Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20101 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Koume wrote: 17/09/2021 14:35
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:34
+1
:thumbup:
zaprijetili mu 100%
Zato spominje ko ce mu djecu hranit, bilo je il ces sutit il te nece bit
Pametnom dosta :thumbup:
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20102 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Interesantno kako je Tuzilastvo KS u najsitnije detalje provjerilo i objavilo gdje se nalazio Muamer Budnjo, iz vise provjerenih izvora, a za ubistvo momka nisu mogli jedan dokaz izuzet kako treba...
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#20103 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Koume wrote: 17/09/2021 14:33
MensurM wrote: 17/09/2021 14:19

S rarumijevanjem čitati

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... vor/264908

Imaš sliku na prošloj stranici gdje Muriz tužilaštvu govori da i on ima saznanja o Budnji
Ja ovdje vidim zestoko isprepadanog svjedoka
Ne, ti ovdje vidiš što želiš vidjeti.

1. Je li Muriz kaže da ima ISTA saznanja kao ovaj svjedok?
2. Je li ovaj svjedok rekao da je vidio kako Budnjo šamara Alisu?

1 + 2 = Budnjo je Murizov ubica.

Ajmo dalje...

"Tada je saslušan Asad Fočo, koji je ponovio sve što je rekao i policiji. Odmah nakon toga, 16. marta 2017. godine saslušan je i svjedok E.M. koji u svom iskazu nije potvrdio navode Asada Foče u službenoj zabilješci FUP-a. Tako je izjavio da ne može potvrditi da je kritične noći bio na tom mjestu, odnosno, 8. februara 2016.godine, dakle, suprotno od onoga što je policiji rekao Asad Fočo. Svjedok je rekao da nije vidio ni Muamera Budnju, što je suprotno navodima Asada Foče koji je naveo da je svjedok vidio Muamera Budnju. Kretao se ulicom Jasike, a ne kako je naveo Asad Fočo ulicom Karla Maja. Također, nije vidio ni svađu ni prepirku između osoba koje je te noći vidio. Iskaz ovog svjedoka potvrđuju i snimci s nadzornih kamera s kuće u vl. Šerifa Konjevića u ul. Jasike, kao i Kuvajtske rezidencije, što znači da ni prije ni poslije kritičnog događaja, svjedok nije bio na mjestu događaja."

Da svjedok govori istinu, Memići bi ove četiri godine tražili snimke s Konjeviće kuće i Kuvajtske rezidencije i dokazali da je svjedok u tom trenutku bio na tom mjestu. Samim tim bi demantovali Tužilaštvo, je li tako?

Ali ne, šta rade Memići? Nastavljaju s pričom da je svjedok uništen, a ne nude nikakve dokaze za to. Iako im je Tužilaštvo ponudilo dokaze koje je prelako demantovati.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20104 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Sta bolan pricas jel se pricalo da snimaka nema sa kuce od serifa tacnije da ta glavna kamera nije radila :-)
previse muda pod bubrege prosipas mensure
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20105 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Ateista wrote: 17/09/2021 14:11
uglavnomja wrote: 17/09/2021 11:23 :roll:

stranka u kojoj je njegova kcerka zastupnica je oponent sda
ista stranka koja je odradila predizbornu kampaju na protestima (i dobila izbore)

kampanja je bila - kontra sda
svaki kontakt sa sda bi znacio kraj svega

plus, ako malo poslusas intervju kod senada vidjeces murizov stav o ilidzanskim begovima, iftarima ... parama itd


znaci, sda ni pod razno

svakom normalnom je cilj srusiti sda, ali vlast se rusi istinom i cinjenicama
Sve i da je tako da Muriz dobija upute iz NIP-a da ne prihvata SDA podrsku, to ne znaci da sama SDA ne moze dati podrsku covjeku u borbi za istinom zbog svoje promocije, ako nemaju oraha u dzepu i ako se ne boje otkrivanja istine.
i bakir ga je primio
muriza mislim
davno, 4 godine ima
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#20106 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:48 Sta bolan pricas jel se pricalo da snimaka nema sa kuce od serifa tacnije da ta glavna kamera nije radila :-)
previse muda pod bubrege prosipas mensure
Pa valjda bi istog dana to Memići demantovali.

