Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

KENJAC

#51 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by KENJAC » 06/04/2017 19:20

Nije tema , al nije ni daleko.
Zna li mi ko reci kako su prosli kupci gospodje Pelak ? Jel ikom nadoknadjena steta, jel ima kakav postupak u toku ?

PM72

#52 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by PM72 » 06/04/2017 19:22

Ko će ti nadoknaditi?

bosan

#53 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by bosan » 06/04/2017 19:24

U svakom slucaju ovom prevarenom bracnom paru trebace doooobar advokat , stvarno dobar . I treba krenuti od pocetka .
Kako je Jovo mogao otkupiti stan ako na njega nije imao pravo ? Znaci ne mogu ja otici u rudnik i otkupiti tamo neki stan na koji nemam pravo . Znaci Jovo je imao neke papire nije tek tako otisao nespreman u rudnik na otkup .Ako je pravo na taj stan polagala samo njegova supruga onda je vjerovatno imao krivotvorenu punomoc i tako sve odradio .Ako Jovo nije imao nikakvu punomoc od supruge a on sam nije polagao pravo na taj stan onda bogami rudnik mora da se pocese po guzici i ovom prevarenom paru namire stetu a oni nek se onda jebu sa Jovom kako znaju i umiju. Glavni problem je kako je Jovo dobio papire da je vlasnik stana a u stvari nije .Znaci problem je nastao prije kupovine stana od ovog nesretnog bracnog para .
Traziti ko je tu napravio tesku gresku koja pogadja ni kriv ni duzan ovaj bracni par . Mislim da u ovom novinarskom tekstu fali jos punooooo podataka da bi se sagledalo pravo stanje.

fakat

#54 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by fakat » 06/04/2017 19:28

uglavnomja wrote:
fakat wrote:
uglavnomja wrote:najgori su humanitarni tekstovi, ono umiru od gladi 10-ero ih u podrumskom sobicku, a svi imaju neke bolesti, nidje veze jedna s drugom ... nista nemaju, kuknjava do neba
dok se ne javi centar za socijalni rad ili komsiluk pa kaze istinu

napr. onaj lik sa malim djetetom sto je prosio negdje ... dijete nakljjukano tabletama za spavanje, on cvjecka svoje vrste

sta je para uzeto od naroda na taj nacin :roll:

a sampion u broju tekstova je bisera bostandzija
.
a sampion u primljenim parama je onaj stvor sa teme: haram im bilo ...
Sta bi od toga, mislim na "haram im bilo" akciju, pitam jer se toga odlicno sjecam i dao sam prilog, negdje sam vec procitao da je to bila izrada?! Uzeli lovu i ispalili se!?

sva je lova otisla gdje je bila namijenjena, dvojici brace, plus ovce, motokultivator, stala ... i oni sve prodali, i jos poslali u neku stvar ljude koji su dolazili i sve organizovali

a pocelo je snimkom sa neke knjzflj tv na kojoj mali place na dugme, kuka, i jos mu kao brata hoce da izbace iz skole zbog nacionalnosti ... i dirljiv tekst jednog forumasa ... ostalo je istorija
Hvala na odgovoru.

Maraschino

#55 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by Maraschino » 06/04/2017 19:31

Ja kupujem objekat 1990.god. od covjeka koji ima punomoc od kcerke koja je vlasnik stana. Sve dogovorimo(i sa kcerkom se telefonom cujemo) i odemo advokatu da to sve ugradimo u ugovor. Napravili ugovor isplata 1/3 odmah ostalo za 3 mjeseca, dobijam kljuceve, potpisujemo...da bi on nakon 3 sata promijenio bravu na ulaznim vratima.
Kcerka se predomislila pa sada trazi sve pare. Zovnem policiju. Dodju na lice mjesta ali njega nema. Pitam sta mi je raditi? Provali ali ti mi nismo nista rekli. Tako i uradim. Slijede prijetnje, zivkanje telefonom, tuzba, pa kontratuzba...ali mi jedna sudinica rece(opet da niko ne zna) ispostuj sta ti pise u ugovoru. Posalji dva telegrama i ponudi isplatu ako ne deponuj pare u sud dok se parnica ne okonca. Koliko je bilo parnica ni sam vise nisam mogao da brojim da bi se cijeli slucaj zavrsio 2001.god. u moju korist kada sam taj objekat uknjizio na svoje ime.

