Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#10426 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Poznajem mnoge što tako "znaju"...
Toni12345
Posts: 57
Joined: 14/03/2021 18:19

#10427 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Toni12345 »

..odluka suda

..produzen pritvor dupovcu i ziji mutap jos 2 mjeseca
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#10428 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

GAU8 wrote: 29/04/2021 15:25 Poznajem mnoge što tako "znaju"...
To je jako pozitivno za nas i negativno za tebe. Mada tvoje misljenje nije n bitno
td_maajka
Posts: 1022
Joined: 05/02/2021 09:57

#10429 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

hotaa wrote: 29/04/2021 14:38
GAU8 wrote: 29/04/2021 11:35
hotaa wrote: 29/04/2021 11:25 Moguce da ubica nije krvario, ali opet to nije razlog da ne uzmes dzemper na vjestacenje
Nije, ali mozes samo dokazati da je policajac bio nekompetentan i nemaran pri izuzimanju dokaza.

Cak i da je policajac namjerno "zaboravio" dzemper, zasto nije zaboravio i jaknu??? Ukljucite mozak ljudi.
Kako je kompetentan i maran bio kada je izuzimao dokaze od Dzenana istu noc ?
Pa to treba njega pitati, ima neki razlog garant, nije slucajno zaboravio u to sam siguran.
Na kraju krajeva i da nema nijedan dokaz na dzemperu, policajca je trebalo kazniti i sankcionista (dati otkaz ili sta vec), jer je jedan od dokaza namjerno ili ne, zaboravio da izuzme i time jedan dio istrage skroz usporio, pa cak mozda i upropastio. Opet kazem ne mora znaciti da bi bilo sta tim dzemperom postigli, ali se taj isti dzemper MORAO izuzeti.
Posto si se cudio/la, kako ljudi to ne shvataju...

Ovdje ima ljudi kojima je posao da ne shvataju, odnosno da se prave da ne shvataju. A ti si sve lijepo objasnio/la.

Kako nije izuzet dzemper sa tragovima krvi na njemu, tako nikada u kantonalnom tuzilastvu nije ispitan dr. Celjo koji je Dzenana operisao, vec tek nakon sto su slagali da su ga ispitali, ga pozovu u policiju, tako nikad nisu ispitani svjedoci koji su tu noci prolazili tuda, tako nikada ne bi bio pitan policajac koji je sacinio video zapis uvidjaja, a za koji su tvrdili da ga nema, da covjek nije doslovno sam dosao i rekao: “Ne znam zasto me ne ispituju”, tako nikad nisu izuzeti snimci sa hotela “Crystal”, tako nikad nije registrovan famozni kombi ni na Ljubu, ni na Bekriju, ni na jednog od dva iduca vlasnika, tako nikad nije vjestacen drugi telefon Alise Mutap, tako nikad nije izuzet snimak sa dzamije u Luzanima, nikad nije ispitano kretanje Alise i Dzenana, nikad nisu vjestacene poruke u telefonima, a nekako su i “nestale”, tako nikad nije ispitana porodica ubijenog, tako nikad nije ispitano da li je zavedeno igdje da je Vehbija Seferovic tada renato auto od Zije Mutapa, nije ispitano da li je zavedena sluzbena zabiljeska o njegovoj navodnoj nesreci (sletio u jarak s tim autom) iz te noci, nikad nije ispitano zasto Dzenan nije odmah primljen na KUM kad je dovezen iako je javljeno unaprijed da se pripreme za pacijenta kojemu treba “komplet”, itd itr...

Sve su to samo “propusti”, jah.

Neke od tih informacija sada necemo nikada dobiti (cija je krv bila na dzemperu, sta je bilo na snimcima s hotela, kakve su poruke bile u Dzenanovom telefonu...), a da smo to imali, slucaj bi davno mozda bio rijesen. Medjutim, neke informacije hocemo ipak, jer su SIPA i Tuzilastvo BiH odradili sto ovi prije njih nisu.

I zato je svako “vikanje” kako je bila saobracajka, kako ga je Ljubo ubio i da su nadlezni radili svoj posao, samo su im se desavale greske, sada uzaludne.

