Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#13076 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

dzolix wrote: 24/06/2021 12:03
JThomas wrote: 24/06/2021 11:44 i to na kontra strani. pa pola svijeta bi slijepo hodalo...
Lijeva strana mozga utice vise na funkcije desne strane organa i suprotno.
Ako je udarena po lijevoj strani glave a ima gubitak vida na desnom oku onda to josh vise potvrdjuje Alisinu sumnju.

Image
haha jaooo ne seri sa istrazivanjima i nebulozama
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#13077 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

JThomas wrote: 24/06/2021 12:09 :thumbup: i mozak pošalje signal i šljiva iskoči na kontra strani.
cudo nije iskocila joj sljiva na ustima ili guzici
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#13078 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Opet nedostatak empatije, hajde kreni od sebe @uglavnomja, stavi se u poziciju Muriza Memića, izgubiš dijete na način kao on, preko pet godina ne dobijaš niti objašnjenje kako i zašto a postoji neko ko je živi svjedok svega što se odigralo. Koga bi ti iskreno krivio i proganjao?

U svemu što se odigralo si usput bio i žrtva kriminalno-korupcionog sistema.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#13079 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

JThomas wrote: 24/06/2021 12:09 :thumbup: i mozak pošalje signal i šljiva iskoči na kontra strani.
Da da ... Jeli zbog ovoga Gadzo isjecena sa fotografije.
Image
Last edited by dzolix on 24/06/2021 16:55, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13080 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

:thumbup: a ustvari ne znam što se uopšte vežemo za taj udar kad si ti juče iznio vrlo vjerovatnu i razumnu mogućnost da ju je udario neko od "murizovaca" poslije nekog suđenja.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13081 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

Billy The Pljuc wrote: 24/06/2021 12:20 Opet nedostatak empatije, hajde kreni od sebe @uglavnomja, stavi se u poziciju Muriza Memića, izgubiš dijete na način kao on, preko pet godina ne dobijaš niti objašnjenje kako i zašto a postoji neko ko je živi svjedok svega što se odigralo. Koga bi ti iskreno krivio i proganjao?

U svemu što se odigralo si usput bio i žrtva kriminalno-korupcionog sistema.
:mrgreen: a pa sad na to pitanje ide glavna tačka. ubica je nađen, svi dokazi ukazuju na ljubu, ali teorije zavjera i hajka su spriječili da bude osuđen... :(
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#13082 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

Rekli su da ce optuznica biti podignuta za 30 dana, pa ce se onda znati vise detalja... Ovdje ljudi komentarisu i nagadjaju, a niko ne zna nista. Cirkus.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#13083 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

JThomas wrote: 24/06/2021 12:33
Billy The Pljuc wrote: 24/06/2021 12:20 Opet nedostatak empatije, hajde kreni od sebe @uglavnomja, stavi se u poziciju Muriza Memića, izgubiš dijete na način kao on, preko pet godina ne dobijaš niti objašnjenje kako i zašto a postoji neko ko je živi svjedok svega što se odigralo. Koga bi ti iskreno krivio i proganjao?

U svemu što se odigralo si usput bio i žrtva kriminalno-korupcionog sistema.
:mrgreen: a pa sad na to pitanje ide glavna tačka. ubica je nađen, svi dokazi ukazuju na ljubu, ali teorije zavjera i hajka su spriječili da bude osuđen... :(
Znači vraćamo se na staro, Ljubo je, nema veze kako ali garant je Ljubo.

Proceduralnim greškama i insistiranjem Muriza Memića, pravi, istinski ubica, što bi u Meriki rekli natural born killer je nepovratno pušten na slobodu.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#13084 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Muriz tj. njegov pravni tim grijesi sto je pustio Ljubu bez vise saznanja oko njegovog priznanja.

On zna kako i zasto je pristao na priznanje krivice. Ta informacija bi bila kraj konca da se odmota klupko.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#13085 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Billy The Pljuc wrote: 24/06/2021 12:20 Opet nedostatak empatije, hajde kreni od sebe @uglavnomja, stavi se u poziciju Muriza Memića, izgubiš dijete na način kao on, preko pet godina ne dobijaš niti objašnjenje kako i zašto a postoji neko ko je živi svjedok svega što se odigralo. Koga bi ti iskreno krivio i proganjao?

