Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

kvinoja
Posts: 423
Joined: 03/12/2021 23:37

#32101 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

Pazi, teško da vještačenjem može biti utvrđeno kome taj ilegalni pištolj PRIPADA. Ono što je vještakinja na suđenju pred Kantonalnim sudom utvrdila je da na navedenom pištolju nema bioloških tragova, a samim tim DNK analiza nije bila moguća (mislim da je forumaš td majka prisustvovala nekim od tih ročišta pa ti može detaljnije objasniti).
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32102 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Dinostula wrote: 05/10/2022 21:16
Da li je ikad iko pitao Muriza zasto je sinu nabavio pistolj i zasto je Dzenan isti nosio ako je bio tolika cvjecka ?
Moje misljenje da je taj mali bio upetljan malo vise u kriminal nego sto se to u javnosti iznosi.
A sta je problem ako je imao pistolj?
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#32103 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

Dinostula wrote: 05/10/2022 21:16
RagibUzoriti wrote: 05/10/2022 08:36

Citajuci forum i prateci sudjenje onako povrsno, ja sam ubjedjen da Muriz ne zna nikakvih vise detalja nego javnost. Pokusaji blefiranja da bi se doslo mozda do eventualno vise informacija.
Kako se sudjenje odvija, cisto sumnjam da ce ekipa kojoj se trenutno sudi moci biti osudjena.
Da li je ikad iko pitao Muriza zasto je sinu nabavio pistolj i zasto je Dzenan isti nosio ako je bio tolika cvjecka ?
Moje misljenje da je taj mali bio upetljan malo vise u kriminal nego sto se to u javnosti iznosi.
Kakve veze ima ako i jeste imao pistolj i bio upetljan u neki kriminal?
Jos davno sam pisao svoje nagadjanje, da ostavljam mogucnost da su i on i alisa bili upetljani u neki kriminal i da je to razlog zasto je ubijen i zaato alisa glumi amneziju, da se ne otkrije ono sto su radili. Opet naglasavam, ovo je cisto nagadjanje, ali fazon je u tome da i ako bi to bilo tacno, to ne mijenja cinjenicu da ga je neko ubio i da pokusava da ometa istragu, te da jos niko za to nije odgovarao, ni ubistvo ni ometanje istrage.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#32104 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Nemojte nasjedati na pokušaje napada na karakter žrtve.

Svako malo se proturaju ove priče "i Dženan je imao pištolj", kao da ga to automatski čini kriminalcem.

Da je Dženan bio kriminalac, ne sikirajte se, banda bi već to iskopala. Ne postoji međutim niti jedna jedina indikacija, čak ni glasina, da je to bio slučaj. Tako se onda i pojavljuje jedino priča sa pištoljem, da bi u ljudima kreirala sumnju, bez da oni sami direktno kažu.

I čak da je bio kriminalac, ubistvo je i dalje ubistvo, a sve sumnjive radnje i zataškavanja su i dalje tu.

Sve što se treba znati o pištolju je da (vjerovatno) nema veze sa zločinom. Neću reći 100%, jer i dalje ne znamo šta se tačno i kako desilo, ali ne postoji niti jedan trag koji vodi do pištolja. On je tu samo da bi se blatio ubijeni momak, da bi se u podsvjesti ljudi ovo ubistvo pretvorilo u obračun kriminalaca, sa čime bi automatski opalo zanimanje za slučaj.
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#32105 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dinostula »

tranquil wrote: 06/10/2022 13:03 Nemojte nasjedati na pokušaje napada na karakter žrtve.

Svako malo se proturaju ove priče "i Dženan je imao pištolj", kao da ga to automatski čini kriminalcem.

Da je Dženan bio kriminalac, ne sikirajte se, banda bi već to iskopala. Ne postoji međutim niti jedna jedina indikacija, čak ni glasina, da je to bio slučaj. Tako se onda i pojavljuje jedino priča sa pištoljem, da bi u ljudima kreirala sumnju, bez da oni sami direktno kažu.

I čak da je bio kriminalac, ubistvo je i dalje ubistvo, a sve sumnjive radnje i zataškavanja su i dalje tu.

Sve što se treba znati o pištolju je da (vjerovatno) nema veze sa zločinom. Neću reći 100%, jer i dalje ne znamo šta se tačno i kako desilo, ali ne postoji niti jedan trag koji vodi do pištolja. On je tu samo da bi se blatio ubijeni momak, da bi se u podsvjesti ljudi ovo ubistvo pretvorilo u obračun kriminalaca, sa čime bi automatski opalo zanimanje za slučaj.
Pa samo kriminalci i nose pistolj posten covjek ga nece sigurno nositi.Ne znam onda otkud slike razgovora sa facebooka kako je momak hvali da mu je stari nabavio pistolj.Meni ta citava familija ide na krc pa ona mala Memicka se preko bratovih kostiju gura u Skupstinu kantona toliko o njima i njihovoj ljigavosti, a Konakovica necu ni da spominjem.Mene bi bilo stid da preko mrtvog clana familije gradim politicku karijeru njoj to ocigledno nije problem.Klasicni seljaci koji znaju da se snadju da ih izbacis iz aviona docekali bi se na noge.Slazem se da treba naci ubicu i osuditi ali ovo sta citava familija Memic radi je za povratiti.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#32106 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Pa samo kriminalci i nose pistolj posten covjek ga nece sigurno nositi.
Ovo je apsolutno netačno. To što ti ne nosiš pištolj, ne znači da mnogi pošteni ljudi ne nose. Inače bi bilo u potpunosti stavljeno van zakona.
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Ne znam onda otkud slike razgovora sa facebooka kako je momak hvali da mu je stari nabavio pistolj.
I šta je tu kriminalno?
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Meni ta citava familija ide na krc pa ona mala Memicka se preko bratovih kostiju gura u Skupstinu kantona toliko o njima i njihovoj ljigavosti, a Konakovica necu ni da spominjem.Mene bi bilo stid da preko mrtvog clana familije gradim politicku karijeru njoj to ocigledno nije problem.Klasicni seljaci koji znaju da se snadju da ih izbacis iz aviona docekali bi se na noge.Slazem se da treba naci ubicu i osuditi ali ovo sta citava familija Memic radi je za povratiti.
I opet, šta je kriminalno u tome da se neko politički angažuje, pogotovo ako ima neki neriješni problem koji bi država trebala i morati rješavati, a ne radi? Šta predlažeš?

