Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
vjeshalica
Posts: 17253
Joined: 31/03/2019 14:56

#5276 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

Pa kad je Alisa izjavila da su se dodirivali ramenima dok su setali kako to da nju nije kombi odbacio kao Dzenana s obzirom na povrsinu udara kojom kombi udara...masa lazi i prevarnih radnji da se sakrije zlocin ubistva. Progovorice Alisa kad tad...
td_maajka
Posts: 1025
Joined: 05/02/2021 09:57

#5277 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

vjeshalica wrote: 05/02/2021 11:22 Pa kad je Alisa izjavila da su se dodirivali ramenima dok su setali kako to da nju nije kombi odbacio kao Dzenana s obzirom na povrsinu udara kojom kombi udara...masa lazi i prevarnih radnji da se sakrije zlocin ubistva. Progovorice Alisa kad tad...
Upravo, samo jedna od nelogicnosti..
Hoce, morat ce progovoriti, otislo je ovo predaleko, da bi se sad moglo samo glavu u zemlju zavuci.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17253
Joined: 31/03/2019 14:56

#5278 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

td_maajka wrote: 05/02/2021 11:31
vjeshalica wrote: 05/02/2021 11:22 Pa kad je Alisa izjavila da su se dodirivali ramenima dok su setali kako to da nju nije kombi odbacio kao Dzenana s obzirom na povrsinu udara kojom kombi udara...masa lazi i prevarnih radnji da se sakrije zlocin ubistva. Progovorice Alisa kad tad...
Upravo, samo jedna od nelogicnosti..
Hoce, morat ce progovoriti, otislo je ovo predaleko, da bi se sad moglo samo glavu u zemlju zavuci.
I zasto ona nije dobila povrede po tijelu znate li vi sta je kombi....ma stoka vjeruj
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#5279 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

@td_maajka baci link za presude ako imaš.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#5280 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

može li se tražiti poligrafsko testiranje na svoju ruku/vlastiti zahtjev, da se uvjeriš kako to funkcioniše, ono napraviš grafit na zidu i tvrdiš da nisi to uradio?
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#5281 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

vjeshalica wrote: 05/02/2021 10:51
MensurM wrote: 05/02/2021 09:02
vjeshalica wrote: 05/02/2021 08:20

Laž
negativan stav imaš od momenta događaja, a ne od arijaninog ulaska u politiku
kroz cijelu temu iznosis negativni stav prema memicima

i anravno nije ifet glup i neskolovan advokat da se služi nebulozama kao ti i da baljezga sta mu je klijentu ceif
Ne, negativan, nego sumnjičav. I prema jednoj i prema drugoj verziji. Negativan stav imam oko laži i politike. Ostalo me zanima tačno onoliko da izguglam i vidim jel se šta slagalo.

Da, isti onaj Feraget koji je jučer za naslovnu stranu Avaza ponovio stvari koje znamo iz 2018. godine i to predstavio kao ekskluzivu. Da je druga strana napravila nešto takvo, gorio bi fejs i forum od pljuvačine. Ako nam se u 2021. godini ponavljaju stvari rečene iz 2018. godine, onda bi se moglo zaključiti da smo jako tanki s dokazima. A to nikako nije dobro.
Napisao si sam gore i citiram te da imas negativan stav. Dakle opet lazes....
To kakav ti imas stav je irelevantno i ne mijenja bitno cinjenicu da ti imas negativan stav prema Memicima od pocetka, a ne od Arijaninog ulaska u politiku. To sto je ona usla u politiku, ne mijenja cinjenicu da joj je brat ubijen, i da je kompletan proces kojima se pokusava sakriti ubistvo namontiran od vladajuce mafije, i da su Mutapi glavni autori psihopatije dogadjaja. Ti koji do jucer nikad nisi usao na Ilidzu, nemoj da te citiram koliko si tvrdio da Ilidzu znas i sto si Budnju nazivao gospodinom. Jeste mozda tebi i takvima kao ti. Ljudima sa malo razuma sigurno nije. Feraget godinama govori jedno te iste stvari, ne zato sto nema novo nesto nego sto ukazuje na cinjenice, ti Feragetu nisi ni do zemlje na kojoj stoji kad je u pitanju struka.
Moje je pravo da mu ne vjerujem kad ovako otvoreno laže.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ifet-fe ... /170623076

MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#5282 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

zijancer wrote: 05/02/2021 11:44 može li se tražiti poligrafsko testiranje na svoju ruku/vlastiti zahtjev, da se uvjeriš kako to funkcioniše, ono napraviš grafit na zidu i tvrdiš da nisi to uradio?
https://avaz.ba/vijesti/teme/193807/pri ... sta-100-km

Valjda me žena nikad ne natjera da odem na ovo :D

Znam da su neka moja raja bila na poligrafu. Nestala je jedna ogrlica na proslavi Nove godine, bilo je njih 20. 19 ih je prošlo poligraf, lopov nije.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5283 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dozer »

Koliko se sjecam, ta Alisa je u samom startu dala izjavu u kojoj je opisala desavanja, a onda se, naknadno, desila "amnezija" pa je iskaz iz prvog i istinitog promijenila u "ne sjecam se".

Bilo je price i da je dobila 100K za taj iznenadni "razvoj amnezije". Da li je ona ikad bila na poligrafu? Ako jeste - koji je bio rezultat? Ako nije - zasto nije?

Sto se tice "gospodina" Budnje, ko ga licno poznaje, kao i sina mu, taj vrlo dobro zna o kakvoj se "gospodi" radi. Uostalom, slika i prilika kompletne SDA polupismene "elite". Klasicni primjerci ratnih profitera i tranzicijskih bogatasa koji su sve "stekli" preko ledja naroda, i uglavnom uz enormnu podrsku vladajuce strukture, a sto je uvijek znacilo i znaci amnestiju od svake odgovornosti za bilo sta.
Last edited by Dozer on 05/02/2021 12:00, edited 1 time in total.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#5284 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Dozer wrote: 05/02/2021 11:53 Koliko se sjecam, ta Alisa je u samom startu dala izjavu u kojoj je opisala desavanja, a onda se, naknadno, desila "amnezija" pa je iskaz iz prvog i istinitog promijenila u "ne sjecam se".

Bilo je price i da je dobila 100K za taj iznenadni "razvoj amnezije". Da li je ona ikad bila na poloigrafu? Ako jeste - koji je bio rezultat? Ako nije - zasto nije?
Mislim da nije tako bilo. Od početka se, službeno, priča o toj njenoj amneziji.

Da je dobila novac za glumljenje amnezije prvi put čujem od tebe.

Poligraf? E tu isto imam nekih nedoumica. Alisa je u pismu javnosti rekla: "Zašto Memići kriju da sam uredno prošla poligraf?", a oni su na fejsu objavljivali neki rezultat poligrafskog testa koji ide u prilog njihovih tvrdnji. Ne znam jel bio Alisinin test ili neki drugi.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#5285 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Image
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5286 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dozer »

Vrati se na pocetak teme, mislim da ces naci detalje o ovome o cemu pisem. Cak mi se cini da je i u Avazu pisalo tako nesto (Avaz je nidje veze, samo ga navodim kao medij).

S druge strane, apsolutno je nebitno sta kazu mediji o poligrafu, ili Alisa. Relevantno je samo sta kazu advokati i sud. Da li se iko od njih izjasnio o tome?
Last edited by Dozer on 05/02/2021 12:31, edited 1 time in total.
td_maajka
Posts: 1025
Joined: 05/02/2021 09:57

#5287 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

MensurM wrote: 05/02/2021 11:39 @td_maajka baci link za presude ako imaš.
ja sam mislila da si ti novinar i da znas koristiti google u najmanju ruku.

Ali evo, i zbog svih ostalih...

Prva presuda:

https://www.pravosudje.ba/vstv/faces/do ... _doc=62137

Druga presuda:

https://www.pravosudje.ba/vstv/faces/do ... _doc=62841

Word format, download bi se trebao pokrenuti odmah.
Prva ima 211 stranica, druga 149, naci ces vremena. Ali te molim samo da nas postedis fragmentalnog citiranja ovdje, vec da ako budes nesto od toga preuzimao u korist svoje argumentacije, da preneses s kontekstom.

Za sve ostale, kome nije mrsko i koga zanima. Treba napomenuti da je zalba kantonalnog Tuzilastva na drugu presude jos uvijek na razmatranju pred Vrhovnim sudom FBiH i ceka se da taj sud odluci hoce li odbiti zalbu, ili je prihvatiti pa sam zapoceti trece po redu rociste.

