Poljska

Post Reply
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#101 Re: Poljska

Post by animals »

Point. wrote: Dobro, pa nisu jedino Arapi muslimani.
Nijemci i Austrijanci nikad nisu imali netrpljivost prema muslimanima..
tek sa ovim novim pojavama, i dolaskom Tunezijaca, Alziraca i Marokanaca,
koji su vecinom kriminalno raspolozeni i jako nezgodni za suzivot,
pocinje i ta netrpljivost..
User avatar
Point.
Posts: 27507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#102 Re: Poljska

Post by Point. »

animals wrote:
Point. wrote: Dobro, pa nisu jedino Arapi muslimani.
Nijemci i Austrijanci nikad nisu imali netrpljivost prema muslimanima..
tek sa ovim novim pojavama, i dolaskom Tunezijaca, Alziraca i Marokanaca,
koji su vecinom kriminalno raspolozeni i jako nezgodni za suzivot,
pocinje i ta netrpljivost..
Za Marokance znam da su zajebani, posebno kad su u coporu. Ne volim ni ja Arape, da budem iskren.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#103 Re: Poljska

Post by Gojeni H »

smijesni_ste wrote:Pojedincima nije toliki problem fašizam koliko "islamofobične" poruke :D

Nećemo se lagati ;-)
Nemoj se lagati.

Zemlja u kojoj je procentualno stradao skoro najveci broj ljudi od nacisticke ruke, koja ce uvijek biti na udaru 2 velikodrzavna projekta Rusije i Njemacke, drzava koja nosi teret ubistva velikog broja Jevreja cak i nakon poraza nacisticke Njemacke, zemlja koju su proglasavali zemljom "antisemitizma bez Jevreja", a sada "islamofobicnom bez muslimana" ... ima onakve politicare, i omladinu koja dize ruku u nacistickom pozdravu ... ?

Nesto nije u redu s tim drustvom i njegovim vrijednostima, ali ... jebeno nije u redu.
Moras sebe prvo mrziti.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#104 Re: Poljska

Post by fakat »

Gojeni H wrote:
smijesni_ste wrote:Pojedincima nije toliki problem fašizam koliko "islamofobične" poruke :D

Nećemo se lagati ;-)
Nemoj se lagati.

Zemlja u kojoj je procentualno stradao skoro najveci broj ljudi od nacisticke ruke, koja ce uvijek biti na udaru 2 velikodrzavna projekta Rusije i Njemacke, drzava koja nosi teret ubistva velikog broja Jevreja cak i nakon poraza nacisticke Njemacke, zemlja koju su proglasavali zemljom "antisemitizma bez Jevreja", a sada "islamofobicnom bez muslimana" ... ima onakve politicare, i omladinu koja dize ruku u nacistickom pozdravu ... ?

Nesto nije u redu s tim drustvom i njegovim vrijednostima, ali ... jebeno nije u redu.
Moras sebe prvo mrziti.
:thumbup:
mehoxy
Posts: 894
Joined: 30/09/2012 20:26

#105 Re: Poljska

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 11:21, edited 1 time in total.
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#106 Re: Poljska

Post by DZONPI »

Ja Sam svercovo iz Poljske,cincla,jakne i ostalo,poneses 2-300 maruna,Dzajic,pa ISO zvekan,Vegeta,zvake ma sve,a u Cehi islo tozla,bio u Krakovu,Katovice,Poznjan,Zakopane,Poljakine su Nas obozavale ne zbog love nego smo bili za njihove brkate zute muskarce glumci.Dakle sverc,provod,alkohol i sex,sta HOS vise.Sad vidim sve nesto celavo,nabildano a izgleda i pomahnitalo.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#107 Re: Poljska

Post by pirmin »

Ovo samo zene mogu. Kapa do poda.

http://wyborcza.pl/10,82983,22634208,sz ... rects=true

Treba imati srca, da ne kazem cega drugoga, pa stati na crtu ispred ovoliko idiota.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#108 Re: Poljska

Post by Krokodajl »

Ja razumijem njihovu islamofobiju, jer u tome nisu jedini.