Vidim da ti je porodica ubijenog najveći problem, a ne ono što je u najmanju ruku sistemski nerad i nemar, a vjerovatno i puno gora petljanija od toga.

Pa odmah da ti kažem: da su svi te noći radili svoj posao kako su trebali, niti Arijana ne bi ulazila u politiku, niti bi morao da slušaš tebi mrskog oca ubijenog momka. Tako da bi trebao razmisliti o tome da preusmjeriš svoje nezadovoljstvo.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#32107 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Spit_fire »

Ateista wrote: 06/10/2022 12:44
Dinostula wrote: 05/10/2022 21:16

Da li je ikad iko pitao Muriza zasto je sinu nabavio pistolj i zasto je Dzenan isti nosio ako je bio tolika cvjecka ?
Moje misljenje da je taj mali bio upetljan malo vise u kriminal nego sto se to u javnosti iznosi.
Kakve veze ima ako i jeste imao pistolj i bio upetljan u neki kriminal?
Jos davno sam pisao svoje nagadjanje, da ostavljam mogucnost da su i on i alisa bili upetljani u neki kriminal i da je to razlog zasto je ubijen i zaato alisa glumi amneziju, da se ne otkrije ono sto su radili. Opet naglasavam, ovo je cisto nagadjanje, ali fazon je u tome da i ako bi to bilo tacno, to ne mijenja cinjenicu da ga je neko ubio i da pokusava da ometa istragu, te da jos niko za to nije odgovarao, ni ubistvo ni ometanje istrage.
Slazem se totalno dvije nepovezane stvari..
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32108 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25
Pa samo kriminalci i nose pistolj posten covjek ga nece sigurno nositi.Ne znam onda otkud slike razgovora sa facebooka kako je momak hvali da mu je stari nabavio pistolj.Meni ta citava familija ide na krc pa ona mala Memicka se preko bratovih kostiju gura u Skupstinu kantona toliko o njima i njihovoj ljigavosti, a Konakovica necu ni da spominjem.Mene bi bilo stid da preko mrtvog clana familije gradim politicku karijeru njoj to ocigledno nije problem.Klasicni seljaci koji znaju da se snadju da ih izbacis iz aviona docekali bi se na noge.Slazem se da treba naci ubicu i osuditi ali ovo sta citava familija Memic radi je za povratiti.
Jesi li i ti jedan od mnogobrojnih kriminalaca?
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#32109 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

tranquil wrote: 06/10/2022 13:33
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Pa samo kriminalci i nose pistolj posten covjek ga nece sigurno nositi.
Ovo je apsolutno netačno. To što ti ne nosiš pištolj, ne znači da mnogi pošteni ljudi ne nose. Inače bi bilo u potpunosti stavljeno van zakona.
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Ne znam onda otkud slike razgovora sa facebooka kako je momak hvali da mu je stari nabavio pistolj.
I šta je tu kriminalno?
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Meni ta citava familija ide na krc pa ona mala Memicka se preko bratovih kostiju gura u Skupstinu kantona toliko o njima i njihovoj ljigavosti, a Konakovica necu ni da spominjem.Mene bi bilo stid da preko mrtvog clana familije gradim politicku karijeru njoj to ocigledno nije problem.Klasicni seljaci koji znaju da se snadju da ih izbacis iz aviona docekali bi se na noge.Slazem se da treba naci ubicu i osuditi ali ovo sta citava familija Memic radi je za povratiti.
I opet, šta je kriminalno u tome da se neko politički angažuje, pogotovo ako ima neki neriješni problem koji bi država trebala i morati rješavati, a ne radi? Šta predlažeš?

Vidim da ti je porodica ubijenog najveći problem, a ne ono što je u najmanju ruku sistemski nerad i nemar, a vjerovatno i puno gora petljanija od toga.

Pa odmah da ti kažem: da su svi te noći radili svoj posao kako su trebali, niti Arijana ne bi ulazila u politiku, niti bi morao da slušaš tebi mrskog oca ubijenog momka. Tako da bi trebao razmisliti o tome da preusmjeriš svoje nezadovoljstvo.
Boldirano je ono kljucno. :thumbup:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#32110 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Spit_fire »

tranquil wrote: 06/10/2022 13:33
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Pa samo kriminalci i nose pistolj posten covjek ga nece sigurno nositi.
Ovo je apsolutno netačno. To što ti ne nosiš pištolj, ne znači da mnogi pošteni ljudi ne nose. Inače bi bilo u potpunosti stavljeno van zakona.
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Ne znam onda otkud slike razgovora sa facebooka kako je momak hvali da mu je stari nabavio pistolj.
I šta je tu kriminalno?
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Meni ta citava familija ide na krc pa ona mala Memicka se preko bratovih kostiju gura u Skupstinu kantona toliko o njima i njihovoj ljigavosti, a Konakovica necu ni da spominjem.Mene bi bilo stid da preko mrtvog clana familije gradim politicku karijeru njoj to ocigledno nije problem.Klasicni seljaci koji znaju da se snadju da ih izbacis iz aviona docekali bi se na noge.Slazem se da treba naci ubicu i osuditi ali ovo sta citava familija Memic radi je za povratiti.
I opet, šta je kriminalno u tome da se neko politički angažuje, pogotovo ako ima neki neriješni problem koji bi država trebala i morati rješavati, a ne radi? Šta predlažeš?

Vidim da ti je porodica ubijenog najveći problem, a ne ono što je u najmanju ruku sistemski nerad i nemar, a vjerovatno i puno gora petljanija od toga.

Pa odmah da ti kažem: da su svi te noći radili svoj posao kako su trebali, niti Arijana ne bi ulazila u politiku, niti bi morao da slušaš tebi mrskog oca ubijenog momka. Tako da bi trebao razmisliti o tome da preusmjeriš svoje nezadovoljstvo.
Slazem se sa svim, al sa politckom angazmanom ne mogu...od samog pocetka sam bio protiv toga, a njen politicki angazman je izugubio svaki kredibilitet (ako ga je i imao) kad je ostala u NiPu nakon sto je Aljosa Campara presao u isti...
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#32111 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25
tranquil wrote: 06/10/2022 13:03 Nemojte nasjedati na pokušaje napada na karakter žrtve.

Svako malo se proturaju ove priče "i Dženan je imao pištolj", kao da ga to automatski čini kriminalcem.

