Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

pustopoljina

#651 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by pustopoljina » 11/06/2016 16:12

Connaisseur Karlin wrote:
LolaLola wrote:Do 7 godine djeca svakako ostaju uz majku, posle 7 idu ocevia, po serijatu.
Neko ko poznaje serijat bolje od mene, nek se oglasi i nek me ispravi ako grijesim.

Mada u slucaju ovih nasih drugih ili trecih zena koje vec imaju djecu od prije, niko im ne moze uzeti, jer im ti Arapi nisu ocevi.
jadne zene,ne zna se koja je opcija gora,ili biti u lilrglanom braku ili biti u leglanom braku u serijatu :run:
ja ne razumijem zasto ti spominjes djecu, ako se svi slazu da su ovi brakovi kamuflaza za prostituciju?
koja djeca? ne prave se djeca u takvom odnosu.

LolaLola

#652 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by LolaLola » 11/06/2016 16:29

pustopoljina wrote:
LolaLola wrote:Do 7 godine djeca svakako ostaju uz majku, posle 7 idu ocevia, po serijatu.
Neko ko poznaje serijat bolje od mene, nek se oglasi i nek me ispravi ako grijesim.

Mada u slucaju ovih nasih drugih ili trecih zena koje vec imaju djecu od prije, niko im ne moze uzeti, jer im ti Arapi nisu ocevi.
jadne zene,ne zna se koja je opcija gora,ili biti u lilrglanom braku ili biti u leglanom braku u serijatu :run:
najbolje je biti u braku po zakonu drzave u kojoj zivis.

U KSA i nije bas tako. Zakon nije na strani zene, ni kao kcerke, ni kao supruge a najmanje kao majke.
Da sam ja netko, otvorila bih gvozdena vrata Saudije i pustila sve zene da bjeze na slobodu.

Connaisseur Karlin

#653 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Connaisseur Karlin » 11/06/2016 16:31

pustopoljina wrote:

naravno

Connaisseur Karlin

#654 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Connaisseur Karlin » 11/06/2016 16:32

LolaLola wrote:
pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote: jadne zene,ne zna se koja je opcija gora,ili biti u lilrglanom braku ili biti u leglanom braku u serijatu :run:

U KSA i nije bas tako. Zakon nije na strani zene, ni kao kcerke, ni kao supruge a najmanje kao majke.
Da sam ja netko, otvorila bih gvozdena vrata Saudije i pustila sve zene da bjeze na slobodu.
tacno

Connaisseur Karlin

#655 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Connaisseur Karlin » 11/06/2016 16:32

pustopoljina wrote:

ja ne razumijem zasto ti spominjes djecu, ako se svi slazu da su ovi brakovi kamuflaza za prostituciju?
koja djeca? ne prave se djeca u takvom odnosu.
pa ako imaju seks,moze se desiti i djete :lol:

Hakiz

#656 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Hakiz » 11/06/2016 16:36

Avetinho wrote:Vidim moram podebljavati...
Stvarno misliš da što glasnije vičeš da ti je to jači argument?

Hakiz

#657 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Hakiz » 11/06/2016 16:38

LolaLola wrote:
tacno
Sve dok ne prave problem najvećem kupcu njihove nafte to će ostati samo puste želje.

pustopoljina

#658 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by pustopoljina » 11/06/2016 16:45

Hakiz wrote:
:lol: :lol: :lol:

Avetinho

#659 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Avetinho » 11/06/2016 17:00

Hakiz wrote:
Gdje si to procitao? Podebljavanje se odnosi na osobe koje ne citaju sta pise, nego sta misle da pise.

John Cleese

#660 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by John Cleese » 11/06/2016 17:36

"Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima"

Pa ljudi moji, ovo je strašno...

...koliko je nama zapravo dosadno... :| :D :lol: :run:

pustopoljina

#661 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by pustopoljina » 11/06/2016 17:38

John Cleese wrote:"Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima"

priznajem :skoljka:

Avetinho

#662 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Avetinho » 11/06/2016 17:51

Zasto mislis da je nama dosadno, ako su Bosanke zrtve medjunarodne trgovine seks robljem? Po mom misljenju ozbiljan problem, kojim treba da se ozbiljno pozabave i nasa drzava i policija, i Interpol.

