Sto ste pusili pusili ste

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Tomahawk11
Globalni moderator

#901 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by Tomahawk11 » 17/02/2017 07:37

muha_sa wrote:roditeljima koji voze djecu u sjedalici il bez nje a oboje puše ne bih novcano kaznio nego auto oduzeo i to na licu mjesta

svaki dan se nagledam takvih idiota od roditelja
Image
:mrgreen:

The BEN10

#902 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by The BEN10 » 17/02/2017 07:57

Velkoski wrote:
dezurni_ucenik wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-f ... /170216054

Eto gospodo, sto ste pusili pusili ste. Teror pusaca nad nepusackoj nejaci se prekida. :evil: :D
:thumbup:

ne mo'sh nigdje ući da nije zadmiljeno do bola. svaka čast :mrgreen:
Hvala dragom Bogu, nadat je se da će se zakon poštovati. A znamo kako to u nasKE ide. Kamo sreće da griješim.

JedanOdBraceMorica

#903 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by JedanOdBraceMorica » 17/02/2017 09:22

Ja ne pusim, ali pusio sam i ovaj zakon je najveca glupost... Ko su oni da odredjuju vlasnicima ugostiteljskih objekata sta se smije raditi i rastjerivati im musterije

ultima_palabra

#904 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by ultima_palabra » 17/02/2017 09:26

JedanOdBraceMorica wrote:Ja ne pusim, ali pusio sam i ovaj zakon je najveca glupost... Ko su oni da odredjuju vlasnicima ugostiteljskih objekata sta se smije raditi i rastjerivati im musterije
Vlast? Koja im odavno određuje tačno šta smiju, a šta ne smiju.

JedanOdBraceMorica

#905 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by JedanOdBraceMorica » 17/02/2017 09:31

Ova uredba se odnosi direktno na musterije a ne na gazdu, poreze ili sta vec, samim tim ce smanjiti promet... Mislim da bi odvojen dio u objektima za pusace i nepusace bio sasvim dovoljan i da bi svi bili zadovoljni, ali izgleda da je cilj malo testirati zivce naroda i narodnosti u BiH

dust in the wind

#906 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by dust in the wind » 17/02/2017 09:41

najviše volim zlobna likovanja nepušača... valjda kada ti je život dosadan i čemeran naslađuješ se jer nekom tvom poznaniku će biti zabranjeno pušenje... zloba vam truje dušu :lol:

spreca

#907 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by spreca » 17/02/2017 09:43

JedanOdBraceMorica wrote:Ova uredba se odnosi direktno na musterije a ne na gazdu, poreze ili sta vec, samim tim ce smanjiti promet... Mislim da bi odvojen dio u objektima za pusace i nepusace bio sasvim dovoljan i da bi svi bili zadovoljni, ali izgleda da je cilj malo testirati zivce naroda i narodnosti u BiH
u mnogim zemljama za 15 godina duhan uopste biti zabranjen.....ali kod nas ce se jos moci pusiti...ja sam bacio prije 2 godine...mislim da bi odvojeni lokali mogli biti za pusace

TDK-90

#908 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by TDK-90 » 17/02/2017 09:48

dust in the wind wrote:najviše volim zlobna likovanja nepušača... valjda kada ti je život dosadan i čemeran naslađuješ se jer nekom tvom poznaniku će biti zabranjeno pušenje... zloba vam truje dušu :lol:
Još su žešći bivši pušači :run:

ultima_palabra

#909 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by ultima_palabra » 17/02/2017 09:51

JedanOdBraceMorica wrote:Ova uredba se odnosi direktno na musterije a ne na gazdu, poreze ili sta vec, samim tim ce smanjiti promet... Mislim da bi odvojen dio u objektima za pusace i nepusace bio sasvim dovoljan i da bi svi bili zadovoljni, ali izgleda da je cilj malo testirati zivce naroda i narodnosti u BiH
Fol zakona i inače državnih regula (u normalnim zemljama) nije da svi budu zadovoljni, nego da se ispoštuju određeni standardi. U ovom slučaju EU agresivno gura zakon, a naši vlastodršci, pošto ne mogu da se dogovore oko krupnijih stvari, im neće ići u kontru.

