Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#1 Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Da ne bi gušili temu "Crna hronika", lakše nam je ovdje pisati.

Kao što vjerovatno znate 8. februara prošle godine je Dženan Memić pronađen onesviješten u Aleji s ranom na glavi. Njegova djevojka je bila pored sva krvava, i sama povrijeđena. Nekoliko dana kasnije je on preminuo.

Slučaj se prvo vodio kao ubojstvo, a onda nakon mjesec-dva kao saobraćajna nesreća. Kasnije su pronađeni Romi koji su navodno udarili kombijem momka i pobjegli s lica mjesta. Porodica Memić ne vjeruje u tu priču, smatra da se pravi ubica krije, svakodnevno je u medijima i organizuje proteste.

Ovo je ono što znamo.

- Vještaci tvrde da je tijelo imalo sigurno kontakt s kombijem koji je oduzet Romima
- Žujo tvrdi da rane na glavi odgovaraju oštećenjima na autu
- Romi priznali da su ga pregazili pa povukli priznanje
- Snimke iz Aleje pokazuju kombi
- Snimke iz Aleje ne pokazuju navodne napadače
- Ima samo jednu povredu na glavi
- Budnjo, kojeg porodica sumnjiči za ubistvo, poslao pismo javnosti i naveo da je tražio razgovor s Memićima, a da oni tvrde da ga ne optužuju

I druga strana:

- Djevojka je dobila amneziju, što je mnogima sumnjivo i smatraju da krije ubice
- Prvo je bio osumnjičen njen bivši, ali je prošao poligraf
- Sad porodica vjeruje da je sin Alije Budnje ubica, a jedini dokaz je što je to jedan poznanik rekao novinaru Latiću
- Otac tvrdi da ima more dokaza i da zna ime ubice, ali nigdje ni dokaza ni ubice
- Nelogično je što mladić nije imao rane na nogama, a udario ga kombi.
- Nosio je pištolj pa se vjeruje da se plašio nekog
- Porodica ima svjedoka događaja koji se javio nakon godinu dana, zatim policiji rekao da se samo šalio i više ne želi svjedočiti.

Ako sam šta zaboravio, dodajte...
Last edited by MensurM on 19/06/2017 11:13, edited 1 time in total.
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#2 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

Jesi zaboravio. Zapravo nisi zaboravio, vec iznio neistine.
Javnost nagadja da je u pitanju Muamer Budnjo, porodica nikad nije izasla u javnost s imenom i prezimenom ubice. Ne izjavljujte ovakve stvari i ne trpajte ljudima rijeci u usta, moze im samo odmoci.

Inace, svaka cast Murizu na istrajnosti, voljela bih da postoji nacin osim protesta da mi obicni gradjani pomognemo vise, da damo vecu podrsku covjeku koji se bori sa svojom tugom plus protiv ovog nakaradnog sistema koji mu je i ubio sina.

Edit: Porodica ima svjedoka dogadjaja, koji nema veze s Laticem.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#3 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

lijepa u dusi wrote: Javnost nagadja da je u pitanju Muamer Budnjo, porodica nikad nije izasla u javnost s imenom i prezimenom ubice. Ne izjavljujte ovakve stvari i ne trpajte ljudima rijeci u usta, moze im samo odmoci.

Edit: Porodica ima svjedoka dogadjaja, koji nema veze s Laticem.
Sestra na fejsu lajka objave u kojima se Budnjo navodi kao ubica.

Da, da. To sam zaboravio. Ima svjedoka događaja koji se javio nakon godinu dana. Policiji rekao da se samo šalio i uvalio hodžu da je sve slagao. Onda demantovao sebe, pa na kraju odbio ići na policiju i demantovati to što je sebe demantovao. Uz to je, a to ne mora ništa značiti, riječ o izrazito nepismenoj osobi.
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#4 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

I da, zvanicna rekonstrukcija dogadjaja je i vise nego smijesna. Udarac kombijem izazvao samo i iskljucivo povrede na glavi, iako je, prema rekonstrukciji, kombi udario Dzenana, koji je preletio preko kombija OSAM METARA. Dakle, tijelo bude udareno od strane necujnog kombija toliko jako da ga prebaci preko sebe i tijelo leti 8 metara. Pri tome, zadobije samo povrede glave i ogrebotine na dlanovima i koljenima.

Svako, iole razuman, vidi sta se ovdje radi.

MensurM wrote:
lijepa u dusi wrote: Javnost nagadja da je u pitanju Muamer Budnjo, porodica nikad nije izasla u javnost s imenom i prezimenom ubice. Ne izjavljujte ovakve stvari i ne trpajte ljudima rijeci u usta, moze im samo odmoci.

Edit: Porodica ima svjedoka dogadjaja, koji nema veze s Laticem.
Sestra na fejsu lajka objave u kojima se Budnjo navodi kao ubica.