Da je Dženan bio kriminalac, ne sikirajte se, banda bi već to iskopala. Ne postoji međutim niti jedna jedina indikacija, čak ni glasina, da je to bio slučaj. Tako se onda i pojavljuje jedino priča sa pištoljem, da bi u ljudima kreirala sumnju, bez da oni sami direktno kažu.

I čak da je bio kriminalac, ubistvo je i dalje ubistvo, a sve sumnjive radnje i zataškavanja su i dalje tu.

Sve što se treba znati o pištolju je da (vjerovatno) nema veze sa zločinom. Neću reći 100%, jer i dalje ne znamo šta se tačno i kako desilo, ali ne postoji niti jedan trag koji vodi do pištolja. On je tu samo da bi se blatio ubijeni momak, da bi se u podsvjesti ljudi ovo ubistvo pretvorilo u obračun kriminalaca, sa čime bi automatski opalo zanimanje za slučaj.
Pa samo kriminalci i nose pistolj posten covjek ga nece sigurno nositi.Ne znam onda otkud slike razgovora sa facebooka kako je momak hvali da mu je stari nabavio pistolj.Meni ta citava familija ide na krc pa ona mala Memicka se preko bratovih kostiju gura u Skupstinu kantona toliko o njima i njihovoj ljigavosti, a Konakovica necu ni da spominjem.Mene bi bilo stid da preko mrtvog clana familije gradim politicku karijeru njoj to ocigledno nije problem.Klasicni seljaci koji znaju da se snadju da ih izbacis iz aviona docekali bi se na noge.Slazem se da treba naci ubicu i osuditi ali ovo sta citava familija Memic radi je za povratiti.
Ja ne znam nista o toj porodici, ko su, sta rade i cim se bave, osim onoga sto je u javnosti vezano za slucaj. Sve ida jesu takvi kako ih ti opisujes to je potpuno nebitno i skretanje je paznje sa kljucnog, s to je da je dzenan ubijen i da neko pokusava da prikrije dokaze da bi nekog zastitio. Sve sto muriz radi nakon toga je isklucivo da se nadju ubice i svaka mu cast na tome i na saburu, vise puta sam pisao da bih vjerovatno odlezao neke ljude da sam na njegovom mjestu.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#32112 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Spit_fire wrote: 06/10/2022 13:41
tranquil wrote: 06/10/2022 13:33

Ovo je apsolutno netačno. To što ti ne nosiš pištolj, ne znači da mnogi pošteni ljudi ne nose. Inače bi bilo u potpunosti stavljeno van zakona.



I šta je tu kriminalno?



I opet, šta je kriminalno u tome da se neko politički angažuje, pogotovo ako ima neki neriješni problem koji bi država trebala i morati rješavati, a ne radi? Šta predlažeš?

Vidim da ti je porodica ubijenog najveći problem, a ne ono što je u najmanju ruku sistemski nerad i nemar, a vjerovatno i puno gora petljanija od toga.

Pa odmah da ti kažem: da su svi te noći radili svoj posao kako su trebali, niti Arijana ne bi ulazila u politiku, niti bi morao da slušaš tebi mrskog oca ubijenog momka. Tako da bi trebao razmisliti o tome da preusmjeriš svoje nezadovoljstvo.
Slazem se sa svim, al sa politckom angazmanom ne mogu...od samog pocetka sam bio protiv toga, a njen politicki angazman je izugubio svaki kredibilitet kad je ostala u NiPu nakon sto je Aljosa Campara presao u isti...
Ne slažem se ni ja sa političkim angažmanom, a NiP i Dinu ne podnosim. Ali nije nelegalno ući u stranku, i kao građanin ima pravo na to. A kao građanin sa neriješenim problemom pogotovo mogu razumjeti poriv da uđe u politiku. Nije ni prva ni zadnja koja je ušla u politiku zbog njoj nanesene nepravde. Rezonovanje oko stranke mi je jasno, ali moguće da ona i dalje, iz razloga koje nikada neću razumjeti, vjeruje DIni više nego što joj smetaju drugi članovi. Siguran sam da čini grešku, ali opet, to ne samo da je dozvoljeno, nego mogu i shvatiti dio razloga.
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#32113 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dinostula »

tranquil wrote: 06/10/2022 13:33
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Pa samo kriminalci i nose pistolj posten covjek ga nece sigurno nositi.
Ovo je apsolutno netačno. To što ti ne nosiš pištolj, ne znači da mnogi pošteni ljudi ne nose. Inače bi bilo u potpunosti stavljeno van zakona.
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Ne znam onda otkud slike razgovora sa facebooka kako je momak hvali da mu je stari nabavio pistolj.
I šta je tu kriminalno?
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:25 Meni ta citava familija ide na krc pa ona mala Memicka se preko bratovih kostiju gura u Skupstinu kantona toliko o njima i njihovoj ljigavosti, a Konakovica necu ni da spominjem.Mene bi bilo stid da preko mrtvog clana familije gradim politicku karijeru njoj to ocigledno nije problem.Klasicni seljaci koji znaju da se snadju da ih izbacis iz aviona docekali bi se na noge.Slazem se da treba naci ubicu i osuditi ali ovo sta citava familija Memic radi je za povratiti.
I opet, šta je kriminalno u tome da se neko politički angažuje, pogotovo ako ima neki neriješni problem koji bi država trebala i morati rješavati, a ne radi? Šta predlažeš?

Vidim da ti je porodica ubijenog najveći problem, a ne ono što je u najmanju ruku sistemski nerad i nemar, a vjerovatno i puno gora petljanija od toga.