Ako je odbije, tada drzavno Tuzilastvo konacno moze preuzeti da radi i slucaj ubistva Dzenana Memica.

Takodjer treba napomenuti da je sudija kantonalnog suda u Sarajevu Igor Todorovic (odnosno vijece) dva puta donio oslobadjajucu presudu (kao sto se vidi iz prilozenih dokumenata), a da je takodjer i sam svjedok Tuzilastva BiH u ovom aktuelnom slucaju organiziranog kriminala i zataskavanja slucaja, i to po pitanju pritisaka (raznih oblika) koje je i sam imao.
Last edited by td_maajka on 05/02/2021 12:15, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17253
Joined: 31/03/2019 14:56

#5288 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

Stace sad mensy kad procita hahhaa
td_maajka
Posts: 1025
Joined: 05/02/2021 09:57

#5289 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Dozer wrote: 05/02/2021 11:53 Koliko se sjecam, ta Alisa je u samom startu dala izjavu u kojoj je opisala desavanja, a onda se, naknadno, desila "amnezija" pa je iskaz iz prvog i istinitog promijenila u "ne sjecam se".
Ona je nekoliko puta mjenjala iskaz, da li sama od sebe ili je kasniji iskaz (koji je trebao kao potkrijepiti tvrdnju o saobracajnoj nesreci...) sacinio neko drugi, to ce, sigurna sam, uskoro i javnosti biti poznato. Ono sto je istina je da nije bilo odmah price o "amneziji", a da je navodna amnezija u svakom slucaju opovrgnuta vjestacenjem 2 tima po 3 strucnjaka, prije nego je odredjen treci tim koji je rekao "da ne moze iskljuciti da nije bilo amnezije", iako medicinski gledano nemaju za to dokaza. Postavila sam presude ovdje, pa ima to i tamo malo jasnije opisano.
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#5290 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by video »

td_maajka wrote: 05/02/2021 12:08
MensurM wrote: 05/02/2021 11:39 @td_maajka baci link za presude ako imaš.
ja sam mislila da si ti novinar i da znas koristiti google u najmanju ruku.

Ali evo, i zbog svih ostalih...

Prva presuda:

https://www.pravosudje.ba/vstv/faces/do ... _doc=62137

Druga presuda:

https://www.pravosudje.ba/vstv/faces/do ... _doc=62841

Word format, download bi se trebao pokrenuti odmah.
Prva ima 211 stranica, druga 149, naci ces vremena. Ali te molim samo da nas postedis fragmentalnog citiranja ovdje, vec da ako budes nesto od toga preuzimao u korist svoje argumentacije, da preneses s kontekstom.

Za sve ostale, kome nije mrsko i koga zanima. Treba napomenuti da je zalba kantonalnog Tuzilastva na drugu presude jos uvijek na razmatranju pred Vrhovnim Sudom BiH i ceka se da taj sud odluci hoce li odbiti zalbu, ili je prihvatiti pa sam zapoceti trece po redu rociste.

Ako je odbije, tada drzavno Tuzilastvo konacno moze preuzeti da radi i slucaj ubistva Dzenana Memica.

Takodjer treba napomenuti da je sudija kantonalnog suda u Sarajevu Igor Todorovic (odnosno vijece) dva puta donio oslobadjajucu presudu (kao sto se vidi iz prilozenih dokumenata), a da je takodjer i sam svjedok Tuzilastva BiH u ovom aktuelnom slucaju organiziranog kriminala i zataskavanja slucaja, i to po pitanju pritisaka (raznih oblika) koje je i sam imao.
Vidis da te trola, zajebava se!

Ima on te stvari kod sebe i jos po nesta
td_maajka
Posts: 1025
Joined: 05/02/2021 09:57

#5291 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

video wrote: 05/02/2021 12:14
td_maajka wrote: 05/02/2021 12:08
MensurM wrote: 05/02/2021 11:39 @td_maajka baci link za presude ako imaš.
ja sam mislila da si ti novinar i da znas koristiti google u najmanju ruku.

Ali evo, i zbog svih ostalih...

