Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21926 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 21/10/2021 20:02
Koume wrote: 21/10/2021 19:53
Slazem se tako je bilo, dok jedan doktor nije izasao u javnost ispricao da su ga zvali da mijenja iskaz, sto je realno toliko ludo i neprofesionalno, i na to sve detaljno objasni sto ona nema amneziju. I ja jos uvijek nisam vidio da je neko izasao u javnost i osporio sve sto je on rekao.
A pogotovo da ne pravimo i tu SDA konekcije jer ih je previse
ako mislis na dizdarevica - on je vidio samo snimak, nije vidio alisu niti razgovarao sa njom
on kao neurohirurg je mogao samo reci nesto o fizickim povredama, na osnovu kojih je iskljucio amneziju

ali nije mogao niti je tvrdio da je nemoguce da ima amneziju zbog soka i stresa


ostalo - njegov privatni rat sa seb
i tu ga apsoutno podrzavam, samo zasto opet preko ledja iste cure kojoj su se memici i frustrirana javnost vec navalili na kosti, i to 5 godina
Sam je rekao da vrsta amnezije koju Alisa tvrdi da ima je nemoguca jer nema fizickih dokaza koji to potvrdjuju. Sta god da otvoris o slucaju amnezije kao posljedica stresa i soka naci ces da se osoba ne sjeca mnogih stvari iz tog dana i iz proslosti osobe. Alisa se ne sjeca samo od trenutka udarca, sto bi znacilo da je udarac izazvao amneziju po toj nekoj logici. U tom njegovom privatnom ratu sa Sebijom cak mislim da je optuzio prije Enru, a ne Sebiju.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21927 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

dystopia wrote: 21/10/2021 20:04
Ateista wrote: 20/10/2021 16:31 Naravno da se neke stvari tek trebaju dokazati, ali pustite se price ovo sudjenje nece pokazati ubicu, naravno da nece kad se ne bavi time.
Samu optuznicu nisam citao, i da jesam svejedno mi je kad nisam pravnik, pa ne bih komentarisao.
Pročitaj optužnicu. Nema veze što nisi pravnik, onu optužnicu svakako kao da nije pisao pravnik.
Gdje ima puna optuznica sa izjavama svjedoka i dokazima? Gdje se to moze naci?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#21928 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Koume wrote: 21/10/2021 19:29
zijancer wrote: 21/10/2021 19:19 Ne čitaš, doktori su rekli da ona ne laže.
A to kad je bila nesreća, nema neke misterije, imas dva šetača i dva vozila prije nego sto je hitna zaprimila poziv.
Tri tima rade ne mogu da se usaglase da li ima ili nema, neki doktori zovu druge da mijenjaju iskaz i u javnost izlazi samo jedan sa detaljnim objasnjenjima zasto nema amneziju. Ja mislim kad hoces da lazes ne ides na javnu televiziju gdje ce te poslusat minimalno stotinu hiljada ljudi, a i kao ugledan doktor neces se sigurno provaljivat na tvu i pokazat da ne znas ono sto radis.

Prvo auto dugo sivo, vjerovatno pasat ili skoda, prolazi u 22:16
--------------------------------
Dva setaca u 22:16
Golf sivi kratki 22:17 familija seferovic sa 4 djece, idu od zinete ka almi
Kombi 22:31 sa ovog kombija nađeni fragmenti boje, plastike i fara
--------------------------------
Buba 22:35 (buba kreće prema Dzenanu i Alisi i ne može proći jer su prva dva policajca već tu, vraćaju ih Nazad
opet golf 4 u 22:37 familija seferovic se vraća sa jednim djetetom
opet buba u 22: 37<--------evo je kako se vraća :D

prvi poziv hitnoj 22:39
puno razlike brate puno
Last edited by zijancer on 21/10/2021 20:14, edited 2 times in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21929 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

sto se tice auta sa snimka - muriz je rako da je pitanju crni glof

jedno jednostavno pitanje:

da li budnjica voza golfa?

