Poljska

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#126 Re: Poljska

Post by Truba »

vidiš što ti je statistika i propaganda

i ja sam mislio da nema ni jednog jedinog izbjeglice/migranta u poljskoj bez obzira na lokaciju rođenja migranta

a da su se poljaci razmilili po cijeloj europi raditi ili primati socijalu

što su ti mediji... čak i ako voliš neku zemlju, a nemaš kompletnu sliku
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#127 Re: Poljska

Post by Tomahawk11 »

Pa ima li u Poljskoj Sirijaca, Kurda ili bilo kojeg naroda sa Bliskog istoka?
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#128 Re: Poljska

Post by Truba »

nema jer ih poljaci ne žele niti im imaju šta ponuditi, a ono malo kršćana iz sirije što su doveli avionima pobjegoše za njemačku

međutim

ispade da ukrajinci nisu ljudi niti da su bitni

niti medije zanima što ih ima 2 milijuna u poljskoj

trebaju li se ukrajinci raspodijeliti po europi :?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#129 Re: Poljska

Post by Tomahawk11 »

Kako je onda propaganda?

Ne ispade, bar ja to tako nisam doživio.
Ako nešto ne piše, ne znači da se nije desilo.

Ne znam trebaju li, samo sam primjetio da si došao do pogrešnog zaključka.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#130 Re: Poljska

Post by Truba »

u pravu si
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#131 Re: Poljska

Post by Truba »

http://tribun.hr/divovski-kip-isusa-u-p ... -internet/

divovski-kip-isusa-u-poljskoj-lokalnim-mjestanima-pruzat-ce-internet/

Jesus saves

:oops: :oops: :oops: :oops:
MMM1977
Posts: 4363
Joined: 15/07/2009 12:56

#132 Re: Poljska

Post by MMM1977 »

Black swan wrote:nema jer ih poljaci ne žele niti im imaju šta ponuditi, a ono malo kršćana iz sirije što su doveli avionima pobjegoše za njemačku

međutim

ispade da ukrajinci nisu ljudi niti da su bitni

niti medije zanima što ih ima 2 milijuna u poljskoj

trebaju li se ukrajinci raspodijeliti po europi :?
I prije sukoba u Ukrajini bila je masa ekonomskih migranata u Poljskoj. I njima Poljska dođe kao transferna zemlja za zapadnu Europu.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#133 Re: Poljska

Post by Velkoski »

kurwa mać
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#134 Re: Poljska

Post by Edin H. »

Black swan wrote:relativistički staljinisti iz brisela nametnuli neke sankcije poljskoj


http://tribun.hr/eu-izglasala-uvodenje- ... -poljskoj/

Kakve sve kokuze, ksenofobe, religiozne fanatike koji niti postuju, niti razumiju zakone o ljudskim pravima oni primise u EU, za nevjerovati. :shock:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#135 Re: Poljska

Post by Velkoski »

hahah, ovi poljaci su veći neandertalci nego mi, ko god je im'o dodira s njma zna o čemu pričam :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#136 Re: Poljska

Post by Edin H. »

Velkoski wrote:hahah, ovi poljaci su veći neandertalci nego mi, ko god je im'o dodira s njma zna o čemu pričam :lol:

:lol: :lol: :lol:
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#137 Re: Poljska

Post by So What! »

Šveđanin wrote:Kako su raskrstili sa Rusima, tako im je krenulo nabolje. Mnogo mrze Ruse, pogotovo omladina.
Sampioni u mrznji prema Rusima su 3 nacije Baltika. Razlozi opravdani, a mrznja, necu reci opravdana, ali razumljiva.

Ceska, Poljska, Slovacka, 3 zemlje Baltika... mnogo su se razvili, napredovali, osavremenili. Sada, u 2017, njima je bolje nego ikada. I kada se sjete, ruske sape i diktature Moskve, normalno da im krene pjena na usta.
Ja živim u Rigi već neko vrijeme, ali mržnja prema Rusima i nije baš takva kakvu je opisuju ovdje. Preuzeli su gazdinstvo u svojoj zemlji, napravili neke poteze da reduciraju broj Rusa, službeno jedini jezik je latvijski, ali jezik tržišta je ruski i engleski naravno, kojeg svi skoro savršeno pričaju.

Na prvu jako nebitne zemlje, što i jesu, mirne povučene, slabo naseljene i recimo za razliku od nas, rijetko privlače pažnju. Mi stalno imamo neke hepeninge, tu su neki lideri, zvaničnici, spominju nas itd... Na drugoj strani, reljef im je idealan, krajolici prelijepi, infrastruktura u sve tri zemlje identična i jako lijepa, mnogo podsjeća na Skandinaviju. Čak je i komunistička gradnja, znatno drugačije od ove naše. Nemaju puno sivih kocki i generalno, da ne kažeš nekome, teško bi se zaključilo da su te zemlje bile dio Sovjetskog Saveza.

