Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
58
8%
Ne
690
92%

Total votes: 748

JThomas

#6426 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ta priča se pojavila tek sad kod ovih hapšenja, prije to nikad nije rečeno i ko zna je li istina. i da jeste ne bi bilo jedino što namjerno nije urađeno, svakako.
last mohicans

#6427 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by last mohicans »

emmir1 wrote: 14/02/2021 08:58
noviclan wrote: 14/02/2021 07:32
nina9399 wrote: 13/02/2021 23:38

Sta ti govore? Meni pogled ovo starije zene, ako im je majka, govori da je svjesna sta je rodila.
Je li ovu lijevu nekada karindja i onaj pjevac armin bijedic arma

https://www.s0urce.ba/mobile/clanak/Haris/549390

To mu je žena i majka je dvoje djece.

Činjenica da je sestra od omražene Alise, ali ipak bi se trebali sudržat od tako pogrdnih riječi.

Par stranica se piše kako bi je opalio ovaj, gdje bi je opalio i slično.
Ma dusa ugrozena, toliko je transparentna i ponosna na djevojačko prezime da dosta kolega/ica s kojima radi nije znalo da je Alisina sestra. Jučer mi ljudi nisu vjerovali,dok im ovu sliku nisam pokazao. Ako nemas sta kriti, čega se stidjeti?
uglavnomja

#6428 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

JThomas wrote: 14/02/2021 11:24 priča za hotele je ista kao sa svime što je išta vrijedilo, prodano za havu, za certifikate koji su išli za promil nominalne vrijednosti. samo sreća ili nesreća nije fabrika pa je opstalo...da je fabrika bilo bi isječeno u staro željezo i opet sagrađen hotel ili zgrade tu.

koliko znam i koliko vidim iz povrsnog citanja zakona, a i po logici - certifikati se odnose iskljucivo na otkup drustvenih stanova

znaci, ako je tacno ono sto je neko napisao, da je kupio za 18 miiona u certifikatima :-) pravna osnova da se budnje sutra isele i to pravo u zatvor, zajedno sa svim koji su im to omogucili i sa svim kojim su placali harac i cinili usluge sve ove godne.

nadam se, nadam, evropa i amerika su se zadale da naprave reda

i ovo nije off topic, citav slucaj memic je ocito zasnovan na zastiti izvora finansiranja i internih poslova unutar halke

jedina moc koja moze ujediniti sve u kriminalu, od obicnog policajca do elene na vrhu su pare. i naravno orasi u dzepovima i strah ne samo od gubtka moci i imovine nego i od zatvora
JThomas

#6429 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

nije, koristili su se i za upis dionica državnih/društvenih preduzeća. po zakonu, e sad kakav je i po čijoj je mjeri pisan, drugi je par rukava...
last mohicans

#6430 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by last mohicans »

MensurM wrote: 14/02/2021 10:12 Jako puno šuplje sinoć i nikakvih dokaza.

Sebija ubica - "mijenjala vještake"
Bakir ubica - "rekao mi da će vidjet šta će napravit"
Budnjo ubica - "nestao snimak"
Mutap ubica - "otkud mu Dzenanov mobitel"
Alisa ubica - "nema amneziju"
Policajci ubice - "izbrisali poruke"
Dalida ubica - "rekla mi nije on njega htio"

Svi dokazi Murizovi su rekla kazala. Budnjo sinoc cvrsto stajao iza onog da mu nije nista rekao za Zuju.
Kako te nije više stid, čovječe,poznati brojaču navijača s Grbavice? Treba te banovati, konstantno trolaš, lažeš,dezavuišeš i petljaš. Riječ je o životu momka, ti sve vrijeme pričaš kao da je neko cuku izgubio. Pozivam ostale, a i ja cu, prijavljivati ti postove.
emmir1

#6431 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by emmir1 »

last mohicans wrote: 14/02/2021 11:35
noviclan wrote: 14/02/2021 07:32

Je li ovu lijevu nekada karindja i onaj pjevac armin bijedic arma

https://www.s0urce.ba/mobile/clanak/Haris/549390

Činjenica da je sestra od omražene Alise, ali ipak bi se trebali sudržat od tako pogrdnih riječi.