"Mladozenje" u zatvore, "mlade" zastititi.

uglavnomja

#663 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by uglavnomja » 11/06/2016 18:59

Avetinho wrote:

Zasto mislis da je nama dosadno, ako su Bosanke zrtve medjunarodne trgovine seks robljem? Po mom misljenju ozbiljan problem, kojim treba da se ozbiljno pozabave i nasa drzava i policija, i Interpol.

ni mlada ni mladozenja tu nisu faktori, samo pioni u mrezi koja ima 2 cilja: 1. vehabizaciju bosne i 2. pare.

je li stvarno vjerujete da ta jadna ocajna majka kojoj djeca kojoj djeca nemaju sta jesti ima kompjuter i internet, kojim se sluzi ono kao kasikom, i onako iz cista mira, slucajno, nasla arapa kojem treba druga treca zena ... (a ovo podrazumijeva da ta zena arapski zna ono bar b1 nivo) :-)
i ta ista zena slucajno zna lika, bosanskog brdskog kozojeba, koji vjencava po "serijatu", ali mimo ivz ... slucajno, ispala joj reklama na skype dok joj se djuvegija udvar'o

i ona sto je rpdala nevinost - i ona se slucajno na netu zakacila za kupca ... :-)
a sta sa onim sto je bio posrednik :?: ono slucjano lik znao za nju i za njega pa eto iz sevapa ih spojio ... ne bi marke od 160 milja uz'o ... :zzzz:

de ba ljudi

oni su ekstremna vjerska zajednica, sekta. bliski u svakom pogledu, zovu se braca i sestre. ne bi ta zajednica nikada dozvolila da djeca jedne sestre budu gladna. na stranu tokovi finansiranja i kolicina para koja se daje izvana.
sekta sa pravilima gdje se zna kojom se nogom prvo mora uci u halu, a da ne znaju da im se zene "druze" po skajpovima :izet:

sve laganini, od 92. ... (sto bi rek'o alija: ma pusti budale)... te budale nas guraju u 11. vijek, a ne u 21.

i sve ih nesto brane i normalna raja, fol ljudska prava, fol ovo fol ono ... ne kontam tu opsesiju braniti nesto sto veze nema sa identitetom, mentalitetom, obicaijima ... sa zdravim razumom, sa stvarnim ljudskim pravima, sa europom, sa modernom civilizacijom, ... nicim osim religije, i to nakardnog iskrivljenog oblika religije.

LolaLola

#664 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by LolaLola » 11/06/2016 20:48

Jos te nazovu i islamofobom. :roll:

Da li Turska ima poligamije?

Hakiz

#665 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Hakiz » 12/06/2016 03:14

.
Last edited by Hakiz on 12/06/2016 03:49, edited 2 times in total.

Hakiz

#666 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Hakiz » 12/06/2016 03:17

LolaLola wrote:Jos te nazovu i islamofobom. :roll:

Da li Turska ima poligamije?
Koliko ja znam, nema. Ali, kako je Erdoan krenuo, ne bi me iznenadilo da bude. I to legalno.

Avetinho

#667 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Avetinho » 13/06/2016 05:35

uglavnomja wrote:
Avetinho wrote: Zasto mislis da je nama dosadno, ako su Bosanke zrtve medjunarodne trgovine seks robljem? Po mom misljenju ozbiljan problem, kojim treba da se ozbiljno pozabave i nasa drzava i policija, i Interpol.

ni mlada ni mladozenja tu nisu faktori, samo pioni u mrezi koja ima 2 cilja: 1. vehabizaciju bosne i 2. pare.

je li stvarno vjerujete da ta jadna ocajna majka kojoj djeca kojoj djeca nemaju sta jesti ima kompjuter i internet, kojim se sluzi ono kao kasikom, i onako iz cista mira, slucajno, nasla arapa kojem treba druga treca zena ... (a ovo podrazumijeva da ta zena arapski zna ono bar b1 nivo) :-)
i ta ista zena slucajno zna lika, bosanskog brdskog kozojeba, koji vjencava po "serijatu", ali mimo ivz ... slucajno, ispala joj reklama na skype dok joj se djuvegija udvar'o

i ona sto je rpdala nevinost - i ona se slucajno na netu zakacila za kupca ... :-)
a sta sa onim sto je bio posrednik :?: ono slucjano lik znao za nju i za njega pa eto iz sevapa ih spojio ... ne bi marke od 160 milja uz'o ... :zzzz:

de ba ljudi

oni su ekstremna vjerska zajednica, sekta. bliski u svakom pogledu, zovu se braca i sestre. ne bi ta zajednica nikada dozvolila da djeca jedne sestre budu gladna. na stranu tokovi finansiranja i kolicina para koja se daje izvana.
sekta sa pravilima gdje se zna kojom se nogom prvo mora uci u halu, a da ne znaju da im se zene "druze" po skajpovima :izet:

sve laganini, od 92. ... (sto bi rek'o alija: ma pusti budale)... te budale nas guraju u 11. vijek, a ne u 21.

