Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32026 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Ateista wrote: 03/09/2022 18:23
GAU8 wrote: 03/09/2022 17:15

Kriminalci i ubice inače hoće često sakrit' i prikrit' što su uradili.

Sram da ih bude što odmah fino ne kažu kako je bilo...
Mislio sam na nesto drugo pored ubistva, ako je ljubo ubica.
Ocekivano je naravno da ubica pokusava to prikriti, ali kada se ukljuci malo vise ljudi na polozajima i ometa istragu, to vec znaci ili da je neko drugi ko ima veze ubica, ili da prikrivaju nesto drugo sto bi se otkrilo kada bi se slucaj u potpunosti rijesio.
To vec znaci da ljubo nije ubica. :) Apsolutno. :thumbup:
Pravda za Dzenana :bih: :bih: :bih: eto da znate sta vam ateista zbori
td_maajka
Posts: 1022
Joined: 05/02/2021 09:57

#32027 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Ateista wrote: 03/09/2022 18:23
GAU8 wrote: 03/09/2022 17:15

Kriminalci i ubice inače hoće često sakrit' i prikrit' što su uradili.

Sram da ih bude što odmah fino ne kažu kako je bilo...
Mislio sam na nesto drugo pored ubistva, ako je ljubo ubica.
Ocekivano je naravno da ubica pokusava to prikriti, ali kada se ukljuci malo vise ljudi na polozajima i ometa istragu, to vec znaci ili da je neko drugi ko ima veze ubica, ili da prikrivaju nesto drugo sto bi se otkrilo kada bi se slucaj u potpunosti rijesio.
Upravo tako!
Niko od nas ovdje (barem ne bi trebalo da je tako…) ne zna KO je zaista ubica i motive ubistva. Ali smo valjda svi dovoljno sposobni da vidimo nelogicnosti i ocito postojanje manupulacija istragom, da nam bude jasno da nesto debelo smrdi.

I istraga protiv ljudi iz pravosudja, policije, vjestaka… se ne pokrece tek tako. Mora postojati neki osnov sumnje za Tuzilastvo BiH, da se to uradi.
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#32028 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by El_comadante »

Ako je i Ljubo nije bio sam to je poenta. Jer Alisa ima amneziju, možda ima haj znaj, brišu snimci sa nadzornih kamera, zašto? Vještačenje Alise ima neslaganja zašto? I tako ima još nelogičnosti kao da se neko štiti ili jednostavno policija odradila aljkav posao.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32029 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Nije bio ljubo. :bih: Znam ja :wink:
User avatar
Ateista
Posts: 46531
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#32030 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

td_maajka wrote: 04/09/2022 11:10
Ateista wrote: 03/09/2022 18:23

Mislio sam na nesto drugo pored ubistva, ako je ljubo ubica.
Ocekivano je naravno da ubica pokusava to prikriti, ali kada se ukljuci malo vise ljudi na polozajima i ometa istragu, to vec znaci ili da je neko drugi ko ima veze ubica, ili da prikrivaju nesto drugo sto bi se otkrilo kada bi se slucaj u potpunosti rijesio.
Upravo tako!
Niko od nas ovdje (barem ne bi trebalo da je tako…) ne zna KO je zaista ubica i motive ubistva. Ali smo valjda svi dovoljno sposobni da vidimo nelogicnosti i ocito postojanje manupulacija istragom, da nam bude jasno da nesto debelo smrdi.

I istraga protiv ljudi iz pravosudja, policije, vjestaka… se ne pokrece tek tako. Mora postojati neki osnov sumnje za Tuzilastvo BiH, da se to uradi.
To je to, a ne mogu da zamislim da kao sto kazes - ljudi iz pravosudja i policije, budu tek tako bezveze optuzeni, dok je doslo do optuznice, pogotovo u ovako korumpiranoj drzavi gdje su takvi politicki zasticeni ko bijeli medvjedi, sto znaci da mora biti neki dobar razlog za to da dodje do optuznice. Jedino da im neko pokusava smjestiti, mozda muriz uz pomoc tadicke, dodika, fahre i konakovica. :D
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32031 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Da, upravo su ljudi iz pravosudja i policije ucestvovali u zlodjelima i sad su optuzeni. :thumbup:
Pravda za Dzenana :bih: :bih: :bih:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32032 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Ko veceras spava u tenama? :D a ko sutra :)
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#32033 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by HPLaserJet »

El_comadante wrote: 04/09/2022 12:41 Ako je i Ljubo nije bio sam to je poenta. Jer Alisa ima amneziju, možda ima haj znaj, brišu snimci sa nadzornih kamera, zašto? Vještačenje Alise ima neslaganja zašto? I tako ima još nelogičnosti kao da se neko štiti ili jednostavno policija odradila aljkav posao.
Zato i jeste ovaj slučaj ovako težak.

