Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#51 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Connaisseur Karlin »

uglavnomja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
julisiz es grant wrote:Ne znam, vjerovatno narušavanje ugleda. A ko zna, možda imaju i pokazatelje kojima će dokazivati da im je zaista opao upis. Ne vjerujem da su u ovo krenuli grlom u jagode, naročito uzevši u obzir vrijeme koje im je bilo potrebno da podignu tužbu nakon objavljivanja rezultata istrage od strane Tužilaštva.
Skola je jako lose rangirana u svijetu,ali u BiH ima poseban status! Kako osobe u BiH ne znaju dovoljno o losem kredibilitetu skole?
kredibilitet skole, pogotovo u svijetu nema veze sa ovom temom. (u bosni to je vjerovatno jedna od najbolje opremljenih, najprostranijih, najljepsih skola, sa najjacom zastitom ulaska i izlaska. o kvaliteti obrazovanja :roll: to je vec susta suprotnost, bar prema dostupnim pokazateljima, mada imaju pojedinaca na stipendijama koji pobjedjuju na takmicenjima)

dvoje manipulatora je direktno optuzilo skolu, u koju dijete nije islo vec godinu, da je kriva jer se pod njenim krovom desilo (izmisljeno) silovanje oklagijom. i fb grupa je dozvolila i poticala pozive na linc ucenika te skole. fb grupa koju je otvorila dubravkova kcerka.

da je najgora skola na planeti ... ima pravo na zastiti od lazi i klevete.
Kako je kvalitet obrazovanja bolji u doticnoj skoli? Malo sam prelistavala i nisma nista pronasla znacjano u vezi predmeta skole! Sta nije dovoljno dobroa sa Prvom i drugom Gimanzijom u BiH ili sa francuskom Skolom i Katolickim centrom?

Skola se ima pravo zastiti,ali godinama sebe poogresno preznetira,a sotji niz skanadala u svijetu sa istom skolom,jer je osoblje nije imalo potrebinh kvalifikacija za ucenje djece ( nemanje diloma)!
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#52 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by uglavnomja »

Connaisseur Karlin wrote:
uglavnomja wrote: kredibilitet skole, pogotovo u svijetu nema veze sa ovom temom. (u bosni to je vjerovatno jedna od najbolje opremljenih, najprostranijih, najljepsih skola, sa najjacom zastitom ulaska i izlaska. o kvaliteti obrazovanja :roll: to je vec susta suprotnost, bar prema dostupnim pokazateljima, mada imaju pojedinaca na stipendijama koji pobjedjuju na takmicenjima)

dvoje manipulatora je direktno optuzilo skolu, u koju dijete nije islo vec godinu, da je kriva jer se pod njenim krovom desilo (izmisljeno) silovanje oklagijom. i fb grupa je dozvolila i poticala pozive na linc ucenika te skole. fb grupa koju je otvorila dubravkova kcerka.

da je najgora skola na planeti ... ima pravo na zastiti od lazi i klevete.
Kako je kvalitet obrazovanja bolji u doticnoj skoli? Malo sam prelistavala i nisma nista pronasla znacjano u vezi predmeta skole! Sta nije dovoljno dobroa sa Prvom i drugom Gimanzijom u BiH ili sa francuskom Skolom i Katolickim centrom?

Skola se ima pravo zastiti,ali godinama sebe poogresno preznetira,a sotji niz skanadala u svijetu sa istom skolom,jer je osoblje nije imalo potrebinh kvalifikacija za ucenje djece ( nemanje diloma)!
a gdje pise da je kvalitet obrazovanja bolji??????? pise da je susta suprotnost objektima i fizickoj zastiti u njima. koji su top u be i ha.

procitaj ponovo .... :-)


i tamo se valjda upisuju djeca koja nemaju kapacitet da zavrse 1. ili 2. i ostale gimnazije, djeca stranaca (sa istoka mislim) ....
plus djeca sa kapacitetom, ali bez para da plate smjestaj u sarajevu i koja dobijaju internatski smjestaj i koja dizu prosjek uspjeha.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#53 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Connaisseur Karlin »

uglavnomja wrote:
Connaisseur Karlin wrote: Kako je kvalitet obrazovanja bolji u doticnoj skoli? Malo sam prelistavala i nisma nista pronasla znacjano u vezi predmeta skole! Sta nije dovoljno dobroa sa Prvom i drugom Gimanzijom u BiH ili sa francuskom Skolom i Katolickim centrom?

Skola se ima pravo zastiti,ali godinama sebe poogresno preznetira,a sotji niz skanadala u svijetu sa istom skolom,jer je osoblje nije imalo potrebinh kvalifikacija za ucenje djece ( nemanje diloma)!
a gdje pise da je kvalitet obrazovanja bolji??????? pise da je susta suprotnost objektima i fizickoj zastiti u njima. koji su top u be i ha.

procitaj ponovo .... :-)


i tamo se valjda upisuju djeca koja nemaju kapacitet da zavrse 1. ili 2. i ostale gimnazije, djeca stranaca (sa istoka mislim) ....
plus djeca sa kapacitetom, ali bez para da plate smjestaj u sarajevu i koja dobijaju internatski smjestaj i koja dizu prosjek uspjeha.
Kako obrazovani roditleji ne znaju u kakvu skolu upisuju svoju djecu? Bacanje novca od strane roditelja ,nemanje dilopme za rad u skoli od strane profesora i osoblja. U inostranstvu su pravili probleme domacim nastavncicma tokom zaposljavanja,a svoje profesore su dovodili iz Turkse bez adkevatne diplome i znanja jezika! Cudi me da rodtielji nemaju pojma u kakvu skolu posalju voju djecu. Skola posjeduje stritkne elemente islamske etike,a to nije ni za svako djete,jer ne mogu sva djeca da se jednako adaptriaju necemu sto je iskljucivo primjenjeno u skoli i internatu.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#54 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by ¤ jelena ¤ »

The BEN10 wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
apsidejzi wrote:da je svojim izlaskom u javnost nastetio ugledu jedne organizacije koja se sada zeli oprati.
Da li su Dubravko i Alisa naštetili samo ugledu te organizacije (škole, ako sam dobro shvatila)

ili su naštetili i sopstvenom ugledu?