i sve ih nesto brane i normalna raja, fol ljudska prava, fol ovo fol ono ... ne kontam tu opsesiju braniti nesto sto veze nema sa identitetom, mentalitetom, obicaijima ... sa zdravim razumom, sa stvarnim ljudskim pravima, sa europom, sa modernom civilizacijom, ... nicim osim religije, i to nakardnog iskrivljenog oblika religije.

Cak i ovakvoj semi, mlado zensko bosansko meso je na prodaju. Svoju listu za robiju cu prosiriti na "oca", i "hodzu", kao facilitatore robovlasnicke razmjene.

Loulou

#668 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Loulou » 13/06/2016 10:01

"Jer ovdje postoji ljudski život i žensko životarenje, postoji sin i dijete. A i kad si curica, sinom te zovu. Postoje ćaćine i materine kuronje i skrajnute popišulje. Kuronje, naravno, u familijarnim samoobmanjivanjima uvijek budu veliki jebači koji su ih na hiljade "natakeli". Popišuljica, sa druge strane, može biti kurva, a da muška ni vidjela nije. I navijek je kriva."
http://www.6yka.com/novost/107178/draga ... -i-krompir

lijepa u dusi

#669 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by lijepa u dusi » 13/06/2016 11:26

pustopoljina wrote:hah...
pa kod tebe covjek ne zna odakle poceti.
ja sam za legalizaciju prostitucije upravo zato jer to vidim kao jedan mali plus u borbi protiv trgovanja ljudima.
da- prostitucija nikad nije dobrovoljna, osim kad je problem u glavi, ali takvima se uglavnom i ne placa.
da- prostitucija je nekad licni odabir (iz milion razloga i spleta okolnosti iako bi naravno radije ne bila to sto jeste pod prvo da) i zato sam za legalizaciju, ali se uglavnom radi o seksualnom roblju i zato sam za legalizaciju- zato da se za njih zna, da imaju medicinsku zastitu, i mozda lakse izadju, pobjegnu iz tog kruga, da njihov zivot vrijedi vise od zivota prvih macica.
svejedno- zene u brakovima sa arapima nije natjerao ni otac, ni majka, ni komsija, nego to sto one smatraju da ne mogu drugacije.
ako ikad stanu na svoje noge, one se mogu daleko lakse iz svega izvuci od nekoga ko je zaista upao u trgovinu ljudima. na kraju krajeva- te zene uglavnom ostaju blizu svojih porodica, pa i sa svojom djecom. i cak i u tom nakaradnom islamu, po kojem se udaju- postoji opcija razvoda.
a da ne napominjem da prema nasem zakonu nisu uopce ni vjencane, pa time se prema nasim mjerilima stavljaju u ulogu obicne ljubavnice vulgaris.
e sad me uvjeri da su ljubavnice prostitutke?
i uvjeri me da su ljubavnice svakodnevno sa ljubavicima u klincu i da slave praznike i upoznaju svekrve i ostalu rodbinu.
to su zene, koje su necije ljubavnice, a kao radi nekog morala to se zove neki brak...niti ih to cini prostitutkama, niti robljem, niti postenim zenama.
mozda je nekoj bolje, a nekoj gore nego obicnoj zeni u braku vulgaris. mozda ima i cesci i bolji seks, mozda ima vise za potrositi i mozda se "muz" odnosi prema njoj sa vise postovanja, nego neki muzevi prema svojim zenama forumasicama.
mozda ne. bitno je- da, koliko mi je poznato, izlaz postoji, ako im se odnos ne svidja.
meni vise ti izgledas kao neko mlad i unezvjeren i malo seksualno frustriran, pa imas problema sa razlicitim aranzmanima zivota muskarca i zene.
sta bi rekao nekoj koja je supruga mornara i nema ga po 3-6 mjeseci? a donese brdo love? da im brak nije valjan, jer nisu stalno skupa?
sta bi rekao na zene koje su ostarile uz svekrvu i svekra, podizale djecu, a muz na privremenom radu u njemackoj do penzije?
nije pravi brak? robinje koje sluze svekra i svekrvu?
na stranu sto ja svom djetetu zelim najljepsu ljubav na svijetu, ali sve dok sve te zene mogu reci- meni se ovo vise ne svidja, ode ja svom babi...meni je to daleko manje alarmantno od stvarne trgovine ljudima.
Hvala Bogu, konacno :thumbup:

lijepa u dusi

#670 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by lijepa u dusi » 13/06/2016 11:42