Sve se vec zna, a svakim novim hapsenjem, sve vise ce i javnosti biti poznato.

Moj zaista iskren i dobronamjeran savjet svima onima koji pisu za platu je da traze nove poslove. Vjerujem da ste i sami toga svjesni. Ali ovim niposto ne zelim reci da su to svi oni koji imaju suprotno misljenje od mene. Oni kojima je upuceno ce se prepoznati.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#10430 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Ja pisem za zdrav razum.
Slazem se da u policiji/tuzilastvu/sudstvu rade kriminalci i amateri, ali slucaj Dzenan je uprkos svoj toj nesposobnosti i kriminalu bio rijesen.

I onda se sjete da oslobode krivca...

I sad se ti Muzafere kupaj...
Last edited by GAU8 on 29/04/2021 15:53, edited 1 time in total.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#10431 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by gdesi bre »

zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#10432 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

klix wrote: 29/04/2021 10:52 Pa Dženana je udario dešnjak.
ne ako je bio ispred Dženana i držao šipku s obje ruke
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#10433 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

GAU8 wrote: 29/04/2021 15:53 Ja pisem za zdrav razum.
Slazem se da u policiji/tuzilastvu/sudstvu rade kriminalci i amateri, ali slucaj Dzenan je uprkos svoj toj nesposobnosti i kriminalu bio rijesen.

I onda se sjete da oslobode krivca...

I sad se ti Muzafere kupaj...
Kako ti možeš pisati za zdrav razum kad ti sam nisi zdravog razuma :-)
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#10434 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

hotaa wrote: 29/04/2021 11:25 Moguce da ubica nije krvario, ali opet to nije razlog da ne uzmes dzemper na vjestacenje
Zakon o policiji BiH
Član 22.
Uvjeti za privremeno oduzimanje predmeta
(1) Policijski službenik privremeno oduzima predmet: 1.kada je to neophodno radi zaštite javne sigurnosti,
2.koji je u posjedu osobe koja je lišena slobode i koja taj predmet može upotrijebiti za samoozljeđivanje, napad na drugu osobu ili bijeg.(2)
Policijski službenik obavezan je izdati potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta.Potvrda mora sadržavati: karakteristike oduzetog predmeta koje ga razlikuju od ostalih predmeta, podatke o osobi od koje je predmet oduzet, te ime i prezime, podatke sa policijske značke i potpispolicijskog službenika koji je izvršio oduzimanje.
-----------------------------------------------------------------------
Nema izuzimanja licnih predmeta i vjestacenja bez sudskog naloga .
Last edited by dzolix on 29/04/2021 17:41, edited 2 times in total.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#10435 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

zijancer wrote: 29/04/2021 16:03
klix wrote: 29/04/2021 10:52 Pa Dženana je udario dešnjak.
ne ako je bio ispred Dženana i držao šipku s obje ruke
Ali je zamahnuo sa desne strane. Ja sam ljevoruka i zamahnula bih sa lijeve strane.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#10436 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

i ja sam, pogledaj gitariste
ako hoću precizno pogoditi tačku moram zamahnuti sa desne strane
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#10437 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Hmm... Moguće.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#10438 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

uvijekIInikadI wrote: 29/04/2021 12:57 Poenta je da sve sudije u prethodnim postupcima nisu iznosili istine. A sada je sve istinito. I samo istinito.
Zivio drug Staljin
Imas li neki konkretan primjer ,bilo koji, koje su to muljaze od strane suda.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#10439 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

dzolix wrote: 29/04/2021 22:11
uvijekIInikadI wrote: 29/04/2021 12:57 Poenta je da sve sudije u prethodnim postupcima nisu iznosili istine. A sada je sve istinito. I samo istinito.
Zivio drug Staljin
Imas li neki konkretan primjer ,bilo koji, koje su to muljaze od strane suda.
Sve si to ti već iznio u dosadašnjim pisanjima po temi. Znači sud laže a ti samo prepisuješ laži. Najčešće u kilometarskim javnim radovima.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#10440 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