Svasta ima na ovom svijetu a jako mnogo prevaranata. U ovom konkretnom slucaju najmanje su krivi oni koji ispastaju.
Samo u sudskom postupku(koji moze trajati godinama) moze se razmotati kompletan film. Licno sumnjam da je Jovo muckao u cemu mu je jos neko pomogao.

triconja

#56 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by triconja » 06/04/2017 22:14

uglavnomja wrote:
fakat wrote:
uglavnomja wrote:najgori su humanitarni tekstovi, ono umiru od gladi 10-ero ih u podrumskom sobicku, a svi imaju neke bolesti, nidje veze jedna s drugom ... nista nemaju, kuknjava do neba
dok se ne javi centar za socijalni rad ili komsiluk pa kaze istinu

napr. onaj lik sa malim djetetom sto je prosio negdje ... dijete nakljjukano tabletama za spavanje, on cvjecka svoje vrste

sta je para uzeto od naroda na taj nacin :roll:

a sampion u broju tekstova je bisera bostandzija
.
a sampion u primljenim parama je onaj stvor sa teme: haram im bilo ...
Sta bi od toga, mislim na "haram im bilo" akciju, pitam jer se toga odlicno sjecam i dao sam prilog, negdje sam vec procitao da je to bila izrada?! Uzeli lovu i ispalili se!?

sva je lova otisla gdje je bila namijenjena, dvojici brace, plus ovce, motokultivator, stala ... i oni sve prodali, i jos poslali u neku stvar ljude koji su dolazili i sve organizovali

a pocelo je snimkom sa neke knjzflj tv na kojoj mali place na dugme, kuka, i jos mu kao brata hoce da izbace iz skole zbog nacionalnosti ... i dirljiv tekst jednog forumasa ... ostalo je istorija
Bog ti dao da meni neko kupi ovce, stalu, motokultivator ja bih rukave zagrnuo i radio. I jos bih bio sretan, ne bi bilo sretnijeg od mene. Ljudi im dzabe dali a ovima malo :roll:

hrle1976

#57 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by hrle1976 » 06/04/2017 22:50

RMU Kreka je isti stan dva puta, jednom zasigrno na normalan ili haj-ho nacin a drugi put zbog tuzbe dao stan iz svojih ruku. Tu lezi zec, i nigdje drugo. Sada, cija god greska bila, on je imao pravo prodati stan, jer bio vlasnik. Znaci da on nije prodao stan i da je ona znala na sudu bi se gobali njih dvoj - trebali. On prodaje stan a onda ona malo kasnje saznaje za svoja prava. Koja naravano na sudu dobija sto je malo smjesno ako uzmemo u obzir neke cinjenice, te time sud sam sebe pljuje. Znaci negdje je moralo pisati da imovina ima neki drugi teret ako je u terminu prodaje bio sudski orksarj izmedju ne i njega. Drugacije ova citava prica nema nikakve logike osim da je vezama odradjena. Od ove sklopke se nije moguce kao kupac osigurati, jer ako se polazi sa sumljom da sta pise u gruntovnici, zk itd. mozda nije tacno onda svaki stan moze biti ovaj slucaj, pogoto otkupljeni iz Sfrj. Sto sud navija za stanarsko pravo je isto smjesno ako uzmemo u obzir da bilo koje indicije bar iz clanka nije bilo da ima sta trulo u istoj nekretnini.

Rupa u sistemu? Ako je onda, je drzava krivac glavni odnosno zakon koji dopusta ovu vrstu.
Last edited by hrle1976 on 06/04/2017 23:22, edited 1 time in total.

Black swan

#58 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by Black swan » 06/04/2017 22:57

apsidejzi wrote:
uglavnomja wrote:svaki novinarski tekst koji bi trebao da izazove sok, zgrazanje, mrznju, humanost blabla ... a koji kao izvor ima samo jednu stranu price je u startu sumnjiv.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Dokazano mnogo puta. Prvo sto mi pada na pamet je sjucaj onog decka Mahira sto se ubio pa Dubravko pravio dramu par mjeseci dok se nije ispostavilo da nema nikakvih dokaza. A svi smo povjerovali u pricu... Prvi ja.
kad si levat :mrgreen:
ja sam bio. apisao da je ivi miri jovicu to bilo svi bi pisali o pogubnosti desnicarske pedagogije :mrgreen:

hrle1976

#59 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by hrle1976 » 06/04/2017 23:29