:-)
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21930 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

zijancer wrote: 21/10/2021 20:11
Koume wrote: 21/10/2021 19:29
Tri tima rade ne mogu da se usaglase da li ima ili nema, neki doktori zovu druge da mijenjaju iskaz i u javnost izlazi samo jedan sa detaljnim objasnjenjima zasto nema amneziju. Ja mislim kad hoces da lazes ne ides na javnu televiziju gdje ce te poslusat minimalno stotinu hiljada ljudi, a i kao ugledan doktor neces se sigurno provaljivat na tvu i pokazat da ne znas ono sto radis.

Prvo auto dugo sivo, vjerovatno pasat ili skoda, prolazi u 22:16
--------------------------------
Dva setaca u 22:16
Golf sivi kratki 22:17 familija seferovic sa 4 djece, idu od zinete ka almi
Kombi 22:31 sa ovog kombija nađeni fragmenti boje, plastike i fara
--------------------------------
Buba 22:35 (buba kreće prema Dzenanu i Alisi i ne može proći jer su prva dva policajca već tu, vraćaju ih Nazad
opet golf 4 u 22:37 familija seferovic se vraća sa jednim djetetom
opet buba u 22: 37<--------evo je kako se vraća :D

prvi poziv hitnoj 22:39
puno razlike brate puno
Dzabe fragmenti, plastika i staklo kad nije saobracajna.
a ovo sam pisao jer hitna dolazi 20 minuta nakon prolaska kombija kroz aleju, zacudjujuce sto je Dzenan s onakvim udarcem uopste uspio da prezivi 20 min. A neko od tog navodnog udarca kombija dobije hematom i umre, a neko lakse povrede. Samo ne znam kako je taj kombi gradjen kad udari dvije osobe u glavu bez ikakvih povreda na ostatku tijela.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#21931 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Ne čitaš, fragmenti kombija su bas pored Dzenana i Alise, a kako je palica vezana za kombi sam razmisli. Umjesto Ljube, zamisli da je vozač bio Budnjo. :D
Sigurno će ti proraditi sive ćelije.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21932 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

zijancer wrote: 21/10/2021 20:11
Koume wrote: 21/10/2021 19:29
Tri tima rade ne mogu da se usaglase da li ima ili nema, neki doktori zovu druge da mijenjaju iskaz i u javnost izlazi samo jedan sa detaljnim objasnjenjima zasto nema amneziju. Ja mislim kad hoces da lazes ne ides na javnu televiziju gdje ce te poslusat minimalno stotinu hiljada ljudi, a i kao ugledan doktor neces se sigurno provaljivat na tvu i pokazat da ne znas ono sto radis.

Prvo auto dugo sivo, vjerovatno pasat ili skoda, prolazi u 22:16
--------------------------------
Dva setaca u 22:16
Golf sivi kratki 22:17 familija seferovic sa 4 djece, idu od zinete ka almi
Kombi 22:31 sa ovog kombija nađeni fragmenti boje, plastike i fara
--------------------------------
Buba 22:35 (buba kreće prema Dzenanu i Alisi i ne može proći jer su prva dva policajca već tu, vraćaju ih Nazad
opet golf 4 u 22:37 familija seferovic se vraća sa jednim djetetom
opet buba u 22: 37<--------evo je kako se vraća :D

prvi poziv hitnoj 22:39
puno razlike brate puno
Kako je moguce da policija vraca Bubu s lica nesrece, a 20 sekundi prije bube prolazi golf 4? Logicno bi bilo da se buba u tih 20 sek morala okrenut i nazad a nije moguce da su pustili golf4 a nisu bubu iako ima mnogih puteva da se dodje do kuce Seferovica pa i nije bilo hitno pustit golf4 vec bi ga preusmjerili
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21933 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

