Balkanski nazovi "youtuberi"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

bersK

#376 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by bersK »

Ne znam koga je Amir iskopirao u klipovima pod nazivom Sve zna. Možda u početku je bio prislonjen preofirno na Pervana, ali kako koji klip sve više gradi svoj fazon. Prije je makljao glavom ko epileptičar, sad je miran i ima dobru mimiku kad objašnjava. Pogotovo zadnji klip kada objašnjava pitanja za bradu. Đe mu neš oplakat
hipija

#377 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by hipija »

Juče u Zenici neka djeca se okupila oko nekog lokalnog youtubera kao da su Messi ili Ronaldo došli. Ne znam ali ne mogu se oteti utisku da će biti malo selameta od te dječurlije koja ovakav profil ljudi uzme za uzor u životu.
dembele

#378 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by dembele »

bersK wrote:Ne znam koga je Amir iskopirao u klipovima pod nazivom Sve zna. Možda u početku je bio prislonjen preofirno na Pervana, ali kako koji klip sve više gradi svoj fazon. Prije je makljao glavom ko epileptičar, sad je miran i ima dobru mimiku kad objašnjava. Pogotovo zadnji klip kada objašnjava pitanja za bradu. Đe mu neš oplakat
Pervan je nenadmasan na ovim nasim prostorima. Ja recimo oplacem na njegove stand up nastupe a vecernja skola je vrh, iako je sve pocelo tamo neke 1995 na Slavonska Tv. Gledam i ovaj nas Nadreality show, totalno lose i bezidejno. Zenit potpuno istrosen kao i Nele u svojim pokusajima u Srbiji. U sustini samo su oskrnavili originalne Nadrealiste. Malo je OT ali vrijedi spomenuti :D
mirsek

#379 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by mirsek »

Hasan006 wrote:
avenija wrote:
zetareticula wrote:Vodim ja neki kanal na YouTube već odavno i tako sjedim u sobi za računaro nešto tražim. Kad dolazi mali sestrić i sjedi on samnom gleda šta radim i ispitiva koliko imam protioca sad blablabla i tako kroz priču on meni tko mi je omiljeni YouTuberrrrrrrr :D reko ne pratim ja to, kaže on meni je Vanimi, de odi da vidiš i nađem ja kanal jaooo majko božija :shock: :lol: kad nisam pao sa stolice :lol: zar postoji normalna osoba kome je ono interesanto :run: preko 100.000 pratioca :shock: :lol: pitam ja njega šta je tebi ovdje interesantno sad :? hrpa psovki, nekih izraza jadničkih :run:
Vanimi je najbrze rastuci Youtuber. (broj sub)
Znam da ih ima trojica samo iz Zenice sa preko 150 k sub sa tim Vanimijem.
Sta je toliko zanimljivo osim cuprije i psovki ne kontam.
I to ne bi ni skuzio da postoje uopste da ih nisam skontao da snimaju po gradu sa Nedimom.
Malo sam im gledao klipove i zanima ma moze li se sta zaraditi sa 200 k sub.
Koliko su im prihodi otprilike za ovo sto rade ?
Dok sam gledao vidim da imaju i neki event u Ze 19.07.
Ne mogu vjerovat da je to kod nas tako rasprostanjeno.
Svi koji snimaju barem jednom u tri dana i svaki klip im pređe 100k pregleda zarađuju barem 800-900KM mjesečno.
Tesko da ce toliko zaraditi samo od YT monetizacije i YT reklama od balkanske raje.
Po tvojoj racunici to je 1 000 000 mjesecnih pregleda vecinom sa balkana za 800-900 KM . Nemoguce.
Puno se smanjila zarada poslije ove martovske frke i odlaska oglasivaca.
Ja trenutno zaradjujem 300-500 USD na 1 000 000 pregleda a 80% pregleda mi je sa engleskog govornog podrucja.
Vecina zarade mi je sa YT RED-a manje od samih reklama.
hipija