Black swan wrote:
apsidejzi wrote:
uglavnomja wrote:svaki novinarski tekst koji bi trebao da izazove sok, zgrazanje, mrznju, humanost blabla ... a koji kao izvor ima samo jednu stranu price je u startu sumnjiv.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Dokazano mnogo puta. Prvo sto mi pada na pamet je sjucaj onog decka Mahira sto se ubio pa Dubravko pravio dramu par mjeseci dok se nije ispostavilo da nema nikakvih dokaza. A svi smo povjerovali u pricu... Prvi ja.
kad si levat :mrgreen:
ja sam bio. apisao da je ivi miri jovicu to bilo svi bi pisali o pogubnosti desnicarske pedagogije :mrgreen:

Iskreno receno ne vidim nikakv stunt u iznosenju ove price. Sami kazu nisu na cesti, nego pise se doslovno, neke stvari su kod prijatelja itd. Zvuci da nije tereta bilo, pa sada kako je ex-supruga prodavaca usla u sliku je detalj koji nije objelodanjen. Mada ova prica nije jedna jedina, jel se ko sjeca 1999 kod otkupa stanova u Sarajevu, kako je brdo ljudi saznalo preko noci da ne polazu pravo na stan odnosno staransko pravo su izgubili na misteriozan nacin. Tipa napustili ste stan, ostavili ste ga otkljucana, stan su primjerice neki pronasli devastiran, uzeli ga i ulozili "ogromne" prare, pa su stela vjestaci nabijali cijene pa je dosta odustajalo jer se kao morali isplaitit lude sume. Najvise dijaspore je na ovaj nacin ostalo bez stana u Sarajevu. Poznam samo par primjera. Racuna se da je preko 1.500 stanova u Sarajevu na taj nacin oteto iz ruku ljudi.

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#60 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by _BataZiv_0809 » 06/04/2017 23:39

Dobro tebi je svakako bliska tematika sporenja oko imovine.

hrle1976

#61 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by hrle1976 » 06/04/2017 23:43

_BataZiv_0809 wrote:Dobro tebi je svakako bliska tematika sporenja oko imovine.
Pitaj ljude koji su ostali bez stanova preko noci. Sta je njima blisko. Od ove zavrzlame nije mogice kao kupac se ograditi nikako 100% jedino je moguce moliti da zivis jedan duzi period i time steknes zastitu, jer u vremenu niko nije postavio pitanje oko imovine. Druge nema, jer niko nije u stanju provjeriti neke dogovore, ugovore ili slicno iz nekog doba primjerice 1988. Kratko receno, mozes kupiti od osobe i sve luci uljudno i onda nakon pet godina da iz Novog Zelanda neko i kaze jaro ko ti je god prodao zajebao te jer vidis ja imam papir koji kaze da je moje. Pa tuzi tebe i onog sto je prodao. Kako ima papir, pa nana nikad nikome nije htjela prepisati i nekim potpisaom o cuvaju za saku dolara svima usrala. Samo primjer kako moze izgledati.
Last edited by hrle1976 on 06/04/2017 23:46, edited 1 time in total.

uglavnomja

#62 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by uglavnomja » 06/04/2017 23:46

hrle1976 wrote:

Iskreno receno ne vidim nikakv stunt u iznosenju ove price. Sami kazu nisu na cesti, nego pise se doslovno, neke stvari su kod prijatelja itd. Zvuci da nije tereta bilo, pa sada kako je ex-supruga prodavaca usla u sliku je detalj koji nije objelodanjen. Mada ova prica nije jedna jedina, jel se ko sjeca 1999 kod otkupa stanova u Sarajevu, kako je brdo ljudi saznalo preko noci da ne polazu pravo na stan odnosno staransko pravo su izgubili na misteriozan nacin. Tipa napustili ste stan, ostavili ste ga otkljucana, stan su primjerice neki pronasli devastiran, uzeli ga i ulozili "ogromne" prare, pa su stela vjestaci nabijali cijene pa je dosta odustajalo jer se kao morali isplaitit lude sume. Najvise dijaspore je na ovaj nacin ostalo bez stana u Sarajevu. Poznam samo par primjera. Racuna se da je preko 1.500 stanova u Sarajevu na taj nacin oteto iz ruku ljudi.
novinar koji je bar malo strucan, da ne piseom o istrazivackom novinarstvu :-) je MORAO kontakirati ostale strane u ovoj prici da bi se dobila potpuna istina. bar pokusati i napisati da nece da razgovaraju s njim. pokazati kopiju pisma koji je poslao svim stranama. s tim da sud mora dati odgovor.
ovako je citav tekst rekla-kazala.

