Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#19976 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

td_maajka wrote: 15/09/2021 18:38
Odoh dalje, imam posla, sprema se oluja :lol:, pa budite pozdravljeni… :thumbup:
Meni je u ovom slučaju jako zanimljivo kako td_majka zna dan-dva unaprijed kad će biti pretresi i hapšenja.
td_maajka
Posts: 1022
Joined: 05/02/2021 09:57

#19977 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Ja, moj Memsure, na ovom forumu samo slusam od tebe ko ce se sve obrukati, evo vec godinama, a jedini koji se bas posteno obrukao si ti. Nit je tvoja „teorija“ o sabracajnoj bila tacna, nit je bilo tacno to sto si tvrdio da Budnjo nema nikakve veze s ovim, niti si se skinuo go ispred Vjecne vatre, kako si obecao, a morao si, jer i to sto si tvrdio da Arijana nece dobiti podrsku gradjana, nije bilo tako :mrgreen:

Na stranu sve nase teorije ovdje, ali ti, bejzikli, sta god si tvrdio je ispalo bas suprotno od toga.

Ah da, sad ti zanimljivo isto sto ja „znam“ dan-dva unaprijed kad ce biti kakva akcija (mozda nagadjam na osnovu logickog zakljucivanja :D a mozda i doista znam), ali ti nije zanimljivo da Avdo Avdic UVIJEK ima pristup dokumentima, dokumentima koji nisu javni? I to onima koji dodju do Suda BiH ili do Tuzilastva KS. Hm, kako?

Evo ti kao novinar, iako znam da ti istrazno novinarstvo nije struka, mozes li objasniti kakav to izvor moras imati, da bi dobio na uvid bas te dokumente? I da li je to normalno? I zasto je uvijek dan-dva pred neku akciju, na stranicama istraga.ba UVIJEK neki tekst o ovom slucaju ili o ljudima koji su za njega vezani?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#19978 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Prvo je bila struja, sada je policija. Sve zanimljivije i zanimljivije.

Zanimljivo je i to da je Alija Budnjo svojevremeno izdao saopćenje u kom tvrdi da niko od njegovih ljudi nije obrisao snimak, te da je snimak vjerovatno nestao slučajno, zbog struje.

Ako je Ožegovićeva nova priča tačna, u vrijeme saopćenja Budnjo je morao znati da su policajci obrisali snimak. Tako da je (i dalje uz pretpostavku da je Ožegovićeva priča tačna):
- ili je Ožegović krio od šefa Alije istinu da je policija obrisala snimak, i na taj način ga pustio da se javno osramoti sa pričom o nestanku struje, i toga se sjetio tek kada je uhapšen
- ili je Budnjo je Ožegovića saznao za brisanje od strane policije, ali je i dalje pričao o nestanku struje zbog ko zna čega (ne pada mi nikakav motiv na pamet zašto bi štitio policiju ovako glupom pričom).

Jesam li propustio neku treću mogućnost?

Kako mi ni jedna varijanta ne štima, i dalje mislim da je brisanje uradio Ožegović, samo što pritjeran u ćoše optužuje i lijevo i desno. Alternativno, Ožegović i Budnje su u saradnji (Ožegović izvršilac, neko od Budnji nalogodavac, što objašnjava današnju istragu), i sada zajedno (Ožegović u zatvoru, Budnje preko Adamovića) furaju novu priču o policiji koja nema smisla, jer su Budnje već raniije zvanično pričali da je snimak nestao zbog struje, nikakva policija nije bila pominjana.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#19979 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

MensurM wrote: 16/09/2021 13:06 Jao kako će se ovo Tužilaštvo osramotiti, a s njima i Memići na kraju. To će biti jedna od najvećih sramota u poslijeratnoj BiH.

Muamer Budnjo je, navodi tužilac Ćazim Hasanspahić, bio odgovorno lice i direktor pravnog lica “Hoteli Ilidža” i, kao takav, “odgovoran je za funkcionisanje videonadzora u Hotelu Kristal. Tužilaštvo navodi da je, na osnovu izjava svjedoka, jasno da su “relevantni dijelovi videonadzora obrisani” a da je “pristup videonadzoru” imao i direktor Muamer Budnjo. Hasanspahić dalje ističe da je Budnjo videonadzor hotela mogao pratiti putem svog mobilnog telefona. To je, dakle, razlog zbog kojeg je, pet godina nakon događaja u Velikoj aleji tokom kojeg je stradao Dženan Memić , Tužilaštvo BiH pretreslo objekte koje koristi Muamer Budnjo. On je osumnjičen da je počinio krivično djelo “organizirani kriminal iz člana 342 Krivičnog zakona FBiH u vezi sa krivičnim djelima pomoć učinitelju poslije učinjenog krivičnog djela iz člana 346 Krivičnog zakona FBiH i Protuzakonito posredovanje. Dakle, i u ovom aktu Tužilaštva BiH nije navedeno da je Dženan Memić ubijen, kao što nije navedeno ko su eventualni izvršioci krivičnog djela kojima je Budnjo, navodno, pomagao.