#380 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by hipija »

mirsek wrote: Tesko da ce toliko zaraditi samo od YT monetizacije i YT reklama od balkanske raje.
Po tvojoj racunici to je 1 000 000 mjesecnih pregleda za 800-900 KM balkanskih pregleda. Nemoguce.
Ja trenutno zaradjujem 300-500 USD na 1 000 000 pregleda a 80% pregleda mi je sa engleskog govornog podrucja.
Mene interesuje sljedeće: Ako imaš recimo milion pregleda, onda dobijaš 300-500 USD. Je li to dobijaš na mjesečnoj bazi i koliko to vremena traje i šta recimo ako hipotetički gledano ostaneš na tom broju pregleda, da li i dalje dobijaš novac ili se mora povećati broj pregleda da bi i dalje zarađivao. Tu sam potpuni laik a onako me interesuje :)
mirsek

#381 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by mirsek »

hipija wrote:
mirsek wrote: Tesko da ce toliko zaraditi samo od YT monetizacije i YT reklama od balkanske raje.
Po tvojoj racunici to je 1 000 000 mjesecnih pregleda za 800-900 KM balkanskih pregleda. Nemoguce.
Mene interesuje sljedeće: Ako imaš recimo milion pregleda, onda dobijaš 300-500 USD. Je li to dobijaš na mjesečnoj bazi i koliko to vremena traje i šta recimo ako hipotetički gledano ostaneš na tom broju pregleda, da li i dalje dobijaš novac ili se mora povećati broj pregleda da bi i dalje zarađivao. Tu sam potpuni laik a onako me interesuje :)
Moras SVAKI mjesec da imas NOVIH 1 000 000 pregleda da bi ostao na toj cifri.
Dobra stvar je sto video samo jednom aploudujes i onda ga ne diras i pustis da zaradjuje koliko moze da zaradi.
Ako hoces jos moguce zarade izbaci jos videa da i oni zaradjuju, ako neces pustis ove postavljene da zaradjuju a ti radi nesto drugo u zivotu.
hipija

#382 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by hipija »

mirsek wrote:
hipija wrote:
Moras SVAKI mjesec da imas NOVIH 1 000 000 pregleda da bi ostao na toj cifri.
Dobra stvar je sto video samo jednom aploudujes i onda ga ne diras i pustis da zaradjuje koliko moze da zaradi.
Ako hoces jos moguce zarade izbaci jos videa da i oni zaradjuju, ako neces pustis ove postavljene da zaradjuju a ti radi nesto drugo u zivotu.
Zahvaljujem na objasnjenju. Sve kristalno jasno. :thumbup:
MikroBelaj

#383 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by MikroBelaj »

Amiru bih preporucio da malo izadje iz kuce i proba napravit kakav vlog u mahali..postaje dosadno ,isti ambijent,teme slicne,volim ga gledat al sam iskreno zasicen,,ovog nedima sam pogledao danas ,ovaj video sto je neko linkao na forum i odmah prepoznam da imitira Casey Neistata koga bi ovdje svakome preporucio...
mirsek

#384 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by mirsek »

MikroBelaj wrote:Amiru bih preporucio da malo izadje iz kuce i proba napravit kakav vlog u mahali..postaje dosadno ,isti ambijent,teme slicne,volim ga gledat al sam iskreno zasicen,,ovog nedima sam pogledao danas ,ovaj video sto je neko linkao na forum i odmah prepoznam da imitira Casey Neistata koga bi ovdje svakome preporucio...
Pogotovo sa muzikom, ono prva asocijacija na ovu muziku je Casey bez sekunde razmisljanja a vidim i drug mu kopira onaj Jesse dance na videu (Jesse je isto poznat youtuber i dosta saradjuje sa Casey-em).
Mega Man X

#385 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Mega Man X »

hipija wrote:Juče u Zenici neka djeca se okupila oko nekog lokalnog youtubera kao da su Messi ili Ronaldo došli. Ne znam ali ne mogu se oteti utisku da će biti malo selameta od te dječurlije koja ovakav profil ljudi uzme za uzor u životu.
Garant onaj Vanimy retardirani koji ne zna rečenicu sastavit kako treba.
hipija

