LGBT parada

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2301 Re: LGBT parada

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote:
MarlboroGold wrote:Uostalom, kod nas je puno teže preći preko toga da se dva muškarca drže za ruku, ljube i šta već nego kad su u pitanju žene.
To je standard tradicionalnih, patrijarhalnih, konzervativnih i primitivnih društava.
Tako je.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#2302 Re: LGBT parada

Post by Hakiz »

Ima li poveznica između abrahamskih religija koje su (sve do nekoliko reformacija, a neke i danas) kao sveštenike uzimale isključivo muškarce i toga da je ženska homoseksualnos prihvatljivija od muške?

Da li to govori da žene nisu potpuni ljudi, pa kao što ne mogu raditi "božije" poslove jer "nisu dostojne" (a i prljave su, menstruacija), tako im se i devijacije lakše opraštaju, nego "ljudima" (muškarcima).

A znamo da su moral i društvena prihvatljivost istorijski čvrsto oblikovani religijama i njihovim stavovoma.

Meni se čini da je to poprilično vezano.

I da su zbog toga patrijarhalna, tradicionalna društva takva kakva su kada je homoseksualizam u pitanju.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#2303 Re: LGBT parada

Post by Korisničkoime »

Boemica wrote:
Edin H. wrote:
Boemica wrote:
Osim govora o braku, usvajanju djece, ja ne znam koja su to konkretno prava lgbt pojedincima uskraćena pa se ovoliko kmeči oko njih.
Malo li je :roll:
Nije malo, puno je, poenta je da farbanje u dugine boje i golo paradiranje to neće promjeniti, štaviše, samo će prouzrokovati kontraefekt.
Tako se nekada govorilo i o pokretu za zenska prava i o tzv.zenskim pravima.
Istospolne zajednice nisu istovjetne sa bracnim ili vanbracnim zajednicama kao prvo u pogledu imovine nemaju nikakva prava, naslijedjivanje - nista, bracna/vanbracna stecevina - nista, poreske olaksice - nista, zatim dalje odluke u slucaju - medicinskih nezgoda, hitnih odluka - nista, itd, itd.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#2304 Re: LGBT parada

Post by Irsar »

MarlboroGold wrote:Efikasan argument zasnovan na historijskim činjenicama. Što se tiče zla homoseksualci moraju još puno pure pojesti da bi se uopšte mogli porediti sa zlom koje su monoteističke religije vršile nad onima koji se nisu uklapali u njihov svjetonazor (neće nikad jer ono što oni zagovaraju je ljubav prije svega), a pogotovo zlo za koje je Vatikan kriv.
Kao što rekoh, nebitno je sada šta je ko činio i šta je gore od svega toga šta je učinjeno. Bitno je da ono što LGBTitd čine i promovišu je LOŠE. Zatvarati oči pred time samo zato jer su neki činili nešto gore od toga je prilično apsurdno.
a drugima ne čine zlo, njihove radnje se ne mogu okvalifikovati kao zle.
Prvo, čine sebi zlo što bi samo po sebi trebalo biti dovoljno kao razlog da ih se u tome sprječava; ili ćemo pustiti svakoga ko sebi čini zlo da nastavi u tome samo zato jer se kao nas to "ne tiče"? Tako društva ne funkcionišu. Drugo, nije istina da drugima ne čine zlo, naravno ne mislim na većinu (zapravo pitanje broja je suvišno), jer dobar dio njih kroz promociju i propagandu upravo drugima čine zlo - valjda si barem bacio pogled na minut ili dva na onaj video što sam postavio, obzirom da to nisu nikakve tajne?
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2306 Re: LGBT parada

Post by broj dva »

