Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1626 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by muha_sa »

ExNihilo wrote:Đizuse kriste, bolje da nisam pročitao post od Klitemnestraaa. Mentalni kolaps.
meni se stislo :( duša draga kroz kakav je pakao od života prošla :(
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1627 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by ExNihilo »

insomnia78 wrote:Vi jos niste skontali da ova mala sve izmislja. Pogledaj joj samo tema na forumu. Sa svojih 21 godinom upisivala je sedam razlicitih fakulteta, istovremeno zivjela u sesnest razlicitih gradova te radila i volontirala u osam zemalja :-D
Da ne spominjemo kolekciju first-time iskustava: od vožnje bicikla pa do ginekologa.

Djevojko, ako ti nije problem, samo prenesi izraze sućuti tom momku koji te navodno trpi.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#1628 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by irac300 »

ExNihilo wrote:
insomnia78 wrote:Vi jos niste skontali da ova mala sve izmislja. Pogledaj joj samo tema na forumu. Sa svojih 21 godinom upisivala je sedam razlicitih fakulteta, istovremeno zivjela u sesnest razlicitih gradova te radila i volontirala u osam zemalja :-D
Da ne spominjemo kolekciju first-time iskustava: od vožnje bicikla pa do ginekologa.

Djevojko, ako ti nije problem, samo prenesi izraze sućuti tom momku koji te navodno trpi.
Momak je imaginaran, kao i ostalo njeno palamuđenje.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1630 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by muha_sa »

realna do boli wrote:https://youtu.be/bx3gvuzquPk
smijem li kliknut :? :lol:
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#1631 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by realna do boli »

A sto nebi ... :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1632 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by muha_sa »

realna do boli wrote:A sto nebi ...
hajd i ti--al slušalice stavi

https://www.youtube.com/watch?v=e9eRDlT1X_w
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#1633 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by realna do boli »

E ne mogu..izvini..
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1634 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by muhafuca »

Ja evo citam temu od pocetka i nikako da skontam

Jel vani dobro zivit (bolje nego u Bosni ovdje) ili vani nije dobro zivit (losije nego u Bosni ovdje)

Moze li se to nekako generalno razjasnit?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1635 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Banksy »

realna do boli wrote:https://youtu.be/bx3gvuzquPk
Mene stid...
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#1636 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Dosadno mii »

insomnia78 wrote:Vi jos niste skontali da ova mala sve izmislja. Pogledaj joj samo tema na forumu. Sa svojih 21 godinom upisivala je sedam razlicitih fakulteta, istovremeno zivjela u sesnest razlicitih gradova te radila i volontirala u osam zemalja :-D
Ona Kli..... nešto
Hahah
Fakat nema sta nije radila
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#1637 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mv960 »

muha_sa wrote:
realna do boli wrote:A sto nebi ...
hajd i ti--al slušalice stavi

https://www.youtube.com/watch?v=e9eRDlT1X_w
Opaaaa... ljuljaj ljuljaj... :D :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1638 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by ExNihilo »

irac300 wrote:
ExNihilo wrote:
insomnia78 wrote:Vi jos niste skontali da ova mala sve izmislja. Pogledaj joj samo tema na forumu. Sa svojih 21 godinom upisivala je sedam razlicitih fakulteta, istovremeno zivjela u sesnest razlicitih gradova te radila i volontirala u osam zemalja :-D
Da ne spominjemo kolekciju first-time iskustava: od vožnje bicikla pa do ginekologa.

Djevojko, ako ti nije problem, samo prenesi izraze sućuti tom momku koji te navodno trpi.
Momak je imaginaran, kao i ostalo njeno palamuđenje.
Ma nije toliko bitno izmišlja ili ne. Poenta je da se popela na qrz svakome iole normalnom svojim patroniziranjem i "starmala" pametovanjem.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#1639 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Innovation »

muha_sa wrote:
realna do boli wrote:A sto nebi ...
hajd i ti--al slušalice stavi

https://www.youtube.com/watch?v=e9eRDlT1X_w
:thumbup: :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1640 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by muha_sa »

muhafuca wrote:Ja evo citam temu od pocetka i nikako da skontam

Jel vani dobro zivit (bolje nego u Bosni ovdje) ili vani nije dobro zivit (losije nego u Bosni ovdje)

Moze li se to nekako generalno razjasnit?
Tamo je bolje, al je ovdje LJEPŠE :-D
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#1641 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by realna do boli »

https://youtu.be/Z5xuauDWxYw
Ja sam u fazi vikendice..post iznad...odoh u prirodu :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1642 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by uglavnomja »

muhafuca wrote:Ja evo citam temu od pocetka i nikako da skontam

Jel vani dobro zivit (bolje nego u Bosni ovdje) ili vani nije dobro zivit (losije nego u Bosni ovdje)