td_maajka wrote: 29/04/2021 15:43 Kako nije izuzet dzemper sa tragovima krvi na njemu, tako nikada u kantonalnom tuzilastvu nije ispitan dr. Celjo koji je Dzenana operisao, vec tek nakon sto su slagali da su ga ispitali, ga pozovu u policiju, tako nikad nisu ispitani svjedoci koji su tu noci prolazili tuda, tako nikada ne bi bio pitan policajac koji je sacinio video zapis uvidjaja, a za koji su tvrdili da ga nema, da covjek nije doslovno sam dosao i rekao: “Ne znam zasto me ne ispituju”, tako nikad nisu izuzeti snimci sa hotela “Crystal”, tako nikad nije registrovan famozni kombi ni na Ljubu, ni na Bekriju, ni na jednog od dva iduca vlasnika, tako nikad nije vjestacen drugi telefon Alise Mutap, tako nikad nije izuzet snimak sa dzamije u Luzanima, nikad nije ispitano kretanje Alise i Dzenana,
U zivotu uvijek se nesto odvija onako kako nije nekom po volji ili planu . Ja mogu samo ako hocu ,pokazo sam,
uvijek naci neku gresku ,manu ,sto ne znaci da cu dokazati postojanje neke zle namjere ko sto rece on. Izgleda da se upravo o tome radi ,srednjovjekovni metod lova na vjestice bez imalo tolerancije, pun cinizma, tipicno za tog advokata .
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Nije oduzet dzemper jer je vracen svom vlasniku ,krv je bila sigurno Alisina.Nije moralo biti sve oduzeto jer tada jos nije bilo ubistvo jer je bio ziv.
Postoji li izjava Celje video ili tonski zapis u vezi s tim da govori to sto govori ,ako ne postoji onda Celjo nije bio siguran u to ili mu nije bilo stalo. Sto nije fotografiso .
Sa hotela Crystal na v.nadzoru je vidjen neki automobil i nista vise.
Kombi je bio registrovan na Bekriju S, tako stoji u izvjestaju sa sudjenja.
Dali se moglo ispitati kretanje na osnovu baznih stanica u to vrijeme 2016 sa obzirom na tehnologiju ,to nije uvijek bilo moguce.
Dzenanov i Alisin telefon je vjestacen ,pitaj onda tuzilastvo sta u njima stoji ako ima nesto zanimljivo. Da ima, davno bi objavili.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#10441 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

uvijekIInikadI wrote: 29/04/2021 22:16
dzolix wrote: 29/04/2021 22:11
uvijekIInikadI wrote: 29/04/2021 12:57 Poenta je da sve sudije u prethodnim postupcima nisu iznosili istine. A sada je sve istinito. I samo istinito.
Zivio drug Staljin
Imas li neki konkretan primjer ,bilo koji, koje su to muljaze od strane suda.
Sve si to ti već iznio u dosadašnjim pisanjima po temi. Znači sud laže a ti samo prepisuješ laži. Najčešće u kilometarskim javnim radovima.
Ne laze sud ni vjestaci ni tuzioci ni odbrana .Oni jednostavno nemaju moc da otkriju potpuno pravu istinu .
A onaj koji laze je glavnooptuzeni koji je (su) promjenio iskaz.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#10442 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Džaba, to je sada zagrizlo i logično razmišljanje je isključeno. Zavjera, nepoznati ubica, tačka.
Hendrix
Posts: 4104
Joined: 27/02/2004 00:00

#10443 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Hendrix »

Ovaj Dzolix je toliko ofiran bot da to nije normalno... od 327 postova na forumu par ih mozda nije vezano za ovu temu. Promjeni malo nick brate, ofiran si pravo.

Koja je veza sa Alisom i porodicom Mutap? Smijes li reci? Nemas sta kriti vise stvarno, trolas temu mjesecima.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#10444 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

dzolix wrote: 29/04/2021 23:03 Ne laze sud ni vjestaci ni tuzioci ni odbrana .Oni jednostavno nemaju moc da otkriju potpuno pravu istinu .
E fino si to sam sebi dokazao, iz druge recenice slijedi prva, sud nije donio pravu istinu jer su ga slagali i tužioci i sudije. :) Bravo majstore, tako se to i radi. :thumbup: Niko ne zna kao ti. :lol: Mada si ti to više puta i ranije napravio da si sam sebe popljuvao ;-)
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#10445 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ovo_malo_duse »

Hendrix wrote: 30/04/2021 06:48 Ovaj Dzolix je toliko ofiran bot da to nije normalno... od 327 postova na forumu par ih mozda nije vezano za ovu temu. Promjeni malo nick brate, ofiran si pravo.