Irsar wrote:
MarlboroGold wrote:Efikasan argument zasnovan na historijskim činjenicama. Što se tiče zla homoseksualci moraju još puno pure pojesti da bi se uopšte mogli porediti sa zlom koje su monoteističke religije vršile nad onima koji se nisu uklapali u njihov svjetonazor (neće nikad jer ono što oni zagovaraju je ljubav prije svega), a pogotovo zlo za koje je Vatikan kriv.
Kao što rekoh, nebitno je sada šta je ko činio i šta je gore od svega toga šta je učinjeno. Bitno je da ono što LGBTitd čine i promovišu je LOŠE. Zatvarati oči pred time samo zato jer su neki činili nešto gore od toga je prilično apsurdno.
a drugima ne čine zlo, njihove radnje se ne mogu okvalifikovati kao zle.
Prvo, čine sebi zlo što bi samo po sebi trebalo biti dovoljno kao razlog da ih se u tome sprječava; ili ćemo pustiti svakoga ko sebi čini zlo da nastavi u tome samo zato jer se kao nas to "ne tiče"? Tako društva ne funkcionišu. Drugo, nije istina da drugima ne čine zlo, naravno ne mislim na većinu (zapravo pitanje broja je suvišno), jer dobar dio njih kroz promociju i propagandu upravo drugima čine zlo - valjda si barem bacio pogled na minut ili dva na onaj video što sam postavio, obzirom da to nisu nikakve tajne?
Ne cine sebi zlo, pitaj ih ako mi ne vjerujes. Zasto mislis da su homoseksualne veze lose, kakvu patnju ili bol nanose ?
I da, kao drustvo pustamo punoljetne osobe da sebi cine zlo ako to zele. Dopustamo rizicne sportove i rizicne poslove. Dopustamo trovanje alkoholom i cigarama. Dopustamo nezdravu ishranu i ogromnu kilazu. Dopustamo anoreksiju. Dopustamo kockanje i igre na srecu. Dopustamo rizicno seksualno ponasanje i heteroseksualcima i homoseksualcima. I tako i treba. Odrasle osoboe snose odgovornost za svoje odluke i za svoj nacin zivota a drustvo nas pusta, u skladu sa zakonskim okvirima.
A to za propagandu, gej ili strejt nije deterdzent da te reklama nagovori sta da odaberes.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7506
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2307 Re: LGBT parada

Post by AleksoMKD »

Is Three Too Young for Children to Know They're a Different Gender? Transgender Researchers Disagree
https://www.kqed.org/futureofyou/440851 ... ransgender

Therapists at UCSF’s Child and Adolescent Gender Center Clinic in San Francisco told me they’ve socially transitioned kids as young as three.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#2308 Re: LGBT parada

Post by Hakiz »

AleksoMKD wrote:
Is Three Too Young for Children to Know They're a Different Gender? Transgender Researchers Disagree
https://www.kqed.org/futureofyou/440851 ... ransgender

Therapists at UCSF’s Child and Adolescent Gender Center Clinic in San Francisco told me they’ve socially transitioned kids as young as three.
Svuda ima budala.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#2309 Re: LGBT parada

Post by Irsar »

broj dva wrote:Ne cine sebi zlo, pitaj ih ako mi ne vjerujes. Zasto mislis da su homoseksualne veze lose, kakvu patnju ili bol nanose ?
Ne zanima me šta "oni" navodno kažu da li je ono što čine zlo ili ne, a ako ćemo već o tome postoje brojna svjedočanstva tih ljudi koji otvoreno kažu da je to što su činili bilo loše. Ali kao što rekoh to me posebno ne zanima, jer šta neko misli da je dobro ili loše naravno da nema nužne veze sa tim da li je to zaista takvim kako oni misle. Bol i patnja koju takvo ponašanje donosi je duhovne prirode prvenstveno, mada valjda nije nelogično reći i da sa aspekta biologije takve stvari nisu normalne niti usklađene sa čovječijim stanjem i prirodnim ponašanjem.
I da, kao drustvo pustamo punoljetne osobe da sebi cine zlo ako to zele. Dopustamo rizicne sportove i rizicne poslove. Dopustamo trovanje alkoholom i cigarama. Dopustamo nezdravu ishranu i ogromnu kilazu. Dopustamo anoreksiju. Dopustamo kockanje i igre na srecu. Dopustamo rizicno seksualno ponasanje i heteroseksualcima i homoseksualcima. I tako i treba. Odrasle osoboe snose odgovornost za svoje odluke i za svoj nacin zivota a drustvo nas pusta, u skladu sa zakonskim okvirima.
To u tvom izmaštanom svijetu koji nema veze sa realnošću. Da li možda dopuštamo gladijatorske sportove? Prostituciju? Slobodno "dilanje" i konzumaciju droga? Ne trebaš ti ovdje sada iznositi primjere nekih loših stvari koje se kao dopuštaju (iako je ispravnije reći tolerišu) kada i ja mogu iznijeti primjere stvari koje se ne "dopuštaju" iako ne vidim razloga zašto se ne bi dopuštale ukoliko su kao odrasle osobe u pitanju.