Čekaj malo, u redu je kad udariš vlastito auto otići i smrskati komšijin. A on se pobogu ne bi trebao bunit jer neće samo on trpiti štetu!? :roll: :-)
:?

Tuga pregolema, ali OK, valjda je to danas tako....narušen ugled, smrskan auto - sve je to isto.


Nego, možda me nisi shvatio.... ja govorim o ugledu čovjeka, pojedinca - ne o smrskanom autu,
a kad kažem ugled, mislim na materijalno nenadoknadivu štetu...i to samo jednu u nizu kad je ovaj slučaj u pitanju.

I nigdje nisam rekla da nije u redu što je ova tužba pokrenuta, niti imam namjeru uopšte da razmišljam o ugledu, nekakve organizacije, izraženom u ciframa.
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#55 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by The BEN10 »

¤ jelena ¤ wrote:
The BEN10 wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Da li su Dubravko i Alisa naštetili samo ugledu te organizacije (škole, ako sam dobro shvatila)
ili su naštetili i sopstvenom ugledu?

Čekaj malo, u redu je kad udariš vlastito auto otići i smrskati komšijin. A on se pobogu ne bi trebao bunit jer neće samo on trpiti štetu!? :roll: :-)
Tuga pregolema, ali OK, valjda je to danas tako....narušen ugled, smrskan auto - sve je to isto.

Nego, možda me nisi shvatio.... ja govorim o ugledu čovjeka, pojedinca - ne o smrskanom autu,
a kad kažem ugled, mislim na materijalno nenadoknadivu štetu...i to samo jednu u nizu kad je ova tragedija u pitanju.

I nigdje nisam rekla da nije u redu što je ova tužba pokrenuta, niti imam namjeru uopšte da razmišljam o ugledu nekakve organizacije, izraženom u ciframa.
Shvatio sam onako kako si napisala - eto šta sad da se radi, jadni Dubravko je i sebi naštetio, ne samo školi. Duša draga.
Dubravko je vrlo dobro znao šta radi. Ništa nije slučajno uradio. Nije slučajno poveo organizovanu i dirigovanu hajku, koja uključuje i FB grupu. Smišljeno je narušen ugled škole, ali i mnogih privatnih lica. Mahirov otac Muhamed je par puta popljuvan ničim izazvan. Dubravko je lagao o neuplaćenim ratama alimentacije i još koješta. Kamo sreće da i on pokrene tužbu...
Za sve ovo neko treba snositi posljedice. A to je Dubravko prije svega.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#56 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by ¤ jelena ¤ »

The BEN10 wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
The BEN10 wrote: Čekaj malo, u redu je kad udariš vlastito auto otići i smrskati komšijin. A on se pobogu ne bi trebao bunit jer neće samo on trpiti štetu!? :roll: :-)
Tuga pregolema, ali OK, valjda je to danas tako....narušen ugled, smrskan auto - sve je to isto.

Nego, možda me nisi shvatio.... ja govorim o ugledu čovjeka, pojedinca - ne o smrskanom autu,
a kad kažem ugled, mislim na materijalno nenadoknadivu štetu...i to samo jednu u nizu kad je ova tragedija u pitanju.

I nigdje nisam rekla da nije u redu što je ova tužba pokrenuta, niti imam namjeru uopšte da razmišljam o ugledu nekakve organizacije, izraženom u ciframa.
Shvatio sam onako kako si napisala - eto šta sad da se radi, jadni Dubravko je i sebi naštetio, ne samo školi. Duša draga.
Dubravko je vrlo dobro znao šta radi. Ništa nije slučajno uradio. Nije slučajno poveo organizovanu i dirigovanu hajku, koja uključuje i FB grupu. Smišljeno je narušen ugled škole, ali i mnogih privatnih lica. Mahirov otac Muhamed je par puta popljuvan ničim izazvan. Dubravko je lagao o neuplaćenim ratama alimentacije i još koješta. Kamo sreće da i on pokrene tužbu...
Za sve ovo neko treba snositi posljedice. A to je Dubravko prije svega.
Shvataš li i da ovo podvučeno i boldirano nisam napisala ja, nego ti?
mavi
Posts: 208
Joined: 22/04/2008 14:47

#57 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by mavi »

Connaisseur Karlin wrote:
uglavnomja wrote:
Connaisseur Karlin wrote: Kako je kvalitet obrazovanja bolji u doticnoj skoli? Malo sam prelistavala i nisma nista pronasla znacjano u vezi predmeta skole! Sta nije dovoljno dobroa sa Prvom i drugom Gimanzijom u BiH ili sa francuskom Skolom i Katolickim centrom?

Skola se ima pravo zastiti,ali godinama sebe poogresno preznetira,a sotji niz skanadala u svijetu sa istom skolom,jer je osoblje nije imalo potrebinh kvalifikacija za ucenje djece ( nemanje diloma)!
a gdje pise da je kvalitet obrazovanja bolji??????? pise da je susta suprotnost objektima i fizickoj zastiti u njima. koji su top u be i ha.

