Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#22076 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

gospodar wrote: 23/10/2021 08:23
U kojem god polozaju da je bio, otisao je prema Vrelu Bosne.
Jos gora varijanta je da je bio usmjeren u stranu, trebalo bi mu vise vremena (nakon navodnog zatvaranja vrata) da ga usmjeri i krene prema Vrelu Bosne.
Znaci, Dzenan i Alisa su mirno gledali kako Ljubo izlazi iz kombija, otvara zadnja (klizna vrata) i uzima palicu ?
Nema nikakve logike.

Sto se tice dvije sekunde, da je bio Niki Lauda umjesto Ljube izgubio bi bar jednu sekundu da ubaci u brzinu i krene sa kombijem. Znaci, ostaje mu jedna sekunda da "proleti brzinom koja ne bi trebala alejom da se vozi", kako ga je vidio Asmir Gadžo.
Malo si ovo sfuserio.
Nisi razmislio o trećoj formaciji, a to je šta se desilo kod traga broj 4 i koliko kombiju treba da se zaustavi.

A sto se tiče pitanja za Bužu i golf 4, nećeš ni imati pitanja dok god te ne bude interesovalo da shvatiš kako se sve zaista odigralo.
Last edited by zijancer on 23/10/2021 11:05, edited 1 time in total.
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#22077 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Slucaj Dragicevic?

Hajd' i ja da napisem par redova na tu temu, koja ima veze sa slucajem Memic bar preko zajednickog "savjetnika" ostecenih porodica.

Dok za slucaj Memic ne mislim da je rezultat neke policijsko pravosudno politicke zavjere vec da je rezultanta stjecaja neprofesionalnosti policijskih i pravosudnih organa sa odredjenim politickim kampanjama i karijerizmima pojedinaca,

za slucaj Dragicevic mislim da je odlucujucu ulogu u ubistvu imala i da u prikrivanju ima RS narkomafija, banjalucki ogranak (centrala) u MUP RS, kojoj se pokojni Dragicevic zamjerio na neki za sebe smrtonosan nacin, a na koji to mozemo samo pretpostavljati, sigurno ne zbog numizmatickih ili filatelistickih problema u prikupljanju rijetkih kolekcionarskih primjeraka....
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#22078 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

ArmandiHose wrote: 23/10/2021 11:05 Slucaj Dragicevic?

Hajd' i ja da napisem par redova na tu temu, koja ima veze sa slucajem Memic bar preko zajednickog "savjetnika" ostecenih porodica.

Dok za slucaj Memic ne mislim da je rezultat neke policijsko pravosudno politicke zavjere vec da je rezultanta stjecaja neprofesionalnosti policijskih i pravosudnih organa sa odredjenim politickim kampanjama i karijerizmima pojedinaca,

za slucaj Dragicevic mislim da je odlucujucu ulogu u ubistvu imala i da u prikrivanju ima RS narkomafija, banjalucki ogranak (centrala) u MUP RS, kojoj se pokojni Dragicevic zamjerio na neki za sebe smrtonosan nacin, a na koji to mozemo samo pretpostavljati, sigurno ne zbog numizmatickih ili filatelistickih problema u prikupljanju rijetkih kolekcionarskih primjeraka....
Jesil vec dao iskaz u Sudu beha ili tek cekas da te pozovu?
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#22079 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Slucaj Dragicevic i Drzavno tuzilastvo?

Slucaj Memic i Drzavno tuzilastvo?

Ma hajte molim vas!
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#22080 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

ArmandiHose wrote: 23/10/2021 11:05 Slucaj Dragicevic?

Hajd' i ja da napisem par redova na tu temu, koja ima veze sa slucajem Memic bar preko zajednickog "savjetnika" ostecenih porodica.

Dok za slucaj Memic ne mislim da je rezultat neke policijsko pravosudno politicke zavjere vec da je rezultanta stjecaja neprofesionalnosti policijskih i pravosudnih organa sa odredjenim politickim kampanjama i karijerizmima pojedinaca,

za slucaj Dragicevic mislim da je odlucujucu ulogu u ubistvu imala i da u prikrivanju ima RS narkomafija, banjalucki ogranak (centrala) u MUP RS, kojoj se pokojni Dragicevic zamjerio na neki za sebe smrtonosan nacin, a na koji to mozemo samo pretpostavljati, sigurno ne zbog numizmatickih ili filatelistickih problema u prikupljanju rijetkih kolekcionarskih primjeraka....
David je 99.99% ubijen u tuci koja je zavrsila
kako je zavrsila...sad sta se desavalo nakon toga zaista ne znam a nisam nesto ni pratio
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#22081 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Drzavno tuzilastvo i predmeti Memic, Dragicevic, .... ma hajte molim vas!