"Tužilaštvo laže, uništilo nam je svjedoka i tvrdi da se on ne vidi na snimkama s Konjevićeve kuće, a tamo kamera nije ni radila."

Ne, oni to nisu napravili i zbog toga u ovoj situaciji vjerujem Tužilaštvu 1/1. Nek me @td_maajka ispravi ako sam fulio negdje demant na ove tvrdnje o ključnom svjedoku.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#20107 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:48 Sta bolan pricas jel se pricalo da snimaka nema sa kuce od serifa tacnije da ta glavna kamera nije radila :-)
previse muda pod bubrege prosipas mensure
Sad sam istražio i u sekundi zaključio da si ti jedan lažov.

"Prikazivanjem snimaka s nadzornih kamera, koje su postavljene na ogradi Kuvajtske rezidencije i kući Šerifa Konjevića u Velikoj Aleji na Ilidži, danas je u Kantonalnom sudu u Sarajevu nastavljeno suđenje Ljubi i Bekriji Seferoviću, a u slučaju “Dženan Memić”."

Znači, neke snimke postoje i očito je da na njima nema svjedoka, a moralo bi ga biti da je bio tu.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20108 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

MensurM wrote: 17/09/2021 14:52
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:48 Sta bolan pricas jel se pricalo da snimaka nema sa kuce od serifa tacnije da ta glavna kamera nije radila :-)
previse muda pod bubrege prosipas mensure
Sad sam istražio i u sekundi zaključio da si ti jedan lažov.

"Prikazivanjem snimaka s nadzornih kamera, koje su postavljene na ogradi Kuvajtske rezidencije i kući Šerifa Konjevića u Velikoj Aleji na Ilidži, danas je u Kantonalnom sudu u Sarajevu nastavljeno suđenje Ljubi i Bekriji Seferoviću, a u slučaju “Dženan Memić”."

Znači, neke snimke postoje i očito je da na njima nema svjedoka, a moralo bi ga biti da je bio tu.
Veceg lazova od tebe nema,mozda imaju neke kamere ali sa glavnih se pricalo da nema.Kad je ovaj serif u pitanju za ambasadu ne pricam.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20109 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

uglavnomja wrote: 17/09/2021 14:50
Ateista wrote: 17/09/2021 14:11

Sve i da je tako da Muriz dobija upute iz NIP-a da ne prihvata SDA podrsku, to ne znaci da sama SDA ne moze dati podrsku covjeku u borbi za istinom zbog svoje promocije, ako nemaju oraha u dzepu i ako se ne boje otkrivanja istine.
i bakir ga je primio
muriza mislim
davno, 4 godine ima
i sta mu je pomogo?
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#20110 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:54
MensurM wrote: 17/09/2021 14:52

Sad sam istražio i u sekundi zaključio da si ti jedan lažov.

"Prikazivanjem snimaka s nadzornih kamera, koje su postavljene na ogradi Kuvajtske rezidencije i kući Šerifa Konjevića u Velikoj Aleji na Ilidži, danas je u Kantonalnom sudu u Sarajevu nastavljeno suđenje Ljubi i Bekriji Seferoviću, a u slučaju “Dženan Memić”."

Znači, neke snimke postoje i očito je da na njima nema svjedoka, a moralo bi ga biti da je bio tu.
Veceg lazova od tebe nema,mozda imaju neke kamere ali sa glavnih se pricalo da nema.Kad je ovaj serif u pitanju za ambasadu ne pricam.
Hoćemol opet ispočetka...

Prema hodžinoj priči i shematskom prikazu svjedoka bi morala snimiti kamera s Konjevićeve kuće (očito ta koja je radila) i Kuvajtske rezidencije. Svjedoka kamera nije snimila. Svjedok rekao da nije ni bio tu i da ga zato nije mogla snimiti.