procitaj ponovo .... :-)


i tamo se valjda upisuju djeca koja nemaju kapacitet da zavrse 1. ili 2. i ostale gimnazije, djeca stranaca (sa istoka mislim) ....
plus djeca sa kapacitetom, ali bez para da plate smjestaj u sarajevu i koja dobijaju internatski smjestaj i koja dizu prosjek uspjeha.
Kako obrazovani roditleji ne znaju u kakvu skolu upisuju svoju djecu? Bacanje novca od strane roditelja ,nemanje dilopme za rad u skoli od strane profesora i osoblja. U inostranstvu su pravili probleme domacim nastavncicma tokom zaposljavanja,a svoje profesore su dovodili iz Turkse bez adkevatne diplome i znanja jezika! Cudi me da rodtielji nemaju pojma u kakvu skolu posalju voju djecu. Skola posjeduje stritkne elemente islamske etike,a to nije ni za svako djete,jer ne mogu sva djeca da se jednako adaptriaju necemu sto je iskljucivo primjenjeno u skoli i internatu.
Mislim da bi bio red da prestaneš lagati, sačuvati malo dostojanstva ne bi trebalo biti na odmet:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/prosvjet ... /160111082
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#58 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Corto Maltese »

mavi wrote:
Connaisseur Karlin wrote: Kako obrazovani roditleji ne znaju u kakvu skolu upisuju svoju djecu? Bacanje novca od strane roditelja ,nemanje dilopme za rad u skoli od strane profesora i osoblja. U inostranstvu su pravili probleme domacim nastavncicma tokom zaposljavanja,a svoje profesore su dovodili iz Turkse bez adkevatne diplome i znanja jezika! Cudi me da rodtielji nemaju pojma u kakvu skolu posalju voju djecu. Skola posjeduje stritkne elemente islamske etike,a to nije ni za svako djete,jer ne mogu sva djeca da se jednako adaptriaju necemu sto je iskljucivo primjenjeno u skoli i internatu.
Mislim da bi bio red da prestaneš lagati, sačuvati malo dostojanstva ne bi trebalo biti na odmet:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/prosvjet ... /160111082
Ne očekuj čuda.
Tri mjeseca se od onoga što bi Dubravko izgovorio pravilo sveto slovo.
Kako nakon toga progutati da je sve, ama baš sve, bila laž i ubleha?
A dokazano je da je čovjeka lakše prevariti, nego ga ubijediti da je bio prevaren.
Last edited by Corto Maltese on 26/04/2016 19:56, edited 1 time in total.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#59 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by apsidejzi »

¤ jelena ¤ wrote:
apsidejzi wrote:da je svojim izlaskom u javnost nastetio ugledu jedne organizacije koja se sada zeli oprati.
1) Da li su Dubravko i Alisa naštetili samo ugledu te organizacije (škole, ako sam dobro shvatila)

2) ili su naštetili i sopstvenom ugledu?

3) Kakve konkretne koristi su njih dvoje imali od podrške tih milion ljudi?
1) Pa u ovakvom raspletu dogadjaja definitivno su nastetili ugledu skole no skola nije jedina kojoj je steta nanesena. Mahirov otac je bezveze uvucen i bio je prisiljen javno nastupiti na televiziji. Ne znam da li si ikada imala priliku drzati javni govor. Ja jesam i nije jednostavno. Jos da moram pricati o vlastitoj intimi i iznositi neke neprijatne detalje... sta ja znam. meni ne bi bilo prijatno i osjecao bih se "ostecenim". Dalje, postoji rizik da se iduci slucaj ne uzme ozbiljno zbog sumnje da ce zavrsiti na isti nacin. Kada previse medijski eksponiras nesto sto se ispostavi kao netacno, onda i sve buduce slicne price trpe pa makar bile i istinite. Kad se onaj malac utopio u grckom moru i osvanuo na naslonicama svi su brujali o tome i onaj val izbjelica glat udje u Evropu. Neki dan javljaju da se utopilo 400 ljudi u moru i nikom nista.

2) Svom ugledu su definitivno nastetili, mada ja vjerujem da je sve ovo izmisljotina tog djecaka koja je otisla predaleko.

3) Saosjecanje, toplu i lijepu rijec, podrsku, visi cilj (borba protiv vrsnjackog nasilja) koji im je dao svrhu da nastave dalje, medijski prostor, imunitet...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#60 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by uglavnomja »

apsidejzi wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
apsidejzi wrote:da je svojim izlaskom u javnost nastetio ugledu jedne organizacije koja se sada zeli oprati.
1) Da li su Dubravko i Alisa naštetili samo ugledu te organizacije (škole, ako sam dobro shvatila)

2) ili su naštetili i sopstvenom ugledu?

3) Kakve konkretne koristi su njih dvoje imali od podrške tih milion ljudi?
1) Pa u ovakvom raspletu dogadjaja definitivno su nastetili ugledu skole no skola nije jedina kojoj je steta nanesena. Mahirov otac je bezveze uvucen i bio je prisiljen javno nastupiti na televiziji. Ne znam da li si ikada imala priliku drzati javni govor. Ja jesam i nije jednostavno. Jos da moram pricati o vlastitoj intimi i iznositi neke neprijatne detalje... sta ja znam. meni ne bi bilo prijatno i osjecao bih se "ostecenim". Dalje, postoji rizik da se iduci slucaj ne uzme ozbiljno zbog sumnje da ce zavrsiti na isti nacin. Kada previse medijski eksponiras nesto sto se ispostavi kao netacno, onda i sve buduce slicne price trpe pa makar bile i istinite. Kad se onaj malac utopio u grckom moru i osvanuo na naslonicama svi su brujali o tome i onaj val izbjelica glat udje u Evropu. Neki dan javljaju da se utopilo 400 ljudi u moru i nikom nista.

2) Svom ugledu su definitivno nastetili, mada ja vjerujem da je sve ovo izmisljotina tog djecaka koja je otisla predaleko.

3) Saosjecanje, toplu i lijepu rijec, podrsku, visi cilj (borba protiv vrsnjackog nasilja) koji im je dao svrhu da nastave dalje, medijski prostor, imunitet...
1.) 5, 6 ili 11 ? djece sa onog spiska i njihove porodice su danima bili meta, prizvan je javni linc na fb grupi. skole je trebala biti zapaljena, srusena, oduzeta ... kao i kuce te djece sa spiska.

