Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
jazzer
Posts: 7152
Joined: 20/12/2004 14:44

#7801 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by jazzer »

Cuj stala hitna da Alisa povrati? Je l to bilo ''halo, majstore, otvori zadnja, povraca mi se''.
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#7802 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ali_G »

Ma ovo izuzimanje je vjerovatnije po redovnoj proceduri, garant radi vremena poziva. Ne moze osoblje hitne slagati scenarij za amneziju kad glavni nalaz ide s KUMa nakon dijagnostike, a onda na to sve prva ekipa vjestaka kaze da nema amnezije.
Jedino je konfuzno ako tehnicar govori istinu, zasto bi onda doktor is’o svjesno da laze.
User avatar
jazzer
Posts: 7152
Joined: 20/12/2004 14:44

#7803 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by jazzer »

Nivelacija wrote: 24/02/2021 12:43 znaci imamo nove osumnjicene i ukljucene u zavjeru, sad su i vozaci hitne sakrivali dokaze

na kraju ce biti 1800 ljudi ukljuceno po teoreticarima zavjere

ko je organizovao zavjeru sa 500 ljudi u roku pola sata taj je sigurno jaci od ambasadora Amerike i Incka zajedno pa jel
Hajd ti meni reci vjerujes li u Alisinu amneziju?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7804 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by foxlife »

Cherry-Cherry wrote: 24/02/2021 12:31 A mogla je sve na početku reći i imala bi čistu savjest i miran život.
Ma dobro pitanje je da li joj se prijetilo i sl
Ajd znaj sta se sve desavalo tada tako da ja sumnjam da je njoj lako
Da se razumijemo ne branim je ni sekunde nego se samo stavljam u njen polozaj
Ako su ovi sposobni da zataskavaju slucaj na sudovima da za njih rade policajci ljekari i ko sve ne sta je njima da i jedna alisa nestane ako progovori
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#7805 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nivelacija »

jazzer wrote: 24/02/2021 12:46
Nivelacija wrote: 24/02/2021 12:43 znaci imamo nove osumnjicene i ukljucene u zavjeru, sad su i vozaci hitne sakrivali dokaze

na kraju ce biti 1800 ljudi ukljuceno po teoreticarima zavjere

ko je organizovao zavjeru sa 500 ljudi u roku pola sata taj je sigurno jaci od ambasadora Amerike i Incka zajedno pa jel
Hajd ti meni reci vjerujes li u Alisinu amneziju?
Pojma nemam iskreno.

Vidio sam da je imala teske povrede i potres mozga od udara sad jel ima amneziju neka doktori kazu.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#7806 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

Nije imala teške povrede i potres mozga.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#7807 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

Jaooo jaooo kako se laži provlače, kako ste providni ko celofan.
td_maajka
Posts: 990
Joined: 05/02/2021 09:57

#7808 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

A gdje si ti gledao, pa si to vidio, zivota ti?! :D

Zena je imala lakse tjelesne povrede i nije konstantovano da je imala potrez mozga medicinskom dokumentacijom, vec izjavom jedne od doktorica koja kaze da je mozda imala potres mozga.

Sta pisemo mi preko 300 stranica, a i ti pratis temu vec duze, pa ti je ovo - 100 puta prezvakano na forumu - promaklo.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#7809 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by malakh »

Nivelacija wrote: 24/02/2021 12:53
jazzer wrote: 24/02/2021 12:46
Nivelacija wrote: 24/02/2021 12:43 znaci imamo nove osumnjicene i ukljucene u zavjeru, sad su i vozaci hitne sakrivali dokaze

na kraju ce biti 1800 ljudi ukljuceno po teoreticarima zavjere

ko je organizovao zavjeru sa 500 ljudi u roku pola sata taj je sigurno jaci od ambasadora Amerike i Incka zajedno pa jel
Hajd ti meni reci vjerujes li u Alisinu amneziju?
Pojma nemam iskreno.