Da, da. To sam zaboravio. Ima svjedoka događaja koji se javio nakon godinu dana. Policiji rekao da se samo šalio i uvalio hodžu da je sve slagao. Onda demantovao sebe, pa na kraju odbio ići na policiju i demantovati to što je sebe demantovao. Uz to je, a to ne mora ništa značiti, riječ o izrazito nepismenoj osobi.
Tuzilastvo je namjerno objavilo inicijale iako je svjedok pristao da svjedoci samo ako bude zasticeni svjedok. Nakon sto Dalida objavi inicijale, covjek se povlaci. Ako je nepismen, nije mutav da ne zna opisati dogadjaj tako da se razumije.
Svjedok je pokazao tacno mjesto dogadjaja koje nije mogao znati osim ako nije bio tu, tako Muriz kaze. Ono sto je rekao da je vidio tu noc odgovara Dzenanovim povredama.
To sto Arijana lajka objave, ne smije se uzeti kao direktna potvrda. Sve dok otac ne izgovori ime ubice, mi ne smijemo optuzivati nikoga. Otac da je htio da to javnost radi, davno bi rekao ime jer je znao i prije pojave svjedoka.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#5 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

lijepa u dusi wrote:
Tuzilastvo je namjerno objavilo inicijale iako je svjedok pristao da svjedoci samo ako bude zasticeni svjedok. Nakon sto Dalida objavi inicijale, covjek se povlaci. Ako je nepismen, nije mutav da ne zna opisati dogadjaj tako da se razumije.
Svjedok je pokazao tacno mjesto dogadjaja koje nije mogao znati osim ako nije bio tu, tako Muriz kaze. Ono sto je rekao da je vidio tu noc odgovara Dzenanovim povredama.
A prije svega toga je on bio na policiji i rekao da NIŠTA NE ZNA i da se samo ŠALIO.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#6 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zateznistub »

Ja lično zaista ne znam prave uzroke smrti, ali sam debelo sklon varijanti da je u ubijen nego da ga je udario kombi. Da u sudstvu i tužilaštvu nesto gadno danfa u to sam ubijeđen 100%
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#7 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

MensurM wrote:
lijepa u dusi wrote:
Tuzilastvo je namjerno objavilo inicijale iako je svjedok pristao da svjedoci samo ako bude zasticeni svjedok. Nakon sto Dalida objavi inicijale, covjek se povlaci. Ako je nepismen, nije mutav da ne zna opisati dogadjaj tako da se razumije.
Svjedok je pokazao tacno mjesto dogadjaja koje nije mogao znati osim ako nije bio tu, tako Muriz kaze. Ono sto je rekao da je vidio tu noc odgovara Dzenanovim povredama.
A prije svega toga je on bio na policiji i rekao da NIŠTA NE ZNA i da se samo ŠALIO.
Ja mislim da je to bilo nakon objave inicijala.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#8 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Al malo je nerealno da postoji neko toliko moćan da sve ovo iskonstruiše.

Ona da se ničeg ne sjeća, nafata Rome koji su tu noć prolazili u tom periodu Alejom u kombiju, nagovori ih/plati im da priznaju ubistvo, plati tužiteljici da iscenira sve, plati ugledne vještake da dovode u pitanje godine karijere na slučaju kojeg prati cijela država, izbriše napadača sa snimki i još milion malih stvarčica.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#9 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

lijepa u dusi wrote:
MensurM wrote:
lijepa u dusi wrote:
Tuzilastvo je namjerno objavilo inicijale iako je svjedok pristao da svjedoci samo ako bude zasticeni svjedok. Nakon sto Dalida objavi inicijale, covjek se povlaci. Ako je nepismen, nije mutav da ne zna opisati dogadjaj tako da se razumije.
Svjedok je pokazao tacno mjesto dogadjaja koje nije mogao znati osim ako nije bio tu, tako Muriz kaze. Ono sto je rekao da je vidio tu noc odgovara Dzenanovim povredama.
A prije svega toga je on bio na policiji i rekao da NIŠTA NE ZNA i da se samo ŠALIO.
Ja mislim da je to bilo nakon objave inicijala.
Prije, ovo ti je slijed događaja.

Javio se hodži da je vidio ubistvo.
Hodža javio Memićima.
Memići policiji.
On na policiji rekao da nije ništa vidio.
Memići objavili da tužilaštvo krije njegov iskaz.
Tužilaštvo objavilo da je lažno svjedočio i njegovo inicijale
Njemu hodža proslijedio tu objavu s pitanjem: što me uvali
On rekao da će ići na policiju demantovati to sve
On vidio inicijale pa rekao da neće svjedočit jer su mu objavljeni inicijali
Više se nikad nije javio hodži
User avatar
Thorgerson
Posts: 8482
Joined: 15/04/2015 11:26

#10 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Thorgerson »

@MensurM,

Zar tebi nije cudno da tuzilastvo se polomi da dokaze ovako jednu rutinsku stvar? Kao sto je saobracajna nesreca gdje je pjesak smrtno stradao. Kako to da smo prije ovoga te slucajeve rjesavali u kratkom roku i postupku. Bez ikakvih problema?