Ma dusa ugrozena, toliko je transparentna i ponosna na djevojačko prezime da dosta kolega/ica s kojima radi nije znalo da je Alisina sestra. Jučer mi ljudi nisu vjerovali,dok im ovu sliku nisam pokazao. Ako nemas sta kriti, čega se stidjeti?

Pa upravo to.
Jasno da je žene stid i sram i da vjerovatno krije.

Šta sada?
Treba je proganjat?

Jel treba i njezinu djecu proganjat i krivit za nešto jer im je majka sestra od Alise?
nina9399

#6432 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by nina9399 »

pinkman wrote: 14/02/2021 11:28 Sto je frka sa tim obrisanim snimcima ako je izuzet hard disk? Kazu obrisano, ali milion clanaka u svijetu bilo gdje pise kako su forenzicari uspjeli vratiti i ono sto je bilo obrisano.
mislis hard diks? :-D
uglavnomja

#6433 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

JThomas wrote: 14/02/2021 11:45 nije, koristili su se i za upis dionica državnih/društvenih preduzeća. po zakonu, e sad kakav je i po čijoj je mjeri pisan, drugi je par rukava...

:thumbup:

hvala na info

a od 92. se pisu zakoni za etabliranje kalifata za par izabranih porodica, dok je narod crkavao, oni su planirali ...
emmir1

#6434 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by emmir1 »

MensurM wrote: 14/02/2021 10:12 Jako puno šuplje sinoć i nikakvih dokaza.

Sebija ubica - "mijenjala vještake"
Bakir ubica - "rekao mi da će vidjet šta će napravit"
Budnjo ubica - "nestao snimak"
Mutap ubica - "otkud mu Dzenanov mobitel"
Alisa ubica - "nema amneziju"
Policajci ubice - "izbrisali poruke"
Dalida ubica - "rekla mi nije on njega htio"

Svi dokazi Murizovi su rekla kazala. Budnjo sinoc cvrsto stajao iza onog da mu nije nista rekao za Zuju.

Mensure ti si ovdje došao da pišeš spinove i bacaš sumnju na Murizove tvrdnje, to radiš od početka.

Vjerovatno je neko tvoj umiješan i imaš neke lične interese.

No svojim pisanjem si samo si pojačao vjeru ljudi da se ubice kriju.

Trebalo je nekog mudrijeg od tebe ubaciti da piše jer ti si očigledno fulao cijelu loptu.

Nisi baš najoštriji nož u ladici
last mohicans

#6435 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by last mohicans »

emmir1 wrote: 14/02/2021 11:50

Pa upravo to.

Šta sada?
Treba je proganjat?

Jel treba i njezinu djecu proganjat i krivit za nešto jer im je majka sestra od Alise?
Ne treba,ali sve zna,kao i seka, rospija. Trebala je prijaviti sestru,babu, i svakoga koga treba,pa bi skinula ljagu sa svoje porodice. Ovako je do kraja života nece skinuti.
ugly duckling

#6436 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ugly duckling »

uvijekIInikadI wrote: 14/02/2021 10:32
MensurM wrote: 14/02/2021 10:31
elcaliente wrote: 14/02/2021 10:28

Za mene je najveci dokaz bio : ja sam 1996 sa 20 KM izasao iz rata.

Ako ovo nije za SIPE onda neznam za sta je.
Frajer javno na TV priznao da je opljackao javnu imovinu.
Čitao sam sinoć o tom Budnji. Navodno je uvozio građevinski materijal za srušdne kuće pa se tako obogatio. Naravno, uz pomoć nekih na vlasti.
A šta si radio prije nego si sinoć čitao?
konobariso u hotelu? :lol:
nina9399

#6437 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by nina9399 »

emmir1 wrote: 14/02/2021 11:50

Pa upravo to.