Vidio sam da je imala teske povrede i potres mozga od udara sad jel ima amneziju neka doktori kazu.
gdje si vidio? da i ja vidim.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#7810 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

dystopia wrote: 24/02/2021 12:26 važno je zato što se sve radi sa se potkrijepi ali sina amnezija.

povraćanje je simptom potresa mozga, a amnezija je dijagnoza koja se utvrđuje na osnovu potresa mozga
pa je neki tehničar slagao da su zaustavljali vozilo da ona povrati dok vozač tvrdi da nisu (jer se to nikad i ne radi)
Možda kada je dr.Dizdarević rekao da nema potresa mozga pa samim tim ni amnezije, naknadno ubace laž da se zaustavljalo vozilo i da je povraćala.
Sakrivali su sve i lagali onako u hodu i mislili da nikada niko neće provjeravati.
Jedna laž vuče drugu i tako u nedogled.
Hvala Bogu pa dade nekim ljudima pamet i danas imamo internet....da je ovo bilo prije 20 god., zataškalo bi se odmah.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#7811 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

Cherry-Cherry wrote: 24/02/2021 12:30 Pa tražila bi ona azil ali po kojem osnovu?
Po osnovu da se ne sjeća što traži azil :mrgreen:
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#7812 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

malakh wrote: 24/02/2021 12:33

naravno i vozac je rekao istinu. samo me zanina koja je potreba ovog doktora da kaze da su se ipak zaustavljali.

@uglavnomja doktor kaze da se vozilo koje je prevozilo alisu nekoliko puta zaustavljalo. vozac to opovrgava. zamisli diletantizma kada netko kaže da je vozilo hitne pomoći stajalo da neko izađe povratiti.

informacije radi, vozilo hitne pomoći se ne zaustavlja ni kada se u istom rade reanimacije, a pogotovo kada netko želi povratiti. imaju posebne kofe za one koji povraćaju.

opet ponavljam da ni hans kristijan andersen ne bi ovako napisao scenarij, kako su ga oni pokušali provući.
Po ovoj analogiji, kako su se samo zapetljati, ispade da je doktor vozio a vozač pružao pomoć :-)
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#7813 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by malakh »

suspect_zero wrote: 24/02/2021 13:09
Cherry-Cherry wrote: 24/02/2021 12:30 Pa tražila bi ona azil ali po kojem osnovu?
Po osnovu da se ne sjeća što traži azil :mrgreen:
može tražiti azil samo kao zaštićeni svjedok tužiteljstva. drukčije ne može.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#7814 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by malakh »

suspect_zero wrote: 24/02/2021 13:12
malakh wrote: 24/02/2021 12:33

naravno i vozac je rekao istinu. samo me zanina koja je potreba ovog doktora da kaze da su se ipak zaustavljali.

@uglavnomja doktor kaze da se vozilo koje je prevozilo alisu nekoliko puta zaustavljalo. vozac to opovrgava. zamisli diletantizma kada netko kaže da je vozilo hitne pomoći stajalo da neko izađe povratiti.

informacije radi, vozilo hitne pomoći se ne zaustavlja ni kada se u istom rade reanimacije, a pogotovo kada netko želi povratiti. imaju posebne kofe za one koji povraćaju.

opet ponavljam da ni hans kristijan andersen ne bi ovako napisao scenarij, kako su ga oni pokušali provući.
Po ovoj analogiji, kako su se samo zapetljati, ispade da je doktor vozio a vozač pružao pomoć :-)
:lol: :thumbup:



a tek kakav su cirkus napravili sa kombijem. ovako bi izgledao po njihovom. ljudska glava udubila štok od kombija...
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#7815 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by van Basten »