Kako to da je bas u ovom slucaju tolika frka? Nemoj mi samo reci da ih Muriz ometa. :-)

Naravno da ce bit frka jbt valja ti dokazat, a nista ti se ne poklapa, ni ne stima.

Objasni mi ti kako je moguce da kombi udari njih dvoje. Alisu okrzne. A Dzenana udari samo u glavu? Ne u trup - nego bas uglavu. Momka od 190cm, kombi visine 194cm. A hodali jedno pored drugog? Kako? Pa to ti ni vjestaci nisu objasnili.
Last edited by Thorgerson on 19/06/2017 11:32, edited 1 time in total.
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#11 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by UterivacDugoga »

Mislim da porodica preminulog pokusava da dokaze svoju teoriju ali nikako ne uspjeva.
Ne zelim da sudim,niti mogu,ali ako vec imas ime ubice,iznesi ga javno. I onda da vidimo ili pokojnik ili pukovnik. Ovako pokusavaju nekim totalno slabim ''dokazima'' da pokusaju nesto,ali ne ide. Tuzilastvo i istraga je rekla svoje. Ne mozes optuzivati tuziteljicu i sve one koji nemaju isto misljenje kao tvoje.

Znas ko je ubica,prozovi ga javno.Ide na poligraf i moguce da se istraga odvija u drugom smjeru ako je ovaj pogresan.
Naravno trebalo je dosta jace stisnuti onu kuju koja se vadi na amneziju.To zamjeram tuzilastvu.
Ovako puno halabuke,bez konkretnih dokaza.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#12 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zateznistub »

MensurM wrote:Al malo je nerealno da postoji neko toliko moćan da sve ovo iskonstruiše.

Ona da se ničeg ne sjeća, nafata Rome koji su tu noć prolazili u tom periodu Alejom u kombiju, nagovori ih/plati im da priznaju ubistvo, plati tužiteljici da iscenira sve, plati ugledne vještake da dovode u pitanje godine karijere na slučaju kojeg prati cijela država, izbriše napadača sa snimki i još milion malih stvarčica.
Itekako realno i moguće. Nekolicina ljudi drma uzduž i poprijeko ovom zemljom.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#13 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Thorgerson wrote:@MensurM,

Zar tebi nije cudno da tuzilastvo se polomi da dokaze ovako jednu rutinsku stvar? Kao sto je saobracajna nesreca gdje je pjesak smrtno stradao. Kako to da smo prije ovoga te slucajeve rjesavali u kratkom roku i postupku. Bez ikakvih problema?

Kako to da je bas u ovom slucaju tolika frka? Nemoj mi samo reci da ih Muriz ometa. :-)

Naravno da ce bit frka jbt valja ti dokazat, a nista ti se ne poklapa, ni ne stima.

Objasni mi ti kako je moguce da kombi udari njih dvoje. Alisu okrzne. A Dzenana udari samo u glavu? Ne u trup - nego bas uglavu. Momka od 190cm, kombi visine 194cm. A hodali jedno pored drugog? Kako? Pa to ti ni vjestaci nisu objasnili.
Ne znam. Objasnili su vještaci da povrede na vjetrobranskom staklu odgovaraju povredama na njegovoj glavi. To su dokazi tužilaštva, kakvi-takvi, al su ipak dokazi.

Druga strana svoje dokaze krije. Ja na njihovom mjestu ne bih krio, ali ko zna možda je njihova taktika bolja. Pa prvi bih ja volio da se razotkriju veza mafije, tužilaštva i policije, ali mi se svakim danom čini da su dokazi sve tanji.
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#14 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

Da Muriz nema nikakvih drugih dokaza, sama rekonstrukcija je dovoljno sumnjiva svakome s imalo mozga. Na snimcima se vidi prolazak kombija gsje se vidi da kombi nema ostecenja navedena u kasnijim izvjestajima.

Kad ti drzava ubije dijete, ta ista drzava ce poduzeti sve da to sakrije. Cinjenica je da su i Budnjo i Mrkulic ali i mnogi drugi samo marionete u rukama SDA. A ruka ruku mije.