2. ) jedan ugledni iskusni pedagog da povjeruje prici djeteta :?: i to ne jedan nego 2 komada prof dr. :-)

3.) to "saosjecanje", krvozedno i agresivno, im je davalo gorivo da idu dalje sa izmisljotinama i lazima. a vjerovatno ce uskoro oosvanuti novi naucni rad: manipulacija masama pomoci medija na osnovu empatije prema zrtvi, sa jedne strane, i netrpeljivosti prema pripadnicima jedne grupacije (finasijski, politicki, vjerski, nacionlani .... blabla razlozi) sa druge strane
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#61 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by The BEN10 »

Connaisseur Karlin wrote:Kako je kvalitet obrazovanja bolji u doticnoj skoli? Malo sam prelistavala i nisma nista pronasla znacjano u vezi predmeta skole! Sta nije dovoljno dobroa sa Prvom i drugom Gimanzijom u BiH ili sa francuskom Skolom i Katolickim centrom?

Skola se ima pravo zastiti,ali godinama sebe poogresno preznetira,a sotji niz skanadala u svijetu sa istom skolom,jer je osoblje nije imalo potrebinh kvalifikacija za ucenje djece ( nemanje diloma)!
http://umks.pmf.unsa.ba/Dokumenti/Rezul ... ja2016.pdf
Neira Kurtović, Adisa Bolić i Zlatko-Salko (troje najboljih matematičara u Bosni su učenici Bosna-Sema institucija). Evo rezultata sa najvećeg svjetskog takmičenja: https://www.imo-official.org/team_r.asp ... &year=2015
Ovdje se mogu naći priče o Adisi i o Neiri: https://www.bosnasema.ba/

Fizika:
http://dfubih.com.ba/images/novosti/spisakFIN.pdf
Od 13 najboljih učenika iz Federacije u oblasti Fizike, 9 ih dolazi iz Bosna-Sema obrazovnih institucija. Od toga su svi prvaci u svojim kategorijama bili njihovi učenici (inače se poziva po nekoliko najboljih iz svake oblasti).

Da ne lijepim sad linkove o Informatici, te drugim projektima u kojima učestvuju učenici iz ovih škola.

Trenutno, što se tiče kategorija nadarene djece, Bosna-Sema institucije su ubjedljivo, ali ubjedljivo, ispred svih ostalih. Druga gimnazija i njoj slične žive na staroj slavi, a trenutno se tamo djeca traumiraju nekim totalno sporednim naučnim oblastima (s aspekta budućnosti)...
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#62 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by safran »

The BEN10 wrote: Druga gimnazija i njoj slične žive na staroj slavi, a trenutno se tamo djeca traumiraju nekim totalno sporednim naučnim oblastima (s aspekta budućnosti)...
Koje su to naučne oblasti?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#63 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Connaisseur Karlin »

The BEN10 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Kako je kvalitet obrazovanja bolji u doticnoj skoli? Malo sam prelistavala i nisma nista pronasla znacjano u vezi predmeta skole! Sta nije dovoljno dobroa sa Prvom i drugom Gimanzijom u BiH ili sa francuskom Skolom i Katolickim centrom?

Skola se ima pravo zastiti,ali godinama sebe poogresno preznetira,a sotji niz skanadala u svijetu sa istom skolom,jer je osoblje nije imalo potrebinh kvalifikacija za ucenje djece ( nemanje diloma)!
http://umks.pmf.unsa.ba/Dokumenti/Rezul ... ja2016.pdf
Neira Kurtović, Adisa Bolić i Zlatko-Salko (troje najboljih matematičara u Bosni su učenici Bosna-Sema institucija). Evo rezultata sa najvećeg svjetskog takmičenja: https://www.imo-official.org/team_r.asp ... &year=2015
Ovdje se mogu naći priče o Adisi i o Neiri: https://www.bosnasema.ba/

Fizika:
http://dfubih.com.ba/images/novosti/spisakFIN.pdf
Od 13 najboljih učenika iz Federacije u oblasti Fizike, 9 ih dolazi iz Bosna-Sema obrazovnih institucija. Od toga su svi prvaci u svojim kategorijama bili njihovi učenici (inače se poziva po nekoliko najboljih iz svake oblasti).

Da ne lijepim sad linkove o Informatici, te drugim projektima u kojima učestvuju učenici iz ovih škola.

Trenutno, što se tiče kategorija nadarene djece, Bosna-Sema institucije su ubjedljivo, ali ubjedljivo, ispred svih ostalih. Druga gimnazija i njoj slične žive na staroj slavi, a trenutno se tamo djeca traumiraju nekim totalno sporednim naučnim oblastima (s aspekta budućnosti)...

Analiza rada privatnih skola u BiH godina 2015:

http://skolegijum.ba/static/biblioteka/ ... govini.pdf


http://www.skolegijum.ba/tekst/index/797


1. Zakoni o obrazovanju su po ovom pitanju nejasni i nedorečeni. Naprimjer, iako se privatne škole
ne mogu osnovati u svrhu promoviranja rasnih, nacionalnih, vjerskih, spolnih i drugih
predrasuda, vjerske škole se svejedno osnivaju kao privatne. (Nije jasno šta znači promoviranje
predrasuda; šta su u kontekstu obrazovanja i religije predrasude?)
2. Kontrole rada, pedagoškog praćenja i procjene obrazovnih standarda ili se ne obavljaju redovno,
ili ih ministarstva ne žele staviti na uvid javnosti;
3. Obrazovnu politiku, motive osnivača, izvore finansiranja niko posebno ne kontroliše;
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#64 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by The BEN10 »

safran wrote:
The BEN10 wrote: Druga gimnazija i njoj slične žive na staroj slavi, a trenutno se tamo djeca traumiraju nekim totalno sporednim naučnim oblastima (s aspekta budućnosti)...
Koje su to naučne oblasti?
Tehnologija, inžinjering, telekomunikacije, IT - to su privredne grane budućnosti. I prilika da državice poput naše budu kako tako konkurentne u svijetu. Skontaj sam šta trenutno od toga II gimnazija fura. ;-)
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#65 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Corto Maltese »

