Smarate li selfijima okolinu?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

beobasket

#51 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by beobasket »

Pogledam na Facebook, svako treci puca selfije. Instagrama nemam, ali cuo sam da tamo je tesko naci licni profil a da pritom nije rijec o selfijima.
Trafalgar Law

#52 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by Trafalgar Law »

It_is_a_Leclerc wrote:
...a vrati kupovini dnevne štampe i slušanju radio drama.
...i knjiga.

Da ti pravo kažem svijet bi za 5-10 godina opet doživio intelektualni i umjetnički procvat.
beobasket

#53 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by beobasket »

SmokingMan wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
...a vrati kupovini dnevne štampe i slušanju radio drama.
...i knjiga.

Da ti pravo kažem svijet bi za 5-10 godina opet doživio intelektualni i umjetnički procvat.
Stampe na svakom cosku, a BBC i dalje ima citanje knjiga, radio drame i sl.
graue_maus

#54 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by graue_maus »

od gluposti postade ozbiljna stvar :(
beobasket

#55 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by beobasket »

graue_maus wrote:od gluposti postade ozbiljna stvar :(
Ja mislim da pucanje selfija kod zena i mladih muskaraca je jako motivirano od strane filozofa Sartre i Nietzsche. Zar ta dvojica labuda nisu najomiljeniji pisci svake zene i muskarca koji misle da su orhideje u ocima nas ostalih koji jos nismo savladali puljicu za selfij.
klaki

#56 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by klaki »

beobasket wrote:Pogledam na Facebook, svako treci puca selfije. Instagrama nemam, ali cuo sam da tamo je tesko naci licni profil a da pritom nije rijec o selfijima.
pa zasto ne bi imao selfije

al jedno je kad neko jednom u mjesec-dva-tri okaci neki selfie (kao ja sa rajom npr) a drugo je kad neko svaki drugi dan kaci... ugl bolest i propast drustva, a manje inteligentni ljudi ne kontaju kolko je to fakat lose.
beobasket

#57 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by beobasket »

klaki wrote:
beobasket wrote:Pogledam na Facebook, svako treci puca selfije. Instagrama nemam, ali cuo sam da tamo je tesko naci licni profil a da pritom nije rijec o selfijima.
pa zasto ne bi imao selfije

al jedno je kad neko jednom u mjesec-dva-tri okaci neki selfie (kao ja sa rajom npr) a drugo je kad neko svaki drugi dan kaci... ugl bolest i propast drustva, a manje inteligentni ljudi ne kontaju kolko je to fakat lose.
Grupnjak tog kalibla ne smatram selfijem, ali brate zar je tesko ako postoji mogucnost upitati prolaznika za uslugu 'da li nas 'mozes uslikati'? Koliko sam puta ja upitao ljude, reko da vas uslikam fino, jer vidim da se pate riba na suhom. Pristanu i jos su zahvalni. Ljepse viditi. A ne svi gledaju u nebo kao da negdje visi kakv sulenar.
insomnia78

#58 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by insomnia78 »

Zato postoji selfie stap :D
beobasket

#59 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by beobasket »

Sto meni taj stap ide na neku stvar.

Ja dozivljavam ljude koji slikaju sami sebe (znaci solo slikanje) napustene i zaboravljene licnosti. Da ima nekoga, valjda taj isti bi ga usliko. Ili, sramota upitati za slikanje, jer bog zna sta ce taj neko pomisliti o njemu dok u samoci slikanje selfija i postavljanje istih na socijalne mreze je manje sramota, jer nema kontakta.

Kad malo dublje zagledamo u fenomen onda je ocigledno da citav proces se okrece oko jedne jedine stvari, a to je, nabijanje lajkova ili pozitivnih dojmova. Dalje, tvrdim odgovorno, kako vecini je lajk ili pozitivan dojam zadovoljstvo u potouno pozitivnom smislu. Znaci ako dobije 20 lajkova / dojmova od 100 mogucih (prijatelja) to je uspjeh dok ja isti rezultat tumacim kao poraz, jer preostalih 80 zaboli neka stvar.
uglavnomja