Prva presuda:

https://www.pravosudje.ba/vstv/faces/do ... _doc=62137

Druga presuda:

https://www.pravosudje.ba/vstv/faces/do ... _doc=62841

Word format, download bi se trebao pokrenuti odmah.
Prva ima 211 stranica, druga 149, naci ces vremena. Ali te molim samo da nas postedis fragmentalnog citiranja ovdje, vec da ako budes nesto od toga preuzimao u korist svoje argumentacije, da preneses s kontekstom.

Za sve ostale, kome nije mrsko i koga zanima. Treba napomenuti da je zalba kantonalnog Tuzilastva na drugu presude jos uvijek na razmatranju pred Vrhovnim Sudom BiH i ceka se da taj sud odluci hoce li odbiti zalbu, ili je prihvatiti pa sam zapoceti trece po redu rociste.

Ako je odbije, tada drzavno Tuzilastvo konacno moze preuzeti da radi i slucaj ubistva Dzenana Memica.

Takodjer treba napomenuti da je sudija kantonalnog suda u Sarajevu Igor Todorovic (odnosno vijece) dva puta donio oslobadjajucu presudu (kao sto se vidi iz prilozenih dokumenata), a da je takodjer i sam svjedok Tuzilastva BiH u ovom aktuelnom slucaju organiziranog kriminala i zataskavanja slucaja, i to po pitanju pritisaka (raznih oblika) koje je i sam imao.
Vidis da te trola, zajebava se!

Ima on te stvari kod sebe i jos po nesta
Ma znam ja to :D Ali meni nije mrsko da mu nadjem, da ne moze tvrditi da nema :D
A kao zainteresirana gradjanka znam da ima jos zainteresiranih gradjana, pa ako nisu uspjeli naci, a zanima ih - bujrum.
Mislim da je i bitno da se javnost zanima za ovakve slucajeve. To je javno, i rocista su bila javna. ;)
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#5292 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

td_maajka wrote: 05/02/2021 12:13
Dozer wrote: 05/02/2021 11:53 Koliko se sjecam, ta Alisa je u samom startu dala izjavu u kojoj je opisala desavanja, a onda se, naknadno, desila "amnezija" pa je iskaz iz prvog i istinitog promijenila u "ne sjecam se".
Ona je nekoliko puta mjenjala iskaz, da li sama od sebe ili je kasniji iskaz (koji je trebao kao potkrijepiti tvrdnju o saobracajnoj nesreci...) sacinio neko drugi, to ce, sigurna sam, uskoro i javnosti biti poznato. Ono sto je istina je da nije bilo odmah price o "amneziji", a da je navodna amnezija u svakom slucaju opovrgnuta vjestacenjem 2 tima po 3 strucnjaka, prije nego je odredjen treci tim koji je rekao "da ne moze iskljuciti da nije bilo amnezije", iako medicinski gledano nemaju za to dokaza. Postavila sam presude ovdje, pa ima to i tamo malo jasnije opisano.
Imaš neki dokaz o tome kad se prvi put pojavila priča o amneziji?

Možeš li nam razriješiti i ovu nedoumicu o poligrafu. Je li ga prošla? Je li bila na njemu? Jesu li ga svi ispitani prošli?
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#5293 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

td_maajka wrote: 05/02/2021 12:08
MensurM wrote: 05/02/2021 11:39 @td_maajka baci link za presude ako imaš.
ja sam mislila da si ti novinar i da znas koristiti google u najmanju ruku.

Ali evo, i zbog svih ostalih...

Prva presuda:

https://www.pravosudje.ba/vstv/faces/do ... _doc=62137

Druga presuda:

https://www.pravosudje.ba/vstv/faces/do ... _doc=62841
Fakat nisam mogao pronaći. Ne bi ti ni našla da si običan građanin, a ne neko blizak porodici.