Šta tebi tu nije jasno?
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20111 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

MensurM wrote: 17/09/2021 14:56
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:54
Veceg lazova od tebe nema,mozda imaju neke kamere ali sa glavnih se pricalo da nema.Kad je ovaj serif u pitanju za ambasadu ne pricam.
Hoćemol opet ispočetka...

Prema hodžinoj priči i shematskom prikazu svjedoka bi morala snimiti kamera s Konjevićeve kuće (očito ta koja je radila) i Kuvajtske rezidencije. Svjedoka kamera nije snimila. Svjedok rekao da nije ni bio tu i da ga zato nije mogla snimiti.

Šta tebi tu nije jasno?
Haj ti za pocetak procitaj svoju izjavu sta si ovde pricao i koga si citirao...
razne-diskusije-f11/slucaj-dzenan-memic ... s5750.html
MensurM wrote: 09/02/2021 18:24
tukizahou wrote: 09/02/2021 18:19 a sta bi sa snimcima sa kuce serifa konjevica,kolko se sjecam receno je da su i oni nestali,pa ako je ovaj kucni frend kako se to dogodilo?moze li on biti kljucni svjedok?
Ovo volim, kad neko prati razvoj događaja i skonta nešto što ja nisam.

"Feraget je kazao da snimci sa kuće Šerifa Konjevića i hotela Kristal na Ilidži pokazuju ko je ubio Dženana Memića, ali, poručio je, da tih snimaka nema."
Da nisi mozda i ti dobio amneziju?
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20112 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:56
uglavnomja wrote: 17/09/2021 14:50

i bakir ga je primio
muriza mislim
davno, 4 godine ima
i sta mu je pomogo?
Nista, samo ga pitao jel Muamer ubica, toliko o putu u Njemacku. Kako ce bit ubica kad nije bio tu?
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20113 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

MensurM wrote: 17/09/2021 14:56
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:54
Veceg lazova od tebe nema,mozda imaju neke kamere ali sa glavnih se pricalo da nema.Kad je ovaj serif u pitanju za ambasadu ne pricam.
Hoćemol opet ispočetka...

Prema hodžinoj priči i shematskom prikazu svjedoka bi morala snimiti kamera s Konjevićeve kuće (očito ta koja je radila) i Kuvajtske rezidencije. Svjedoka kamera nije snimila. Svjedok rekao da nije ni bio tu i da ga zato nije mogla snimiti.

Šta tebi tu nije jasno?
Ta kamera od Serifa ocigledno radi kad se treba provjerit jel svjedok bio tu, a kad treba provjerit potencijalne ubice kamera ne radi... Ccc kakva slucajnost
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20114 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Zamisli lika naziva me lazovom a on citiro izjavu ferageta gdje se kaze kako snimka nema sa kuce serifa :lol:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#20115 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:31
invincible1921 wrote: 17/09/2021 14:30

Ne znam nisam istrazitelj...ali to sto je neko bitan ne mora znaciti da je Budnjo..
Procurilo bi do sad ime nekog drugog vjerovatno da jest.Mora bit neko iz sda cim ga ovoliko stite i to neko bitan u toj stranci,sumnjam da je kakir karo okolo djecurliju,prosto ne vjerujem.
Ne mora...mozda jednostavno se previse daleko otislo sa hajkom da bi se sad prihvatila neka istina koja nije uospte neobicna..mozda se ne vidi drvo od sume?

Da me se ne shvati pogresno, mozda fkt ja pogresno povezujem stvari ...ali opet sa druge strane bilo sta sto muriz kaze je u kamen urezano i bilo kakav razuman kontra argument se docekuje na noz
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20116 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Nego jel ono neku noc Serif Konjevic bio kod Brajlovica sa kcerkom Baketa??? :D
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20117 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

invincible1921 wrote: 17/09/2021 15:16
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:31

Procurilo bi do sad ime nekog drugog vjerovatno da jest.Mora bit neko iz sda cim ga ovoliko stite i to neko bitan u toj stranci,sumnjam da je kakir karo okolo djecurliju,prosto ne vjerujem.
Ne mora...mozda jednostavno se previse daleko otislo sa hajkom da bi se sad prihvatila neka istina koja nije uospte neobicna..mozda se ne vidi drvo od sume?