U svemu što se odigralo si usput bio i žrtva kriminalno-korupcionog sistema.
visak empatije moze zamagliti logiku, vec vidjeno, cesto :sad:





sistem je korumpiran, od vrha do dna i svi koji su bili u nekim foteljema zadnjih 30 godina su materijal za zatvor i oduzimanje imovine

zenturaca sa laznom diplomam koja je direktno odgovorna za smrt stotina ljudi i dalje sjedi u fotelji
kreten i debil lazljivac iz fff i dalje raspolaze dravnim milijardama ...
malinar kupuje aute

niko nista :zzzz:

ako je put do njih preko policajca koji nije izuzeo krvavi dzemper zenske zrve saobracajne nesrece prije 5 godina i zato sad cami 2 mjeseca u zatvoru :roll: ne znam sta da ti kazem

postoje visi ciljevi i kolateralne zrtve

da ponovo citiram ifeta: nije vazno ko je ubio dzenana ...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#13086 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

uglavnomja wrote: 24/06/2021 12:44
Billy The Pljuc wrote: 24/06/2021 12:20 Opet nedostatak empatije, hajde kreni od sebe @uglavnomja, stavi se u poziciju Muriza Memića, izgubiš dijete na način kao on, preko pet godina ne dobijaš niti objašnjenje kako i zašto a postoji neko ko je živi svjedok svega što se odigralo. Koga bi ti iskreno krivio i proganjao?

U svemu što se odigralo si usput bio i žrtva kriminalno-korupcionog sistema.
visak empatije moze zamagliti logiku, vec vidjeno, cesto :sad:





sistem je korumpiran, od vrha do dna i svi koji su bili u nekim foteljema zadnjih 30 godina su materijal za zatvor i oduzimanje imovine

zenturaca sa laznom diplomam koja je direktno odgovorna za smrt stotina ljudi i dalje sjedi u fotelji
kreten i debil lazljivac iz fff i dalje raspolaze dravnim milijardama ...
malinar kupuje aute

niko nista :zzzz:

ako je put do njih preko policajca koji nije izuzeo krvavi dzemper zenske zrve saobracajne nesrece prije 5 godina i zato sad cami 2 mjeseca u zatvoru :roll: ne znam sta da ti kazem

postoje visi ciljevi i kolateralne zrtve

da ponovo citiram ifeta: nije vazno ko je ubio dzenana ...
Slažem se i ja s tobom da višak empatije zamagljuje logiku ali ovdje su neke stvari preočite da bi se tumačile pogrešno.

Što se ovog trenutnog procesa tiče, tzv. istrage o istrazi, definitivno nije toliko važno ko je ubio Dženana, ista je pokrenuta da rasvijetli povezanost u i samo zataškavanje ubistva.

Ja ne znam koliko je bio moguć obrnuti redoslijed, pravnici su upućeniji, ali i meni je logičnije da se prvo riješi ubistvo a onda eventualno dokazuje ovo sve ostalo. Pretpostavljam da ovaj proces oko Seferovića nije omogućavao isto.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#13087 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

romi su uvuceni u proces i isao je isti na osnovu laznih i nelogicnih dokaza koji nemaju veze sa mozgom niti pravim stanjem
ovdje se ne dopusta od pojedinaca da se kaze da ima ista drugo osim ciga i udesa,iako njihova faćkalica iznosi drugacije izjave o dogadjaju koje su dijametralne
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#13088 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

Sjeca li se neko mozda isto vece kad se to desilo jesu li uhapseni romi i da li je njihov kombi tu bio ili su kao pobjegli pa ih poslje nasli?Sta je na licu mjesta utvrđeno to vece?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#13089 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

i agree wrote: 24/06/2021 13:10 Sjeca li se neko mozda isto vece kad se to desilo jesu li uhapseni romi i da li je njihov kombi tu bio ili su kao pobjegli pa ih poslje nasli?Sta je na licu mjesta utvrđeno to vece?