mozda je istina sve sto pise, ali izgleda totalno nerealno

ni u rudniku ni u sudu ni u banci ne sjede ljudi kojima je cilj da naskode sebi i svojoj firmi. moze se mozda nasteliti na jednom mjestu, ali na sva 3 tesko.

plus cinjenica da oni 11 godina znaju da stan nije "njihov", odnsno da je prodaja nelegalna, ako je nelegalna :?: ... i zadnje 3-4 godine su pred izbacivanjem, i sad je vriska kad su dobili datum.
a znali su da ce ga dobiti.

i ova prica nema veze sa rokom za povrat imovine. jovo i(li) mira su bili vlasnici do prodaje ili "prodaje"

hrle1976

#63 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by hrle1976 » 06/04/2017 23:52

uglavnomja wrote:
hrle1976 wrote:

novinar koji je bar malo strucan, da ne piseom o istrazivackom novinarstvu :-) je MORAO kontakirati ostale strane u ovoj prici da bi se dobila potpuna istina. bar pokusati i napisati da nece da razgovaraju s njim. pokazati kopiju pisma koji je poslao svim stranama. s tim da sud mora dati odgovor.
ovako je citav tekst rekla-kazala.

mozda je istina sve sto pise, ali izgleda totalno nerealno

ni u rudniku ni u sudu ni u banci ne sjede ljudi kojima je cilj da naskode sebi i svojoj firmi. moze se mozda nasteliti na jednom mjestu, ali na sva 3 tesko.

plus cinjenica da oni 11 godina znaju da stan nije "njihov", odnsno da je prodaja nelegalna, ako je nelegalna :?: ... i zadnje 3-4 godine su pred izbacivanjem, i sad je vriska kad su dobili datum.
a znali su da ce ga dobiti.

i ova prica nema veze sa rokom za povrat imovine. jovo i(li) mira su bili vlasnici do prodaje ili "prodaje"
Rijec je o otkupu a ne pvratu stana. Ja kazem za broje slucaje 1999 koji ma je oduzeto stanarsko pravo i time nisu mogli otkupiti stan. Ja vjerujem da ova prica je tako kako je. Samo sto je misterozno je ta njegova zena i njena pojava.

Ja znam ljude koji su zivili godinama u stanu za koji su znali da postoje ljudi ciji je stan i cak su tuzeni pa opet nisu napustili isti, vec su cekali da ih doslovno izbace iz stana. A poznam isto tako jedan primjer gdje nisu izbaceni jedni iz stana, isto znajuci vrlo dobro da okupiraju nesto sto nije njima pripadalo. Ovi drugi sto nisu povratili stan zive kod tebe u Oslu. Sarajlije sa Cengic Vile, kod one zute poslovne prodavnice na cosku gdje je Dolac Malta su imali stan.

U Bih rijetko ko za vako nesto ce odgovarati, jer jednostavno cega nema nema. A para nema.

djevojka bez imena

#64 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by djevojka bez imena » 07/04/2017 10:04

Ne znam da li se dobro sjecam ali cini mi se da kod zamjene imovine, stranke u takvom slucaju imaju dati izjavu da pravo na imovinu koja je predmet zamjene ne polaze trece lice, i ako se takvo pojavi da potpisnici ugovora snose sve sankcije i posljedice. E tako bi trebalo i kod kpu ugovora, ili bar kod imovine koja je bila predmet otkupa.

VladaFBiH

#65 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by VladaFBiH » 07/04/2017 11:03

dječak sa šibicama wrote:Ovaj slucaj prakticno govori da bilo ko od nas, ko kupi stan recimo, danas sutra moze ocekivati da mu na vrata pokuca neka bivsa supruga, rodjak iz Amerike, polubrat iz Makedonije, strina iz Slovenije, i kaze "e to je moj stan, a taj sto ga je tebi prodao, nije njegov, evo ja imam rjesenje".