zijancer wrote: 21/10/2021 20:20 Ne čitaš, fragmenti kombija su bas pored Dzenana i Alise, a kako je palica vezana za kombi sam razmisli. Umjesto Ljube, zamisli da je vozač bio Budnjo. :D
Sigurno će ti proraditi sive ćelije.
Ok hajd ti onda meni pojasni kako je moguce da odaris nekog kombijem da razbijes far, plastiku i ostanu fragmenti boje, a on ima samo povredu glave.
A nije bio u cucecem polozaju jer po rijecima vase Alise njih dvoje su stajali uspravno.
Karikaturist
Posts: 3639
Joined: 20/12/2020 10:03

#21934 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

Koji su vasi interesi i razlozi da dnevno nakucate po 20tak postova i tako sedam dana u sedmici u jednom mjesecu?
Ima nickova koji pisu bas svaki dan po 10+ postova ubjedjujuci se. Zasto? Meni jedino pada na pamet da ste blisko uvuceni u slucaj..
Ova tema je postala smijurija od kako nema onog Jtomasa ili kako vec..
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#21935 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Kažu da ih je policija uputila okolo, sivi golf 4. I mene je to zanimalo, gdje je ta zaobilazna ruta.

Moje mišljenje je da ih je udario palicom po glavi nakon sto je zaustavio kombi, a onda kada je pobjegao, 'doradio' A stub i sajbu da bi izgledalo kao da udarac po glavi potiče od kombija a ne od palice ( fingira saobracajku koju kasnije i priznaje), ali nestručan nije znao da će ga odati nepostojanje rana od 'udara' na nogama.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#21936 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Karikaturist wrote: 21/10/2021 20:27 Koji su vasi interesi i razlozi da dnevno nakucate po 20tak postova i tako sedam dana u sedmici u jednom mjesecu?
Ima nickova koji pisu bas svaki dan po 10+ postova ubjedjujuci se. Zasto? Meni jedino pada na pamet da ste blisko uvuceni u slucaj..
Ova tema je postala smijurija od kako nema onog Jtomasa ili kako vec..
Ti nisi pratio Siriju? A ona je puno dalje od našeg malog fildzana.
Karikaturist
Posts: 3639
Joined: 20/12/2020 10:03

#21937 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

zijancer wrote: 21/10/2021 20:33
Karikaturist wrote: 21/10/2021 20:27 Koji su vasi interesi i razlozi da dnevno nakucate po 20tak postova i tako sedam dana u sedmici u jednom mjesecu?
Ima nickova koji pisu bas svaki dan po 10+ postova ubjedjujuci se. Zasto? Meni jedino pada na pamet da ste blisko uvuceni u slucaj..
Ova tema je postala smijurija od kako nema onog Jtomasa ili kako vec..
Ti nisi pratio Siriju? A ona je puno dalje od našeg malog fildzana.
Pa isto pitanje dakako vrijedi i za tu temu i dosta slicnih..
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21938 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

zijancer wrote: 21/10/2021 20:30 Kažu da ih je policija uputila okolo, sivi golf 4. I mene je to zanimalo, gdje je ta zaobilazna ruta.

Moje mišljenje je da ih je udario palicom po glavi nakon sto je zaustavio kombi, a onda kada je pobjegao, 'doradio' A stub i sajbu da bi izgledalo kao da udarac po glavi potiče od kombija a ne od palice ( fingira saobracajku koju kasnije i priznaje), ali nestručan nije znao da će ga odati nepostojanje rana od 'udara' na nogama.
Na onom dijelu koliko je meni poznato nema zaobilazne rute jer bi onda i buba krenula tim putem, ne bi se vracala nazad skroz.
Koji je razlog udarca palicom po glavi? Sta danas tako izlijecu iz kombija bez razloga namlate nekog, probaju napravit da izgleda kao saobracajka. Sve to jer im je dosadno u zivotu. A i porodica Mutap bi se trebala izjasniti povodom njihove recenice u obracanju javnosti da oni koji su udarali Dzenana da su tukli i Alisu. Da su romi, davno bi to Mutapi rekli, ali nema veze nista se sakriti ne moze, pa makar islo mic po mic
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#21939 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Ima zaobilaznih puteva ali su pregrađeni kapijama, trebalo ih je to upitati.