Connaisseur Karlin wrote:
Analiza rada privatnih skola u BiH godina 2015:

http://skolegijum.ba/static/biblioteka/ ... govini.pdf

http://www.skolegijum.ba/tekst/index/797

1. Zakoni o obrazovanju su po ovom pitanju nejasni i nedorečeni. Naprimjer, iako se privatne škole
ne mogu osnovati u svrhu promoviranja rasnih, nacionalnih, vjerskih, spolnih i drugih
predrasuda, vjerske škole se svejedno osnivaju kao privatne. (Nije jasno šta znači promoviranje
predrasuda; šta su u kontekstu obrazovanja i religije predrasude?)
2. Kontrole rada, pedagoškog praćenja i procjene obrazovnih standarda ili se ne obavljaju redovno,
ili ih ministarstva ne žele staviti na uvid javnosti;
3. Obrazovnu politiku, motive osnivača, izvore finansiranja niko posebno ne kontroliše;


Ovdje piše da ministarstava i nadležne inspekcije, nedovoljno dobro rade svoj posao, to jest kontrolu rada privatnih škola..
Nigdje ne piše da privatne škole taj nedostatak kontrole nužno zloupotrebljavaju.
Ne opravdavajući nemar pomenutih službi, ne treba zaboraviti da rad škola, i privatnih i javnih, prije svega kontrolišu oni koji u njih šalju svoju djecu.

Pojačan rad državnih organa je najpotrebniji tamo gdje se pojave nemarni roditelji i staratelji. Oni koji neredovno idu na roditeljske sastanke, ne upoznaju se sa nastavnicima, niti sa uslovima rada, koji ne znaju da ne postoje radijatori u školskim mokrim čvorovima, ali da postoji gomila kamera.
Oni, kao Alisa Mahmutović koja, po sopstvenom priznanju, godinu dana nije otišla u školu koju je njen sin pohađao.
Pored toga se, najmanje pet dana, nije javljala na telefonske pozive druge, neprivatne, škole, čije osoblje je, neposredno pred Mahirovu smrt, zanimalo, zašto Mahira nema na nastavi? Je li bolestan, je li živ?

Iz pisama gospođe Mahmutović čitamo da su, za sva njena nejavljanja i zanemarivanja, redom, krivi: Fethullah Gülen, policija, vatrogasci, hitna pomoć, komšije, to jest svjetina iz ul. Alekse Šantića, Džuma, prosvetna inspekcija, trosobni stan Muhameda Rakovca, autocenzurirani BH mediji, Senad Hadžifejzović, Sarajevsko kantonalno tužilaštvo... od jučer se njenoj listi krivaca pridružio i UNICEF.

S obzirom na logiku kojom su se do sada služili DL i AM, ne sumnjam da će na, dokumentovanu, pečatom Kantonalnog tužilaštva ovjerenu, tvrdnju advokata optužbe: "Ali gospodine Lovrenović, dokazano je da ste vi ste izmislili cijelu priču sa oklagijom!", odgovoriti sa: "Zakoni o obrazovanju su po ovom pitanju nejasni i nedorečeni."
To je ta snaga argumenta, koja izbija 200.000KM iz džepova.
Last edited by Corto Maltese on 27/04/2016 10:54, edited 1 time in total.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#66 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by julisiz es grant »

Odkofrčili su i bezrezervni forumski branitelji Dubravka i Alise. Na prošloj temi je par njih slijepo držalo svoju (tj. njihovu) priču i nakon odluke Tužilaštva. Na ovoj temi (nakon što je tužba podignuta) ih nema...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#67 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Corto Maltese »

julisiz es grant wrote:Odkofrčili su i bezrezervni forumski branitelji Dubravka i Alise. Na prošloj temi je par njih slijepo držalo svoju (tj. njihovu) priču i nakon odluke Tužilaštva. Na ovoj temi (nakon što je tužba podignuta) ih nema...
Poglavica zvani "Udarac po novčaniku" je ujahao u selo... i sve je prekrio snijeg.
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#68 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by zeina »

julisiz es grant wrote:Odkofrčili su i bezrezervni forumski branitelji Dubravka i Alise. Na prošloj temi je par njih slijepo držalo svoju (tj. njihovu) priču i nakon odluke Tužilaštva. Na ovoj temi (nakon što je tužba podignuta) ih nema...
Kakvih sam se uvreda naslusala na prosloj temi samo zbog toga sto nisam zeljela slijepo vjerovati prici Dubravka i Alise, a evo jos jednom se pokazalo da je narod jedno obicno stado ovaca kojim je vrlo lako manipulisati, od Torabija do Dubravka i Alise...nek nam je Bog na pomoci s ovakvom pameti
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#69 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by The BEN10 »

zeina wrote:
julisiz es grant wrote:Odkofrčili su i bezrezervni forumski branitelji Dubravka i Alise. Na prošloj temi je par njih slijepo držalo svoju (tj. njihovu) priču i nakon odluke Tužilaštva. Na ovoj temi (nakon što je tužba podignuta) ih nema...
Kakvih sam se uvreda naslusala na prosloj temi samo zbog toga sto nisam zeljela slijepo vjerovati prici Dubravka i Alise, a evo jos jednom se pokazalo da je narod jedno obicno stado ovaca kojim je vrlo lako manipulisati, od Torabija do Dubravka i Alise...nek nam je Bog na pomoci s ovakvom pameti
Tačno tako. No, mora se primijetiti da je Dubravko u nečemu pogodio - naime, svjetina je termin koji prilično dobro odslikava mentalitet našeg društva. U šta se fantastično uklapa i ovo nasjedanje na Dubravkovu demagogiju...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#70 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Thorgerson »

zeina wrote:
julisiz es grant wrote:Odkofrčili su i bezrezervni forumski branitelji Dubravka i Alise. Na prošloj temi je par njih slijepo držalo svoju (tj. njihovu) priču i nakon odluke Tužilaštva. Na ovoj temi (nakon što je tužba podignuta) ih nema...
Kakvih sam se uvreda naslusala na prosloj temi samo zbog toga sto nisam zeljela slijepo vjerovati prici Dubravka i Alise, a evo jos jednom se pokazalo da je narod jedno obicno stado ovaca kojim je vrlo lako manipulisati, od Torabija do Dubravka i Alise...nek nam je Bog na pomoci s ovakvom pameti
Ne kontam kakvo manipulisanje? Tebe neko uvrijedio na forumu i eto bogati Dubravko ga izmanipulisao. Forum je ba raja dodje i pise gluposti koje zaboravi za pet minuta. Nigdje veze.