Da me se ne shvati pogresno, mozda fkt ja pogresno povezujem stvari ...ali opet sa druge strane bilo sta sto muriz kaze je u kamen urezano i bilo kakav razuman kontra argument se docekuje na noz
Ma vidi nista nije nemoguce,samo ne vodim se ja puno onim sto kaze muriz ili ifet nego malo se vise baziram na radnjama suda,tuzilastva i njihovim izjavama....
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#20118 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nivelacija »

preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:56
uglavnomja wrote: 17/09/2021 14:50

i bakir ga je primio
muriza mislim
davno, 4 godine ima
i sta mu je pomogo?
Njemu nema pomoci, samo mu psiholog moze pomoci.
On ima svoju istinu i bilo sta drugo da se kaze i dokaze odmah ga upisuje u svesku kao saradnika ubistva sa tih jos 380 ljudi koje je do sada optuzio.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20119 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

invincible1921 wrote: 17/09/2021 15:16
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:31

Procurilo bi do sad ime nekog drugog vjerovatno da jest.Mora bit neko iz sda cim ga ovoliko stite i to neko bitan u toj stranci,sumnjam da je kakir karo okolo djecurliju,prosto ne vjerujem.
Ne mora...mozda jednostavno se previse daleko otislo sa hajkom da bi se sad prihvatila neka istina koja nije uospte neobicna..mozda se ne vidi drvo od sume?

Da me se ne shvati pogresno, mozda fkt ja pogresno povezujem stvari ...ali opet sa druge strane bilo sta sto muriz kaze je u kamen urezano i bilo kakav razuman kontra argument se docekuje na noz
Vidim imas 1921 u imenu, iz Sarajeva si, trebalo bi ti biti poznato da je ovaj grad jedna velika mahala i da se sve sazna. Jer ima ljudi medju redovima ovih lopova, koji nisu za takve stvari koje pojedinci vole da rade, pa promahalaju svakom po malo i rasiri se prica. Sto bas Budnjo? Pravo da vam kazem nisam znao da postoji taj lik, a pogotovo da je clan SDA, dok se nije desio ovaj slucaj, i slucaj sa ViKom
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20120 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Nivelacija wrote: 17/09/2021 15:20
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:56
i sta mu je pomogo?
Njemu nema pomoci, samo mu psiholog moze pomoci.
On ima svoju istinu i bilo sta drugo da se kaze i dokaze odmah ga upisuje u svesku kao saradnika ubistva sa tih jos 380 ljudi koje je do sada optuzio.
A ti bi pustio da ostane zapisano da ti je sin poginuo u saobracajki, a od nekud saznas da je ubistvo?
Na kraju krajeva momak je ubijen, nije ga udarilo auto. Kad ste govorili da je Muriz lud, da ne postoji ubica, 3 puta prica o saobracajnoj pada, znaci neko ga ubio. Jel bas ne zelite to da shvatite?
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#20121 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

Nivelacija wrote: 17/09/2021 15:20
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:56
i sta mu je pomogo?
Njemu nema pomoci, samo mu psiholog moze pomoci.
On ima svoju istinu i bilo sta drugo da se kaze i dokaze odmah ga upisuje u svesku kao saradnika ubistva sa tih jos 380 ljudi koje je do sada optuzio.
Nema on svoju istinu nego je istina jedna, druga je stvar sto ste vi navikli da vam se neko ne suprostavlja i da je ono sto vi zelite rava istina.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20122 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Koume wrote: 17/09/2021 15:23
Nivelacija wrote: 17/09/2021 15:20