Vještak saobraćajne struke Ševal Kovačević je osumnjičen da je “u svojstvu vještaka išao na konsultacije u cilju prilagođavanja svog nalaza i mišljenja”, što, navodi dalje tužilac Ćazim Hasanspahić, “dovodi u sumnju objektivno sačinjavanje i postupanje vještaka u ovom predmetu”. Podsjećamo, vještak Kovačević je, slično kao i njegov kolega Ištvan Bodolo iz Novog Sada, konstatovao da postoji mogućnost da je Dženan Memić stradao u saobraćajnoj nesreći. No, Tužilaštvo BiH je poklonilo vjeru vještaku Željku Karanu za kojeg je Muriz Memić tvrdio da mu je “tražio novac”, i kojeg je pravni zastupnik porodice Memić – Ifet Feraget prijavio zbog podmetanja dokaza u predmetu David Dragučević.


Znači, sudi se jednom frajeru zbog brisanja snimaka, a istražuje drugog zbog - brisanja snimaka :lol:
kod KOGA???? kod famoznog nn-a?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#19980 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nivelacija »

Sta kaze kifla idiot premijer SDA u vrijeme ovog nesretnog slučaja pobjedit cemo SDA ali vas molimo da pratite slucaj Dzenan Memic. Premijeru tesko se sta od takve pozicije moze sakriti u bilo kojem kantonu a jos teze od Čampare prvog covjeka Fupa. Koristis tog jadnog covjeka kao cirkuskog medu za svoje potrebe a nakon izbora ga pustas niz vodu.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#19981 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Vama je ocigledno veca bruka sto se ovo tuzilastvo trudi nesto da uradi, trudi da dodje do neke istine kakva god ona bila. A nije vam bila bruka rad kantonalnog tuzilastva i Dalide? Nije vem bila bruka izbrisani snimci sa hotela, a ne zna se ko ih je izbrisao i ko je naredio to brisanje? Cisto za one koji ne znaju Hard Disk je vjestacen i dokazano je brisanje snimka. To vam nije najveca bruka Tuzilastva KS nakon rata u BiH, kao sto jedan voli da kaze? Nije vam bruka tuzilaca koji 3 puta izlaze pred sud za saobracajku i 3 puta gube na tom slucaju? To nije bruka? Ali zato je bruka Memica sto se trude da dodju do istine pravnim i zakonskim putem. Najlakse je, moje ovce, izaci u novine i reci taj i taj mi je ubio dijete. Jos lakse je uzet i rijesit svojim rukama problem. Ovako drzavne institucije rade posao za koje su placene, al nek je vama bruka istraga koja je tek pocela, a zakljucke izvodite iz pisanja novinara... Bravo
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#19982 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

Nisam upoznat sa detaljima slucaja, niti bilo koga poznajem licno, da mogu nesto 100% tvrditi. Na osnovu ovo informacija koje procitam, te neke intuicije i zivotnog iskustva, mogu sa velikom sigurnoscu reci da Alisa laze za amneziju i nesto sakriva. Neko ko nema sta da krije bi valjda u ovakvoj situaciji saradjivao sa ocem svog stradalog bivseg momka, a ne prepucavala se preko svojih govornika sa njim i slicno. Za ovakvo ponasanje u takvoj situaciji moras ili nekog cuvati ili biti teski sociopata.
Pitanje je samo sta krije, da li ubicu ili nesto sto ni nema veze sa Dzenanom ali bi se otkrilo rasvjetljavanjem slucaja.

Sto se tice Muriza i njegovih motiva, imamo dvije opcije - da vjeruje u ovo sto tvrdi ili da ima neke sakrivene motive, recimo politicke. Ako vjeruje u ovo, onda mora imati dobre razloge za to, probajte se zamisliti u takvoj situaciji, ljudinse hvataju za svaki tracak nade da se ubica osudi i ako je on kao otac zrtve branio optuzenika sigurno ima dobre razloge ili je jako glup, a ne djeluje mi kao glup jer ne bi sve ovo uspio da je glup.
Da ovako nesto radis zbog politike i svjesno branis ubicu.svog sina da bi ti kcerka dobila politicke poene, za to vec moras biti dobro poremecen i sociopata, a ne izgleda tako, dok Alisa svojim ponasanjem ostavlja takav utisak.