#386 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by hipija »

Mega Man X wrote:
hipija wrote:Juče u Zenici neka djeca se okupila oko nekog lokalnog youtubera kao da su Messi ili Ronaldo došli. Ne znam ali ne mogu se oteti utisku da će biti malo selameta od te dječurlije koja ovakav profil ljudi uzme za uzor u životu.
Garant onaj Vanimy retardirani koji ne zna rečenicu sastavit kako treba.
Kaže malac ispred zgrade da je to bio neki Balkan Alert :-)
pinkman

#387 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by pinkman »

Raigor Stonehoof wrote:
MyTao wrote:
Sodom1 wrote:Sto wehabije? Normalno bi bilo da ga svaki musliman napada zbog toga
Normalno bi bilo da se muslimani drze svog posla.
Ovo, njusku u svoj vrt. Ako ti se ne svidja - ne gledaj.

PS nemam pojma ko je taj Amir.

PPS sto ovu ne napadate

:D
Medina vaka Medina naka :D

Generalno, problem je sto su ljudi poceli izjednacavati dobre YouTube kanale i ovu djecu sto gluposti pricaju :D

Ima jedan kanal iz Srbije gdje ljudi u sumi prave hranu, snimaju i to objavjuju. Imaju 622.000 subscribera:
https://www.youtube.com/channel/UCVVAnx ... lc7QfPA2YQ

Da bi se nesto ovakvo proizvelo treba zaista vrhunsko znanje. Sto od snimanja videa, produkcije, kuhanja, marketinga, itd. Zalosno je sto se YouTube izjednacava sa balavcima sto psuju i gluposti pricaju na YT :D

Isto je i za tzv. "modne blogerke". U sustini, nemaju veze sa blogom jer se one samo slikaju i stavljaju slike na Instagram. Blog je strasna stvar i ko se razumije u marketing, moze velike novce zaraditi.

Ima jako puno uspjesnih ljudi koji pisu blog iz podrucja biznisa, marketinga, software developmenta, turizma, itd itd.
pinkman

#388 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by pinkman »

Sto se tice raje kojoj nije jasno koliko zaradjuju i od cega sve zavisi, evo da ukratko pojasnim.

Oglasi na YouTubeu se postavljaju putem platforme koja se zove Google AdWords. U pitanju je sistem koji je baziran na principu aukcije.

Ja npr. prodajem sportske dresove na svoj web shopu i odlucim se oglasavati. Sta radim? Targetiram ljude koji gledaju klipove vezane za fudbal, koji imaju odredjene demografske karakteristike, afinitete, ljude koji su vec bili na mom web shopu, itd. Takodjer mogu targetirati po kljucnim rijecima, odredjene YouTube kanale, teme, itd.

To je i osnovni razlog zasto kompanije poput Googlea zele sto vise podataka od nas. Sto vise podataka ljudi ostave, to ja mogu preciznije targetirati svoje oglase.

Eh sad, da bi ljudi sto vise objavljivail svoje klipove, YT je omogucio da autori klipova mogu zaradjivati novac.

Ako ja kao osoba koja kreira sadrzaj na YouTubeu postavljam video klipove vezane za industriju u kojoj se puno novaca trosi, onda cu ja i vise zaraditi. Najjace industrije su osiguranje, finansije, kompjuteri, elektronika itd.

Kad moje klipove budu gledali Amerikanci, onda ce im biti prikazane reklame iz Amerike, Nijemcima njihove reklame itd.

Ako ja kreiram klipove na nacin da radim recenzije najnovijih mobitela i ostalih tech gadgeta, onda je jasno da cu vise zaraditi nego neko ko prica i psuje :D

Proizvodjaci mobilnih uredjaja se oglasavaju na YouTubeu. Samsung npr. nudi $0.2 po prikazu videa, onda dodje Huawei koji zeli da vise puta njegova reklama bude prikazana, pa pocne nuditi $0.25, pa Samsung podigne $0.30, i sve tako. Dakle, klasicna aukcija (gdje istina ne pobjedjuje uvijek ko najvise nudi).