U poređenju s Poljskom tri baltičke zemlje, plus Kaliningrad kao četvrta baltička zemlja i regija koja služi kao tampon između Poljske i Baltika je podsjetnik da su Rusi svugdje i da je nemoguće pobjeći od njih, da nikad neće odustati od Baltika, jer tu drže teritoriju, a demografski odlično stoje u svim zemljama osim u Litvaniji. Bjelorusija je njihova ispostava i još uvijek ne razumijem, zašto su oni uopšte nezavisna država. Ukrajina se otimala pa dobila po ušima, isti slučaj s Gruzijom, dok se ostatak bivših sovjetskih republika uopšte i ne trudi da pobjegne od Rusije.

Ovdje u Rigi sam upoznao mlade Uzbekistance i Kazahstance, koji međusobno ruski pričaju. Kažu to je jezik tržišta i inače ovako navika im je međusobno tako da pričaju, a sa starijima pričaju maternje jezike. Čak i Finska koja je dugo bila pod ruskom čizmom itekako još uvijek ima obrise ruske kulture, kao i ruskog jezika. Na svu sreću oteli su se na vrijeme i Finska je otprilike trenutni model, kako će izgledati Baltik, Poljska, Češka i Slovačka za nekih 50 godina.

Uglavnom Poljska je evropska alfa nacija, veoma brojna i apsolutno svagdje prisutna. Niko ovdje nije spomenuoo da ih je u BiH prije II svjetskog rata bilo oko 30 000, ali su se vratili nakon rata u projektu obnove domovine. Upoznao sam lika slučajno jednom, čiji su baba i deda iz okoline Prnjavora.

Inače na Islandu su jedina značajnija etnička grupa pored samih Islanđana, u Britaniji i Americi su konstanta, a obrisi njihove kulture ipak postoje. Ima ih i u Južnoj Americi, a i tamo su ostavili trag. Dakle jedna značajna nacija u svakom smislu, Marie Curie i Nikolaj Kopernik, od njh dosta vala.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#138 Re: Poljska

Post by So What! »

Specijal koji bi ostavio za Poljsku, a koji niko ne spominje, da je to zemlja koja proizvodi fantastičnu metal muziku, uglavnom ekstremniju koja ulazi u sukob s crkvom, ali i vlastima.







Uz dodatak Riversidea, jednog od najboljih evropskih progressive rock / metal bendova:

User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#139 Re: Poljska

Post by pirmin »

@so what: kad je najbolje vrijeme za posjetu baltickog tria?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#140 Re: Poljska

Post by uglavnomja »

kad smo vec off kod baltika

puno norveskih veikih firmi ima jedan dio administracije i racunovodstva tamo. znam da ima i jedna danska banka, vjerovatno ima vise.
znaci ljudi rade punom parom

drugo, bio neki dokumentarac na tv, neki kriminal, ne sjecam se, mozda organizovano kockanje? nebitno

pokazuju neki grad, mislim bas riga, oci mi isplae od ljepote :shock: kakvi bec i pariz zajedno
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#141 Re: Poljska

Post by So What! »

pirmin wrote:@so what: kad je najbolje vrijeme za posjetu baltickog tria?
Evo ti jedna slika od prije nekoliko dana, sa ljetovališta Jurmala blizu Rige od prije nekoliko dana. Ja sam pomislio da sam u Kaliforniji koliko je lijepo i sređeno. Fina i arhitektura, a more uopšte nije bilo toliko hladno, mogle su se noge pokiseliti.

Ipak ja bih glasao za ljeto naravno, neka to bude juni/juli. Riga je inače velika turistička party destinacija, navodno i europska prijestolnica sex turizma, mada to i ne izgleda tako u praksi. Uglavnom Rigu i Tallinn, pojedinačno posjeti preko 3 miliona ljudi godišnje i taj broj konstantno raste.

Daleko smo mi od njihovih turističkih kapaciteta, kao i broj turista naravno. A Sarajevo u svakom slučaju je minimalno zanimljivo jednako ko i ova dva grada, ako ne i više.

Ja sam poredio Tallinn i Rigu kao razliku između Sarajeva i Zagreba. Tallinn ima ljepši stari grad, osjeti se ta neka duša i mnogo više visokih staklenih nebodera recimo, ali je dosta manji grad. Riga je baš gospodski jedan grad, izuzetno čist i uređen u svakom segmentu imaju solidan stari grad, ali onaj u Tallinnu je kudikamo ljepši.

Red je napomenuti da su oba grada kroz historiju pravili Danci, Šveđani, Njemci, a i za vrijeme Ruskog carstva Njemci su vodili glavnu riječ na Baltiku i bili su glavno plemstvo. Sam Richard Wagner je živio jedan period kao dirigent filharmonije u Rigi. Tallinn na estonskom u prijevodu znači danski grad, a sami Estonci u tom gradu igraju značajniju ulogu tek posljednjih 100 godina.