Koja je veza sa Alisom i porodicom Mutap? Smijes li reci? Nemas sta kriti vise stvarno, trolas temu mjesecima.
Ma jok ba, Veze on sa ovo dvoje nema, on je pozadinski bot veceg ranga iz iste grupe koja se pojavljuje ovdje. Prvi esalon je bio Mensur. Kojeg je raja utukla i bio samo za zezu i to je bilo ok. Medjutim kad je raja ovdje pocela ignorisat Mensura i tabirit stvari iz ozbiljnih uglova, pojavljuje se drugi esalon. Vrati se nazad pa pogledaj par njih izvale takve nebuloze cisto da zachataju i razvodne temu kad se pocnu postavljat konkretna pitanja. I par njih a ovaj je glavni koji ima pristup kompletnom slucaju. Pogledajte kilometarske postove, kopi/ paste tekstile iz sudskih spisa i slike koje 99% slucajnih interesanata nije ni vidjelo. A on se svega sjeca i sve moze naci :-) :-) :D
Kazu pametnim je i “isaret” dovoljan.
A on je vrlo dobar pokazatelj, Malo vece zvjerke koje imaju pristupa od policije do suda.

I da mu ovim putem posellamim kolege. ( Ove sto provjeravaju ko, zasto i od kuda pise). Najdraze mi je kad me zovu s Albanskog broja. :lol: :lol:
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#10446 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

Hendrix wrote: 30/04/2021 06:48 Koja je veza sa Alisom i porodicom Mutap? Smijes li reci? Nemas sta kriti vise stvarno, trolas temu mjesecima.
Nemam ja direktne veze sa porodicom Mutap . Ja sam generacija koja je na svojoj kozi dozivjela i vidjela pocetak rata i sam rat u BiH . Znam,vidio sam kako je krenulo ,medijskom propagandom,huskanjem,zborovima,parolama,lobiranjima, laznim optuzbama ,cinizmom, pritiskom javnosti,lazima,majcama,bedzevima, gostovanjima u emisijama. Samo sam posto alergican na propagandu .
Image
Image
Image
Last edited by dzolix on 30/04/2021 07:48, edited 1 time in total.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#10447 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

Jel to i noćima ne spavaš zbog lažnih svjedoka? 8)
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#10448 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

ovo_malo_duse wrote: 30/04/2021 07:16 Ma jok ba, Veze on sa ovo dvoje nema, on je pozadinski bot veceg ranga iz iste grupe koja se pojavljuje ovdje.
Ja trubim par mjeseci a nakon 2 komentara sa pocetka nakon registracije odma bot.
Jel ti Muriz Memic bot ,automatski vrti istu pricu 5 godina.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#10449 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

dzolix wrote: 30/04/2021 08:08
ovo_malo_duse wrote: 30/04/2021 07:16 Ma jok ba, Veze on sa ovo dvoje nema, on je pozadinski bot veceg ranga iz iste grupe koja se pojavljuje ovdje.
Ja trubim par mjeseci a nakon 2 komentara sa pocetka nakon registracije odma bot.
Jel ti Muriz Memic bot ,automatski vrti istu pricu 5 godina.
Razlika je u tome što Muris priča istinu, ti nema šta nisi slagao pa čak i samog sebe, više puta.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#10450 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

uvijekIInikadI wrote: 30/04/2021 08:14 Razlika je u tome što Muris priča istinu, ti nema šta nisi slagao pa čak i samog sebe, više puta.
Navedi jedan primjer sta sam to slago sto se tice istrage.
Ti si vjernik Muriza Memica,tvoja stvar .Prazna vjera na osnovu empatije a on i Feraget su teoreticari zavjere, lazno optuzuju ljude montiranim konstrukcijama a glavna im je konstrukcija na kojoj se sve bazira je da je sve isplanirano i montirano.
Locked