Zamislimo na trenutak da sve ovo nije izmisljeno, ponasajmo se kao da se to stvarno desava.
Kako vas, pojedine, nije stid izjaviti neke stvari? Imam toliku potrebu da svasta nagovorim pojedinim forumasima, @uglavnomja i @avetinho, jer vecu kolicinu primitivizma ne vidjeh cak ni kod tih takozvanih kozojeba. Nekoga prozivate, a toliko generalizacije, toliko brige o tudjem zivotu, toliko ubjedjivanja nekoga u svoje stavove, tolika nadmenost, oholost, toliko glupih zakljucaka, paranoje, prenosa... Fakat odavno ne vidjeh.

Fuj, bljak!

broj dva

#671 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by broj dva » 13/06/2016 13:43

Avetinho wrote:

------------
Malo brkas loncice. Zna se sta je trgovina robljem i trafficking.
Mislis da zrtve trgovine robljem postaju supruge gonica robova ?
Ovdje je u principu rjec o vlastitom izboru. Mozda pod pritiskom egzistencijalne krize/siromastva, mozda pod pritiskom okruzenja/babe/selafija sta ja znam ali se unatoc tome svede na izbor. Niko ne kidnapuje te zene, niko ih ne filuje heroinom da postanu ovisnici, niko ih ne sverca u arabiju u gepeku automobila...tako da poredjenje sa trogvinom robljem/trafficking fula metu.

Reisova

#672 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Reisova » 15/06/2016 21:56

federalna.ba/BIRN[/quote]
1.Arapi mi se naprosto gade kako debili upropastavaju islam, fuj !
2. Meni je ovo cista prostitucija ![/quote]
---
Oni su ga izmislili, sta fali da ga oni i upropaste. P.S. probaj reci sebi da ti se gade srbi, hrvati ili bosnjaci pa skontak kako to zvuci.
Ni nalik prostituciji, kurvu ne vodis kuci na konak.[/quote]
Ne gade mi se ni jedni ni drugi, zivjeli smo u istoj drzavi i mnogo su mi kulturoloski blizi od onih peksina, sta oni kontaju da su zene kamike pa da ih kupuju. Cista legalna prostitucija, gade mi se i koriste siromastvo nadig zena uzas i zao mi je te djece kako im se majke ponasaju ! Mene bi bilo stid...,

Reisova

#673 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Reisova » 15/06/2016 21:57

federalna.ba/BIRN[/quote]
1.Arapi mi se naprosto gade kako debili upropastavaju islam, fuj !
2. Meni je ovo cista prostitucija ![/quote]

---
Oni su ga izmislili, sta fali da ga oni i upropaste. P.S. probaj reci sebi da ti se gade srbi, hrvati ili bosnjaci pa skontak kako to zvuci.
Ni nalik prostituciji, kurvu ne vodis kuci na konak.[/quote]
Ne gade mi se ni jedni ni drugi, zivjeli smo u istoj drzavi i mnogo su mi kulturoloski blizi od onih peksina, sta oni kontaju da su zene kamile pa da ih kupuju. Cista legalna prostitucija, gade mi se i koriste siromastvo nadig zena uzas i zao mi je te djece kako im se majke ponasaju ! Mene bi bilo stid...,

paladinka

#674 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by paladinka » 15/06/2016 22:19

broj dva wrote:
Avetinho wrote:

------------
Ovdje je u principu rjec o vlastitom izboru. Mozda pod pritiskom egzistencijalne krize/siromastva, mozda pod pritiskom okruzenja/babe/selafija sta ja znam ali se unatoc tome svede na izbor. Niko ne kidnapuje te zene, niko ih ne filuje heroinom da postanu ovisnici, niko ih ne sverca u arabiju u gepeku automobila...tako da poredjenje sa trogvinom robljem/trafficking fula metu.
Ali pod pritiskom .

Avetinho

#675 Re: Bosanke postaju druge ili treće supruge Arapima

Post by Avetinho » 30/06/2016 17:01

broj dva wrote:
Avetinho wrote:

------------
Ako pazljivije citas, shvatices da ih prodaju ocevi i braca, za malo hrane i stana.

Post Reply