Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
JoseMujica

#126 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by JoseMujica » 05/02/2017 18:48

ja sam za Južni vetar...mlogo su nama ti Stonsi i brate potpuno nekompatibilni našem ćobanskom miljeu
Last edited by JoseMujica on 05/02/2017 18:51, edited 1 time in total.

Niemand

#127 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Niemand » 05/02/2017 18:50

Banksy wrote:I, šta je odlučeno, jesmo li za ili protiv? :lol:
Ako se bude za, onda ove godine nema novog trotoara.

apsidejzi

#128 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by apsidejzi » 05/02/2017 18:55

Banksy wrote:
apsidejzi wrote: Kako sad onih Merlinovih 250k izgleda malo? :D
Dobro si, u pet deka, Merlin i Stonesi, a takva razlika u cijeni.
Pjevaju jedni, pjevaju drugi a vode nema :bih: Kad je Merlin u pitanju svaki fening se gleda i racunaju se Cost-Benefit analize a kad treba iskesirat 5 milioncica onda nema problema ni sa turistima, ni sa hotelima ni sa svim argumentima koji su se prije dva mjeseca navodili.

Doduse, dobro si i ti. Stonesi su vjerovatno prevelik zalogaj za nasu ekonomiju i trebamo se fokusirat na manje projekte koji su profitabilniji. Ipak je Merlin napunio sve hotele koji su postojali u Sarajevu tih dana. Stonesi ce takodjer napuniti iste ali ce profitabilnost biti znatno manja. Vjerovatno cemo biti i u minusu...

Banksy

#129 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Banksy » 05/02/2017 18:56

apsidejzi wrote:
Banksy wrote:
apsidejzi wrote: Kako sad onih Merlinovih 250k izgleda malo? :D
Dobro si, u pet deka, Merlin i Stonesi, a takva razlika u cijeni.
Pjevaju jedni, pjevaju drugi a vode nema :bih: Kad je Merlin u pitanju svaki fening se gleda i racunaju se Cost-Benefit analize a kad treba iskesirat 5 milioncica onda nema problema ni sa turistima, ni sa hotelima ni sa svim argumentima koji su se prije dva mjeseca navodili.

Doduse, dobro si i ti. Stonesi su vjerovatno prevelik zalogaj za nasu ekonomiju i trebamo se fokusirat na manje projekte koji su profitabilniji. Ipak je Merlin napunio sve hotele koji su postojali u Sarajevu tih dana. Stonesi ce takodjer napuniti iste ali ce profitabilnost biti znatno manja. Vjerovatno cemo biti i u minusu...
Ma ja ba, Merlin Tito, kakvi Stonsi...

doktor78

#130 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by doktor78 » 05/02/2017 19:04

Eno vec se iz gradske uprave ogradjuju,kao oni su tek usli u pregovore,a koncert bi trebao biti za 3 mjeseca ??? Po svemu sudeci,obicna medijska spekulacija

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk

vade_mecum

#131 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by vade_mecum » 05/02/2017 19:04

doktor78 wrote:
vade_mecum wrote: mislim da i ako dodje do organizacije koncerta da nece biti organizovan za prosjecnog sarajliju/bosanca jer ce karte biti do 100 ojra pa navise.
Deep Purple u Zetri bio 30 KM
Iron Maiden u Splitu i Beogradu cca 70 KM
Judas Priest i Whitesnake zajedno u Beogradu cca 70 KM

Zasto bi Stonesi bili 100 eura? Cijene takvih koncerata se ipak prilagode standardu domace publike
negdje naprijed sam napisao da je na turneji povodom 50. godina Stonesa prosjecana cijena karte bila je $624. treba biti realan i priznati da u ovom kontekstu nas niko ne voli toliko da si namjerno izbija profit, a vrlo cesto sami muzicari ne odlucuju gdje ce svirati nego menadzment.

drndalo

#132 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by drndalo » 05/02/2017 19:08

Ko je rekao da bi koncert kostao nas 5 mil. € ???

Neko je spomenuo tu sumu kao garanciju, i to moze biti tacno ali to ne mora biti cijena kostanja... To se zove garancija za dobro izvrsenje posla, i drugoj strani znaci ozbiljnost. Slicnu stvar bi i Stonesi morali obezbijediti drugoj strani... U zavisnosti od dogovora strana, takvo nesto bi grad moglo ne kostati nista, ako bi druga strana bila zadovoljna dogovorom oko buduce zarade...

Naravno, ne znam detalje ako ih ima uopste...

Banksy

#133 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Banksy » 05/02/2017 19:12

Sve da i ne spominjemo pokradene miljarde nakon rata i činjenicu da smo u ovom trenutku najkorumpiranije društvo u Evropi,

postavlja se pitanje zašto bi bilo ko 20 godina nakon rata humanitarno nastupao u Sarajevu...?

RtrnOfSalisbury

#134 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by RtrnOfSalisbury » 05/02/2017 19:13

ako se mene pita nek pjevaju samo treba rec da je taj djeger (djafer) cemu valjo nebi ga zena napuscala.