Pa odmah da ti kažem: da su svi te noći radili svoj posao kako su trebali, niti Arijana ne bi ulazila u politiku, niti bi morao da slušaš tebi mrskog oca ubijenog momka. Tako da bi trebao razmisliti o tome da preusmjeriš svoje nezadovoljstvo.
Koliko sam upoznat nositi oruzje je nelegalno osim ako nemas dozvolu za njega.Arijana treba da organizuje proteste a ne da se gura preko mrtvog insana u politiku.Konakovic je izgradio citavu stranku preko nje i mudro iskoristio tragediju a ona odmah poletila jer je posao lahak a parali.Mrzim SDA ali je NIP broj 1 po ljigavosti.Ne smeta meni Muriz sto ganja pravdu nego sto sinu nabavlja oruzje i sto mu je dozvolio da se petlja sa kriminalcima koji su mu dosli glave.Nemoguce da Dzenan nije znao ko je Alisa i njen stari i kakvim stvarima se bave.Ako je momak bio 100% nevin (a vjerovatno da nije) onda mi je zao sto je tako zavrsio ko sto mi je zao malog Mrnjavca,ali ako je bio krimos ko ga hebe neka se levati samo rokaju bice manje kriminala.
kvinoja
Posts: 423
Joined: 03/12/2021 23:37

#32114 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

A šta ako je (a sve ukazuje tako) bio zlatno dijete, odličan učenik, student, prijatelj i radnik?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#32115 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

Nevjerovatno kakvi mentoli pisu na ovoj temi,,Sram da vas bude , gubari jedni.
KO JE BIO DŽENAN MEMIĆ ?
Dženan Memić rođen je 11.8.1994 godine, za vrijeme opsade Sarajeva, u ratnoj bolnici Hrasnica. Svoje prve dane života proveo je uz majku Muneveru i druge članove porodice u podrumu porodične kuće u Sokolović Koloniji, te vojnike i sugrađane koji su u istom podrumu tražili utočište od granata. Otac Muriz, dobrovoljac Armije R BiH, je vrijeme uglavnom provodio na liniji, braneći svoju domovinu.
Godine 1995. rađa se njegova sestra Arijana. Za vrijeme rata Memići su okolno stanovništvo snadbjevali prehranbenim proizvodima te drugim potrepštinama koje su zahvaljujući dugogodišnjem poljoprivrednom radu, bili u stanju sačuvati. Po završetku rata otac Muriz započinje rad uslugama autoprevoza, u kojem će ga Dženan kasnije podržati.
Godine 2001. Dženan polazi u Petu osnovnu školu, Sokolović Kolonija, gdje mu je od prvog do četvrtog razreda, razredni starješina Adil Tabaković, a kasnije Munira Torlak. U toku školovanja pokazuje se kao izuzetno marljiv i sposoban učenik, sa konstantno odličnim uspjehom i primjerenim vladanjem. Također učestvuje u raznim školskim priredbama, te takmičenjima iz matematike, za koju od najmlađeg doba pokazuje afinitet.
2009. godine upisuje 4.gimnaziju na Ilidži, gdje mu je sve četiri godine školovanja, razrednik Samir Terzo.
Nakon što 2013. iz gimnazije maturira odličnim uspjehom, on iste godine polaže vozački ispit i upisuje Pravni fakultet u Sarajevu. Iako je kroz cijelokupno školovanje pokazao nadarenost za prirodno-matematičke studije, odlučuje se za Pravni fakultet, kako bi mogao uticati na poboljšanje svoje životne sredine i boriti se protiv kriminala.
Kako je već od najmlađih dana volio provoditi vrijeme sa ocem i onda dok je isti radio, tako mu je, čim je fizički za to bio sposoban, postao i u poslu velika podrška. Radio je sa ocem autoprevoznikom dok se uporedo školovao. I za vrijeme svog mladog života bio je primjer mnogima. Tako je, recimo, ako bi i noć prije izašao sa društvom, ipak znao ustati i u 4 ujutro i krenuti sa ocem na duže puteve, kako isti ne bi morao biti sam i kako bi ga mogao zamjeniti, kada se otac umori. Uprkos tome, polagao je ispite u roku.
Također , uporedo sa poslovima koje je sa ocem obavljao, Dženan je želeći da još više pridonese dobrobiti svoje porodice, razvio i druge poslove.
Izmedju ostalog, nudio je usluge ličnog transporta turistima koji su najviše iz Sjedinjenih Arapskih Emirata dolazili u Sarajevo, ali i drugima. Tako je znao provoditi dane kao privatni šofer, vozeći po cijeloj Bosni i Hercegovini.
U januaru 2015. uz pomoć rođaka, koji je već imao iskustva u tome, započinje i posao sa uvozom i preprodajom automobila iz Njemačke, u kojem se pokazao i kao dobar i sposoban trgovac.
Obzirom da je uvijek gajio ljubav prema prirodi, svoje slobodno vrijeme volio je provoditi planinareći ili loveći ribu.
Ta osobina je i utjecala na ideju uzgoja busenja, koju je sam razvio. Uspostavio je suradnju sa jednim od očevih prijatelja, koji se i ranije bavio uređivanjem vrtova. Busenje je počeo uzgajati na porodičnom imanju, nekoliko mjeseci nakon sto je počeo sa uvozom automobila, te je uporedo vodio i jedan i drugi posao.
Međutim, u uzgoj busenja je uložio najviše svog truda i rada te je sa ljubavlju govorio o tome.
Pored pokretačkog duha i poslovnog angažmana, Dženan je uvijek nalazio vrijeme za svoju porodicu i prijatelje. Redovno je obilazio nane i ostalu rodbinu. Uživao je u velikim porodičnim okupljanjima, na kojima je prisutne uveseljavao pričama i dogodovštinama iz svog mladog, ali bogatog svakodnevnog života. Također je uživao u sportskim aktivnostima, redovno išao na trčanje i u teretanu, ili vježbao na spravama koje je iz tog razloga postavio u porodičnoj kući.
Dženanov mladi život je 8. februara 2016. godine mučki i prerano prekinut. Ubijen je u Velikoj aleji na Ilidži, gdje se iz nepoznatih razloga nalazio te večeri.
Iza Dženana su ostali poslovi koje je započeo, položeni ispiti na fakultetu, odlične ocjene u svjedočanstvima, otac, majka, sestra i bezbrojna rodbina i prijatelji, te poslovni suradnici i mnogobrojne uspomene.
U vrijeme pisanja ove biografije, dva mjeseca nakon smrtonosnog napada na njega, slučaj i okolnosti njegovog ubistva, nisu još uvijek razriješeni.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#32116 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Dinostula wrote: 06/10/2022 13:54
tranquil wrote: 06/10/2022 13:33

Ovo je apsolutno netačno. To što ti ne nosiš pištolj, ne znači da mnogi pošteni ljudi ne nose. Inače bi bilo u potpunosti stavljeno van zakona.



I šta je tu kriminalno?



I opet, šta je kriminalno u tome da se neko politički angažuje, pogotovo ako ima neki neriješni problem koji bi država trebala i morati rješavati, a ne radi? Šta predlažeš?

