Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4801 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

moguće je, ali to svejedno kad kriješ ubice ima svoje ime i ljudski i pravno. nijedno nije lijepo.

to je njen izbor i niko je ne može natjerati da ga promijeni ako ona to dovoljno (ne) želi, ali nemoj bogati k'o fikret malinar, još da je tapšemo po ramenu...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4802 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nisrin »

Ma ne opravdavam je nimalo, bas me briga za bilo cije zivote, ali nikad nije onako kako se cini!
Po svemu ispade, da je vise kriva nego ubica!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4803 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

naravno, prljavi tužioci i inspektori su omogućili da takav izbor nema vanjske i zakonske posljedice kakve bi inače imao. i oni su mnogo krivlji, jer je njima dužnost da provode zakon i dobijaju dobre plate sa budžeta za to. bar zasad. ko zna šta sutra nosi.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#4804 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Hakiz »

i agree wrote: 25/11/2020 15:06
Nisrin wrote: 25/11/2020 11:48 A hipoteticki sta ako je Alisu neku ucijenio da ne smije reci?! Ukoliko zna i ako kaze da ce joj ubiti roditelje ili seestre i djecu??
Znaci, svejedno treba reci, cak i na vlastitu stetu??
Ko zna sta i ko stoji iza cijelog slucaja, a sta ako stvarno i ne zna ko je... da svejedno bilo sta kaze?!

A Arijana Memic niti je imala moju podrsku na izborima niti xe je imati, samo zato jer je sestra ubijenog Memica!

A podrsku za okoncanje ovog slucaja i pronalazak ubice ima, kao i svako drugi ko je dozivio tragediju!
Kakva ba ucjenjivanja nemas ti u bosni kriminalaca takvih uopste,vecinom su sve neki satro biznismeni koji prijete a kad bi mu priso i opalio samar usro bi se u gace...ni ovi sto kradu auta nisu nikakvi kriminalci sve su to seljacine obicne...ako joj je ko zaprijetio nema potrebe da ga se plasi samo ako je sto se predpostavlja u talu sa vlastodrscima onda nista ne moze dok govna ne padnu sa vlasti....
mi se 92 nismo cetnika plasili da se plasimo danas nekog sda papka koji misli da je neko.....
Još ne uhapsiše ubice ona dva policajca.

Znači, u ovoj državi ima ljudi koji mogu nekažnjeno ubijati. A nije jedini slučaj. Šta je sa onom studenticom iz Mostara? Nema veze da li je takvim ubicama zaštita politička, kriminalna, unutar policije itd, rezultat je kakav jeste. I takav ti pošalje fotografije djece uslikane ispred kućnog ulaza ili škole. Priš'o bi ti i šamar'o, kako da ne...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#4805 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Ono što je sasvim pa sigurno jeste da Alisa zna kako i ko je ubio Dženana Memića, koliko me sjećanje služi ona nije imala uopšte registrovane povrede (ispravite me ako griješim, mislim da se radi o nečem beznačajnom) a pogotovo ne povrede regije glave koje mogu uzrokovati koješta u medicinskom smislu. Možda se i jeste uplašila eventualne prijetnje ali je to ne priječi da kaže ono što zna, ako ništa ovdje se osumnjičeni još uvijek mogu relativno brzo staviti pod nadzor bez stvarne opasnosti da će i dalje ugrožavati nekoga. To hoće li ostati pod ključem i nadzorom je već jedna sasvim druga stvar. Meni je malo nevjerovatno da povjerujem u ovakav razvoj situacije, skloniji sam vjerovati da je Alisa odigrala namjenjenu ulogu te večeri i dovela Dženana na određeni reon/lokaciju i da je to stvarni razlog njenog ćutanja i "amnezije".

Bez obzira na to ko je i kakav je bio rahmetli Dženan Memić, kakvi su mu roditelji i članovi obitelji, da su i od najgore sorte a nisu jer svi mi koji ih u suštini ne poznajemo možemo isto zaključiti na osnovu njihovog ponašanja u javnosti za sve ove godine, njegova smrt zaslužuje objašnjenje i privođenje počinilaca pravdi. Bezobrazno je u najmanju ruku bilo pokušati prikazati sve kao rezultat tragične saobraćajne nesreće. Svi mi, pa i oni najveći skeptici, možemo zaključiti da čitav slučaj od početaka smrdi a iskreno nema opravdanja da se razvlači ovoliko i da se kriju i štite počinioci ma o kome se radilo pogotovo što postoji živ i zdrav svjedok istog događaja.