U sustini, sto bogatija industrija i gledaoci, to vise novaca mozete zaraditi. Nije isto ako radis recenzije knjiga na bosanskom jeziku (salju se personalizirani klipovi ljudima koji imaju manju kupovnu moc) i recenzije mobitela na engleskom jeziku.

Dakle, sto su gledaoci klipa bogatiji i sto je industrija u kojoj radim bogatija, to i ja vise dobijam. Ja se licno ne bavim YouTubeom, ali AdWordsom tu i tamo.
hipija

#389 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by hipija »

pinkman wrote:Sto se tice raje kojoj nije jasno koliko zaradjuju i od cega sve zavisi, evo da ukratko pojasnim.

Oglasi na YouTubeu se postavljaju putem platforme koja se zove Google AdWords. U pitanju je sistem koji je baziran na principu aukcije.

Ja npr. prodajem sportske dresove na svoj web shopu i odlucim se oglasavati. Sta radim? Targetiram ljude koji gledaju klipove vezane za fudbal, koji imaju odredjene demografske karakteristike, afinitete, ljude koji su vec bili na mom web shopu, itd. Takodjer mogu targetirati po kljucnim rijecima, odredjene YouTube kanale, teme, itd.

To je i osnovni razlog zasto kompanije poput Googlea zele sto vise podataka od nas. Sto vise podataka ljudi ostave, to ja mogu preciznije targetirati svoje oglase.

Eh sad, da bi ljudi sto vise objavljivail svoje klipove, YT je omogucio da autori klipova mogu zaradjivati novac.

Ako ja kao osoba koja kreira sadrzaj na YouTubeu postavljam video klipove vezane za industriju u kojoj se puno novaca trosi, onda cu ja i vise zaraditi. Najjace industrije su osiguranje, finansije, kompjuteri, elektronika itd.

Kad moje klipove budu gledali Amerikanci, onda ce im biti prikazane reklame iz Amerike, Nijemcima njihove reklame itd.

Ako ja kreiram klipove na nacin da radim recenzije najnovijih mobitela i ostalih tech gadgeta, onda je jasno da cu vise zaraditi nego neko ko prica i psuje :D

Proizvodjaci mobilnih uredjaja se oglasavaju na YouTubeu. Samsung npr. nudi $0.2 po prikazu videa, onda dodje Huawei koji zeli da vise puta njegova reklama bude prikazana, pa pocne nuditi $0.25, pa Samsung podigne $0.30, i sve tako. Dakle, klasicna aukcija (gdje istina ne pobjedjuje uvijek ko najvise nudi).

U sustini, sto bogatija industrija i gledaoci, to vise novaca mozete zaraditi. Nije isto ako radis recenzije knjiga na bosanskom jeziku (salju se personalizirani klipovi ljudima koji imaju manju kupovnu moc) i recenzije mobitela na engleskom jeziku.

Dakle, sto su gledaoci klipa bogatiji i sto je industrija u kojoj radim bogatija, to i ja vise dobijam. Ja se licno ne bavim YouTubeom, ali AdWordsom tu i tamo.
:thumbup:
krofnaa*

#390 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by krofnaa* »

Budući da Omco i Amir imaju toliko mnogo pregleda i subscribera govori o tome koliko su takvi likovi generalno prihvaceni i trazeni, sto je zalosno kad skontamo da su vecina tih pratilaca zapravo djeca i tinejdzeri, sto ujedno govori o tome kakve su buduce generacije i da ce trebati jaaako dugo da se iskorijeni primitivizam i seljastvo sa nasih prostora. Neda mi se sada trazit video al neko je spominjao kako Amir opravdava silovanje u jednom od njegovih videa kako djevojke nose minjake itd... Strasno, to nije mala stvar izjaviti za publiku od 200.000 ljudi gdje su vecina zapravo lajkovali taj video
Dinostula