U kontekstu danasnjih pretresa treba se sjetiti ko je bila direktorica Hitne tad i u kakvim je familijarnim vezama sa "gospodinom koji nikoga ne zna".
Mahalska je bila da je vozilo hitne stalo da bi neko dovoljno jak da ga zaustavi u voznji usao/usla u auto i dali instrukcije Alisi da ima amneziju. Rekoh, to je za sada na nivou mahalske...
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#7816 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

van Basten wrote: 24/02/2021 13:17 U kontekstu danasnjih pretresa treba se sjetiti ko je bila direktorica Hitne tad i u kakvim je familijarnim vezama sa "gospodinom koji nikoga ne zna".
Mahalska je bila da je vozilo hitne stalo da bi neko dovoljno jak da ga zaustavi u voznji usao/usla u auto i dali instrukcije Alisi da ima amneziju. Rekoh, to je za sada na nivou mahalske...
Zanimljivo, ja mislila da je i tada bradica bio direktor.
Znači bila neka koja ima veze sa "dva'est maraka"?
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#7817 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by malocvijece »

suspect_zero wrote: 24/02/2021 13:12
malakh wrote: 24/02/2021 12:33

naravno i vozac je rekao istinu. samo me zanina koja je potreba ovog doktora da kaze da su se ipak zaustavljali.

@uglavnomja doktor kaze da se vozilo koje je prevozilo alisu nekoliko puta zaustavljalo. vozac to opovrgava. zamisli diletantizma kada netko kaže da je vozilo hitne pomoći stajalo da neko izađe povratiti.

informacije radi, vozilo hitne pomoći se ne zaustavlja ni kada se u istom rade reanimacije, a pogotovo kada netko želi povratiti. imaju posebne kofe za one koji povraćaju.

opet ponavljam da ni hans kristijan andersen ne bi ovako napisao scenarij, kako su ga oni pokušali provući.
Po ovoj analogiji, kako su se samo zapetljati, ispade da je doktor vozio a vozač pružao pomoć :-)
A ona je svako malo izlazila iz vozila da povrati na trotoar.
Mer11
Posts: 112
Joined: 08/02/2021 11:59

#7818 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Mer11 »

Ma sigurno je da amnezije nije bilo, medjutim mogucnost da su i alisi zaprijetili se ne moze iskljucit... A mozda je i ona zasticeni svjedok... Doslo iz guzice u glavu jer je tatica u zatvoru...

Iako kad se pogleda sa druge strane, njeno ponasanje nakon svega, nastavak zivota normalno kao da nista nije bilo, neshvatljivo mi je to kako nakon takvog zivotnog dogadjaja mozes nastavit dalje, plus ne mozes izac nigdje u svom gradu da te netko poprijeko ne pogleda.. Da mi je znat sta je njoj u glavi...

Ne mogu se stavit u njenu situaciju, ali da nisam kriva, oprala bi se sigurno od svega, pod bilo kakvu cijenu...
laik1981
Posts: 12931
Joined: 05/12/2012 13:04

#7819 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by laik1981 »

Mer11 wrote: 24/02/2021 13:21 Ma sigurno je da amnezije nije bilo, medjutim mogucnost da su i alisi zaprijetili se ne moze iskljucit... A mozda je i ona zasticeni svjedok... Doslo iz guzice u glavu jer je tatica u zatvoru...

Iako kad se pogleda sa druge strane, njeno ponasanje nakon svega, nastavak zivota normalno kao da nista nije bilo, neshvatljivo mi je to kako nakon takvog zivotnog dogadjaja mozes nastavit dalje, plus ne mozes izac nigdje u svom gradu da te netko poprijeko ne pogleda.. Da mi je znat sta je njoj u glavi...