Vidim da ti je porodica ubijenog najveći problem, a ne ono što je u najmanju ruku sistemski nerad i nemar, a vjerovatno i puno gora petljanija od toga.

Pa odmah da ti kažem: da su svi te noći radili svoj posao kako su trebali, niti Arijana ne bi ulazila u politiku, niti bi morao da slušaš tebi mrskog oca ubijenog momka. Tako da bi trebao razmisliti o tome da preusmjeriš svoje nezadovoljstvo.
Koliko sam upoznat nositi oruzje je nelegalno osim ako nemas dozvolu za njega.Arijana treba da organizuje proteste a ne da se gura preko mrtvog insana u politiku.Konakovic je izgradio citavu stranku preko nje i mudro iskoristio tragediju a ona odmah poletila jer je posao lahak a parali.Mrzim SDA ali je NIP broj 1 po ljigavosti.Ne smeta meni Muriz sto ganja pravdu nego sto sinu nabavlja oruzje i sto mu je dozvolio da se petlja sa kriminalcima koji su mu dosli glave.Nemoguce da Dzenan nije znao ko je Alisa i njen stari i kakvim stvarima se bave.Ako je momak bio 100% nevin (a vjerovatno da nije) onda mi je zao sto je tako zavrsio ko sto mi je zao malog Mrnjavca,ali ako je bio krimos ko ga hebe neka se levati samo rokaju bice manje kriminala.
Oho, evo ga, "mrzim SDA ali...".

Kao što sam rekao u prethodnim postovima:
- ne postoje niti glasina, a kamoli čvrsta informacija da je Dženan bio krimos, tako da bi mogao zakočiti sa paušalnim "Ako je momak bio 100% nevin (a vjerovatno da nije)", jer je to sramotno ljaganje mrtve osobe. Ako imaš bilo šta osim "imao je pištolj, to mi se ne sviđa", izađi s tim, ali ako nemaš, pusti se pljuvanja po mrtvima, samo činiš sebe odbojnijim, ne Dženana
- dok je TAJ pištolj možda bio kako ti kažeš "ilegalan", zapravo neregistrovan, nošenje oružja u BiH jeste u principu legalno, i prakticiraju ga često i poštene osobe iz različitih razloga, tako da posjedovanje oružja, čak ni neregistrovanog, nije indikacija kriminalnosti; ljudi mogu čak doći u posjed neregistrovanog oružja na različite legalne načine, čak smo ja i žena nasljedstvom dobili tako nešto, ne znači da smo krimosi. (ne, nemam više nikakvo oružje)
- sasvim validan potez je ući u politiku, naročito ako imaš problem koji se ne rješava između ostalog dijelom i na političkom nivou; izbor stranke je možda sranje, ali tvoje kukanje o izboru stranke pokazuje da možda ne bi bila galama da je npr. izabrala Našu Stranku, ili bilo koju stranku koja je tebi draga; ona je izabrala ljigavca Dinu, tebi se Dino ne sviđa, pogriješila je, ali i dalje ima pravo na to
- postoji čitav niz osoba i institucija u policiji i sudstvu i van toga kojima se trenutno sudi ili se istražuju zbog ovog slučaja. Nalazim ekstremno nemoralnim da neko, pored svega što se dešava, i dalje se ponaša kao da su u čitavom slučaju glavni problem Muriz i Arijana. Nisu, njihovo ponašanje koliko god problematično, samo je posljedica glavnog problema, kojeg uporno ignorišeš. Da tog problema nema, za Memiće ne bi ni čuo.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#32117 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Spit_fire »

tranquil wrote: 06/10/2022 13:45
Spit_fire wrote: 06/10/2022 13:41

Slazem se sa svim, al sa politckom angazmanom ne mogu...od samog pocetka sam bio protiv toga, a njen politicki angazman je izugubio svaki kredibilitet kad je ostala u NiPu nakon sto je Aljosa Campara presao u isti...
Ne slažem se ni ja sa političkim angažmanom, a NiP i Dinu ne podnosim. Ali nije nelegalno ući u stranku, i kao građanin ima pravo na to. A kao građanin sa neriješenim problemom pogotovo mogu razumjeti poriv da uđe u politiku. Nije ni prva ni zadnja koja je ušla u politiku zbog njoj nanesene nepravde. Rezonovanje oko stranke mi je jasno, ali moguće da ona i dalje, iz razloga koje nikada neću razumjeti, vjeruje DIni više nego što joj smetaju drugi članovi. Siguran sam da čini grešku, ali opet, to ne samo da je dozvoljeno, nego mogu i shvatiti dio razloga.
Razlog: 3500KM + benefiti
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#32118 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Spit_fire wrote: 06/10/2022 14:11
tranquil wrote: 06/10/2022 13:45

Ne slažem se ni ja sa političkim angažmanom, a NiP i Dinu ne podnosim. Ali nije nelegalno ući u stranku, i kao građanin ima pravo na to. A kao građanin sa neriješenim problemom pogotovo mogu razumjeti poriv da uđe u politiku. Nije ni prva ni zadnja koja je ušla u politiku zbog njoj nanesene nepravde. Rezonovanje oko stranke mi je jasno, ali moguće da ona i dalje, iz razloga koje nikada neću razumjeti, vjeruje DIni više nego što joj smetaju drugi članovi. Siguran sam da čini grešku, ali opet, to ne samo da je dozvoljeno, nego mogu i shvatiti dio razloga.
Razlog: 3500KM + benefiti
Drago mi je da imaš kristalnu kuglu, i da znaš šta motiviše tebi nepoznate osobe.
martina01
Posts: 105
Joined: 30/09/2022 10:27

#32119 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by martina01 »

Slažem se da se ne trebamo baviti pištoljem koji je neprijeporno pronađen kod ubijenog Dženana, to nam ne govori mnogo o čitavom slučaju, tek ponešto o osobi pokojnog Dženana.

Ukazuje na pretpostavku da se nije osjećao sigurno tih dana i te kobne večeri, možda upravo zbog onog slučaja o kojem smo čitali da je imao sukob sa Alisinim bivšim (Ploskić?) koji mu javno prijetio. Ili zbog nekog drugog? Tko zna, možda je te noći imao kobni susret sa osobom zbog koje je izvadio taj pištolj (svađa, napad) i zaprijetio mu zbog čega je dobio nenadan udarac od nekog trećeg sa strane?

O mrtvima sve najbolje, kaže se. Ali, u ovakvim slučajevima je opravdano postavljati pitanja zašto je nosio pištolj uz sebe.