Po pisanju denden-a i ostalih, ispade sve jasno ko dan, rekonstruisano u detalje, sve se slaže, i onda imaš amneziju, brisanje snimaka, optužnice koje se ne potvrđuju tek tako, puno nervoze kad god krenu hapšenja, i tu vidiš da nije sve onako kako denden piše.

Samo da se dođe do istine, pa kako god. Ovo je jako zapetljano, puno vremena je prošlo, dokazi odumiru polahko, ali može se opet sve razjasniti. Bitno je neko od učesnika da prvi progovori, onda ode sve ko domine.

Alisa ako fakat laže, ja ne mogu skontati taj mentalni sklop da tolike godine to držiš u sebi, bez obzira na posljedice, a kada bi progovorila, posljedice bi bile male, jer može dobiti i sporazum sa tužilaštvom, imunitet, novi identitet, može se izvući bez posljedica, međutim šuti i dalje.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32034 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

HPLaserJet wrote: 05/09/2022 06:48
Po pisanju denden-a i ostalih, ispade sve jasno ko dan, rekonstruisano u detalje, sve se slaže, i onda imaš amneziju, brisanje snimaka, optužnice koje se ne potvrđuju tek tako
Kad je dendenovo bilo jasno ko dan :roll:
td_maajka
Posts: 1022
Joined: 05/02/2021 09:57

#32035 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Proslo je puno vremena i puno je dokaza unisteno, sto protokom vremena, sto s necijom pomoci.

Mislim da ipak, kad toliko ljudi radi na necemu, kao sto je to ovdje po mojoj procjeni slucaj, onda neko negdje napravi neminovno gresku. To ti je kao onaj mali koncic, od kojeg na kraju nastane velika rupa na farmericama. Mislim da taj koncic u ovom slucaju postoji, da je potegnut i da je samo pitanje dana, maksimalno sedmica, kada ce nastati rupa - tj. kada ce se obznaniti sta je ispod povrsine.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32037 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Ima da krv pro**saju
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#32038 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ovo_malo_duse »

Kad sam im ja pisao TIK-TAK. TIK_TAK mislili su da je zajebancija....

E pa gospodo sad smo presli na secundaru tiktaktiktak....

Ko veceras spava u tenama a ko se sprema na da trkne na odmor ?
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32039 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

:ljulja: sve se ljulja. I trese
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#32040 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Man'te se Havaza djeco... :roll:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32041 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

A NiP ce pobjediti svakako. :thumbup:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#32042 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Koliko prezirem SDA, mislim da je NiP još veći nazadak.
Ali eto, kažu da svakome treba dati priliku.

Pa eto bujrum NiP što se mene tiče.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32043 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Samo nek nije SBB :)
td_maajka
Posts: 1022
Joined: 05/02/2021 09:57

#32044 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

https://avaz.ba/vijesti/bih/770798/vec ... -ko-sibica

Saznajemo da tužioci već četiri dana saslušavaju osobe povezane s ovim predmetom.

Kako smo prije nekoliko dana objavili, iskaze daju policajci DKPT-a BiH i Uprave policije MUP-a KS. Radi se o policajcima koji su došli prvi na lice mjesta u Velikoj aleji 8. februara 2016. godine, kada je Dženan pronađen u besvjesnom stanju.

Neki su bili i hapšeni, da bi protiv njih bila obustavljena istraga. Međutim, zaštićeni svjedoci ogolili su do u detalje kako je tekla istraga, ko je i zašto šta prikrivao i sakrivao.

Ko dolazi

Do sada je u MUP-u KS iskaze dalo više od 10 osoba. Saslušanja će biti nastavljena danas. Iskaze su dale i osobe koje nisu iz policijskih struktura. Zanimljivo je da će vrlo brzo biti pozvane osobe koje se bile direktno povezane s ovim slučajem.