Da im se daju, povjere na cuvanje, (pritvaranje, procesuiranje) "dvije nacrtane ovce" i njih bi izgubili...

(cast pojedincima i pojedinim uspjesno i pravedno okoncanim predmetima)

Vukajlija.com:
""Dve nacrtane ovce" - poslednji stadijum u gradaciji nesposobnosti nekoga ko nije u stanju da korektno obavi postavljeni mu zadatak"".
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22082 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

pinkman wrote: 23/10/2021 10:14
bitangeIprinceze wrote: 23/10/2021 10:11
Dragičević je bio vrsni poznavalac računarskih sistema što nema veze s kursom u IT Academiji, jebo im je sve redom u MUP-u i zato je ubijen.
@pinkman Imaš loše razloge za ubjeđenje
Ok moguce. Prvi put cujem da vrsni poznavalac ide na edukaciju u IT Academy, ali ok. Moguce je.
IT Academy ima razne vrste edukacija, ali niti jedna nije konkretno o hakiranju.
Mogao je decko ici da uci novi programski jezik, ili je zelio da dobije certifikat iz necega da ima na papiru s pecatom da poznaje neku oblast.
A jedino gdje o hakiranju se moze nauciti konkretno jeste internet. Tako da to isao na IT Akademiju nema nikakve veze.
I u firmi kad radis negdje iako znas engleski traze ti neku potvrdu da bi ti povecali platu, nema veze sto ga pricas tecno bez pecata ko da ga i ne pricas.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22083 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Dajte ljudi hoce li se prestat prica o Seferovicima kao direktnim krivcima za ubistvo.
Mozda jesu uzeli mito da pricaju lazne price i daju lazne iskaze, za to naravno trebaju da odgovaraju, ali budimo realni to su romi. Dobro je svima poznato da se nikad nisu oprobali u postenom poslu, vec slat svoju djecu i zene na ulicu pa zaradi. Da mu je neko rekao evo ti 10k uradi to to i to, sta mislite koliko bi razmisljali o tome? Zasto bi Dupovac i Baric poturali svoje dupe za rome. Cisto da se naglasi odmah da nije bilo teorije o saobracajnoj jer nema logike iza tog scenarija, nije fizicki moguc taj scenario. Sto bi romi isprebijali Dzenana? Idu tako ulicama grada jel, otvore vrata, iskoce, opale momka ubiju ga, nestanu i njihova krivica se ne moze dokazat? Ja mislim da bi KGB bio ponosan na njihove egzekucije onda, ljudi odradili posao ubistva jos na slobodi, svaka im cast stvarno. Nestali snimci sa hotela Kristal, struje nestalo 19tog ako se ne varam, a izbrisani snimci koji su snimali 8mi dan u mjesecu. Pa zar ne vrijedja nekom inteliganciju da kaze pa dobro obrisali se snimci, jos na to sve se dokaze da su namjerno izbrisani. Sta ce Ziji sveske o koracima Muriza, sta ce mu telefoni i sim kartice kad on nije umjesan? Korumpirano tuzilastvo KS koje je trazilo 3 puta vjestacenje Alise Mutap sve do onog trenutka dok neko nije napisao da ima amneziju, napomena jos jedna da je tu amneziju napisala doktorica koja je poznavala Alisu od prije. A tek da se ne prica o Baricu, koji je dugogodisnji Zijin prijatelj, i svi njegovi propusti u slucaju. Cak i osnovne stvari koje zna svaki policajac na ovom svijetu, on je nekim slucajem uspio da zezne. Sve to radi nekih roma koji su ocigledno master assasini, brza egzekucija, nema tragova, setaju slobodno.
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#22084 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Seferovici ako nisu direktni krivci za smrt Dzenana onda su zasigurno prikrivaci "nacina na koji su Dzenanu nanesene teske tjelesne povrede od kojih je preminuo" (ma sta to znacilo) i pocinitelja, te ponavljam moje pitanje:

"zasto se Ljubo nije nasao kao prvooptuzeni na ovoj optuznici zbog prikrivanja, ili bar kao svjedok u ovom postupku? Na ovo drugo pitanje imam odgovor: jer bi ga odbrana strucno "pocijepala", "iscipelarila" kao "svjedoka" tokom unakrsnog ispitivanja, te tako dodatno dokazala da je ovaj postupak Ifet Cazim njihovo optuzno ublehasenje."
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22085 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

ArmandiHose wrote: 23/10/2021 13:16 Seferovici ako nisu direktni krivci za smrt Dzenana onda su zasigurno prikrivaci "nacina na koji su Dzenanu nanesene teske tjelesne povrede od kojih je preminuo" (ma sta to znacilo) i pocinitelja, te ponavljam moje pitanje:

"zasto se Ljubo nije nasao kao prvooptuzeni na ovoj optuznici zbog prikrivanja, ili bar kao svjedok u ovom postupku? Na ovo drugo pitanje imam odgovor: jer bi ga odbrana strucno "pocijepala", "iscipelarila" kao "svjedoka" tokom unakrsnog ispitivanja, te tako dodatno dokazala da je ovaj postupak Ifet Cazim njihovo optuzno ublehasenje."
A mozda ce se naci u ulozi svjedoka? Mi to ne znamo jos, ne znamo sve dokaze, nemamo sve izjave svjedoka, ne znamo punu optuznicu. Znamo samo djelice ili ti ga okvirno i otrpilike za sta se tereti 5 osumnjicenih za saucesnistvo, koje mozemo procitati iz portala ili novina. Ne znamo isto tako pod kojim uslovom su pristali Seferovici na preuzimanje krivice i pricanje svih nebuloza koje su ispricali.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22086 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

"Isto tako, Tužilaštvo je potvrdilo da su snimci sa hotela Crystal obrisani i to od 8., 9. i 10. februara 2016. godine ali da „nisu relevantni za ovaj događaj“.

Podsjećamo, Ad hoc tijelo je utvrdilo da je policajac koji je pregledao snimke naveo da su oni „operativno interesantni“, te ne stoji tvrdnja Tužilaštva da su nerelevantni za slučaj smrti Dženana Memića."

Danas je iznesen podatak i da je tijelo Dženana Memića bilo u četiri različita položaja, kao i da Hitna pomoć nije prvo pružila pomoć mladiću već Alisi Mutap.

Veliko i profesionalno tuzilastvo KS
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#22087 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Koume wrote: 23/10/2021 13:29 "Isto tako, Tužilaštvo je potvrdilo da su snimci sa hotela Crystal obrisani i to od 8., 9. i 10. februara 2016. godine ali da „nisu relevantni za ovaj događaj“.

Podsjećamo, Ad hoc tijelo je utvrdilo da je policajac koji je pregledao snimke naveo da su oni „operativno interesantni“, te ne stoji tvrdnja Tužilaštva da su nerelevantni za slučaj smrti Dženana Memića."

Danas je iznesen podatak i da je tijelo Dženana Memića bilo u četiri različita položaja, kao i da Hitna pomoć nije prvo pružila pomoć mladiću već Alisi Mutap.

Veliko i profesionalno tuzilastvo KS
A što su, ti silni veliki zavjerenici, čekali da policija dođe ne jednom, nego dvaput po snimke, pa ih tek onda obrisali?
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22088 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

dystopia wrote: 23/10/2021 15:08
Koume wrote: 23/10/2021 13:29 "Isto tako, Tužilaštvo je potvrdilo da su snimci sa hotela Crystal obrisani i to od 8., 9. i 10. februara 2016. godine ali da „nisu relevantni za ovaj događaj“.

Podsjećamo, Ad hoc tijelo je utvrdilo da je policajac koji je pregledao snimke naveo da su oni „operativno interesantni“, te ne stoji tvrdnja Tužilaštva da su nerelevantni za slučaj smrti Dženana Memića."

Danas je iznesen podatak i da je tijelo Dženana Memića bilo u četiri različita položaja, kao i da Hitna pomoć nije prvo pružila pomoć mladiću već Alisi Mutap.