Sto je najgore, da je priznao, ko god da je ubica, izasao bi vjerovatno krajem ove godine jer nam je sudstvo karina. Bespotrebno peglanje. Osim ako tu nema stvarno nesto vece.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#15 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

heal wrote:@MensurM ti si na crnoj hronici na jednom mjestu napisao da je Budnjo prosao poligraf. Molim izvor ove informacije, i zasto bi isao na poligraf ako nije ni osumnjicen?
Jes. Početkom augusta prošle godine, prije nego je optužnica podignuta.
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#16 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

MensurM, hajd priznaj ko ti je Alisa? Jesi joj ti novi zagondjija ili si joj babo, zet, rodjak ili si mozda Alisa licno?! :D

Bjezi ba, covjek s imalo razuma uopste ne diskutuje o ovom slucaju gdje je sve jasno ko dan. A ja s ljudima bez razuma ne diskutujem. Poyy
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#17 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

heal wrote:@MensurM ti si na crnoj hronici na jednom mjestu napisao da je Budnjo prosao poligraf. Molim izvor ove informacije, i zasto bi isao na poligraf ako nije ni osumnjicen?
pa da otkloni sumnju


svima je jasno da je ovo od prvog dana MUTNO

dakle mutno je od medijskog izvješatavanja od prvog dana
do toga je li napadnut je li udaren kombijem..
do danas unutar suda tužilaštva ili ko je sve već uključen
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#18 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

I samo da dodam, Murize, ljudino, uz tebe smo, vecina! Svaki dan da organizujes proteste, svaki dan ce bar hiljada biti. :thumbup: :thumbup:
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#19 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by djevojka bez imena »

lijepa u dusi wrote:MensurM, hajd priznaj ko ti je Alisa? Jesi joj ti novi zagondjija ili si joj babo, zet, rodjak ili si mozda Alisa licno?! :D

Bjezi ba, covjek s imalo razuma uopste ne diskutuje o ovom slucaju gdje je sve jasno ko dan. A ja s ljudima bez razuma ne diskutujem. Poyy
Nije Alisa 100%, ona ima amneziju i niceg se ne sjeca. Jadnica :oops:
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#20 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

Molim moderatore da zatvore ovu temu, ako je ikako moguce.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

djevojka bez imena wrote:
lijepa u dusi wrote:MensurM, hajd priznaj ko ti je Alisa? Jesi joj ti novi zagondjija ili si joj babo, zet, rodjak ili si mozda Alisa licno?! :D

Bjezi ba, covjek s imalo razuma uopste ne diskutuje o ovom slucaju gdje je sve jasno ko dan. A ja s ljudima bez razuma ne diskutujem. Poyy
Nije Alisa 100%, ona ima amneziju i niceg se ne sjeca. Jadnica :oops:
:D :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

lijepa u dusi wrote:Molim moderatore da zatvore ovu temu, ako je ikako moguce.
štooo

pa anketa se odvija dobro
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#23 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by PeraDzetic »

Od prvog dana kada se to desilo po Ilidzi je kruzila priča da je ubijen.
Nalaz sudskog vještaka i sva istraga isli su u tom pravcu. I svi "dokazi" i svjedočenja meni nemaju logičnog smisla da bih povjerovao da je to saobraćajna nesreća. Logičnije mi je sve što Memići tvrde. Ako ima neko ko prati slučaj nek napravi rezime Seferovićevih izjava kako se desila nesreca.
Rusmir Karkin, je li branitelj po službenoj dužnosti ili ga neko plaća?
Seferovići svako malo prozovu Alisu
:?

Zasto bi se zatvarala tema?
MensurM je dosao ovdje ocito da "zametne" trag.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#24 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

PeraDzetic wrote:Od prvog dana kada se to desilo po Ilidzi je kruzila priča da je ubijen.
Nalaz sudskog vještaka i sva istraga isli su u tom pravcu. I svi "dokazi" i svjedočenja meni nemaju logičnog smisla da bih povjerovao da je to saobraćajna nesreća. Logičnije mi je sve što Memići tvrde. Ako ima neko ko prati slučaj nek napravi rezime Seferovićevih izjava kako se desila nesreca.
Rusmir Karkin, je li branitelj po službenoj dužnosti ili ga neko plaća?
Seferovići svako malo prozovu Alisu
:?

Zasto bi se zatvarala tema?
MensurM je dosao ovdje ocito da "zametne" trag.
To i jest problem. U Sarajevu šta se radi, samo kruže priče. Ustvari i na Balkanu. Eno nedavno se Hrvatska raspričala da je ministar Marić Todorićev sin. Vidiš ti kakve su to bolesti moj Pera.

Memići tvrde da je ubijen. To je njihovo pravo. Vjerovatno bi i mi ostali na njihovom mjestu. Al Memićima su dokazi jako tanki, da ne kažem neku grublju riječ.
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#25 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

Trazim da se zatvori tema da trolovi (u najboljem slucaju je trol) poput Mensura nemaju prostor za svoje mentalne proljeve. Barem kad je ovaj slucaj u pitanju.
Locked