Image
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#142 Re: Poljska

Post by pirmin »

Au brate, imao sam zelju a sad mi se bas ide. :)

Tnx :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#143 Re: Poljska

Post by Truba »

http://www.nedjelja.ba/hr/vijesti/svije ... jskoj/5537

biskup-komarica-u-pastoralnom-pohodu-poljskoj/5537

otišo među svoje koji su se morali poslije 1945 odseliti
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#144 Re: Poljska

Post by vjesticanametli »

pirmin wrote:Au brate, imao sam zelju a sad mi se bas ide. :)

Tnx :thumbup:
Auuuu plus 1 ... talin godinama na listi a sad def. Mora pasti hahhahah
Hajde pisi malo sta da se posjeti i tako koji info od zitelja sto bi susjedi kazali :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#145 Re: Poljska

Post by vjesticanametli »

So What! wrote:
pirmin wrote:@so what: kad je najbolje vrijeme za posjetu baltickog tria?
Evo ti jedna slika od prije nekoliko dana, sa ljetovališta Jurmala blizu Rige od prije nekoliko dana. Ja sam pomislio da sam u Kaliforniji koliko je lijepo i sređeno. Fina i arhitektura, a more uopšte nije bilo toliko hladno, mogle su se noge pokiseliti.

Ipak ja bih glasao za ljeto naravno, neka to bude juni/juli. Riga je inače velika turistička party destinacija, navodno i europska prijestolnica sex turizma, mada to i ne izgleda tako u praksi. Uglavnom Rigu i Tallinn, pojedinačno posjeti preko 3 miliona ljudi godišnje i taj broj konstantno raste.

Daleko smo mi od njihovih turističkih kapaciteta, kao i broj turista naravno. A Sarajevo u svakom slučaju je minimalno zanimljivo jednako ko i ova dva grada, ako ne i više.

Ja sam poredio Tallinn i Rigu kao razliku između Sarajeva i Zagreba. Tallinn ima ljepši stari grad, osjeti se ta neka duša i mnogo više visokih staklenih nebodera recimo, ali je dosta manji grad. Riga je baš gospodski jedan grad, izuzetno čist i uređen u svakom segmentu imaju solidan stari grad, ali onaj u Tallinnu je kudikamo ljepši.

Red je napomenuti da su oba grada kroz historiju pravili Danci, Šveđani, Njemci, a i za vrijeme Ruskog carstva Njemci su vodili glavnu riječ na Baltiku i bili su glavno plemstvo. Sam Richard Wagner je živio jedan period kao dirigent filharmonije u Rigi. Tallinn na estonskom u prijevodu znači danski grad, a sami Estonci u tom gradu igraju značajniju ulogu tek posljednjih 100 godina.

Image
koji je period najbolji za doci da nije puno vruce a ni hladno.... koliko dana je dovoljno za talin da turistikujem...hvOla
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#146 Re: Poljska

Post by pirmin »

Pa covjek sve fino objasnio.
Znaci sad. Pakuj kofer i vozi. :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#147 Re: Poljska

Post by vjesticanametli »

Vec provjerila avio kartu i voz talin riga hahahhaha iduce god. Dolazim odluka je pala :lol: ne znam samo koliko za koji grad dana ba i kad je najbolje....et a sad se ti pakuj :mrgreen: juni juli ne bih ako je prevruce
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#148 Re: Poljska

Post by So What! »

vjesticanametli wrote:Vec provjerila avio kartu i voz talin riga hahahhaha iduce god. Dolazim odluka je pala :lol: ne znam samo koliko za koji grad dana ba i kad je najbolje....et a sad se ti pakuj :mrgreen: juni juli ne bih ako je prevruce
Ja evo u Vilniusu, znači prelijepo je, k'o da sam u Rim otišao, a mnogo jeftinije.

Ako ćeš dolaziti, Tallinn pa se spusti i do ostalih baltičkih prijestolnica.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#149 Re: Poljska

Post by uglavnomja »

vjesticanametli wrote:Vec provjerila avio kartu i voz talin riga hahahhaha iduce god. Dolazim odluka je pala :lol: ne znam samo koliko za koji grad dana ba i kad je najbolje....et a sad se ti pakuj :mrgreen: juni juli ne bih ako je prevruce

nema vise nikakvih pravila ...

najtopliji maj od kad se mjeri temperatura u norveskoj, na suncu 40 boba


a danas mokrih i ledenih 12-13 :cry:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#150 Re: Poljska

Post by vjesticanametli »

A DZe si u norge to.....Moj Dzever tamo zivi hahhaha
Jeg heter vjesticanametli :mrgreen:
I u HH isto ludilo. Ma me bi da krepajem vec da ocejfim ...dugo mi je talin na listi

Tema je poljska :lol:
Post Reply