Vidiš ja mislim da se stvarno ne sjeća jasno šta ih je strefilo. To temeljim na ostalim detaljima koji su izloženi u sudskim odlukama. A da je nekog nešto navelo da izađe iz kombija, na to bi mogli ukazivati fragmenti plastike i farbe nađeni na licu mjesta. Pravo pitanje bi bilo šta je njih navelo da otpadnu sa kombija. Bliže od toga ne može, jer na casa grande nema kamera. Ali su braća gadzo čuli zvuk zatvaranja vrata i vvidjeli potom kombi kako se udaljava.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21940 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

zijancer wrote: 21/10/2021 20:47 Ima zaobilaznih puteva ali su pregrađeni kapijama, trebalo ih je to upitati.


Vidiš ja mislim da se stvarno ne sjeća jasno šta ih je strefilo. To temeljim na ostalim detaljima koji su izloženi u sudskim odlukama. A da je nekog nešto navelo da izađe iz kombija, na to bi mogli ukazivati fragmenti plastike i farbe nađeni na licu mjesta. Pravo pitanje bi bilo šta je njih navelo da otpadnu sa kombija. Bliže od toga ne može, jer na casa grande nema kamera. Ali su braća gadzo čuli zvuk zatvaranja vrata i vvidjeli potom kombi kako se udaljava.
Kako se ne sjeca na rekonstrukciji fino opisala sta se desilo?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#21941 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Opisala je dio do kojeg se sjeća, a to je sa koje njene strane je bio Dženan, tu se sjećanje na događaj prekida. Denden je to odlično pojasnio par stranica ranije.


A gdje si ti našao podatke o sitnim komadićima stakla sa one skice, nema ih na snimcima hitne?
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21942 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

zijancer wrote: 21/10/2021 20:58 Opisala je dio do kojeg se sjeća, a to je sa koje njene strane je bio Dženan, tu se sjećanje na događaj prekida. Denden je to odlično pojasnio par stranica ranije.


A gdje si ti našao podatke o sitnim komadićima stakla sa one skice, nema ih na snimcima hitne?
Sve to stoji ali nemoguce da ne cujes auto, da ne vidis farove, pa i da ne cujes kako neko otvara vrata od kombija. Svak normalan bi se okrenuo i pogledao iza sebe.
Pise u dokumentima ad hoca da je na noc nesrece nadjeno par komada stakla, i sutradan malo vise komada stakla koji su uzeti kao dokaz na nelegalan nacin i nisu evidentirani ali su u tuzilastvu ks stajali kao validan dokaz
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#21943 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Denden je dao prilično detaljan opis mehanizma potisnutog sjećanja. Tu se ljekari trebaju ozbiljno pozabaviti ako ništa utvrđivanjem da li pacijent svjesno laže ili govori istinu, sto su i učinili testovima i dali mišljenje da ne laže (sto se ili ne čita, ili pogrešno shvaća)

Mislim na 10 označenih dokaza sa prvog uviđaja. Bas ću pogledati tu skicu ponovo pa ti označiti na šta konkretno mislim, sad pišem sa daske za meso.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21944 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

zijancer wrote: 21/10/2021 21:15 Denden je dao prilično detaljan opis mehanizma potisnutog sjećanja. Tu se ljekari trebaju ozbiljno pozabaviti ako ništa utvrđivanjem da li pacijent svjesno laže ili govori istinu, sto su i učinili testovima i dali mišljenje da ne laže (sto se ili ne čita, ili pogrešno shvaća)