Zasto se ne moze poci o od te cinjenice da se mozda i Dubravko i Alisa zeznuli. U prevelikom htjenju da otkriju sta je nagnalo Mahira da se ubije. Mislim otisli su predaleko, ja ni sam evo dan danas ne mogu da vjerujem da su isli sa ovakvim optuzbama, a da nisu imali 100% konkretne dokaze da se to stvarno desilo.

Jednostavno ljudi su izasli sa tako groznom optuzbom, da svako ko je imao dijete je stao na njihovu stranu. Ja ne znam, znaci ne znam nikoga da ih nije podrzao od roditelja (osim onih koji su imali djecu u ovim skolama - mada je bilo i tih izuzetaka).

Da li sam mislio da je Mahir silovan i zlostavljan. Jesam, ne 100% ali eto mislio sam da nije lud covjek da tek tako se igra sa mrtvim djetetom. Ja ne vidim tu nikakvo manipulisanje, meni ni iz dzepa ni u dzep. Tuzilac rekao drugacije, ok, ja to prihvatam. I kako sam ja sad tu izmanipulisan, na koji nacin? NIsam sad dao 5000 KM u neki fon od Dubravka i sl.

Mada, generalno bog sami zna sta se ovjde desavalo. Jedini koji je ispastao i na kraju nije mogao vise je Mahir. Meni ovdje nije niko cist.
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#71 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by The BEN10 »

Thorgerson wrote:Ne kontam kakvo manipulisanje?
Thorgerson wrote:Da li sam mislio da je Mahir silovan i zlostavljan. Jesam, ne 100% ali eto mislio sam da nije lud covjek da tek tako se igra sa mrtvim djetetom. Ja ne vidim tu nikakvo manipulisanje, meni ni iz dzepa ni u dzep. Tuzilac rekao drugacije, ok, ja to prihvatam. I kako sam ja sad tu izmanipulisan, na koji nacin? NIsam sad dao 5000 KM u neki fon od Dubravka i sl.

:-) :-) :-)
Dakle, 5 milja je granica gdje bi se trebalo smatrati da si izmanipuliRan!?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#72 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Corto Maltese »

Thorgerson wrote:Jednostavno ljudi su izasli sa tako groznom optuzbom, da svako ko je imao dijete je stao na njihovu stranu. Ja ne znam, znaci ne znam nikoga da ih nije podrzao od roditelja (osim onih koji su imali djecu u ovim skolama - mada je bilo i tih izuzetaka).
A ja nisam upoznao, uživo, gotovo nikog ko je Dubravkove i Alisine priče popušio.
Da se poslužim tvojim riječima, ja ne znam, znači ne znam nikoga ko bi hladno ignorisao 15 minutno kucanje na kućna vrata, zvonjavu, interfon, u trenutku kada mu dijete nije u kući.
Ja ne znam, znaci ne znam ni jednu majku kojoj prva misao, u takvoj situaciji ne bi bila "Dijete mi nije u kući, ovo kucanje sigurno ima veze sa njim, mora da mu se nešto desilo!"
Poslovica jasno kaže: "Bog ti dao ono što ti žena misli s kim si, a ne d'o ti Bog ono što ti majka pomisli gdje si."
Thorgerson wrote:Mada, generalno bog sami zna sta se ovjde desavalo.
Dubravko i Alisa tačno znaju šta se desilo.
Kao što tačno znaju i gdje je Mahirov mobitel.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#73 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by ¤ jelena ¤ »

apsidejzi wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
apsidejzi wrote:da je svojim izlaskom u javnost nastetio ugledu jedne organizacije koja se sada zeli oprati.
1) Da li su Dubravko i Alisa naštetili samo ugledu te organizacije (škole, ako sam dobro shvatila)

2) ili su naštetili i sopstvenom ugledu?

3) Kakve konkretne koristi su njih dvoje imali od podrške tih milion ljudi?
1) Pa u ovakvom raspletu dogadjaja definitivno su nastetili ugledu skole no skola nije jedina kojoj je steta nanesena. Mahirov otac je bezveze uvucen i bio je prisiljen javno nastupiti na televiziji. Ne znam da li si ikada imala priliku drzati javni govor. Ja jesam i nije jednostavno. Jos da moram pricati o vlastitoj intimi i iznositi neke neprijatne detalje... sta ja znam. meni ne bi bilo prijatno i osjecao bih se "ostecenim". Dalje, postoji rizik da se iduci slucaj ne uzme ozbiljno zbog sumnje da ce zavrsiti na isti nacin. Kada previse medijski eksponiras nesto sto se ispostavi kao netacno, onda i sve buduce slicne price trpe pa makar bile i istinite. Kad se onaj malac utopio u grckom moru i osvanuo na naslonicama svi su brujali o tome i onaj val izbjelica glat udje u Evropu. Neki dan javljaju da se utopilo 400 ljudi u moru i nikom nista.

2) Svom ugledu su definitivno nastetili, mada ja vjerujem da je sve ovo izmisljotina tog djecaka koja je otisla predaleko.