To je moje vidjenje ovog slucaja.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#19983 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Koume wrote: 16/09/2021 14:06 Vama je ocigledno veca bruka sto se ovo tuzilastvo trudi nesto da uradi, trudi da dodje do neke istine kakva god ona bila. A nije vam bila bruka rad kantonalnog tuzilastva i Dalide? Nije vem bila bruka izbrisani snimci sa hotela, a ne zna se ko ih je izbrisao i ko je naredio to brisanje? Cisto za one koji ne znaju Hard Disk je vjestacen i dokazano je brisanje snimka. To vam nije najveca bruka Tuzilastva KS nakon rata u BiH, kao sto jedan voli da kaze? Nije vam bruka tuzilaca koji 3 puta izlaze pred sud za saobracajku i 3 puta gube na tom slucaju? To nije bruka? Ali zato je bruka Memica sto se trude da dodju do istine pravnim i zakonskim putem. Najlakse je, moje ovce, izaci u novine i reci taj i taj mi je ubio dijete. Jos lakse je uzet i rijesit svojim rukama problem. Ovako drzavne institucije rade posao za koje su placene, al nek je vama bruka istraga koja je tek pocela, a zakljucke izvodite iz pisanja novinara... Bravo
bruka ili komedija je pretres poslije 5,5 godina
bruka je tolika hampa oko nebitnog snimka na kojem je jedan auto - crni golf koji vozi u suprotnom smjeru vise stotina metara od mjesta
protesti su legalan nacin borbe, tacnije pritiska, ali ne spadaju u kategoriju " ...pravnim i zakonskim putem..."
bruka ili komedija jje da se sud bih uopste bavi ovakvim stvarima
bruka je optuznica za pomaganje nn licu i drzanje ljudi bez dokaza 6 mjeseci u pritvoru
komedija je da muriz kaze da se neko drsko ponasao
bruka je da je muriz nikada nije kaznjen za sve lazi, uvrede i klvete koje je rekao poimenicno ljudima u pravosudju
bruka je sto nije odrzano sudjenje na kojem je bio optuzen za klevetu da je alisa prostitutka
...
bruka ili tragedija je sto su svi prihvatili da vise nije vazno ko je ubio dzenana, nego ko je sakrivao
tragedija je da postoje ljudi koji brane murizovo: ja znam, ali necu da kazem ...

najveca bruka i tragedija je sto ovo jako dugo nema veze sa dzenanom nego samo iskljucivo sa poitickom borbom
na mnogo visem nivou od arijanine fotelje




e, to sto je sud ks promijenio optuznicu sa sipke na saobracajku - to je nesto za sta trebaju svi ukljuceni da odgovaraju
i to je osnova za sve sto se dalje dogadjalo
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#19984 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

Bruka je da neko tako ofirno brani ljude koji ocigledno ometaju istragu i napada covjeka koji pokusava da otkrije ubicu svog sina.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#19985 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 16/09/2021 15:07
Koume wrote: 16/09/2021 14:06 Vama je ocigledno veca bruka sto se ovo tuzilastvo trudi nesto da uradi, trudi da dodje do neke istine kakva god ona bila. A nije vam bila bruka rad kantonalnog tuzilastva i Dalide? Nije vem bila bruka izbrisani snimci sa hotela, a ne zna se ko ih je izbrisao i ko je naredio to brisanje? Cisto za one koji ne znaju Hard Disk je vjestacen i dokazano je brisanje snimka. To vam nije najveca bruka Tuzilastva KS nakon rata u BiH, kao sto jedan voli da kaze? Nije vam bruka tuzilaca koji 3 puta izlaze pred sud za saobracajku i 3 puta gube na tom slucaju? To nije bruka? Ali zato je bruka Memica sto se trude da dodju do istine pravnim i zakonskim putem. Najlakse je, moje ovce, izaci u novine i reci taj i taj mi je ubio dijete. Jos lakse je uzet i rijesit svojim rukama problem. Ovako drzavne institucije rade posao za koje su placene, al nek je vama bruka istraga koja je tek pocela, a zakljucke izvodite iz pisanja novinara... Bravo
bruka ili komedija je pretres poslije 5,5 godina
bruka je tolika hampa oko nebitnog snimka na kojem je jedan auto - crni golf koji vozi u suprotnom smjeru vise stotina metara od mjesta
protesti su legalan nacin borbe, tacnije pritiska, ali ne spadaju u kategoriju " ...pravnim i zakonskim putem..."
bruka ili komedija jje da se sud bih uopste bavi ovakvim stvarima
bruka je optuznica za pomaganje nn licu i drzanje ljudi bez dokaza 6 mjeseci u pritvoru
komedija je da muriz kaze da se neko drsko ponasao
bruka je da je muriz nikada nije kaznjen za sve lazi, uvrede i klvete koje je rekao poimenicno ljudima u pravosudju
bruka je sto nije odrzano sudjenje na kojem je bio optuzen za klevetu da je alisa prostitutka
...
bruka ili tragedija je sto su svi prihvatili da vise nije vazno ko je ubio dzenana, nego ko je sakrivao
tragedija je da postoje ljudi koji brane murizovo: ja znam, ali necu da kazem ...