Drugo, sam pojam "punoljetnosti" je jedan relativne prirode u modernom svijetu; nekada se za spolne odnose uslovljavao brak, dok je sada kao OK i ako je van braka i to od strane maloljetnih osoba od 14 ili čak niže godina. Iz nekog ironičnog razloga je danas za dobijanje vozačke dozvole u nekoj Zapadnoj zemlji potrebna punoljetnost (obično 18 godina), dok je za "spolnu promjenu" koja uključuje hormonsku terapiju dovoljno da dijete od 10ak godina izrazi želju za tim. Sva ova priča o punoljetnosti je naravno šuplja.

I treće, društvo u cjelini - ili ako želiš država, bilo koji politički entitet - snosi odgovornost za dobrobit svog društva, stoga su i donošeni zakoni koji reguliraju neke stvari unatoč tobožnjoj "punoljetnosti"; primjer je upravo ovo nastojanje da se iskorijeni duhan i njegovo pušenje.
A to za propagandu, gej ili strejt nije deterdzent da te reklama nagovori sta da odaberes.
Ne znam jesi li ozbiljan sa ovim komentarom, ali reklame i čitava reklamna industrija, kao i nauka iza svega toga, valjda postoje zato jer imaju smisla i imaju učinka. Ja naravno ne govorim o pitanju "odabira" da li će neko biti "gej ili strejt", već o pitanju normalizacije toga u društvu što je puno gora stvar od toga da li je neki pojedinac "gej" ili šta već. I upravo po ovom pitanju normalizacije je sva ova propaganda.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2310 Re: LGBT parada

Post by broj dva »

U nekim stvarima si u pravu. "Punoljetnost" je arbitraran koncept,neki zakoni jesu idiotski i neke društvene norme jesu nakaradne, mada mislim da se ne bi nužno složili koje. Spominješ gladijatore, pogledaj cage fights. Možda nemaju mačeve ali se dobro povrjeđuju, duh gladijatorskih igara i dalje živi. Neke veoma napredne države su legalizirale/dekriminizovale droge (Portugal i heroin, sa odličnim rezultatima i vjerovao ili ne sa društvenom dobrobiti u odnosu naspram kriminilizacije) a prostitucija je legalna u pola svjeta a prisutna u cjelom svjetu.
Drago mi je da se slažemo da seksualnost nije pitanje izbora već urođene sklonosti, i slažem se da ima ekscesa u pokušajima normalizacije LGBT. Ali moje mišljenje je da je taj proces normalizacije pozitivan za društvo, na više načina. Očigledno umanjuje neugodnosti LGBT osobama, koje ipak čine određen i ne zanemarljiv dio populacije, što je samo po sebi pozitivno, već i podstiče ostatak društva na šire okvire tolerancije što je takođe (najčešće) dobro a kod nas na balkanu i neophodno.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#2311 Re: LGBT parada

Post by harač »

muslimani ugrozeni od islamofobije treniraju tolerantnost po tuzli :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2312 Re: LGBT parada

Post by General War »

harač wrote:muslimani ugrozeni od islamofobije treniraju tolerantnost po tuzli :lol:
Otkud znas da su muslimani? Svaki bolesnik u glavu bi mogao ovo nasarati.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#2313 Re: LGBT parada

Post by harač »

General War wrote:
harač wrote:muslimani ugrozeni od islamofobije treniraju tolerantnost po tuzli :lol:
Otkud znas da su muslimani? Svaki bolesnik u glavu bi mogao ovo nasarati.
jah, moja rahmetli nena pisala i ljepila placate :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2314 Re: LGBT parada