3) Saosjecanje, toplu i lijepu rijec, podrsku, visi cilj (borba protiv vrsnjackog nasilja) koji im je dao svrhu da nastave dalje, medijski prostor, imunitet...
Prije svega, hvala ti na razumno formulisanom odgovoru, bez ikakvih ostrašćenih, uvredljivih i mahalskih momenata. To je rijetkost na ovoj temi. :thumbup:

1.) Sve to za školu stoji, ali je nemjerljivo sa štetom koju su nanijeli sami sebi - posmatrano sa distance i iz ugla javnosti. Ako navedena škola radi po propisima i standardima, nastaviće sa radom kao i dosad. Vremenom će se sva ova frtutma svesti na priču da u svakoj školi ima nasilja i da je to tako svugdje. Ali Dubravko i Alisa će cijeli život nositi teret svog izlaganja javnosti u vidu nepovjerenja, nemajčinstva, manipulativnosti i svega onoga što smo imali prilike da pročitamo o njima. I, po mom mišljenju, to je stvar njihovog svjesnog izbora, a ne nešto zbog čega ih treba s jedne strane žaliti ili s druge osuđivati. A sve to nabrojano je, opet, minorno i potpuno nebitno u poređenju sa samom tragedijom koju su doživjeli. Što se tiče oca, on nije bio prisiljen da gostuje u emisiji kod Senada. Nigdje u zakonu ne piše da moraš izaći u javnost sa svojom verzijom priče. Dakle, nije bio prisiljen, nego izmanipulisan, a to je nešto što ipak dozvoliš sebi jer izbor imaš i ne moraš. A onakav istup u javnosti ja zaista ne bih komentarisala.

2.) Izmišljotina ili ne ta priča je stravična i mislim da je niko normalan, da je njemu lično ispričana, ne bi mogao tako olako zanemariti, proglasiti izmišljotinom i nastaviti dalje, kao što se sve to vrlo lako može kada se posmatra sa distance, kroz prizmu tuđeg života i tuđe pameti.

3.) Saosjećanje, topla i lijepa riječ, podrška...to je nešto što jedinu konkretnu vrijednost ima kada je dobijemo od ljudi koji su nam bliski, koje volimo i koji nas bezuslovno vole, sve ostalo je iluzija i zabluda, obično onih koji tu podršku daju ili je naglas uskraćuju, a ne pripadaju tom krugu najbližih. Viši cilj i svrha je domen unutarnje motivacije svakog pojedinca i nije uslovljena poklicima odobravanja ili neodobravanja mase. Medijski prostor su zaslužili svojim ugledom i dosadašnjim radom, ma šta drugi o tome danas mislili, a ovo za imunitet mi nije baš najjasnije.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#74 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by Connaisseur Karlin »

Corto Maltese wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Analiza rada privatnih skola u BiH godina 2015:

http://skolegijum.ba/static/biblioteka/ ... govini.pdf

http://www.skolegijum.ba/tekst/index/797

1. Zakoni o obrazovanju su po ovom pitanju nejasni i nedorečeni. Naprimjer, iako se privatne škole
ne mogu osnovati u svrhu promoviranja rasnih, nacionalnih, vjerskih, spolnih i drugih
predrasuda, vjerske škole se svejedno osnivaju kao privatne. (Nije jasno šta znači promoviranje
predrasuda; šta su u kontekstu obrazovanja i religije predrasude?)
2. Kontrole rada, pedagoškog praćenja i procjene obrazovnih standarda ili se ne obavljaju redovno,
ili ih ministarstva ne žele staviti na uvid javnosti;
3. Obrazovnu politiku, motive osnivača, izvore finansiranja niko posebno ne kontroliše;


Ovdje piše da ministarstava i nadležne inspekcije, nedovoljno dobro rade svoj posao, to jest kontrolu rada privatnih škola..
Nigdje ne piše da privatne škole taj nedostatak kontrole nužno zloupotrebljavaju.
Ne opravdavajući nemar pomenutih službi, ne treba zaboraviti da rad škola, i privatnih i javnih, prije svega kontrolišu oni koji u njih šalju svoju djecu.

Pojačan rad državnih organa je najpotrebniji tamo gdje se pojave nemarni roditelji i staratelji. Oni koji neredovno idu na roditeljske sastanke, ne upoznaju se sa nastavnicima, niti sa uslovima rada, koji ne znaju da ne postoje radijatori u školskim mokrim čvorovima, ali da postoji gomila kamera.
Oni, kao Alisa Mahmutović koja, po sopstvenom priznanju, godinu dana nije otišla u školu koju je njen sin pohađao.
Pored toga se, najmanje pet dana, nije javljala na telefonske pozive druge, neprivatne, škole, čije osoblje je, neposredno pred Mahirovu smrt, zanimalo, zašto Mahira nema na nastavi? Je li bolestan, je li živ?

Iz pisama gospođe Mahmutović čitamo da su, za sva njena nejavljanja i zanemarivanja, redom, krivi: Fethullah Gülen, policija, vatrogasci, hitna pomoć, komšije, to jest svjetina iz ul. Alekse Šantića, Džuma, prosvetna inspekcija, trosobni stan Muhameda Rakovca, autocenzurirani BH mediji, Senad Hadžifejzović, Sarajevsko kantonalno tužilaštvo... od jučer se njenoj listi krivaca pridružio i UNICEF.

S obzirom na logiku kojom su se do sada služili DL i AM, ne sumnjam da će na, dokumentovanu, pečatom Kantonalnog tužilaštva ovjerenu, tvrdnju advokata optužbe: "Ali gospodine Lovrenović, dokazano je da ste vi ste izmislili cijelu priču sa oklagijom!", odgovoriti sa: "Zakoni o obrazovanju su po ovom pitanju nejasni i nedorečeni."
To je ta snaga argumenta, koja izbija 200.000KM iz džepova.