HAVANA

#135 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by HAVANA » 05/02/2017 19:16

Banksy wrote:I, šta je odlučeno, jesmo li za ili protiv? :lol:
Jel to i za ovo ima da je protiv? :lol: Mrsko mi citat.

vade_mecum

#136 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by vade_mecum » 05/02/2017 19:17

drndalo wrote:Ko je rekao da bi koncert kostao nas 5 mil. € ???

Neko je spomenuo tu sumu kao garanciju, i to moze biti tacno ali to ne mora biti cijena kostanja... To se zove garancija za dobro izvrsenje posla, i drugoj strani znaci ozbiljnost. Slicnu stvar bi i Stonesi morali obezbijediti drugoj strani... U zavisnosti od dogovora strana, takvo nesto bi grad moglo ne kostati nista, ako bi druga strana bila zadovoljna dogovorom oko buduce zarade...

velike produkcije rade po principu da dogovore sumu unaprijed koju ce dobiti kada se potpise ugovor, odnosno koja im se garantuje i njima je svejedno hoce li svirati pred pet, pet hiljada ili pet miliona ljudi. drugim rijecima, ne dobijaju procenat od ulaznica.

Banksy

#137 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Banksy » 05/02/2017 19:22

vade_mecum wrote: velike produkcije rade po principu da dogovore sumu unaprijed koju ce dobiti kada se potpise ugovor, odnosno koja im se garantuje i njima je svejedno hoce li svirati pred pet, pet hiljada ili pet miliona ljudi. drugim rijecima, ne dobijaju procenat od ulaznica.
Tačno. Njima je fiks petoba sigurna, a organizator se vadi kartama i sponzorima.

Niemand

#138 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Niemand » 05/02/2017 19:23

Smijesno je vise da sarajevo obiljezava vazdan godisnjice nekih minulih dogadjaja mjesto da se trudi da stvara nove. Prvi post sam i napisala o godisnjici, jer ko da gledam, ako i bude koncert, nakon tog koncerta se nece gledati da se prave novi dogadjaji vec ce se tog prisjecati narednih 10-20 godina, pa onda mozda opet novi materijal za "obiljezavanje godisnjica".

Budalasto vise. Zivot u nekakvom sjecanju na neka prosla vremena i dogadjaje, bez da se ista konkretno radi u prezentu.

Matzan

#139 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Matzan » 05/02/2017 19:29

Ako Stonesi dođu u Sarajevo to će biti zasluga

Image

a ne ovog seljačića

Image

insomnia78

#140 Re: RE: Re: RE: Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by insomnia78 » 05/02/2017 19:33

doktor78 wrote:
Haris.ba wrote:
Henry Chinaski wrote:Ostala većina ima ovakve doživljaje svaku noć. Od raznih Aca, Daca, Maca i Bubašvaba do ZMBT-ova i Grand-ova.
Pa dajte i nama nešto...
Da se skupimo i otvorimo broj za donacije za koncert Stonsa? :D

Nego. Na ovaj koncert treba otići, kakvi Stonsi.

Prigodna pjesma za Sarajevo.
Tesko. Brianu Johnsonu zabranjeni nastupi zbog problema sa sluhom. Jedno vrijeme ga mijenjao Axl iz GNR,ali zbog najavljenog reuniona Gunsa i to otpada

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
Zvuci kao nesto iz Alan Forda.
Sta, tek sad sontali da ga nema?

Edin H.

#141 Re: RE: Re: RE: Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Edin H. » 05/02/2017 19:36

insomnia78 wrote:
Zvuci kao nesto iz Alan Forda.
Sta, tek sad sontali da ga nema?
Stipu to, pjeva frajer ko slavuj. :oops:

A tacno je da su mu nasli da mu je ostecen sluh.

vade_mecum

#142 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by vade_mecum » 05/02/2017 19:37

a evo citat iz jednog clanka sa the guardiana o organizaciji festivala i tekucim troskovima:
That miniature city (or, in the case of Glastonbury, Reading and Leeds, Isle of Wight or T in the Park, not-so-miniature-city) doesn’t pay for and build itself, either. The promoter has to pay to hire the site, put up the fencing, build the stage, lay on water, electricity and waste management, sort out security – and more. “For a 10,000-capacity festival, your power will cost you between £60,000 and £100,000,” says Gareth Cooper, co-founder of Festival No 6. “We would spend up to £30,000 taking the waste away.”
e sad zamisli koliko struje stonesi potrose sa svojim mega giga efektima, koliko mobilnih tolaeta bi trebalo za 100.000+ ljudi, koliko bi smeca ostalo iza njih i trosku da se sve to ocisti, a da ne govorim o angazovanju obezbijedjenja i drugim troskovima

https://www.theguardian.com/music/2015/ ... c-festival

vade_mecum

#143 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by vade_mecum » 05/02/2017 19:47

Haris.ba wrote:
Henry Chinaski wrote:Ostala većina ima ovakve doživljaje svaku noć. Od raznih Aca, Daca, Maca i Bubašvaba do ZMBT-ova i Grand-ova.
Pa dajte i nama nešto...
Da se skupimo i otvorimo broj za donacije za koncert Stonsa? :D

Nego. Na ovaj koncert treba otići, kakvi Stonsi.