Naravno, bosanci se na klixu prepucavaju oko nacionalnosti kupaca, prodavaca... takve ovce i treba jebati u zdrav mozak.
Ovaj slučaj ti praktično govori kako se treba raditi i na šta treba paziti prilikom kupovine nekretnine (i ovdje i u svijetu) - svi koji mogu polagati vlasništvo nad nekretninom moraju dati saglasnost - supružnici na prvom mjestu

uglavnomja

#66 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by uglavnomja » 07/04/2017 12:00

hrle1976 wrote: Ja znam ljude koji su zivili godinama u stanu za koji su znali da postoje ljudi ciji je stan i cak su tuzeni pa opet nisu napustili isti, vec su cekali da ih doslovno izbace iz stana.

nisi dovoljno precizan, da li se radi o ljudima koji su 'nako dzabalesku usli u prazan stan i zivjeli oportunisticki do izbacivanja ili o ljudima koji su platili stan :?:
ja ih znam masu sto su se pouseljavali tokom i poslije rata u "prazne" stanove, sve stnaovi i lokacije boli glava ... luksuz na sve strane, namjesteni, ni kasiku nisu kupili ... i na kraju sut napolje.

ali ovdje su ljudi dali 57.000 km, nije isto kao provaljivanje u stan ciji su stanari "privremeno" odsutni

hrle1976

#67 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by hrle1976 » 07/04/2017 12:37

uglavnomja wrote:
hrle1976 wrote: Ja znam ljude koji su zivili godinama u stanu za koji su znali da postoje ljudi ciji je stan i cak su tuzeni pa opet nisu napustili isti, vec su cekali da ih doslovno izbace iz stana.

nisi dovoljno precizan, da li se radi o ljudima koji su 'nako dzabalesku usli u prazan stan i zivjeli oportunisticki do izbacivanja ili o ljudima koji su platili stan :?:
ja ih znam masu sto su se pouseljavali tokom i poslije rata u "prazne" stanove, sve stnaovi i lokacije boli glava ... luksuz na sve strane, namjesteni, ni kasiku nisu kupili ... i na kraju sut napolje.

ali ovdje su ljudi dali 57.000 km, nije isto kao provaljivanje u stan ciji su stanari "privremeno" odsutni

Ljudi koji su radom dobili stan preko firme kao dosta drugih u Jugi, a zbog rata izbjegli, kada su poslje rata dosli u stanu bili neki, a njih izbrisali iz stanarskog prava. Nisu mogli stan otkupiti kako je to islo, jer jednostavno kao da nisu nikada zivili u Sarajevu.

Ja cu ti dovesti covjeka cije postojanje da je nekada zivio u Sarajevu je izbrisano. Sve bivsi dokumenti se vode na adresi gdje je bukvalno receno rodjen ali dzaba u registru ga nema ni za ljeka.

U Sarajevu u po bijela dana mozes nekoga istjerati na ulicu. I to su radili brojnim ljudima, nije vise tvoje nego je od onog ko ima veze.

hrle1976

#68 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by hrle1976 » 07/04/2017 13:01

VladaFBiH wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ovaj slucaj prakticno govori da bilo ko od nas, ko kupi stan recimo, danas sutra moze ocekivati da mu na vrata pokuca neka bivsa supruga, rodjak iz Amerike, polubrat iz Makedonije, strina iz Slovenije, i kaze "e to je moj stan, a taj sto ga je tebi prodao, nije njegov, evo ja imam rjesenje".

Naravno, bosanci se na klixu prepucavaju oko nacionalnosti kupaca, prodavaca... takve ovce i treba jebati u zdrav mozak.
Ovaj slučaj ti praktično govori kako se treba raditi i na šta treba paziti prilikom kupovine nekretnine (i ovdje i u svijetu) - svi koji mogu polagati vlasništvo nad nekretninom moraju dati saglasnost - supružnici na prvom mjestu

Zato treba ukinuti pravo nasljedstva i darovanja kao na zapadu, jer da bi nasljedio ili ti neko darovo ti ces morati doslovno debelo platiti porez. Zato su sve prodaje ciste, jer do ovoga nije moguce doci. Znaci dzaba dobiti stan ili kucu nije moguce. Zato u BiH samo kupuje novo a ostalo je nek te nebo veseli. Nikada neces biti siguran jer mozda umrli koji ostvljaju djetetu nisu nikada istom spomenuli Branu kojem su potpisali nesto i ti kupis oni potpisali da nema nikoga jer nisu svjesni a godinu kasnje kuca Brane ja imam ovo od umrlih. Ima ljudi namjerno sakriju testament puste da neka peta rodbina nasljedi kad vide da su prodali bace se u tuzbu da niste kupoprodajni ugovor a ti na takvom imanju zidas kucu recimo, misleci da je sve ok, onaj sto je prodao prodao ti svjetla obraza ali umrla nikad nije rekla kome je zapravi dala imovinu, a sud je trebao reagovati ranije ili notar zbog testamenta. Puna bih ovih primjera samo kad bi o svakom pisali novine bi imale 700 stranica.