najveca bruka i tragedija je sto ovo jako dugo nema veze sa dzenanom nego samo iskljucivo sa poitickom borbom
na mnogo visem nivou od arijanine fotelje




e, to sto je sud ks promijenio optuznicu sa sipke na saobracajku - to je nesto za sta trebaju svi ukljuceni da odgovaraju
i to je osnova za sve sto se dalje dogadjalo
Bruka je sto sud BiH mora raditi pretrese 5.5 godina nakon ubistva, zato sto je Tuzilastvo KS propustilo to da uradi (sabotaza).

Bruka je sto tog snimka nema, jer se vidi na njemu ko se kretao prema aleji od aleje. Tebi nebitan snimak ko se krece prema mjestu nesrece i od mjesta nesrece vidim pravo si bistar.

Protesti su legalni, iako nisam mislio na njih, vec pritisak na rad drzavnih organa, sto bi ustvari sami organi trebali da rade bez ikakvog pritiska.
Bruka je sto moras stavit pritisak na organe vlasti kako bi oni poceli s radom.

Bruka su propusti Tuzilastva i Suda KS, i sada mora Sud BiH da popravlja stetu za njima. A i relano baviti se nerijesenim ubistvom nije bruka, ako je to za tebe bruka nek te je sramota.

Komedija Murizove recenice nije ni 0.1% kako se ponasaju pojedini tuzioci pod zastitom stranki, i sta sve sebi daju za pravo.

Zar nije ironicno da ti ljudi koje je Muriz kleo nikad nisu digli optuznicu protiv njega, ili neko ko se osjecao uvredjenim njegovim lazima nikad nije digao tuzbu? Ocigledno neki nece, a koji je razlog? Razlog je ili da ti lazes za ovu recenicu da Muriz laze, da je vrijedjao nekog i da se bavio klevetama ili da ti ljudi ne smiju da ga tuze, jer imaju nesto na sebi.

A sto Alisa sad kad je na slobodni ne pokrene ponovu tu tuzbu za prostituciju, to rociste nije odrzano par puta (dojave bombe itd.)? Jel joj brani neko?

Bruka je sto je nama toliko korumpiran sistem, da je omogucio ubici da se sakrije od ubistva (neceg najstrasnijeg na ovoj kugli zemaljskoj), i sto je dozvoljeno da sistem stiti ubicu. Naravno, ovdje se vise ne radi ko je ubio Dzenana, ovdje se radi o tome da ce svaki naredni put nevino dijete stradat, a sistem ce omoguciti lopovima da sakriju ubicu, a za jadno dijete nikog nije briga, jer to dijete nije dijete nekog stranackog kolege.
Bas se pitam za koliko bi se rijesio slucaj ubistva ili saobracajne nekog politicara (vjerovatno za dan)?

Murizovo, ja znam, necu da kazem, se napada, a Alisino ,ja se ne sjecam, se brani svim mogucim izvorima. Na kraju krajeva Muriz kad je rekao bit ce hapsenja, bit ce pretresi, Boga mi je i bilo. Kad je rekao sokirat cete se ko ce sve bit uhapsen, sokirali smo se jer se niko nije nadao tolikom pomaku.