Corto Maltese, ( odgovor vezan za uvecani dio teksta):

Svaka ustanova ce zloupotrjebiti nedostatak sluzbene kontrole,zato je nuzno prkaticirati inspekcije i provjere administrativnog dijela skole,kao i rad profesionalnog osboblja. U svijetu se prakticiraju manji anonimni upitnici o radu skole od strane djece i roditelja. Napisao si da rad skole kontorolisu roditelji,al kako konotrolisu? Roditelji definitivno trebaju pitati djecu ili pomsatrati djecu o njihovimm utiscima u skoli i eventulanm problemima. U doticnoj privatnoj skoli,pojedini ucenici su imali probleme,ali se o tome nije pisalo prije Mahirove smrti, na zalost. Jos nesto je spcificno za istu privantu skolu,prisutnost islamske etike, i normi ponasanja unutar institucije,a koja ne odgovara svakom djetetu. Vjervoatno je bilo slucajeva nezadovolljnih roditellja i djece,ali se postavlja pitanje,sta su specificni uzrocnici problema za istu skolu. Progam Gulenovh skola jeste drugaciji od drzavnih skola u BiH. Obrazovanje jeste postalo lose u BiH,ali istovremeno isticti rad Gulenove skole je paradoks. Ista skola nema dobar kredibilitet u svijetu i rangirana je vrlo niskoj kategoriji,tj. na granici,dovoljno da se ne zatvori. Roditelji daju novac u skolovanje koje nije dovoljno kvalitetno,ali mnogi takvu cinjenicu ignorisu. Gdje je sigurnosno obezbjedjenje u tako skupoj skoli? Gdje su pedagog i psiholog skole? koliko je domacih radnika u istoj skoli?Takve cijenice nisu spoemute ni nakon razmtranja slucaja Mahirove smrti! Roditelji su odgovorni za svoje djete,drzava je odgovorna za kontrolu rada skola u BiH,a trennutno takva "zdrava" doza odogvornosti ne postoji! Ne moze nijedna osoba u drustvu sama kontorlirati sve aspkete drustva,ako je isto van kontrole drzave.Treba postojati zdrava sredina za odrastanje djeteta!

P.S. naravno,osim Gulenovih skola,Waldorfove skole su takodjer bizarne !Zelim reci,nisu sve privatne skole tako kvalitetne ,kao sto sebe prezentiraju u svijetu.
A_A_AKCIJA
Posts: 5815
Joined: 16/11/2009 02:54

#75 Re: Međunarodna škola Sarajevo tužila Dubravka Lovrenovića i Alisu Mahmutović za klevetu

Post by A_A_AKCIJA »

Connaisseur Karlin wrote:
Corto Maltese, ( odgovor vezan za uvecani dio teksta):



U doticnoj privatnoj skoli,pojedini ucenici su imali probleme,ali se o tome nije pisalo prije Mahirove smrti, na zalost.

Jos nesto je spcificno za istu privantu skolu,prisutnost islamske etike, i normi ponasanja unutar institucije,a koja ne odgovara svakom djetetu.

Vjervoatno je bilo slucajeva nezadovolljnih roditellja i djece,

ali se postavlja pitanje,sta su specificni uzrocnici problema za istu skolu. Progam Gulenovh skola jeste drugaciji od drzavnih skola u BiH. Obrazovanje jeste postalo lose u BiH,ali istovremeno isticti rad Gulenove skole je paradoks. Ista skola nema dobar kredibilitet u svijetu i rangirana je vrlo niskoj kategoriji,tj. na granici,dovoljno da se ne zatvori.

Roditelji daju novac u skolovanje koje nije dovoljno kvalitetno,ali mnogi takvu cinjenicu ignorisu. Gdje je sigurnosno obezbjedjenje u tako skupoj skoli? Gdje su pedagog i psiholog skole? koliko je domacih radnika u istoj skoli?

Takve cijenice nisu spoemute ni nakon razmtranja slucaja Mahirove smrti! Roditelji su odgovorni za svoje djete,drzava je odgovorna za kontrolu rada skola u BiH,

a trennutno takva "zdrava" doza odogvornosti ne postoji! Ne moze nijedna osoba u drustvu sama kontorlirati sve aspkete drustva,ako je isto van kontrole drzave.Treba postojati zdrava sredina za odrastanje djeteta!

P.S. naravno,osim Gulenovih skola,Waldorfove skole su takodjer bizarne !Zelim reci,nisu sve privatne skole tako kvalitetne ,kao sto sebe prezentiraju u svijetu.
Hajde da krenemo od početka, pa da nam daš link, za bilo koju od ovih tvojih tvrdnji.

Ovdje nam podmećeš tvoje stavove kao opća mjesta, pa će na kraju tako i ispasti. Dakle, zamolio bih te da nam daš neki kredibilan link koji govori o:

Silnim problemima učenika u IŠ u BiH. Tužbe, prigovori nadležnom ministarstvu, prijave policiji... bilo šta. Do sada sam vidio par izjava na osnovu kojih sam vidio da su neki učenici imali ružne periode, ali ništa što se ne dešava u ostalim školama.

Lažno si implicirala da škola nema adekvatno osoblje, pa te demantovaše u prethodnim postovima.

Isto bih te zamolio i sa statusom Gulenovih škola. Dokaz, rang listu, članke u kojima se spominju problemi... bilo šta. Jesi li svjesna da Hizmet ima škole u preko 100 država u svijetu? Očekujem bar izvještaje iz 51 zemlje, pa da povjerujem u tvoju tezu. Takođe, kako je moguće da postoje budale širom svijeta koje plaćaju tako lošu školu koja je na rubu zatvaranja?!

Roditelji plaćaju školu i valjda nisu budale da bacaju novac. Je li ih neko prevario, oteo novac, omađijao, hipnotisao, ucijenio, ili ipak vide neku vrijednost u svemu? Sve je na dobrovoljnom osnovu.

I na kraju, kakav je problem islamska etika u školi u koju se djeca dobrovoljno upisuju? Znaš li koliko u svijetu postoji škola sa pridjevom: katolički, jevrejski, metodistički, luteranski...

Jel ti znaš da u ovoj državi postoji islamska škola već nekih 500tinjak godina?

Za kraj, znaš li koliko djece ne bi nikada vidjelo kvalitetno obrazovanje, da ne postoje stipendije koje su dobili baš u IŠ?
Locked