Njemu nema pomoci, samo mu psiholog moze pomoci.
On ima svoju istinu i bilo sta drugo da se kaze i dokaze odmah ga upisuje u svesku kao saradnika ubistva sa tih jos 380 ljudi koje je do sada optuzio.
A ti bi pustio da ostane zapisano da ti je sin poginuo u saobracajki, a od nekud saznas da je ubistvo?
Na kraju krajeva momak je ubijen, nije ga udarilo auto. Kad ste govorili da je Muriz lud, da ne postoji ubica, 3 puta prica o saobracajnoj pada, znaci neko ga ubio. Jel bas ne zelite to da shvatite?
Samo priznanje dalide murizu koje od samog pocetka prica,nije ga htjeo ubiti dovoljno govori o svemu sto se desilo.Nije muriz lud da o tome laze i od samog pocetka to tvrdi.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#20123 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

Koume wrote: 17/09/2021 15:21
invincible1921 wrote: 17/09/2021 15:16

Ne mora...mozda jednostavno se previse daleko otislo sa hajkom da bi se sad prihvatila neka istina koja nije uospte neobicna..mozda se ne vidi drvo od sume?

Da me se ne shvati pogresno, mozda fkt ja pogresno povezujem stvari ...ali opet sa druge strane bilo sta sto muriz kaze je u kamen urezano i bilo kakav razuman kontra argument se docekuje na noz
Vidim imas 1921 u imenu, iz Sarajeva si, trebalo bi ti biti poznato da je ovaj grad jedna velika mahala i da se sve sazna. Jer ima ljudi medju redovima ovih lopova, koji nisu za takve stvari koje pojedinci vole da rade, pa promahalaju svakom po malo i rasiri se prica. Sto bas Budnjo? Pravo da vam kazem nisam znao da postoji taj lik, a pogotovo da je clan SDA, dok se nije desio ovaj slucaj, i slucaj sa ViKom
Ja neam pojma ko je lik, eo vjeruj sutra da ga sretnem ne bi ga prepozno...nek lezi ako je kriv, ali mislim nakon svega ovoga i tolikih godina, pa naslo bi se nesto.

Uostalom ispocetka je isla prica da ga je 100% on ubio, sad vec pllako se svi prave da to nikad nisu rekli
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20124 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

invincible1921 wrote: 17/09/2021 15:28
Koume wrote: 17/09/2021 15:21

Vidim imas 1921 u imenu, iz Sarajeva si, trebalo bi ti biti poznato da je ovaj grad jedna velika mahala i da se sve sazna. Jer ima ljudi medju redovima ovih lopova, koji nisu za takve stvari koje pojedinci vole da rade, pa promahalaju svakom po malo i rasiri se prica. Sto bas Budnjo? Pravo da vam kazem nisam znao da postoji taj lik, a pogotovo da je clan SDA, dok se nije desio ovaj slucaj, i slucaj sa ViKom
Ja neam pojma ko je lik, eo vjeruj sutra da ga sretnem ne bi ga prepozno...nek lezi ako je kriv, ali mislim nakon svega ovoga i tolikih godina, pa naslo bi se nesto.

Uostalom ispocetka je isla prica da ga je 100% on ubio, sad vec pllako se svi prave da to nikad nisu rekli
Upravo to ti govorim, sto bi se dizala hajka na nekog lika za kojeg vecina ne zna. Da su htjeli mogli su dici hajku na Bakira, na Asima, na onog Fikreta, mogli su na sami vrh SDA udarit, oni uzese Budnju. Znaci ima tu nesto. Pretresi se ne mogu radit tek tako. Za to ti treba neki dokaz da je ta osoba umjesana, validan dokaz. I nisam upoznat da Budnjo obavlja ikakvu politicku funkciju, da su htjeli politicke igre neke i lazna svaljivanja izabrali bi nekog s jacom funkcijom
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#20125 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 15:05 Zamisli lika naziva me lazovom a on citiro izjavu ferageta gdje se kaze kako snimka nema sa kuce serifa :lol:
Jedne kamere?

Snimaka ima, prikazani su na suđenju.
Locked