Šta sada?
Treba je proganjat?

Neka Aldijana Mutap pomogne u rasvjetljavanju slucaja ubistva svog tadasnjeg decka Adisa Sabanovica i pomogne njegovoj neutjesnoj majci, Suadi.

https://source.ba/mobile/clanak/Crnahronika/421703

za sestre Mutap vrijedi - 3 sestre 3 lesa. barem bi ih zato trebalo izbjegavati.
Palmalma

#6438 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Palmalma »

Treba izdvoji pozitivne ličnosti u ovome slučaju, jer se javnost (ne)namjerno od početka slučaja zbunjuje.

- Šerif Konjević, za kojeg Muris sinoć kaže da je uradio sve što se tražilo od njega i bio od pomoći porodici Memić.

- dr. Kemal Dizdarević, na koga je vršen pritisak, čak izbačen sa posla i zabranjen mu pristup KC, jer nije htio podleći pritiscima Sultanije i ekipe i promjeniti svoje medicinsko stajalište.
Milenkov buraz

#6439 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Milenkov buraz »

Stojim iza podrške Murizu međutim ovo sučeljavanje malo baca drugačije svjetlo na neke stvari. Nema sumnje da je Dženan ubijen i da se zataškavalo ali sada se vidi poprilično jasno da Muamer vjerovatno i nema veze sa ovim a grad je brujao da je on ubica. Po meni nije ni to OK pa bez obzira volio neko Muamera ili ne, treba biti častan i pošten u izgovorenom. Ne znam, evo istražni organi pa valjda će se pokazati ko i kako.
Janjicar

#6440 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Janjicar »

Ovaj botina MensurM od pocetka je na ovoj temi baljezga, mislim da je bio uporan i na temi o Davidu....
Nivelacija

#6441 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nivelacija »

Ne kontam ovog Budnju od pocetka je prijateljski a ovaj iako zna da Budnjo nista nije kriv jase po njemu jase i jase..
Ne bi ja pustio da sam Budnjo da me neko ovako drzi nisko..odgovorio bi ja njemu dosta toga, ok svi mu sute zbog gubitka sina ali sve ima granice
saabsa

#6442 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by saabsa »

Kakva ljudska vaška moraš biti da budeš kao ovaj cvaja bot...
Ni obraza ni stida, niti išta ljudsko u ovoj vaški nema.

Samo je interesantno da svi oni sda botovi sa izbornih tema ulete povremeno i pljucnu po Murizu.
un1ted

#6443 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by un1ted »

Nivelacija wrote: 14/02/2021 12:15 Ne bi ja pustio da sam Budnjo da me neko ovako drzi nisko..odgovorio bi ja njemu dosta toga, ok svi mu sute zbog gubitka sina ali sve ima granice
Pa odgovorio bih i ja, koji nema nista s tajkunima i gdje sigurno ne mogu znati. Da li bi stavio ruku u vatru da on ne zna nesto? Glavni frajer na Ilidzi, kojem Bake dolazi na Iftar i da ne zna nista kao ti i ja :) Ma hajte molimvas
MensurM

#6444 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Milenkov buraz wrote: 14/02/2021 12:06 Stojim iza podrške Murizu međutim ovo sučeljavanje malo baca drugačije svjetlo na neke stvari. Nema sumnje da je Dženan ubijen i da se zataškavalo ali sada se vidi poprilično jasno da Muamer vjerovatno i nema veze sa ovim a grad je brujao da je on ubica. Po meni nije ni to OK pa bez obzira volio neko Muamera ili ne, treba biti častan i pošten u izgovorenom. Ne znam, evo istražni organi pa valjda će se pokazati ko i kako.
Pa Memići misle da je Budnjo ubica. Lajkali su takve tvrdnje na FB i ismijavali njegov alibi.

I Muriz sinoć kaže nešto: Biću pošten, Muamer nije nalogodavac, ali...
bosanska senzacija

#6445 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bosanska senzacija »

Mensur jeste previse direktan ali se slazem sa njim kad kaze da se citav slucaj pretvorio u lov na vjestice.