Prigodna pjesma za Sarajevo.
sejtanska posla :D

drndalo

#144 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by drndalo » 05/02/2017 19:52

vade_mecum wrote:
drndalo wrote:Ko je rekao da bi koncert kostao nas 5 mil. € ???

velike produkcije rade po principu da dogovore sumu unaprijed koju ce dobiti kada se potpise ugovor, odnosno koja im se garantuje i njima je svejedno hoce li svirati pred pet, pet hiljada ili pet miliona ljudi. drugim rijecima, ne dobijaju procenat od ulaznica.
Banksy wrote:
vade_mecum wrote: velike produkcije rade po principu da dogovore sumu unaprijed koju ce dobiti kada se potpise ugovor, odnosno koja im se garantuje i njima je svejedno hoce li svirati pred pet, pet hiljada ili pet miliona ljudi. drugim rijecima, ne dobijaju procenat od ulaznica.
Tačno. Njima je fiks petoba sigurna, a organizator se vadi kartama i sponzorima.
U pravu ste, najcesce je tako, sto ne znaci da ne moze biti izuzetaka... Siguran sam da znaju ko smo, i ako razmisljaju o tome uopste, sigurno znaju da bas ne plivamo u parama, pa ako radi necega regionalno htjednu ovdje, mislim da bi neke ustupke napravili bez problema... Mada se bezze uzbudjivamo, jerbo nece biti nista od toga...

minka2

#145 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by minka2 » 05/02/2017 20:03

Treba biti optimistican. Nikad se ne zna, mozda je ovo ipak novo poglavlje za kulturu Sarajeva :lol: :izet: Šalu na stranu, ovaj koncert bi samo nešto pozitivno i dobro mogao donijeti, ako ćemo realno našli bi naši političari način da potroše pare i sje*u državu, šta je za nas tih 5 mil

vade_mecum

#146 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by vade_mecum » 05/02/2017 20:03

drndalo wrote:U pravu ste, najcesce je tako, sto ne znaci da ne moze biti izuzetaka... Siguran sam da znaju ko smo, i ako razmisljaju o tome uopste, sigurno znaju da bas ne plivamo u parama, pa ako radi necega regionalno htjednu ovdje, mislim da bi neke ustupke napravili bez problema... Mada se bezze uzbudjivamo, jerbo nece biti nista od toga...
razumijem ja tebe ali kao sto sam rekao, vrlo rijetko muzicari odlucuju gdje ce svirati jer je to u rukama menadzmenta, a svaki menadzment ce radije izmedju pristojnog i minimalnog profita odabrati da zaradi pristojno...osim ako nisu neke merhametlije u pitanju :D

minka2

#147 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by minka2 » 05/02/2017 20:09

vade_mecum wrote:
drndalo wrote:U pravu ste, najcesce je tako, sto ne znaci da ne moze biti izuzetaka... Siguran sam da znaju ko smo, i ako razmisljaju o tome uopste, sigurno znaju da bas ne plivamo u parama, pa ako radi necega regionalno htjednu ovdje, mislim da bi neke ustupke napravili bez problema... Mada se bezze uzbudjivamo, jerbo nece biti nista od toga...
razumijem ja tebe ali kao sto sam rekao, vrlo rijetko muzicari odlucuju gdje ce svirati jer je to u rukama menadzmenta, a svaki menadzment ce radije izmedju pristojnog i minimalnog profita odabrati da zaradi pristojno...osim ako nisu neke merhametlije u pitanju :D
Ali uzmimo u obzir da oni imaju već para na bacanje, a Mick izjavio da bi u našoj regiji izričito želio nastupati u Sarajevu. Stoji nešto iza toga sigurno, ako on ima dobar razlog organizovat ce se taj koncert vec nekako..

drndalo

#148 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by drndalo » 05/02/2017 20:13

Kao sto rekoh, da, ali...

Polazim od objavljene vijesti, koja rece da Mick hoce SA i bog... AKO je to tako, onda ni menadzment ni maj nisu problem... Ako je bomba, onda hebiga... Sjetimo se Bono-a i U2, oni nisu imali profesinalni menadzment tim zaduzen za vise stotina miliona prometa godisnje? Dakle, ako u toj prici ima jos nesto osim komercijale, mozda... 8)

vade_mecum

#149 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by vade_mecum » 05/02/2017 20:23

ne vjerujem dok ne vidim na sluzbenoj stranici datum odrzavanja koncert :D

drndalo

#150 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by drndalo » 05/02/2017 20:32

Ni ja pravo da ti velim...

Post Reply