv Ožegovića kako bi preko Budnje uvuklo SDA na optuženičku klupu.

Dakle Muriz je napravio optužnicu jer kontroliše Tužilaštvo, već zna ishod, jer je njegova kontrola sveobuhvatna, ali uprkos svoj toj kontroli, optužnica će propasti.

Mnogo šta smo prigovarali dendenu, ali on je barem bio interno konzistentan, a ovdje isti forumaš promoviše teorije koje su ne samo u sukobu sa realnošću, nego i u sukobu jedna s drugom.

Kada čitam te postove, zamišljam kako ih piše neko sa šeširom od alu-folije na glavi, tako jedino imaju nekog smisla.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#18324 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

uglavnomja wrote: 04/08/2021 05:49 admin stranice je arijana, aktivna politicarka, zastupnica
ovo je direktan napad na sudstvo os strane jednog politicara

Ako je to lahko dokazivo, onda ovo poprima skroz drugu dimenziju.

Ona kao aktivno političko lice nikako ne bi smjela sebi dozvolit da otvoreno i javno poziva građane na ovakav čin.

Ovo je baš loše po nju, i ako prođe bez sankcija jedino objašnjenje je da se boje reagovat zbog reakcije javnosti.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18325 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

pinkman wrote: 04/08/2021 06:40
preselio na ahiret wrote: 04/08/2021 00:25
Pa ne znam jel to bas tako ako je mail javan za pitanja a postavljaju ljudi pitanja,doduse ista,nebi ja to nazvao napadom.
Pa i bilo koja web stranica je javna, pa kad posaljes puno robota i vjestacki broj posjeta, zagusis web sajt jer server ne moze sve da procesira, cinis kd. Ometas rad.
Aha pa nek ih onda kazne kad su glupi.Ko god radi stvari protiv zakona treba biti kaznjen.
Locked