Mislim na 10 označenih dokaza sa prvog uviđaja. Bas ću pogledati tu skicu ponovo pa ti označiti na šta konkretno mislim, sad pišem sa daske za meso.
Koji ljekari. Njene izjave se ne poklapaju sa teorijama potisnutog sjecanja. Zato se ovoliko sumnja u njenu amneziju. I sama je kriva zbog toga jer sad na sudu ce se samo njeni nalazi uzimati u obzir
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#21945 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Koume wrote: 21/10/2021 21:04
Pise u dokumentima ad hoca da je na noc nesrece nadjeno par komada stakla, i sutradan malo vise komada stakla koji su uzeti kao dokaz na nelegalan nacin i nisu evidentirani ali su u tuzilastvu ks stajali kao validan dokaz
I u tome se vidi jad, bijeda, besmislenost i autodestruktivnost vaše teorije zavjere.

Dupovac se prvi put spominje 09.02.2016., dakle dan poslije. Vjerovatno došao na posao, zatekao ga spis od prethodne noći. Vidio da je obavljen uviđaj po noći. Kao dobar policajac i predan rasvjetljavanju događaja, odmah skonta da je moguće da je nešto promaklo tokom noćnog uviđaja, zbog mraka.

Iako zna da je u periodu od kraja uviđaja (oko 1-2 iza ponoći) pa do tog jutra mjesto događaja zakontaminirano (mogli nakon uviđaja prolaziti pješaci i auti, podmetati šta hoće) i da ništa što se na pronađe na licu mjesta ne može biti valjan i zakonit dokaz, on ipak šalje policajce da pretraže lice mjesta i vide ima li kakvih tragova koji su promakli tokom noćnog uviđaja. Pošto zna da to nije valjan dokaz, namjerava ih koristiti operativno, u smislu da ništa time formalno ne dokazuje, ali da mogu biti smjernica u zaključivanju šta se stvarno desilo.
Policajci nalaze nekoliko krhotina, nose ih do prodavaca auto-dijelova, koji kažu da su u pitanju krhotine VW proizvodnje (za šta se kasnije ispostavilo da odgovaraju proizvođaču Ljubinog kombija VW).

To nisu dokazi. Ti dijelovi ne bi ni bili ni uzeti da Dupovac nije naredio da se dodatno pretraži lice mjesta.
Na kraju su završili u Kantonalnom tužilaštvu, vjerovatno po nalogu tužioca.

Iako su Ljubina odbrana i Muriz i Feraget pravili spin od toga, ti naknadno pronađeni komadi stakla nisu davani vještaku koji je vršio vještačenje krhotina pronađenih na licu mjesta, tj. nisu korišteni kao dokaz.

Što se tiče činjenice da je bilo brojem označenih i slikanih desetak tragova, a više dijelova stakla/plastike, policajac sa lica mjesta (krim tehničar) je objasnio da je uslikao i brojem označio samo neke (veće) krhotine, dok je ostale uslikao bez da ih označava brojem (bili su presitni).

E sad vezano za ovaj dio:
Iako su Ljubina odbrana i Muriz i Feraget pravili spin od toga, ti naknadno pronađeni komadi stakla nisu davani vještaku koji je vršio vještačenje krhotina pronađenih na licu mjesta, tj. nisu korišteni kao dokaz.
Iako su sutradan po Dupovčevoj naredbi u Aleji pronađeni dodatni komadići stakla, o čemu je sačinjena službena zabilješka, a nisu mimo nje evidentirani kao dokaz, jer svakako nisu dokaz (zakontamirano mjesto događaja, mogu se koristiti samo za operativne svrhe), te iako su završili u Kantonalnom tužilaštvu, što i ti tvrdiš (a spominjalo je i tužilaštvo u završnoj riječi), jedna od četiri tačke optužnice protiv Dupovca se odnosi na to da je te dokaze uništio Dupovac.