brzo su identificiran kombi i vlasnik, ne znam da li bas to vece
romi su odmah prodali kombi i pobjegli za banjaluku
uhapseni su poslije nekoliko mjeseci kad su se vratili u sarajevo

ovo je po sjecanju, sve negdje pise tacno
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#13090 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

uglavnomja wrote: 24/06/2021 13:21
i agree wrote: 24/06/2021 13:10 Sjeca li se neko mozda isto vece kad se to desilo jesu li uhapseni romi i da li je njihov kombi tu bio ili su kao pobjegli pa ih poslje nasli?Sta je na licu mjesta utvrđeno to vece?

brzo su identificiran kombi i vlasnik, ne znam da li bas to vece
romi su odmah prodali kombi i pobjegli za banjaluku
uhapseni su poslije nekoliko mjeseci kad su se vratili u sarajevo

ovo je po sjecanju, sve negdje pise tacno
Hvala,pitam zato jer mi nije jasno kako je moguce ako je npr.isto vece receno(ili dan kasnije)da je bila saobracajna,isti taj zijo zivka mup i tvrdi kako je alisa prepoznala mozda napadaca,kako je bila frka ispred kafica i kako je imo Dzenan problema sa komsijom.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#13091 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

i agree wrote: 24/06/2021 13:10 Sjeca li se neko mozda isto vece kad se to desilo jesu li uhapseni romi i da li je njihov kombi tu bio ili su kao pobjegli pa ih poslje nasli?Sta je na licu mjesta utvrđeno to vece?
"Tri mjeseca nakon Dženanove smrti, policija po nalogu Tužilaštva BiH hapsi Ljubu i Bekriju Seferovića zbog optužbe za ubistvo. Dan nakon hapšenja ukinut im je pritvor, da bi isti dan opet bili uhapšeni, ali zbog drugog krivičnog djela - protiv sigurnosti saobraćaja i nepružanja pomoći unesrećenoj osobi. Ljubo Seferović je isprva tvrdio da je on kombijem udario Dženana, ali se naknadno izjasnio da nije kriv."

Iskreno nisam siguran da li su isti hapšeni ranije već sa nekom drugom kvalifikacijom.
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#13092 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

vjeshalica wrote: 24/06/2021 12:17
dzolix wrote: 24/06/2021 12:03
JThomas wrote: 24/06/2021 11:44 i to na kontra strani. pa pola svijeta bi slijepo hodalo...
Lijeva strana mozga utice vise na funkcije desne strane organa i suprotno.
Ako je udarena po lijevoj strani glave a ima gubitak vida na desnom oku onda to josh vise potvrdjuje Alisinu sumnju.

Image
haha jaooo ne seri sa istrazivanjima i nebulozama
Moj otac je dozivio izrazenu ratnu povredu mozga na desnoj strani i imao je paralizu lijeve strane. Donekle je vratio funkcije ali ne sasvim. Nije to nikakva nebuloza niti istrazivanje nego cinjenica.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#13093 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

vjeshalica wrote: 24/06/2021 13:05 romi su uvuceni u proces i isao je isti na osnovu laznih i nelogicnih dokaza koji nemaju veze sa mozgom niti pravim stanjem
ovdje se ne dopusta od pojedinaca da se kaze da ima ista drugo osim ciga i udesa,iako njihova faćkalica iznosi drugacije izjave o dogadjaju koje su dijametralne
Jeste, ali treba da se vidi kako su uvuceni. I ako iko to moze da kaze, onda su to oni.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#13094 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

Billy The Pljuc wrote: 24/06/2021 13:28
i agree wrote: 24/06/2021 13:10 Sjeca li se neko mozda isto vece kad se to desilo jesu li uhapseni romi i da li je njihov kombi tu bio ili su kao pobjegli pa ih poslje nasli?Sta je na licu mjesta utvrđeno to vece?
"Tri mjeseca nakon Dženanove smrti, policija po nalogu Tužilaštva BiH hapsi Ljubu i Bekriju Seferovića zbog optužbe za ubistvo. Dan nakon hapšenja ukinut im je pritvor, da bi isti dan opet bili uhapšeni, ali zbog drugog krivičnog djela - protiv sigurnosti saobraćaja i nepružanja pomoći unesrećenoj osobi. Ljubo Seferović je isprva tvrdio da je on kombijem udario Dženana, ali se naknadno izjasnio da nije kriv."