Bio je mlad, činjenica je da je vozio brza kola, omiljena kod „brzih“ i „žestokih“ dečki/momaka (BMW – „bembara“ – B brzo M - mafijasko W - vozilo) i da je nosio uz sebe neregistrovano vatreno oružje, pištolj, može upućivati na razne zaključke.

Ali, kako god, ubijen je, ubica je na slobodi, pojedini pomagači (kako se to tvrdi) osumnjičeni su pod istragom, nekima od njih se sudi.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32120 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

martina01 wrote: 06/10/2022 14:20 Slažem se da se ne trebamo baviti pištoljem koji je neprijeporno pronađen kod ubijenog Dženana, to nam ne govori mnogo o čitavom slučaju, tek ponešto o osobi pokojnog Dženana.
Pa ja , treba samo ubice traziti. :thumbup: :thumbup: tako je :bih: Doslo i tebi iz guzice u glavu, srecom jako brzo jer nisi ni 7 dana na forumu :lol:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#32121 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

martina01 wrote: 06/10/2022 14:20 Slažem se da se ne trebamo baviti pištoljem koji je neprijeporno pronađen kod ubijenog Dženana, to nam ne govori mnogo o čitavom slučaju, tek ponešto o osobi pokojnog Dženana.
Totalno odsustvo rezonovanja i/ili ljudskosti.

Ali eto, barem kaže da se više ne trebamo baviti pištoljem, prva tačna stvar koju je rekla u ovom forumskom životu.
martina01 wrote: 06/10/2022 14:20 O mrtvima sve najbolje, kaže se. Ali,
Ovo ne sluti na dobro.
martina01 wrote: 06/10/2022 14:20 u ovakvim slučajevima je opravdano postavljati pitanja zašto je nosio pištolj uz sebe.
Pa da li se bavimo pištoljem ili ne?
martina01 wrote: 06/10/2022 14:20 Bio je mlad, činjenica je da je vozio brza kola, omiljena kod „brzih“ i „žestokih“ dečki/momaka (BMW – „bembara“ – B brzo M - mafijasko W - vozilo) i da je nosio uz sebe neregistrovano vatreno oružje, pištolj, može upućivati na razne zaključke.
Sjo :-)

Kakvih likova na forumu jebote, ona se još čudi što su joj banirali prethodni nick :-) Ni dvocifreni broj postova, odmah opleti po žrtvi i ocu. Direktno u kost, samo provokacija, da izvuče iz normalnih ljudi ono najgore. Ni da se počeše za totalnu parodiju od policije i sudstva koje je godinama vodilo slučaj.

Ne nasjedati.
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#32122 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dinostula »

tranquil wrote: 06/10/2022 14:10
Dinostula wrote: 06/10/2022 13:54

Koliko sam upoznat nositi oruzje je nelegalno osim ako nemas dozvolu za njega.Arijana treba da organizuje proteste a ne da se gura preko mrtvog insana u politiku.Konakovic je izgradio citavu stranku preko nje i mudro iskoristio tragediju a ona odmah poletila jer je posao lahak a parali.Mrzim SDA ali je NIP broj 1 po ljigavosti.Ne smeta meni Muriz sto ganja pravdu nego sto sinu nabavlja oruzje i sto mu je dozvolio da se petlja sa kriminalcima koji su mu dosli glave.Nemoguce da Dzenan nije znao ko je Alisa i njen stari i kakvim stvarima se bave.Ako je momak bio 100% nevin (a vjerovatno da nije) onda mi je zao sto je tako zavrsio ko sto mi je zao malog Mrnjavca,ali ako je bio krimos ko ga hebe neka se levati samo rokaju bice manje kriminala.
Oho, evo ga, "mrzim SDA ali...".

Kao što sam rekao u prethodnim postovima:
- ne postoje niti glasina, a kamoli čvrsta informacija da je Dženan bio krimos, tako da bi mogao zakočiti sa paušalnim "Ako je momak bio 100% nevin (a vjerovatno da nije)", jer je to sramotno ljaganje mrtve osobe. Ako imaš bilo šta osim "imao je pištolj, to mi se ne sviđa", izađi s tim, ali ako nemaš, pusti se pljuvanja po mrtvima, samo činiš sebe odbojnijim, ne Dženana
- dok je TAJ pištolj možda bio kako ti kažeš "ilegalan", zapravo neregistrovan, nošenje oružja u BiH jeste u principu legalno, i prakticiraju ga često i poštene osobe iz različitih razloga, tako da posjedovanje oružja, čak ni neregistrovanog, nije indikacija kriminalnosti; ljudi mogu čak doći u posjed neregistrovanog oružja na različite legalne načine, čak smo ja i žena nasljedstvom dobili tako nešto, ne znači da smo krimosi. (ne, nemam više nikakvo oružje)
- sasvim validan potez je ući u politiku, naročito ako imaš problem koji se ne rješava između ostalog dijelom i na političkom nivou; izbor stranke je možda sranje, ali tvoje kukanje o izboru stranke pokazuje da možda ne bi bila galama da je npr. izabrala Našu Stranku, ili bilo koju stranku koja je tebi draga; ona je izabrala ljigavca Dinu, tebi se Dino ne sviđa, pogriješila je, ali i dalje ima pravo na to
- postoji čitav niz osoba i institucija u policiji i sudstvu i van toga kojima se trenutno sudi ili se istražuju zbog ovog slučaja. Nalazim ekstremno nemoralnim da neko, pored svega što se dešava, i dalje se ponaša kao da su u čitavom slučaju glavni problem Muriz i Arijana. Nisu, njihovo ponašanje koliko god problematično, samo je posljedica glavnog problema, kojeg uporno ignorišeš. Da tog problema nema, za Memiće ne bi ni čuo.
Kako nosenje oruzja moze biti legalno da li ti znas covjece sta pricas ??? Moras imati dozvolu i oruzje nose ljudi koji su je dobili.Za tvoju informaciju ja ne pripadam nijednoj stranci glasao sam za zivota za Narodnu stranku radom za boljitak,Nasu stranku, SDP nekad bi napamet lupio nekog nezavisnog kandidata i niakd ne dajem pojedincima glas jer pretezno govna u 98% slucajeva sjedi u tim strankama.Mala Arijana ne zasluzuje da tu sjedi kao ni ostatak ljezihljebovica koji su tu iz ko zna kakvih razloga samo ne radi znanja i pameti.Ljudi kao Faruk Hadzic makroekonomski analiticar zasluzuje da sjedi u Parlamentu jer covjek zna a dosta ih tu zaluta.Ako glasam za Nasu stranku ili SDP ne mora znaciti da volim te stranke nego biram manja govna od drugih.Da je Arijana usla u bilo koju stranu isto bi napisao jer je meni ljigav razlog njenog ulaska osim ako djevojka nije kakav doktor nauka i expert za neku oblast.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#32123 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Dinostula wrote: 06/10/2022 14:44
tranquil wrote: 06/10/2022 14:10

Oho, evo ga, "mrzim SDA ali...".