Budnjo jeste tranzicijski lopov a drustvo ogrizlo u korupciju u cijem sredistu je SDA svakako ne ulijeva povjerenje u citav sistem i institucije koje ga cine.

Ali se i pored toga ne mogu oteti dojmu da Muriz Memic tako sto gotovo na dnevnoj bazi pumpa citavu pricu i sve vise uvlaci razna imena, svakim danom je sve dalji od stvarnih pocinioca ubistva Dzenana. Pet godina je pustio da grad prica kako Budnjo stoji iza svega a da se nikad licno nije ocitovao u vezi toga da bi mu sinoc rekao kako se.onaj razgovor trebao ranije desiti.

A to sto mu je Feraget prije 5 godina rekao da se slucaj jos nece rijesiti je znak da ni njega bas ne interesuje istina.
Nivelacija

#6446 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nivelacija »

un1ted wrote: 14/02/2021 12:19
Nivelacija wrote: 14/02/2021 12:15 Ne bi ja pustio da sam Budnjo da me neko ovako drzi nisko..odgovorio bi ja njemu dosta toga, ok svi mu sute zbog gubitka sina ali sve ima granice
Pa odgovorio bih i ja, koji nema nista s tajkunima i gdje sigurno ne mogu znati. Da li bi stavio ruku u vatru da on ne zna nesto? Glavni frajer na Ilidzi, kojem Bake dolazi na Iftar i da ne zna nista kao ti i ja :) Ma hajte molimvas
ma pojma nema budnjo kao ni muriz vjeruj mi evo proslo 5 godina procice jos 5 sjetit ces se..

ovo sto radi muris je obrnuta psihologija..mislim zao mi je lika i sina strasno ali ovo sto on radi su teorije zavjere.

to da zna imena mi je smijesno ali boze moj eto volio bi da zna a vidjeces na 10 godisnjicu da ne zna.
breuer

#6447 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by breuer »

Lajkali na FBu :lol:

tresu se ko Petrinja SDAovci
un1ted

#6448 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by un1ted »

Nivelacija wrote: 14/02/2021 12:22 ma pojma nema budnjo kao ni muriz vjeruj mi evo proslo 5 godina procice jos 5 sjetit ces se..
Ne znam, ne tvrdim. Ipak, ljudi koji imaju veze kao što su oni, sutra mogu saznati ko se nalazi iza i tvog, i mog nicka :) Mogu saznati sve što žele, jer su uvezani. Ako ti mislis da ne znaju nista vise od tebe i mene, mislim da si u zabludi.
xoklix

#6449 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by xoklix »

Budnjo se obogatio preko humanitarne pomoći i sl.
Amidza imao svoj kamion i vozio materijal za porušene kuće svaki dan.
Naplaćivalo se 700 maraka,a Budnji davao pola jer je preko njega išlo. E sad možete misliti koja sila kamiona je tu bila i koliko se love nakralo
Baš ću starog pitati za detalje.
uglavnomja

#6450 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Nivelacija wrote: 14/02/2021 12:15 Ne kontam ovog Budnju od pocetka je prijateljski a ovaj iako zna da Budnjo nista nije kriv jase po njemu jase i jase..
Ne bi ja pustio da sam Budnjo da me neko ovako drzi nisko..odgovorio bi ja njemu dosta toga, ok svi mu sute zbog gubitka sina ali sve ima granice
slazem se

a ne bi budnjo postao ni opstao na svojoj poziciji da je ovakav mlak i dobar i nista ne zna, ni u sta se ne petlja ...

dobio zadatak od stranke

mada ima nekih momenata koji su mi logicni

i nesto novo, bar za mene, da je ta centralna jedinica izuzeta odmah nakon nestanka struje, izbrisanih snimaka ... i da vec 5 godina cami u policiji

mislim da je neko natuknuo na temi da je taj snimak spasen i da ga policija ima?
Post Reply