Ja kao otac dva sina mogu samo da se divim Murizu Memiću jer je i pored svega ostao pri kakvoj takvoj pameti i nije uzeo pravdu u svoje ruke. Pokušava sve ove godine da izvrši bilo kakav pritisak kako bi institucije ove države natjerao da rade svoj posao i na žalost svih nas ne uspjeva u istom. Svjestan je i on sam da se bori protiv jednog bolesnog i korumpiranog sistema i opet uspjeva da zadrži dovoljnu dozu ljudskosti da ne naudi drugome a lista tih je stvarno podugačka, krenuvši sa Alisom na čelu pa nadalje.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#4806 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

Hakiz wrote: 25/11/2020 19:16 Znači, u ovoj državi ima ljudi koji mogu nekažnjeno ubijati. A nije jedini slučaj. Šta je sa onom studenticom iz Mostara? Nema veze da li je takvim ubicama zaštita politička, kriminalna, unutar policije itd, rezultat je kakav jeste. I takav ti pošalje fotografije djece uslikane ispred kućnog ulaza ili škole. Priš'o bi ti i šamar'o, kako da ne...
Jok kupio bi mu buket cvijeca i poslo sa posvetom zeni,majci,koga vec ima....
neko da ti djecu slika dzaba pa to ne zasluzuje nista osim tako neke zahvalnice :lol:
Nego jebo mene tema je muriz i njegov slucaj...
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#4807 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Satori »

Joj, citam vas cijeli dan i miram priznati da ja volim ove tastatura heroje. To bi silom uzvracalo na silu, on prijeti mojoj djeci, ja njegovoj, on meni bombu pod auto, ja se svetim. Svi face, svi moralne gromade, bez dilema, ali samo pred ekranom.

U stvarnosti znamo kako zavrse ljudi koji idu protiv sistema. Pod zemljom. Ili se na njima nekako drugacije kola slome. Imas covjeka koji posalje anonimno prijavu, pa direktor obavjestajne agencije u zemlji izuzme snimke videonadzora da vidi ko ga je prijavio. :? O cemu mi pricamo, vi ocekujete od jedne djevojke da u stilu filmskih heroina ide protiv ko zna kakvih kriminalaca. A realnost je da bi vjerovatno 99.5% ljudi postupilo kao ona.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#4808 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by banjaluka078 »

User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#4809 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

banjaluka078 wrote: 25/11/2020 22:29
Strašno...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4810 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

Satori wrote: 25/11/2020 21:42 Joj, citam vas cijeli dan i miram priznati da ja volim ove tastatura heroje. To bi silom uzvracalo na silu, on prijeti mojoj djeci, ja njegovoj, on meni bombu pod auto, ja se svetim. Svi face, svi moralne gromade, bez dilema, ali samo pred ekranom.

U stvarnosti znamo kako zavrse ljudi koji idu protiv sistema. Pod zemljom. Ili se na njima nekako drugacije kola slome. Imas covjeka koji posalje anonimno prijavu, pa direktor obavjestajne agencije u zemlji izuzme snimke videonadzora da vidi ko ga je prijavio. :? O cemu mi pricamo, vi ocekujete od jedne djevojke da u stilu filmskih heroina ide protiv ko zna kakvih kriminalaca. A realnost je da bi vjerovatno 99.5% ljudi postupilo kao ona.
a da ipak malo odvadimo i da se ne bacamo nekim brojkama iz zraka. priča i nije o krvnim osvetama, nego o tome da se kaže kako jeste bilo. maltene svaki radni dan u ovoj državi traje neko suđenje za ubistva, ratne zločine i druga djela "mrtve glave". i možete misliti, u svakom neko svjedoči. naravno, ima kupljenih, ima zastrašenih, ali više ih normalno svjedoči, iz svih miljea. i ne bih to nazvao u većini slučajeva nikakvih herojstvom. nego je ona dno, nula, najmanje saučesnik poslije dijela, a sasvim moguće i prije.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5057
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#4811 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by oldtajmer »