Kao što sam rekao u prethodnim postovima:
- ne postoje niti glasina, a kamoli čvrsta informacija da je Dženan bio krimos, tako da bi mogao zakočiti sa paušalnim "Ako je momak bio 100% nevin (a vjerovatno da nije)", jer je to sramotno ljaganje mrtve osobe. Ako imaš bilo šta osim "imao je pištolj, to mi se ne sviđa", izađi s tim, ali ako nemaš, pusti se pljuvanja po mrtvima, samo činiš sebe odbojnijim, ne Dženana
- dok je TAJ pištolj možda bio kako ti kažeš "ilegalan", zapravo neregistrovan, nošenje oružja u BiH jeste u principu legalno, i prakticiraju ga često i poštene osobe iz različitih razloga, tako da posjedovanje oružja, čak ni neregistrovanog, nije indikacija kriminalnosti; ljudi mogu čak doći u posjed neregistrovanog oružja na različite legalne načine, čak smo ja i žena nasljedstvom dobili tako nešto, ne znači da smo krimosi. (ne, nemam više nikakvo oružje)
- sasvim validan potez je ući u politiku, naročito ako imaš problem koji se ne rješava između ostalog dijelom i na političkom nivou; izbor stranke je možda sranje, ali tvoje kukanje o izboru stranke pokazuje da možda ne bi bila galama da je npr. izabrala Našu Stranku, ili bilo koju stranku koja je tebi draga; ona je izabrala ljigavca Dinu, tebi se Dino ne sviđa, pogriješila je, ali i dalje ima pravo na to
- postoji čitav niz osoba i institucija u policiji i sudstvu i van toga kojima se trenutno sudi ili se istražuju zbog ovog slučaja. Nalazim ekstremno nemoralnim da neko, pored svega što se dešava, i dalje se ponaša kao da su u čitavom slučaju glavni problem Muriz i Arijana. Nisu, njihovo ponašanje koliko god problematično, samo je posljedica glavnog problema, kojeg uporno ignorišeš. Da tog problema nema, za Memiće ne bi ni čuo.
Kako nosenje oruzja moze biti legalno da li ti znas covjece sta pricas ??? Moras imati dozvolu i oruzje nose ljudi koji su je dobili.Za tvoju informaciju ja ne pripadam nijednoj stranci glasao sam za zivota za Narodnu stranku radom za boljitak,Nasu stranku, SDP nekad bi napamet lupio nekog nezavisnog kandidata i niakd ne dajem pojedincima glas jer pretezno govna u 98% slucajeva sjedi u tim strankama.Mala Arijana ne zasluzuje da tu sjedi kao ni ostatak ljezihljebovica koji su tu iz ko zna kakvih razloga samo ne radi znanja i pameti.Ljudi kao Faruk Hadzic makroekonomski analiticar zasluzuje da sjedi u Parlamentu jer covjek zna a dosta ih tu zaluta.Ako glasam za Nasu stranku ili SDP ne mora znaciti da volim te stranke nego biram manja govna od drugih.Da je Arijana usla u bilo koju stranu isto bi napisao jer je meni ljigav razlog njenog ulaska osim ako djevojka nije kakav doktor nauka i expert za neku oblast.
Kako god to nazoveš. Oružje u BiH se može registrovati, tj. dobiti dozvola, i nositi. To sam i rekao, da, možeš imati oružje. Ne kontam čemu reakcija, tvrdimo jednu te istu stvar.

I nošenje oružja te ne čini kriminalcem, niti postoje najmanje glasine da je Dženan bio upleten u nešto kriminalno. Da jeste, brigada "zabrinutih građana" bi odavno vrištala oko toga. Ali postoji samo "imao je pištolj, to mi se ne sviđa". I apsolutno ništa drugo. Kada budeš imao bilo šta drugo, a nećeš, jer da postoji već bi bilo iskopano, onda pričaj kako Dženan "nije 100% nevin".

Što se stranaka tiče, opet moram stoti put ponoviti, ne sviđa mi se njen politički angažman, ali nema tu i dalje ništa aman zaman problematično.

I hiljaditi put. Da li je stvarno najveći problem u ovom slučaju njen politički angažman?

Nema nikakav drugi problem u vezi slučaja? Sve štima? Slučaj riješen, nema nikakvih nepravilnosti? Nije niko iz policije upleten, iz sudstva možda? Nije bilo neregularno vođenih istraga i procesa? Nikakav dokaz nije nestao? Ako je odgovor na ova pitanja DA, onda ću da se složim da je Arijanin politički angažman neki problem. Međutim, znamo obojica da to nije tako.
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#32124 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dinostula »

tranquil wrote: 06/10/2022 14:56
Dinostula wrote: 06/10/2022 14:44

Kako nosenje oruzja moze biti legalno da li ti znas covjece sta pricas ??? Moras imati dozvolu i oruzje nose ljudi koji su je dobili.Za tvoju informaciju ja ne pripadam nijednoj stranci glasao sam za zivota za Narodnu stranku radom za boljitak,Nasu stranku, SDP nekad bi napamet lupio nekog nezavisnog kandidata i niakd ne dajem pojedincima glas jer pretezno govna u 98% slucajeva sjedi u tim strankama.Mala Arijana ne zasluzuje da tu sjedi kao ni ostatak ljezihljebovica koji su tu iz ko zna kakvih razloga samo ne radi znanja i pameti.Ljudi kao Faruk Hadzic makroekonomski analiticar zasluzuje da sjedi u Parlamentu jer covjek zna a dosta ih tu zaluta.Ako glasam za Nasu stranku ili SDP ne mora znaciti da volim te stranke nego biram manja govna od drugih.Da je Arijana usla u bilo koju stranu isto bi napisao jer je meni ljigav razlog njenog ulaska osim ako djevojka nije kakav doktor nauka i expert za neku oblast.
Kako god to nazoveš. Oružje u BiH se može registrovati, tj. dobiti dozvola, i nositi. To sam i rekao, da, možeš imati oružje. Ne kontam čemu reakcija, tvrdimo jednu te istu stvar.