JedanOdBraceMorica

#910 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by JedanOdBraceMorica » 17/02/2017 10:12

spreca wrote:
u mnogim zemljama za 15 godina duhan uopste biti zabranjen.....ali kod nas ce se jos moci pusiti...ja sam bacio prije 2 godine...mislim da bi odvojeni lokali mogli biti za pusace
Hoce sigurno... Industrija koja obrce trilione dolara na prodaji cigara sigurno nema nikakav lobi i tek tako ce dozvoliti da im Evropski leftardi i liberalni palamudnici ugase proizvodnju koja traje 150 godina :roll: Vjeruj mi, duhanski lobi je toliko jak da je veca sansa da se nepusacima zakonom zabrani udisanje kisika nego da se zabrani duhan

spreca

#911 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by spreca » 17/02/2017 10:20

JedanOdBraceMorica wrote:
spreca wrote:
Hoce sigurno... Industrija koja obrce trilione dolara na prodaji cigara sigurno nema nikakav lobi i tek tako ce dozvoliti da im Evropski leftardi i liberalni palamudnici ugase proizvodnju koja traje 150 godina :roll: Vjeruj mi, duhanski lobi je toliko jak da je veca sansa da se nepusacima zakonom zabrani udisanje kisika nego da se zabrani duhan
Cini mi se da su finci vec donijeli zakon o zabrani prodaje cigareta za 15-ili 20 godina......mnoge zemlje vec rade na tome .....u evropi imas vec zemalja gdje je valjda zabranjeno pusenje i kod kuce.....nedavno sam citao da je jedan tuzio susjeda jer dok je pusio na balkonu dim je isao susjedu i platio je kaznu preko 2000eura.....evo u rusiji je donesen zakon o zabrani prodaje duhana svim licima koja se rode posle cini mi se 2018 godine ...znaci nikada nece moci kupiti duhan...znaci i rusi se spremaju totalnoj zabrani duhana i mislim da ce to i uraditi...jer kad su imali suhi zakon mogu i ovo

a sto se tice lobija...jaci je narko lobi i cini mi se da to oni i rade

stakasa

#912 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by stakasa » 17/02/2017 10:25

spreca wrote:
A kako objasnjavas da se drasticno smanjuje broj pusaca iz godine u godinu? Ili ono da ti jednostavno vjerujemo posto znas sve o duhanskom lobiju

JedanOdBraceMorica

#913 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by JedanOdBraceMorica » 17/02/2017 10:32

Smanjuje se u Danskoj, Belgiji, Francuskoj itd., u Kambodzi puse kao sto su pusili prije 50 godina i istim intenzitetom ce pusiti i za 50 godina :mrgreen: Vecina ljudi na Zemlji zivi u siromastvu u zemljama treceg svijeta, njima je rak najmanji problem, vise ih brine da im dijete ne umre od gladi nego da ne udise duhanski dim

spreca

#914 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by spreca » 17/02/2017 10:32

stakasa wrote: A kako objasnjavas da se drasticno smanjuje broj pusaca iz godine u godinu? Ili ono da ti jednostavno vjerujemo posto znas sve o duhanskom lobiju
kod nas to jos ne shvataju tako ozbiljno....kod nas se valjda jos pusi po kancelarijama...joj kad se sjetim onih salterusa drzi cigaru u ustima i pusi dok radi a pepeo duzi od cigare :lol: :lol: ....evropa ce uskoro ostati bez dima duhana.....a i bez dima bezina

spreca

#915 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by spreca » 17/02/2017 10:34

JedanOdBraceMorica wrote:Smanjuje se u Danskoj, Belgiji, Francuskoj itd., u Kambodzi puse kao sto su pusili prije 50 godina i istim intenzitetom ce pusiti i za 50 godina :mrgreen: Vecina ljudi na Zemlji zivi u siromastvu u zemljama treceg svijeta, njima je rak najmanji problem, vise ih brine da im dijete ne umre od gladi nego da ne udise duhanski dim
pricali smo o evropi....afrika je vec nesto drugo...samo sto oni nemaju para ni za hljeb a kamoli za duhan a cigarete nisu nimalo jeftin "sport"

stakasa

#916 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by stakasa » 17/02/2017 10:36

JedanOdBraceMorica wrote:Smanjuje se u Danskoj, Belgiji, Francuskoj itd., u Kambodzi puse kao sto su pusili prije 50 godina i istim intenzitetom ce pusiti i za 50 godina :mrgreen: Vecina ljudi na Zemlji zivi u siromastvu u zemljama treceg svijeta, njima je rak najmanji problem, vise ih brine da im dijete ne umre od gladi nego da ne udise duhanski dim
Napamet pricas. Siromasnih nikad manje nije bilo kako je svjeta i vjeka

ultima_palabra

#917 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by ultima_palabra » 17/02/2017 10:36

Pa "evropski leftardi i palamudnici" se brinu za svoje dvorište, za Kambodžu ih realno zaboli ona stvar.

Pušenje na zapadu nije smanjeno zabranama, koliko negativnim kampanjama preko TV-a i interneta... omladini to više nije cool.

stakasa

#918 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by stakasa » 17/02/2017 10:41

ultima_palabra wrote:
Pa "evropski leftardi i palamudnici" se brinu za svoje dvorište, za Kambodžu ih realno zaboli ona stvar.