I sto se tice politicke borbe, ovdje se moze jedino voditi politicka borba protiv drzavne tuziteljice, koja nije SDA linija, jer je sud pokriven sa SDA linijama. A sto se tice price sad SDP, NiP itd. na strani Muriza jer idu izbori.. Gospodo SDA prosle izbore nije imala ozbiljne pobjede, a vjerujte mi nece ni naredne godine imat, bilo slucaja Memic ili ne.
Karikaturist
Posts: 3803
Joined: 20/12/2020 10:03

#19986 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

Bruka i sramota kazete..
lavander
Posts: 140
Joined: 24/01/2008 10:03

#19987 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lavander »

uglavnomja wrote: 16/09/2021 15:07
bruka ili tragedija je sto su svi prihvatili da vise nije vazno ko je ubio dzenana, nego ko je sakrivao
tragedija je da postoje ljudi koji brane murizovo: ja znam, ali necu da kazem ...
Oooo, izvini ti, ali JAKO je vazno znati ko je skrivao. A, narocito, zasto je skrivao.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#19988 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Neko je očito mislio da je snimak bitan, pa ga je obrisao ili ga je dao obrisati.

A da je bruka što je neko uradio nešto po tom pitanju tek nakon pet i po godina, to jeste.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#19989 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

bruka je sto sve ovo traje ovoliko godina uz ovoliko prozvanih i zigosanih imena
dok je onaj na koga ukazuje 99% dokaza slobodan (osim sto je u zatvoru zbog kupovine djevojcice :?: )


dakle, trebalo se davnoooo kad se vidjeo da sve izlazi iz okvira samog slucaja i postaje politika - pozvati eksperte iz inostranstva, nekog dalekog koje ne zna naci bosnu na karti i zavrsiti sa cirkusom

na zalost ili na korist svih/nekih ukljucenih - slucaj je postao predizborna moneta jos na pocetku protesta i ostao je do sada, samo sa vecom cijenom



i bruka je koliko je sve ovo kostalo poreske obveznike i koliko su pojedinci vec zaradili na ovom slucaju
Karikaturist
Posts: 3803
Joined: 20/12/2020 10:03

#19990 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

Uglavnom smo skontali ko je ona Alisina sestra na forumu.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#19991 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Nivelacija wrote: 16/09/2021 13:51 Sta kaze kifla idiot premijer SDA u vrijeme ovog nesretnog slučaja pobjedit cemo SDA ali vas molimo da pratite slucaj Dzenan Memic. Premijeru tesko se sta od takve pozicije moze sakriti u bilo kojem kantonu a jos teze od Čampare prvog covjeka Fupa. Koristis tog jadnog covjeka kao cirkuskog medu za svoje potrebe a nakon izbora ga pustas niz vodu.
Prije da ce kifla biti predsjednik.nego feraget
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#19992 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

uglavnomja wrote: 16/09/2021 16:03 bruka je sto sve ovo traje ovoliko godina uz ovoliko prozvanih i zigosanih imena
dok je onaj na koga ukazuje 99% dokaza slobodan (osim sto je u zatvoru zbog kupovine djevojcice :?: )


dakle, trebalo se davnoooo kad se vidjeo da sve izlazi iz okvira samog slucaja i postaje politika - pozvati eksperte iz inostranstva, nekog dalekog koje ne zna naci bosnu na karti i zavrsiti sa cirkusom

na zalost ili na korist svih/nekih ukljucenih - slucaj je postao predizborna moneta jos na pocetku protesta i ostao je do sada, samo sa vecom cijenom



i bruka je koliko je sve ovo kostalo poreske obveznike i koliko su pojedinci vec zaradili na ovom slucaju
Znaci ti tvrdis da je Muriz toliki bolesnik i zaludjenik nekom strankom da ce lobirati da se oslobodi ubica njegovog djeteta da bi njegova stranka profitirala na izborima? Stvarno tako nesto mislis o njemu?
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#19993 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

tranquil wrote: 16/09/2021 15:51 Neko je očito mislio da je snimak bitan, pa ga je obrisao ili ga je dao obrisati.

A da je bruka što je neko uradio nešto po tom pitanju tek nakon pet i po godina, to jeste.
Imali su 15 dana da obrišu snimak.
Mraka
Posts: 206
Joined: 13/04/2009 18:31

#19994 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Mraka »

Zna li neko šta je sa tim hard diskom ?? Ako je tu snimci se mogu vratiti ,to zna uraditi svako ko se iole razumije u računare.Ako je skroz "nestao" onda je namjerno uništen.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#19995 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Spominje li danAs iko Seferovice? Jesu li pretreseni i oni? Ili su samo potreseni? :skoljka:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#19996 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

Mraka wrote: 16/09/2021 16:20 Zna li neko šta je sa tim hard diskom ?? Ako je tu snimci se mogu vratiti ,to zna uraditi svako ko se iole razumije u računare.Ako je skroz "nestao" onda je namjerno uništen.
Ma sve ce se naci ako se bude htjelo?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#19997 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

MensurM wrote: 16/09/2021 16:14
tranquil wrote: 16/09/2021 15:51 Neko je očito mislio da je snimak bitan, pa ga je obrisao ili ga je dao obrisati.