Koji niti su dokazi, niti bi ih bilo da on nije naredio da se po dnevnom svjetlu pretraži mjesto događaja (kada su pribavljeni), niti su uništeni :-)
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21946 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

denden wrote: 21/10/2021 22:06
Koume wrote: 21/10/2021 21:04
Pise u dokumentima ad hoca da je na noc nesrece nadjeno par komada stakla, i sutradan malo vise komada stakla koji su uzeti kao dokaz na nelegalan nacin i nisu evidentirani ali su u tuzilastvu ks stajali kao validan dokaz
I u tome se vidi jad, bijeda, besmislenost i autodestruktivnost vaše teorije zavjere.

Dupovac se prvi put spominje 09.02.2016., dakle dan poslije. Vjerovatno došao na posao, zatekao ga spis od prethodne noći. Vidio da je obavljen uviđaj po noći. Kao dobar policajac i predan rasvjetljavanju događaja, odmah skonta da je moguće da je nešto promaklo tokom noćnog uviđaja, zbog mraka.

Iako zna da je u periodu od kraja uviđaja (oko 1-2 iza ponoći) pa do tog jutra mjesto događaja zakontaminirano (mogli nakon uviđaja prolaziti pješaci i auti, podmetati šta hoće) i da ništa što se na pronađe na licu mjesta ne može biti valjan i zakonit dokaz, on ipak šalje policajce da pretraže lice mjesta i vide ima li kakvih tragova koji su promakli tokom noćnog uviđaja. Pošto zna da to nije valjan dokaz, namjerava ih koristiti operativno, u smislu da ništa time formalno ne dokazuje, ali da mogu biti smjernica u zaključivanju šta se stvarno desilo.
Policajci nalaze nekoliko krhotina, nose ih do prodavaca auto-dijelova, koji kažu da su u pitanju krhotine VW proizvodnje (za šta se kasnije ispostavilo da odgovaraju proizvođaču Ljubinog kombija VW).

To nisu dokazi. Ti dijelovi ne bi ni bili ni uzeti da Dupovac nije naredio da se dodatno pretraži lice mjesta.
Na kraju su završili u Kantonalnom tužilaštvu, vjerovatno po nalogu tužioca.

Iako su Ljubina odbrana i Muriz i Feraget pravili spin od toga, ti naknadno pronađeni komadi stakla nisu davani vještaku koji je vršio vještačenje krhotina pronađenih na licu mjesta, tj. nisu korišteni kao dokaz.

Što se tiče činjenice da je bilo brojem označenih i slikanih desetak tragova, a više dijelova stakla/plastike, policajac sa lica mjesta (krim tehničar) je objasnio da je uslikao i brojem označio samo neke (veće) krhotine, dok je ostale uslikao bez da ih označava brojem (bili su presitni).

E sad vezano za ovaj dio:
Iako su Ljubina odbrana i Muriz i Feraget pravili spin od toga, ti naknadno pronađeni komadi stakla nisu davani vještaku koji je vršio vještačenje krhotina pronađenih na licu mjesta, tj. nisu korišteni kao dokaz.
Iako su sutradan po Dupovčevoj naredbi u Aleji pronađeni dodatni komadići stakla, o čemu je sačinjena službena zabilješka, a nisu mimo nje evidentirani kao dokaz, jer svakako nisu dokaz (zakontamirano mjesto događaja, mogu se koristiti samo za operativne svrhe), te iako su završili u Kantonalnom tužilaštvu, što i ti tvrdiš (a spominjalo je i tužilaštvo u završnoj riječi), jedna od četiri tačke optužnice protiv Dupovca se odnosi na to da je te dokaze uništio Dupovac.