Moze li se to nekako generalno razjasnit?

ne moze :)

zavisno od polozaja u bosni i polozaja vani ...
obrazovanje, iskustvo, godine, blabla ...
licni afiniteti, sposobnosti, mogucnosti
koliko vremena moze "posvetiti" uspinjanju na zelenu granu ... ili na "zelenu granu", da dodje na isto na cemu je bio u bosni (za one sto napustaju dobre poslove, i to sa drustvenim fakultetima, zbog lose atmosfere, da djeca ne rastu medju nacionalistima ...)


jedino sto je apsolutno tacno je da raja, vecina raje u bosni, konta da se moze otici vani i za par godina zaraditi kao za par decenija u bosni :D
uzmu bruto plate, racunaju troskove kao u sarajevu, i to ono kod mame 8) i misle da svi izmisljaju ove neke troskove




ugrubo, plata jednog ucitelja vani daje mogucnost za mozda 5-10% bolji zivot nego u bosni sa uciteljskom platom. ali treba doci do tog nivoa.

sto se tice djece - vani ce najvjerovatnije rasti sa arapima, crncima, u najboljem slucaju poljacima i pokojim domacim potencijanim klosarem



ko nema nista, ko nikad nista nije imao, ni posao, ni obrazovanje, ni pare ... ni internet ;-) ... e takvim moze biti dobro.




porodica, prijetlji, kafane, izlasci, izleti ... je vec licno. svi izdrze par godina bez problema, ali u neko doba pocne da fali :zzzz:
User avatar
512MB
Posts: 10515
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1643 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by 512MB »

_BataZiv_0809 wrote:
:zzzz:
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#1644 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by mv960 »

muhafuca wrote:Ja evo citam temu od pocetka i nikako da skontam

Jel vani dobro zivit (bolje nego u Bosni ovdje) ili vani nije dobro zivit (losije nego u Bosni ovdje)

Moze li se to nekako generalno razjasnit?
Gledam ove sirijce što dođoše u BiH.. ljudi se snađoše i žive bolje nego što bi možda i u Njemačkoj živjeli.

Ljudi malo zapeli, došli s nekim svojim iskustvom i novim idejama, poslagali kockice i snašli se.

Naš sistem u BiH za njihov pojam je.. ma ne može biti bolji. Zdravstvo.. ma super je kažu.

Ako malo prohodaš svijetom i realno prokontaš u BiH imaš slobode što u mnogim zemljama nećeš nači.

Eh sad što smo se mi narod otuđili jedni od drugih (dok su recimo ti sirijci, turci u BiH dobro povezani i sarađuju).

To ti dođe kao kad bi svi dobili istu količinu brašna, vode, šećera.. neko će od toga napraviti izvrstan kolač a neko sranje da ne možeš gledati u njega.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1645 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by muhafuca »

uglavnomja wrote:
muhafuca wrote:Ja evo citam temu od pocetka i nikako da skontam

Jel vani dobro zivit (bolje nego u Bosni ovdje) ili vani nije dobro zivit (losije nego u Bosni ovdje)

Moze li se to nekako generalno razjasnit?

ne moze :)

zavisno od polozaja u bosni i polozaja vani ...
obrazovanje, iskustvo, godine, blabla ...
licni afiniteti, sposobnosti, mogucnosti
koliko vremena moze "posvetiti" uspinjanju na zelenu granu ... ili na "zelenu granu", da dodje na isto na cemu je bio u bosni (za one sto napustaju dobre poslove, i to sa drustvenim fakultetima, zbog lose atmosfere, da djeca ne rastu medju nacionalistima ...)


jedino sto je apsolutno tacno je da raja, vecina raje u bosni, konta da se moze otici vani i za par godina zaraditi kao za par decenija u bosni :D
uzmu bruto plate, racunaju troskove kao u sarajevu, i to ono kod mame 8) i misle da svi izmisljaju ove neke troskove




ugrubo, plata jednog ucitelja vani daje mogucnost za mozda 5-10% bolji zivot nego u bosni sa uciteljskom platom. ali treba doci do tog nivoa.

sto se tice djece - vani ce najvjerovatnije rasti sa arapima, crncima, u najboljem slucaju poljacima i pokojim domacim potencijanim klosarem



ko nema nista, ko nikad nista nije imao, ni posao, ni obrazovanje, ni pare ... ni internet ;-) ... e takvim moze biti dobro.