#391 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Dinostula »

krofnaa* wrote:Budući da Omco i Amir imaju toliko mnogo pregleda i subscribera govori o tome koliko su takvi likovi generalno prihvaceni i trazeni, sto je zalosno kad skontamo da su vecina tih pratilaca zapravo djeca i tinejdzeri, sto ujedno govori o tome kakve su buduce generacije i da ce trebati jaaako dugo da se iskorijeni primitivizam i seljastvo sa nasih prostora. Neda mi se sada trazit video al neko je spominjao kako Amir opravdava silovanje u jednom od njegovih videa kako djevojke nose minjake itd... Strasno, to nije mala stvar izjaviti za publiku od 200.000 ljudi gdje su vecina zapravo lajkovali taj video
Omco je fakat idiot i njegov nazovi humor granici sa pamecu.Ono je cisto psovanje jos kad ubaci onu babu pa kad ona krene da laje tu hoce da mi se istopi mozak.Amir je vec druga prica njegovi klipovi vec imaju neki smisao i dozu humora gdje na ironican nacin prikazuje neke stvari kod nas.Ne bi se slozio da covjek propagira i opravdava silovanje jer i sam ima zensko dijete.Covjek samo hoce da skrene paznju na nemoralno oblacenje danasnje omladine sa kojim se slazem u potpunosti.Da zivim 10000 godina necu se sloziti sa tim da je dubok dekolte i mini suknja normalan nacin oblacenja.Da imam sestru ili kcer i da se tako obuce ne bi mi bilo drago.Zensko treba da gradi svoju licnost i da na druge nacine privuce suprotan pol. :wink:
Mega Man X

#392 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Mega Man X »

Gledam na Nedimovim klipovima, pošto je on na nekom Cocta Festu, qrčinela neka od festivala, niđe veze..
I pošto on sad snima vlogove sa nekim djevojkama.. dođe jebena dječurlija od 10-12 godina i pita: Jesi li umočio?

Onda čovjek skonta da su ove novije generacije otišle u qrac, da djeca već znaju šta je seks, a dva sa dva ne znaju sabrati.
bersK

#393 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by bersK »

pinkman wrote:Sto se tice raje kojoj nije jasno koliko zaradjuju i od cega sve zavisi, evo da ukratko pojasnim.

AdWords nije toliko povezan sa YouTubeom. On je više povezan sa člancima. AdSense je povezan sa YouTubeom i ovom tvom tekstu nisam prepoznao ništa ono što znam i šta je makar tačno, a bavim se YouTubeom 3 godine.

Po tvojoj priči Pewds bi trebo da skuplja siću, a TCTN da zgrće lovu. Jebiga ne ide. Računica je čista. Mjesečno nema tačno koliko pregleda, već je cilj naići na što više zapadnjačku publiku tj gdje su click per view skup i gdje možeš nabiti dobar revolutions per mile (zarada na hiljadarku pregleda). Ako ti je publika baš strana, onda možeš doći do 1.14, dok je za naše podneblje 0.20. Postoje i agencije koje ti nude ugovore i sa njima ti je RPM fiksan. Recimo najčešći je slučaj $2. Muđa je partner sa nekim (ne znam tačno kim) i njemu je RPM stalno $2 i znači on na svakih hiljadu pregleda je dobar 2 dolara. Onda dođeš na kraju mjeseca, sabereš preglede i možeš izračunati koliko ćeš para dobiti.
MensurM

#394 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by MensurM »

Dunja je prejaka

ferratilis

#395 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by ferratilis »

Posto je tema o jutubu, imam jedno tehnicko pitanje :D Ponekad, kad ocistim history i cache i udjem na youtube, dobijem ovaj gotivni layout, onda se nakon nekog vremena vrati na onaj ruzni, standardni. Zna li neko da li je moguce ovaj zadrzati trajno?

Image
muhafuca

#396 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by muhafuca »

ferratilis wrote:Posto je tema o jutubu, imam jedno tehnicko pitanje :D Ponekad, kad ocistim history i cache i udjem na youtube, dobijem ovaj gotivni layout, onda se nakon nekog vremena vrati na onaj ruzni, standardni. Zna li neko da li je moguce ovaj zadrzati trajno?