Post by General War »

harač wrote:
General War wrote:
harač wrote:muslimani ugrozeni od islamofobije treniraju tolerantnost po tuzli :lol:
Otkud znas da su muslimani? Svaki bolesnik u glavu bi mogao ovo nasarati.
jah, moja rahmetli nena pisala i ljepila placate :D
Nevjerujem da ti je nana rahmetli imala onakav rukopis :mrgreen:
Mozda su i sami napisali radi reklame...jbg, vidjet ce se sta MUP kaze, ima kamera tu.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#2315 Re: LGBT parada

Post by harač »

ko zna, mozda je onaj konzul pisao. nije da mu fali afera
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#2316 Re: LGBT parada

Post by tuzlak1212 »

harač wrote:muslimani ugrozeni od islamofobije treniraju tolerantnost po tuzli :lol:
Nece puno postic, moze se vidjet po koji zenski par al nisam jos vidio 2 muskarca da razmjenjuju bilo koji oblik njeznosti.
Kad vidim zenski par mogu samo kokice narucit i zavalit se :evil:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2317 Re: LGBT parada

Post by plain vanilla »

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2318 Re: LGBT parada

Post by triconja »

plain vanilla wrote:https://tuzlanski.ba/carsija/okupljeni- ... oto-video/

Masovni prosvjedi u Tuzli :mrgreen:
Cuj kae vratite nam nasu djecu, pa nisu ih gejevi poslali u siriju da ratuju na strani provladinih snaga :lol: :lol: :lol:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2319 Re: LGBT parada

Post by agent_zero »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/pripadn ... /190315148

Kakvi zatucani umobolnici, redovno servisirani od arapofilsko-balijske SDA i tzv. IZ BiH.

Ove umobolnike po kratkom postupku deportovati u arapske i sirijske pustinje, pa tamo neka propisaju svoje retardirane umobolštine.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2320 Re: LGBT parada

Post by plain vanilla »

agent_zero wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/pripadn ... /190315148

Kakvi zatucani umobolnici, redovno servisirani od arapofilsko-balijske SDA i tzv. IZ BiH.

Ove umobolnike po kratkom postupku deportovati u arapske i sirijske pustinje, pa tamo neka propisaju svoje retardirane umobolštine.
Ova grupica bradonja je apsolutno nebitna.
Problem je sto isto misle i nebradonje samo nisu dosli na prosvjede. Kakvih sam gadosti danas procitala, gluho bilo. Bosnjaci, Hrvati i Srbi, ateisti i teisti ujedinjeni u mrznji prema LGBT.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2321 Re: LGBT parada

Post by insomnia78 »

agent_zero wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/pripadn ... /190315148

Kakvi zatucani umobolnici, redovno servisirani od arapofilsko-balijske SDA i tzv. IZ BiH.

Ove umobolnike po kratkom postupku deportovati u arapske i sirijske pustinje, pa tamo neka propisaju svoje retardirane umobolštine.
Jes. To je inace vezano samo za arape
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2322 Re: LGBT parada

Post by Not My Idea »

Ali cuj genijalaca :lol:

Za svaku bolest postoji lijek!
Ko prizna,pola mu se prasta!
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2323 Re: LGBT parada

Post by Hajvan »

ehee, selektivno protjerivanja


sto cemo sa pripadnicima teroristicke organizacije SPC?
sto njih ne protjerujete??
idemo redom protejerivat

:lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#2324 Re: LGBT parada

Post by kakavdanakneiskustvu »

što li pojedincima toliko smeta nesto sto se valjda zove lgbt festival pored toliko drugih problema u društvu protiv kojih niko nikad ne protestvuje
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2325 Re: LGBT parada

Post by Hajvan »

strah ih provirit iz ormara.. latentni LGBTQ :D

od nedavno je i Q dodatu…
ja nemam nista protiv..

cak bih, kad i ako dodje do Pridea u Sa pridruzio se povorci i mahao s dildom od 10-ak incha….
nadam se da ce isti desiti u skorijem roku…
ne bih da se provaljujem izgledom sjedog dede, a s gore opisanim rekvizitima. :lol:
Post Reply