Ali odgovoriti fašizmom na islamofobiju može samo budala ili fašista. A po tom pitanju Poljaci nisu ni prvo ni drugo nego su kreteni, jer od svih naroda Europe ako izuzmemo jevreje su najgore stradali, osim toga Poljaci niti su imali kvislinšku vladu niti su ih Njemci štedili kao što su štedili Hrvate ili fašistoidne Ukrajinske elemente tako da ta poveznica Poljaka sa ustašama nema prođu.

Ravno ovom bi bilo kada bi Bošnjačka omladina u Mostaru mahala slikama Draže Mihajlovića kao odgovor na hrvatski nacionalizam i iredentizam.
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#109 Re: Poljska

Post by DZONPI »

Halo ba koji Poljak,sta zna u zivotu narokat se i nabildat.Evo ih dosli na zapad rade ko konji za 5 eura,furaju neke trenerke sto smo mi furali prije 20 godina.Ja im zimslo pricu kazem da sam iz Amsterdama pocnemo pricu neznaju ko sam i sta i pita mene Slovak isti kurac,kaze frajer kako vi izdrzite sa muslimanima u Amsterdamu,ja mu zemka moji najbolji jarani muslimani ,lezaljku frajer pomjeri mamu jebo fasisticku,konta ja Holandzanin da mi se uliva u supak,jest da mu zeni nebi oprostio ali.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#110 Re: Poljska

Post by uglavnomja »

Krokodajl wrote:Ja razumijem njihovu islamofobiju, jer u tome nisu jedini.

Ali odgovoriti fašizmom na islamofobiju može samo budala ili fašista. A po tom pitanju Poljaci nisu ni prvo ni drugo nego su kreteni, jer od svih naroda Europe ako izuzmemo jevreje su najgore stradali, osim toga Poljaci niti su imali kvislinšku vladu niti su ih Njemci štedili kao što su štedili Hrvate ili fašistoidne Ukrajinske elemente tako da ta poveznica Poljaka sa ustašama nema prođu.

Ravno ovom bi bilo kada bi Bošnjačka omladina u Mostaru mahala slikama Draže Mihajlovića kao odgovor na hrvatski nacionalizam i iredentizam.

nisu oni "samo" isamofobi nego rasisti, ne vole ni crnce bilo koje vjeroispovjesti, ne znam cak da li podnose azijate kosooke ... ruse ne vole, ali to su vec drugi razlozi , uglovnom se druze samo izmedju sebe
u ovom trenutku najvise je arapa, pa su se okrenuli na temu islamofobije, da je umjesto milion arapa uslo u eu milion afrikanaca hriscana - isto bi bilo.


(a i rusi su rasisti, otvoreni)


iza svega stoje pare - azilanti ce raditi njihove poslove za njihovu cijenu, tu je problem,
nisu primili ni jednog imigranta, a sad bi da izbacuju iz drugih zemalja radi licnog interesa. :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#111 Re: Poljska

Post by Truba »

ima neka ta nit sa svim tim zemljama

a to je izvrsno demokratsko ljudsko i nadasve čovječno vladanje komunističkih partija po tim zemljama 45 godina

njima su stalno trebali neki unutarnji neprijatelji pa nikad nisu se ni trudili iskorijeniti fašiste i naciste demokracijom nego su požar gasili benzinom

rezultate vidimo

međutim sve ovo može na dobro
samo treba vjerovati
Piklic
Posts: 97
Joined: 14/03/2015 17:31

#112 Re: Poljska

Post by Piklic »

Buduci da imam opciju da odem kako turisticki u Poljsku interesuje me je li ko bio mozda u Lodzi (Manufaktura tržni centar) i naravno kakve su poljakine
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#113 Re: Poljska

Post by Truba »

relativistički staljinisti iz brisela nametnuli neke sankcije poljskoj


http://tribun.hr/eu-izglasala-uvodenje- ... -poljskoj/
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#114 Re: Poljska

Post by pirmin »