Veliko i profesionalno tuzilastvo KS
A što su, ti silni veliki zavjerenici, čekali da policija dođe ne jednom, nego dvaput po snimke, pa ih tek onda obrisali?
Prvi put su dosli momci pigledali snimak rekli da ima interesantno nesto, nisu ga oni mogli izuzet bez naloga jer to nije legalno. Drugi put dolazi ekipa sa nalogom da uzme vide snime medjutim "nestaje" struje, dodje i prodje vikend i kad su u pon dosli da uzmu snimke njih nema.
Pa ti sad skontaj kako je moguce da struje nestane 19tog a nestanu snimci za 8. 9. 10. dan u mjesecu
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#22089 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Koume wrote: 23/10/2021 15:11
dystopia wrote: 23/10/2021 15:08

A što su, ti silni veliki zavjerenici, čekali da policija dođe ne jednom, nego dvaput po snimke, pa ih tek onda obrisali?
Prvi put su dosli momci pigledali snimak rekli da ima interesantno nesto, nisu ga oni mogli izuzet bez naloga jer to nije legalno. Drugi put dolazi ekipa sa nalogom da uzme vide snime medjutim "nestaje" struje, dodje i prodje vikend i kad su u pon dosli da uzmu snimke njih nema.
Pa ti sad skontaj kako je moguce da struje nestane 19tog a nestanu snimci za 8. 9. 10. dan u mjesecu
Ali bgt, što ih ne izbrisaše prije nego što su policajci došli drugi put? Imali čitav vikend?

Tolika zavjera, a čekali policajce da se vrate po snimak? Još su znali da će se vratit.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22090 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

dystopia wrote: 23/10/2021 15:13
Koume wrote: 23/10/2021 15:11
Prvi put su dosli momci pigledali snimak rekli da ima interesantno nesto, nisu ga oni mogli izuzet bez naloga jer to nije legalno. Drugi put dolazi ekipa sa nalogom da uzme vide snime medjutim "nestaje" struje, dodje i prodje vikend i kad su u pon dosli da uzmu snimke njih nema.
Pa ti sad skontaj kako je moguce da struje nestane 19tog a nestanu snimci za 8. 9. 10. dan u mjesecu
Ali bgt, što ih ne izbrisaše prije nego što su policajci došli drugi put? Imali čitav vikend?

Tolika zavjera, a čekali policajce da se vrate po snimak? Još su znali da će se vratit.
Nije to nikakva zavjera to je tako bilo, dokazano izbrisani snimci.
Mozda da kad se vrate ponovo, odrade to sa nestankom struje, jer realno da su snimci nestali prije dolaska drugi put a da im je izgovor bio nestalo struje bilo bi bas sumnjivo
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22091 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Image
I ovo bi moglo rijesit slucaj Memic
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#22092 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Koume wrote: 23/10/2021 15:20
dystopia wrote: 23/10/2021 15:13

Ali bgt, što ih ne izbrisaše prije nego što su policajci došli drugi put? Imali čitav vikend?

Tolika zavjera, a čekali policajce da se vrate po snimak? Još su znali da će se vratit.
Nije to nikakva zavjera to je tako bilo, dokazano izbrisani snimci.
Mozda da kad se vrate ponovo, odrade to sa nestankom struje, jer realno da su snimci nestali prije dolaska drugi put a da im je izgovor bio nestalo struje bilo bi bas sumnjivo
Izbrisani oni jesu ali je pitanje da li je na njima bilo nešto interesantno o Dženanu ili nešto što bi Budnje kompromitovalo na drugo način.

Ja pričam o cjelokupnoj zavjeri vještaka policajca, medicinskih radnika, tužitelja, a sve gluposti i kardinalne greške pravili.

50+ ljudi nije uspjelo zataškat ubistvo jednog djeteta, na način da niko nikad ne posumnja da je ustvari zataškano? I to još pod palicom "vrha države".

Ma daj?
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#22093 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Koume wrote: 23/10/2021 15:24 Image
I ovo bi moglo rijesit slucaj Memic
Ne mora značiti, jer sve što on kaže se mora i dokazat.
Ali sigurno bi moglo napravit pomak i malo rasvjetlit detalje.