Ne mogu se stavit u njenu situaciju, ali da nisam kriva, oprala bi se sigurno od svega, pod bilo kakvu cijenu...
Ocito da se radi o psihopati bez savjesti i emocija. Normalna osoba ne bi mogla zivjeti zivot koji ona zivi sa onim sto ona u sjecanju nosi..
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#7820 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by van Basten »

suspect_zero wrote: 24/02/2021 13:20
van Basten wrote: 24/02/2021 13:17 U kontekstu danasnjih pretresa treba se sjetiti ko je bila direktorica Hitne tad i u kakvim je familijarnim vezama sa "gospodinom koji nikoga ne zna".
Mahalska je bila da je vozilo hitne stalo da bi neko dovoljno jak da ga zaustavi u voznji usao/usla u auto i dali instrukcije Alisi da ima amneziju. Rekoh, to je za sada na nivou mahalske...
Zanimljivo, ja mislila da je i tada bradica bio direktor.
Znači bila neka koja ima veze sa "dva'est maraka"?
Sena Softic bila direktorica tada, sa Budnjom familijarno vezana, njegovi ljudi u stranci su je i ustolicili za direktoricu
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#7821 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

Ja nekidan nabrojah listu botova na temi, oni se upalili, nivelacija se upalio, a sad se i prodao sa ovim za teške povrede :D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7822 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dozer »

Ona vjerovatno nije kriva, ali je vise nego jasno da nekoga stiti, i to po direktivi. Da li je tu bilo nekog placanja ili ne, to je i nebitno. Poenta je da ona 100% zna sve jer je bila nazocna dogadjaju, a o amneziji nema govora. Dovoljno je pogledati samo njene slike sa sudjenja 2018., i svaki iole pristojan psiholog ce po njenom izrazu lica i pogledu reci da je ona i te kako svjesna i da tacno zna sve, ali da je ocito pod velikim pritiskom.

Da li je pritisak prisilan (u smislu da je neko od nje to trazio pod nekom prijetnjom) ili dobrovoljan (u smislu da ona sama zeli nekoga da zastiti), to ce, valjda, konacno rasvijetliti ovi nasi poslovicno neposobni sud i tuzilastvo...
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#7823 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

van Basten wrote: 24/02/2021 13:25
suspect_zero wrote: 24/02/2021 13:20
van Basten wrote: 24/02/2021 13:17 U kontekstu danasnjih pretresa treba se sjetiti ko je bila direktorica Hitne tad i u kakvim je familijarnim vezama sa "gospodinom koji nikoga ne zna".
Mahalska je bila da je vozilo hitne stalo da bi neko dovoljno jak da ga zaustavi u voznji usao/usla u auto i dali instrukcije Alisi da ima amneziju. Rekoh, to je za sada na nivou mahalske...
Zanimljivo, ja mislila da je i tada bradica bio direktor.
Znači bila neka koja ima veze sa "dva'est maraka"?
Sena Softic bila direktorica tada, sa Budnjom familijarno vezana, njegovi ljudi u stranci su je i ustolicili za direktoricu
I onda opet neko će reći nema SDA ništa sa ovim :twisted:

Ruka se svakom osušila ko ih ikada više zaokruži.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#7824 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

Kako su samo uvezani...
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#7825 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

Dozer wrote: 24/02/2021 13:29 Ona vjerovatno nije kriva, ali je vise nego jasno da nekoga stiti, i to po direktivi. Da li je tu bilo nekog placanja ili ne, to je i nebitno. Poenta je da ona 100% zna sve jer je bila nazocna dogadjaju, a o amneziji nema govora. Dovoljno je pogledati samo njene slike sa sudjenja 2018., i svaki iole pristojan psiholog ce po njenom izrazu lica i pogledu reci da je ona i te kako svjesna i da tacno zna sve, ali da je ocito pod velikim pritiskom.

Da li je pritisak prisilan (u smislu da je neko od nje to trazio pod nekom prijetnjom) ili dobrovoljan (u smislu da ona sama zeli nekoga da zastiti), to ce, valjda, konacno rasvijetliti ovi nasi poslovicno neposobni sud i tuzilastvo...
Možda se ona/oni svi više plaše onih stvari koje su prethodile ubistvu Dženana, pisali smo već o hotelu koji je vjerovatno paravan za neke "radnje" u koje je bila upletena.
Locked