Nista, zato sad referendum a onda Polxit. :thumbup:
Pa zid visine jednu 5 metara oko prcije i to je to.
Al da obecaju da nece ici nigdje van svojih granica i crnciti gotovo za dz.
Isto zelim ostalim clanicama Visegrad-grupe, Cesima, Slovacima i Madjarima. :thumbup:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#115 Re: Poljska

Post by sheilak »

pirmin wrote:Nista, zato sad referendum a onda Polxit. :thumbup:
Pa zid visine jednu 5 metara oko prcije i to je to.
Al da obecaju da nece ici nigdje van svojih granica i crnciti gotovo za dz.
Isto zelim ostalim clanicama Visegrad-grupe, Cesima, Slovacima i Madjarima. :thumbup:
slazem se, nadam se da ce se EU svakako restruktuirati.

ali nije to nije zacudjujuce, zemlje istocne europe, koje su tome sklone, pod stegom totalitarizma nisu prosle taj stadij “djecijih bolesti” nacionalizma i sovinizma kao njemacka i austrija niti su razvile kriticku svijest o pogresnosti toga niti mehanizme da se bore ili zastite od toga. tu mislim i na hrvatsku, sto mi je zaista zao, buduci da hrvatsku volim i da mi je zao gledati kako se tako strastveno zaljubljuje u klero-fasizam, bok uz bok tim Visegradskim zemljama.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#116 Re: Poljska

Post by JThomas »

živi dokaz da nisu svi talibani islamske vjeroispovijesti...
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#117 Re: Poljska

Post by sheilak »

pa u cro ih svakako i zovu katolibanima.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#118 Re: Poljska

Post by JThomas »

ne bez blage note zavisti... :mrgreen:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#119 Re: Poljska

Post by sheilak »

ne, ovdje mislim da tako zovu te (ljudske) anomalije u svojim redovima, poput biskupa kosica & co i opcenito ljudi koji im se priklanjaju.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#120 Re: Poljska

Post by Truba »

tako je

svi trebaju biti ko nizozemci :mrgreen:


kog se đavla propagira različitost ljudskog bivstvovanja, kulture, vjere i tradicije

ah da :D samo kad ti odgovara :D i u seksualnosti :D te emigraciji :D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#121 Re: Poljska

Post by sheilak »

opcenito se ovdje mora reci da je i u hrvatskoj i poljskoj vecina normalnih ljudi, zdravih razmisljanja, ali opcenito sute i povlace se pred desnicarskim divljacima. no austrija i njemacka pokazuju sta glasna, agresivna manjina moze uciniti. ili usa sada.

ali nismo ni mi imuni na takve stvari. mislim na bosnu i ok, specificno na bosnjake sad. kod nas je jednako u porastu specifican oblik klero-nacionalizma, samo sa drugim religijskim predznakom, vidljiv na primjerima zahiragica i onog malog s naocalama sto je htio preimenovati titovu :D svojevrsni muslimanski hitlerjugend, samo bez jakog vodje. to je kod nas jos u zacetku, ali treba se uzeti ozbiljno.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#122 Re: Poljska

Post by Truba »

to je kod nas normalno :thumbup:

bila je na slavorumu neka zezancija
Image
jel se vide slike znam da ih kasnije ni ja ne vidim D
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#123 Re: Poljska

Post by Truba »

tako to biva kad se zakolje pogrešna svinja i rat se zaustavi oslobađanjem berlina
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#124 Re: Poljska

Post by Truba »

baš sada čitam

u proteklom razdoblju godina dvije nebitno najviše migranata/izbjeglica su primili velika britanija poljska i njemačka :D


ali je u medijima percepcija da u poljsku nije došao niko :D


zašto

je u medijima percepcija da je najviše primila njemačka?


zato što mediji samo migrante/izbjeglice s juga smatraju migrantima/izbjeglicama

ne zanima ih činjenica da je 2 milijuna ukrajinaca prošlo/nalazi se u poljskoj nakon izbijanja sukoba u toj zemlji
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#125 Re: Poljska

Post by Tomahawk11 »

Pa nije niko spominjao te izbjeglice.
Pričalo se o ovima sa Bliskog istoka.
Njih nema u Poljskoj.
Post Reply