Iskreno nisam siguran da li su isti hapšeni ranije već sa nekom drugom kvalifikacijom.
Znaci mogli su do tada iscenirat 101 događaj,samo kako opet oni u prici ako Dzenan nije mogao da kaze ko je a ova imala amneziju?Svjedoka koliko znam nije bilo za saobracajnu?
18mn97
Posts: 279
Joined: 21/04/2021 12:56

#13095 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by 18mn97 »

Ma kakvi romi, kakav kombi, kakva saobracajna nesreca. Laz i petljavina da se sakriju tragovi/razvodni istraga/ukrade vrijeme/odvrati paznja i razmotri sta i kako dalje.
Manite se gluposti. Pricu o saobracajnoj nesreci forsiraju 2-3 bota iz njima znanih razloga. Nije se uzimalo u obzir da Dzenan nece prezivjeti, pa su se mnogi nasli u govnima jer su, kako ce se ispostaviti, pomagali u prikrivanju ubistva.
Zbog koga? Zbog nekih roma? Ma hajte molim vas..
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#13096 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 24/06/2021 12:44
Billy The Pljuc wrote: 24/06/2021 12:20 Opet nedostatak empatije, hajde kreni od sebe @uglavnomja, stavi se u poziciju Muriza Memića, izgubiš dijete na način kao on, preko pet godina ne dobijaš niti objašnjenje kako i zašto a postoji neko ko je živi svjedok svega što se odigralo. Koga bi ti iskreno krivio i proganjao?

U svemu što se odigralo si usput bio i žrtva kriminalno-korupcionog sistema.
visak empatije moze zamagliti logiku, vec vidjeno, cesto :sad:





sistem je korumpiran, od vrha do dna i svi koji su bili u nekim foteljema zadnjih 30 godina su materijal za zatvor i oduzimanje imovine

zenturaca sa laznom diplomam koja je direktno odgovorna za smrt stotina ljudi i dalje sjedi u fotelji
kreten i debil lazljivac iz fff i dalje raspolaze dravnim milijardama ...
malinar kupuje aute

niko nista :zzzz:

ako je put do njih preko policajca koji nije izuzeo krvavi dzemper zenske zrve saobracajne nesrece prije 5 godina i zato sad cami 2 mjeseca u zatvoru :roll: ne znam sta da ti kazem

postoje visi ciljevi i kolateralne zrtve

da ponovo citiram ifeta: nije vazno ko je ubio dzenana ...
Za ovog policajca samo vezete sto nije uzeo neki dzemper. Nije to neki dzemper ovdje se radi o ignorisanju naredbi i protokola. Izgovor mu ona zenska osoba nije on mogao, u tom slucaju se ceka zensko sluzbeno lice koje obavlja taj posao, a ne on njenoj sestri rekao da donesu dzemper. Ko da se na grani raslo. Na kraju krajeva da je taj dzemper nebitan za porodicu Mutap oni bi ga dali ovako dzempera nema...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13097 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

i baš teško da mu ovoliko produžavaju samo zbog toga. to je samo ono što se javno zna.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#13098 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Ja bih samo volio da odbrana porodice Mutap na forumu dodje nekad sa valjanim argumentima i dokazima a ne ja mislim da je ovo, postoji mogucnost da je ovo. Nije interesantno kad ne zapnete malo jace.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13099 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

iako naravno jeste bitno i nipošto nije sitnica kako to neki pokušavaju predstaviti. da je "samo" to pritvorski razlozi bi realno dosad otpali - bilo je šta je bilo, možda je krivično djelo, sudiće se, ali ne može se popraviti ni prepraviti.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#13100 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

pyrocool1 wrote: 24/06/2021 13:29
vjeshalica wrote: 24/06/2021 12:17
dzolix wrote: 24/06/2021 12:03
Lijeva strana mozga utice vise na funkcije desne strane organa i suprotno.
Ako je udarena po lijevoj strani glave a ima gubitak vida na desnom oku onda to josh vise potvrdjuje Alisinu sumnju.

Image
haha jaooo ne seri sa istrazivanjima i nebulozama
Moj otac je dozivio izrazenu ratnu povredu mozga na desnoj strani i imao je paralizu lijeve strane. Donekle je vratio funkcije ali ne sasvim. Nije to nikakva nebuloza niti istrazivanje nego cinjenica.
po njenom nalazu se vidi da njen gcs predstavlja blagu povredu mozga a ne neke teske traume :wink:
Locked