Pušenje na zapadu nije smanjeno zabranama, koliko negativnim kampanjama preko TV-a i interneta... omladini to više nije cool.
Jest curama. Jedina grupacija gdje broj raste. Moraju sve naopako sto i muski da bi dokazale feminizam. Mimo njih, skoro pa iskorjenjena pojava. Bio jucer na jednom seminaru, 4-5 hiljada ljudi, citav dan. I otvorili balkon u hotelu, to je ogroman balkon, nije hladno bilo, puno ljudi vani i upa mi u oci - jebote niko ne pusi. Pa ako bi ikad zapalili to je nakon pet sest sati slusanja raznih predavanja

JedanOdBraceMorica

#919 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by JedanOdBraceMorica » 17/02/2017 10:43

Mi smo po svemu, a pogotovo po korupciji i siromastvu, blizi Africkim zemljama nego Evropi pa nema potrebe da se ravnamo sa Evropom po pitanju pusenja sve dok su nam plate poravnate sa Nigerijom... Uostalom ko ce provoditi taj zakon? Policija, eko policija, inspekcija? Pa nisam jednom vidio policajca na duznosti sa cigarom, u jednoj ruci radar u drugoj cigara, daj spustite se na zemlju

stakasa

#920 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by stakasa » 17/02/2017 10:50

JedanOdBraceMorica wrote:Mi smo po svemu, a pogotovo po korupciji i siromastvu, blizi Africkim zemljama nego Evropi pa nema potrebe da se ravnamo sa Evropom po pitanju pusenja sve dok su nam plate poravnate sa Nigerijom... Uostalom ko ce provoditi taj zakon? Policija, eko policija, inspekcija? Pa nisam jednom vidio policajca na duznosti sa cigarom, u jednoj ruci radar u drugoj cigara, daj spustite se na zemlju
Nema to veze sa platom nego sa zdravim razumom. Uvesce se to i u BiH cim se sprovede u Hrvatskoj

ultima_palabra

#921 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by ultima_palabra » 17/02/2017 10:58

JedanOdBraceMorica wrote:Mi smo po svemu, a pogotovo po korupciji i siromastvu, blizi Africkim zemljama nego Evropi pa nema potrebe da se ravnamo sa Evropom po pitanju pusenja sve dok su nam plate poravnate sa Nigerijom... Uostalom ko ce provoditi taj zakon? Policija, eko policija, inspekcija? Pa nisam jednom vidio policajca na duznosti sa cigarom, u jednoj ruci radar u drugoj cigara, daj spustite se na zemlju
Jbg, tako su govorili i za zabranu pušenja u javnom prevozu 70-tih. Par godina kasnije i najveći rohalji su bacali cigaru prije ulaska u autobus ili tramvaj.

JedanOdBraceMorica

#922 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by JedanOdBraceMorica » 17/02/2017 11:03

stakasa wrote:
Nema to veze sa platom nego sa zdravim razumom. Uvesce se to i u BiH cim se sprovede u Hrvatskoj
Sve ima veze sa platom... Mozda ce oni i uvesti zakon ali od provedbe nema nista, eventualno ce zatvoriti par nebitnih birtija, a na neka druga mjesta nece ni promoliti nos.
Svakome nesto smeta i ako bi se gledalo da se svi zadovolje na kraju ne bi niko bio zadovoljan... Meni npr vise od dima smetaju roditelji koji dovedu djecu u objekat gdje djeci nije mjesto i ponasaju se kao da je to igraonica, hoce li biti neki zakon o tome? Kako ja da se opustim sa drustvom i uzivam u svom old fashioned-u kad oko mene oblijece 5 bucnih derana i diskutuje o yeb* Minecraftu? :-?

agent_zero

#923 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by agent_zero » 17/02/2017 11:03

Davnih dana je trebalo donijeti ovaj zakon.

Samo se nadam da će ga doslovno poštovati i primjenjivati.

Velkoski

#924 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by Velkoski » 17/02/2017 11:04

stakasa wrote:
Sve ima veze sa platom... Mozda ce oni i uvesti zakon ali od provedbe nema nista, eventualno ce zatvoriti par nebitnih birtija, a na neka druga mjesta nece ni promoliti nos.
Svakome nesto smeta i ako bi se gledalo da se svi zadovolje na kraju ne bi niko bio zadovoljan... Meni npr vise od dima smetaju roditelji koji dovedu djecu u objekat gdje djeci nije mjesto i ponasaju se kao da je to igraonica, hoce li biti neki zakon o tome? Kako ja da se opustim sa drustvom i uzivam u svom old fashioned-u kad oko mene oblijece 5 bucnih derana i diskutuje o yeb* Minecraftu? :-?
porediš neuporedivo

zabrana dolazi

deal with it :mrgreen: :mrgreen:

ho oponopono

#925 Re: Sto ste pusili pusili ste

Post by ho oponopono » 17/02/2017 11:07

...ako ništa, bar mi se kosa i odjeća usmrdjeti neće...a ovi kojih se jako tiče...nek songaju... kao nikotin, ti još tečeš mojim venama...:gunjastajl:

Post Reply