I nošenje oružja te ne čini kriminalcem, niti postoje najmanje glasine da je Dženan bio upleten u nešto kriminalno. Da jeste, brigada "zabrinutih građana" bi odavno vrištala oko toga. Ali postoji samo "imao je pištolj, to mi se ne sviđa". I apsolutno ništa drugo. Kada budeš imao bilo šta drugo, a nećeš, jer da postoji već bi bilo iskopano, onda pričaj kako Dženan "nije 100% nevin".

Što se stranaka tiče, opet moram stoti put ponoviti, ne sviđa mi se njen politički angažman, ali nema tu i dalje ništa aman zaman problematično.

I hiljaditi put. Da li je stvarno najveći problem u ovom slučaju njen politički angažman?

Nema nikakav drugi problem u vezi slučaja? Sve štima? Slučaj riješen, nema nikakvih nepravilnosti? Nije niko iz policije upleten, iz sudstva možda? Nije bilo neregularno vođenih istraga i procesa? Nikakav dokaz nije nestao? Ako je odgovor na ova pitanja DA, onda ću da se složim da je Arijanin politički angažman neki problem. Međutim, znamo obojica da to nije tako.
Meni se samo gadi razlog njenog ulaska za mene je to ljigavo isto kao sto su mi ljigavi sportisti,novinari i ostali koji ce da muzu budzet a nece nista korisno da urade tako da to nema nikave veze sa njom licno.Slucaj jeste problematican i treba da svi odgovaraju koji su u to upetljani nigdje nisam napisao da se ne treba pronaci ubica.Svako ima pravo da ima svoje misljenje da li je Dzenan bio nevin ili ne.Zalim nevine ljude ali kriminalce ne, kao ni one sto voze 200km/h pa se zabiju u banderu,narkomane i ostale koji se kockaju sa vlastitim zivotom.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#32125 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

Dinostula wrote: 06/10/2022 14:44
tranquil wrote: 06/10/2022 14:10

Oho, evo ga, "mrzim SDA ali...".

Kao što sam rekao u prethodnim postovima:
- ne postoje niti glasina, a kamoli čvrsta informacija da je Dženan bio krimos, tako da bi mogao zakočiti sa paušalnim "Ako je momak bio 100% nevin (a vjerovatno da nije)", jer je to sramotno ljaganje mrtve osobe. Ako imaš bilo šta osim "imao je pištolj, to mi se ne sviđa", izađi s tim, ali ako nemaš, pusti se pljuvanja po mrtvima, samo činiš sebe odbojnijim, ne Dženana
- dok je TAJ pištolj možda bio kako ti kažeš "ilegalan", zapravo neregistrovan, nošenje oružja u BiH jeste u principu legalno, i prakticiraju ga često i poštene osobe iz različitih razloga, tako da posjedovanje oružja, čak ni neregistrovanog, nije indikacija kriminalnosti; ljudi mogu čak doći u posjed neregistrovanog oružja na različite legalne načine, čak smo ja i žena nasljedstvom dobili tako nešto, ne znači da smo krimosi. (ne, nemam više nikakvo oružje)
- sasvim validan potez je ući u politiku, naročito ako imaš problem koji se ne rješava između ostalog dijelom i na političkom nivou; izbor stranke je možda sranje, ali tvoje kukanje o izboru stranke pokazuje da možda ne bi bila galama da je npr. izabrala Našu Stranku, ili bilo koju stranku koja je tebi draga; ona je izabrala ljigavca Dinu, tebi se Dino ne sviđa, pogriješila je, ali i dalje ima pravo na to
- postoji čitav niz osoba i institucija u policiji i sudstvu i van toga kojima se trenutno sudi ili se istražuju zbog ovog slučaja. Nalazim ekstremno nemoralnim da neko, pored svega što se dešava, i dalje se ponaša kao da su u čitavom slučaju glavni problem Muriz i Arijana. Nisu, njihovo ponašanje koliko god problematično, samo je posljedica glavnog problema, kojeg uporno ignorišeš. Da tog problema nema, za Memiće ne bi ni čuo.
Kako nosenje oruzja moze biti legalno da li ti znas covjece sta pricas ??? Moras imati dozvolu i oruzje nose ljudi koji su je dobili.Za tvoju informaciju ja ne pripadam nijednoj stranci glasao sam za zivota za Narodnu stranku radom za boljitak,Nasu stranku, SDP nekad bi napamet lupio nekog nezavisnog kandidata i niakd ne dajem pojedincima glas jer pretezno govna u 98% slucajeva sjedi u tim strankama.Mala Arijana ne zasluzuje da tu sjedi kao ni ostatak ljezihljebovica koji su tu iz ko zna kakvih razloga samo ne radi znanja i pameti.Ljudi kao Faruk Hadzic makroekonomski analiticar zasluzuje da sjedi u Parlamentu jer covjek zna a dosta ih tu zaluta.Ako glasam za Nasu stranku ili SDP ne mora znaciti da volim te stranke nego biram manja govna od drugih.Da je Arijana usla u bilo koju stranu isto bi napisao jer je meni ljigav razlog njenog ulaska osim ako djevojka nije kakav doktor nauka i expert za neku oblast.
Faruk hadzic zasluzuje da bude negdje, ti me zezas? :lol:
Znam tog lika, bolje da ne ulazim u detalje ali on nije sposoban ni o sebi da se brine bez zene, a ne da sjedi u parlamentu. :lol:
Ni ja ne volim nip, ali to sto ti pises nema veze sa temom, i potpuno je pogresno da nip dobija glasove samo na osnovu toga, ona doprinosi ali to sigurno nije toliko znacajno. Njeno je pravo da proba i ljudi su glasali za nju, tvoje je pravo da je ne volis, ali sve to nema veze sa temom.
Isto tako to da li je dzenan nosio oruzje moze biti zanimljivo policiji oko istrage, ako je i tacno ne mijenja cinjenicu da je ubijen i da se dikazi prikrivaju, cak i da je mafijaski obracun u pitanju neko treba odgovarati za to.
Locked