#60 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by uglavnomja »

baskete, zaboravljas da je sprava za slikanje skupa stvar :D i ako je das pogresnoj osobi u ruke mozda je vise nikad neces vidjeti

ili dati kakvoj pouzdanoj bakici da uslika pa slika kao snijeg na tv :-)

a za dobar selfie na fb treba bar 20 pokusaja :izet:
beobasket

#61 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by beobasket »

Kosta koliko i iPhone.
Taman ce otac sa zenom i djetetom u kolicima napraviti sturu zbog kamere. Pa naravno da neces upitati sumljivog ili cicu od 100 godina za tako jednu uslugu. Ali ako vidis nekog sa okacenom kamerom oko vrata ili pasa, koji isto fotografise, mislim da nema zime.

Mene bi bilo stid slikati sam sebe te iste siriti socijanim mrezama.
korisnicc

#62 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by korisnicc »

Ja obožavam pitati ljude za zajednički selfie.
Često kad hodam po cesti, samo stanem i prvog koji naiđe pitam za selfie.
Ako odbije, naljutim se, pa trčim za njim po gradu.

Super su selfiji. Imam ih 1042 trenutno na Faceu. Doduše nijedan like, ne znam zašto.
beobasket

#63 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by beobasket »

Ninaninaninanina ... pravac Jagomir.
Black swan

#64 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by Black swan »

ja sam sebice pravio 1999.
MikroBelaj

#65 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by MikroBelaj »

Bez da citam predhodne komentare dat cu svoj,samo da nebih komentarisao pod uticajem istih :-D

Elem,na FB se registrovah neke 2007 ,u samom zacetku takoreci,mada vjerujem da ima ovde raje koja je isto ucinila i par godina ranije...i sad ,postavio ja profilnu sliku ime i prezime,nadimak,sve ono kako sam tad skonto da treba da bude..sve u nadi da ce me neki davni drugovi,necu reci prijatelji lakse naci i da sa istima uspostavim kontakt..naso sam neke i preko emaila,nekih kasnih 90-ih...al nebitno sad...i sad ja kao neki "strucnjak" za internet otvorim profil,bolje receno rezervisem profil i za svoju zenu koja je u ta doba ,slobodno mogu reci bila nepismena sto se tice kompjutera a kamoli interneta..a ime joj je bilo cesto,ono kontam ako se registruje na vrijeme zauzeces mjesto na FB...kontam ja strucnjak,da je to ko domene,pa moze samo jedno ime i prezime,nema dvoje da ima isto ime i prezime,hahaha....elem ,ja to sve registrovo i zaboravio za to sve ,,,proslo neko vrijeme i zena mi se ko opismenila za net..i vratim se jednom sa posla a ono na stolu kafa se pushi i zena prekrstila ruke ceka me da se saperem na brzinu pa da pijemo kahvu,.,....ma samo sto sam sjeo napade me ,sta si ti ono postavio svoje slike na internetu,jel da te bivse lakese nadju,da se mozes lakse kurvat :lol: :lol: ,,,,a ja njoj sta ti je bona pa i tebi sam zauzeo mjesto,,ona nije sebe goglala,samo mene ,ko zensko ljubomorno..jos kad je vidila da je i ona na FB napade me da sam to postavio da joj upecam kojeg bivseg,ko biva ja to napravio da vidim ko ce joj se javit.,..et sta je zensko pokvareno.....nekako joj objasnih...reko evo nemas prijatelja ,uzmi sifru promjeni,radi sta hoces..ja sad imam nekih 40-ak ljudi u prijateljima,zadnja profilna iz 2013,ponekad se logujem da vidim jel ko od familije dobio djete,zavrsio kakvu skolu i slicno...a zena ima jedno 450 "prijatelja" i teska je ovisnica..
hahah da se vratim na temu,selfie udarim samo da vidim bil se trebo obrijat i jel mi ima sta na licu kad nemam ogledala ,a ni jedan ne objavih za svo ovo vrijeme,,,konfuzxan sam samom sebi,hahahahah
korisnicc

#66 Re: Smarate li selfijima okolinu?

Post by korisnicc »

beobasket wrote:Ninaninaninanina ... pravac Jagomir.
8)
Da budem iskren, nemam ni face. Ali siguran sam da ima i onakvih likova :mrgreen:
Post Reply