porodica, prijetlji, kafane, izlasci, izleti ... je vec licno. svi izdrze par godina bez problema, ali u neko doba pocne da fali :zzzz:
mislio sam vise ono 1 na 1 poredjenje

smecar u BiH vs smecar Vani

Gradjevinski radnik u BiH vs Gradjevinski radnik Vani

Doktor u BiH vs Doktor Vani

Privatni poduzetnik u BiH vs Privatni poduzetnik Vani

itd - jer nemogu ja sad porediti nekoga ko je otisao iz BiH na gradjevinu npr u Njemackoj sa nekim ko je ovdje sin ministra ili ratnog profitera ili sta ti ja znam.

ko nema nista, ko nikad nista nije imao, ni posao, ni obrazovanje, ni pare ... ni internet ;-) ... e takvim moze biti dobro.
E ovo me bas zbunjuje - jer se u BiH-a nekako trend promjenio u zadnjih par godina

Upravo odlaze ljudi koji su iz neke Bosanske perspektive ovdje u solidnoj poziciji bili (stalni posao rade i on i zena solidne poslove, imaju stan ostao od roditelja ili sta ja znam, uglavnom nisu pod kirijom) pa i mene nesto to pocelo kopkati da razmisljam o odlasku.

Licno znam iz kruga poznanika bar 5 slucajeva gdje su ljudi (parovi sa ili bez jednog malog djeteta) otisli - i svi tvrde da je Vani bolje nego sto im je bilo ovdje i to puno (a i vidi se kad dodju)

A sve su to parovi koji su prije mozda godinu ili dvije, tri maksimalno (kako koji) otisli - :?
Last edited by muhafuca on 09/09/2017 14:32, edited 2 times in total.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1646 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by muhafuca »

mv960 wrote:
muhafuca wrote:Ja evo citam temu od pocetka i nikako da skontam

Jel vani dobro zivit (bolje nego u Bosni ovdje) ili vani nije dobro zivit (losije nego u Bosni ovdje)

Moze li se to nekako generalno razjasnit?
Gledam ove sirijce što dođoše u BiH.. ljudi se snađoše i žive bolje nego što bi možda i u Njemačkoj živjeli.

Ljudi malo zapeli, došli s nekim svojim iskustvom i novim idejama, poslagali kockice i snašli se.

Naš sistem u BiH za njihov pojam je.. ma ne može biti bolji. Zdravstvo.. ma super je kažu.

Ako malo prohodaš svijetom i realno prokontaš u BiH imaš slobode što u mnogim zemljama nećeš nači.

Eh sad što smo se mi narod otuđili jedni od drugih (dok su recimo ti sirijci, turci u BiH dobro povezani i sarađuju).

To ti dođe kao kad bi svi dobili istu količinu brašna, vode, šećera.. neko će od toga napraviti izvrstan kolač a neko sranje da ne možeš gledati u njega.
Dobro i to je malo nerealno gledanje. Sirijci su sad aktualni, friska prica, imaju vjerovatno ogromnu pomoc drzave u svakom pogledu pa tako i rezultati izgledaju.

I nasi - prvi val izbjeglica dok je jos trajao - su vjerovatno sve to isto imali i taj val se vjerovatno puno bolje snasao i ustanovio gore.

Eh sad da odes vani - nemas osnova za trazit bilo kakvu veliku pomoc - jer dolazis kao ekonomski imigrant a ne neko ko ispred puske bjezi.

Odmah su ti i prava manja, pa si sam o sebi - ako se snadjes - dobro i jest ako ne - deportuju te nazad i to je to.

Vidjecemo i te sirijce (ko bude ziv :D ) za dvadeset godina kako ce dolazit i kako ce se snalazit i kolika ce prava na bilo kakvu pomoc imati.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1647 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by insomnia78 »

Kaki sad Sirijci
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1648 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by moonca »

Odmah su ti i prava manja, pa si sam o sebi - ako se snadjes - dobro i jest ako ne - deportuju te nazad i to je to.
Zasto pricate o 'pravima','pomocima' od nove drzave. Dovoljno je da vam dozvoli boravak i na vama je sve. Posla ima , zavisi ko sta hoce da radi.Ko ima nekoga od prijatelja ili familije -moze biti velika pomoc oko svakodnevnog snalazaenja, ne i 'grebanja' od istih.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1649 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:Kaki sad Sirijci
cuj kakvi :-) pa ljudi iz Sirije
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1650 Re: Sta Vas je "natjeralo" da odete iz BiH i sa Balkana

Post by Bluemore »

Stara narodna tamo je bolje, ovdje ljepse
Ne pije vise vode
naravno odnosi se na sadasnju situaciju, moramo i narodne mudrosti azurirati
Ljepse je tamo gdje je fakat ljepse
Post Reply