uglavnomja

#69 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by uglavnomja » 07/04/2017 13:18

hrle1976 wrote:
uglavnomja wrote:

Ljudi koji su radom dobili stan preko firme kao dosta drugih u Jugi, a zbog rata izbjegli, kada su poslje rata dosli u stanu bili neki, a njih izbrisali iz stanarskog prava. Nisu mogli stan otkupiti kako je to islo, jer jednostavno kao da nisu nikada zivili u Sarajevu.

Ja cu ti dovesti covjeka cije postojanje da je nekada zivio u Sarajevu je izbrisano. Sve bivsi dokumenti se vode na adresi gdje je bukvalno receno rodjen ali dzaba u registru ga nema ni za ljeka.

U Sarajevu u po bijela dana mozes nekoga istjerati na ulicu. I to su radili brojnim ljudima, nije vise tvoje nego je od onog ko ima veze.
znam ja i istjeranih iz tudjeg i onih kojim je na prevaru oduzeto stanarsko pravo ... ne trebas mi nikoga dovoditi :D , sve poznato. da ne pricam o debelo placenom advokatu koji je mjesecima cekao da preda papire za povrat dan nakon isteka roka :roll: ili o drugom koji je trazio 50% vrijednosti stana da ga vrati vlasniku :roll:

samo to nije tema.

Miki123

#70 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by Miki123 » 07/04/2017 13:42

Ustavni sud BiH svojom presudom unio pravnu nesigurnost u pogledu prodaje nekretnine koju ni svi notari, advokati i niži sudovi ne mogu ispraviti.

Presuda broj Ustavnog suda BIH, br. AP3948/10 se doslovno popišala na načelo povjerenja u zemljišnu knjigu. to načelo povjerenja znači laički da sve ono što piše u zk. izvatku se smatra istinitim i da se kod kupovine dovoljno pozvati na zk. izvadak i zaključiti ugovor sa likom koji je upisan u zk. izvadak. al' klinac..

šta se desilo ovdje: osoba A 1998. godine prodala stan osobi B. žena od prodavca osobe A nije potpisala ugovor jer tada se to nije ni tražilo niti gledalo. Osoba B uredno uknjižila ugovor, ušla u posjed stana, stan koristila 7,8 godina i 2008. godine ga prodala osobi C. napravili ugovor kod notara, žena od osobe B uredno potpisala ugovor, dala svoju saglasnost, kupac uknjižio stan, uselio.. pomislili bi sve čisto, ali eto nam žene od prvog prodavca A koja nije potpisala ugovor 1998. godine i koja traži da se taj ugovor i 1998. godine oglasi ništavim.

niži je sudovi redom odbijaju, čak i vrhovni, ali joj Ustavni sud daje za pravo!!! kao domine pada taj ugovor iz 1998. za njim pada i ovaj ugovor i 2008. godine i kupac iz 2008. godine gubi stan.

znači, u BiH se odgovorno tvrdim ne može kupiti legalno stan, možda jedino novogradnja, ali stariji stanovi koji su više puta prodavani NE. sve zbog moronske presude ustavnog suda BiH ti sad moraš provjeravati svaki ugovor o prometovanju tog stana prije tebe, istraživati jesu li ga supruge potpisale jer je dovoljno da je jedan ugovor ništav prije tvog i tvoj pada ko domina.

P.S. da, i pravo žene kao pretpostavljenog vlasnika da obara ugovor nikad ne zastarjeva... :-D :izet: :D

KB9

#71 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by KB9 » 09/04/2017 08:01

cini mi se da su smajici neupuceno povukli neke lose poteze i jos na sve to odradjeni momacki

hrle1976

#72 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by hrle1976 » 11/04/2017 10:09

A sad pokusajte zamisliti kako tek ide sa kupovinom poslje nasljedstva, ljudi koji su svjesno ili ne izostavljeni, oni sto po pet mjeseci kasnje nadju testament :oops: puna BiH ovih stvari ko sipak. A sad poslje ove presude zamislite kupiti imovinu od pet suvlasnika :D

Post Reply