Koji niti su dokazi, niti bi ih bilo da on nije naredio da se po dnevnom svjetlu pretraži mjesto događaja (kada su pribavljeni), niti su uništeni :-)
Osoba me pitala o kakvim komadicima stakla se radi, jer sam ga pitao kako je moguce da se slomi far od udarca a da nema pokazatelja na tijelu Dzenana, i samo mu rekao da su tu noc nasli malo komadica stakla i sutradan jos. Ja stvarno ne znam sto pises tolike tekstove bespotrebno. Kakva teorija zavjere svak zivi rekao da se komadici stakla nalazili tu noc na mjestu nesrece
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21947 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Koume wrote: 21/10/2021 21:26
zijancer wrote: 21/10/2021 21:15 Denden je dao prilično detaljan opis mehanizma potisnutog sjećanja. Tu se ljekari trebaju ozbiljno pozabaviti ako ništa utvrđivanjem da li pacijent svjesno laže ili govori istinu, sto su i učinili testovima i dali mišljenje da ne laže (sto se ili ne čita, ili pogrešno shvaća)

Mislim na 10 označenih dokaza sa prvog uviđaja. Bas ću pogledati tu skicu ponovo pa ti označiti na šta konkretno mislim, sad pišem sa daske za meso.
Koji ljekari. Njene izjave se ne poklapaju sa teorijama potisnutog sjecanja. Zato se ovoliko sumnja u njenu amneziju. I sama je kriva zbog toga jer sad na sudu ce se samo njeni nalazi uzimati u obzir

pa ona je trazila da se izvrse sva moguca vjestacenja na njoj kad su je srpali u zatvor

nijedno nije uradjeno

zasto?
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21948 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

GAU8 wrote: 21/10/2021 19:40
preselio na ahiret wrote: 21/10/2021 18:14


terete te za saucesnika a ti cuvas privatnost,nemoj zezat :lol:
Ja bih se ponašao na isti način, bio ili ne bio kriv.
Obraćanje u javnosti svakako ne igra nikakvu ulogu pred sudom.
Ne igra pred sudom ali igra pred narodom,valjda,ako si covjek i imas neko dostojanstvo,ako nisi i nemas e onda je razumljivo.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#21949 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

uglavnomja wrote: 21/10/2021 22:16
Koume wrote: 21/10/2021 21:26
Koji ljekari. Njene izjave se ne poklapaju sa teorijama potisnutog sjecanja. Zato se ovoliko sumnja u njenu amneziju. I sama je kriva zbog toga jer sad na sudu ce se samo njeni nalazi uzimati u obzir

pa ona je trazila da se izvrse sva moguca vjestacenja na njoj kad su je srpali u zatvor

nijedno nije uradjeno

zasto?
Da, zašto?


Tužilac Ćazim Hasanspahić zatražio je, dok se vrše vještačenja, dodatnih 25 dana pritvora za bivšeg pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo (MUP KS) i oca Alise Mutap, koja je bila s Memićem u noći njegove smrti.

“Radi se o oko 20 mobilnih telefona, više računara i hard disku koji se provjerava u Državnoj agenciji za istrage i zaštitu (SIPA). Vještačenje je pri kraju i bit će podignuta optužnica u narednom periodu”, kazao je Hasanspahić.

On je rekao da se istraga s vremenom proširivala, kako su to ranije i najavili, te da se radi o procesu protiv sedam lica, od kojih je većina u pritvoru, protiv kojih planiraju podići optužnicu u narednom periodu, kada će imati sve analize i vještačenja.

Prema pisanju Dnevnog avaza, tužilac Hasanspahić otkrio je da je formiran tim vještaka koji će utvrditi okolnosti vezane za amneziju Alise Mutap.

U martu 2021. se Mutapi nudili tužilaštvu da ih pozove da daju izjave o svemu što znaju. Ujedno objašnjeno zašto nisu pravili Džeri Springer šou, što neko nedavno napisa.


https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ana-640750
Porodica Mutap poslala je saopćenje u kojem navodi kako su se obratili Tužilaštvu Bosne i Hercegovine sa zahtjevima za saslušanje svih članova porodice, dostavljajući i brojeve telefona ukoliko smatraju da imaju relevantna saznanja u slučaju ubistva Dženana Memića.