Ali sad se opet postavlja pitanje, zašto bi neko ko je bio plaćen da preuzme krivicu pristao da bude javno svjedok? Zar se ne bi bojao za svoj život. Ja bih očekivala da su oni koji su spremni platit da se ubistvo zataška, spremni i napravit ubistvo, pogotovo nekog Roma.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22094 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

dystopia wrote: 23/10/2021 15:26
Koume wrote: 23/10/2021 15:20
Nije to nikakva zavjera to je tako bilo, dokazano izbrisani snimci.
Mozda da kad se vrate ponovo, odrade to sa nestankom struje, jer realno da su snimci nestali prije dolaska drugi put a da im je izgovor bio nestalo struje bilo bi bas sumnjivo
Izbrisani oni jesu ali je pitanje da li je na njima bilo nešto interesantno o Dženanu ili nešto što bi Budnje kompromitovalo na drugo način.

Ja pričam o cjelokupnoj zavjeri vještaka policajca, medicinskih radnika, tužitelja, a sve gluposti i kardinalne greške pravili.

50+ ljudi nije uspjelo zataškat ubistvo jednog djeteta, na način da niko nikad ne posumnja da je ustvari zataškano? I to još pod palicom "vrha države".

Ma daj?
Ako je snimak izbrisan znaci da ima nesto sto bi pomoglo slucaju. Kazu da ima neko vozilo koje se udaljava od mjesta nesrece krecuci se kroz zabranu i nestaje. Pitanje je cije je to vozilo.
Imas slucaj Dupovca koji je radio tonu nelegalnih stvari i ko slag na tortu otisao gdje vec svi dokazi stoje, i kovertu sa komadicima stakla bacio u kantu za smece. Sam isao okolo kupio snimke kamera okolnih objekata, bez icijeg odobrenja, bez naloga, znajuci da bez naloga ti snimci ne vrijede nista. A da ne izostavimo konstantnu komunikaciju Mutapa sa Dupovcem i drugim. Mozes citav dan sjedit ovdje i biljezit sve propuste i greske. Moje misljenje je da se ubistvo desilo nenadano tj. da ga nisu htjeli ubiti i sve ovo oko prikrivanja se radilo usput i na brzinu. To je moje neko objasnjenje za sve te greske, davanje razlicitih iskaza, skrivanje dokaza, pojavljivanje novih, itd.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22095 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

dystopia wrote: 23/10/2021 15:29
Koume wrote: 23/10/2021 15:24 Image
I ovo bi moglo rijesit slucaj Memic
Ne mora značiti, jer sve što on kaže se mora i dokazat.
Ali sigurno bi moglo napravit pomak i malo rasvjetlit detalje.

Ali sad se opet postavlja pitanje, zašto bi neko ko je bio plaćen da preuzme krivicu pristao da bude javno svjedok? Zar se ne bi bojao za svoj život. Ja bih očekivala da su oni koji su spremni platit da se ubistvo zataška, spremni i napravit ubistvo, pogotovo nekog Roma.
Da, ali u slucaju ubistva nekoga od Seferovica, sta bi to reklo o slucaju?
Ovo sfo sam rekao da bi moglo rijesiti, mislio sam da bi njegov iskaz mogao napraviti poveznice izmedju nekih radnji i osoba, sto bi bio ogroman pomak u slucaju
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#22096 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Edin H. »

Koume wrote: 23/10/2021 13:23
ArmandiHose wrote: 23/10/2021 13:16 Seferovici ako nisu direktni krivci za smrt Dzenana onda su zasigurno prikrivaci "nacina na koji su Dzenanu nanesene teske tjelesne povrede od kojih je preminuo" (ma sta to znacilo) i pocinitelja, te ponavljam moje pitanje:

"zasto se Ljubo nije nasao kao prvooptuzeni na ovoj optuznici zbog prikrivanja, ili bar kao svjedok u ovom postupku? Na ovo drugo pitanje imam odgovor: jer bi ga odbrana strucno "pocijepala", "iscipelarila" kao "svjedoka" tokom unakrsnog ispitivanja, te tako dodatno dokazala da je ovaj postupak Ifet Cazim njihovo optuzno ublehasenje."
A mozda ce se naci u ulozi svjedoka? Mi to ne znamo jos, ne znamo sve dokaze, nemamo sve izjave svjedoka, ne znamo punu optuznicu. Znamo samo djelice ili ti ga okvirno i otrpilike za sta se tereti 5 osumnjicenih za saucesnistvo, koje mozemo procitati iz portala ili novina. Ne znamo isto tako pod kojim uslovom su pristali Seferovici na preuzimanje krivice i pricanje svih nebuloza koje su ispricali.
Eki da budu svjedoci.
Ni prvi ni zadnji koji je izvršio djelo, pa se zbog teknikalija izvukao.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22097 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