Image
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5294 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dozer »

Dakle, svega je tu bilo. Raznih promjena price, nebuloza, lazi i petljavina.
Odavno poslovicna nesposobnost tuzilastva i suda, kao i enormni politicki pritisci kako bi se zastitili "elitisti" stranke, odavno su "normala"...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5295 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

i naravno, sad se ne priča zaista o predmetu nego hranimo histrionski tip psihopatije. što se i htjelo postići.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17253
Joined: 31/03/2019 14:56

#5296 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

Vi bas mislite da se ne mogu presude naci, pa mnoge su postavljene na web stranice od ustavnog suda pa nadalje...bas ste neupuceni, da ne upotrijebim drugu rijec 🤣
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#5297 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by video »

JThomas wrote: 05/02/2021 12:40 i naravno, sad se ne priča zaista o predmetu nego hranimo histrionski tip psihopatije. što se i htjelo postići.
Ma 'ta ti znas. Bolje bi ti bilo da si onom "vasem" pravom forumu il da si oma' do benje delalica nego sto ovdje vazis o prav/n/im stvarim na forumu :shock: :lol:
td_maajka
Posts: 1025
Joined: 05/02/2021 09:57

#5298 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

vjeshalica wrote: 05/02/2021 12:48 Vi bas mislite da se ne mogu presude naci, pa mnoge su postavljene na web stranice od ustavnog suda pa nadalje...bas ste neupuceni, da ne upotrijebim drugu rijec 🤣
Ma hej, treba i znat' "googlat" :D

Memsure, ja sam u svom prvom postu ovdje napisala da poznajem porodicu Memic jako dobro.
Kao i - sigurna sam - barem jos 4-5 drugih koji komentarisu na ovoj temi.
To nije nikakva tajna. Ali ako ti mislis da Memici nemaju boljeg posla nego meni ili bilo kome od nas "davati" takve informacije, onda ti u ovih 5 godina nisi bas nista shvatio.

Rocista su od pocetka bila javna, slucaj je od javnog interesa, logicno je da ce se iste moci naci na netu, ali treba ipak znati kako istrazujes tj. kako trazis da bi dosao do toga sto trazis. Meni je to igrom slucaja dio struke, a i tebi bi realno trebao biti. Zato ti i ostani na sportskim temama (kako ovdje, tako u poslovnom zivotu), jer za ovo ostalo ti malo fali osnovnog znanja.

Sto se tice tvojih drugih pitanja, ti znas da smo tu temu imali vec par puta ovdje i fakat ne vidim koji je fazon, da ja to sad ponovo pisem.
Uostalom, pokazat ce se uskoro, ali u svakom slucaju racunam s tim u toku ove godine, koja je tacno uloga Alise Mutap i njene amnezije u ovome svemu. Stay tuned - ili pocni ozbiljno istrazivati.

Odnosno, pitaj inspektoricu prezimenjakinju, ona ti to najbolje moze reci. I za poligraf i za amneziju, tako reci iz prve ruke. :wink:
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#5299 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Aida_Beba »

sumirprimus wrote: 05/02/2021 09:05
Aida_Beba wrote: 04/02/2021 19:54
zijancer wrote: 04/02/2021 19:44 Nina ako si tek sad uocila ko je otvorio temu, kako znaš detaljno sadržaj postova na 209 strana? Čini mi se da imaš neku karakterističnu, pomalo okrutnu crtu koja povremeno provjerava i teško se može zamaskirati.
Zna se ko je u pitanju imenom i prezimenom, Muriz Memić ima informacije o tome i mogla bi ova tema vrlo brzo nestati i biti predmet istražnih radnji i interesovanja državnog tužilaštva o pokretacu teme i da ne govorim
e ako je tuzilastvo spalo na to da kopa po forumu i trazi dokaze i kontra dokaze , i zakljucava teme,treba stavit kljuc u bravu i gasit svjetlo u komplet drzavi :lol: :-)
Nisi me razumio
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#5300 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nisrin »

Ma sve i da je imala amneziju, nema je sad i MORALO se vratiti sjecanje kompletno.. ako se znala udati, ici u Italiju par puta, onda zna i mnoge druge stvari!
Ali je realnost da nece nista reci, jer je oxiglrdno ucijenjena i pod pritiskom.. ali cijeli sistem da je upetljan, kakkko?

I ako je Zijo htio prikriti dokaze, odvesti u drugom smjeru istragu ZASTO ako recimo nije sve Alisino maslo?! Zasto bi se on mijesao u to od samog pocetka? Zasto bi stitio ubicu cak i da je neki njen bivsi?
Zasto je rekla da on zove svoje ljude i rijesi?? da rijesi STA? Ako se ne sjeca Alisa, valjda on zna, ali ne shvatam zasto se upetljao on?
Locked