banjaluka078 wrote: 25/11/2020 22:29
ko misli da u nasoj drzavi postoji pravda taj je najveca budala
https://www.istraga.ba/poslusajte-kako- ... prebaciti/
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#4812 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Meni je za horora da je SDA trgovala i podržala izbor ovog prije svega kriminalca na poziciju kojoj i jeste, naravno i HDZ uz njih jer je isti na tajnom glasanju gdje je bio jedini kandidat "prošao" sa 13 glasova za i samo jedan (1) protiv. Prije svega Bajatolah je insistirao na ovome a vidjeli smo svi kako je završilo.

Odavno pišem da se ovo samo ulicom može zaustaviti i otjerati sa funkcija što znači da se mora krenuti nekim vidom protesta direktno na institucije jer niti će ova govna ikada biti procesuirana i niti će ijedan kriminal biti kažnjen dok su ti ljudi koji sjede tamo na funkcijama.

Sjetih se da sam pokušavao svojevremeno aplicirati za posao u VSTV-u tj. aplicirao sam u dva navrata i nijednom nisam uspio doći makar da pokažem kakvu frizuru imam, ofskroz bez ikakve odbijenice ili bilo kakvog očitovanja od strane VSTV-a. Naravno nasmijao sam se svojoj naivnosti i produžio dalje i generalno nisam više ni pratio ni pokušavao opet.

Sad će zluradi reći kako pišem iz revanšizma.

Glede kriminalaca, da je to stvarno tako kao što pojedini pišu Ifet Feraget bi koliko juče poginuo pod nerazjašnjenim okolnostima jer direktno radi na dva slučaja koja su vrlo bitna za razbijanje kriminalno-političke elite na funkcijama u institucijama.
Last edited by Billy The Pljuc on 26/11/2020 13:00, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4813 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

naravno da su ga tada, za takve rezultate morali i oni podržati. iluzorno je misliti drukčije.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5057
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#4814 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by oldtajmer »

Billy The Pljuc wrote: 26/11/2020 12:56
Glede kriminalaca, da je to stvarno tako kao što pojedini pišu Ifet Feraget bi koliko juče poginuo pod nerazjašnjenim okolnostima jer direktno radi na dva slučaja koja su vrlo bitna za razbijanje kriminalno-političke elite na funkcijama u institucijama.
svjesni su oni dobro toga da se sve samo zavrsi na prici bez ikakvih posljedica po njih,zato se i nemaju radi cega sekirati jer ih ovaj sistem stiti u svakom momentu
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#4815 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Interesantan post na jednoj od vijesti u vezi slučaja, iskreno ne znam ko je lik ali se ne boji ovako pisati:

"Abdulah Dado Hajdarević

Hajde realno da postavimo pitanja.
Konakovic ima poznanstva i u SDA (POLITICARI SVI SURAĐUJU) i sestra Arijana je u kantonu bila al i opet ce biti!
Al Budnje su mafija
Muriza sam bas na dan oslobađanja onih roma Seferovic zelio zagrliti pruziti ruku ne mogu vise nista pomoci.
I onako na uho ga pitam :"brate znamo svi tko je ubio rhm.Dzenana što ga ti ne završiš"?Suze (očeve posebno) u očima i bjes al i nemoc cjeli zivot cu pamtiti stisnutih zuba tiho mi rece:"Sine imam ja jos jedno djete"
Mafija je to.
Sramota me sto sam ga to pitao a halal mu moram zatraziti uzivo.
Mnogo mi je tog čovjeka žao a opet kada ga gledamo ko stjena.
Kažu da je uz Muriza nekakav efendija non stop od ubistva Dzene i da mu kroz vjeru pomaze da ne poludi da mu srce ne pukne.
Jes Budnjin sin ubio je Dženana evo neka me tuže javno kazem.Bog ne voli silu .
Pravda je spora al uvjek pobjedi.
Da Allah podari snage Murizu i Arijani a Dzeni najljepse mjesto u đenetu. Amin"
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#4816 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Feraget se očito ne boji i sve je glasniji, drago mi je što mu se daje dovoljno prostora da priča ovo što priča.

meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#4817 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meridiyan »

Sta bi MMA borac, sarajevski ugostitelj, zestoki momak Denis Stojnic mogao novo reci ? :?
Vrijedi li ga pozvati na Face TV? Ako nije samo do samoreklamiranja, Senade na potezu si!
Naime, u Sarajevu niko ne želi javno govoriti o smrti Dženana Memića iako se po kuloarima odavno priča i ko je ubica i ko ga štiti. E to bi javno želio govoriti Denis Stojnić.