dystopia wrote: 23/10/2021 15:26
Koume wrote: 23/10/2021 15:20
Nije to nikakva zavjera to je tako bilo, dokazano izbrisani snimci.
Mozda da kad se vrate ponovo, odrade to sa nestankom struje, jer realno da su snimci nestali prije dolaska drugi put a da im je izgovor bio nestalo struje bilo bi bas sumnjivo
Izbrisani oni jesu ali je pitanje da li je na njima bilo nešto interesantno o Dženanu ili nešto što bi Budnje kompromitovalo na drugo način.

Ja pričam o cjelokupnoj zavjeri vještaka policajca, medicinskih radnika, tužitelja, a sve gluposti i kardinalne greške pravili.

50+ ljudi nije uspjelo zataškat ubistvo jednog djeteta, na način da niko nikad ne posumnja da je ustvari zataškano? I to još pod palicom "vrha države".

Ma daj?
zavjera u kojoj je bilo i 150 ljudi na spisku, ukljucujuci i alisu, i u kojoj je ljubo placen da prizna,

ljubo nece da prizna
alisa se ne sjeca

ovakvu zavjeru ne bi ni monty python izmislio :-)
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#22098 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Koume wrote: 23/10/2021 15:34
dystopia wrote: 23/10/2021 15:29

Ne mora značiti, jer sve što on kaže se mora i dokazat.
Ali sigurno bi moglo napravit pomak i malo rasvjetlit detalje.

Ali sad se opet postavlja pitanje, zašto bi neko ko je bio plaćen da preuzme krivicu pristao da bude javno svjedok? Zar se ne bi bojao za svoj život. Ja bih očekivala da su oni koji su spremni platit da se ubistvo zataška, spremni i napravit ubistvo, pogotovo nekog Roma.
Da, ali u slucaju ubistva nekoga od Seferovica, sta bi to reklo o slucaju?
Ovo sfo sam rekao da bi moglo rijesiti, mislio sam da bi njegov iskaz mogao napraviti poveznice izmedju nekih radnji i osoba, sto bi bio ogroman pomak u slucaju
Svakako da očekujem ozbiljan pomak nakon njihovog svjedočenja. Nadam se da će tako i bit.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#22099 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 23/10/2021 15:54
dystopia wrote: 23/10/2021 15:26

Izbrisani oni jesu ali je pitanje da li je na njima bilo nešto interesantno o Dženanu ili nešto što bi Budnje kompromitovalo na drugo način.

Ja pričam o cjelokupnoj zavjeri vještaka policajca, medicinskih radnika, tužitelja, a sve gluposti i kardinalne greške pravili.

50+ ljudi nije uspjelo zataškat ubistvo jednog djeteta, na način da niko nikad ne posumnja da je ustvari zataškano? I to još pod palicom "vrha države".

Ma daj?
zavjera u kojoj je bilo i 150 ljudi na spisku, ukljucujuci i alisu, i u kojoj je ljubo placen da prizna,

ljubo nece da prizna
alisa se ne sjeca

ovakvu zavjeru ne bi ni monty python izmislio :-)
Gdje nadje 150 ljudi :D
Samo kad popises sve tuzioce KS koji su formirali optuznicu za saobracajnu imas jedno 10ak ljudi a spisak nije prelazio 50, uzmi malo sabiraj ba ces skoro doci do te brojke
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22100 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Koume wrote: 23/10/2021 16:06
uglavnomja wrote: 23/10/2021 15:54

zavjera u kojoj je bilo i 150 ljudi na spisku, ukljucujuci i alisu, i u kojoj je ljubo placen da prizna,

ljubo nece da prizna
alisa se ne sjeca

ovakvu zavjeru ne bi ni monty python izmislio :-)
Gdje nadje 150 ljudi :D
Samo kad popises sve tuzioce KS koji su formirali optuznicu za saobracajnu imas jedno 10ak ljudi a spisak nije prelazio 50, uzmi malo sabiraj ba ces skoro doci do te brojke


pa bilo poodavno, od vrha - seb i bakir, i enra, budnje, i hitna, i razni doktori i vjestaci, pa razne policije, plus komplet sudstvo ...
bilo i preko 150
Locked