O imenima, zbog same istrage, Tužilaštvo za sada ne može govoriti. No, dug je spisak onih koji će morati dati izjave. Nisu u strahu samo policajci.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#32045 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kakotakonikako »

td_maajka wrote: 10/09/2022 08:55 https://avaz.ba/vijesti/bih/770798/vec ... -ko-sibica

Saznajemo da tužioci već četiri dana saslušavaju osobe povezane s ovim predmetom.

Kako smo prije nekoliko dana objavili, iskaze daju policajci DKPT-a BiH i Uprave policije MUP-a KS. Radi se o policajcima koji su došli prvi na lice mjesta u Velikoj aleji 8. februara 2016. godine, kada je Dženan pronađen u besvjesnom stanju.

Neki su bili i hapšeni, da bi protiv njih bila obustavljena istraga. Međutim, zaštićeni svjedoci ogolili su do u detalje kako je tekla istraga, ko je i zašto šta prikrivao i sakrivao.

Ko dolazi

Do sada je u MUP-u KS iskaze dalo više od 10 osoba. Saslušanja će biti nastavljena danas. Iskaze su dale i osobe koje nisu iz policijskih struktura. Zanimljivo je da će vrlo brzo biti pozvane osobe koje se bile direktno povezane s ovim slučajem.

O imenima, zbog same istrage, Tužilaštvo za sada ne može govoriti. No, dug je spisak onih koji će morati dati izjave. Nisu u strahu samo policajci.
Posteni policajci mirno spavaju.

:bih:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32046 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Sav posten svijet mirno spava :thumbup: Uznemireni ne znaju ni jel dan ni jel noc pa se gube u vremenu za spavanje :D
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#32047 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Koliko @denden ima god. odmora u godini? :sad: Koliko je covjek bio uporan ja sam mislio da nece ni dana fuliti :D kad on i dva mjeseca ofulio
Mozda je covjek postao i sam potkapacitiran :lol: :lol: 8-)
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#32048 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

td_maajka wrote: 10/09/2022 08:55 https://avaz.ba/vijesti/bih/770798/vec ... -ko-sibica

Saznajemo da tužioci već četiri dana saslušavaju osobe povezane s ovim predmetom.

Kako smo prije nekoliko dana objavili, iskaze daju policajci DKPT-a BiH i Uprave policije MUP-a KS. Radi se o policajcima koji su došli prvi na lice mjesta u Velikoj aleji 8. februara 2016. godine, kada je Dženan pronađen u besvjesnom stanju.

Neki su bili i hapšeni, da bi protiv njih bila obustavljena istraga. Međutim, zaštićeni svjedoci ogolili su do u detalje kako je tekla istraga, ko je i zašto šta prikrivao i sakrivao.

Ko dolazi

Do sada je u MUP-u KS iskaze dalo više od 10 osoba. Saslušanja će biti nastavljena danas. Iskaze su dale i osobe koje nisu iz policijskih struktura. Zanimljivo je da će vrlo brzo biti pozvane osobe koje se bile direktno povezane s ovim slučajem.

O imenima, zbog same istrage, Tužilaštvo za sada ne može govoriti. No, dug je spisak onih koji će morati dati izjave. Nisu u strahu samo policajci.
Opet hAvaz.... :roll:
kvinoja
Posts: 424
Joined: 03/12/2021 23:37

#32049 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kvinoja »

Kakve ima veze sto je Avaz? Jesu li ovo možda pogrešne informacije, da li je otvoreno istraga, da li je dalida suspendovana, da li traju saslušanja? Ili sve zli Fahro laže :lol:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#32050 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

"Danas je svjedočila uposlenica MUP KS Sanela Hasanbegović koja je bila uključena u istragu kada je stradao Dženan Memić u februaru 2016. godine. Memić nije krio razočarenje njenim današnjim svjedočenjem.

„Sanela Hasanbegović je iz Odjeljenja za krvne delikte koje je lagalao. Ali otvaraju se istrage protiv šefova tih odjeljenja. Sanela je dosta neiskrena bila i dosta je prešutila. Bez ijednog novog dokaza oni su napravili novi izvještaj o saobraćajnoj nesreći. O ovome će se pisati kako se pravi nova kvalifikacija djela“, kazao je Memić.

On je dodao da je ostao iznenađen što tužioci nisu pitali za službenu zabilješku koju je ona sačinila, a odnosi se na to da je Alisa Mutap u dva navrata rekla da je prepoznala jednog od napadača."


🙄🙄 Muriz je nezadovoljan sa svjedočenjem i sa tužilaštvom.
Locked