Kako kaže, javno bi iznio neke detalje koji do sada nisu poznati javnosti. O tome ali i drugim kriminalnim djelatnostima koji opterećuju bh. društvo Stojnić kaže da će reći svoja saznanja ako ga u svojoj emisiji ugosti Senad Hadžifejzović na Face tv-u (jer, kako veli, drugačije je kad se neke stvari kažu putem TV-a)…

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4818 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

:mrgreen: ma to je javni poziv onima koji jesu u priči, dajte mi malo para pa neću. možda nešto zna, možda ne zna, ali to su smetljari, pijavice i kriminalci. ja im na riječ ne bi vjerovao, bi ako je potkrijepljeno drugim stvarima.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4819 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nisrin »

I ako je Budnjo krivac, sta je motiv? Nije valjda Alisa i u to upletena? Ovolike zavrzlame radi nekog bivola, kome je on toliko bitan uopste, bio Budnjo ili peti-deseti, ne znam ni ko su Budnje, ali da se prica ovoliko iskomplikuje, pa tamam da je Trumpov sin - previse je! :run:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4820 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

da se četiri i po godine namjerno istražuje i sudi krivo - to je jednako očito i laiku i profesionalcu. a zbog koga i zbog čega, znaju oni koji to rade. budnje su sigurno smahnuli snimak, da li zbog sebe ili nekoga drugog mi ne znamo. ali oni koji su predmet tako postavili, oni znaju.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#4821 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

Ma mislim da pravi sebi neku promociju. Ne smije on nista reci i da zna. Sjeca li se ko vise Amira Zukica. Nista ne govori otkako mu je konj izvrsio samoubistvo. :D a vjerujem da mnogo toga zna.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4822 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ma izvisio za vijeće, kafane slabo rade, radiće još slabije...fazon mogu ja i otkazati gostovanje ako mi platite troškove :mrgreen:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#4823 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Nisrin wrote: 29/11/2020 12:43 I ako je Budnjo krivac, sta je motiv? Nije valjda Alisa i u to upletena? Ovolike zavrzlame radi nekog bivola, kome je on toliko bitan uopste, bio Budnjo ili peti-deseti, ne znam ni ko su Budnje, ali da se prica ovoliko iskomplikuje, pa tamam da je Trumpov sin - previse je! :run:
A bilo je neke priče i pisanja da je kao Budnjin sin ili imao pik na Alisu ili je bio nekad s njom ranije. Rahmetli Dženan je možda stekao neprijatelja samom svojom vezom ili pokušajem sa Alisom a nije se plašio istog. S obzirom o kakvim se profilima inače radi kad su djeca "moćnika" ili "parajlija" u pitanju odnosno intelektualnim kapacitetima istih to je najvjerovatnije otišlo u smjeru (izvinite me na jeziku) - On se meni kurči, moju trebu guzi ili hoće da guzi i sl. Vrlo je moguće da ubistvo kao ubistvo nije planirano, možda su planirali da ga istuku i ponize pa je sve otišlo predaleko.

U svemu ovome ima neke logike i u prilog istom govore navodne izjave Burzićke koje se spominju.

Logično je i da ako je to zaista slučaj, da je Budnjo stariji dovoljno moćan i uvezan da ne dozvoli da mu sin ode na robiju.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#4824 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Što se Stojnića tiče kontam da bi mu se trebalo dati prostora, pošto Senad voli žutilo mogao mu je komotno dati prostora da laje, neka se i promoviše ali da insistira da Stojnić kaže ako već ima neke informacije o ovome pa makar se radilo i o pukom traču. Što se više priča i pridaje pažnje ovome utoliko su veće šanse da se nešto zaista i pokrene ne samo po pitanju ovog slučaja nego generalno.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#4825 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Locked