Image
vidim nisi ovde ulogan - mozda kad se ulogas nesto si u postavkama na svom YT kanalu cacko pa ti po tvojim postavkama ustimaju.

pogledaj to, mada samo pogadjam mozda je nesto drugo.
bersK

#397 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by bersK »

Jutjub uvodi novi izgled i trenutno ga kroz mala vrata ubacuje. To je valjda neka beta verzija. Nije nikakav bug.
pinkman

#398 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by pinkman »

bersK wrote: AdWords nije toliko povezan sa YouTubeom. On je više povezan sa člancima. AdSense je povezan sa YouTubeom i ovom tvom tekstu nisam prepoznao ništa ono što znam i šta je makar tačno, a bavim se YouTubeom 3 godine.

Po tvojoj priči Pewds bi trebo da skuplja siću, a TCTN da zgrće lovu. Jebiga ne ide. Računica je čista. Mjesečno nema tačno koliko pregleda, već je cilj naići na što više zapadnjačku publiku tj gdje su click per view skup i gdje možeš nabiti dobar revolutions per mile (zarada na hiljadarku pregleda). Ako ti je publika baš strana, onda možeš doći do 1.14, dok je za naše podneblje 0.20. Postoje i agencije koje ti nude ugovore i sa njima ti je RPM fiksan. Recimo najčešći je slučaj $2. Muđa je partner sa nekim (ne znam tačno kim) i njemu je RPM stalno $2 i znači on na svakih hiljadu pregleda je dobar 2 dolara. Onda dođeš na kraju mjeseca, sabereš preglede i možeš izračunati koliko ćeš para dobiti.
U tekstu je sve tacno, a ako nisi prepoznao onda ti ocito nedostaje znanja.

AdWords je JEDINI nacin putem kojeg se mozes reklamirati na Google (search), YouTube i partnerskim platformama . Znaci, ako imas svoj biznis i zelis plasirati oglase tamo, jedini nacin ti je AdWords ili druge platforme koje koriste AdWords API. Ako ne znas sta je API ukucaj na Google.

AdSense je servis putem kojeg lica koja imaju web sajt zaradjuju tako sto ustupe svoj prostor Googleu na sopstvenom sajtu, a oglasi se plasiraju putem AdWords platforme. To je tzv. Display Network. Isto vazi i za YouTube - oglasivaci putem AdWords salju svoje oglase na YT, a "publisheri" putem AdSense monetiziraju.

AdWords moze bez AdSense, a AdSense ne moze bez AdWords. AdWords moze jer je Display Network jedan dio price, a postoje i drugi dijelovi ove price kao sto su Search Network, Shopping i Universal app.

Ja ne pratim "YouTubere" i ne znam uopste ko je Pewds, a ko TCTN. Ja pricam sa strane osobe koja je vodila dosta kampanja na AdWordsu, a sad trenutno ne, jer sam okrenut razvoju nekog softvera.

RPM koji spominjes ti ne znaci Revolutions per Mile vec Revenue per 1000 impressions :D Ali hajde, blizu si.

Poenta je da sto je skuplja industrija, da vise mozes zaraditi. Ako te vec zanima digitalni marketing i Google AdWords, Analytics i slicne stvari, preporucujem ti da otvoris google.com/partners. Tamo mozes super stvari nauciti i poloziti za Google AdWords Certified Professional.
pinkman

#399 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by pinkman »

ferratilis wrote:Posto je tema o jutubu, imam jedno tehnicko pitanje :D Ponekad, kad ocistim history i cache i udjem na youtube, dobijem ovaj gotivni layout, onda se nakon nekog vremena vrati na onaj ruzni, standardni. Zna li neko da li je moguce ovaj zadrzati trajno?

Image
Klikni ovdje na Try new YouTube:
https://www.youtube.com/testtube
ferratilis

#400 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by ferratilis »

pinkman wrote:Klikni ovdje na Try new YouTube:
https://www.youtube.com/testtube
Svaka ti cast :thumbup:
Post Reply