Kako su naveli u svom pismu, s obzirom na to da su se pojavile informacije kako će članovi porodice ponovo biti saslušani, zvanično su se i u potputnosti stavili na raspolaganje Tužilaštvu BiH i uputili spomenuti zahtjev.

- Također, obratili smo se i međunarodnim institucijama, s detaljnim obrazloženjima slučaja koji su poznati svima koji su na bilo koji način uključeni u predmet koji se vodi protiv Ljube i Bekrije Seferović na Vrhovnom sudu FBIH. U obraćanju međunarodnim institucijama poseban akcenat smo stavili na izvorno saslušanje u svojstvu osumnjičenog Ljube Seferovića i tada mu predočeni činjenični i pravni osnov radi kojeg se saslušava, a to je prvobitno bio kontakt autom s dva pješaka i nakon toga napad tupim predmetom na oba pješaka kojom prilikom su im nanesene dvije vrste povreda. Niko do sada uključen u predmet nije javnosti iznio ovu činjenicu, što je i razumljivo. Javnost je bila uvijek i samo jednostrano informisana, istakli su.

Njima kao porodici, dodaju, nije jasno zašto se ovaj "činjenični i pravni opis nije našao u optužnici", ali ističu kako nismo ni mogli saznati jer se, prema njihovim riječima, nisu ni sastajali na bilo koji osim službeni način s učesnicima u postupku.

- Nismo davali izjave i intervjue, nismo neovlašteno posjedovali niti pribavljali predmete i dokumente koji imaju potencijal da budu dokaz u krivičnom postupku. Nemamo 10.000 strana predmeta. Mi ne vršimo pritisak na pravosudne organe, posebno putem medija. Mi nemamo izjave svjedoka. Nemamo, jer to mi kao oštećena strana ne smijemo imati. Također obavještavamo javnost da su Tužilaštvu BIH dostavljeni i drugi dokazi i pozivi na prikupljanje dokaza. Pravosuđe BIH je, nažalost, radi predstavljanja u medijima nekolicine predmeta kao problematičnih, označeno kao loše i ljudi gube povjerenje u isto. Mi vjerujemo i u Sud BiH koji je našeg oca i muža i tasta smjestio u pritvor i u Tužilaštvo BiH koji radi istragu tih navoda. Mi želimo da se konačno utvrdi istina, koliko god će ona bolna i neprihvatljiva nekima na kraju biti, njihov je zaključak
.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21950 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 21/10/2021 22:16
Koume wrote: 21/10/2021 21:26
Koji ljekari. Njene izjave se ne poklapaju sa teorijama potisnutog sjecanja. Zato se ovoliko sumnja u njenu amneziju. I sama je kriva zbog toga jer sad na sudu ce se samo njeni nalazi uzimati u obzir

pa ona je trazila da se izvrse sva moguca vjestacenja na njoj kad su je srpali u zatvor

nijedno nije uradjeno

zasto?
Kako ce ziva bila vrsit vjestacenja 6 godina nakon nekog dogadjaja? Sta da vjestace? Fizicka vjestacenja nisu moguca jer je proslo 6god, psihicka isto. Kako ces ti utvrdit da li neko laze ili ne? Poligraf ne vrijedi, jer se isti moze proci bez problema sa malo znanja. Alisa Mutap nakon nesrece 3 puta vjestacena, jednom receno da nema amneziju, nakon toga u timu od 3 doktora 2 rekla da nema amneziju jedan da ima amneziju, taj doktor isti koji kaze da ima amneziju (treba se ovaj dio naglasiti) je lijecio Alisu prije i prije nesrece je poznavao. Taj isti doktor zove drugog da on mijenja iskaz, i u trecem timu ostane samo taj jedan doktor koji kaze da ima amneziju. Znaci od 3 tima samo 1 doktor kaze da ima amneziju, nekim slucajem taj doktor poznaje Alisu od prije.
Locked