A da je bruka što je neko uradio nešto po tom pitanju tek nakon pet i po godina, to jeste.
Imali su 15 dana da obrišu snimak.
Ko? Kojih 15 dana?

Nije se znalo da je snimak relevantan dok policija nije došla da vidi da li tako uopšte postoji. Bio je petak. Snimka u ponedjeljak nije bilo.

Imali su vikend da obrišu snimak, i to su očito i iskoristili.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#19998 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Ateista wrote: 16/09/2021 16:13
uglavnomja wrote: 16/09/2021 16:03 bruka je sto sve ovo traje ovoliko godina uz ovoliko prozvanih i zigosanih imena
dok je onaj na koga ukazuje 99% dokaza slobodan (osim sto je u zatvoru zbog kupovine djevojcice :?: )


dakle, trebalo se davnoooo kad se vidjeo da sve izlazi iz okvira samog slucaja i postaje politika - pozvati eksperte iz inostranstva, nekog dalekog koje ne zna naci bosnu na karti i zavrsiti sa cirkusom

na zalost ili na korist svih/nekih ukljucenih - slucaj je postao predizborna moneta jos na pocetku protesta i ostao je do sada, samo sa vecom cijenom



i bruka je koliko je sve ovo kostalo poreske obveznike i koliko su pojedinci vec zaradili na ovom slucaju
Znaci ti tvrdis da je Muriz toliki bolesnik i zaludjenik nekom strankom da ce lobirati da se oslobodi ubica njegovog djeteta da bi njegova stranka profitirala na izborima? Stvarno tako nesto mislis o njemu?
muriz sigurno nije mozak koji stoji iza svega
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#19999 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 16/09/2021 16:03 bruka je sto sve ovo traje ovoliko godina uz ovoliko prozvanih i zigosanih imena
dok je onaj na koga ukazuje 99% dokaza slobodan (osim sto je u zatvoru zbog kupovine djevojcice :?: )


dakle, trebalo se davnoooo kad se vidjeo da sve izlazi iz okvira samog slucaja i postaje politika - pozvati eksperte iz inostranstva, nekog dalekog koje ne zna naci bosnu na karti i zavrsiti sa cirkusom

na zalost ili na korist svih/nekih ukljucenih - slucaj je postao predizborna moneta jos na pocetku protesta i ostao je do sada, samo sa vecom cijenom



i bruka je koliko je sve ovo kostalo poreske obveznike i koliko su pojedinci vec zaradili na ovom slucaju
Jest taj na kojeg ukazuje 99% dokaza je 3 puta pusten...
Logicno bi mi bilo (da je predizborna kampanja) da SDA da podrsku, jer su poceli da gube na ovim izborima (na proslim vec izgubili), kako bi dobili na pozitivnom publicitetu...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20000 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

tranquil wrote: 16/09/2021 16:47
MensurM wrote: 16/09/2021 16:14

Imali su 15 dana da obrišu snimak.
Ko? Kojih 15 dana?

Nije se znalo da je snimak relevantan dok policija nije došla da vidi da li tako uopšte postoji. Bio je petak. Snimka u ponedjeljak nije bilo.

Imali su vikend da obrišu snimak, i to su očito i iskoristili.
pa valjda je onaj ko bi trebao imati veze sa slucajem znao da je na snimku i izbrisao bi se prvi dan
pogotovo zato jer je to tako precizno i pazljivo isplanirano da se ni ne zna sta se tacno desilo, a kamoli ko je to uradio :roll:

druga je stvar sto neko ko nema veze sa slucajem skonta tek kad je policija dosla da bi mogao biti uhvacen za nesto sasvim deseto pa sam obrise ili nekog bliskog nagovori da obrise

a ako su nestali snimci sa svih 16 kamera - onda bi se moglo i o nestanku struje

niko mi nije odgovorio na to pitanje, da li su nestali snimci sa svih 16 kamera?

ifet je to zakukuljio, a avaz jos vvise ... halo 16 kamera ... :-)
Locked